PRINSES BEATRIX OPROEP Bonaasiwljzlsig Mo. IX viess mei groenten! 10 ctner hg. Wilt U allen op Woensdag 13 Juni 's avonds 8 uur in het gebouw „Pro Rege" komen? Wij rekenen op een goede opkomst in particuliere verenigingen - deze grondwet van haar bestaan feitelijk negeerde Het is èèn der grootste zegeningen van de oorlog en de bezetting, een ware gave Gods, dat onze N. H. Kerk de weg tot een intensieve be handeling van het probleem „Kerk en wereld", in al zijn wijdte en diepte, weer hervon den heeft. Wijder en dieper dan de particuliere verenigingen van Christenen, die tot nu toe zo veel verdienstelijk werk deden en voorlopig ook nog wel zul len moeten blijven doen, het ooit konden stellen. Laat ons deze kostbare vrucht, met dank aan God, vasthouden. prof. H. KRAEMER De Burgemeester van Veè- nendaal, verzoekt iedere bur ger, die bekend is met de aan wezigheid van een mijnenveld .ammunitie of verdachte voor werpen van welke aard dan ook, of de aanwezigheid daar van vermoedt, zo spoedig mo gelijk daarvan kennis te geven aan het wnd. Hoofd van Poli tie, Hoofdstraat 34, Veenen- daal. Veenendaal, 5 Juni 1945. Bekendmaking De Burgemeester van Vee nendaal, uitoefenende de be voegdheden van het college van Burgemeester en wethouders, maakt bekend, dat het door hem op 30 Mei 1945 uitge vaardigde ventverbod voor melk is verlengd to: en met 23 Juli 1945. Veenendaal, 7 Juni 1945. De Burgemeester voornoemd, J. H van Schuppen, wnd. Arrestantervkamp Veenendaal. Afgifte van schoon goed voor de politieke arrestanten in de" „Ritmeester" (mannen) en de „Newo" (vrouwen) kan alleen geschieden elke Zaterdagmor- gen van 10 tot 12 uur. Vuil goed kan worden afge haald aan bovengenoemde kam pen elke Maandag van 10 tot 12 uur en van 3 tot 5 uur. Buiten deze uren worden geen pó-kjes aangenomen. Aangezien de arrestanten mo menteel extra voeding krijgen, is het niet toegestaan levens middelen aan de arrestanten te doen toekomen. Deze worden onherroepelijk geweigerd. Veenendaal, 8 Juni 1945- De commandanten van de genoemde kampen. v ARBEIDSBUREAU afd. Veenendaal Gevraagd worden: kappers, grondwerkers (voor stellingafbraak), auto-monteurs, schilders, kantoorbedienden (zowel meerderj. als minderj.) smeden, bouwvakarbeiders, 1 meubelmaker, minderj. arbeiders textielfabriek. Vrouwelijke kantoorbedienden, dienstboden, werkst ers, 1 kapster Aanbiedingenzowel meerderj. als minderjarigen, div. bouwvakarbeiders, 1 schoen maker, div. metaalarbeiders, sigarenfabrieksarbeiders, tex iel- arbeiders, bakkers, 1 slager, 1 kruideniersbed., 1 kok, chauf feurs en ongeschoolde arbeiders. De directeur van het Arbeids bureau vestigt bij de werkge vers de aandacht erop, dat bij het Arbeidsbureau wachtgeld regelingen voor hun personeel kunnen worden aangevraagd. In afwijking met vroegere bppalin- gen kan deze wachtgeldregeling voor eiken werkgever, afgezien van het bij hem in normale tijd in dienst zijnde personeel, wor den goedgekeurd. Dit houdt dus in, dat nu ook een werkgever, die minder dan 15 man in dienst had, en mo menteel wegens de bijzondere j omstandigheden hiervoor geen werk heeft, bovengenoemde re-j geling kan toepassen. Inlichtiogen worden verstrekt door de afd. wachtgeldregeling van genoemd bureau. HET GROEME KRUIS Het bestuur van „Het groene kruis" te Sr. en Geld. Vee nendaal, heeft met ingang van 1 Juni 1945 benoemd tot wijk- kraamverzorgster in vaste dienst Mej. A. C. Verweij, tot nu toe tijdelijk als zodanig werkzaam. Predikbeurten ZONDAG 10 JUN NED. HERV. KERK Oude Kerk 9 uur: ds. Van Wijngaarden (Plaatsen vrij) 1072 uur: ds. Bakker 5 uur: ds. Wijngaarden (Bediening H. Doop.) Eltheto 9 uur: ds. v. d. Pol, Ede 5 uur: ds. Mulder (B diening H. Doop) In Eltheto zijn alle plaatsen vrij. Geref. Kerk 9-30 uur v.m. en 5 uur n.m ds. v. Enk Geref. Gemeente 9.30 uur v.m. en 5 uur n.m. ds. Kok Chr Geref Kerk 9.30 uur v.m. en 5 uur n.m. ds. de Bruin Leger des Heils. 10 u. Hei iginssdienst. 3.3O u. Openluchtsamenkomst b.h, station. 7 30 u. Verlossingssamenkomst. BURGERLIJKE STAND Geboren: Arris zoon van B. Haalboom en A. Vos - Teunis W. z. v. J. van de Haar en D. Heikamp - Johannes H. z.v. H. J. N. An* beek en J. M. de Vos - Cor nelia E. d.v. D. v. d. Meijdeen A. Middelhoven - Dirk z.v. Gj Vos en A. Sein - Jacob z.v. F. van Voorst en H. v. d. Weerd Cornelia d. v. H. van Manen en S.'Wortman Evert z.v. G. Lep pers en E. G. Wtijers - Janne tje d.v. W. Lieftink en J Hei kamp - Teuntje d. v J. W. Wes tering en S. de Kievid - Her mina d.v. W. Diepeveen en G Klumpenaar - Wouter z.v. C van Dam en J. Blankestijn - Anthonie z.v. A. v. d. Weerd en E Anbeek - Hilligje d v. J. Budding en R. Kalter - Jo hanna d.v. R. Roelofsen en N. van Vliet - Hendrik je C. d.v. P. Putten en C. M. Gaasbeek- Pieter z.v. S. H. van Soest en C. T. Hagenbeuk - Maria d.v. B. Henken en W. Hardeman - Anna C. d.v. C. van Loo en J. G. Pol. Overleden Evert v. d. Haar 10 weken - Frederik v. Ravenzwaaij 6. m. - Gijsbert J Jansen 41 j - Jan net j de Ruiter 75 j. - Teunis Wdlertisen 74 j. - Johannes G. Kuipers 9 m. - Matthijs D.van Hunnik 20 j. - Margareta J. Bouman 5 m. - Jacob Reber- gen 8 m Hendrik Ertman56j. De bezorging van ons blad Aankoop uitsluitend op Zaterdag 9 Juni 1945. 1 Prijs 17 400 gram Brood gratis 18 300 gram Biscuits f 012 07 112 gram of 112 gram of 224 gram Vlees of Vis f 0.16 f 0.12'/a f 0.18 19 224 gram of 224 gram of 448 gram Vlees Vis Vlees met groenten f 0.31 1 0.25 t 0.36 B 488 100 gram Havermout gratis 09 50 gram Kaas f 0.16 2 11 2 Kg. Aardappelen Nu we deze naam weer mogen noemen, en weer vrij kunnen ademhalen, ontwaakt ook weer de lust tot zingen. Aan de oud-leden van het dames-zangkoor „Prinses Beatrix" maar ook en vooral aan alle liefhebbers van de koorzang, richten wij ons met de oproep, deze mooie kunst weer met kracht te gaan beoefenen. Qnder dit »met kracht« willen wij verstaan: de toetreding tot, en daarna trouw aan een serieus zangkoor onder de bekende leiding van ons koor, den heer v. Eek Namens het bestuur van „Prinses Beatrix" Zr. H. v. LEEUWEN (presidente) De bezorging van ons blad heeft, zoals gebleken is, niet naar ieders wens plaats gehad, De oorzaak daarvan is, dat wij nieuwe bezorgers hebben moeten aan stellen. Wij zullen alles in het werk stellen hier verbetering in te brengen, zodat ieder weer regelmatig ons blad ontvangti Klachten over de bezorging wor den gaarne in ontvangst genomen, red. Bonnummer Hoeveelheid Artikel of of of per 100 gram Uitzonderlijk mogen Aardap.óókop Maandag 11 Juni'45 worden verkocht

De Vallei | 1945 | | pagina 2