neer de detaillist de toestellen nog niet in voorraad heeft, dient liy zich op de ingenomen vergunningen by den grossier te bevoorraden. Aanrragen voor schoenen en rijwiel banden. In den vervolge kunnen weder aan vraagformulieren voor schoenen en rijwielbanden worden afgehaald en in geleverd in de eerste week van elke nieuwe maand. Voor de maand Oc tober dient dit echter te geschieden van 8 t.e.m. 12 October. Hiervoor dienen steeds de oude en nieuwe stam kaarten te worden medegebracht. Per sonen. welke reeds aan aanvraag heb ben ingediend, behoeven geen aan vraag meer te doen. Alle aanvragen, ook van voorgaande jaren, blijven in behandeling. Gezien de enorme toeloop van per sonen welke de Leider der Distri butiekring persoonlijk wensen te spreken over allerlei belangen (schoe nen, rijwielbanden, textiel, extra voedsel, handelaren enz.) ben ik ge noodzaakt hiertoe geen gelegenheid meer te geven, gezien mijn andere werkzaamheden hiertoe ten zeerste worden belet. In verband hiermede worden be langhebbenden verzocht, zich voor taan indien noodzakelijk te wenden tot betrokken ambtenaren (aan het loket) c.q. afdelingschefs, welke de betreffende aangelegenheid zo nodig met mij kunnen bespreken, terwijl U omtrent afdoening direct of later bericht ontvangt. Distributie textielgoederen. Vanaf 1 October a.s. kunnen weer aanvragen om textielgoederen (kle ding) worden ingediend. De hoeveel heid goederen is echter nog zeer ge ring, zodat alleen zij, die daar zeer dringend behoefte aan hebben, kun nen worden geholpen. Vraag dus niet onnodig aanZo kunnen b.v. nog geen aanvragen worden ingediend voor huwelijk, eerste inrichting, opschui ving, beroepskleding, vertrek kost en zeevaartscholen enz. Aanvragen voor a.s. moeders (3 maanden voor de bevalling) zieken, opname in een sanatorium enz. moe ten gestaafd worden door een dok- tersbewys. Alleen oorlogsgetroffenen kunnen een aanvraag indienen om huihoude- lijke goederen en stoffering indien zy zich opnieuw gaan inrichten en dan ook nog slechts in zeer bescheiden mate. Vraag eerst Uw winkelier of het verlangde artikel aanwezig is en vraag hem een bereidverklaring om trent de aflevering. Attentie. Vul het aanvraag-formulier duide lijk en volledig in, ook de vraag hoe veel stuks van het gevraagde artikel nog in Uw bezit is. Houdt U aan de dagen en uren dat de loketten voor het publiek geopend zijn (iederen werkdag van 912.30 uuur, doch niet op Zaterdag) en vergeet vooral Uw stamkaarten niet. Inwoners van Geld. Veenendaal en Ederveen moeten voortaan hun aan vragen om textiel weder indienen te Ede. Distributie van vaste brandstoffen. Verbruikersgroepen B, C en D. Verbruikers, die niet kunnen ver klaren, dat de gegevens, welke het vorig jaar op het formulier MD 393-02 zijn verstrekt, onveranderd zyn gebleven, moet opnieuw een aan vraag indienen, thans met gebruik making van het formulier MD 393-04. Genoemde formulieren moeten zo spoedig mogelijk bij de Distributie worden afgehaald en na invulling direct worden ingeleverd. (Loket V). Leider der D.K. Veenendaal, C. HENZEN. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Ede maakt bekend dat in verband met de geldzuive- ring de eerstvolgende uitbetaling van de vergoeding voor inkwartiering van geallieerde militairen in plaats van op 1, 2 en 3 October 1945 zal ge schieden op 5, 6 en 7 November 1945. Ede, 25 September 1945. De Burgemeester voornoemd, MIDDELBERG. DISTRIBUTIE VAN PETROLEUM- TOESTELLEN. Het ligt in de bedoeling aan gezin nen", die niet in het bezit zyn van een petroleumtoestel en voor het bereiden der maaltijden niet over gas of elec- triciteit beschikken, petroleumtoestel- len te distribueren. Deze distributie kan slechts ge schieden aan bepaalde categoriën en moet uiteraard gelijken tred houden met de productie en bevoorrading, daar- het aantal beschikbare petro- leumtoestellen zeer beperkt is. Vanaf Maandag, 1 Oct. a.s. kunnen de aanvraagformulieren MD 333-21 worden afgehaald en ingeleverd wor den vóór 10 October a.s. aan het lo ket brandstoffen van het Distributie kantoor, Maanderweg 4, Ede. UITREIKING BONKAARTEN 512. Volgens onderstaand schema zal de uitreiking plaats vinden der bonkaar ten KA t/m. KE 512, viskaarten N 512 en textielkaartjes VA 510. Er zijn 5 soorten levensmiddelen-bon kaarten a. KA 512 van inlegvellen GA 508 b. KB 512 van inlegvellen GB 508 c. KC 512 van inlegvellen GC 508 d. KD 512 van inlegvellen GD 508 e. KE 512 van inlegvellen GE 508 De bonkaarten KA 512, KB 512, KC 512, KD 512 en KE 512 worden uitgereikt tegen inlevering van de bonnen A, B, C, D of E 510 resp. van de inlegvellen GA, GB, GC, GD of GE 508. Slechts op inlegvelbonnen met het kringnummer 460 zullen bon kaarten 512 worden uitgereikt. Het gehele inlegvel moet steeds worden medegebrachtTevens wordt by iedere bonkaart een kaart N 512 en een kaart VA 510 uitgereikt. Voor de uitreiking der levensmiddelenkaart plus viskaart wordt het vakje 510a van de twede distributie-stamkaart gecodeerdvoor de uitreiking der tex tielkaartjes wordt het vakje 510b van de twede distributiestamkaart geco deerd. De uitreiking is thans over een langere periode verdeeld, zodat lang wachten over het algemeen uitgeslo ten is. Het is dus geheel overbodig om geruime tijd voor de openingsuren voor de bureau's te staan. Wel dient men zich stipt te houden aan de in deling in dagen, uren en letters. Hier van kan niet worden afgeweken. De uitreiking zal plaats vinden als volgt EDE: Woensdag 3 Oct. Letters A en B. Donderdag 4 Oct. Letters C, D en E. Vrijdag 5 Oct. Letters F en G. Maandag 8 Oct. Letters H, I en J. Dinsdag, 9 Oct. Letters K en L. Woensdag 10 Oct. Letters M. N en O. Donderdag 11 Oct. Letters P, Q en R. Vrijdag 12 Oct. Letters S en T. Maandag 15 Oct. Letters U en V. Dinsdag 16 Oct. Letters X, IJ en Z. Telkens van 9.3015.30 uur in Ge bouw „Ons Huis". LUNTEREN: Maandag 8 Oct. Letters A, B, C en D Dinsdag 9 Oct. Letters E, F, G, H, I, J, K. Woensdag 10 Oct. Letters L, M, N, O, P, Q, R. Donderdag 11 Oct. Letters S, T, V, W, X, IJ, z. v. 9.3015.30 u. in café v. d. Heuvel. GELD.-VEENENDAAL Woensdag 3 Oct. Letters A t/m. L. Donderdag 4 Oct. Letters M t/m Z. van 9.3015.30 in de Openb. School, Pr. Bernhardlaan. EDERVEEN: Vrijdag 5 Oct. a.s. van 9.3016 uur in de Openb. school. OTTERLO. Vrydag 12 Oct. a.s. van 1015 uur in de garage v. d. Brink. VERBRUIKERSGROEP VOOR BRANDSTOFFEN „B-C-D." Voor de bedrijfsruimte van de groe pen B-C-D, kunnen vanaf Maandag 1 Oct. tot en met 10 Oct. a.s. de aan vraagformulieren MD 393-04 worden afgehaald aan het distributiekantoor, Maanderweg 4, Ede. De indiening van bedoelde formulieren dient ten spoe digste te geschieden. VOORSCHOTTEN CACAO (Wijziging!) In de officiële mededeling betref fende inlevring bonnen en uitreiking toewijzigingen in de week van 30 Sept. tot en met 6 Oct. moet onder het hoofd cacao in plaats van het reeds vermelde komen: Op basis van de helft der ingele verde bonnen A, B, C 698 voor koffie vermeerderd met 20 pCt. wordt een voorschot voor cacao uitgereikt. Leider Distributiedienst Ede J. T. BAGCHUS. OVERDRIJVING SCHAADT. Aan vele dingen is te merken, dat de oorlog ons, ook innerlyk, niet on beroerd heeft gelaten. We zyn har der geworden we tellen een men senleven lichter dan voorheen. Dat is niet te verwonderen. Herinnert u zich nog, vóór deze oorlog, het vergaan van de duikboot Sequalis? De hele wereld leefde me de, toen deze boot bij een proefvaart verongelukte en algemeen was de deernis met de twintig mannen, die daar, onder de zeespiegel, jammerlijk om het leven kwamen. En later? „Een olievlek bewees, dat onze dieptebommen succes had den gehad en doel hadden getroffen," aldus een of ander legerberieiht en een duikboot met haar bemanning was voorgoed ten onder gegaan, zon der dat we er ons koud of warm om maakten zonder dat wc er verder een woord aan wijdden. We zijn tengevolge van de oorlog harder geworden eensdeels door wat wij zelf meemaakten, anderdeels door de berichten over het oorlogs bedrijf, die wij dagelijks te verstou wen krijgen. Slechts een atoombom, die met één slag een stad van den aardbodem verdelgde, kon ons nog doen opschrikken. Doordat we harder zijn geworden, oordelen we ook hard over degenen, die ons in de ellende hebben gebracht en die nu in de verschillende kampen de dag afwachten waarop zy zullen worden veroordeeld. „Men moet korte metten met dezulken maken het duurt allemaal veel te langKlein of grootze moeten allemaal wor den opgehangen En ziet: terwijl we zo praten, ko men er uit twee van die kampen be richten, die ons even de ogen doen uitwrijven. Te Voorburg en te Har derwijk werden voor de gedetineer den gezellige avonden gegeven. Te Harderwijk was het zo'n knusse boel, dat de commandant, die met zijn familie aanwezig was, ge noeglijk zat moe te deinen, toen dit door een der gevangenen bij een olijk liedje werd verzocht Het is een eigenaardige geschiede nis en er blykt uit, dat die comman danten geenszins voor hun taak wa ren berekend hetgeen hun dan ook zeer duidelyk aan het verstand is gebracht. De houding van deze commandan ten is alleszins te laken. Want al moeten we er voor waken, een har dere houding aan te nemen dan ge rechtvaardigd is, deze mensen over dreven de goede behandelingde verkeerde kant op. Dat op deze ge vangenen, die nog geen van allen zijn veroordeeld, geen Duitse beulsmetho- den worden toegepast al zouden velen van ons dat tegenwoordig in hun hardheid eisen achten wij goed. Als Nederlanders moeten die ménsen worden behandeld, ook al hebben er verseheidenen van hen ón- Nederlands gehandeld. Stuk voor stuk, maar dan ook snel, zonder eerst een half jaar in voorarrest te zitten, moeten deze mensen gehoord en ver oordeeld worden en het is schromelyk overdreven, hen in de gelgenheid te stellen, feestjes te organiseren. Aan de andere kant mogen wy evenmin overdry ven. Wy mogen niet vergeten, dat wy de gruwelyke con centratiekampen-manieren der moffen terecht hebben veroordeeld en veraf schuwd. Het is begrypen, dat velen onzer het oog om oog en tand om tand gaarne zouden toepassen. We moeten echter die lust bedwingen, mede omdat het ön-Nederlands zou zyn, eraan toe te geven. Nazi-metho den mogen we niet toepassen. Overdryving schaadt naar beide kanten. Enerzyds geen plezierige avondjes, maar anderzijds ook geen gevangen - houden - zonder - veroor deling. Zodat de feesten te Voorbuig en te Harderwyk ons tot de conclusie moeten brengen: schiet op met de tribunalen! Zorg voor goed en snel recht BEKENDMAKING. Volgens art. 12 van het Koninklijk besluit van 13 Augustus 1945, hou dende maatregelen in het belang van oorlogspleegkinderen, is ieder die het toezicht heeft op of by wien inwoont een minderjarige, welke als oorlogs pleegkind moet worden beschouwd, verplicht hiervan zo spoedig mogelyk bij de Commissie voor Oorlogspleeg kinderen, Heerengracht 410412 te Amsterdam opgaaf te doen. Het op zettelijk niet nakomen dezer verplich ting wordt als misdrijf beschouwd en de dader wordt gestraft met een ge vangenisstraf van ten hoogste vier jaren. Hij, aan wiens schuld is te wyten, dat de aanmeldingsplicht niet wordt nagekomen, wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. De aangifte kan ook geschieden ter Secretarie lie Afdeling dezer ge meente. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het verboden is oorlogspleeg kinderen zonder toestemming van bovengenoemde Commissie te ver plaatsen. Onder Oorlogspleegkinderen wor den die minderjarigen verstaan over wie in verband met de oorlogsomstan digheden de ouderlijke macht of voog dij gedurende een termijn van ten minste 3 maanden niet is uitgeoefend, alsmede die minderjarigen wier iden titeit niet vast staat. Om misverstand te voorkomen zij hierbij opgemerkt, dat de bemoeiin gen der Commissie voor Oorlogspleeg kinderen zich niet uitstrekken tot de „tijdelijk ouderloze" (z.g.n. N.B.B.) kinderen. Ede, 24 September 1945. De Bux-gemeester van Ede, MIDDELBERG.

De Vallei | 1945 | | pagina 3