B 668 1 Ets. A, B, C 671 rest. A, B, C 667 2 fits. en nieuwe bonnen. Tabak 49 2 Rts. Grossiers Woensdag van 14.0015.00 loket in de keuken. Zuidvruchten. Toewijsing No. 157 1 Rts. De Leider D.K. Veenendaal, G. HENGEN. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 September 1945. Ned. Herv. Kerk (Oude Kerk) 9 uur Ds. Mulder (plaatsen vrij). 10.30 Ds. van Wijngaarden. 5 uur Ds. Mulder. Eltheto. 9 uur onbekend. 5 uur Ds. Bakker. Geref. Kerk. 9.30 en 5 uur Ds. van Enk. Geref. Gemeente. 9.30 en 5 uur Ds. Kok. Openbare Belijdenis. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 5 uur Ds. de Bruin. Ver. t. verh. v. h. Kerk. en Geestelijk Leven in de Ned. Herv. Kerk te Vee" nendaal. 10 uur v.m. dienst in 'het gebouw „Sola Fide", Spoorlaan. Spreker: Ds. M. A. Krop, Ned. Herv. Pred. te Geldermalsen. Leger des Heils. 10 uur Opdrachtdienst, waarin de doopplechtigheid zal plaats vinden van 'het zoontje van de Kapts. van Beem van de Landkolonie te Lunte- ren, in de zaal van Het Leger des Heils, Fluiterstraat 61. De leiding berust bij Kolonel P. Rawie van Am sterdam. 7 uur Openluehtsamenkomst in de v. d. Pollstraat. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leider Kolonel P. Rawie van Amster dam. Ned. Protestanten Bond. Rhenen. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie. Gebouw Grebbeweg 16. 10 uur v.m. en 6 uur n.m. dhr. J. D. van Galen van Schaarsbergen. Achterberg. 10 uur vjm. Ds. van Wijngaarden. 6 of 6.30 n.m. dhr. C. van Viegen. Eist. Ned. Herv. Kerk. 10 uur v.m. en 6 uur h.m. Ds. van Galen. Geref. Gemeente. 9.30 en 6 uur leesdienst. Overberg. Ned. Herv. Kerk. 10 uur v.m. Ds. J. v. Noort. Voorbereiding II. Avondmaal en Bed. Heilige Doop. Extra-collecte verwoeste kerken. 2 uur n.m. Zondagsschool. Oud Geref. Gemeeente. Dinsdag 13 Sept. 6.30 uur n.m. dhr. Colijn van Papendrecht. EMMABLOEMCOLLECTE. Herinnert U zich nog deze collecte ten behoeve van onze lijders aan tu berculose1? Vóór de oorlog werd ze immers elk voorjaar gehouden! Maai de Duitsers verboden die hulp aan onze t.b. patiënten. Nu komen wij in de volgende week weer bij U aankloppen om een bij drage. Het mooie bloempje kan nog niet verstrekt worden, maar wel een bescheiden knoopsgatversiering. Maar daarom moge het ook ditmaal niet gaan Vroeger ging het om Uw dubbeltje of meer voor deze steeds zo sympa thieke collecte. Wy moeten evenwel proberen iets van de schade van vjjf jaren in te halen, vooral nu de tuber culose zich zo angstwekkend uitbreidt en vele sanatoria zeer geteisterd wer den. Wij ihopen dan ook, dat de collecte bussen door U volgepropt zullen wor den. Alle soorten papiergeld voor de Emmabloem-collecte kunnen wy straks goed verantwoorden! Laten er vele helpende handen van vele milde gevers zijn! Het Bestuur van „Het Groene Kruis". VOETBAL-NIEUWS. Zoals U allen wel bekend is, was voor zyn overlijden de Weledelgeb. Heer Roghair van Rhijn bescherm heer van de Voetbalvereniging „Vee nendaal". Thans is Mevr. de Wed. Roghair van Rhijn beschermvrouwe van deze voetbalvereniging, hetgeen door „Vee nendaal" zeer op prijs wordt gesteld. INGEZONDEN MEDEDELING. Met belangstelling las ik de toe spraak welke door onzen Burgemees ter werd gehouden tot nagedachtenis van onze gesneuvelde plaatsgenoten. De zinsnede, „we staan hier voor een simpel houten kruis" brengt mij een belofte in gedachten. Tijdens de bezetting werd ons van wege diverse illegale strijders ver zocht alle centen te sparen en er voor te zorgen dat deze niet in moffen- handen zouden komen. Dit brons zou na de oorlog ver zameld worden voor een op te rich ten bronzen monument. Dit bronzen monument zou dan een dubbele betekenis hebben. Ie. Als herdenking voor onze ge vallenen. 2e. Als herinnering aan onze ge zamenlijke houding tegen de Duitse maatregelen. Ons geld wacht op de verwachte inzameling. Mej. J. HENNEVELT. GEMEENTE RHENEN. De Burgemeester der gemeente Rhenen maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie (bestuursafdeling) formulieren verkrijgbaar zijn voor het aanmelden van door de Duitse Weer macht in beslag genomen rijwielen. Deze formulieren zijn verkrijgbaar elke morgen van 9—12 uür eh nioc- ten uiterlijk Woensdag, 19 September a.s. ingevuld ter gemeente-secretarie zyn ingeleverd. De Burgemeester voornoemd, d'AUMALE v. HARDERBROEK. BURGERLIJKE STAND. Veenendaal. Geboren: Willem, z. v. Jacob Gaas beek en van Jaeoba van Doorn; Willcmijntje Geertruida, d. v. Willem van Beek en Geertruida Sukkel; An- dries, z. v. Evert Aartse en van Tcu- nisjc Sukkel; Johanna Sophia, d. v. Jan Schuuring en van Sophia Grietje van der Stouwe; Jaeoba, d. v. Geurt van de Kraats on van Jacob je van de Bovenkamp; Jannetje, d. v. Jan van Gecrcnstei'n en van Elisabeth van de Bovenkamp. Overleden: Anna Jaeoba Gramser, 64 jaar, weduwe van Jan .Tochem van Leeuwen. Ondertrouwd: Jan Anthonie Ach terberg en Cornelia Gelejjnsc; Chris- toffel Looijenga en Hendrika van An- rooijHendrik de Koning en Geertje van Beek; Ceel Roozeboom en Cla- sina van KesterenHendrik de Bruin en Hendrika van den Bruinhorst; Aalbertus Wecner en Elizabeth Wijn tje Hardeman. Getrouwd: Hendrik Jacob Sennef en Gijsbertje van AnrooijJan Arie over de Linden en Jantina Bakker; Evert Vink en Anna Anthonia Boers; Hendrik Randewijk en Evertje Lod der. GELD VERNIEU WIN G. In de week van Woensdag, 19 tlm. Dinsdag, 25 September 1945 zal de bevolking in staat worden gesteld bank- en muntbiljetten om te wisse len in nieuwe muntbiljetten van f 1.- en van f 2.50 tot een bedrag van f 10.- per persoon. Defce omwisseling zal worden uitgevoerd door de dis- tributicdiensten. Voorts zullen door de distributie- diensten z.g.n. „geldkaarten A" wor den uitgereikt, welke geldkaarten benodigd zijn voor het publiek bij het storten van de hun resterende bank en muntbiljetten na 25 September bij banken en dergelijke instellingen. Met ingang van 26 September a.s. zullen n.l. de nieuwe muntbiljetten wettig betaalmiddel worden, terwyl op die zelfde dag de thans in omloop zijnde bank- en muntbiljetten ophouden wettig betaalmiddel te zyn. Er mogen ten distributiekantore uitsluitend worden ingeleverd bank en muntbiljetten van f 10.-, f 20.- en f 50.-. Muntbiljetten van f 5.- en f 2.50 en f 1.- kunnen niet worden aangeboden. Evenmin kunnen bank biljetten van f 25.- worden aange nomen. Van deze bepalingen kan in geen enkel geval worden afgewe ken. Voorts is bepaald, dat de storting uitsluitend in gepast geld moet ge schieden. De aanbieding van oud geld en de in ontvangstname van nieuwe munt biljetten mag uitsluitend geschieden door personen van 18 jaar en ouder. Op de volgens onderstaand schema aangewezen dagen dient een der ge zinsleden van 18 jaar of ouder zich ten distributiekantore te vervoegen met alle inlegvellen van de leden van het gezin. Tevens dient de brandstof fenkaart „T. 509", alsmede de Twee de Distributiestamkaart van het Hoofd van het gezin te worden mede gebracht. Is een gezin niet in staat voor alle gezinsleden de omwisseling te doen plaatsvinden, dan moeten er slechts zoveel inlegvellen worden me degebracht als nodig is voor de om wisseling van de beschikbare bank en muntbiljetten. Bij de inlevering van .de bank- en- muntbiljetten wor den de bonnen 25 van de inlegvellen ingenomen. Van de brandstoffen- kaart „T. 509" wordt de bon 51 in genomen. Tegen ontvangst daarvan zullen „geldkaarten A" worden uit gereikt, nadat het vakje 401A van de tweede distributie-stamkaart is afgekruist. Losse bonnen van inlegvellen of brandstoffenkaart worden onder geen beding aangenomen. Steeds dient het gehele inlegvel en de gehele brandstoffenkaart te worden aange boden. De omwisseling van het geld is niet gebonden aan de distributie kring van inwoning, met dien verstan de, dat inwoners van het Noordelijke gedeelte van ons land, d.i. dus het gedeelte, gelegen ten Noorden van de Waal oh het Haringvliet, uitsluitend in dit Noordelijke gedeelte hun geld zullen kunnen omwisselen, terwijl voor inwoners van het gedeelte ten Zuiden hiervan geldt, dat zy uitslui tend in het Zuidelijke gedeelte te recht kunnen. Inlegvellen met opdruk Gelderland, Noord-Brabant, Limburg en Zeeland kunnen dus niet worden geaccepteerd. Bij de uitgifte zulen aan gezins hoofden uitsluitend muntbiljetten van f 1. worden uitgereikt, terwijl de overige gezinsleden muntbiljetten van f 2.50 ontvangen. Zij, die om een of andere reden niet in het bezit zyn van een inlegvel, mogen van het recht van omwisseling geen gebruik maken. Evenzo hebben zy, die niet in het be zit zijn van een tweede distributie stamkaart en/of brandstoffenkaart geen recht tot het verkrijgen van een „geldkaart A". Deze personen zullen een andere geldkaart, n.l. de z.g.n. „geldkaart B" ontvangen. De aan vraagformulieren hiervoor moeten bij de postkantoren worden aangevraagd en worden ingeleverd bij de bank of instelling, waarop men het geld wil deponeren, welke daarop eventueel een „geldkaart B" uitreikt. Een geldkaart B" dient derhalve niet by de distributiediensten te worden aangevraagd. Indien een instelling personen ver zorgt, van wie een tweede distributie- stamkaart en inlegvel zijn ingenomen (ziekenhuizen, gemeenschappelijke voeding, militairen e.d.), komen deze personen niet in aanmerking voor geldomwisseling of voor een „geld kaart A". Dit kan geen bezwaar ge acht worden, omdat zij tijdelijk toch geen geld voor eerste levensbehoeften zullen nodig hebben en derhalve van de omwisseling geen gebruik behoe ven te maken. Er volgt nog een nadere medede ling betreffende de verplichte inleve ring van het nog resterende oude geld bij banken en andere daarvoor aan gewezen instellingen. Bij deze inleve ring zal de geldkaart A moeten wor den overlegd en zal hierop tevens voor het ontvangen geld worden ge- quitteerd. Deze inlevering, waartoe op 26 September en volgende dagen gelegenheid zal worden gegeven, kan per gezin hoogstens f 300.- bedragen. De gezinshoofden, die een „geldkaart A" ontvangen, dienen zelf hun naam op deze kaart in te vullen. Na 25 September zal door de dis- tributiedienst in geen enkel geval meer geld worden omgewisseld, ter wijl evenmin nog „geldkaarten A" zullen worden uitgegeven. Het pu bliek wordt dus in zijn eigen belang aangeraden, mede voor een zo vlot mogelijk verloop van de geldomwisse ling zich stipt te houden aan de hier onder volgende dagen, uren en letters. Men wordt dringend verzocht niet te trachten hierop uitzonderingen te vragen, daar hieraan in geen enkel geval zal kunnen worden voldaan. In verband met het bovenstaande zal de distributiedienst van 19 tot en met 25 September a.s. uitsluitend ge opend zijn voor de volgende zaken: handelaren, voor de inlevering van bonnen enz.; stamkaarten en bonkaarten, uit sluitend voor aangiften van geboor ten en overlijden; textiel, uitsluitend voor baby-uit zetten voor aanstaande moeders in de 8ste en 9de maand. Voor alle overige zaken is het Dis tributiekantoor in genoemd tijdvak gesloten. Voorts wordt men dringend ver zocht in dit tijdvak geen correspon dentie tot het distributiekantoor te richten en buiten de hierboven bedoel de zaken niet te telefoneren. Tenslotte wordt het publiek nog verzocht in de distributie-lokalen stil te betrachten. Dit bevordert een vlotte afwikkeling. EDE (Distributiekantoor, Maander- weg 4) op: Woensdag 19 Sept. van 8.3011.30 letters A en C.13.3017.30 letter B; 19.30—21.30 letter D. Donderdag 20 Sep.t van 8.3011.30 letters E en F; 13.3017.30 letters G en H; 19.3021.30 letters I on J. Vrijdag 21 Sept. van 8.30—11.30 letters K en L; 13.30—17.30 letters M en N; 19.30—21.30 letters O en P. Zaterdag 22 Sept. van 8.3011.30 letters Q en R; 13.3017.30 letter S. Maandag 24 Sept van 8.3011.30 letters TenU; 13.3017.30 letter V. Dinsdag 25 Sept. van 8.3011.30 de letters X, IJ en Z; 13.3017.30 de letter W. LUNTEREN en EDERVEEN (café v. d. Heuvel) op: Woensdag 19 Sept. van 9 tot 17.30 de letters A tot en met L. Donderdag 20 Sept. van 9 tot 17.30 de letters M tot en met Z. GELD.-VEENENDAAL (School Pr. Bernhardlaan) Maandag 24 Sept. van 9 tot 17 uur.

De Vallei | 1945 | | pagina 2