HULDIGING - „CAECILIA" NIEUWS VAN DE P.O.D. De P.O.D. meldt ons, dat deze week weer zes politieke arrestanten naar het kamp Amersfoort werden over gebracht, waaronder de (weggelopen) Lief'tinck, die nu aan de ketting in een bunker zit. Degenen, die huizen van N.S.B.-ers of huizen van de V.M. Duitse Weer macht, O.T., S.S., enz. bewonen, wor den door de P.O.D. verzocht, deze nogmaals goed te onderzoeken of nog achtergebleven bescheiden van boven genoemde organisaties zijn te vinden en deze zo spoedig mogelijk bij de P.O.D. te willen afgeven. Op Markt 21 worden door de P.O.D. en de Politie geen bewijzen van Politieke Betrouwbaarheid meer afgegeven. Wel kunnen er nog aanvragen wor den ingediend, door de P.O.D. wordt alleen nog advies verstrekt. POLITIENIEUWS. J. v. K.; C. v. H.: C. J. L. en P. B. werden op de bon gezet aangezien zij een passagier boven de leeftjjd van 10 jaar op hun rijwiel vervoerden. D. J. K. alhier liet een jongen be neden 16-jarige leeftijd bezorgdien sten verrichten met een bakfiets. Ook dit is strafbaar, zodat eerstgenoemde geverbaliseerd werd. G. H. v. II. alhier deed tijdens de bezetting valse aangifte dat een koe van hem door de Moffen gevorderd was, terwijl hij deze clandestien had verkocht. Na de capitulatie kwam zulks aan hot licht en kreeg hij een proces-verbaal. Verschillende personen zijn reeds betrapt op het hebben van een clan destiene aansluiting op het radio- distributienet. Er wordt met nadruk op gewezen dat zulks als misdrijf wordt be schouwd en streng wordt gestraft. Regelmatig wordt hierop door de desbetreffende ambtenaren controle uitgeoefend. WAARSCHUWING. Door baldadigheid van de jeugd werden afgelopen week op verschil lende plaatsen straatlantaarns stuk gegooid. Ouders en Voogden van kinderen worden er met nadruk op gewezen, dat zij aansprakelijk worden gesteld, indien dergelijke wandaden door hun kinderen worden bedreven. Laten allen meewerken dat de duis ternis, die ons 5 jaar gekweld heeft, zo spoedig mogelijk tot het verleden behoort. De politie heeft opdraeht streng toe te zien en zal niet aarzelen om de meest strenge maatregelen te nemen. De Inspecteur van Politie, P. E. VAN RTESSEN. GROOT-AMMERS GEEFT VOOR HERSTEL VAN DE JULI AN A- KERK. Dat Groot-Ammcrs Veenendaal nog niet is vergeten, en meeleeft, bleek, doordat de kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. alhier, een bedrag van ƒ1972.uit deze gemeente ontving, voor het herstel van de zwaar be schadigde Julianakerk. VLIEGCLUB VEENENDAAL. Zij die voelen voor de luchtvaart, zweefvliegtuigen, modelvliegtuigbouw enz. geven zich op als lid of asp. lid. De contributie kan voor niemand een bezwaar zijn daar deze voor asp. leden (van 14 tot 19 jaar) slechts 25 cent per weck bedraagt voor leden (19 jaar en ouder) 35 cent per week. Opgave als lid kan geschieden Maandag, Woensdag, Donderdag des avonds tussen 6 en 7 uur, Bunrtsteeg 79, Veenendaal. Donderdagavond gaf de Muziekver. ,,Caecilia" :er ere van haar 40-jarig bestaan, een uitvoering op de Markt. De jubilerenden, verschenen om half acht in een keurig versierde tent, een attractie van „De Veenzangers". Er was al heel wat jeugd op de Markt tegenwoordig toen de Heer J. Boers, als Voorzitter van het comité van Oud-Leden, begeleid door twee meisjes met een prachtige bloemen mand, als eerste de directeur en leden, van harte geluk wensten met deze dag en de wens uitsprak dat „Caecilia" nog moge toenemen in groei en bloei. Hij overhandigde een geurig cadeau voor directeur en leden, en vertelde dat een door de Commissie gehouden collecte, ruim 3000 gulden heeft op gebracht, waarvoor wel een bestem ming is gevonden, maar door de blok kering is uitvoering belemmerd. De Burgemeester als vertegenwoor diger van het Gemeente Bestuur sprak de Vereniging hartelijk toe, en over handigde een enveloppe met inhoud. De Heer J. Stip, als Voorzitter van „Oranjedag" schetste de prettige ver standhouding tussen beide verenigin gen en vertelde, dat door de huidige omstandigheden nog geen cadeau aan wezig kon zijn. „Oranjedag" zal ech ter, in welken vorm dan ook, voor een aandenken zorgen. Hierna speelde „Caecilia" enige keu rige nummers waarna nog een bloe menhulde gebracht werd door het Tamboer en Pijperkorps „Prins Bern- hard". In de pauze concerteerden de oud leden die ons lieten horen, dat ze het nog niet verleerd waren. Onder de kranige leiding van Boers, speelden ze, als of het nog van zelf ging. Na afloop was de jubilerende Ver. nog een poosje gezellig bijeen, in een der zalen van „Hotel de Haas" waar oude herinneringen werden opgehaald en een gezellige stemming heerste. „Caecilia" kan terug zien op een geslaagde avond „Caecilia" op naar de 50 Z GELD-ZUIVERING. Beschikking deblokkering 1945. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal; Gelet op de Beschikking Deblok kering 1945; maken bekend: dat in het tijdvak van 8 tot en met 13 October 1945 tegen overlegging van geldkaart A. of B. met de daar bij behorende distributiestamkaart in betaalmiddelen zal worden uitbetaald oen bedrag van 100.-, of zoveel min der als de geldkaart aanwijst. a. Indien de geldkaart minder dan f 100.- aanwijst, kan de houder van de geldkaart het bedrag, hetwelk de geldkaart aanwijst, opnemen, alsmede uitbetaling vragen ten laste van zijn geblokkeerde rekening of, indien deze geen voldoende tegoed aanwijst, van zijn girale rekening, van het verschil tussen het bedrag, vermeld op ziju geldkaart en de f 100.-, die uitbetaald mogen worden. b. Indien de geldkaart f 100.- of meer aanwijst geschiedt de betaling tegen inlevernïg van bon EEN en aantekening op de geldkaart. e. De houder van een geldkaart, waarop niets is ingeleverd, kan op 5 en 6 October 1945 (in ieder geval vóór 8 October 1945) een schriftelijk verzoek bij zijn bank indienen een be drag van f 100.- ten laste van zijn geblokkeerde, respectievelijk girale rekening uit te betalen in de tijd van 8 tot en met 13 October, tegen over legging van de geldkaart en de dis tributiestamkaart. Aan dit verzoek moet worden gehecht de afgeknipte bon EEN van de geldkaart. De uitbetaling zal geschieden op alle hierboven vermelde dagen van des voormiddags 9.00 tot 12.00 uur en van des namiddags 14.00 tot 16.00 uur, met uitzondering van Zaterdag 13 October 1945, op welke dag de bankinstellingen geopend zijn van 9.00 tot 12.00 uur. Maandag 8 October, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A, B en C Dinsdag 9 October, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters D, E, F en G; Woensdag 10 October, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters II, I, J, K en L; Donderdag 11 October, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters M, N, O, P en Q; Vrjjdag 12 October, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters R, S, T, U en V Zaterdag 13 October, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters W, X, IJ en Z. Overigens wordt verwezen naar de uitvoerige mededelingen, die via pers en radio ten aanzien van deze aan gelegenheid zijn bekend gemaakt. Veenendaal, 3 October 1945. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, J. H. Van SCHUPPEN, plv. TOEZEGGING VAN BEROEP. Zoals wij vernemen heeft Ds. de Bruin van Noordeloos de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Kerk in de Gemeente Veenendaal aan genomen. BURGERLIJKE STAND. Renswoude. Getrouwd: E. J. Groeneveld en F. van Eem. Scherpenzeel. Geboren: Willem, z. van J. Kwa- kernaak en M. v. d. Broek. Evertje, d. van M. Heiwegen en M. Eiken horst. RHENEN. Geboren: Cornclis, z. van G. van den Hoek en J. van den Berg; Wil lem, z. van W. Looijen en M. Henzen. Ondertrouwd: Everardus Rijnberk, 24 jr. eh' Gijsbertje van Wijk, 25. jr. Getrouwd: C. Rauw en J. van Oort; J. Sanders en R. Heemsbergen; A. J. Bovensehcn en J. E. Stuur; L. Klaassen en D. van Dijk; C. H. Nelle- stjjn en H. van Haaren; E. J. C. van der Ivilft en A. Overeem; C. van de Scheur en J. Verstrate. Burgemeester en Wethouders van Rhenen, uitoefenende de bevoegd heden van de gemeenteraad overwegende, dat in deze gemeente door oorlogsgeweld een zeer groot aantal gebouwde percelen is vernie tigd of beschadigd; dat in verband hiermede voor de zgn. binnenstad een plan voor weder opbouw^ is ontworpen, verschillende wegen zullen worden verbreed, voor de industrie een afzonderlijk deel der gemeente is aangewezen en verschil lende bebouwingsplannen zijn ontwor pen voor bepaalde delen dezer ge meente; dat om tot uitvoering van de we deropbouw te geraken het niet rnoge- ljjk is het bestaande uitbreidingsplan toe te passen, zodat dit een algehele herziening behoeft, waarvoor reeds voorbereidende werkzaamheden wor den verricht; dat het noodzakelijk is de bevoegd heid te scheppen de beslissing op een verzoek om vergunning voor een bouwplan dat voldoet aan de eisen van het bestaande uitbreidingsplan, doch in strijd is met de voorgenomen herziening daarvan, aan te houden; dat hij op 9 Augustus 1944) heeft bepaald, dat een algehele herziening van liet plan van uitbreiding dezer gemeente in voorbereiding is; dat het ontwerpen dezer herziening is opgedragen aan het technisch ad viesbureau der vereniging van Neder landse gemeenten en nog niet zover 1 gereed is, dat het overeenkomstig het bepaalde in art. 37, 2e lid der woning wet ter inzage kan worden gelegd, in verband waarmede het nodig is een nieuw besluit, als bedoeld in de vorige alinea, te nemen gelet op het bepaalde bij art. 36, vierde lid der woningwet; bepaalt dat een algehele herziening van het plan van uitbreiding dezer gemeente in voorbereiding is. Rhenen, 21 September 1945. Burgemeester en Wethouders voor noemd, d'AUMALE v. HARDENBROEK. ONTSNAPT. Naar wij vernemen is een der „beu len van Amersfoort", uit een kamp bij Ede, waar hij was opgesloten, ont snapt. En wel op de fiets van zijn bewaker. Hoe is het mogelyk. DISTRUBITIEKRING EDE. Verstrekking Engelse Haring. Vanaf heden is bij de vishandela ren op bon 636 300 gr. per persoon Engelse Haring verkrijgbaar. Aanvragen Textiel. Te beginnen met de week van 8 Oct. a.s. zal voortaan in de buiten dorpen volgens onderstaand schema zitting worden gehouden voor het aanvragen van Textiel-vergunningen. VEENENDAAL. Elke Woensdag van 9.3016 uur in de Openb. School. BENNEKOM. Elke Donderdag van 9.3016 uur in het Vereen, ge bouw. Leider Distributiedienst Ede, J. T. BACHUS. Wegens diefstal uit het geëva cueerde gebied werd een viertal per sonen to Bonnekom aangehouden en ter beschikking van gesteld van poli tie elders. Zij worden, met hetgeen zij hebben ontvreemd, overgebracht. DISTRIBUTIEKRING VEENEN DAAL. BONNENLIJST Voor het tjjdvak van 7 tot en met 13 October 1945. A 753 2 liter melk. D 760, D 761 3 liter melk. B 753, C 753 V/i liter melk. 742 100 gram vlees. 743, B 754 1 kg. aardappelen. 715 2 kg. aardappelen. Bonaanwijzing Petroleum. Voor het tjjdvak van 1 tot en met 31 October geven de navolgende bon nen recht op het kopen van 4 liter petroleum van de kaart UA 510: de bonnen 05, 06, 07 en 08. van de kaart UB 510: de bonnen 05 en 07. van de kaart UC 510: de bonnen 62. Voorts zijn van de kaarten voor verlichting UD 510, welke binnenkort uitgereikt zullen worden, de bonnen 109, 110 en 111 geldig verklaard voor de aankoop van 2 liter petroleum. 4 Distributie van Petroleumtoestellen. Met ingang van 4 October 1945 is de distributie van petroleumtoestellen stopgezet. Reeds afgehaalde en inge diende aanvraagformulieren komen hiermede te vervallen. Binnenkort zal bekend gemaakt worden op welke wijze petroleumtoestellen verkrijgbaar zullen zjjn. Verstrekking en inlevering formulie ren voor rijwielbanden en schoenen. Nader wordt medegedeeld, dat het afhalen der fprmu lieren voor aan vraag schoenen en rijwielbanden dient te geschieden voor Veenendaal in de Eierhal, Achterkerkstraat op onder staande dagen van 9.0012.00; Maandag 8 Oct. '45 voor geslachts- f

De Vallei | 1945 | | pagina 2