Ernstige Waarschuwing. Belangrijk. Deze week hadden wij een onderhoud met den Directeur van het Arbeidsbureau, dhr. C. M. v. d. Linde, die door de nieuw benoemde autoriteiten is verzocht, de leiding van het Arbeidsbureau Veenendaal weer op zich te nemen. Aan het onderhoud ontlenen wij het volgende: „De Directeur deelde mede, dit direct na de bevrijding de volle energie van leiding en ambtenaren werd gevraagd. Vele werkzoekenden lieten zich registreren. Wat echter wel te voorzien was, bleek het aanbod van ar beidskrachten aanzienlijk hoger te zijn dan de vraag. We hopen echter dat straks wanneer aan de bedrijven electrische stroom of kolen geleverd kunnen worden de toestand iets beiert. Zeer typisch is het verschijn sel, dat het merendeel der ge registreerde werkzoekenden zich beschikbaar willen stellen voor voedseltransporten, ter wijl voor plaatselijke werkge vers geen animo bestaat. Dit laatste is vermoedelijk nog een lust naar avontuur, hetwelk uit de bezettingsjaren is overgeble ven. Het is zeer te betreuren dat bij vele werknemers de lust tot werken zoek is De vijf tyranieke jaren hebben hun geest volkomen bedorven. We hopen dat door voorlich ting v. O verheid Werknemersor- gm isaties e.a., zij op het rechte spoor gebracht worden. Op onze vraag of nieuwe besluiten waren gekomen op het sociaal terrein van het Ar beidsbureau, deelde de di recteur mede, dat zeer veel Koninklijke Besluiten op du gebied zijn genomen. De taak welke de Arbeidsbureaux is opgelegd, is van die aard, dat deze Bureaux' in de naoorlog se jaren het Instiiuut op het Sociaal-economisch gebied z .1 worden. De belangrijkste Kon. Besluiten op dit gebied zijn o.a. Buitengewoon Besluit Arbeids verhoudingen, (opheffing Ge in ichdgde v. d. Arbeid en So ciaal voorman; Instelling Be drijf scommissies; Be drijf sraden: Instelling Rijksbemiddelaar). Buitengewoon Besluit Vere nigingen van Werkgevers en Werknemers. (Ophefffing Ar beidsfront; Instelling Regerings commissaris van de Vereniging van Werkgevers en Werkne mers). Besluit Rijksbemiddelaar, (lo nen van 125 van de °P 10 Mei 1940 geldende). Besluit houdende regelen be treffende de Arbeidsbemidde ling en de Scholing. Herscho- Ijng en Omscholing, (handha ving Arbeidsbureau; Instelling Commissies van Advies bij elk Arbeidsbureau en scholing, her scholing en omscholing). Besluit Dienst Uitvoering van Werken. (D.U.W.) Deze dienst is belast met de werkzaamhe den, welke vroeger de Inspec tie Werkverruiming had, De lonen zijn aanzienlijk verhoogd. Beschikking van den Minister van Sociale Zaken, betreffende de Wachtgeldregelingen. (In lichtingen wachtgeldregeling kunnen worden aangevraagd bij de Arbeidsbureaux). Beschikking van Minister van Sociale Zaken betreffende vorst- verletregeling. (Voor bepaalde werken en vorstverletregeling, welke uitvoering berust bij Ar- beidsbureuax). Besluit verplichte Werkloos heidsverzekering (Verplichte Werkl. heidsverzekering voor 16 jarigen en ouder; Uitvoering Arbeidsbureau). Dit zijn momenteel de voor naamste bepalingen De uitvoe ring en controle hiervan is opge dragen aan de Arbeidsbureaux. Op onze vraag, of het per soneel zou worden uitgebreid, deelde de directeur ons mede dat het met het oog op het vele werk, een grote uitbreiding zal plaats hebben. Een strenge selectie zal echter worden toe gepast. Voor assistenten min stens een middelbare opleiding, lager personeel assistenten U.L.O diploma, terwijl de vak- bemiddelaars ui-: de beroepen zullen worden genomen. „Bovendien hebben bij mij voor alle betrekkingen de oud illegalen in groepsverband en onderduikers de voorkeur", ver klaarde de heer v, d. Linden. Wij wensen den directeur met zijn staf medewerkers een prettige werkkring en kracht om de zware taak, van zo groot belang voor de wederopbouw van ons land en volksleven, te volbrengen en danken hem voor zijn voor onze lezer3 zeer belangrijke inlichtingen. Red BURGERLIJKE STAND Geboren Cornelia d v. J. Vink en F. v. Barneveld, Jenneke Cornelia d. v, Lourens en C. Zegveld. Jan Albert z. v. W. van Wijk en W. van Dijk, Margje d. v. W. Jansen en E. Hasselaar, Willemijntje d. v. T. Boers en C. v. d. Weerd, Jacoba W. H. d. v. Jac. Gerritsen en p. Meurs Christin a H d. v. H. Bos ongeh. Dirkje d. v. L. Heintzberger en B. van de Beek, Geertruida d.v. G. v.d. Kraats en J. Roelofsen Evertje d. v. G. v. d. Pol en E Vermeer, Willemijntje d.v. E. Scherrenburg en T de Kruif, Wendelina, C. d. v. A. Corton en G.* Wijnants, Josina D. G. d. v. D. v. d. Loosdrecht wed. van J. v. d. Loosdrecht. Overleden: T. Demoed 10 m. J. v. Beek 40 j. A. J. M. Kröger 35 j- D. Boere 35 j. G Ariesen 21 j G. v. Kooten 2V2 i- C. Wijnen 77 j fj v. Stempvoort 81 j. E. Schoonderbeek 6 m. W. Suk kel 6j.W.Strubbe70j.F.v.d.Bosch 78 j. P. Drost 8 j. H. v.d Haar 3 m. E. v. Leeuwen 6 m. G. v. d. Weerdhof 8 m J. v. d. Berg 2 j. Gewestelijk Arbeidsburau Utrecht Bjjkantoor Veenendaal. Aanbieding van arbeidskrach ten. Meerderjarig: 1 Steenfabriek arbeider. 1 Glasslijper. 1 Drukker. 2 Schilders. 3 Timmerlieden. 1 Opperman. 3 Timmerlieden. 2 Grondwerkers. 1 Voeger. 1 Straatmaker. 3 Meubelmakers. 4 Stoffeerders. 1 Beitser. 1 Kapper. 1 Kleermaker. 1 Electricien. 2 Machinebankwerkers. 1 Wagen- en carosseriebouwer. 1 Autogenisch lasser. I Draaier. 1 Dieselmachinist. 1 Stoker. 1 Tekenaar. 26 Textielarb. alg. 10 Wevers. 2 Bakkers. 2 Vishandelaars. 1 Bottelaar. 1 Kok. 204 Sigarenmakers. 25 Sigaren sort. 6 Sigarenfabriek arb. 3 Landarbeiders. 4 Kooplieden, 1 Handelsreiziger 1 Matroos. 1 Exp. knecht 1 mag. Bediende. 24 Chauffeurs. 1 Kruideniersbediende. 1 Verpleger. 20 Ongesch. arb. Niet compleet wegens gebrek aan plaatsruimte. Het Veenendaalse Publiek wordt gewaarschuwd geen ver bindingen tot stand te brengen met het net der Electriciteit- voorziening. Mocht het blijken dat hieraan geen gevolg wordt gegeven dan zullen de zwaarste straffe worden toegepast, zelfs zal directe inbeslagname van de gehele inboedel volgen. Wij roepen hierbij de hulp van de gehele bevolking in, waarbij door Politie en Hulp politie streng zal worden ge waakt. wnd. Hoofd van Politie H Familieberichten Hl Hendrik Ertman H. LRTMAN Fa. de Kieuuer en Ertmsn Johannis Th. u. d. Hurk Heden behaagde het den Heere, tot onze diepe smart, van 'ons weg te nemen, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onzen geliefden Man, Va der, Behuwdvader, Groot vader, Broeder en Zoon in de leeftijd van bijna 57 Jaar. De Heere trooste ons in dit zo smartelijk verlies. Namens de familie: A. ERTMAN-v. Ginkel Veenendaal, 30 Mei 1945 Beatrixstraat 46 De begrafenis vastgesteld op Dinsdag 5 Juni a.s. op de Nieuwe Begraafplaats. Vertrek van het sterfhuis 2 uur. GEEN BLOEMEN Met groot leedwezen geven wij U hierbij ken nis van het overlijden van onzen hooggeachten me defirmant, den heer Zijn prettige persoonlijk heid en zijn grote werk lust. zullen wij slechts node missen. Dankbaar blijven wij gedenken wat hij voor onze firma is geweest. Veenendaal, 30 Mei 1945 Met diep leedwezen ver melden wij het overlijden van onzen trouwen mede werker Hij viel als een held voor het Vaderland. Fa. B. VAN HEES Piano- en Orgelhandel Veenendaal

De Vallei | 1945 | | pagina 3