N.V.H. H.A.R.K. Het ligt in de bedoeling, meer dan tot dusver, over bovengenoemd onderwerp te schrijven in de krant. Als het mogelijk is, een vaste N.V.H.H.A.R.K.-rubriek te openen, steeds op dezelfde plaats. Niet, omdat wij ons eigen werk zo ge wichtig vinden, en er op uit zijn door anderen gezien te worden. Maar wel om uw belangstelling te wekken, om een verkeerd gerichte aandacht leiding te ge ven, om zoveel mogelijk alle misverstand uit de weg te ruimen of, nog beter, te voorkomen, en om de waarheid ook in deae tak van arbeid werkelijk te dienen en te helpen zegevieren. Dat dit laatste nodig is, zullen wel niet velen ontken nen. Wie aan de weg timmert, heeft veel bekijks en ontvangt veel critiek. Dat is ook helemaal niet erg, maar als in naam van de waarheid leugens worden gede biteerd, en velen er maar op los rodde len, omdat ze misschien zelf achteruit werden gesteld, dan is dat verdrietig, ook onwaardig en ten ene male onchristelijk. Wie werkt, maakt fouten. Maar toch willen we beginnen. U allen dit te zeg gen: Dit werk is in de afgelopen maan den met volle overgave verricht. Ik zou U hier namen kunnen noemen van men sen. die zich hier dagen en weken aan hebben gegeven zonder enige pretentie en zonder enige vergoeding. Ze vreesden geen leeuwen op de weg. Als een ruiter op een vurig paard stormden ze op hun doel af. Stipt, heel stipt werd de liefdes- arbeid ten behoeve van 't Veen verricht. Nooit, nooit werd teveel gevraagd, steeds bleef de wagen lopen in het spoor. Als ge een heerlijk diner geniet, laat de kok zich geen ogenblik zien, maar hij is er wel degelijk, en elk ogenblik geniet ge van zijn gaven. Al wordt door de storm wel eens een boompje geknakt, het bos blijft staan, en een dak van takken geeft rijke beschutting. In de dierentuin moge een beer een bezienswaardigheid zijn, maar in ons werk een zeer nuttig beest: rustig, kalm. bedaard, stevig, sterk en zeer bekwaam wordt het doel in het oog gehouden. Nu reeds een half jaar draait de molen, en we kunnen gerust zeggen: duizenden schoppen vol van allerlei graan werden in de samenleving geworpen. Om nu heel deze zinvolle beeldspraak los te laten, en het ronduit te zeggen, nu er zoveel is uitgedeeld, lees dan nauwkeurig de volgende cijfers, en word dankbaar voor het feit, dat zoiets nu reeds mogelijk is gebleken na die vrese lijke oorlogsjaren, en breng dank aan de Geallieerden, die naast de vrijheid ons nog zo heel veel andere mooie dingen hebben geschonken. Uitgereikt werden: Aan de Heren: 853 stuks ondergoed, 524 st. bovenkleding, 287 pr. schoenen. Totaal 1664 stuks. (Hiervan 248 st. kle ding en 165 pr. schoenen gratis). Aan de Dames: 1269 stuks ondergoed, 826 st. bovenkleding en 298 pr. schoe nen. Totaal 2393 stuks. (Hiervan 313 stuks gratis). Bovendien werden door bemiddeling van ons Bureau 1700 paar klompen uit gereikt. Laat deze getallen even op U inwer ken. Nu niet dadelijk zeggen: daar heb ik niets van gehad. Anderen, vele ande ren zijn hiermee wel geholpen. De nood is en blijft nog groot. Maar daarom gaan we door. Heel Veenendaal zet de schou ders eronder, en God van de hemel zal het on£ doen gelukken. Wilt ge de volgende week deze ru briek niet overslaan, maar blijven lezen. We hebben nog veel meer op het hart. Ook op klachten willen we hier heel graag ingaan. Als er maar samen ge werkt wordt, loyaal, blij en in een sfeer van waarheid en vertrouwen, kunnen we en zullen we nog veel bereiken. POLITIENIEUWS. Oproep! Hierbij wordt een ieder, wonende in de gemeente Veenendaal, die in het bezit is van een wapen, vuurwapen, w.o. alle alarmpistolen, geheel of ten dele gereed gemaakte belangrijke onderdelen, van vuurwapenen, alle slag- en stootwapenen, slachtapparaten, (schietmaskers e.d.), munitie, enz., als bedoeld in de Wapenverordening 139/1941. d.d. 25 Juli 1941, opgeroepen om hiervan vóór 1 December 1945 aan gifte te doen. onder nauwkeurige op gave van merk, kaliber. No. enz., aan het bureau van Politie, Markt 21. Hij die onrechtmatig een voorwerp als bedoeld in bovenvermelde Verordening voorhanden heeft, dient dit mede te brengen. Niet voldoening aan bovenstaande op roep is strafbaar gesteld krachten boven aangehaalde Wapenverordening. De Inspecteur van Politie te Veenendaal. P. E. v. RIESSEN. P.O.D.NIEU W S. Door de P.Ó.D. alhier is het gelukt de S.D.-ers, die de dood van enkele inge zetenen alhier op hun geweten hebben en van ingezetenen, die nimmer meer zijn teruggekeerd, te achterhalen. Deze personen bevinden zich thans bij de P.O.D. te Apeldoorn. Door de P.O.D. zal worden verzocht deze personen aan Veenendaal tijdelijk te doen uitleveren om hen aan een scherp verhoor te onderwerpen, zodat zij hun verdiende straf niet zulien ontlopen. DOE HET MET GAS! Het gerucht doet de ronde, dat op de wegen waar nog Gasverlichting gebruikt kan worden, deze gedeeltelijk weer in gebruik zal worden genomen. Dit zal naar men zegt, hoofdzakelijk op punten zijn waar dit strikt noodzakelijk is, daar nog steeds het devies is: „Zuinig met gas". Wij hopen dat dit gerucht spoedig bewaarheid mag worden. VOETBALNIEUWS. De comp. welke eerst a.s. Zondag voor Veenendaal zou aanvangen en er een wedstrijd tegen Vitesse op het pro gramma stond, is later weer veranderd en zal de comp. pas volgende week plaats vinden. Veenendaal speelt nu a.s. Zondag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Ede. DE CHRIST. BOEREN- EN TUIN- DERSBOND, AFD. VEENENDAAL vergaderde j.l. Woensdag in „Ons Huis" in de Fluitersstraat. Na opening door den voorzitter en voorlezing van de notulen door den sec retaris. werd overgegaan tot bespreking van de ingekomen stukken. Op voorstel van het Gew. Bestuur werden vaste af gevaardigden gekozen voor het bijwonen van de gew. bestuursvergaderingen. Gekozen werd de Heer A. v. 't Voort en als plaatsvervanger de Heer H. Lok horst. Bij bespreking van het voorgestel de regl. arb. contr., sprak de vergade ring de mening uit, dat de productie prijzen zodanig moeten zijn, dat inder daad ook een goed loon uitbetaald kan worden. Besloten werd tot afschaffing van een tonsproeier voor bespuiting van aardappelvelden en vruchtbomen. Tot be' stuursleden werden gekozen de Heren G. v. Bennekom, D. Jansen, M. Hoogen- boom en J. H. Folmer en A. v. 't Voort. Bij de rondvraag werd gevraagd nog maals aan te dringen op, indien mogelijk, spoedigè afschaffing van regeringsmaat regelen: herstel van vrije markten, enz. De vergadering welke goed bezocht was, werd door den voorzitter gesloten. DISTRIBUTIEDIENST VEENEN DAAL. De zelfverzorgers van Renswoude w.o. Wijk D dienen hun bonnen van de bonkaart K 511 in te leveren op: Dinsdag 13, Woensdag 14, Donderdag 15 en Vrijdag 16 November, telkens van 912 en van 24 uur. Plaats van inlevering Kasteel Rens woude. KOFFERS VAN GEREPATRIERDEN, WELKE NOG IN DUITSLAND STAAN. Majoor van der Sluis. afd. Repatrië ring, Staf M.G., den Haag, deelt het volgende mede: Personen, die nog koffers in Duits land hebben staan, kunnen zich schrif telijk wenden tot Majoor van der Sluis, afd. Repatriëring, Staf M.G., Carel van Bylandtlaan 30, den Haag, met het ver zoek om hun koffers terug te halen. Zij moeten deze aanvragen vergezeld doen gaan van het volledig adres in Duitsland, hun adres hier in Holland en hun ge boortedatum. Dan zal getracht worden om de betreffende artikelen hier te krij gen. Zekerheid omtrent het slagen van deze poging kan niet gegeven worden. RHENEN. Deze week speelde de Rhenense dam vereniging „R.D.V." voor het eerst sinds 3 jaar weer een damwedstrija tegen de vereniging „Ons Genoegen" te Opheus- den. „R.D.V." speelde met vijf invallers, doch wist de overwinning te behalen met 22—14. De uitslagen waren als volgt: G. J. Neijman>B. v. IJmeren 11 J. de WitC. Baars 02 M. v. ManenH. Peters 11 A. de GrootC. Jansen 20 H. v. d. PolG. de Kruif 20 v. d. BergA. v. Beek 11 W. BaarsJ. v. Baaren 20 J. v .SetttenW. Roelofsen 20 K. PleijlerJ. Elands 2—0 W. HorT. Schuurman 02 E. ViseeH. Albers 20 N. DrosttW. Blijderveen 02 J. H. v. DijkG. Meijer 20 J. v. d. BergH. Zwaneveld 11 S. VeenendaalC. Sipman 20 G. SpiesO. de Wit 02 J. KeijmanC. Roelofsen 02 T. de JagerJ. Huntreberg 20 Motorwedstrijden. Door de K.N.M.V.-groep Rhenen wordt ons bericht, dat a.s. Zaterdag 1 December 1945 vanwege haar vereniging een terreinrit zal worden georganiseerd op het landgoed „Remmerstein", aanvan gende om 13 uur, zowel voor lichte als zware motoren. Alleen zij, die in het bezit zijn van een deelnemerskaart, mo gen aan de wedstrijd deelnemen. De in- schrijfbiljetten zijn verkrijgbaar bij den secretaris der vereniging, de heer D. J. Bovenscnen, Torenstraat 1 en wel tot uiterlijk 24 November a.s. Van deze da tum zal beslist niet worden afgeweken. Wie dus na 24 November a.s. komt zal dus niet meer aan de race kunnen deel nemen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Franciscus, z. v. J. H. Meulenbroek en A. Bosch; Jenneke, d. v. F. Brouwers en H. v. Nellestijn; Hendrik, z. v. E. v. d. Berg en J. W. Peters; Margaretha Janna, d. v. T. v. Ommeren en W. C. Wijkniet. Ondertrouwd: Pieter Jan Drost, 27 jaar Veenendaal en Janna Lamberta van Veldhuizen, 28 jr. Gerardus Leonardus Hulsman, 25 jr. en Willemina Onink, 22 jr. Derk Jan Berendsen, 25 jr., Rheden en Cornelia Alberta Blok, 22 jr. Getrouwd: Wilhelm Eduard Borghart en Catharina Maria Veenbrink. Everar- dus Rijnberk en Gijsbertje van Wijk. Glasverstrekking. De inwoners dezer gemeente worden verzocht zich om vensterglas niet te wenden tot bureau gemeentewerken, doch zich in verbinding te stellen met hun schilder, die in de gelegenheid wordt gesteld wederom glas aan te vragen. K.N.M.V.-groep Rhenen. Onder voorzitterschap van den heer C. Snijders is alhier opgerich de Rhenense afdeling van de Koninklijke Nederlandse Motor Vereniging. De vereniging telt reeds 50 leden en stelt zich tot doel de motorsport in het algemeen te bevorderen. Zij die zich wil len laten inschrijven als lid kunnen zich wenden tot den secretaris der vereniging den heer D. J. Bovenschen, Torenstraat no. 1. De contributie bedraagt per lid f 0,50 in de maand, terwijl lidmaatschap van de K.N.M.V. verplicht is. EDE. Belangrijk. Naar aanleiding van een couranten, bericht en een mededeling door de radio, die tot misverstand aanleiding zouden kunnen geven, wordt ter kennis van het publiek gebracht: 1. Attesten voor textiel worden door de artsen niet afgegeven; 2. Schoenen worden door tussenkomst van den huisarts alleen verstrekt voor die gevallen, waar maatschoenwerk ver eist is (dus niet voor steunzolen etc.). 3. Kolen worden alleen verstrekt voor die zieken, die beslist in een verwarmd vertrek verpleegd moeten worden. Men diene te begrijpen, dat verstrek king van extra kolen geen premie op ziekte vormt en dientengevolge tot uiter ste noodzaak beperkt moet worden. Voor ouden van dagen boven de 70 jaar kan in enkele, gevallen een uitzonde ring gemaakt worden. Bespaart U door U hieraan te hou den zichzelf nodeloos moeite en er gernis en Uw huisarts onnodig werk. Namens de Distributie en de gezamenlijke artsen van Ede: J. T. BAGCHUS. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Ede; maken bekend: dat de aangifte van gestorven runde ren, paarden, varkens, schapen en geiten ingevolge artikel 7 der Vleeskeuringswet, onder opgave van naam en adres van den eigenaar, diersoort, vermoedelijk doodsoorzaak en behandelenden dieren arts ten spoedigste dient plaats te vinden: voor Ede bij het bureau van den vlees- keuringdienst aan de- Verlengde Maan- derweg (Centrale slachtplaats), dus niet ten huize van het hoofd of waarnemend hoofd van de keuringsdienst; voor de andere gedeelten der gemeente bij de aldaar gestationneerde politie ambtenaren. Ede, 6 November 1945. Burgemeester en Wethouders van Ede, MIDDELBERG. Burgemeester. O. R. BERGER, Secretaris. SCHERPENZEEL Eerste Gemeenteraadszitting na de bezetting. Donderdag 1 Nov. kwam de nood- gemeenteraad bestaande uit de Heren G. ten Broek, J. v. d. Vliert, C. ter Burg, A. de Vries, H. Berendse, v. d. Brandhof en Overvest in eerste zitting bijeen. De voorzitter sprak de nieuw gekozenen toe en memoreerde de afgelopen bezettings jaren. Hij verheugde zich in de herstelde Democratische bestuurdersvorm en ver klaarde tegens geheel achter de regering te staan. Alvorens over te gaan tot het benoemen van twee Wethouders, sprak de Burgemeester waarderende woorden tot den scheidenden Weth. Blanken. Weth. Blanken dankte de Burgemeester voor de woorden tot hem gesproken en bracht in herinnering het vele werk dat de Burgemeester inzonderheid met de evacuatie, in 1940 toen het Gemeente bestuur zelf moest evacueren en in 1944 toen het Bestuur zelf zovele mensen onderdak moest verschaffen, heeft ver richt. Hierna werden benoemd tot Weth. in de vac. S. Valkenburg, de Heer Be rendse, in de vac. de Heer Blanken, de Heer Overvest. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat er vele dingen op bespreking of op uitvoering wachten. Bewaarschool, verlichting, onderhoud wegen en ook de herbouw van de toren kwam ter sprake. Den Heer ten Broek vroeg naar de visdistributie en over de bekendmaking wanneer er vis aanwezig was. Den Heer ter Burg vestigde de aandacht op de zeer slechte gedeelten in de Glashorsterdijk en drong op herstel hiervan aan. Ook het schoolplein kwam ter sprake, de Heren ter Burg en Berendse prefe reerden als er weer materialen aanwezig waren een afdoende afwerking. Hierna sloot de voorz. deze eerste vergadering. Zaterdagavond kwam een vracht auto in aanrijding met het rasterwerk bij de woning van G. T. alhier. Het raster werk werd geheel vernield, de auto raak te defect, zodat deze moest worden weg gesleept. Verloren aangegeven: een porte- monnaie met verschillende soorten van bonnen en geld. Terug te bezorgen Dorpsstraat 57. Zondag speelde Scherpenzeel I een uitwedstrijd tegen W-berg welke door W-berg met 6—2 gewonnen werd. We weten, Scherpenzeel kan beter spelen dan j.l. Zondag, het is echter jammer dat zo de competitie is begonnen. De leiding was eigenaardig, ook misschien daardoor de houding van de spelers niet altijd sportief. We verwachten van Scherpenzeel het de volgende keer beter. RENSWOUDE. Doordat de ramen van de Ned. Herv. Kerk alhier worden opgestuurd ter repa ratie, is het voorlopig niet mogelijk in deze kerk dienst te houden. De diensten zullen nu gehouden wor den in het Koetshuis van het Kasteel. AMERONGEN. Wijziging wegenlegger gemeente Amerongen. Burgemeester en Wethouders der ge meente Amerongen maken op verzoek van de Gede,puteerde Staten der prorin., cie Utrecht het volgende bekend: De Gedeputeerde Staten van de pro vincie Utrecht maken bekend, dat het ontwerp van de legeer der wegen in de gemeente Amerongen benevens een ont werp van de wijzigingen en aanvullin gen, welke zij zich voorstellen daarin aan te brengen, van 10 November 1945 tot de dag der hierna bedoelde zitting op elke werkdag, behalve Zaterdag, van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur en op Zaterdag van 9 tot 12 uur voor een ieder ter Provinciale Griffie, Achter St. Pieter 20, Utrecht ter inzage zullen liggen. Bezwaareschriften tegen de voorgeno men wijzigingen dienen bij Gedeputeerde Staten voornoemd te worden ingediend; zij worden bij de ontwerpen ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht en bezwaren kunnen mede worden ingebracht in ene zitting van een door Gedeputeerde Staten voornoemd uit hun midden benoemde Commissie. Deze zitting zal op 10 December 1945 des voormiddags te 11 uur, ten Provin ciehuize, Achter St. Pieter 20, Utrecht worden gehouden. Aiperongen, 5 November 1945. Burgemeester en Wethouders voorn., H. VAN DEN BOSCH. De Secretaris, F. C. MAGENDANS.

De Vallei | 1945 | | pagina 2