Bond van Jonge Boeren HET ALGEMEEN HANDELSBLAD W. v. Rijswijk. Grote Streekvergadering flmslerdamsche BanK n.u. Wie wil dansles geven A Boekhandel Fa. Jac. uan Hardeueld B Familieberichten COR DE LANGEN HENNY BOERS ill Hendrika wesseiina Grada meerueid geb. stedelaar DANKBETUIGING Marinus Hensen in de leeftijd van 21 jaar en 5 maanden. ROELOF VAN GINKEL DANKBETUIGING DANKBETUIGING Jacomina Beekman DANKBETUIGING Niet meer in de gelegenheid geweest zijnde om van allen persoonlijk afscheid te nemen, roep ik mede namens mijn echtgenote Vriend en Vijand een hartelijk vaarwel toe, wegens overplaatsing naar eiders. Hoogachtend, F. G. L. TIERATES Vraag en Aanbod De Jeugdavond met het spel „Rederland vecht door" kan Woensdag 5 Sept. NIET DOORGAAN. fleiasiinozahen ACCOUNTANT Belasting Consulent. te houden op Woensdag 12 September a.s'^l Komt allen! te Rhenen. 1. Veeverloskunde Plm. 10 lessen. 2. Fruitteeltcursus Plm. 25 lessen. The Moonlight Players Bü de n.u. ueenendaaiscne meiKinricniing en zuivelfabriek ADMINISTRATIEVE KRACHT «•li waarachtige vernieuwing hangen rechtstreeks al' van waarachtig ge loof, van gehoorzaamheid aan onzen Heer. Dit spreken en prediken be paalt voortdurend liet handelen dei- Kerk. Het is duidelijk, dat daarmee een werk van langen duur wordt aangeduid, óók wanneer men zich be perkt tot de problemen der na-oor- logse situatie. Nu kan men daarvan niet schei den, maar toch wel vruchtbaar onder scheiden een onmiddellijk roepende taak van kortoren duur, een taak die niet de oppervlakte en het uiterlijk gedrag der mensen raakt, maar die toch niet den grootsten ernst en ver antwoordelijkheid moet worden aan gevat, juist door Christenen, die in het Evangelie het laatste en diepste antwoord op ?s mensen laatsten en diepstcn nood gegeven weten. Het is uitsluitend over deze taak van kor toren duur, over de heropvoeding van ons volk tot eenvoudig een fatsoenlijk en behoorlijk gedrag, tot de mogelijk heid van een gewoon samenleven, dat wij in dit schrijven handelen. Men versta ons wel: géén van deze ac tuele noden zal oen afdoende oplos sing kunnen vinden zonder den terug keer van ons volk tot de gehoorzaam heid aan het Evangelie, en daartoe blijft de Kerk steeds oproepen. Ilel is ermee als niet de doorbraak van een zeedijk en de verwoesting aan gericht door de overstroming, er komt pas weer mogelijkheid tot bou wen, zaaien en oogsten wanneer alle water is weggepompt en het land ge reinigd; maar eerst en direct moet het gat in den dijk dicht. Alleen over dat dempen spreken wij thans. De belangrijkste verschijnselen. De verschijnselen der zedelijke ver wildering zijn ons wel bekend, al ont breken de exacte gegevens in den vorm van cijfers en statistieken. Diefstal op ongekend grote schaal doet zich voor: van fietsen, levens middelen, kolen, kleding, van vrijwel alles wat nog enige waarde heeft. Tn verband daarmede ziet men in de steden, maar ook op het platteland een vandalisme en bendewezen, waar bij bittere nood, hang naar schyn- heldendom en ongehoorde brutaliteit onontwarbaar door elkaar gevlochten liggen. Sexuele verwildering, een vol komen teloor gaan van eerbied voor het andere geslacht, behoort sinds mensenheugenis tot de onvermijde lijke begeleidende verschijnselen van oorlog en bezetting, met daarbij toe-' neming van geslachtsziekte, buiten huwelijk geboren kinderen, enz. D« zwarte handel heeft een omvang aan genomen, die ook de stoutste verbeel ding niet kan schatten; de waan zinnigste prijzen worden geboden en gevraagd, terwijl liet volk hongert en het sterftecijfer tengevolge van on dervoeding en honger wekelijks stijgt. (Wordt vervolgd). Bezorgers gevraagd voor Rens- woude, Scherpenzeel, Amerongen en Ederveen. Aanmelden Bureau van dit Blad. en hopen D.V. Woensdag 26 September a s. in het Huwelijk te treden. Kerkelijke bevestiging in de Ned. Herv. Kerk, Markt. Veenendaal. door den Weleerwaarden Heer Ds. J. Bakker, om 11 30 u. Eindhoven, Kerkstraat Veenendaal. Bergweg 61 Aug. 1943. Gelegenheid tot felicitatie Woensdag 12 Sept. a.s. van 7.30 8 30 uur Berg weg 61, Veenendaal. Toekomstig adres Dorpsstraat C 57, Bennekom. Heden werd door een noodlottig ongeval van onze zijde weggenomen, onze innig geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom Wonter Stuivenberg in de ouderdom van 38 j. J. Stuivenberg J. Stuivenberg-v. Manen J. v. Barneveld H. J. v. Barneveld- Stuivenberg en kinderen J. v. Schaik G. v. Schaik-Stuivenberg De teraardebestelling heeft plaats gehad op Vrijdag 31 Aug. j.l. op de 2e algem. begraafplaats te Utrecht. Slechts enkele weken na het overlijden van ons medelid Frans Meerveld, overleed na een geduldig lij den ons trouw me. delid in de ouderdom van 44 jaar. Haar nagedachtenis zal bij ons lang in herinnering blijven. Namens de Buurtvereen. v. d. Polstraat O.A.G. Als bewoners der Buurt- laan willen wij een woord van dank brengen aan de Feestcommissie. In het bijzonder den voorzitter, den weled. Heer G. v. Dalen, voor de hartelijk gemeende inspanning, die zij zich voor ons getroost hebben, om deze dag voor ons onvergetelijk temaken Namens bewoners BUURTLAAN Heden behaagde het den Heere na een korte ongesteldheid van onze zijde weg te nemen onze innig geliefde Zoon, Broer, Zwager en Oom Uit aller naam: J. W. HENSEN Veenendaal, 26 Augustus 1945 Hondzenelleboog De teraardebestelling heeft plaats gehad op Donderdag 30 Aug. j.l. op de Nieuwe Begraafplaats te Veenendaal. Heden- ontvingen wij tot onze diepe droefheid het treu rige bericht, dat onze lieve Man en Vader in de ouderdom van 44 jaar en 2 maanden, op 5 Maart 1945 te Neue Gamme in Duitschland overleden is. Het troost ons te weten, dat ook in bange dagen zijn geloof hem tot steun en sterkte was. Uit aller naam E. van Ginkel-Geerestein Veenendaal. 29 Augustus 1945. Haspel C 6. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan allen, die medege werkt hebben tot het welslagen van het buurt feest. In 't bijzonder aan het bestuur van de buurt vereniging Hovystraat. De Hovystraat Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen bij het overlijden van mijn lieve vrouw geborsn van den Berg zeg ik U hartelijk dank. P. BEEKMAN Veenendaal, Kerkewijk 166, De Buurtvereniging van de Polstraat „Ons Aller Genoegen'" terug ziende op het zeer geslaagde feest, danken alle personen die hun medewerking hieraan verleenden. In het bijzonder het hoofd der Politie den Heer P. E. v. Riesen. Het Bestuur Gevr. voor direct een bekwaam of gediplomeerd Hoefsmid. M. v.d. Hoef Achterbergsestraat 205, Achterberg Zeer hoge beloning, voor degenen, die inl. kunnen ge ven over zw. merrie 14 jaar oud, kol, kl. model. Geld. type Tevens zw. merrie 4 jaar oud, kol, achter wit sokje, achter oplopend zw. vl. op de kroonr. rechts achter binnen w. kr. r. met zw. vlek gr. model. Gevorderd 14 April 1945. Naar alle waarsch. bevinden ze zich in omg. v. V'daal-A'berg Inl. aan H. v. Manen, Gr. Heintjeskamp Scherpenzeel. Gevr. een nette huishoudster bij twee mensen, liefst uit de boerenstand, m. leeftijd p.a. J. v. d. Scheur Cuneraweg 268, Achterberg bij Rhenen. Wie wil ruilen een p, kinder schoentjes m. 19. in goede st. voor een p. dito m. 22. Br. no. 376 Bur. v.d. blad. Wie ruilt een damesfiets met goede bruikbare luchtbanden of een v.o. poppenwagen z,g.a.n (event m. bijbet.) voor een in g. st. z. kinderwagen (v.o.) Poppenwagen event ook te rui len voor een goede autoped met luchtbanden. Te bevr: De Sav. Lohmanstr. 84. Net dagmeisje gevraagd, Zon dags vrij. Kerkewijk 39. Wie is geneigd een woning in Zwolle voor een woning in Veenendaal te ruilen? fa. B. v. Hees. Markt 8a. Veenendaal. Verloren. boodschappentas inhoudende een Poriemonaie met inhoud, gaande van Ame rongen naar Veenendaal. Terug te bezorgen tegen beloning. Groen v, Prinstererstr. 24 V' daal. Verloren Heuvelsesteeg of de Klomp een zw. zeildoeken tas Jaeger breiwerk. Inhoud: 2 fl. een centimeter en een porte- monaie met geld, tegen belo ning terug te bezorgen. E. J. v. Engelen hoven rijwielh. Over- berg. Een net meisje gevraagd voor huis en winkel bij d»- Veenen- daalsche Ververij, Beatrixstraat 37, Veenendaal. Verloren portemonnaie met tabakskaart en geld, gelieve te rug te bezorgen op adres Sav. Lohmanstraat 117. Verloren een gespikkeld meis- jesvest. Gaande van Spoorlaan naar Kerkewijk. Tegen goede beloning terug te bezorgen G. Henken, Spoorlaan 6C, V'daal Wie ruilt een paar jongens- sch. m. 33 voor meisjessch. m. 28, en een paar damessch. m. 38, voor een p. jongenssch. m. 35. Sav. Lohmanstr. 117. Wie ruilt br. kindersch. m. 18 voor kindersch. m. 31. Ook te ruilen pr. pumps m. 39 voor kindersch. m. 31. Parallelweg 107 Wie ruilt een p. i g s.z. lage herenschoenen m. 42 a 43 voor nieuwe hoge herensch. zelfde maat. E. J. van Engelenhoven, Rijwielhandel, Overberg. Te ruil aangeboden, een wieg voor wol. Adres Kees Teunissen, Nic. Beetstraat 6. Voor terstond gevraagd zetter of leerling-zetter, tevens een jongste bediende voor loop- en schrijfwerk. Drukkerij „De Geldersche Vallei". Te ruil een babycape voor kinderschoentjes m. 21 Keu- cheniusstr. 40. Te ruil aangeboden 1 p. z g.a.n werkschoenen m. 41 voor 1 wandelwagentje in goede staat J. Muller Gortstr. 48 V'daal. Gevr. een nette jongen voor bakkerij en loopwerk. Huize - Schuuring Hoofdstraat 87. Gevr. per 15 Sept. of 1 Oct. een flink meisje P.G. v d e.n. Zelfst. kunn. werken en eenv. koken. Mevr. Asch van Wijck-Knep- pelhout, „Prattenburg" bij Veenendaal, post Rhenen. Wie ruilt een p. v. o. hoge heren schoenen m. 45 voor 1 paar jongensschoenen m. 38. Middellaan 114b. De zaal kan deze avond niet vrijgegeven worden. Zodra het mogelijk is züllen wij dit prachtige stuk weer laten opvoeren De Centrale Jeugdraad. Boehtioudingen Accountancy Lid Nat. Ver. v. Acc. - Lid N. I. v. B. LUNTEREN ALGEMENE UITNODIGING voor Rhenen, Achterberg, Veenendaal, Eist, AmerongeD, Leersum. van predikanten, kerke- raadsleden, jeugdleiders(sters). leden van jeugd raden en jonge lidmaten der Ned. Herv. Kerk Aanvang 7 30 uur in de Ned Herv. Kerk te Elst(U.) Spreker; Ds. N. O. Steenbeek Amersfoort Onderwerp„De nieuwe koers". Namens de Glass. Gommissie Ds. S. Ybema, Doorn 2e voorz. P. H. v. Os, Rhenen, secr. Er bestaat gelegenheid voor opgave tot deelna me aan in de a s. winter te houden cursusse KOSTEN GERING Aan de Fruitteeltcursus is diploma verbonden. Opgave deelname voor 10 Sept. '45 bij onderget. J. BERENTSCHOT. Secret. Achterb. str. 191, Rhenen. De liefhebbers van dansen uit Veenendaa brengen hiermede dank aan voor de prima verzorging van het muzikale gedeelte van hun feesten. gaat weer verschijnen. Prijs per kwartaal f 5 50 Geeft U omgaand op als abonné, daar de oplaag" beperkt is. Oude abonne's genieten voorkeur, mits opnieuw besteld voor 10 September 1945 AGENTSCHAP [U Hoofdstraat - Veenendaal ttfe*srsfsrsiersrsfsfsr&rsrsfsjsrsrsisfs." kan geplaatst worden Leeftijd 18-21 jaar, dipl. boekhouden. Aanmelding t/m 10 Sept. a.8. iedere middag van 17-18 uur. Op aanvrage verstrekken wij gaarne inlichtingen omtrent die Koninklijke Besluiten en Verordeningen M.G. welke voor U van belang zijn. 2 uur per week voor een club nette personen Brieven met vermelding van kosten onder no 377 aan het bur. van dit blad- 1

De Vallei | 1945 | | pagina 2