DISTRIBUTIEKRING VEENENDAAL OFFICIËLE BONNENLIJST, voor de tweede helft van de 12e periode 1945 (11 tot en met 24 November 1945) voor het Noorden des Lands. Bonkaarten KA, KB, KC 512 155 250 gram grutterswaren. 156 200 gram zout. 157 250 gram jam. 158 250 gram peulvruchten. 159 100 gram vermicelli, puddingpoe der enz. 160 210 gram ontbijtkoek. 161 100 gram gedroogde zuidvruchten. 162 150 gram vlees. 163. 164 2 K.G. aardappelen. B 15 1 K.G. aardappelen. A 16 2 Liter melk. B 16, C 16 3Yï Liter melk. Bonkaarten KD, KE 512. 250 250 gram grutterswaren. 251 200 gram zout. 252 250 gram jam. 253 100 gram vermicelli, puddingpoe der, enz. 254 210 gram ontbijtkoek. 255 100 gram gedroogde zuidvruchten. 256 150 gram vlees. 257 1 K.G. aardappelen. 258 6 Liter melk. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 November a.s. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van 'Maandag 18 November mag worden afgeleverd. Deze week wordt wederom één kilo gram aardappelen per persoon meer ver strekt aan personen van 4 jaar en ouder. Dit kilogram extra is bestemd om een voorraad te vormen. Men beware dit ene kilogram aardappelen. Bij deelneming aan de maaltijden van de Centrale Keukens moeten aldaar de bonnen 162 of 256 voor vlees en 163 voor aardappelen worden ingeleverd. OVERZICHT INLEVERING EN UIT REIKING TOEWIJZINGEN DOOR DETAILLISTEN. Voor het tijdvak van 18 tot en met 24 November 1945. Zout: 119, 214 rest. 746. 2 rts. 427, 428. Peulvruchten: 121 rest. 727. 1 rts. 429. Jam: 120, 215. Y2 rts. rest 748. rts. 430. Brood: 135 tot en met 141, 235, 236. 8 rts. B, D 11, 12. 4 rts. 406 Am. bloem. 407 Inl. bloem. 408 Reductie. 409 Zout. Gort: 118, 213 rest. 744. 1 rts. 431 alleen geldig voor bloem. Eieren: Rantsoenbonnen: 1 rts. Art. 37 Dat. 24- 11-45. Melk: A 14 rest. A 07. 1 rts. B. C 14 rest. B, C 07 1^ rts. 247 rest. 219 3 rts. 432, 433. Huishoudzeep: 122, 216 rest. 735. 1 rts. 434. Was- poeder: voorschot. 435. Scheerzeep: 11 (tabak). 1 rts. 436. Lucifers: 123 rest A 750. 1 rts. 437, 438. Vlees: 152. 24S rest. 124, 217. \]/2 rts. Ontv. bewijs met vleeszegels. Vleeswaren: 152. 248 rest. 124. 217. \]/2 rts. Art. 52 Dat. 24-11-45. Aardappelen: B 13, 249 rest. B 06. 218, 1 rts. 153, 154 rest. 125, 126, 127. 2 rts. 439, 440. Import- cigaretten: 02, 04. 1 rts. Rest. 51. 2 rts. Geen toewijzingen. GROSSIERS: Ta bak: Coup. 392 rest. Coup. 360. G 14, G 15. In verband met een ter zake bestaand misverstand vestig ik Uw aandacht op de rantsoenwaarde voor de artikelen spijsolie en huishoudzeep. Eén rantsoen spijsolie bedraagt 180 gram. Eén rantsoen huishoudzeep bedraagt pl.m. 225 gram. Eén rantsoen artikel A Y rantsoen huishoudzeep pl.m. 56 gram. OPROEP. AANVRAGEN TEXTIEL. Vanaf Donderdag. 15 November a.s. kunnen weer aanvragen om punten of vergunningen voor textielgoederen wor den ingediend (voor Veenendaal. dage lijks niet Zaterdags van 9.00^- 12.30. D.K., loket VIII). Voor de inwoners van de gemeente Rhenen dient dit te geschieden in het gebouw waarin N.V.HJH.A.R.K. geves tigd is. Eist en Renswoude kunnen dit in hun woonplaats doen op de zittings dagen. Het is niet meer nodig, dat bij het in dienen van een aanvraag een bereidver klaring van een winkelier wordt gevoegd. In sommige gevallen is het echter wel nodig, dat deze bereidverklaring wordt overlegd bij het afhalen van de toege kende punten of vergunningen. Dit wordt echter voor ieder geval afzonderlijk aan den aanvrager bekend gemaakt. Ga dus niet eerst naar den winkelier om een be reidverklaring, doch dien eerst een aan vraag in. Alle thans nog in loop zijnde bereid verklaringen, waarvoor geen punten of vergunningen zijn uitgereikt zijn verval len. Voor den winkelier geldt, dat geen goederen behoudens kleinvakartikelen mogen worden afgeleverd zonder be reidverklaring. Deze wordt uitgeschreven bij levering van het artikel, uitgezonderd voor de afzonderlijke gevallen hier boven bedoeld. De winkelier neemt van den klant niet alleeen de punten in doch ook een door de Distributiedienst verstrekt bewijsje waarop vermeld hoeveel punten er zijn verstrekt en waarvoor. Dit be wijsje en bereidverklaring behoren bij el kaar. Eens per week bij voorkeur op Zaterdagmorgen kunnen de winkeliers de bereidverklaringen, waarbij de be- wijsjes zijn gevoegd, laten afstempelen bij de Distributiedienst. Indien echter een winkelier niet alles, kan leveren wat op het bewijsje staat vermeld, dan mag hij dit niet innemen. Hij schrijft een bereid verklaring uit voor die artikelen, die hij wel kan leveren en geeft deze aan den klant. Met deze bereidverklaring en be wijsje gaat de klant zelf naar het Dis tributiekantoor en vraagt afstempeling daarvan. ZELFVERZORGERS. Zelfverzorgers in Veenendaal en Wijk D (Renswoude) dienen hun bonnen in te leveren in de week van Maandag 19 November tot en met 24 November van 912 uur en 13.3016 uur aan het Dis tributiekantoor te Veenendaal, loket schoenen. Zij worden thans reeds attent gemaakt op een publicatie, die volgende week in de plaatselijke bladen zal ver schijnen over de definitieve regeling voor de komende periode. In verband met de vele werkzaamhe den aan deze regeling verbonden, zijn zelfverzorgers verplicht, aan de hand van de gepubliceerde bonnenlijsten de in te leveren bonnen zelf af te knippen, zo dat deze bij inname zonder meer over handigd kunnen werden. Dit bevordert tevens een vlugge afwerking. Veenendaal I krijgt a.s. Zondag S.C.H. I uit Nijmegen op bezoek als eerste wedstrijd voor de competitie. •Het elftal is als volgt: Dille, Takken, v. Weerdhof, Stoffers, Noordman, van Kruistum, Kroesbergen, Davelaar, Ver meer, Middelhoven, v. Koten. Veenendaal 3 krijgt om 12 uur A.P. W.C. uit Amersfoort op bezoek. Terwijl de Zaterdag elftallen beide te gen Dovo I en II moeten spelen. VUURWAPENEN INLEVEREN. De Corpschef van Politie te Veenen daal maakt het volgende bekend: Vóór het vertrek van de Canadese mi litairen op Donderdag 15 November 1945, zijn er verschillende handvuur- wapenen verhandeld aan burgers, die voor het voorhanden hebben van vuur wapenen geen enkele machtiging hebben. Deze wapenen en bijbehoorende mu nitie kunnen straffeloos worden ingele verd op het Bureau van Politie, Markt 21 alhier, vóór 1 December 1945. Na het verstrijken van de daarvoor gestelde termijn zal tot inbeslagname en arrestatie worden overgegaan, daar de namen van de daders bekend zijn en' straffen volgens de Wapenverordening Militair Gezag in de volle gestrengheid zullen word entoegepast. De Inspecteur van Politie, P. E. VAN RIESSEN. WAT DOET DE KERK? Maandag 19 November a.s. om 8 uur 's avonds, spreekt Ds. H. G. Greene woud van Wageningen in gebouw ..Sola Fide", over: „Wat doet de Kerk" en „Het geweten der samenleving". LEZING „WAT IS HONING". Voor de vereniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland, afd. Veenen daal werd Dinsdagavond een vergadering in de Korenbeurs alhier gehouden. De voorzitter, de Heer Davelaar, was wegens ziekte niet aanwezig, plaatsver vanger was de Heer J. v. Amerongen. De voordracht van den Heer v. Bem- mel: „Wat is Honing", was buitenge woon interessant en leerzaam. Zelfs im kers, die zich goede bijenkenners noem den hebben nog veel geleerd. De Heer v. Bemmel handelde o.a. over soorten, kleuren, geuren, samenstelling en herkomst van honing. Ook werd erop gewezen dat er niets boven binnenlandse honing gaat, dat de buitenlandse van mindere kwaliteit is. Verder werd' op deze vergadering de Heer Schrijvers candidaat gesteld als lid van het hoofdbestuur, tevens werd be sloten in het vervolg iedere Dinsdag in de Korenbeurs bijeen te komen. De vele leden, welke schitterden door afwezigheid, hebben aan deze avond iets buitengewoons gemist. Voldaan gingen allen naar huis. VLIEGCLUB VEENENDAAL. Dinsdag 20 November wordt door de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, in Eltheto een lezing met lichtbeelden gehouden waarin doel en werkwijze van bovengenoemde vereni ging zal worden uiteengezet. Deze lezing is zeer interessant en leerzaam, zodat we iedereen aanraden deze te bezoeken. Vooral jongelui, mist deze avond niet, de entree is zeer laag, n.l. 50 cent. Bewijzen van toegang zijn vanaf Don derdag te verkrijgen bij Brugstede, Siga- renkiosk, Markt. Leden en asp. leden moeten bewijzen afhalen Donderdagavond tussen 7 en 8 uur, Buurtsteeg 79. POLITIENIEUWS. Terzake van het rijden zonder licht werden in de afgelopen week weer en kele personen bekeurd. Tegen de Wegenverkeersregeling werd gezondigd, terwijl enige jeugdige perso nen de Hoofdstraat zeer onveilig maak ten. Zij gingen op de bon. Op de naleving van de Arbeidswet werd deze week scherpe controle uitge oefend. Bij de meeste bedrijven bleek dat dit nog veel te wensen overlaat. Ge waarschuwd wordt dat bij een volgende controle proces-verbaal zal worden op gemaakt tegen overtreders. N.V.H. H.A.R.K. Het reizen per trein of bus is nog een moeilijke bezigheid. Natuurlijk zijn we heel dankbaar, dat het weer mogelijk is, en dat het na een half jaar al weer zover is. Zonder overdrijven kunnen we zeg gen, dat er bij de Spoorwegen stevig aangepakt wordt en dat er allerwege hard wordt gewerkt om het tempo op te voeren om steeds weer het reizend publiek ter wille te zijn. Enige weken geleden bleek dit ook ons ondubbelzinnig. Het is namelijk voor ve len een grote schadepost, dat er nog geen abonnementen zijn te -verkrijgen. Ze moeten b.v. van de bus gébruik maken, en zien nog al een groot gedeelte van hun loon verdwijnen in de zak van de maatschappij, die de bus liet rijden. Toen de klachten hierover al meerder werden, heeft ons bureau zich ogenblikkelijk ge wend tot de N.V. Nederl. Buurtspoor- wegmaatschappij te Zeist met het drin gend verzoek zo spoedig mogelijk abon nementen verkrijgbaar te stellen, en tot de Rijksverkeerinspectie te Utrecht, om •cok in die richting behulpzaam te zijn. Uit Zeist kwam het volgend antwoord: „Wij kunnen U in antwoord op Uw „schrijven berichten, dat onzerzijds al- „les gedaan wordt om zo spoedig mo gelijk wederom tot uitgifte van abon nementen en'of weekkaarten cp al onze „lijnen te komen. „Uw bezwaren tegen den huidigen „toestand delen wij volkomen. Wij „hopen dan ook binnen afzienbare tijd „in staat te zijn hieraan tegemoet te „komen." Deze brief van de Ned. Buurtspoorweg Mij. verblijdt ons. We mogen hopen, dat heel binnenkort deze zwarigheid uit de weg is geruimd, en o.a. vele arbeiders, die per bus naar hun werk moeten, finan cieel er wel bij zullen varen, als er weer abonnementen zijn te verkrijgen. Van de Rijksverkeersinspectie kwam ook een dankbaar-stemmend antwoord: „In antwoord op Uw schrijven be treffende afgifte van abonnementen „op de autobuslijndiensten van de N.V. „N.B.M. te Zeist deel ik U mede, dat „mijnerzijds de N.B.M. werd verzocht „wederom tot afgifte van abonnemen ten te willen overgaan." Het N.V.H.-bureau is dankaar in deze richting stimulerend te hebben kunnen werken. Als ik dit stukje schrijf, ligt er buiten een dichte mist. Gevaarlijk rijden, cok voor een bus. Als er nu maar spoedig in de bus tevreden passagiers zijn, die met een abonnement in hun zak een gro ter gedeelte van hun loon thuis kunnen brengen. En dat is vooral vandaag niet te versmaden, nu het leven al duurder wordt. De minister heeft ons opgeroepen om te sparen. Mooi gezegd, maar hoe in de wereld is dat vandaag mogelijk? Zijn er misschien neg andere middelen om de duurte te bestrijden? Elke serieuze vingerwijzing zal door ons dankbaar worden aanvaard. EDERVEEN. Ds. A. J. de Jong, Ned. Herv. Pred. te Ederveen heeft bedank: voor het be roep van Badhoevedorp (N.-H.) Tevens heeft Ds. de Jong een beroep ontvangen van* de Ned. Herv. Kerk te Boskoop (2e Pred.pl.). DINSTRIBUTIEKRING EDE. BIJZONDERE ARBEID. Voortgezette aanvragen. De uitreiking van toeslagen voor bij zondere arbeid over de 13de periode zal plaats hebben volgens onderstaand sche ma: 1. Aan het Distributiekantoor te Ede voor dc in het dorp Ede gevestigde werk gevers, wier namen, c.q. firmanaam, be ginnen met: AC op Maandag 19 Nov.; DG Dinsdag 20 Nov. HL Woens dag 21 Nov. MiP op Donderdag 22 Nov. QV Vrijdag 23 Nov. WZ op Zaterdag 24 Nov. a.s. 2. Overige werkgevers gevestigd in Geld.-Veenendaal en Ederveen op Wensdag 28 Nov. a.s. in de Openb. School, Pr. Bernhardlaan van 9.30 tot 15.30 uur; Bennekom op Donderdag 29 Nov. a.s. in het Verenigingsgebouw van 9.30 tot 15.30 uur. De toeslagen moeten door de werk gevers of hun gemachtigden in ontvangst genomen worden na aanbieding van een goed ingevulde naamlijst in duplo met de toeslagbewijzen. Indien de werkgevers de toeslagen in ontvangst laten nemen door een gemachtigde, dient deze voor zien te zijn van een geldige machtiging. Leider Distributiedienst Ede: J. T. BAGCHUS. RHENEN. VERENIGINGSAVOND S.V.R. De tweede verenigingsavond van de sportvereniging zal worden gehouden op 21 November a.s. in het gebouw „Het Centrum", aanvang 7.30 uur. De avond zal worden gegeven door en voor de leden. Introductie is voor deze gezellige avond dus niet toegestaan. LOONREGELING BOUWVAK ARBEIDERS. Wij vernemen dat de loonregeling voor de bouwvakarbeiders in deze gemeente is verbeterd. De volgende lonen zullen thans worden uitbetaald: I geschool den f 0,78 per uur; II geoefenden f 0,72 per uur; III ongeschoolden f 0.67 per uur. HUISSLACHTINGEN. Nu het seizoen voor het verrichten van zgn. huisslachtingen weer is aangebro ken, is het volgens de vleeskeuringswet verplicht, dat een ieder, die een huis- slachting verricht, hiervan o.a. mede deling moet doen ten gemeentehuize op de de bekende RODE kennisgevingen. Aangezien deze formulieren niet altijd op tijd worden bezorgd en dit voor be langhebbenden meestal moeilijkheden op levert, maken wij de huisslachters er op attent, dat de RODE kennisgevingen minstens vier dagen voor het tijdstip van slachten ter secretarie moeten zijn be zorgd. Er moeten dus drie volle dagen verlopen tussen de aangifte en de datum waarop geslacht wordt. „DE INVLOED EN DE RELIGIE OP DE MUZIEK". In hotel Laheij zal Vrijdag 23 Novem ber a.s. 's avonds 7.30 uur door Ds. J. H. - Groenewegen van Amersfoort een lezing worden gehouden over het onder werp: „De invloed van de religie op de muziek" met muzikale toelichting en illustratie op de piano.'Wij kunnen deze avond bij een ieder aanbevelen. Ds. Groenewegen is bij ons geen onbekende, daar hij reeds eerder lezingen heeft ge houden met muzikale begeleiding, die ,zeer in de smaak zijn gevallen, zodat ook nu weer een flinke belangstelling wordt verwacht. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij boekhandel C. Waiboer. NON-STOP REVUE. Vrijdag 23 November a.s., zal in het ge bouw „Het Centrum", door de Kunst groep van het Handelsinstituut van Rijs wijk, „Les Jumelles", onder regie van den Heer C. C. M. van Rijswijk, de non-stop revue „Happy Night" opvoeren. Te Veenendaal had dit gezelschap reeds twee avonden uitverkochte zalen. RENSWOUDE. In de Gereformeerde Kerk alhier zal Woensdag 21 November, 7 uur, een dankstond voor het gewas worden ge houden. Voorganger zal zijn Ds. Jong- kers van Scherpenzeel. BURGERLIJKE STAND. Renswoude. Ondertrouwd: H. van Voorst en C. Voskuil. Scherpenzeel. Geboren10 November Alberta Jacoba Janna, dochter van Jacob van de Vliert en Aartje van Ravenhorst, Teunis, zoon van Gerrit Jan van Dijk en Hendrikje Valkenburg. OverledenGeen. OndertrouwdGeen. Gehuwd: Geen.

De Vallei | 1945 | | pagina 2