SPORT KAN HET ANDERS? Veenendaal. OndertrouwdJacob van Manen, 30 jr. en H. G. Verhoef, 24 jr.; Her manns M. Bos, 22 jr. en J. van Vos kuilen, 23 jr.; Willi. Th. Huisman, 28 jr. en C. van de Pavert, 25 jr.; Zw. C. van Dijk, 27 jr. en G. Ger ritsen, 25 jr.; M. Mebius, 28 jr. en M. D. Bos, 25 jr. Getrouwd: Fr. van Gulijk, 32 jr. en C. Hensen, 35 jr.; J. H. J. Weer- destcijn, 25 ji>. en Gr. A. Epskamp, 27 jr.; C. van Holland, 36 jr. en B. E. Willigenburg, 32 jr.; W. v. Nelle- stijn, 23 jr. en St. van Wijk, 19 jr.; W. J. van Doorn en J. Verburg; C. Schulte, 28 jr. en IT. Sehreuder, 26 jf. Geboren: Heintje, d. v. Chr. Tak ken en M. Diepeveen; Janna, d. v. Jac. Nagel an W. M. Alberti; Aaltje, d. v. G. van Kruistum en H. van BletterswijkRobertus Cornells Hen- drieus Maria, z. v. J. II. Nuijten en Adr. van Zijl. Overleden: Neeltje Wortman, 78 jr. weduwe van Melis Veldhuizen. Rijk van D\jk, 83 jr., wednr. van Jannetje Sukkel. Pons Hardeman, 1 maand. VERPLICHTE AANGIFTE VAN OORLOGSPLEEGKINDEREN. De Burgemeester van Veenendaal 'maakt bekend: dat ieder, die het toezicht heeft op, of bij wien inwoont een minderjarige, welke als oorlogspleegkind moet wor den beschouwd, verplicht is hiervan zo spoedig mogelijk aangifte te doen. Onder oorlogspleegkinderen wor den die minderjarigen yerstaan, over wie in verband met de oorlogsom standigheden de ouderlijke macht of voogdij gedurende een termijn van ten minste 3 maanden niet is uitge oefend, alsmede die minderjarigen, wier identiteit niet vaststaat. Tijde lijke ouderloze (z.g.n. N.S.B.-)kinde- ren vallen niet hieronder. Het opzettelijk niet nakomen van de verplichting tot aangifte wordt als misdrijf beschouwd; de dader wordt gestraft ;net een gevangenis straf van ten hoogste vier jaren. Hij aan wiens schuld te wijten is dat de aanmeldigsplieht niet wordt nageko men, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste duizend gulden. Aanmelding kan geschieden ter ge meente-secretaris, Hoofdstraat 100, 2e afdeling. Veenendaal, 15 October 1945. DISTRIBUTIEKRING VEENEN DAAL. Bon B, C, D 780 voor 1 ei. Voor het tijdvak van 14 tot en met 27 October 1945 is bon B, C, D 780 geldig verklaard voor 1 ei. Deze bon mag uitsluitend worden ingeleverd bij detaillisten, die tot nu toe bij de verkoop van eieren ten be hoeve van zieken zijn ingeschakeld. Deze detaillisten kunnen de ontvan gen bonnen B, C, D 780 dagelijks bij den Distributiedienst inleveren ter verkrijging van toewijzing eieren (art. 37). „Serviesgoed-extra' Do winkeliers) die nog over pun ten „Servies-goed-Extra beschikken, mogen deze punten niet meer bij de Distributiedienst omwisselen tegen toewijzingen.- Evenmin mogen toewij zingen tegen verzamel toe wij zingen worden omgeruild. De toewijzingen, welke de winkelier nog in bezit heeft, zijn ongeldig. Z-e moeten echter zorg vuldig worden bewaard. Karnemelk voor zieken. De nieuwe rantsoenbonnen „A 38" 1 liter taptemelk zijn geldig voor karnemelk of taptemelk-yoghurt. De ze rantsoenbonnen moeten niet bij den Distributiedienst worden nigele- verd. De slijters dienen deze door té geven aan de standaarddisatiebedrjj- ven, welke deze aan het Bedrijfschap voor Zuivel moeten opzenden. Aanvragen toeslag giftige arbeid. Personen, welke -menen in aanmer king te komen voor toeslag voor gif tige arbeid kunnen hiervoor een aan- vraag-formulier bekomen bij de plaat selijke Distributiediensten op 18 Oc tober a.s. Deze formulieren dienen uiterlijk 22 October a.s. te zijn inge leverd, terwijl de uitreiking plaats vindt op 25 October a.s. De loketten voor Bijzondere arbeid zijn geopend van 912 uur v.m. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU UTRECHT. Bijkantoor Veenendaal. Bekendmaking. In verband met een wijziging in het besluit van het Ministerie v. Scheep vaart, 1 betreffende plaatsing bij de Koopvaardijvloot, is het thans moge lijk, dat ook onbevaren personeel hierbij dienst kan nemen. Inlichtingen worden verstrekt dooi de afdeling Bemiddeling Mannen van liet Arbeidsbureau te Veenendaal, Kerke wijk 4. De Directeur, C. M. VAN DER LINDE. Nog deze week kolen Zoals men ons mededeelde begint Donderdag 18 October de aflevering van brandstoffen. Op de bonnen 45 en 46 zal 1 l/s mud cokes en l3/i mud anthraciet enz. worden verstrekt. In ieder geval zal men D/2 mud cokes moeten afnemen, dit door de dusdanige bevoorrading der kolenhan delaren. Op de vraag of de brandstof bij de kolenhandelaren moet worden afge haald. zeide men ons, er zijn kolen handelaren welke totaal zonder ver- voersmateriaal zitten, zodat dit wel een groot probleem is. Doch door onderlinge samenwerking is ook dat vraagstuk opgelost en kan men op thuisbezorging rekenen. Wat betreft de andere twee geldig verklaarde bonnen 45 en 46, zal, zo deelde men ons mede, begin Decem ber brandstof worden afgeleverd. We kunnen weer stoken al is het nog zuinig. Bij de reeds kille avon den zal de brand in de kachel niét onwelkom zijn. Het heeft Veenendaal j l. Zondag niet mogen lukken van W.A.V.V. te winnen, ze moesten genoegen nemen met een gelijk spel 2-2, wat de ver houding goed weergeeft. Het was een pittige wedstrijd, met goed spel van beide zijden. Na enige verkenning waa-bij Vee nendaal direct in de aanval over gaat en enige cornerballen weet te for ceren die echter niets opleveren door goed verdedigen van den keper van Wag gaat het spel op en neer zodat Kok ook op moet passen om niet ge passeerd te worden. Na circa een half uur schiet Kroesbergen tegen de lat en Scheur maakt er 1-0 van Na de pauze hetzelfde spel, de Wag. links buiten Moller loopt goed door en Kok verwacht een voorzet maar Moller schiet precies achter Kok langs. 11. Weer enige cornerballen op Wag doel die niets opleveren en dan geeft de rechtsbuiten van Wag. een voorzet die door Moller ingeschoten en ooor Stoffers van richting veranderd wordt en het is 1-2.. Wag. is nu iets in de meerderheid maar na een half uur spelen zet Kroes bergen goed voor en Hardeman laar mooi doorlopen en geeft Davelaar een kans die hij goed benut 2-2 Er word nu alles op alles gezet en we zien Was. een bal inschieten die over de doel lijn weggewerkt wordt maar de scheid- rechter ontging dit, direct hierna maakt Veenendaal een doelpunt wat afge keurd wordt. Zo komt het einde van een fraai gespeelde wedstrijd welke door scheidsrechter Bronkhorst goed geleid werd. Verdere uitslagen waren: C J. V. V,-Veenendaal 4, 0-3 Barneveld 2-Veenendaal 3, 1-6, A s. Zondag worden de volgende wed strijden gespeeld Veenendaal 1-T.E.C. 1. S.E.C.-Veenendaal 2, Austerlits 2-Veenendaal 3. Veenendaal 4 gaat Zaterdag naar Amersfoort. Inundatie. Er is hier in ons Veendaal Een straat, een welbekende, Drievierde 's jaars, is 't in dat oord Beslist een grote bende. Men moet bij regenachtig weer, Daar door de modder wroeten; En telkens komt men dan te huis Met klets doornatte voeten. De kind'ren hebben 't naar hun zin, Gaan spattend spelevaren; Zij plonzen door de plassen heen En klieven zo de baren. Zij vangen vis op hun manier, Gaan jagen zelfs op haaien. Maar Moeder is 't natuurlijk weer, Die daarvoor op moet draaien. Was onze straat gcrioleerd, Dan zou 't veel beter wezen. En zaten wij in 't nat seizoen Niet zo in angst en vrezen. Maar nu is het een narigheid I11 deze straat te wonen, E11 moeten ons als 't oven kan, Per dag een keer verschonen. Vooral met kind'ren is 't een last Met al dat pootje baden; Zij komen nat, verkleumd naar huis, 't Moet hun gezondheid schaden. Hoe heet die straat, vraagt gij beslist, Wij zullen hem U noemen; Het is de Groen van Prinstererstraat, Een straat 0111 niet te roemen. De noodkreet stijgt uit 't hard omhoog Ten prooi aan veel ellende, Verlos ons die verlossen kan Van deze modderbende'. OHIDO. Naar aanleiding van het inzen den van bovenstaand ingezonden ge dichtje, hebben wij ons tot de afde ling Gemeentewerken alhier gewend, ter informatie omtrent de mogelijk heden tot verbetering van de bij en na regenval in de Groen van Prinste rerstraat heersende onhoudbare toe stand. Het bleek dat men daar terdege op de hoogte is en dat de noodzake lijkheid van aanleg van een behoor lijke riolering in deze straat al meer malen besproken is, doch momenteel niet uitvoerbaar wegens materiaal gebrek. Ook al zou de Gemeente over ma terialen beschikken, zou van hoger hand geen vergunning w.orden gege ven. De geteisterde gebieden gaan voor. Nu is dit, als wij hieraan den ken, wel een geldige reden, maar wie het waterballet bij nat weer in de Groen van Prinstererstraat wel eens heeft aanschouwd en er door moest, laat staan als je er woont, is het na al zoveel jaren toch een teleurstelling, dit te moeten 'horen. Het is te hopen, dat db Overheid wat soepeler wordt wat betreft bouwvergunningen en dat de Gemeente de eerste de beste gele genheid zal aangrijpen, hier verande ring in te brengen. RHENEN. Na schatting van de oorlogsschade door deskundigen, welke is toege bracht aan de Cuneratoren en kerk, is komen vast te staan, dat met de aanbrenging van de noodzakelijke voorzieningen een bedrag van pl.m. f 50.000.- zal zijn gemoeid. Met de werkzaamheden aan het monument is reeds een aanvang gemaakt. De werk- lift aan de toren is weer tot in de spits verlengd, terwijl men reeds bezig is met de verwijdering van de brok stukken, welke eventueel gevaar op zouden kunnen leveren voor de be lendende percelen. Sportterrein Grebbeberg. Naar wij van bevoegde zijde verne men, heeft onze brugemecster pogin gen in het werk gesteld, om het sportterrein, gelegen op het z.g.n plan E-Noord op de Grebbeberg te laten afwerken door de Canadezen. Hier voor zijn graafmachines aangevraagd van formidabele omvang om het ter rein verder te egaliseren. Bravo Bur gemeester, de Rhenense sportjeugd is vol enthousiasme over Uw plannen, want willen zij <aan sport doen, moet er toch een behoorlijk terrein aanwe zig zjjn, liefst in de onmiddellijke na bijheid van de stad, hetgeen tot nu toe nog niet het geval was. Internationale voetbal. Zaterdagmiddag j.l. vond er op het voetbalveld van de vereniging „Oran je-Wit" te Eist een internationale voetbalwedstrijd plaats tussen een Canadees elftal en een team samen gesteld uit Overheidspersoneel uit de gemeente Rlicnen. Ondanks het feit, dat de Canadians hadden gezorgd voor een busverbin ding met het veld op Remmerden, was de belangstelling voor deze match niet daverend te noemen. Van de zijde van het overheidspersoneel was slechts één persoon aanwezig, en nog wel een vrouwelijk ambtenaar. Hebben de heren ambtenaren dan in het geheel geen belangstelling voor de sportprestaties van hun collega's? Een beetje aanmoediging voor de voetballende ambtenaren is toch ook wc aardig. De match verliep voorts zeer sportief. De Canadezen wonnen met 93, waaruit blijkt, dat zij ge trainde boys zijn, daar het gemeente lijk elftal vrij behoorlijk speelde. Benoeming Meentopzichter. Burgemeester en Wethouders heb ben met ingang van 1 November a.s. met een proeftijd van een jaar be noemd tot Meent-Opzichter de heer II. van Riessen, thans werkzaam bij de Nederlandsche Heide Mij. Mutatie's gemeentepersoneel. De heer J. Baars, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente gaat met ingang van 1 November a.s. de dienst verlaten, in verband met zijn benoe ming aan het bureau van de Alge meen Gemachtigde voor de Weder opbouw te 's-Gravenhage. Inschakeling straatverlichting. Aankomende winter zal de straat verlichting in de gemeente weer ge deeltelijk worden ingeschakeld. Naar wij vernemen heeft het gemeente bestuur vergunning verkregen van 'de P.U.E.M. voor het aanbrengen van 35 lichtpunten, waarvan er 10 zullen worden geplaatst in de binnenstad. Extra voedselvoorziening. De Burgemeester heeft gezorgd, dat zijn voor de tweede maal zo zwaar geteisterde gemeente zal worden in geschakeld voor de extra-voedselvoor ziening vanwege het Nederlandse Ro de Kruis. Thans is per persoon 1 kg gort aangewezen. Spoorbrug over cle Rijn. De opruimingswerkzaamheden dooi de firma Swarttouw uit Schiedam aan de vernielde spoorbrug zijn thans zo ver gevorderd, dat het gedeelte boven water is opgeruimd. Voor de brokstukken, welke thans nog onder water bevinden, zullen duikers wor den ingeschakeld. VERKIEZING TIJDELIJKE GEMEENTERAAD TE RHENEN. De Burgemeester van Rlicnen maakt, naar aanleiding van de dooi den heer E. P. van Dijk, wethouder dezer gemeente, in „het Vrije Volk" van 6 dezer en in „de Vallei" van 10 dezer geplaatste ingezonden stuk ken betreffende bovenvermeld onder werp hierbij het volgende bekend: 1. dat de inhoud van deze artike len niet in overeenstemming is met de feiten en dat de minder juiste ver houding van rechts tot links in het kiescollege niet het gevolg is van een

De Vallei | 1945 | | pagina 2