Nieuws en Advertentieblad voor Veenendaal en Omstreken 15e Jaargang Zaterdag 7 Juli 1945 No. 762 O Hl CBPi ADVERTENTIES 90^ 5 M M IB BB £iuL'* I Vraag en aanbod i 1.30 Verschijnt 2 keer per week in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Heuvelsche Steeg. Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel De Noodzakelijkheid van Samenbinding der Positief Christelijke Partijen TYPHUS GEVAAR Gemeentelijke Woningnood-commissie. 3[£f^^ ïw|-. ÊËl JMSk. FBB E£1 NB Gewone advertentieprijs HH 'wk3$ IfM Wt Ëg Bfgjjsa 98 Per mm* 15 cent ajpfl My*- Swé l&f: U Minimumprijs per adver- v van 1-20 woorden. Elk Uitgave: Drukkerij „De Geldersche Vallei". woord meer 6 cent. Abonnementsprijs f 1.3C per kwartaal. Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Red. W. F. ter Hoeven Voor de vraag of het nood zakelijk is tot samenbinding der positief christelijke partijen te komen, worden wij heden ten dage gesteld. Algemeen wordt in ons land deze noodzakelijk heid gevoeld en worden talrijke besprekingen gehouden om zich omtrent dize vraag te bezinnen Welke richting moeten wij in slaan Moeten de oude paden be wandeld blijven d.w.z. de split sing, de onverdraagzaamheid tussen hen, die positief christe lijk zijn, die ook op het terrein van het staatkundig en maat schappelijk leven Gods Woord als enig richtsnoer erkennen, gehandhaafd blijven? Maar wij gevoelen allen dat, wanneer wij in de oude verhoudingen zou den terugvallen, wij onnatuur lijk zouden handelen. Wij heb ben immers door de verdruk king zowel in als buiten de concentratiekampen, een geheel andere kijk op elkander gekre gen. Wij zijn door de nood gedreven, dichter bij elkander komen te staan, ja wat meer zegt, wij hebben, onverschillig tot welk kerkgenootschap wij behoren, dikwijls op zulk een ontroerende wijze die onzicht bare band tussen elkander ge voeld, t.w. ons gemeenschappe lijk geloof in Christus. In Hem hebben wij, die vroeger min of meer schijnbaar tegenover elkander stonden, de eenheid teruggevonden en zijn wij tot de overtuiging gekomen, dat wij in wezen bij elkander be horen. Daarom kunnen wij, nu de jaren van onderdrukking weer achter ons liggen en eon nieuwe toekomst voor ons ligt, de in eengeslagen handen niet meer losrukken, de band verbreken, die tussen ons door Gods ge nade is gelegd. Wij gevoelen thans, dat wij verplicht zijn thans gezamelijk op te trekken en met Gods hulp en onder Zijn onmisbare zegen een weg te vinden uit de ver warring van de hedendaagse tijd, in het bijzonder op gees telijk terrein. Want al liggende jaren van grote ellende nu achter ons en staan wij thans voor een nieuwe toekomst, wij weten heel zeker, dat de gees telijke principieele strijd geducht zal worden. En daarom moeten wij, die in beginsel bij elkander behoren, niet gedeeld en gescheiden in onverdraagzaamheid, maar een drachtig als een onverbreekbare eenheid het positief christelijke volksdeel in 's lands vergader zalen s'raks doen vertegenwoor digen. Ongetwijfeld zullen wij nog veel met elkander moeten spre ken en van gedachten wisselen. Want nieuwe partijvorming vraagt ook het opstellen van een program van beginselen. Fn dit zullen wij op eerlijke en openhartige wijze met elkan der moeten bespreken. Maar wanneer wij ons weten door God geleid en van goede wil zijn zonder enghartigheid, onze verantwoordelijkheid ge voelende, dan kan er veel be reikt worden en zullen wij straks tot zegen van*ons Vaderland kunnen handelen Zo moeten wij dan ook hier in Veenendaal dit vraagstuk van samenbinding -eerlijk en open hartig met elkander bespreken. Het initiatief daartoe is reeds genomen en zeer spoedig zal een openbare vergadering wor den gehouden, waar men zijn mening hieromtrent kan uitspre ken. Laten wij dan nier alleen onze enkele belangstelling tonen, maar laten wij dit streven krach tig daadwerkelijk steunen door op deze openbare vergadering in grote getale aanwezig te zijn en ons daar uit te spreken over dit belangrijke vraagstuk, opdat ook hier in Veenendaal deze eenheid in beginsel wordt ge vormd en zulks tot Gods eer. W. A. v. E. Mijnheer de Redacteur, Gaarne wil ik een antwoord geven op het ingezonden stuk onder bovenstaande titel in Uw blad van 30 Juni j.l. De moeilijkheden aan het Panhuis zijn voorlopig onop losbaar omdat de demping van de Grift niet verder mag gaan dan het punt waar nu de rio lering uitmondt, daar deze an ders zou lozen in het Omlei dingskanaal. Dit kanaal is een Rijkswaterweg, waarop nu een maal geen gemeentelijke riole ring mag lozen. Van hetgeen inzender verder schrijft over andere plaatsen in de gemeente waar huisvuil en andere rommel wordt gestort zou ik willen zeggen: dit is een erfenis van de Duitse bezetting. Wanneer de inwoners van Vee nendaal gedurende de laatste weken van die bezetting, toen de vuilniswagen niet meer kon rijden, allen hun huisvuil in de tuin hadden begraven zou er nu niet hier en daar langs de wegen een miniatuur-vuilnisbelt liggen. Met de opruiming er van is reeds een begin gemaakt, de grootste moeilijkheid hierbij is echter het gebrek aan paarden en wagens om het vuil te ver voegen, een kleinere moeilijk heid is o.a. dat sommige men sen werkschuw zijn. Tenslotte verzoek ik elke in woner van Veenendaal, die klachten heeft over de dienst van Gemeentewerken, zijn red ding niet te zoeken in een ge heel of bijna geheel anoniem ingezonden stuk in de krant, maar bij mij te komen op mijn bureau, Hoofdstraat 34, waar ik hem gaarne te woord zal stasn. U dankend voor de mij ver leende plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend, Tj. Jarings Gemeente-architect. Het gemeentebestuur van Ede heeft de bevoegdheden welke den Burgemeester zijn verleend bij Koninklijk Besluit van 11 September 1944 no. E 103, genaamd «Vorderingsbesluit Woonruimte«, voor zover het betreft Gelders Veenendaal, overgedragen aan den Burge meester van de gemeente Vee nendaal. Alle bepalingen welke voor Stichts Veenendaal gelden zijn dus voortaan ook voor Gelders Veenendaal van kracht. Voor elke huur en verhuur van woningen is toestemming van de «Woningnood-comraissie« nodig. Het secretariaat van deze commissie is gevestigd in het bui eau van gea.-teute wei keu, gemeentehuis, Hoofdstraat 34, alwaar woningzoekenden 's mor gens formulieren kunnen ver krijgen. De gem. woningnood-comm. Tj. Jarings, voorz. W. Scholten, secr. Uitslagen Zomeravond Comp. Stormvogels - Paraboys 0-2 V'daal West - Neringd 1-6 Geelblauw - Bergzoom 0-2 Panter - Grossiers 1-1 Ritmeester - Grashoppers 3-1 Hollandia - Bouwvakken 1-1 Programma voor a.s. week Maandag 9. 7. '45 6 30-7-30 GeelBlauw - Stormv. 7.45-8.45 Bergzoom - Politie 9. - 10. Hollandia - Panter Woensdag 11. 7. '45 6.30-7-30 Paraboys - Bouwvak. 7.45-8 45 V'daal W.- Grossiers 9- - 10. Neringd. - Graship. Conversatie met Geallieerde Militairen. Inwoners van Veenendaal, die zich nog niet hebben opgege ven bij Ds. van Enk of de Con tact-Commissie, roepen we hier bij op dit alsnog te doen. Zij die van goede wil zijn om onze bevrijders enige huiselijkheid te bezorgen, kunnen hun naam en adres schriftelijk opgeven bij: B. B. van leeuwen, Cune- raweg 1 en J.Prins. Kerkewijk 32. De Contact-Commissie.

De Vallei | 1945 | | pagina 1