Heer N. v. d. Ven, burgemees ter te Wijk bij Duurstede. Anonieme brieven zullen on gelezen terzijde gelegd worden en brieven die later dan één week na publicatie van dit ar tikel binnenkomen, worden niet behandeld. Ter attentie diene nog, dat het bovenstaande geen betrekking heeft op het gemeen telijk politie personeel in de gemeenten Amersfoort, Maarn, De Bilt, Soest, Zeist en Zuilen. Staf Militair Gezag voor prov. Utrecht. Sectie II Voorlichting ARBEIDSBUREAU afd. Veenendaa! Er worden gevraagd Heren- en dameskappers(ste s), automonteurs, smeden, minderj. textielarbeiders(sters), kleerma kers, 1 boekhouder, div. bouw- vaka beiders, los arbeiders (o a. voor Bennekom), dienstboden, winkelmeisjes, vr. kantoorbe dienden, werksters Er bieden zich aan s Div. bouwvakarbeiders, meubel makers, schoenmakers, div. me taalarbeiders, electriciëns, enz div. textielarbeiders, bakkers en slagers, div. sigarenfabriek arbeiders, koks, chauffeurs, kan toorbedienden, los arbeiders. Gemeentelijk Schadebureau. Het hoofd van het «Gemeen telijk schadebureau voor door oorlogsgeweld getroffen gebou wen deelt mede dat schade aan gebouwen tot 1 Juli a.s. kan worden opgegeven aan zijn bureau, Hoofdstraat 34. Schadegevallen welke vóór die datum niet zijn ingediend kunnen niet meer in behande ling worden genomen. Tj Jarings, gemeente-architect. Mannenkoor ..De tfoenzangers" Na een gedwongen rustperi ode van plm 5 jaar heeft het koor op Vrijdag 1 Juni haar eerste bijeenkomst gehouden in Hotel „De Roskam" alhier. Do opkomst van de oud-leden was zeer bevredigend. Bij het openingswoord van den Voorzitter, den Heer W. v. Waisum, kon deze tot zijn grote voldoening mededelen, dat na de jaren van ontvoering, onder drukking en kwelling niet één van haar leden heeft verloren. Na dit korte doch krachtige openingswoord werd de agenda vlot en zakelijk afgehandeld. Door het bedanken van den ouden dirigent, den Heer J. F. v. Zutphen, werd besloten den Heer G. v. Zanten alhier aan te zoeken om als Directeur van het Mannenkoor op te treden. De Heer v. Zanten heeft dit aanbod aanvaard, en reeds heeft onder zijn leiding de eerste repetitie op Maandag 11 Juni plaats gevonden De Heer J F. v. Zutpen welke het koor 15 jaren tot grote vol doening van de leden heeft ge diend, werd tot Eere-lid van het Mannenkoor „De Veenzangers" benoemd. Zij hopen in den Heer v. Zanten een Kracht gevonden te hebben die evenaU zijn voor ganger door zijn muzikale ken nis en energie het koor op een steeds hoger peil weet te bren gen. Het zal voor den Heer J. F. v. Zutphen niet gemakkelijk ge weest zijn, de taak als Dirigent van „De Veenzangers" neer te moeten leggen. Maar dat het werk van hem gewaardeerd wordt, bewijst zijn benoeming als erelid van boven genoemde vereniging. Met de benoeming van den Heer G. v. Zanten als plaats vervanger, heeft het Mannen koor een goede keus gedaan In de enkele jaren dat hij als muziek-leraar werkzaam is, heeft de Heer v. Zanten zich een goe de naam verworven, vooral bij Jong Veenendaal. Wij wensen «De Veenzangers» veel succes met hun nieuw benoemde Direc teur. Voetbalnieuws van „VEENENDAAL" Zoals wij reeds schreven dat de zomeravond-competitie spoe dig aan zou vangen, blijkt nu, nu de inschrijving er voor plaats gehad heeft, dat de volgende elftallen er aan deel wensen te nemen De Bergzoom - Bouwvakken D.S. (Bekerhoudster) - Gras hoppers - Grossiers - Hollan- dia - Neringdoende - Panter Para Boys - Politie - Ritmee ster - Stormvogels - Veenen daal West - Veenendaal Noord Veenendaal Zuid - „Veenen daal" elftal. Het ligt in de bedoeling om op Maandag, Woensdag en Vrijdagavond te laten spelen, steeds 2 wedstrijden per avond, en wel om 7 uur en om half negen. Maandag j.l. zijn de eer ste twee wedstrijden gespeeld. De wedstrijden worden per aanplakbiljet bekend gemaakt. De entrèe bedraagd, kinderen 10 cent, boven de 14 jaar 15 cent per avond. Gezien de grote deelname zal het aan spanning niet ont breken, daar er goede elftallen op papier staan. De beker die door de Ritmeester is beschik baar gesteld, is nu in handen van D.S. die dan ook de han den wel vol krijgen zal om deze te behouden. Het „Veenendaal" elftal zal o.a. samengesteld moeten wor den uit de rest van „Veenen daal" daar ongeveer alle le, 2e en 3e elftalspelers alsmede de Zaterdagmiddagspelers reeds bij een der bovengenoemde elftal len zijn ingedeeld. Voor de jongeren zullen wij trachten op Zaterdagmiddag ook weer te trainen, b.v. aspiranten onder de 14 jaar van 2 tot 3 uur en de junioren vanaf 14 jaar van 3 tot 4 uur. Er zal tijdens de wedstrijden door de Politie streng toe ge zien worden dat zich geen per sonen op verboden gronden bevinden, er is ruimte genoeg op de terreinen. Bekendmaking. De burgemeester van Veenendaal, in opdracht van het Nederlands Militair Gezag, maakt het publiek er met de meeste nadruk op attent, dat een ieder, die roerende goede ren van vijandelijke onderda nen, N.S.B.-ers of andere land verraders onder zich heef', ver plicht is, hiervan onmiddellijk aangifte te doen aan het »Bu- reau van Roerende Goederen van vijanden en landverraders«, te Veenendaal, Markt 21. (In dien schriftelijk, ondertekend.) Deze aangifteplicht geldt bovendien voor een ieder, die inlichtingen of aanwijzingen kan verschaffen, omtrent deze goede ren, indien zij uit gebouwen of woningen zijn ontvreemd of elders zijn opgeslagen, waar zij zich ook bevinden. Artikel 44 E 133 stelt het nalaten van de aangifte als mis drijf strafbaar met een gevan genisstraf van ten hoogste vier jaren of een geldboete van ten hoogste vijftigduizend gulden. Als iemand kennis draagt van handelingen, welke tot strekking had of hebben, goede ren aan inbeslagneming te ont trekken, dient hij eveneens aan- het bovengenoemd bureau kennis te geven. Lezenswaardigheden voor Belastingbetalers (Vervolg) Boeten en Bedrijfswinst II De beslissing geldt voor aan slagen, welke nog moeten wor den vastgesteld, dus ook niet alleen voor 1944, maar 1943 en in sommige gevallen nog voor 1942 en 1941. Ook bij navordering - gedurende vijf jaar sedert het einde van het belastingjaar, kan worden nagevorderd - kan de belasting plichtige den Inspecteur verzoeken met betaalde boeten, welke bij het opleggen van de oorspronkelijke aanslag niet in afrrek van de winst zijn gebracht, rekening te houden. Zal het arrest ook van beteke nis zijn voor aanslagen, waar tegen niet meer kan worden ge eclameerd? Over het algemeen laat de belastingadministratie geen rechtspraak van terugwerkende kracht toe. Wel kan een verzoek aan den Inspecteur worden gedaan, indien de onbillijkheid van overwegend belang is, om ambtshalve vermindering toe te staan. Het toestaan van van deze vermindering is ech ter een gunst van den Inspecteur, zodat hiertegen geen beroep mogelijk is. Indien de Inspecteur het ver zoek afwijst, kan belangheb bende nog een verzoekschrift indienen aan den Secretaris Generaal van het Departement van Financiën met een beroep op art. 59 lid van het besluit op de inkomstenbelasting c. q. art. 31 van het besluit Onder nemingsbelasting. Het hiervoren geschrevene geldt ook voor de zelfstandige beroepen, (artsen, notarissen, advocaten, enz.), echter met dit onderscheid, dat zij in de regel niet onder de Ondernemingsbelasting vallen Ook is het arrest m.i. van be lang voor hen, die geen bedrijf hebben, bijv. voor degenen, die opbrengst van huizen, effecten e.d. genieten. Een huiseigenaar, die een publiekrechterlijke boete moet betalen, kan deze tot de zogenaamde kosten van verwerving rekenen en deze van zijn inkomen in mindering brengen. Boeten, welke niet met de ver werving van bedrijfswinst of andere inkomsten verband hou den, kunnen niet in mindering van het inkomen worden gebracht.

De Vallei | 1945 | | pagina 2