Washington verwerpt ongegrond optimisme Thieu: Overleg in Parijs is een truc PA US GAF FIETSEN CADEA U' Tsjechen', „voorzichtig met Warschau Pact" Navigatiepunt en obstakel „Geen show op Stompe neus voor Boeing Tivoli in Kopenhagen 125 jaar conventie Over staking bombardementen op N.-Vietnam Weer smokkelaars veroordeeld in Kopenhagen Wet in Brazilië op harttransplantaties Gesprek met Roemenen Grieks schip vergaan HET WEER /iV EUROPA Hl Cubanen naar Verenigde Staten uitgeweken Russen huren geen Griekse schepen meer Twee jaar eel voor doden van hond .in het dolfinarium Harderwijk VERENGDE I0EfflS1EHBEDRI|VEN KV. Stilzwijgend Truc Rozen! Nu binnen ieders bereik. Een feestelijke bloem. Om uzelf en anderen mee te verrassen. Vooral nu ze zó gevarieerd voorhanden zijn. Overwinning HUMPHREY EN McGOVERN: Voorbeeld NIET OVERHAAST TOESTEMMING I li ZWERFTOCHT OBSTAKEL GEZIEN WORDEN Buitenlanders 1 Belastingen Boulevard -Harderwijk- Tel. 03410-2569 VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1968 WW7ASHINGTON Amerikaanse regeringsfunctionarissen maken zich be- zorgd over het in de Verenigde Staten en in het buitenland heersende optimisme, dat de regering spoedig de bombardementen op Noord-Viëtnam ge heel zal staken. Volgens waarnemers stelt de regering alles in het werk om ge ruchten in deze richting te ontkrachten. Zo zei minister van Defensie, Clark Clifford, gisteren op een inderhaast georganiseerde persconferentie, dat presi dent Johnson van mening is dat de bombardementen moeten worden voortgezet zolang Hanoi zich niet bereid verklaart de stryd te verminderen. Volgens Clif ford bereidt de tegenstander in Viëtnam een nieuw groot offensief voor dat binnen enkele weken kan beginnen. Zowel Clifford als Humphrey, die in het weekeinde verklaard heeft dat op de onderhandelingen in Parijs „een zeer belangrijk punt" bereikt was, schijnen de Amerikaanse eisen voor een tegengebaar van Hanoi bij een staking van de bombardementen te miniseren. maar minister van Buiten landse Zaken Dean Rusk zei nog twee weken geleden, dat de regering van gezaghebbende zijde in Hanoi een ver zekering moet hebben „over wat zou gebeuren als wij de bombardementen zouden staken". Waarnemers geloven dat de rege ring verdeeld is over de vraag of volledige beëindiging van de bom bardementen op dit ogenblik diplo matiek voordeel zal brengen. Voor Humphrey zou een stopzet ting van de bombardementen, voor dat de Democratische conventie op 26 augustus begint, een zekere over winning op „vredeskandidaat" Eu gene McCarthy betekenen, maar volgens de waarnemers ziet het er niet naar uit, dat hij dit voordeel kan behalen. De „New York Times" heeft van morgen in een redactioneel com mentaar opnieuw aangedrongen op staking van de bombardementen, waarna volgens het blad de ware belangstelling van Hanoi voor een redelijke oplossing van het conflict kan worden beproefd. Het blad vraagt zich af waarom Johnson zoveel waarde hecht aan duidelijke verklaring van Hanoi en zo weinig aan tekenen dat Noord- Viëtnam zijn militaire activiteit ver mindert. Ook met een stilzwijgende overeenkomst, dat geen grote mili taire acties ondernomen worden, kan Washington de bombardementen sta ken en mocht in zo'n periode een aanval vanuit de gedemilitairiseerde zone worden gelanceerd, dan heeft Amerika voor het oog van de wereld het recht de luchtacties te hervat ten", aldus de „New York Times", dat van mening is dat het zwaarte punt in het geschil thans ligt in de onderhandelingen in Parijs. Clifford deelde nog mee dat de ver liezen van de Amerikaanse lucht macht boven Noord-Viëtnam sinds 31 maart, toen president Johnson het te bombarderen Noordviëtnamese ge bied beperkte, met 60 procent zijn ge daald. In de periode van 31 maart tot eind juli waren 51 Amerikaanse toe stellen boven Noord-Viëtnam neerge schoten tegen 126 in de overeenkomsti ge periode 1967. Ook het aantal ge sneuvelde of vermiste bemanningsle den in deze tijdvakken was gedaald en wel van 124 tot 63. President Thieu van Zuid-Viëtnam heeft bij een militaire parade in Da Nang de Parijse vredesonderhande lingen een truc van de Noordviëtname- zen genoemd om het zuiden de ver keerde kant uit te krijgen. Alleen een militaire overwinning van Zuid-Viët nam kan volgens Thieu de vrede ver zekeren. Vredesonderhandelingen kun nen naar zijn mening het best recht streeks tussen noord en zuid worden gevoerd. De president verwacht dat de Viët- Cong spoedig een groot offensief zal inzetten. Senator Eugene McCarthy heeft gisteravond op een massameeting in New York verklaard, dat de rege- ring-Johnson een politieke oplossing voor het Viëtnamese geschil onmo gelijk maakt ten gevolge van de starre en irreële diplomatieke voor waarden, die zij op de Parijse vre desbesprekingen stelt. McCarthy sprak in Madison Square Garden op een meeting, die georganiseerd werd in het kader van zijn pogingen om 5 miljoen dol lar bijeen te brengen voor zijn cam- AD VERTENTJE Bloemen brengen sfeer I 815 pagne om tot Democratische kandi daat voor het presidentschap aange wezen te worden. Na de meeting werd bekendge maakt, dat in New York en elders tot dusverre 2 miljoen dollar bijeen gebracht was. „De regering is niet op reële wij ze begonnen te zoeken naar een op lossing", aldus McCarthy. Hij noem de Viëtnam de voornaamste kwestie voor het Amerikaanse volk, de kwestie waarom alle binnenlandse problemen draaien. Hij zei een overwinning op de De mocratische nationale conventie te verwachten en verklaarde, dat het Amerikaanse volk een moreel oor deel over de oorlog in Viëtnam heeft geveld en elke poging om vice-presi dent Hubert Humphrey kandidaat te stellen zou verijdelen. Tevoren was de meeting toegespro ken door de economist John Kenneth Galbraith en Paul O'Dwyer, Demo cratisch kandidaat voor een senaats zetel. Amerikaanse en Zuidviëtnamese troepen hebben in gevechten ten zui den van de gedemilitariseerde zone gisteren 211 opstandelingen gedood. Langs de zeekust, anderhalve kilome ter ten zuiden van de gedemilitari seerde zone, wisten Zuidviëtnamese troepen met steun van Amerikaanse pantsereenheden 159 rebellen te doden ten koste van zeer lichte verliezen aan eigen zijde, aldus een Zuidviëtnamese woordvoerder. Aan de westelijke kant van de zone werden in twee gevechten 52 rebellen gedood. In de provincie Qang Nam, ten zui den van de grote militaire basis Da Nang, wisten Amerikaanse mariniers en infanteristen 34 Viët-Congleden te doden, terwijl in de Mekongdelta nog eens acht Viët-Congleden om het leven kwamen. Gisteravond en vanmorgen hebben *9 bommenwerpers ten noorden van de gedemilitariseerde zone Noordviëtna mese troepenconcentraties, artillerie stellingen en steunpunten gebombar deerd. In het zuiden waren de zware bommenwerpers actief tegen infiltra tiewegen en troepenconcentraties bij Dak To op de centrale hoogvlakte en in de provincie Binh Long langs de grens met Cambodja, op ongeveer 100 kilometer van Saigon. Amerikaanse en Zuidviëtnamese troepen hebben drie complete munitie fabrieken van de Viët-Cong ontdekt. De fabrieken lagen ruim 100 km van Saigon. Zij zouden van vitaal belang zijn geweest bij een eventuele toekom stige aanval van de Viët-Cong op Sai gon. WASHINGTON Twee kandidaten voor de democratische kandidatuur voor het Amerikaanse presidentschap, vice-president Hubert Humphrey en senator George McGovern, hebben ge pleit voor een vereenvoudiging van 't decorum op het komende democrati sche partijcongres. De democratische conventie begint 26 augustus in Chi cago. Humphrey heeft in een brief aan de voorzitter van het Democratische par tijcomité, John Bailey, verzocht op het komende congres geen „franjes en non sens" toe te staan. McGovern wenst dat de conventie het „showeffect" ver liest en zich beperkt tot de politieke kwesties en de kandidaten. Beide Democratische politici haal den het pas afgelopen Republikeinse partijcongres aan als voorbeeld van hoe een conventie niet moet zijn. Op dit congres in Miami Beach werd Ri chard Nixon tot Repub&keins kandidaat gekozen na een reeks -betogingen voor polififci, die geen enkele kans maakten op de' nominatie. v> 0 Paus Pauilus heeft tijdens zijn ver blijf in Casted Gandolfo twee jongens, die hem daar assisteerden bij het cele breren van de Missen, verrast met een splinternieuwe fiets. Natuurlijk moes ten de fietsen meteen even worden ge probeerd in de tuin van de zomer residentie van de paus. KOPENHAGEN Twee Nederland se chauffeurs die drank en sigaretten naar Denemarken hebben gesmokkeld zijn in Kopenhagen veroordeeld tot res pectievelijk zestig en tachtig dagen ge vangenisstraf. Ze waren op 31 juli aangehouden toen ze probeerden 22.600 sigaretten en 48 flessen drank te smokkelen. De drank en sigaretten hadden ze gekocht op de veerboot van Duitsland naar Denemar ken. Ze hadden geprobeerd door om koperij de goederen belastingvrij van het personéel los te krijgen. Een van de chauffeurs heeft bekend dat hij het laatste jaar 200.000 sigaret ten had gesmokkeld waarvan er tach tigduizend in Zweden waren verkocht, en de rest in Denemarken. Zijn collega bekende dat hij in twee jaar tijds 156.000 sigaretten en tweehonderd fles sen drank had gesmokkeld. SAO PAULO In Brazilië is een harttransplantatiewet van kracht ge worden die, naar sommige chirurgen vrezen, remmend zal werken. Bij de nieuwe wet is het verboden or ganen over te planten van mensen van wie wordt vermoed dat zij het slacht offer van een misdaad of een overtre ding zijn geworden. Zo zal bij voor beeld het hart van een man die is om gekomen bij een verkeersongeval niet overgeplant mogen worden indien de veroorzaker van het ongeval is doorge reden. Chirurgen die tegen deze nieuwe wet zijn, hebben er op gewezen dat in Bra zilië de eerste gelijktijdige transplanta tie van hart en nieren van een ver keersslachtoffer niet door had kunnen gaan indien die wet toen al van kracht was geweest. Met ingang van 16 september is be noemd tot burgemeester van Roer mond mr. M. M. L. G. M. Custers, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester van Venray. De heer Custers, die 47 jaar is, is sinds 15 februari 1961 burgemeester van Ven ray. Hij is r.k. en lid van de K.V.P. PRAAG Tsjechoslowaakse en Roemeense leiders zijn gisteren in Praag bilaterale besprekingen begonnen. Het belangrijkste onderwerp van ge sprek zal zijn de hervorming van het Pact van Warschau, de militaire ver dragsorganisatie van de landen van het Oostblok. Alexander Dubcek, de Tjsechoslo- waakse leider, stelde kort nadat hij in januari aan( de macht kwam hervor mingen van het pact voor. De Roe meense leider, Nikolai Ceausescu, roept er al jaren om. Hij is ervoor dat zowel het Pact van Warschau als de Noordatlantische Verdragsorganisa tie (NAVO) worden opgeheven. In veel opzichten zullen de Tsjecho slowaakse leiders het naar men ver neemt eens kunnen zijn met de Roe meense kritiek op de militaire organi satie van de Oosteuropese landen. Maar Praag heeft zich kortgeleden tegenover de Sovjet-Unie verplicht om niet over haast te werk te gaan in zijn streven naar hetvorming. Dat Praag bereid is Moskou tot op zekere hoogte tegemoet te komen op dit punt bleek gisteren uit een nieuwe aan val van de Tsjechoslowaakse leiders op de omstreden generaal Vaclab Prchlik. Deze werd enkele weken terug verwij derd uit een belangrijke partijfunctie na dat hij kritiek had geoefend op het Pact van Warchau. De leiding van het Tsjechoslowaakse le ger trok gisteren officieel haar steun aan de generaal in. Zij verwierp zijn eis tot een herziening van het Pact van Warschau teneinde de leden even veel stem te verlenen als de Sovjet- Unie. De militaire raad van het Tsjechoslo waakse ministerie van Defensie be streed de bewering van Prchlik, dat politieke en militaire leiders niet wisten hoeveel Russische militairen TOKIO Het Griekse vrachtschip Spyros is gisteren in de Grote Oceaan ten zuiden van Japan lek geslagen en door de bemanning verlaten. Twaalf op varenden waren aan boord van een red- dingvlot maar zijn nog niet gevonden. Negen anderen werden opgepikt door een Japans marineschip. De Spyros is zinkende. 0 Deze „vreemde vogel" is een om gebouwde versie van de Boeing 707, die zal worden gebruikt bij het uit voeren van het Amerikaarise Apollo- project om een man op de maan te laten landen. In de grote neus zijn diverse antennes geconstrueerd. 13 ra ra CL C O, c S Sf c ra Amsterdam regen zw 18 4 De Bilt zw. bew. zw 18 3 Deelen zw. bew. zw 18 5 Eelde zw. bew. zw 17 3 Eindhoven h. bew. zw 19 5 Den Helder regenb. wzw 17 7 Twente regen zw 17 2 Vlissingen regenb. zw 18 0,5 Ypenburg regenb. w 19 3 Z.-Limburg zw. bew. zw. 19 2 Aberdeen regenb. windst. 15 1 Athene onbew. w 26 5 Belgrado 1. bew. wzw 23 0 Berlijn zw. bew. z 17 1 Bordeaux h. bew wzw 23 0 Brussel h. bew. zw 20 0,5 Frankfort regen zzw 20 0.5 Genève 1. bew. w 20 0 Grenoble 1. bew. wzw 19 0 Helsinki geh. bew. zzo 22 1 Innsbruck zw. bew windst. 20 0 Kopenhagen 1. bew zw 18 0 Lissabon geh. bew. nnw 27 0 Locarno zw. bew. Windst. 26 0 Londen h. bew. wzw 19 2 Luxemburg regen ZW 18 1 Madrid onbew. windst. 34 0 Malaga onbew. windst. 38 0 Mallorca 1. bew. ono 27 0 München zw. bew. zw 16 6 Nice 1. bew. n 25 0 Oslo zw. bew. windst. 20 0 Parijs zw. bew. zw 21 1 Rome L bew. windst. 30 0 I) e aanvaring tussen de Super Sabre- straaljager en de televisietoren van Smilde zal de onderzoekers van de Amerikaanse luchtmacht de komen de weken handenvol werk geven. Deze specialisten zullen antwoord moe ten geven op de vraag of hier spra ke is geweest van een vliegfout of dat het ongeluk moet worden gewe ten aan het uiterst wisselvallige weer, zodat capitain Donald Smith van de ongeluksjager zich kan beroepen op overmacht. De deskundigen zullen de bandjes afdraaien met de gesprek ken tussen Smith en zijn vleugelman en zij zullen hun oordeel mede base ren op urenlange verhoren van de bei de vliegers. Voorlopig is het volgende van belang: de vliegtuigen waren van hun basis Lakenheath in Engeland opgestegen voor een zogenaamde offensieve zwerftocht boven gesimuleerd vijan delijk gebied, zoals in de Tweede We reldoorlog jachtbommenwerpers als de Typhoons en de Mustangs ook de den. Bij dergelijke operaties moeten de vliegers zonder een vaste route en op niet al te grote hoogte zoeken naar puffende locomotieven, vrachtwagens, [eschutsopstellingen. vliegen „op niet al te grote hoog te" is onder bepaalde voorwaarden volgens de voorschriften toegestaan. Maar alle verkeer is aan twee hoofd regels gebonden: V.F.R., de visuele vluchtregels of I.F.R., de instrument vluchtregels. Op de instrumenten vliegt al het ver keer in de luchtwegen (de verkeers vliegtuigen) en al het andere verkeer bij nacht of slecht weer. Deze vluch ten staan onder controle van de plaat selijke luchtverkeerscentra. Voor Ne derland zijn dit Schiphol (civiel) en in zicht. Smith was enkele seconden „doof" voor de communicatie tussen de beide vliegtuigen. Zodra hij weer bereikbaar was, hoorde hij de kreet: „Val naar links". Smith reageerde ogenblikkelijk, miste zodoende de to ren maar raakte wel een tuidraad. gesc Nieuw Milligen (militair). Deze cen tra weten door radio- en radarcontact en via de vluchtplannen van minuut tot minuut wat er boven Nederland I.F.R. vliegt. T) aarnaast is er als de weersom- standigheden het toelaten V.F.R. mogelijk volgens de visuele vluchtre gels. Dit verkeer is in feite ongecon troleerd. De belangrijkste regel voor de vlieger is dan: zie en wordt ge zien. Het gecontroleerde luchtverkeer mogen zij niet in gevaar brengen. Visueel vliegen is voor straalmachines toegestaan tot een minimum hoogte van 1000 voet, dit is ingeveer 300 me ter. Lager mag niet. De Amerikaan se Sabres vlogen V.F.R. op 1200 voet Boven Midden-Drente werd het weer plotseling slechter. Er doemde een wolkenformatie op en captain Smith besloot er onderdoor te vliegen. Visu eel vliegen door de wolken is immers niet toegestaan. De toestellen daalden tot 1000 voet maar de bewolking werd alleen maar dichter. Lager mochten zij niet en captain Smith besefte onmiddellijk dat hij op de instrumenten zou moe ten overgaan. Hij was echter ver plicht dit te melden en daarvoor moest hij op zijn radio een kanaal selecteren. Terwijl hij op het intrumentenbord keek, kree^ zijn vleugelman de toren O ij goed zicht is de televisietoren van Smilde een schitterend navigatie punt dat door de militaire vliegers als zodanig ook wordt gebruikt. Zij kunnen de mast al zien wanneer ze nog boven Gelderland zijn. Maar dit zelfde hulpmiddel verandert in een levensgevaarlijk obstakel bij slecht weer. Captain Smith kan daar nu over meepraten en de mensen in de buurt van de toren eveneens. Overigens wordt ernstig in twijfel ge trokken of captain Smith wel op de voorgeschreven minimum hoogte van 1000 voet vloog ten tijde van de aan varing. Het is theoretisch mogelijk en zelfs denkbaar dat de Sabre vijftig tot honderd voet lager zat, terwijl de hoogtemeter toch 1000 voet aangaf. Hoogtemeters werken op de luchtdruk. Het instellen gebeurt op de barome terstand op zeeniveau op de plaats van vertrek. In dit geval lag boven de basis Lakenheath een hogedrukge- bied. Boven Nederland was de lucht druk echter aanmerkelijk lager en daarom vloog captain Smith bij Smil de vermoedelijk lager dan zijn hoog temeter aangaf. De enige conclusie die voorlopig uit dit ongeluk lijkt te trekken is dat het weer boven Nederland door geen vlie ger mag worden vertrouwd. Het kan ongelooflijk snel veranderen. Voor het vertrek van de Sabres waren de vooruitzichten goed. In minder dan een uur zaten zij niettemin in de na righeid. in juni de manoeuvres op Tsjechisch grondgebied bijwonen. „Geen enkele geallieerde soldaat en geen enkel voertuig kwam de Tsje choslowaakse grens over zonder toe stemming van de verantwoordelijke autoriteiten", aldus de verklaring. MIAMI Veertien Cubanen zijn gisteren met een gekaapt vliegtuig uit geweken naar de Verenigde Staten. Zij ben allen om asiel verzocht. De Cubanen, vijf mannen, vijf vrou wen en vier kinderen arriveerden op het vliegveld Homestead nabij Miami in een Russisch vrachtvliegtuig. Onmid dellijk na aankomst werden de mannen ontwapend. De pilodt van het toestel Vertelde dat hij vlak boven het water van de Straat van Florida had gevlogen om de radar te ontwijken. De vluchtelingen waren hun tocht begonnen in Varadero. Aan de wielen van het vliegtuig en de schoenen van de Cubanen kleefde modder, wat erop wees dat ze niet van een gewoon vlieg veld waren vertrokken. In afwachting van een beslissing van de overheid werd het gestolen vliegtuig in beslag genomen. MOSKOU De Sovjet-Unie zal geen Griekse schepen meer huren. De Russische regering wil met deze maat regel haar solidariteit betuigen aan de Griekse zeelieden en havenarbeiders die oppositie voeren tegen het huidige regime in Griekenland. Volgens het Russische persbureau Tass werd de beslissing genomen op aandringen van de vakbond van zeelie den, die een miljoen leden telt. Een woordvoerder van de Griekse ambassade in Moskou zei dat zijn land over één van de grootste handelsvloten ter wereld beschikt en dat het voor zijn handel van geen enkel land afhankelijk is. OPENHAGEN Meer dan 50.000 gasten werden giste ren verwacht op een feest ter ere van de 125ste verjaardag van het vermaakcentrum Tivoli in Kopenhagen, dat met de jaren „jonger" schijnt te worden en toch altqd hetzelfde blijft. De Amerikaanse ballonvaar- der Don Piccard zou met veel vertoon in een grote ballon op stijgen vanuit de uitgestrekte tuinen, maar de sterke wind wierp roet in het eten. Alle an dere festiviteiten gingen even wel normaal door. Het gehele feest kostte ongeveer 360.000 gul den, waardoor er nog meer bloe men, meer muziek, meer licht en meer pret in Tivoli waren dan ooit tevoren. Gistermorgen vroeg begonnen de feestelijkheden met een con cert vlak voor de hoofdingang, waarna bloemen werden neerge legd bij het standbeeld van Georg Carstensen, een genie op het ge bied van show die het park op 15 augustus 1843 opende. Thans, 125 jaar en bjjna 180 miljoen bezoekers later, is het 20 hectare grote gebied een verademende ruimte van bomen, bloemen en meren in het hart van de stad, tegenover het stad huis. In feite is Tivoli evenwel nog precies hetzelfde als in de tijd van Carstensen, dank zij het advies die de stichter aan het park meegaf: „alles moet zijn zoals het was, of we zullen het niet begrijpen. Toch moet alles nieuw zijn, of het zal ons verve len". Slechts weinigen hebben zich tot dusverre in Tivoli verveeld, en daar 20 procent van alle be zoekers buitenlanders zijn, heeft het Deense toeristenbureau al eens verzucht een zware taak te hebben als het centrum er niet zou zijn geweest. Verleden jaar trok Tivoli da gelijks gemiddeld 31.000 be zoekers, en gedurende het vier- eneenhalve maand durende zo merseizoen waren er zelfs 4.354.000 bezoekers ongeveer het aantal dat Disneyland in Amerika jaarlijks heeft. Het re cord aantal bezoekers 100.000 bezoekers op een dag werd in 1943 geboekt tijdens de 100ste verjaardag van het park. Doch ook de cijfers van gisteren schijnen er niet om te zullen gaan liegen. Het was dringen om een plaats je op een der 9300 restaurant stoeltjes en de belletjes van de kassa's zorgden voor een vro lijk muziekje. Want Tivoli heeft tenslotte ook een zakelijke kant, het brengt jaarlijks zo'n 3,5 mil joen dollar op. Hoewel de opkomst groot was gaf de directeur van Tivoli, Hen- Ij ning Söager, toe dat de menigte bezoekers kleiner was dit jaar, vermoedelijk omdat de Denen door de hogere belastingen min- I der kunnen uitgeven aan het ver- maak in het park. Hij noemde 5 deze hoge belastingen pijnlijk, maar geruchten omtrent moei- lijkheden met het vermaakcen- trum wees hij van de hand. „We hebben dat al eens eerder ge- i hoord. Maar geen zorgen, we draaien nog wel een behoorlijke 1 tijd mee", merkte hij op. nillllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII CAEN De rechter in de Franse stad'Caen heeft een 30-jarige man tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het doden van een hond bij een inbraak. De dief had het dier de hals slagader doorgesneden. r zingende dolfijnen... ADVERTENTIE interessant voor ïi, heerlijk voor de I ln dit grootste overdekte dolfijnen-stadion ter wereld met Z500 zitplaatsen» ziet u een unieke show met zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Aanvangstijden: 10.00 - 1130 - 13.00 - 14.30 -16.00 en 17.30 uur. (op zondag niet om 10 uur). Speeltuin een van de grootste in Europa. Veluwestrand groot, schoon en ongevaarlijk; geen gevaarlijke stromingen. Rondvaart langs Oostelijk Flevoland en de nieuwste polder Zuidelijk Flevo land. Afvaart elk heel uur. v \y...

De Vallei | 1968 | | pagina 7