Voetbalnieuws van „VEENENDAAL" 21, alhier. Ook vernamen wij nog dat een gedeelte van het bewakend personeel van het arrestanten kamp alhier, naar Amersfoort is overgeplaatst. Zeer binnenkort zullen een aantal leden der S.S. welke de bevolking tijdens de bezetting hebben geterroriseerd, voor een grond'g onderzoek, vanuit het gevangenenkamp, Harskamp, naar Veenendaal worden over gebracht. De namen en signale ment van deze „heren" zullen t.z.t. a-rn de bevolking worden bekend gemaakt waarna ook klachten en inlichtingen kunnen worden ingediend bij bovenge noemd bureau. BRANDWEER De sirene die op het Ge meentehuis is geplaatst zal in 't vervolg worden gebruikt voor brandalarm. Wanneer U het loeien er van hoort hoeft U zich dus niet angstig te maken. Wèl kunt U zich afvragen: hoe is die brand nu weer ont staan Kan dat bij mij ook ge beuren Uw verbrande boel krijgt U niet terug terwijl het herstellen van de verbrande gebouwen practisch uitgesloten is. De ver zekering dekt de schade, ja, maar in geld. Een goede raad van ons isBewoner wees uiterst voorzichtig met vuur! Eigenaren van woningen en panden laat de schoorstenen door een vakman nakijken, daar lekkende en slecht gebouwde schoorstenen in de regel oor zaak zijn van een brand. De opper-brandmeester, fj. Jarings. Gevonden en Verloren voorwerpen. De burgemeester der gemeente Veenendaal, maakt bekend dat ter secretarie dezer gemeente terug te bekomen zijn de na volgende op de openbare weg gevonden voorwerpen; 3 dames en 3 herenpolshorlo ges, 1 bankbiljet met 5 zilver bons, 3 inlegvellen, 2 portemon- naies, 1 jongensbroekje, 1 linnen rol, 1 broche, 1 nagelschaartje, 1 1 kinderarmbandje, 1 pakje m. inhoud, aangelopen een witte kees. Dat als verloren aangegeven zijn de navolgende voorwerpen 2 stamkaarten, 2 handdoeken, 2 washandjes, 1 zwembroek, 3 portemonaies, 3 M.G.kaarten, 1 portefeuile met inhoud, 1 hor loge, 1 regenjas, 1 parapluie, 1 armband. Zuiveringscommissie voor officieren. Deze dagen heeft de minister van Oorlog twee commissies geïnstalleerd, welke belast zijn met het onderzoek naar de ge dragingen van de beroeps- en reserveofficieren der Kon. Land macht na de capitulatie In zijn installatierede wees de minister van Oorlog erop, dat van den officier in het nieuwe Ned. leger niet alleen een grote kennis en vakbekwaamheid, maar ook een sterker karakter wordt gevraagd. Daarom zullen alle officieren, die in krijgsge vangenschap gingen of die tij dens de bezetting in Nederland verblijf hielden, voor de com missies dienen te verschijnen, waarbij alleen zijn uitgezonderd de beroepsofficieren, die de erewoordverklaring niet gete kend hebben en daarvoor in 1940 door den bezetter terstond in krijgsgevangenschap zijij ge voerd. Daarna zal - in'een an dere vorm en niet algemeen - de beoordeling van de gedra gingen der officieren tijdens de oorlogsdagen nodig zijn, even eens van hen, die altijd buiten de greep van den vijand bleven. Prinses Juliana ziet haar kinderen terug Prinses Juliana is gisteren te Ottawa aangekomen, waar zij vele malen oiphelsd u erd door de drie prinsesjes, die al een kwartier lang op het stations perron hadden staan trappelen van ongeduld. Wat zijn ze gegroeid,zei Prinses Juliaïia, die de prinses jes in geen drie maanden gezien had. Prinses Juliana deelde mede, dat zij ongeveer tien dagen in Ottawa zou blijven, alvorens voorgoed te vertrekken. ,Ik kan mij nog niet goed voor stellen, dat ik nu weer mijn kinderen om mij heen heb," zei de Prinses. Met Pensioen. Met ingang van 1 Juli werd aan den heer S. Schiere, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd eervol ont slag verleend als Hoofd der O. L. School aan de Prins Bèrnhardlaan Geld.-Veenendaal Met den heer S. gaat een zeer bekwaam en toegewijd Hoofd onderwijzer, die veel voor onze school heeft gedaan, ons verla ten. Hij was bij de ouders zeer gezien en voor de leerlingen een onderwijzer, van wien ze heel veel hielden. Met leedwe- zee zien we daarom den heer S. vertrekken. Van harte wen sen we hem een genoeglijke pensioentijd. Namens de ouders. Hier volgen de uitslagen van de zomeravond Comp. Geelblauw-Panter 1-6 V. West-Ritmeester 2-2 Hollandia-Grossiers 2-1 Bergzoom-Neringdoenden 2-1 V. Noord-Grashoppers 3-2 D.S.-V Zuid. 0-7 Bouwvakken-Politie. 3—0 Het programma van deze week is als volgt Woensdag 4 Juli 6.30 uur Panter-Grossiers. 7.45 u. Ritmeester-Grashoppers 9.00 u. Hollandia-Bouwvakken Vrijdag 6 Juli. 6.30 uur Politie-V. Noord. 7 45 uur D.S.-Stormvogels. 9 00 uur Para Boys-V. Zuid. Zoals men wel bemerkt zijn er wedstrijden bij ingelast, dus geen twee maar Drie wedstrij den per avond, ook zal er in het vervolg op Dinsdagavond gespeeld worden, daar er in het geheel 120 wedst. gespeeld moe ten worden en er anders geen voldoende tijd is om het gehe le progamma af tewerken. Dinsdag 10 Juli zal de ver eniging de jaarvergadering hou den, waarvan de leden nog wel per oproep kennis van krijgen Eventuele voorstellen kunnen hiervoor bij het bestuur ingediend worden. Zo juist vernemen wij nog dat a.s. Zaterdag avond een wedstrijd gespeeld zal worden tegen de Canadezen, waarvan de opbrengst ten goede zal komen van de een of andere, hulpinstelling voor oorlogsge- trofenen Zie hiervoor de advecr tentie in dit blad. Het Verkeer. Het plaatselijk hoofd, van Po litie maakt bekend- Velen houden totaal geen reke ning met de verkeersvoorschrif- ten. Vanaf heden wordt niet meer gewaarschuwd, er zal direct verbaliserend worden op getreden. Ook wordt er controle ge houden op het rijden zonder rijbewijs, dat naar gebleken is ook nog voorkomt. Het Hoofd van politie P. E. van Riesen. Belangrijkbericht voor H.H. Bakkers, Kruideniers en/of Melksiijters. Vanaf 2 Juli a.s. liggen bij de loketten van de Rotter damse Bank of haar bijkantoren, betalingslijsten inzake de gratis uitreiking van: le. Brood 2e. Chocolade en wel gedurende acht dagen na datum. Na die tijd zijn alle aanspraken op vergoeding ver vallen. Voor de buitengemeenten zijn de volgende kantoren in geschakeld Leersum, Amerongen, Rotter- damsche Bank, Amerongen. Veenendaal, Eist, Rens\fcoude, Rhenen, Rotterdamsche Bank, Veenendaal. Bovengenoemde kantoren be. lasten zich tevens met uitbeta ling van-de waardebonnen, die eveneens vanaf heden, behoor lijk opgeplakt en gesorteerd naar de waarde, kunnen worden aangeboden. Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwproducten Bijkan toor Amersfoort. J. Merkens. Amersfoort, 2 Juli 1945. ZOUT Van alle kanten horen we praten over het gebrek aan zout. Wat is nou 'eten, zonder zout. Deze week kregen we 50 gr. Amerikaans zout op de bon; wat voor velen weer even een uit komst is. Amerikaans? horen we zeggen, hoe is het dan in Boekelo gesteld? Bij informatie deelde men ons mede, dat onze Nederland se Zoutindustrie, wegens kolen gebrek, nog maar 30% van haar normale productie kan voortbrengen, en dat men voorts met gro e transport moeilijkhe den te kampen heeft. Toch zal er zeer binnenkort meer zout in de distributie worden gebracht, zo men ons mede deelde, waardoor we ook hier omtrent weer gerustgesteld zijn en ons hanig hapje, zij het nog in beperkte mate, verzekerd weten. Er wordt aangewerkt. Gerepatreerde krijgsgevangenen. De Burgem. van Veenendaal, roept alle in deze gemeente woonachtige, na 5 Mei 1945. gerepatrieerde krijgsgevangenen in hun eisen belang op, zich zo spoedig mogelijk in verbin ding ie stellen met de 2e afd. ter Gem.-Secretarie Hoofdstraat 100 alhier. Veenendaal. 3 Juli, '45- De Burgemeester voornoemd, J. H. van Schuppen.

De Vallei | 1945 | | pagina 2