JUBILEUM 1920 1945 Donderdag 4 October hoopt de Heer J. Turkenateen de dag te her denken dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de firma Ant. de Ruiter's Manufacturenhandel in Veenendaal. Wie in Veenendaal en wijden om trek kent niet de sympathieke figuur van bovengenoemden, wie in de uit gebreide klantenkring der firma de Ruiter kent hem niet als Jacob. Het is haast spreekwoordelijk geworden onder de meeste klanten „spreekt met Jacob en het komt in orde". Wij zou den haast kunnen zeggen DAG EN NACHT staat hij klaar, maar niet alleen voor de zaak waarvoor hij zich geheel geeft, ook in het maatschappe lijk leven is het Jacob, waarop zelden of nooit vergeefs een beroep wordt gedaan. De Buurtvereen. Julianastraat weet daar het best van mee te praten. Moge het hem gegeven zijn dat hij nog vele jaren gespaard moge blijven voor zijn gezin, de zaak waar hij met zoveel liefde van kind af gewerkt heeft, en zijn vele vrienden. Gemeentelijke Woningnood Commissie - Veenendaal Bovengenoemde commissie maakt bekend dat zij tot nadero aankondi ging alleen zitting houdt voor oorlogs slachtoffers. MELDINGSPLICHT. Ieder, die na 9 Mei 1940 in Duits land of in de door Duitsland bezette gebieden (Nederland inbegrepen) is gehuwd of verloofd met a. een Duitse of een Oostenrijkse vrouw b. een vrouw van andere dan Ne derlandse nationaliteit welke vrouw of verloofde zich hier ter plaatse bevindt, dient zich zo spoedig te melden ten Politieburele, Markt 21, alhier. Alle hierop betrekking hebbende bescheiden dienen bij de melding te worden medegebracht. De Inspecteur van Politie, P. E. VAN RÏESSEN. De Buurtvereniging „Patrimo nium", die Hare Majesteit de Ko ningin op Haar verjaardag geluk wenste, verzocht ons do dankzegging, die zij aarvoor ontving, in ons blad op te willen nemen: SECRETARIE VAN H M DE KONINGIN 's-Gravenhage, 18 Sept. 1945 Het Secretariaat der Buurt vereen. „Patrimoniumlaan" VEENENDAAL H.M. de Koningin verzoekt mij U dank te zeggen voor Uw gelukwenschen ter gelegenheid van haar geboortedag en tevens voor Uw goede wenschen voor haar gezondheid. De Particulier Secretaresse van H.M. de Koningin (get) J. Guldens* PREDIKBEURTEN. Zondag 30 September 1945. Ned. Herv. Kerk (Oude Kerk). 9 uur Ds. Bakker (plaatsen vrij). 10M uur Ds. Mulder. 5 uur Ds. Bakker. Bed. H. Doop. Eltheto. 9 uur Ds. van Wijngaarden. 5 uur Ds. van Wijngaarden. Bed. Heilige Doop. Geref. Kerk. 9 uur Ds. v. Enk. Geref. Gemeente. 10.15 uur Ds. Kok. 5 uur Lezen. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 5 uur Ds. de Bruin. Ver. t. verh. v. h. Kerk. en Geestelijk Leven in de Ned. Herv. Kerk te Vee nendaal. 10 uur v.m. dienst in het gebouw „Sola Fide", Spoorlaan. Spreker: Ds. J. N. de Ruiter, Ned. Herv. Pred. te Sneek. 5 uur Ds. v. Enk, Bidstond voor het Evangelisatiewerk. Leger des Heils. 9.30 uur v.m. Heiligingsdienst. 7 uur n.m. Openluebtsamenkomst in de Zandstraat, hoek Fluiterstr. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. De diensten worden geleid door Majoor C. H. Küh van Amsterdam. Woensdag 30 October. 2.30 Gezinsbondsamenkomst. Ned. Protestantenbond, Afd. Veenen daal. 10.30 v.m. Mej. Revelman. Dinsdag 2 Oct. a.s. half acht Ds. Padt van Zutplien welke zal spreken over: „Mjjn ervaringen in het kamp Dachau". Beide bijeenkomsten worden gehou den in de Conversatiezaal van de fa. D.s. in de Zandstraat. Rhenen. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie. Gebouw Grebbeweg 16. 10 uur v.uu -d.hr. J. D. y. Galen wan Schaarsbergen. 6 uur n.m. Ds. P. M. v. Galen van Eist. Geref. Gemeente. 10 uur v.m. en 5.30 n.m. leesdienst. Achterberg. 10 uur v.m. en 6.30 n.m. dhr. C. v. Viegen. Eist. Geref. Gemeente. 10 uur v.m. en 6.30 n.m. leesdienst. Overberg. Ned. Herv. Kerk. 10 uur. v.m. den heer J. v. Noort. 6 uur n.m. Ds. van der Vlies, bed. Heilige Doop. Scherpenzeel. Ned. Herv. Kerk. 10.15 v.m. Ds. Monster van Amers foort. 6 uur n.m. den Heer G. S. Schinkel. ARBEIDSBEURS. Er worden gevraagd: stucadoors, metselaars, timmerlieden, schilders, kleermakers, kappers, loodgieters, automonteurs, machinebankwerkers, 1 schoenmaker, smeden, grondwer kers, bakkers, minderj. fabrieks arbeiders, dienstboden, werksters, fa brieksarbeidsters. Er bieden zich aanopperlieden, stoffeerders, meubelmakers, textiel arbeiders, sigarenmakers, slagers, winkelbedienden, magazijnbedienden, koks, chauffeurs, ongeschoolde ar beiders. BURGERLIJKE STAND. Scherpenzeel. Geboren: Neeltje, d. v. Hendrik Vonk en Cornelia Adriana Esterik; Adrianus, z. v. Jacob van Ginkel en Willempje Wagenveld. Ondertrouwd: Gerrit van Altena en Aaltje Vink. Overleden: Melis Veldhuizen, 84 jr. EURGERLIJKE STAND Rhenen. Geboren: Sjoekc Elizabeth Lena, d. v. Frans Hendrikus Wilhelm van Seharrenberg en Trientje Tabak; Gerrit Willem, z. v. Pelgrim Peter Rijnberg en Jacobr. Scheffer; Grietje, d. v. Mathijs van Baaien en Aafje Bak; Ben Cornelis, z. v. Marten Schoemaker en Maria Vermeulen. Ondertrouwd: Jan Posthumus, 27 jaar en Jacoba Hendrika van der Burg, 27 jaar. Cornelis v. d. Scheur, 38 jr. en Johanna Verstrate, 37 jr. Gehuwd: J. B. Veldhuizen en C. W. de man; C. Rauw en J. van Oort; J. Sanders en R. Heemsbergen. AAN DE GETROFFENEN. De Schade Enquête Commissie te Wageningen, Raadhuisplein 3, deelt de getroffen bewoners van de Ge meente Rhenen mede, dat vanaf 2 October a.s. aan het adres „Huize Bella Vista" (achterzijde), Heeren straat 69 naast Gemeentehuis, aldaar tussen 10—12 en 24 uur verkrijg baar zjjn de aangifte-formulieren voor alle geleden schade door oor logsgeweld of door plundering (voor zover nog niet aangegeven:) Form. A voor vernietigde en zwaar besehadigde onroerende goederen; Form Al voor lichte beschadiging aan onroerende goederen; Form. B voor schade aan bedrijfs- uitrnsting (inventaris van winkels etc.); Form. C voor verloren gegane of vernietigde handelsvoorraden Form. D voor huisraad (incl. kle ding etc.). Verzekerden tegen molest moeten behalve bij bun molestverzekering Mj]., ook van de door hen geleden schade aangifte doen bij de Schade Enquête Commissie. Eveneens dient aanmelding te worden gedaan van alle schaden veroorzaakt, tengevolge van vordering" door rlê Duitse Weer macht-, waarvoor geen betaling plaats vond. De medewerking van alle betrok kenen worden ingeroepen om tot een spoedige en juiste registratie der schaden te komen. Hiertoe is nodig dat de invulling der formulieren zo nauwkeurig mogelijk geschiedt en dat de inlevering zo snel mogeljjk plaats vindt. VESTIGING BUREAU SCHADE- ENQUETE-COMMISSIE. De Burgemeester van Rhenen maakt bekend, dat met ingang van Dinsdag 2 October a s in e ge meente zal worden gevestigd een bu reau van de schade-enquête-commissie in liet perceel Heerenstraat 69 naast het gemeentebuis. Dit bureau zal voor het publiek geopend zijn op werkdagen van 10 12 uur en 's middags van 24 uur, des Zaterdags alleen des morgens van 1012 uur. Aldaar zullen schadeformulieren verkrijgbaar zijn en bestaat gelegen heid tot het verkrijgen van alle ge wenste inlichtingen. Rhenen, 25 September 1945. GELDZUIVERING. De Burgemeester der gemeente Rhenen vestigt de aandacht op arti kel 2 van een beschikking van 9 Au gustus 1945 van den minister van fi nanciën, houdende vaststelling van de eerste uitvoeringsbeschikking mach tigingsbesluit goldzuivering (staats blad nr. F 135). Dit artikel luidt als volgt: „Artikel 1. 1. De leden, ongeacht of deze als zodanig zijn ingeschreven, van: a. de ondervakgroep detailhandel in gouden en zilveren werken en ju welen, b. de vakgroep goud- en zilver-- smeden, c. de ondervakgroep detailhandel in twedehandsch goederen, d. de vakgroep pelterjjen, e. de ondervakgroep detailhandel in postzegels, f. de ondervakgroep detailhandel in antiquiteiten, g. de vakgroep bontwerkery, de ondervakgroep detailhandel in dames- en meisjesbovenkleding en de onder vakgroep detailhandel in heren- en jongensbovenkleding, een en ander voor zover betreft de verkoop van bontwerken, zomede kunsthandelaren zjjn verplicht tot het aanleggen van een register, waarin zij onverwjjld aantekening moeten houden van alle transacties, welke binnen het kader van hun bedrijf worden verricht; met name dienen zij daarin op te teeke nen naam en adres van kopers en verkopers, onder aantekening van de voorwerpen, welke door deze zjjn ge kocht, respectievelijk verkocht, en van de prijzen, waarvoor zulks is ge schied. Zij zijn verplicht zorg te dra gen, dat elke week des Maandags vóór 12 uur een door hen ondertekend afschrift van het register, betrekking hebbende op de afgelopen week, bjj het kantoor van de kamer van koop handel en fabrieken ter plaatse, waar hun bedrijf is gevestigd, dan wel in geval zich aldaar geen kantoor van een kamer van koophandel en fabrie ken bevindt, bij den Burgemeester wordt ingeleverd. 2. Niet nakoming of niet volledige nakoming van het bepaalde in het eerste lid is een overtreding, behou dens wat betreft het achterwege laten of het stelleh of het doen stellen, in strjjd met de waarheid, van een aan tekening in bet eerste lid bedoelde re gister. Laatstgenoemde feiten zjjn misdrijven". Rhenen, 26 September 1945. d'AUMALE v. HARDENBROEK. De Burgemeester van Rhenen, DISTRIBUTIEKRING VEENEN DAAL. Distributie van petroleumtoestellen. Vanaf Maandag 1 October a.s. zal een aanvang worden gemaakt met de verdeling van petroleumtoestellen ten behoeve van hen, die geen petroleum stel bezitten en tevens voor bet be reiden der maaltijden niet over gas of electriciteit kunnen beschikken, door het ontbreken van leiding en/of bruikbare toestellen; derhave perso nen, die voorheen voor kolenkaartcn voor kookdoeleinden in aanmerking zouden komen. Indien wel een leiding c.q. een toestel aanwezig is, doch geen gas resp. electriciteit geleverd wordt, kan geen aanvraag worden gedaan. Voorrangsgroepen. Aangezien slechts een beperkt aan tal petroleumtoestellen beschikbaar is, komen de navolgende categorieën in de 'hieronder gegeven volgorde bjj voorrang voor een petroleumstel in aanmerking: 1. Getroffenen door oorlogsge weld 2. Huisgezinnen met een baby t.e.m. 15 maanden 3. Huisgezinnen met meer dan 5 gezinsleden 4. Ernstige zieken 5. Huisgezinngen met meerdere kleine kinderen; 6. Zeer ouden van dagen; 7. Verder alle andere aanvragers. De aanvraagformulieren kunnen worden afgehaald en ingeleverd aan loket 10, Afdeling textiel tussen 9 en 12 uur v.m. Bevoorrading winkeliers. De winkeliers dienen de vergunnin gen van liet publiek in ontvangst te nemen desgewenst tegen ont vangstbewijs en daarop, zo moge lijk uit voorraad, af te leveren. Wan-

De Vallei | 1945 | | pagina 2