Distributienieuws Ede AMERSFOORTERS! Gevangenen, die in het kamp van Amersfoort zaten in de pe riode van Febr. tot Sept. 1944, worden verzocht inlichtingen te geven over den Lager-oudste F- H. M. v. d. Laar, geboren 6-7-13' oorspronkelijk wonende te Baar- lo, Limburg. De inlichtingen worden schriftelijk en onderte kend ingewacht bij de Politie ke Opsporingsdienst, Stations weg 54 te Ede. Andere bladen worden verzocht dit over te ne men. In verband met het boven staande citeren wij hier, wat het weekblad „Op korte golf" schreef: „Komt er een onderzoek o- ver Amersfoort, ja of neen? Zul len de doden ongewroken blij ven en de Nederl. kampbeulen in volle vrijheid zich opnieuw aan hun misdaden kunnen schul dig maken? Er kome recht. Heeft men op Afd. III gestolen, heeft men de pakjes van de Haftlingen opengemaakt en de inhoud ontvreemd, heeft men geranseld en knuppelaars aangesteld of is en met S. den door middel van gas of electrici- Ilaaren, 21 jaar; Dirk Daniël van Zaterdag '29 Sept. de letters T tot teit, bij de distribntiedienst een for- Dijk, 21 jaar en Gerritje Diepeveen, en met Z. muiier MD 323-10 moeten afhalen. 21 jaar Vecnendaal; Hendrikus Hui- GELD.-VEENEXDAAL: j Onder deze categorie vallen eveneens bers, 25 jaar en Johanna Alberdina Donderdag 27 Sept, a.s. van 9 tot zy, die beschikken over een bruikbare Rebergen, 30 jaar. 16 uur in de Openb. School, Prins aansluiting, welke, zodra gas of elec-1 Getrouwd: Johannes Baars en Bcrnhardlaan. tricïteit wordt beschikbaar gesteld, in Hendrika Jacoba Ouwehand. Uitsluitend aan hen, die voorgaan-gebruik kan worden genomen. De de jaren verbruikers zijn geweest van enquête-formulieren dienen door de petroleum en/of vaste brandstoffen gezinshoofden reep, alleenstaanden, voor kookdoeleinden, kunnen petro- volledig te worden ingevuld en onder- leumkaarten worden uitgereikt. Mede tekend. Bovenaan het formulier wordt te brengen: het aanvraagformulier, }iet nummer van de gas en/of elec- VMD 323-10 plus oude en nieuwe stam- triciteitsmeter vermeld, hetwelk op de kaarten van het gehele gezin. j oude rantsoenkaart voor gas en/of Uitreiking konkaarten KA tot en electriciteit te vindon is. Aan de ach- met KD 511. terkant van diet formulier dient de De uitreiking van deze bonkaarten aanvrager de bonnen 649 van de nood- zal voor de buitengemeenten plaats kaart zesde serie van alle gezinsleden in de vakjes 1 tot en met 14 te plak- Zaterdag, ken. Uitsluitend pension- en kamer- 29 Sept. a.s. van 9.30 tot 16 uur in bewoners, die zelf hun maaltijden be de Openbare School, Pr. Bernhardt. reiden, mogen uiteraard een enquête- Er zijn wederom 4 soorten bon- formulier 323-10 invullen. De en- kaarten quote-formulieren dienen uiterlijk 5 a. KA 511 voor houders van inleg- Oct. bij de distribntiedienst te wor- vel GA 508. den ingeleverd. De uitreiking der b. KB 511 voor houders van ^inleg- formulieren zal plaats vinden te Ede vel GB 508. ten Distributiekantore, Maanderweg 4, op 26, 27, 28 en 29 Sept. a.s. In de dorpen Bennckom, Lunteren, Geld.-Vecnendaal, Ederveen, Hars kamp en Otterlo gelijk met de uitrei king der bonkaarten 511. Men leze hiervoor het afzonderlijke bericht. vinden als volgt: GBLD.-VEENENDAAL c. KC 511 voor houders van inleg vel GC 508. d. KD 511 voor houders van inleg vel GD 508 en GE 508. De bonkaarten KA 511, KB 511, KC 511 worden uitgereikt tegen in levering van de bonnnen A, B, C 509 resp. van de inlegvellen GA, GB en GC 508. De bonkaart KD 511 wordt uitgereikt tegen inlevering van de bonnen D of E 509 van de inlegvellen dit koortsachtige verbeeldingGD 508 of GE 508. Losse bonnen van onze briefschrijvers? Wie heeft de extra levens middelen van het Ned. Rode Kruis verdonkeremaand en op gegeten, wie heeft geknoeid met tabak en wie heeft den land verrader Westerveld gelukge- wenscht met zijn promotie? De toestanden in Amersfoort waren onbeschrijfelijk schande lijk. Hoe heeft de prominent Frans van Laar de politici van het kamp uitgescholden voor „zakken"en „beesten"omslechts deze zeer nette termen te noe men. Hoe heeft deze Van Laar zich een weelderig bestaan ge bouwd uit de nood van de Haftlingen! Zal hij thans vrijuit- gaan? Dat hangt ook van de Venen dalers af, die in het Amersfoort - sche kamp zijn geweest. Allen weten, wie Frans vanLaar is ge weest en wat hij heeft gedaan. Nu niet langer praten over on recht, over slapheid, maar doen nu aan de P. O. D. opgeven, wat ge weet. Dat is Uw plicht, Zijt ge daarvoor te traag, dan verspeelt ge daardoor het recht nog ooit een woord van afkeuring over de gang van zaken te la ten horen. Uitreiking Petroleumkaarten voor kookdoeleinden. De uitreiking van petroleumkaar ten voor koekdoeleinden zal plaats vinden volgens onderstaand schema: EDE, in gebouw „Ons Iluis" van 9 tot 4 uur. Woensdag 26 Sept. de letters A tot en met F. Donderdag 27 Sept. de lettere G tot en met L. Vrijdag 28 Sept. de letters M tot worde:. niet geaccepteerd. Steeds dient het gehele inlegvel te worden aangeboden! Er worden uitsluitend bonkaarten uitgereikt op inlegvel- bonnen, waarop het nummer 460 voorkomt. By de uitreiking van de bonkaart wordt het vakje 509a van de 2de Tl) afgekruist. Uitreiking toeslagen voor bijzondere arbeid (zware-, langdurige arbeid en Oogsttoeslagen) De uitreiking van bovenbedoelde toeslagen zal plaats hebben in de week van 1 tot en met 6 Oct. a.s. aan het Distributiekantoor te Ede volgons onderstaand schema Namen van werkgevers beginnende .met de lettere: A t/m. D op Maandag 1 Oct. E t/m H. op Dinsdag 2 Oct. I t/m. M. o]) Woensdag 3 Oct. N t/m. R. op Donderdag 4 Oct. S t/m W op Vrijdag 5 Oct. X t/m. Z. op Zaterdag 6 Oct. De werkgevers met 10 of meer werknemers zullen echter afzonderlijk bericht ontvangen, op welke dag zij GS VONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. De Burgemeester der gemeente Vecnendaal maakt bekend, dat ter secretarie dezer gemeente terug te bekomen zijn de navolgende op do openbare weg gevonden voorwerpen: 1 leesboek; 1 snelbinder; 1 per soonsbewijs; 1 portemonnaiecein tuur; haarkam; aangelopen: een witte poedel. dat als verloren aangegeven zijn de navolgende voorwerpen1 etui met inhoud; halssnoer; 3 inlegvellen; schakel-armband; 3 tabakskaarten; zilveren ketting met hanger; arm bandwapen; armband; schoen; 2 portemonnaies; autodop; 5 toewijzin gen bloem; boekje ziekenfondscou pons; vulpen met vulpotlood; toewij zing 100 rantsoenen melk; persoons bewijs; zwarte doos; paar regen-' beenpijpen. Levenswaardigheden voor Belasting betalers door W. van Rijswijk, te Lunteren. VERMOGENSBELASTING. III. 3e. De Gehuwden in de volgende Betreffende schoenen. In aansluiting op het persbericht betreffende nieuwe regeling schoenen wordt medegedeeld, dat aanvraag- gevallen formulieren voor werk- en beroeps- f a. indien zij geseheiden zyn van schoenen vanaf 26 tot en met 30 tafel en bed en dus afzonderlijk wor- Sept. a.s. ten Distributiekantore ver- <jen aangeslagen, krygbaar zijn. Men boude er echter b_ indien zij afzonderlijk worden rekening mede, dat slechts een be- aangeslagen, omdat er of scheiding perkt aantal beroepen voor werk- of Van goederen, zonder scheiding van beroepsschoenen in aanmerking ko- tafel en bed, bestaat, of de vrouw het men. Onder werk- of beroepsschoenen beheer barer roerende en onroerende dient niet te worden verstaan schoe- goederen en liet vrije genot barer in nen, die men door de week draagt, in komsten bedongen heeft, térwyl de tegenstelling met een paar Zondagse jn artikel 9ter, laatste lid, voorge- schoenen. 1 schreven gezamelijke berekening en Leider Distributiedienst Edeomslag niet plaats vindt, omdat een der echtgenoten niet binnen het Rijk woont. De normale aftrek voor gehuwden J. T. BAGCHUS. POLITIE-NIEUWS EDE. V., een bestuurrder van een Rode is f 15000.-beperking in de boven- Kruisauto heeft zijn wagen gestald genoemde gevallen tot f 7500.- is lo- te Ede. Den volgenden morgen was giseh, daar in die gevallen beiden de deze echter verdwenen, met de daar- b ij boh ore n de u i trust i ng. G. heeft haar meubelen opgeslagen bij een handelaar te Ede. Zij heeft controle uitgeoefend en nu vermist zij verschillende dingen. Onderzoek wordt ingesteld. Lang zullen zij leven!! Een viertal bekende S.D.-sadisten, o.a. Enkel- aftrek genieten. B. De gehuwden-aftrek. De minimumaftrek der gehuwden is in het algemeen f 15000.-. Hun vermogen is pas belastbaar indien het vermogen f 15500.- of meer be draagt. In aanmerking voor deze aftrek komen le. De gehuwden, niet vallende stroht en Huhn zyn te Ede gearri- de toeslagen voor hun personeel in veerd, echter zonder de vroegere bra-onder sub A 3 hierboven. Dit zijn dus ontvangst kunnen nemen. nie. Zij hadden nu eens voor de af-gevallen, waarin de man aangeslagen wisseling hun handen geboeid en be-wordt voor het vermogen van man DISTRIBUTIEKRING EDE. hoefden niet eens te lopen, doch en vrouw samen en de gevallen, waar- Textieldistributie. konden nog meerijden ook. Zij zullen in, hoewel afzonderlijke aanslag Met ingang van f Oct. a.s. kunnen hier aan de tand gevoeld worden, plaats vindt, voor de berekening van wederom aanvragen voor textiel wor- jammer genoeg echter op een figuur- de belasting-samenvoeging en ver den ingediend. In de eerste plaat.^ lijko wijze. worden toekomstige moeders en De sigarettenhandel met de ge- oorlogsgetroffenen geholpen. Daar allieerden bloeit welig. Voor ver- de beschikbare textielgoederen nog schillende personen zal de mededeling vallende onder sub A, 2, hierboven, uiterst beperkt zijn, wordt verzocht dat in Engeland de sigaretten, welke 1 alleen in uiterste noodzaak aanvragen voor de Forces zijn bestemd, nu ook j in te dienen. Voor huwelijk, opschui- belastingplichtig zijn, wel een wel- ving, overlijden, vertrek naar kost- kome aanleiding zyn om de piiijs nog of schecpvaartschooi of dergelijke, een beetje toe te halen, hotels en pensions, kunnen echter geen aanvragen worden ingediend. BURGERLIJKE STAND. volgens omslag en verhouding van de resp. zuivere vermogens plaats vindt. 2e. Weduwnaar en weduwen niet Toekomstige moeders, welke binnen 2 maanden de eerste baby verwach- Rhenen. IV. C. De kinderaftrek. Voor ieder kind, waarvoor belas- tingplichtige aanspraak op kinder aftrek hééft, vindt een aftrek van f 7000.- plaats. Deze aanspraak op aftrek bestaat. Geboren: Maria, d. v. Mannes La-j in de volgende gevallen: ten, kunnen zich nu reeds op het ros en Johanna Rijksen; Wemerus distributiekantoor vervoegen. Enquête Gas- en Electriciteits- verbruikers. i Jacobus, z. v. Jacobus Gerritsen en Maria Sparreboom; Maria Cornelia, d. v. Gerrit Drost en Cornelia de jKruiff; Johanna Peternella, d. v. Nogmaals wordt er de aandacht op Gerrit van de Weerdihof en Theodora gevestigd, dat, voor zover nog niet van Remmerden. geschied, alle alleenstaanden en ge- Ondertrouwd: Cornelis Hendrik zinshoofden, die de maaltijden berei- Ncllestijn, 30 jaar en Hendrika van le. Voor ieder eigen of aange huwd kind of pleegkind, dat minder jarig is en tot het huishouden van belastingplichtige behoort of met zijn toestemming elders verblijft voor het verkrijgen van onderwijs of voor op leiding voor een beroep. Als pleegkind van den belasting plichtige wordt aangemerkt wie door

De Vallei | 1945 | | pagina 2