Vecnendaal. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal; maken bekend: dat in opdracht van het Hoofd van de Rijksinspectie van de Bevolkingsregis ters te s-Gravenhage, alle geëvacueerden zich vóór 1 November a.s. ter gemeente secretarie op de Afdeling Bevolking moe ten laten inschrijven in het Bevolkings register. Zij dienen daartoe de persoons bewijzen. alsmede de stamkaarten van het gehele gezin mede te brengen. Personen, geëvacueerd te Geldersch- Veencndaal moéten zich melden ter ge meente-secretarie van Ede. Veenendaal, 25 October 1945. Burgemeester en Wethouders voorn.. De Burgemeester. J. H. VAN SCHUPPEN. De Secretaris. D. BLANKESPOOR. AFSCHEIDSPARADE Woensdag 24 October 1945. We zijn in Weert. Er waait een stevige bries, doch de lucht is kelder en het is niet koud. zodat we met recht deze dag een ideale herfst dag kunnen noemen, die de jongens van het IVe bataljon Stoottroepen, dat dade lijk hier een afscheidsparade zal houden, een mooie herinnering aan deze, voor hun zo belangrijke dag, meegeeft, te meer, daar zij naar equatoriale streken gaan vertrekken, waar geen verschil tus sen zomer en winter bestaat. Bij het IVe bataljon bevindt zich ook een tiental jongens uit onze woonplaats, die ook dadelijk in troepverband ons zullen voorbijtrekken. De torenklok van de grote kerk wijst ruim 11 uur en langs de trottoirs en voor het stadhuis staat een dichte mensenhaag te wachten op de parade, die een half uur geleden door beëdiging van een aan tal officieren is voorafgegaan. Tromgeroffel en trompetgeschal. De troepen naderen! Op het bordes van het raadhuis ver schijnt de regimentscommandant B. van Kooten, die gedurende de jaren '40'45 één van Hollands vooraanstaande K.P.- leiders was en nog andere hoge officie ren. alsmede de stadsautoriteiten. Fris klapperend in de herfstwind waait onze vlag voor Hollands zonen, die straks naar Insulinde gaan vertrekken om daar voor haar kleuren op te komen. Even fier. met opgeheven, behelmde hoofden, met uitdagende blik, waarin toch de ernst van feet ogenblik ligt op gesloten. marcheren de jongens voorbij, in stramme paradepas. Prachtig! Dat is marcheren. Achteraan komen de Bren- gun-carriers. waarin we de meeste Veense jongens kunnen ontdekken. Dan is de laatste carrier voorbij: de parade is afgelopen. Onze indruk Ls goed. Dit bataljon heeft ons vertrouwen. Disperecrt niet Daar is wat groots te verrichten! POLITIENIEUWS. Verscheidene personen werden weer bekeurd wegens overtreding van de Mo tor- en Rijwielwet. Hoewel het nog moei lijk is een rijwiel behoorlijk van licht te voorzien is het toch gewenst hieraan zo veel mogelijk de hand te houden. De Po litie heeft herhaaldelijk instructies gekre gen hierop scherp toe te zien. De jongelui hier ter plaase maken gaarne gebruik van de vensterbanken in de Hoofdstraat, teneinde hun moede le den eens even rust te geven. Dit is ver boden krachtens Gemeente-Verordening, dus moppert niet wanneer de rust wreed verstoord wordt. Een inwoner dezer Gemeente, welke overbruggingssteun geniet deed opzette lijk een verkeerde opgave van zijn wer kelijk inkomen. Proces-verbaal terzake van oplichting werd tegen hem opge maakt. Een aangifte van belediging werd na der onderzocht en de persoon in kwestie, welke de belediging uitte, zal zich voor de Rechtbank hebben te verantwoorden. Goederen, welke tijdens de evacuatie- periode hier ter plaatse werden opgesla gen en waarvan de herkomst niet bekend was. konden na moeizaam onderzoek weer aan de oorspronkelijke eigenaars terugbezorgd worden. Ten overvloede wordt er nogmaals op gewezen dat anoniem schrijven door de Politie niet in behandeling genomen wordt. BRAND!! In geval van Brand dit Tele fonisch of mondeling te mel den aan het Bureau van Politie. Het Telefoonnummer is 3-5-6. Prinses Juliana heeft een langdurig bezoek gebracht aan de Neder-Betuwe en de Bommelerwaard in haar kwaliteit van presidente van Ned. Volksherstel. Kan het anders??? Menigeen die van de Markt richting Kerkewijk cp gaat, knijpt zijn neus dicht of voelt de neiging dit te doen, als hij de openbare waterplaats, naast de Kiosk van Burgstede, moet passeren. Wat een vreselijke stinklucht kan daar hangen. Het is geen wonder als men het, de vuile lucht veroorzakende riviertje, uit het geval ziet lopen. Op onze vraag bij de Gemeentewerken alhier, of dit niet anders kan, kregen we als antwoord: Wanneer U nu eens gaat kijken zult U bemerken dat het sinds enige dagen veranderd is. Verder zeide men ons dat deze plaats nu twee maal per dag door de Gemeente werken wordt schoongemaakt, om ver dere verstopping te voorkomen. We hopen dat nu hierdoor „de zaak in het reine is gebracht". Licht aan 't Spoor. Degenen, die van de week 's avonds het spoor overgingen, kwamen tot de plezierige ontdekking: „Licht in de duis ternis", hoe makkelijk en zonder gevaar kunnen we nu de overweg bij avond pas seren. Wat een verschil met voorheen! Een compliment aan de Gemeente en ook aan de P.U.E.M. is hier beslist op zijn plaats. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Huibrecht, z. v. H. Visscher en A. Slings. Grietje Maria, d. v. R. v. Hal en E. v. Butselaar. Anna Catharina, cf. v. Ch. Septer en A. C. Ursinus. Gerrit, z. v. G. v. Eist en G. v. d. Brink. Johannes, z. v. E. van Eden en van E. van de Weerd; Gerrit Joachim, z. v. A. van Stempvoort en H. G. Bos. Overleden: Frans Nab, 34 jaar. Ondertrouwd: Willem van Hasselaar cn Petronella Adriana van Doorn. Jan Diepeveen en Johanna Diepeveen. Aal- bert Versteeg en Cornelia Jacoba Koudijs. Willem Hazenboom en Aaltje Heikamp. Lense de Haan en Gijsbertha van Beek. Jurriaan Marinus van Omme ren en Maria Christina van Rijswijk. Getrouwd: Jacob'van den Berg en Er- zina van den Bosch. Jan van Essen en Wilhelmina de Haas. Hendrikus Willem van Eden en Maria Maartina Kleijer; Gijsbertus Croes en Eliena Maria Goote. Teunis van Wijk en Wilhelmina Catha rina Feldkamp. DE NOOD-GEMEENTERAAD. In de bekendmaking van benoeming van de tijdelijke Gemeenteraad" in ons van 20 October 1.1., stonden voor S.G.P. vermeld de Heren H. W. Bekker en A. Roelofsen, dit moet zijn voor Ger. Gem. RHENEN. Terreinrit voor Motoren. Zaterdag 27 October 1945 des namid dags 2.30 uur zal een terreinrit worden georganiseerd oo het landgoed „Rem- merstein" voor motoren. Het publiek kan toegang verkrijgen via de ingang schuin tegenover de jeugdherberg aan de Nieu we Veenendaalseweg. tegen betaling van f 0.25 entree. 16.000 kledingstukken voor het leeg geplunderde Rhenen. Aangeboden door het Zweedse Rode Kruis. (Van onzen correspondent). Ook in Zweden heeft men een hulp actie op touw gezet voor het tot twee maal toe geteisterde stadje in deze we reldoorlog. Het Zweedse Rode Kruis heeft niet minder dan pl.m. 16.000 stuks kleding van allerlei soort, waarvan 80 pCt. zo goed als nieuw, aangeboden aan den Burgemeester van Rhenen, ten be hoeve van de oorlogsgetroffenen in zijn gemeente. En dat zijn er niet weinig. In 1940 van alles berooid, thans na 7 maanden evacuatie wederom zwaar ge havend, is dit materiaal van harte wel kom bij de inwoners. Namens den in specteur van de HARK, den heer Grund- meijer, werden deze goederen, die gratis aan de bevolking zullen worden uitge reikt, aan den burgemeester overgedra gen. die de commissie van de Hark al hier met de goede zorgen over deze waardevolle kleding belastte. Bij de over dracht in het met vlaggen versierde stadje, merkten wij een aantal vertegen woordigers op van de grote bladen hier te lande. dip tevens namens de Engelse en Zweedse pers waren gekomen, om ook via de bladen in deze landen de dankbaarheid van de bevolking van Rhenen over te brengen. Benoeming onderwijzer. De heer D. W. Folmer. onderwijzer aan de openbare lagere school te Elst- Rhenen is benoemd tot hoofd ener lagere school te Leersum. In de vacature Folmer hebben Burge meester en Wethouders dezer gemeente benoemd den heer J. Bakker te Heem stede. Internationale aanrijding. (Van onzen correspondent). Hedenmiddag 3.30 uur kwam uit Oos telijke richting op de Heerenstraat een Canadese Jeep aangereden, die voor het gemeentehuis in aanraking kwam met een luxe auto, welke op de rijweg draai de. Ondanks de signalen van de jeep. reed deze wagen achteruit de weg op, waardoor een aanrijding onvermijdelijk werd. De jeep raakte de voorzijde van de wagen en reed in volle vaart tegen het huis van den gemeentebode terwijl de Canadees gezeten naast den bestuur der met een wijde boog uit de jeep werd geslingerd cn plat op de weg ncer- smakte. De jeep was zwaar beschadigd. De chauffeur kwam met schrik vrij. De weggeslingerde Canadees had verwon dingen aan hoofd, armen cn benen en was geheel van de kook. Hij had door de moffen aan zijn been een verwonding opgelopen en deze was nu wc»*r geraakt, hetgeen hem veel pijn bezorgde. Zr. Feitsma uit Rhenen verleende de eerste geneeskundige hulp. Volgens ooggetuige treft den bestuurder van de jeep geen schuld. Deze zelfde jeep reed even te voren in de Grebbe een dame aan. die met een juist passeerende auto naar het zieken huis te Wageningen moest worden ver voerd. Geboren: Pieter Johannes, z. v. J. van Viegen cn P. J. ter Haar; Aart. z. v. H. van den Brink en K. van den Brand- hof. Jan. z. v. J. van Dijk en Dirkje van Zetten. Ondertrouwd: Dirk Lodder, 39 jaar cn Marrigje van Veldhuizen, 36 jaar. C.or- nelis Pitlo, 20 jaar en Hendrika van Rot terdam, 18 jaar. Dirk van de Weert. 24 jaar en Jannigje van de Pol, 25 jaar. Karei Peter Campagne, 36 jaar. Kesteren en Sandrina Koosje van Beijnhem. 31 jaar: Michiel Hendrik van der Sloot, 20 jaar en Albert;»: de Jong, 20 jaar. Gehuwd: A. Ouwehand en M. E. Kat. J. Posthumus en J. H. y. d. Burg. D. D. van Dijk en G. Diepeveen. F. Meij en A. van Lienden. AMERONGEN. Jerrycans. De Burgemeester der gemeente Ame- rongen maakt bekend, dat vanwege het Canadese leger een verzoek is ingekomen dat de onder de burgers achtergebleven benzinebussen (z.g. Jerrycans) dienc te worden verzameld en bij de betrokken militaire instanties moeten worden inge leverd. 1 Ten einde hieraan te kunnen voldoen worden de particulieren verzocht de in hun bezit zijnde benzinebussen bij de po litie in te leveren. Amerongen. 15 October 1945. De Burgemeester van Amerongen, w.g. H. VAN DEN BOSCH. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Abraham Gerritsen: Adriaan Davelaar. Ondertrouwd: C. W. van Ossenbrug gen. 24 jaar en P. van den Brink. 19 jaar. J. Beijer, 20 jaar,en Wijmpje Ploeg. 23 jaar. Getrouwd: B. v. Veenendaal, 33 jaar en G. Frankfort, 28 jaar. Overleden: Immetje Mentz, 83 jaar. Hendrikus Verhoeven, 41 jaar. SCHERPENZEEL. Scherpenzeel IC. D. N. II. Scherpenzeel I en C.D.N. II speelden Zondagmiddag een wedstrijd in Drieber gen. welke eindigde in gelijk spel. Hierdoor is Scherpennzeel I nummer één geworden in haar afdeling van de Bekerwedstrijden van de U.P.V.B. Scherpenzeel II behaalde een 43 overwinning op Barneveld II. Al met al mag Scherpenzeel over deze voetbal-middag tevreden zijn. Bestuurleden Chr. School. Tot bestuursleden 'van de Chr. School zijn gekozen: A. Inkenhaag en A. Eijkel- kamp. Gevonden en verloren voorwerpen: Terug te bekomen bij de Wed. A. van de Wetering, Glasbouterdijk: twee stuk ken touw; C. Wijnberger, Dorpsstraat: sleutel, waaraan beveiligd een stuk rub ber. Verloren aangegeven: ceintuur en twee gouden ringen, terug te bezorgen Dorpsstraat No. 57. Ede. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wijnand, z. v. G. Hoogen- doorn en J. Martha. Jan, z. v. M. van Heerikhuize en W. v. d. Meijden. Dirk, z. v. D. Zaaijer en D. Offers. Willem, z. v. W. van de Maat en C. van Esse- veld. Joannes Bernardus, z. v. J. B. Bosch en J. P. Merkus Moltmaker. Berj?ndina Cornelia, d. v. B. Lourens en C. Schoon- derbeek. Willempje, d. v. R. Evers en M. G. Voskuil. Jacob Marinus, z. v. J. v. Veldhuizen en E. van den Berg. Frans, z. v. W. van Ee en F. van Roe lofsen. Reindert, z. v. H. Veenendaal en E. van den Brink. Margretha Wilhelmi na, d. v. E. van Beek en H. S. Kuipers. Jannie Maria, d. van H. Schut en Lan- tinga. Franciscus Maria, z. v. F. de Wit en A. M. Wittendorp. Overleden: Christoffel Jan Deenink, 80 jaar. Emma Wanke, 68 jaar. Elisabeth Hendrica Roest van der Zande, 75 jaar. Berhardus Wilhelmus Witten, 67 jaar. Elisabeth Marianne Louise Humme, 78 iaar. Cornelis Boers, 77 jaar. Aalbert van de Pol, 9 jaar. Ondertrouwd: Gerrit Jan Overeem en Cornelia Gerritje Pluim. Albertus van Harn en Alberta Beukhof. Hendrik Jan van den Brandt en Catharina Roosen boom. Aalderd Johannes de Weijer en Everdina Heitink. Hendrik Beijma en Aartje Ortse. Hubrecht Stoel en Geusje Melissen. Marinus van Weelden en Jo hanna Cornelia de Bondt. Pieter An- dries Neuman en Johanna Carolina Schalkwijk. Getrouwd: G. H. van de Haar en D. Methorst. J. Essenstam en P. Lieftink. C. H. van Egmond en W. v. d. Boven- kamp. P. C. Th. van Loon en J. B. M. Wolfs. E. J. Jansen en B. v. Harten. Bloem voor Geld.-Veenendaal. In de eerste dagen van de volgende week. kan voor iedere inwoner van Gel- ders-Veenendaal, 1 kg Bloem worden af gehaald aan de Gelderse school alhier. Deze Bloem is een geschenk van de afd. Ede van het Ned. Rode Kruis. Het zal voor velen een welkome verrassing zijn. De Bloem zal als volgt worden uit gereikt: Maandag 29 Oct. A t/m. H. Dinsdag 30 Oct. I t/m. N. Woensdag 31 Oct. O t'm. Z. van 9 tot 6 uur. Distributie-Stamkaart meebrengen en een sloopje voor veroakking. Officiële bonnenlijst voor de eerste helft van de 12de periode 1945 (28 October tot en met 10 Nov. 1945) voor het Noorden des Lands. Bonkaarten KA, KB, KC 512. 100 t m. 106 800 gram brood 107 200 gram bloem 108 125 gram biscuits 109 400 gram suiker 110 200 gram koffie 111 125 gram boter 112 250 gram margarine 113 100 gram vet 114 200 gram kaas 115 150 gram vlees 116, 117 2 ko aardappelen B 01, iB 02 4Ü0 gram brood B 03, C 03 1 ei B 04 1 kg. aardappelen A 05 2 liter melk B 05, C 05 3Y2 liter melk. Bonkaarten KD, KE 512. 200, 201 800 gram brood 202 200 gram bloem 203 250 gram rijst of kindermeel 204 125 gram biscuits 205 500 gram suiker 206 250 gram boter 207 125 gram margarine 208 200 gram kaas 209 1 ei 210 6 liter melk 211 150 gram vlees 212 1 kg aardappelen D 01, D 02 400 gram brood E 01 250 gram rijst of kindermeel. Tabakskaarten Q 413. 03 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten). De bonnen voor vlees, melk en aard appelen zijn geldig tot en met Zaterdag 3 November a.s. Zoals uit bovenstaande lijst blijkt ont vangen personen van 4 jaar en ouder 4 kg aardappelen per week, inplaats van 3 kg aardappelen. Dit zal gedurende enige weken achtereen plaats vinden. De extra-hoeveelheid van één kilogram is bestemd om een voorraad te vormen, daar het niet mogelijk zal zijn het aard appelrantsoen gedurende de gehele win ter op 3 kg te handhaven. Men houde hiermede dus rekening en beware iedere week een kilogram aardappelen. Op de bonnen 114 en 208 zal in het Westen des Lands 100 gram Amerikaan se kaas en 100 gram Hollandse kaas worden geleverd: in het Oosten des Lands zal uitsluitend 200 gram Holland se kaas verkrijgbaar zijn. De Hollandse kaas zal voor de helft in volvette of 40+ kaas en voor de helft in magere of 20+ kaas worden geleverd. De eieren op de bonnen B 03, C 03 en 209 zijn verkrijgbaar bij een hande laar, die eieren op rantsoenbonnen voor zieken pleegt te verkopen. Op de broodbonnen kan men Engelse biscuits betrekken, voor zover de detail list of bakker deze nog voorradig heeft. Op een bon, welke recht geeft op 400 gram brood is voortaan 400 gram En gelse biscuits verkrijgbaar. Voor de week van 4 tot en met 10 November a.s. zullen nog bonnen wor-

De Vallei | 1945 | | pagina 2