Motor herwon door de sport sne een opmerkelijk grote populariteit „Nederlandse Boks Bond is een vrij slappe beweging" Bokstalent genoeg in 't oosten, maar er zijn te weinig trainers ALLE SOMBERE VOORSPELLINGEN TEN SPIJT Nederlanders komen al op internationaal niveau Oud-bokskampioen Hennie van de Velden: Sensatie Gezakt Waarom geen startgeld? Nog meer GO AHEAD- Deventer Na-oorlogs Wereldtitels ADO- Den Haag AJAX- Amsterdam AZ '67 - Alkmaar DOS- Utrecht DWS- Amsterdam FEY ENOORD - Rotterdam FORTUNA/S.C. - Sittard GVAV- Groningen mmmm GECONTRACTEERDGEKOCHTVERKOCHTMANAGERTRAINERGECONTRACTEERDGEK GEKOCHTVERKOCHTMANAGERTRAINERGECONTRACTEERDGEKOCHTVERKOCHTMA VERKOCHT llfiriP MANAGERTRAINERGECONTRA MANAGER k W P .1II li l\l P GECONTRACTEERDGEKOCHTV TRAINERS Wm lm lm I V 1^1 BBVERKOCHTGEKOCHTMANAGER GECONTRACTEERDGEKOCHTVERKOCHTMANAGERTRAINERQECONTRACTEERDGEK GEKOCHTVERKOCHTMANAGERTRAINERGECONTRACTEERDGEKOCHTVERKOCHTMA Er zullen altjjd weer profeten opstaan, die uitspraken doen, die na verloop van tüd onjuist blijken te zijn geweest. Zo waren er velen, die direct na de tweede wereldoorlog voorspelden, dat het paard had afgedaan, anderen meenden, dat de motor in de komende tijd geen schijn van kans meer had. Het paard was te traag, de motor te ongerieflijk. Deels hebben deze voorspellers gelijk gekregen. Immers, op economisch en toeris tisch gebied zijn paard en motorrijwiel verdrongen door de auto. Grote, logge vrachtwagens hebben de fraaie spannen voor de sleperswagens uit het dagelijks leven doen verdwijnen en brullende tractoren hebben het platteland van een groot brok romantiek beroofd. Het paard heeft op deze terreinen afgedaan. Inder daad. Met de motor is dat in veel mindere mate het geval. De echte liefhebber van het toeristische genoegen om gemotoriseerd voortgedragen te worden langs velden en dreven kan zich niet beter uitleven dan op een motorrijwiel, waarbij hem de wind rond de oren waait. Dat zijn er nog velen. Op dit gebied hebben de voorspellers absoluut ongelijk gekregen. De bromfiets heeft daartoe in grote mate bijgedragen. Deze 49 cc machientjes hebben weer veel liefhebberij gekweekt voor het motorrijwiel. Bovendien is er nog een andere macht, die het motorrijwiel weer populair heeft gemaakt. Een grote macht, die ook het paard weer een grote plaats heeft gegeven in de samenleving. Die macht is DE SPORT. Dat wij, nu wij het over de motersport in het algemeen en in het bijzonder over de motocrosssport willen hebben, juist het paard erbij halen is niet zo heel toe vallig, want de motorsport deelt, samen met de paardesport, de tweede plaats op de ranglijst van de by het publiek meest populaire sporten in Nederland. Niet nodig te zeggen, dat voetbal de eerste plaats inneemt. In de laatste twee decennia is bovendien zowel de Koninkiyke Hippische Sport bond als de Koninkiyke Nederlandse Motorrijders Vereniging enorm gegroeid en hun ledental wyst op het moment een ongekende hoogte aan. De drang in de mens, om tot steeds grotere prestaties te komen, heeft de motorsport tot deze gigantische om vang doen uitgroeien. Snelheid en vaardigheid zijn de elementen in de motorsport waar men achteraan jaagt. De wegwedstrijden vragen steeds grotere snelheden, de record- jacht gaat voort. Crosses, trials en grasbaanwedstrijden vragen de groot ste vaardigheid en een uitgelezen tech niek van de rijders. Het materiaal moet aan de hoogste eisen voldoen. Motor r ij wielf abrieken hebben naast hun toeristische produk- tie soms grotere ruimte besteed voor de wedstrijdmachines met een staf van super-technisch personeel, dat op wetenschappelijke basis de produkten uitdoktert. Meestal hebben zij een ei gen renstal met ervaren coureurs, die over de gehele wereld aan de wedstrij den meedoen. In de grote Grand Prix van de weg- racesport in alle landen van de wereld strijden zij de strijd om duizendste de len van een seconde. Namen behoeven we niet te noemen. Iedere motorsportliefhebber kent ze van de races van Assen, Tubbergen, Zandvoort, Oldebroek en Hengelo (Gld) en noem maar op. In de na-oorlogse jaren is de Moto crosssport enorm naar voren geko men. Voor de tweede wereldoorlog werden zo hier en daar terreinwed strijden gehouden. Dat.alles ging on der auspiciën van de KNMV. De rij- de«s; (pure amateurs) reden op gewo ne toermachines, maar de sport was zo spectaculair, dat vele duizenden er zich toe aangetrokken voelden en de organiserende motorclubs aan een be hoorlijke recette voor de clubkas hiel pen. Na de tweede oorlog werden in vele plaatsen weer deze wedstrijden gere den. Zij kregen toen de naam van MOTOCROSS ES. Noord-Brabant en Gelderland telden al gauw vele motor clubs, die over bijzonder geschikte crossterreinen beschikten. St. Anthonis in de Peel, Markelo, Lichtenvoorde, Hengelo (Gld), Rhenen, Bergharen en het Friese Makkinga trokken al spoe dig de toeschouwers van heinde en verre. Jan Klinck en Broer Dirkx zijn namen, die een i^der zich nog wel her innert. Ook kwamen al spoedig internatio nale contacten tot stand. Engeland en België waren landen, waar de moto- cross-sport bloeide. Op de Nederland se circuits verschenen dan ook al gauw de eerste Engelsen en Belgen, spoedig gevolgd door de Zweden, bij wie deze sport ook bijzonder populair is. Toen bleek al gauw, dat Nederland, op een enkele uitzondering na, interna tionaal nog maar weinig betekende. In de laatste twee jaar is daar een kentering in gekomen. De internationale contacten deden onze rijders veel leren. Men leerde wat van de techniek en tactiek van het rijden en ook technische snufjes werden al spoedig op de machines toe gepast. Geleidelijk aan kwamen ver schillende fabrieken met speciale ma chines op de markt. Dat waren alle maal oorzaken, die er toe leidden, dat wij nu over. een team uitstekende mo tocrossers beschikken, dat op de zan derige circuits van eigen bodem zich kan meten met de top van de wereld. Dë buitenlandse circuits liggen onze coureurs nog niet zo goed. In België raakt men zo langzamerhand thuis, maar vooral in de landen achter het ijzeren gordijn, op de vaak met steen slag bezaaide en harde circuits, voe len onze jongens zich nog lang niet thuis. Zij hebben deze techniek nog niet onder de knie. De KNMV met haar enorme staf van vrijwillige medewer kers de vereniging is nog steeds amateuristisch geconstrueerd doet enorm veel voor de renners om hen in staat te stellen zich in het moeilijke cross-rijden te bekwamen. De crosses strekken zich uit over drie groepen van rijders, de junioren, de senioren en de internationalen, de zogenaamde H-rijders. Er zijn vier er kende klassen voor alle categorieën: 50 cc, 250 cc, 350 cc en hoger, en zij spannen. Jaarlijks worden in een serie kampioenswedstrijden de nationale ti tels verreden. De hoogstgeplaatste in het klassement van een bepaald aan tal wedstrijden mag zich kampioen van Nederland noemen. Voor de 500 cc is voor 1968 de beslissing reeds ge vallen. Gerrit Wolsink uit het Gelder se Hengelo volgde als zodanig de kam pioen van 1967 Pierre Karsmakers uit Aalst op. St. Anthonis de organisatie gehad van een Grand Prix 500 cc. Winnaar was hier de Engelsman John Banks. De ti telverdediger, Paul Friederichs, die enkele weken daarvoor een sleutel been had gebroken, moest wegens te veel pijn de strijd helaas staken. Onze Nederlandse jongens kwamen in het geweld niet voor. Hoewel Franske Sig- mans een uitstekende tweede manche reed, kwam hij door uitvallen in de eerste manche niet in de klassering voor. Wel deden dat twee van onze andere cracks, Pierre Karsmakers uit Aalst en de eerder genoemde Gerrit Wolsink. Zij bezetten respectievelijk de vierde en vijfde plaats. Op de rang lijst voor de wereldtitel komen deze beide Nederlanders nu voor met respec tievelijk 4 en 2 punten. Er moet echter worden opgemerkt, dat de KNMV onze rijders nog niet rijp ge noeg vond voor deelneming aan de wereldtitelstrijd en dat dus, met uit zondering van Pierre Karsmakers, die ook in Frankrijk heeft meegereden en daar een punt veroverde, geen Neder landers aan de overige Grand Prix heb ben deelgenomen. Bezoekersaantalleh tussen de tien en twintigduizend worden bij de cros ses van enige betekenis regelmatig ge- De strijd om de wereldtitel vindt op dezelfde wijze plaats. Ook hier een se rie Grand Prix en de winnaar van het klassement van een bepaald aan tal wedstrijden is de wereldkampioen. De Oostduitser Paul Friederichs is de titelhouder voor 1967. Voor 1968 is de strijd nog geheel open. De Zweed Ake Jonsson heeft de leiding stevig in han den, maar er liggen nog kapers op de kust. Dit seizoen heeft de motorclub ■s registreerd. Bij een Grand Prix ligt dit zelfs tussen dertig- en veertigdui zend. Behalve de strijd voor de individuele titels bestaat er ook nog een titelstrijd voor landenteams, de zogenaamde Cross des Nations. In 1967 viel de mo torclub Markelo de eer van de orga nisatie te beurt. De toezegging van de internationale motorrijdersbond, de F.I.M., die ge presideerd wordt door de Nederlander H. Burik, aan Nederland van een Cross des Nations en van een Grand Prix bewijst wel, dat Nederland in de motocrosswereld een woordje mee spreekt. De trial is in de motorsport de sport van het zuiverste water en een uitste kende training voor de crossers. De snelheid speelt er geen rol in, maar men moet over een bijzondere vaar digheid beschikken. De trial is voor de toeschouwers niet zo spectaculair, maar voor de rijders heeft zij wel grote aantrekkelijkheid. Zij heeft plaats op een stuk terrein met veel bochten, heuvels en dalen. Men mag op verschillende punten niet stoppen of met de voeten aan de grond komen. Dat zijn de zogenaamde „non-stops". Het is vrij moeilijk. De animo onder de rijders is er wel, maar organisato ren ontbreken. Er is nu eenmaal niet aan te verdienen. In Kootwijk wordt ieder seizoen nog een serie afgewerkt en dat heeft navolging in slechts enke le andere streken gevonden. Onder de KNMV vallen verder nog de sector grasbaanraces, oriënterings- ritten, vaardigheidsritten, met als groot internationaal evenement de Zes daagse en toerritten. Week in week uit zijn er wedstrijden. Honderden m functionarissen staan voor de leden klaar en een eigen bondsbureau regelt en organiseert alles voor de vele mo torclubs. De vele tienduizenden bezoe kers van de motorevenementen weten, dat die organisatie niets te wensen overlaat. „Veiligheid" is het vetgedrukte woord in het blazoen van de KNMV. Vandaar ook, dat aan circuits en ma teriaal de hoogste eisen gesteld wor den. Bovendien kan men maar niet zo op een motor stappen en de baan op gaan. Trainingswedstrijden worden op geregelde tijden verreden en daarna wordt men naar bekwaamheid toegela ten tot de grotere wedstrijden. Een kijkje op het bondsbureau maakt in elk geval duidelijk, dat de motor nog lang niet is afgeschreven, maar juist weer een grote mate van populariteit geniet. „Weliswaar heeft de Nederlandse Boks Bond door de komst van bonds coach Willy Schagen een wat sym pathieker gezicht gekregen, maar het blijft een vrij slappe boel. Met de of ficials is het nog precies hetzelfde als vroeger: overal met de neus vooraan en bij wedstrijden zitten ze op de beste plaatsen. Men kan ze vergelijken met die van de KNSB. Ze hebben geen draad verstand van de sport". Dit zegt de 32-jarige Hennie van de Velden, oud-kampioen van Nederland in het midden-, halfzwaar- en zwaar gewicht. De rasechte Amsterdammer windt er geen doekjes om. Hij volgt de gang van zaken in het Nederlandse bokswereldje op de voet. En verschil lende dingen zitten hem niet lekker. ,,'t Is toch wel triest dat er hier in het oosten zo weinig bokstrainers de Velden, die gelooft, dat Willy Scha- gen het als bondscoach niet lang zal volhouden. „Daar is hij te sportief voor. 't Is geen slijmfiguur". Hoe sportief Schagen wel is bleek onlangs toen hij erin toestemde dat niet hij maar „Ome" Nelis Bisschop, die lid is van de t.c.f als verzorger en raad gever van Rudie Lubbers mee zal gaan naar de Olympische Spelen van Mexico. Van de Velden: „Fijn, dat er nu iemand in de NBB is, die z'n plaats opoffert voor zo'n mooie reis naar Mexico. Ik heb altijd meege maakt dat ze als kinderen zo blij wa ren als ze ergens naar toe mochten. Aan officials was nooit gebrek". Hennie van de Velden heeft in zijn topjaren voor heel wat sensatie in de Nederlandse boksgelederen gezorgd. Hij was nog geen 18 jaar toen hij voor de Nederlandse senioren-titel tegen over de Nederlandse kampioen, Hen- i miMHiii mmmm 1956 stond hij bovenaan de lijst voor uitzending naar de Olympische Spe len van Melbourne. En ook dat ging niet door. Het geld, dat voor de Ne derlandse sportlieden, die naar de Spelen zouden gaan, was bijeenge bracht, werd in verband met de op stand in Hongarije aan het organise rende actiecomité gegeven. Niemand ging dus naar de Spelen. Maar Honga rije was wel vertegenwoordigd „Het was een mooie klap voor me. Uiteindelijk waren die centen voor de sport gegeven en niet voor een op stand. Drie dagen voordat we naar een trainingskamp gingen kreeg ik een stencil in de bus: niemand zou naar de Spelen gaan. M'n ogen gingen open. Het zat niet zo lekker bij de NBB en ik besloot met de bokssport te stoppen". Van de Velden vertelt, dat hij in die tijd veel wedstrijden van zijn broer bijwoonde, die goed begon te boksen. En tijdens een van die wedstrijden werd hij uitgedaagd. Waarom hij met de sport was gestopt? Voelde Van de Velden zich niet sterk genoeg meer? „Ik nam die uitdaging aan, trainde anderhalve week en werd zwaarge wichtkampioen van Nederland. Een poosje later bokste ik „even" in Ko penhagen tegen de kampioen van De nemarken, Ole Nielson, die na 30 se conde k.o. ging. Hierna ben ik radicaal met de sport gestopt. Ik werkte in het Horecabe drijf en dat was nu niet bepaald gun-i stig voor m'n conditie". Hennie van de Velden vindt, dat het bokspeil in Nederland in vergelijking met de jaren '55-'57 onnoemelijk ge zakt is. „Eigenlijk hebben we nu maar één uitschieter: Rudie Lubbers. Misschien komt na verloop van tijd Jan van Ispelen aan de top. Hij is een goede technicus. Maar dan is er voor lopig niets meer". Wie Hennie van de Velden als kan didaten voor de Spelen van Mexico tipt? „Als werkelijke outsider heeft Henko Baars (26) uit Amsterdam voor zo'n toernooi de meeste kwalitei ten. Hij heeft inzicht, courage, Aus dauer en een ongelimiteerde aan valsdrift. Deze factoren spelen een grote rol in toernooien. Baars is een echte „fighter". Al wordt z'n kop eraf geslagen, hij blijft doorboksen. Lub bers daarentegen is bang, dat hij be schadigd wordt. Heeft hij iets aan het oog bijvoorbeeld, dan betekent dat voor hem: stoppen. Ik ben benieuwd, wie de Nederlandse Boks Bond naar de Spelen van Mexico afvaardigt". Hennie van de Velden heeft gelyk ge kregen. Onlangs werd bondscoach Willy Schagen vrywel zonder opgaaf van re den door de Nederlandse Boks Bond aan de kant gezet. Een nogal opmerke lijke beslissing zo vlak voor de Olym pische Spelen. HENNIE VAN DE VELDEN NBB is slappe boel rondlopen. Er is genoeg talent. Alles concentreert zich in het westen van het land. In Amsterdam zijn wel 50 tot 60 gediplomeerde bondsleraren, die daar maar blijven hangen. De NBB zou er bepaald goed aan doen. wanneer zij de zaak wat meer gaat verspreiden. Het zou de bokssport in Nederland bepaald gunstig beïnvloe den". De robuste Van de Velden, die in '57 een punt achter zijn carrière zette, is nog steeds verknocht aan zijn sport. Hij praat er graag over. „De bokssport in Nederland kan veel aantrekkelijker worden. Maar dan moet de NBB eerst eens de werk- vergoedingen verhogen. Een goeie amateur in het buitenland verdient meer dan de beste prof hier. En waar om wordt in Nederland geen start- geld gegeven? De inzet van de jon gens zou dan veel groter worden. Moet je in Duitsland maar eens gaan kijken. Welke getrouwde man kan voor zeven gulden per dag vijf dagen naar een toernooi in het buitenland? Toch zeker niemand. Verder moet de NBB bondscoach Willy Schagen de vrije hand geven, omdat hij er alleen verstand van heeft. Schagen moet zich echter niet teveel aantrekken van de technische commissie. Daar zitten allemaal boks- leraren in, die stuk voor stuk probe ren hun eigen jongens naar voren te schuiven. De rivaliteit tussen de boks scholen is groot", aldus Hennie van nie van Berkum, in de ring stond ep hem versloeg. Het jaar daarop, in '54 ontmoette Van de Velden dezelfde bokser in de finale voor het Neder lands kampioenschap m'ddengewicht. Op het nippertje verloor hij op pun ten. „Mijn trainer, die niet helemaal content was over de beslissing, zei toen tegen me: Hennie, jongen, kop op, 't volgend jaar word je toch kam pioen. En hij kreeg gelijk. Ik werd nationaal kampioen in het halfzwaar- gewicht. 1955 was overigens m'n meest succesvolle jaar. Ik bokste goe de wedstrijden tegen de elite van de Europese bokslanden. Het hoogtepunt uit mijn carrière was toen ik in Ber lijn tijdens selectiewedstrijden voor de Europese kampioenschappen tegen de kampioen van West-Duitsland, Erich Schöppner, onbeslist bokste. Ik werd echter niet naar de Europese kampioenschappen afgevaardigd. De NBB vond het te gevaarlijk en was van oordeel, dat een Nederlander daar toch geen schijn van kans zou maken. Ik kon wel huilen. Ik had toch bewezen partij te kunnen geven. Drie weken later kreeg ik een nog grotere klap te verwerken toen ik hoorde, dat Schöppner Europees kampioen was geworden. In hetzelfde jaar werd ik nationaal kampioen in het zwaarge wicht. Hennie van de Velden heeft meer morele klappen moeten incasseren. In GECONTRACTEERD: Kees Aarts (26), Dick Advocaat (20), Henny Ardesch (24), Theo van den Burch (24), Leo de Catuwe (19), Jan van Duyn (17), Hans van Eeden (16), Piet Giessen (23), Leen de Graaf (17), Siem van der Ham (19), Har ry Heijnen (27), Joop Jochems (26), Joop Korevaar (17), Wim Lalleman (19), Lambert Maassen (26), Aad Mansveld (24), Piet van Miert (30), Jan van den Oever (26), Louis de Puijt (22), Lex Schoenmaker (20), Jacques Smit (26), Ton Thie (23), Leo Visser (19), Harry Voa (21), Jan Voa (26). Kees Weimar (19), Piet de Zoete (24). GEKOCHT: Hans van Eeden van Fortuna VI., Piet Giessen van Fortuna '54, Leen de Graaf van Duindorp SV. VERKOCHT: Henk Houwaert aan FC Twente en René Pas aan RCH. Arie de Mos ging terug naar de amateurs, Jan Villerius is gestopt met voetballen en Freek v.d. Lee kreeg geen contract meer. MANAGER: Eddy Hartman. TRAINERS: Ernst Happel en Marinus Loof. GECONTRACTEERD: Gert Bals (31), George Bockel (18), Jan Bruinewoud (20), Johan Cruyff (21), Inge Danielson (27), Fred Dikstaal (26), Theo van Duivenbode (24), Arie van Eijden (22), Dik Fiene (22), Henk Groot (30), Arie Haan (19), Jan Heijneman (19), Bob Hoogenboom (19), Barry Hulshoff (22), Wim Klaasen (18), Piet Keizer (25), Jan de Koning (18), Rob Krol (19), Gerrit Muhren (22), Bennie Muller (30), Klaas Nuninga (27), Tonny Pronk (27), Heinz Stuij (23), Wim Suur- bier (23), Rudi Suurendonk (25), Sjaak Swart -(30), Vellbor Vasovic (28), Johnny van Wensveen (18), Theo van Wijk (19). GEKOCHT: Gerrit Muhren van Volendam. VERKOCHT: Theo Buijs aan GVAV, Gunther de Haan aan Haarlem, Nico Veeken aan Blauw Wit en Ton Weijmer aan Wageningen, Jan-Beers, Jan Willem Bex, Piet Visser en Wim Gerritsen kregen geen contract meer. TRAINER: Rinus Michels. GECONTRACTEERD: Henk Bakker (19), Anton Bruins Slot (21), John Burke (20). Arie Herscher (30), Wim de Jager (25), Henk de Jong (19), Jan van Eikeren (24), Chris Dekker (22), Wim Kabel (21). Sjaak Kleef (25), Frank Man (19), Dick Mole naar (21), Jean Racic (28), Bob van Rijssel (27), Nico Schröder (20), Gerrit Stad (20), Dick Twisk (24), Henk Tijm (30), Siem Tijm (27), Mario Pucic (22), Jan van Veer (25), Jan Visser (26), Theo Vonk (20), Gerard Vredenburg (21), Marcel van de Worm (17). GEKOCHT: Henk Bakker van Vitesse '22, Jan van Eikeren van Hilversum, Jean Racic van Olympia Ljublana, Mario Pucic van TK Kosor. VERKOCHT: Kees van Bergen aan Haarlem, Hennie Egdom aan Elinkwijk, Kees Mooy aan RCH en Jan Fleur aan KFC. TRAINER: Wim van Dokland. GECONTRACTEERD: J. Besten (17). Rini Block (21). J. Boon (23). Cornells van Dongen (25), J. Gerritse (19), Nico Hardeman (22), Arte Kuyper (23), C. Lagen dijk (20), H. van Leeuwen (20), M. Maiwald (19), Djonlec Milic (leeftijd onbekend), L. Nebbeling (21), Antonn Nieuwenhuys (20), Piet Oudenallen (20), Bas Peters (19), Jan Plageman (26), Johnny Renswouw (20), A. Sahadewsing (29), L. Steyn (23). Eddie Stijn (23). Leo van Veen (22), George in 't Veld (22), Branislav Velj- kovic (24), Nico Verrips (20), J. Visser (18), A. van Vliet (22), Hans de Weerd (22), J. Weldam (19), Arnold Wellerdieck (21), Arie Witzand (22). GEKOCHT: J. Boon van Unitas, J. Gerritse van HVC, Djonjec Milic van Red Star Belgrado, Antonn Nieuwenhuys van DWS, A. Sahadewsing van DWS en Branis lav Veljkovic van Novi Sad. VERKOCHT: Willem van Arnhem aan Velox, Henk Wery aan Feyenoord, B. Aarts aan HVC en Theo Hoogeveen aan DFC. Rudie van der Berg ging terug naar de amateurs. TRAINER: Stijger. GECONTRACTEERD: Piet van der Berg (22), Robert Bianchi (20), Jacob Bloem (19), Rob Boersma (22), Bram Burger (18), Joop Burgers (28), Theo Cornwall (22), Hans Deen (21), Jos Dijkstra (23), Frits Flinkevleugel (28), Frans Geurtsen (26), Jan Jongbloed (27), Martin Kamminga (21), Piet Kruiver (30), Jacob Mlede- ma (18), Comelis Overweg (20), Andre Pijlman (26), Rob Rensenbrink (21), Fred Schoonderwoerd (22), Fynn Seemann (22), Aad Smit (26), Frits Soetekouw (30), Kick van de Vall (22). Karei de Wit (21), Wim Zirschky (20). GEKOCHT: Rob Boersma van PSV, Hans Deen van ZFC, Fynn Seemann van Dundee United, Frits Soetekouw van PSV, Kick van de Vall van FC Twente. VERKOCHT: Piet Schrijvers aan FC Twente, Pim Waaijenberg aan Blauw Wit, An tonn Nieuwenhuys aan DOS, Peter van Ingen aan ZFC en Armand Sahatewsing aan DOS. TRAINER: Leslie Talbot. GECONTRACTEERD: Rob de Boom (22), Jan Boskamp (19), Joop van Daele (21), Ruud Geels (20), Guus Haak (31), Wim van Hanegem (24), Frans van der Heide (26), Rinus Israel (26), Peter Jacobs (23), Wim Jansen (21), Ove Kindvall (25). Theo Laseroms (28), Coen Moulijn (31), Aat Ooms (20), Eddy Pieters Graafland (34), Piet Romeyn (28), Paja Samardsic (26), John van der Spek (18), Rob Theuns (21), Eddy Treytel (22), Cor Veldhoen (29), Henk Wery (25), Thijs Wijngaarde (20). GEKOCHT: Wim van Hanegem, Frans van der Heide en Eddy Treytel van Xer- xes/DHC, Theo Laseroms van Pittsburg Phantoms en Henk Wery van DOS. VERKOCHT: Thijs Libregts aan Excelsior, Gerrit Reitsma en Berkis Kik gingen terug naar de amateurs. Hans Kraay werd trainer bij DFC. MANAGER: P. G. Brox. TRAINER: Ben Peeters. GECONTRACTEERD Harry Brull (33), Jan Benen (20), Peter Benen (21), Chris Coenen (31), Josef Dullens (21), Louis Dullens (25), Willie Dullens (23), John Fredriks (23), Harry Grolsteijn (26), John Gubbels (22), Theo Hansen (19), Harry Heutz (23), Jan Geyselaers (20), Nico Bulativic (30), Jos Klingen (21), Huub Moonen (19), Jan Niling (20), Leen Kiers (22), Pierre Kusters (29), Jo Plum (20), Ben Pijpers (19). Alouis Rutten (22), Harald Stoter (27), Plet Vogels (29), Heinz Fischer (30), John Walstock (22), Jacques Wings (26). GEKOCHT: Peter Benen van Gulpen. VERKOCHT: Bert Theunissen aan Telstar, Piet Giesen aan ADO, Nico Mares aan PSV, Van Dongen aan NAC, Frans Guns aan GVAV, Van Laatum aan DFC en Cebinac aan Austria Wien. Bram Appel, de ex-trainer van Fortuna '54 ging naar Beringen. TRAINERS: Frans de Bruyn en Henk Brinkhuis. GECONTRACTEERD: Jaap de Blaauw (19), Jan van Eijck (18), Oeki Hoekema (19), Roel Greving (32), Koos Knoef (22), Bartje Kolkman (22), Rob van de Lan den (21), Andre van de Leij (19), Rein Mendel (25), Gerrit Niehuis (28), Johnny Oude-Wesselink (17), Nico Rijnders (21), Dik Schneider (20), Jan Smid (18), Ge rard Somer (24), Adrie Steenbergen (20), Jan Veenstra (25), Wietse Veenstra (22), Gerrie Veerman (20), Gerrie van Tilburg (26), Albert van de Weide (19), Henx Warnas (24), Gerrit Wusteveld (27), Nico van Zoghei (25). GEKOCHT: Jaap de Blaauw van CEC, Emmen, Johnny Oude-Wesselink van Longa '30, Nico Rijnders van NAC, Gerrie van Tilburg van GVAV. VERKOCHT: Peter Ressel aan NEC, Johan Derksen aan Cambuur, Eijck aan Vitesse, Herman Alferink aan Wageningen, Lammert Rorije aan Wageningen, Jan Bulteel aan PEC en Herman Tiesselink aan AGOVV. TRAINER: F. Fardhonc. GECONTRACTEERD: Johan Beuvink (29), Koos Boon (22), Ronald Brelnburg (28), Theo Buys (22), Henk Comelis (22), Frans Doldersum (24), Peter Eimers (18), Piet Franssen (32), Ole Fritsen (27), Johan Hoeksema (22), Frans Guns (27), Hugo Hovenkamp (17), Jack Jansen (22), Martinn Koeman (30), Martin Kooy (22), Tonny van Leeuwen (25), Henk Oosterwald (19), Kjeld Pedersen (25), Ferry Petterson (29), Anton Prak (20), Harm Roosing (20). Geert Schuurman (22). Chris Tals (20), Jan Schipper (20), Wim Visser (27), Dick van Vlierden (26), Jan Wolters (23), Hans Wortelboer (23). GEKOCHT: Theo Buys van Ajax, Frans Guns van Slttardia, Hugo Hovenkamp van GVAV-Rapiditas, Chris Tals van Drachten. VERKOCHT: Gerrit van Tilburg aan Go Ahead, Jan Renders aan Helmond Sport, Dick Bosschieter aan Veendam. Groninger ging terug naar de amateurs. TRAINER: Ludwig Veg.

De Vallei | 1968 | | pagina 10