Politienieuws. Lijst Hulppolitie. GEHRELS-KLASSEN P.T.T. nieuws Predikbeurten ZONDAG 3 JUNI gemene en Sociale Zaken, Hoofd straat 100) moeten melden. Deze opdracht moet als dienst bevel in de zin der wet worden beschouwd Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de door de waarnemend Burgemeester de zer gemeente vastgestelde ver ordening inzake het vervoeren of doen vervoere n van alle soor ten brandhout, tuinhout, enz.,- en op het van 31 Mei tot en met 9 Juni 1945 uitgevaardigde ventverbod voor melk, die op de in de gemeente gebruikelijke wijze zijn aangeplakt. Voorts wijzen wij er nog op dat door het Militair Gezag een verordening is vastgesteld, waar bij het zonder door dat g-zag verleende vergunning verbo den is zijn verblijfplaats te verbaten om in een ar dere ge meente zijn verblijf te vestigen of te overnachten buiten de gemeente, waar men laatste lijk zijn gewoon of tijdelijk ver blijf heeft gevestigd. Veenendaal, 29 Mei 1945 De Burgemeester voornoemd, J. H. van Schuppen, Aan het Comité „ZUID HELPT NOORD". Vanaf deze plaats wensen wij onze oprechte dank te betuigen aan het Comité „Zuid Helpt Noord" voor de zeer gewaar deerde zendingen levensmidde len ten behoeve van de bevol king dezer gemeente. Na het bericht van de alge hele bevrijding van Ons Vader land was dit gebaar wel een van de meest verheugende feiten van de afgelopen weken. Het Comité kan zich dan ook overtuigd achten van de grootste waardering van de zijde.van de bevolking en niet in de laatste plaats onzerzijds, voor deze nobele daad, Afgezien van de vele gebre ken en moeilijkheden, welke nu eenmaal aan de distributie van dergelijke - aan bederf onder hevige levensmiddelen-kleven, had de verdeling een vlot ver loop, al was het jammer, dat niet ieder lid van de bevolking tengevolge van bovenbedoelde gebreken hierin heeft kunnen delen. Al met al kunnen wij echter met een gerust hart ver klaren, dat over het geheel ge nomen, de actie van het comité geslaagd mag heten. Wij konden daarom niet na laten onze dankbaarheid op deze wijze tot uiting te brengen. En wij besluiten met de ver zekering aan het Comité: Vee nendaal zal Uw activiteit nim mer vergeten 1 Veenendaal, 1 Juni 1945- Het Gemeentebestuur van Vee nendaal De Burgemeester, J. H. van Schuppen, De Secretaris, D. Blankespoor. Het politiebureau is wederom gevestigd in het Gemeentehuis Hoofdstraat 34. Spreekuur wnd. Hoofd van politie uitsluitend van 16-18 uur. Vele aanvragen omtrent rij wielen zijn ingediend. Al het mogelijke wordt ge daan om rijwielen van de be volking te bekomen. Gelieve de politie over rijwielen niet meer mondeling, lastig te vallen. Een ieder, die een schriftelijk verzoek heeft ingediend, krijgt t z.t. schrif telijk bericht. Bij het alhier gehouden exa men voor Hulppolitie zijn ge slaagd 50 personen, waaruit 40 personen zijn gekozen als Hulp politieman. Namen der benoem den zijn als volgt: D. Takken, P. H. v. Rijnstr. 7, S. v. d. Kleut, Buurtsteeg 63, G. Bonen, Gelderselaan 13, v. Doorn, Nieuweweg A 69, R. P. Brouwer, Parallelweg A12, P. Lucas, Groenelaan 37, L. den Braber, Benedeneind 124 A, G. v. Binsbergen, Molenstr. 30, W. H. Oosterbeek, Ritmeester- fabr., A. J. v. Kessel, Nieuwe weg D 11, A. J. Koen, Buurt- laan 108, H. Stoffer, Gr. van Prinstererstr. 14, G. 'Hasselaar, Middelbuurtseweg A19. R. C. v. N.-Amerongen, Ver laat 11, C Hasselaar, Panhuis 36, H. Hulstein, Reaswoude, G. v. Wijk, Smidstr. 26, J. P. H. Wijnbergen, Boerseland, H. v. Manen. Kostverloren 55, Bruis, Prinsesselaan 9, J- Die- peveen, Emmalaan 28, C. Hei kamp, Fluiterstr. 55, J. Visser, Gortstraat 7, J- W. v. Essen, Buurtlaan 63, S. Brinkhuis, Wilhelminastr. 8, B. v. d. Dik- kenberg, Parallelweg 100, L. Kroesbergen, Pr. Hendrikstr. 53, W. Diepeveen, Mulderslaan 41, J. Sieck, Parallelweg 14, W. J. Plant, Mulderslaan 36, L. v. Hunen. Pr. Bernhardl. 39, G. v. d. Bovenkamp, Nieuweweg 14 Gehrelsklassen zijn Zangklassen v. jongeren. De muziek- kennis (noten lezen, maatgevoel, enzwordt de leer lingen al spelende bijgebracht De klassen zijn ten hoogste 20 leerlingen groot en vormen een voorbereiding tot latere muziekstudie. Ze zijn een onderdeel van de alhier in oprichting zijnde MUZIEKSCHOOL. Da Gehrelsmethoda werkt doelmatig, vlug en prettig. A s. Woensdag 6 Juni om 5 uur in „Pro Rege", worden alie leerlingen verwacht voor nadere afspraken. Inlichtingen op werkdagen van 1-2 uur op Kerkewijk 159 Namens de leiding, HENK VAN ECK - MUZIEKLEERAAR mm mm H. Vermeer, Pr. Bernhardl. 14b J. v. Harde veld. Panhuis 53., W. v. d Haar, Korte Molen straat 19, P Achterberg, Wil helminastr. 38, G. W. de Kam per, Benedeneind 53, W. v d. Haar, Newo, J. ter Haar, Mun- nikenwez 134 a, A. C. N. Tak ken, Dijkstr. 90. Een ieder wordt verzocht de bevelen van de politie stipt op te volgen. De Politieke Recherche zA de ze week haar werkzaamheden aanvangen. Dank zij de vlotte herstelling kon het Postkantoor vorige week weer voor het publiek worden geopend. Voorlopig zijn de openstel lingsuren bepaald op 8.30-12 en 14-15- uur voor alle posthan- delingen. Voor verzending zijn alleen briefkaarten (geen p-entbrief- kaarten) rou wbrieve i en dienst- corr. toegestaan. Aantekenen van stukken is nog niet toegelaten. De aandacht van belangheb benden wordt gevestigd op de mogelijkheid van uitbetaling van pensioencheques, waarvan in middels vele adviezen zijn ont vangen. Gevonden en Verloren voorwerpen. De burgemeester der gemeente Veenendaal, maakt bekend dat ter secretarie dezer gemeente terug te bekomen zijn de na volgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: 1 stamkaart, 1 fietstas met in houd, 1 paar kinderkousjes, 1 textielkaart, 1 partei onnaie, 1 kinderfiets, 1 damesvesr, 1 scha- kelarmbandj», 1 polshorloge. Dat als verloren aangegeven zijn de navolgende voorwerpen 5 stamkaarten, 1 portemonnaie, 5 noodkaarten, 4 persoonsbe wijzen, 1 fietstas, 1 broche, 1 regenjas. Veenendaal, 29 Mei 1945 NED. HERV. KERK Oude Kerk 9 uur: ds. Van Wijngaarden 10V2 uur: ds. Mulder (Plaatsen vrij) 5 uur: ds. Mulder Eltheto 9 uur: onbekend 5 uur: ds. Bakker In Eltheto zijn alle plaatsen vrij. In alle beurten schaalcollecte voor de Kerk. Geref. Kerk 9.30 uur v.m. en 5 uur n.m ds. v. Enk Geref. Gemeente 9.30 uur v.m. en 5 uur n.m. ds. Kok Chr Geref Kerk 9-30 uur v.m. en 5 uur n.m. ds. de Bruin Voor de tweede keer na de bevrijding verschijnt »De Vallei« weer om ons met die dingen op de hoogte te brengen waar in onze woonplaats met haar omgeving belangstelling voor bestaat. Ook dit is een teken der bevrijding, een vrije pers, die niet gebonden is aan dwin gende voorschriften der over heid, maar slechts aan die van eer en geweten. Zolang de kerk bode nog niet uitkomt, wat naar wij hopen zeer spoedig weer het geval zal kunnen zijn is ons enige ruimte geboden in dit blad om belangrijke ker kelijke mededelingen te doen. Gaarne zeggen we daarvoor den uitgever vriendelijk dank onder het uitspreken van de wens dat in deze nieuwe tijd »De Val!ei« moge groeien en bloeien tot nut der gemeen, schap. Ds. Wijngaarden. 0e bezorging van ons blad De bezorging van ons blad heeft, zoals gebleken is, niet naar ieders wens plaats gehad, De oorzaak daarvan is, dat wij nieuwe bezorgers hebben moeten aan stellen. Wij zullen alles in het werk stellen hier verbetering in te brengen, zodat ieder weerregelmatig ons blad ontvangt, Klachten over de bezorging wor den gaarne in ontvangst genomen, red.

De Vallei | 1945 | | pagina 2