DISTRIBUTIEKRING VEENEN- DAAL. De Leider van de Distributiekring Veenendaal maakt bekend, dat per sonen, welke hun tabaksbon R 15 hebben ingeleverd by een detaillist, welke niet is ingeschakeld voor ver koop van tabaksartikelen, deze bon moeten terughalen eu inleveren by een van de erkende tabaksdetaillis ten, (zie publicatie 4 Aug. 3945). Deze handeling dient voor Zaterdag 11 Augustus te geschieden, aangezien de detaillisten de bonnen R 15 Zater- a.s. bij de Distributiedienst moeten inleveren. Na-inlevering zal niet plaats vinden. Uitreiking van brandstoffenkaarten In het t yd vak van 8 tot en met 11 gustus 1945 zal er wederom gele genheid zjjn op het plaatselijk Distri butiekantoor aanvraagformulieren af te halen, ter verkrijging van eeu brandstoffenkaart T 509 (voor ver warmingsdoeleinden) voor het stook- seizoen 19451946. De aanvraagformulieren dienen op onderstaande data te worden ingele verd by het afhalen der brandstof- fenkaarten. Per zelfstandig gezin kan slechts één aanvraagformulier worden inge diend. Alleenstaande hoofdbewoners, die ook verleden jaar hun brandstof- fenkaart voor verwarmingsdoeleinden hebben ontvangen, kunnen ook dit jaar hiervoor in aanmerking komen. Zy dienen hun huurkwitantie mede te brengen. Uitreikingsschema voor het afhalen der brandstoffenkaarten T 509. VEENENDAAL, geb. „Pro Rege": Vhydag 10 Augustus van 912.30 de letter A. Yam 13.3017 uur de letter B. Zaterdag 11 Augustus van 912.30 de letters C, E. Van 13.3017 uur de letters F, G, H, I. Maandag 13 Augustus van 912.30 de lettors J, K, L. Van 13.3017 uur de letters M, N, O. Dinsdag 14 Augustus van 912.30 de letters P, Q, R. Van 13.3017 uur de letters S, T, U. Woensdag 15 Augtus van 912.30 Ie letters V, W. Van 13.3017 uur Ie letters X, IJ, Z. it HENEN, distributiekantoor. Maandag 13 Augustus van 912.30 ie letter A. Van 13.3017 uur de letter B. Dinsdag 14 Augustus van 9.12.30 de letters C, D, E. Van 13.30—17.00 uur de letters F, G, H, I. Woensdag 15 Augustus v. 912.30 de letters J, K, L. Van 13.3017.00 uur de letters M, N, O. Donderdag 16 Aug. van 912.30 de letters P, Q, R. Van 13.30—17.00 uui ue letters S, T, U. Vrijdag 17 Augustus'van 912.30 de letters V, W. Van 13.30—17.00 urn- de letters X, IJ, Z. ELST, gebouw „Pniël": Vrijdag 10 Augustus van 912.30 de letters A tot en met. D. Van 13.30 17.00 uur de letters E tot en met J. Zaterdag 11 Augustus van 912.30 de letters K tot en met P. Van 13.30 17.00 de letters Q tot en met Z. RENSWOUDE, Café Vink: Vrijdag 17 Augustus van 912.30 17.00 uur de letters E tot en met J. de letters A tot en met D. Van 13.30 17.00 uur de letters Q tot en met Z. Donderdag 16 Aug. van 9—12.30 de letters K tot en met P. Van 13.30 323—09 A. Het publiek wordt in eigen belang Do letters geven de beginletters der achternaam aan. By de uitreiking dient te worden medegebracht: de tweede distributiestamkaarten van alle gezinsleden. De eerste distributie stamkaart van het gezinshoofd. Het ingevulde aanvraagformulier M.D. PRINSES IRENE OP HAAR VERJAARDAG aaugegraden, op tjjd de brandstoffen- kaarten af te halen, daar er geen na- uitreiking plaats heeft. Foto Lan Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal Gelet op het „Besluit Reconstructie Bevolkingsboekhouding 1945" en op het „Uitvoeringsbesluit Reconstructie Bevolkingsboekhouding I" maken bekend: dat een ieder, die in het bevolkings register der gemeente Veenendaal op genomen behoort te zyn, verplicht is zieh in persoon aan te melden. de verplichting tot aanmelding geldt voor elk lid van een gezin of samenwoning afzonderlijk. Voor per sonen, die de leeftijd van 15 jaar nog niet hebben overschreden kan het hoofd van het gezin de vereiste aan gifte doen. Bij de aanmelding dienen te wor den overgelegd het persoonsbewijs en de nieuwe distributiestamkaart. VOETBALNIEUWS. Zomeravondcompetitie. Deze weck zal het spannen in deze competitie, daar alle kopgroepen de laatste wedstrijd spelen en hierdoor dus de kampioen zal vallen. Voor het publiek is er dus veel te genieten. Waarschijnlijk zal er wel een beslissingswedstrijd moeten wor den gespeeld, daar zowel Veenendaal- "West en Ritmeester in puntenaantal gelyk sitaan. Dan volgt nog de twee de plaats, die vermoedelijk bezet zal worden door de Bouwvakken. De kop groep is als volgt: V 'daal West 8 6 2 0 33—9 14 Ritmeester - 8 6 2 0 184 14 Bouwvakken 8 5 3 0 144 13 Stormvogels 8 6 0 2 11—8 12 Men raadplege deze week de raam biljetten. BEKENDMAKING. Het hoofd van de politie te Vee nendaal maakt bekend, dat alle vreemdelingen, die hun woon- of ver- Bovendien moeten zy, die gehuwd l blyfplaats hebben of vertoeven in de of gehuwd geweest zyn hun trouw- [gemeente Veenendaal, zich op 20 Au- T boekje overleggen. gustus 1945 in persoon voorzien van betrouwd: J. D. Boogaard en M. hun identitótsnftTYWpn Kii w™ H- van AmerongenJ. A. Ruyter en HEMEL EN HEL IN DACHAU. Over dit onderwerp sprak j.L Woensdagavond Ds. Overdmn van Arnhem, in de stampvolle grote kerk op de Markt. Met afschuw en ont zetting hebben wjj geluisterd naar de gruwelen, welke de Duitse SS. heb ben bedreven en wy hebbein toen enig idee gekregen van hun werk wy ze en methodes welke geheel waren inge steld, het leven van hun slachtoffers tot een hel te maken, om ze, zoals Ds. Ovcrduin opmerkte, zo spoedig mogelijk hun „hemelvaart door de schoorsteen" te laten maken. Maar al deze ellende en martelin gen, die de gevangenen in de concen tratiekampen hebben doorgemaakt, beschouwt Ds. Overduin als staande op de achtergrond, als bijzaak. De hoofdzaak was dit, dat God hen de kracht gaf, de honger, die mens tot een beest maakt, en alle andere kwellingen der Nazi's te doorstaan; te weten, dat wat er ook gebeurde, niet de Duitse beulen hun leven in handen hadden, al meenden ze van wel, maar Hy, die alles regeert. Ook in de concentratiekampen had God de teugels in handen. De S.S. beulen waren slechts uitvoerders van Gods wil. Na begin 1943 is het in het kamp Dachau veel beter geworden en over het algemeen in alle kampen. Ie dit geen gebedsverhoring! De avond werd besloten met het staande zingen van het eerste en der de couplet van Luther's: Een Vaste Burg. By het verlaten der kerk speelde de organist Het Wilhelmus, hetgeen door allen werd medegezongen. Het op deze avond gesprokene, zullen wy niet gauw vergeten. BURGERLIJKE STAND. GeborenAart C., z. v. A. Gerritsen en J. Aalbers; Elisabeth, d. H. J. de Fluiter en F. Veemhof; Petronella, d. v. G. J. Hiensch en E. J. M. van Wakeren; Gërrit, z. v. H. Achterberg en J. van Duuren; Hendrik, z. W. H. Hendriks en H. van Manen; Jo hannes, z. v. J. H. Diteweg en A. van Bruggen; Hendrikus R., z. v. Tj. v. d. Wal en A. H. Kuytse. Ondertrouwd: H. E. Noot en T. Achterberg; J. Landers en N. v. d. Broek; K. v. Spanje en E. van Dijk; H. R. van Doorn en E. A. d. Weerd; O. van Dijk en J. A. Bos; W. Schreuder en J. C. Jordaan; T. A. Ruyter en W. H. C. van Engelen burg; A. WT. Harde veld en G. van Schoonhoven; D. de Gooyer en M. Wels; D. Brouwer en R. Drost. Hij, die niet voldoet aan voren genoemde verplichting wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 14 da gen of geldboete van ten hoogste f 100.-. De aanmelding moet geschieden ter gemeentesecretarie, Hoofdstraat 100 van 912 en van 1416.30 uur en wel op Maandag, 13 Augustus 1945: Letter W, van Wejjmar tot Wijs man; letter X, letter IJ en letter Z. Dinsdag, 14 Augustus voor dege nen, die nog niet aan hun verplich tingen hebben voldaan, bestaat voor de laatste maal de gelegenheid zich alsnog ter gemeentesecretarie te ver voegen. Na deze dag is er geen mogelijk heid meer en zal tegen degene, die niet aan bovengenoemde oproep heb ben voldaan, proces-verbaal worden opgemaakt. Veenendaal, 8 Augustus 1945. De Burgemeester, J. H. VAN SCHUPPEN. De Secretaris, D. BLANKESPOOR. hun identiteitspapieren by hem aan te melden ten burele Markt 21, Vee nendaal. Onverminderd de andere maatrege len, welke kunnen worden getroffen, overtreding ingevolge art. 26, eerste ten aanzien van den vreemdeling, die voornoemde aanmeldingsplicht niet nakomt, wordt deze, als shuldig aan lid van het besluit op de bijzondere staat van beleg, gestraft met hechte nis van ten hoogste 1 jaar, of geld boete van ten hoogste f 2000.-. Deze verordening is niet van toe passing op: de personen, die behoren tot de ge allieerde strijdkrachten of met toe- W. E. C. van Engelenburg; A. J. van Kessel en J. A. Veenendaal; W. Oel- derik en H. Aaten; J. Huibers en H. van de Bovenkamp; W. O. Geeresteyn en S. H. R. van Doorn; W. Scholten en H. Boers; H. J. v. d. Berg en A. C. AchterbergG. Busch en G. J. van Manen; S. Kroesbergen en R. J. de Ruiter,; .J. J. Klomp en J. J. van Schuppen; G. A. Blankenstejjn en J. Roor; G. Heykamp en A. Diteweg. Overleden: Wijntje van de Pol, 4 m.; Lubbertus Teunes van Ingen, 1 m.Geertje Valkenburg, 11 w.Arus v. d. Grift, 67 j.; Jan Willem Strij ken, 33 j. stemming van de militaire overheid AAN HET VERKEERDE ADRES. onderdelen van die strijdkrachten vergezellen of volgen. Het hoofd van de Plaatselijke Politie, P. E. VAN RIESSEN. Wist U, dat de transport-colonne van het Rode Kruis, niets te maken heeft en als zodanig ook niets wil te maken hebben met de H.A.R.K. Tel kens gebeurt het, dat de leden van de colonne lastig worden gevallen om goederen, die schaars zyn. De trans- K>rtcolonne is geen hulpactie, neen, zy bestaat al jaren en doet ook in vre destijd haar werk.

De Vallei | 1945 | | pagina 2