Je Vallei" ook UI» klad. lYIUZIEKSGHOOL „ARS IÏIUSICA" - UEEREKDAAL Begrafenis Rantsoenbonnen. Vervanging ongeldig verklaarde bonnen. Handslaren en instellingen. Toeslag Bijzondere arbeid. Mededelingen Distributiedienst, Ede. met onderafdeling Volksmuziekschool Directeur: Henk van Eek Commissie van toezicht: D. BlankesPoor - G. J. Nieuwland - T van der Wal Muzikale leiding: Henk van Eek - Ab Kettelarij - Jaap Keulemans Lessen in alle muzikale vakken en onderwerpen Leraren: (voorlopige opgave) Piano: Jaap Keulemans, Voorburg - Elze Kettelarij, Arnhem - He^kvan Eek, Veenendaal - Jo A. Posthuma, Amsterdam - J. F. v. Zutphen, Wageningen Org 12Henk van Eek, Veenendaal - Valent. Schoonderbeek, Naarden Viool: Ab Kettelarij, Arnhem - H. Kieviet, Arnhem Cello en Bas: F. V. Zutphen, Wageningen - Tineke Rolvink, Amsterdam Koorzang: Henk van Eek, Veenendaal - Elze Kettelarij-Hoekstra en Ab Kettelarij, Arnhem Solozang Spraakleer: Willy Keulemans, Voorburg - Nel Ross, Arnhem Henk van Eek, Veenendaal BlaasinstrumentenFerdinand Pels, Utrecht - J. Krachting, Zeist Accordeon-GtiStaar Slagwerk; Tonny Heijtze, Utrecht Blokfluit; G. C. Otten, Amsterdam Voorlopig zijn de lessen in diverse gebouwen ondergebracht, totdat een eigen gebouw vrijkomt. Inlichtingen op werkdagen van 1-2 uur bij de diretie KERKEW IJ K 159 - VEENENDAAL verzorgde «genten-wacht, tevens I theorie-zaal, een kamer waar men aangiften kan doen en in lichtingen kan bekomen, alsme de een kamer voor de Plaatse lijke Opsporingsdienst. Het bou wen van een aantal cellen is in voorbereiding. Een ieder, die in moeilijkhe den zit, waarmede de Politie hen behulpzaam kan zijn, kan aan het Bureau van Politie te- recht.Het belang van elk Venen daler heeft er de volle aandacht, en waar dit mogelijk is, zal zij behulpzaam zijn. De officiële opening van het Bureau vindt plaats op Maan dag, 18 Juni 1945, des namid dags 16 uur. Door het Hoofd van Politie der Opsporingsdienst te Amers foort is in onze Gemeente een plaatselijke Opsporingsdienst benoemd, bestaande uit: P. E. van Riessen, Hoofd; A F. C. Headrikse, wnd. Hoofd; S Wielsma, opsporingsambtenaar, A. J. van Schuppen, E. H. van Schuppen, A. van Kessel en J. Budding. Een ieder, die inlichtingen kan geven omtrent politiek ge vaarlijke personen of andere onvaderlandse elementen wordt verzocht dit schriftelijk te doen bij een der bovengenoemde corpsleden. Daarvoor bestemde formulie ren zijn te bekomen bij de Politieadministrati Bureau van Politie, Markt 21. Brieven of klachten, welke anoniem zijn of waarvan de on dertekening onleesbaar is, wor den niet in behandeling geno men. Men wende zich voor dit soort zaken uitsluitend tot de leden van het P. O. D. en niet meer tot de Gemeeete-P olitie. Om spoed bij de afwikkeling der zaken te kunnen betrach ten is het noodzakelijk, dat de Politi ke Opsporingsdienst zo weinig mogelijk wordt lastig ge vallen met mondelinge vragen, bijv. om in vrijheidstelling van arrestanten. Deze verzoeken kunnen trouwens toch niet in behandeling worden genomen. Ieder werke dus mee aan een spoedige afwikkeling. Het pu bliek geve betrouwbare aanwij zingen. de Opsporingsdienst doet de rest. Uit de ingestelde onderzoe ken is namelijk gebleken, dat juist .de N.S.B ers en andere on vaderlandse elementen, waar mede een deel der bevolking een zeker medelijden heeft en herhaaldelijk verzoeken doet tot in vrijheidstelling, tot de gevaarlijkste elementen hebben behoord en de Gemeente tij dens de bezetting op de meest afschuwelijke wijze hebben ge terroriseerd. Men hoede zich dus voor een ongemotiveerd medelijden en belemmere de Politie niet in haar onderzoek. ZUIVERING GEMEENTEPOLITIE. De Militair Commissaris voor het {district Utrecht Oost te Amersfoort installeerde 14 Juni 1945 de advies-c >mmissie tot zuivering van de gemeente politie te Veenendaal. Deze commissie bestaat uit de heren: H. C. G. van Schuppen, voorz. J. Spruijt, H. Plant, P. E. van Riessen en J. C. Schrijver te De Bilt. De commissie voornoemd verzoekt k achten over de ge meentepolitie schriftelijk en ondertekend te harer kennis te brengen, zo mogelijk met ge tuigen. Klachten, die niet ondertekend zijn kunnen niet in bi handeling genomen worden. Indiening van klachten vóór 30 Juni a.s uitsluitend bij den heer H. C. G. van Schuppen, Huize „de Tol", Kerkewijk 180 alhier. Strikte geheimhouding wordt verzekerd, waartoe ook bovengenoemde commissie zich verplicht heeft. Het opzettelijk indien n van valse klachten wordt gestraft. De Commissie. JU IP EHB'iLSABt Woensdagmiddag heeft de be* grafenisplechtigheid plaats gehad, op de Nieuwe Algem. Begraaf plaats alhier Gezien de grote belangstelling kan men hier werkelijk spreken vanVeenendaal nam afscheid van hem, dankbaar en vol eer bied voor wat hij deed en heeft moeten doorstaan als strijder en steun voor zijn medemens en Vaderland. Een groot aantal vriend en, me destrijders en belangstellenden schaarden zich om de groeve welke bedekt was met twee kransen. Ds. van Enk sprak een troost woord tot de achterblijvende, Mevr Engelaan, haar kinderen en de fam Spreker wees hun op den Allerhoogste, dat zij bij Hem hun troost en kracht kunnen vinden in het verlies van hem die zoveel voor hun was. Ds. van Enk memoreerde ver der wat overledene, ook als ouder ling van zijn Kerk, speciaal voor de jeugd was geweest. Zijn pret tige, oprechte omgang met allen. Hoe hij hielp en steunde, waar dit nodig was. De toespraak werd besloten nget het zingen van psalm 898. Hierna sprak George van Stra len, uit naam van de jeugd. Deze bracht naar voren wat overledene speciaal voor hen was geweest, Hen altijd met raad en daad bijstond, en zij hem in deze moei lijke tijd node zullen missen. Vervolgens sprak de Heer W. Schut van de Illegale beweging. Deze was overtuigd dat Jaap En gelaan in het geloof de kracht heeft gevonden, ondanks vreselij ke martelingen welke hij heeft moeten doorstaan, tot het laatste vol te houden. De Heer Brouwer sprak na mens vrienden van overledene. Namens de prov. afdeling van de A. R. Kiesver. sprak de Heer Laernoes uit Utrecht De Heer N. C. Hey sprak na mens de leiding van de Vermi- cellifabriek Fa. Blanken en van Buuren, en de Heer J. Dikken- berg voor het personeel van deze firma. De Heer Engelaan broer van den overledene dankte voor de vele blijken van belangstelling en medeleven, ondervonden. Met Belijdenis des geloofs en het zingen van psalm 7211 werd deze plechtigheid besloten. Met ingang van ll-6-'45 zijn de rantsoenbonnen met datum 30 9-'44 en de noodrantsoenbonnen voor alle artikelen ongel dig verklaard Zieken, aanstaande en jonge moeders kunnen t.m. 20 6 a.s. de aan hen uitgereikte (nood) rantsoenbonnen welke thans zijn vervallen. Voor zover bestemd voor gebruik na 10 Juni, bij de Distributiedienst inruillen tegen nieuwe rantsoenbon nen 30-1 Bovengenoemde categoriën kunnen de ongeldig verklaarde (nood) rantsoenbonnen niet meer bij de Distiibutiedienst inleveren. Met ingang van ll-6-'45 wordt wederom een toeslag toege kend voor het verrichten van zware, zeer zware of lang durige arbeid. Het afhalen en indienen van formulieren kan geschieden t.m. 19-6,45 Per 23 Juni a.s. zijn de thans in gebruik zijnde nood ant» soenbonnen, alsmede alle rantsoenbonnen met datum 30-944 ongeldig De nieuwe rantsoenbonnen zijn geld'g in hei gehele gebied der vijf provinciën Groningen, Friesland, Drente, Over ijssel en Gelderland Aan personen, die rantsoenbonnen ontvangen, zoals zieken, aanstaande en jonge moeders e d., kan worden toegestaan uiterlijk 23 Juni as., de aan hen uitgereikte noodran soenbonnen, welke na 23 Juni a.s. niet meer geldig zijn, voor zover bestemd voor gebruik na die datum, bij de dis ributiedienst te ruilen tegen nieuwe rantsoenbonnen voor de o e eenkomstige artikelen. Voor de lopende periode zijn de bonnen A. 494 en B 494 geldig verklaard voor het kopen van resp. 4 en 2 kg aardappelen. Leider Dis.ributiedienst Ede - J. T. Bagchus. I

De Vallei | 1945 | | pagina 2