R. u. Laar Zn. N. V. ARKT 3 H A R K- I).LM)R 8 Zn. ONTBIJTKOEK W. v. Rijswijk. fSjj Familieberichten nuiiiem m siemouoort Serrioie uan Leeuwen Bertus v. Manen Tini Croes boomkweekerij D. M. VAN LEUSDEN, accountant pick-up met versterker en toebehoren. Is uw radio defect Wij repareren direct I Wist U al dat wij prima Blokbezems Stofbl i kke n Zi ACCOUNTANT Belasting Consulent. LUNTEREN - TELEF. *60 DISTRIBUTIEKRING DOORN. Na-uitreiking Bonkaarten K 513 met Tabaks- en Versnaperingskaarten. De na-uitreiking van bovenstaande kaarten zal voor den gehelen Kring Doorn plaats vinden te Doorn in gebouw „Doornbosch" op Maandag 26 Novem ber a.s. van 912 en van 24 uur. Speciaal wordt erop gewezen, dat vóór 26 November de bonkaarten niet aan de loketten verkrijgbaar zijn. ZELFVERZORGERS. Door stagnatie in de verzending der zegelkaarten is het tot heden nog niet mogelijk de bonnen voor die artikelen, waarovor men zelfverzorger is, in te nemen. Zelf verzorgers worden erop ge wezen dat zij de bonnen voor die artike len, waarvoor men zelfverzorgë^ is niet mogen gebruiken en deze zorgvuldig moeten bewaren om bij eerste oproep te worden ingeleverd. Bij nalatigheid zullen bijzondere maat regelen worden getroffen. IN PLAATS VAN KAARTEN en hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking D V. zal plaats hebben op Donder dag 6 Dec. 1945. om 12 uur te Veenendaal. Inzegening in de Kerk der Geref. Gemeente te Veenendaal, de9 n.m. 12.30 uur door den Wel- Eerw. Heer Ds. R. Kok. Veenendaal, Zandstraat 13. Renswoude, Melm D48 (post Veenendaal) 14 November 1945 Gelegenheid tot feliciteren: Melm D48, Woensdag 21 Nov van 3-5 uur en van 7-9 uur Zandstraat 13, Dinsdag 27 Nov. van 7 tot 9 uur. Toekomstig adres: Cuneraweg 352, „Zonnehoeve", Rhenen. VOOR DE ZONDAG. Geloof in den Heere Jezus Chris tus en gij zult zalig .worden, gij en uw huis. Hand. 16 31. De stokbewaarder van de stad Filippi stond op dat uur op de rand van zelf moord. Dat is geen kleinigheid. Wat een maatschappij, waar een mens om één misstap al geen andere weg meer ziet dan zelfmoord! Hij meende dat de ge vangenen ontvlucht waren. Waarom ziet hij geen uitweg meer dan deze ééne, deze wanhopige weg? Eenvoudig hierom, om dat hij weet: Ik ben verantwoordelijk voor deze gevangenen, en als zij ont vluchten, is er voor mij geen erbarmen, geen barmhartigheid. Leven wij niet in zon zelfde samen leving? Is er bij ons barmhartigheid voor hen die eenmaal uitglijden? Laat ik één uitermate pijnlijke zaak noemen: Wij zitten met ruim 15000 kin deren van politieke gevangenen. Het verblijf van deze kinderen in kampen en tehuizen is een misdaad, door ons bedre ven. Honderden zullen voor hun hele leven verknoeid worden, honderden zullen on verschillig, cynisch en hard worden, om dat er aan hun leven geen werkelijke in vloed wordt gegeven. Als het zo door gaat groeien deze kinderen, deze N.S.B.- kinderen op in een maatschappij, waarin er voor hen maar één uitweg overblijft dat is zelfmoord. In zo'n maatschappij zonder barmhar tigheid leven wij'! Ja, het is een harde, donkere wereld waarin wij leven. In deze nacht nu breekt het licht bin nen: Geloof in den Heere Jezus Christus. Wat is dat nu? Wat bedoelt Paulus? Moet de cipier nu iets geweldigs pres teren? Hij heeft waarlijk wel alles gedaan behalve iets geweldigs. Daartoe zou hij niet in staat geweest zijn. Hij stond op de rand van zelfmoord op dat uur: Toen heeft hij dat oneindig kleine gedaan: Hij heeft zich dcor Jezus Christus laten ra den. Dat heet, dat is geloven. Ik ben schuldig en nu wordt mij gezegd: Jezus Christus is daar voor u in uw schuld. Dat moet ge opnemen, aangrijpen en vasthouden zoals een kind een geldstuk in de hand neemt, omdat moeder heeft gezegd: Verlies het niet! Laat u dat niet ontnemen, dat moet de mens horen mid den in leed en schuld, horen, weten en onverbiddelijk verdedigen: Jezus Chris tus en in geen ander is heil en redding. Wat Hij gedaan heeft voor mij is mijn vrijheid, mijn redding. En mijn hele deen dat van mij verlangd wordt is: Wacht op den Heere! Beveel den Heere uw wegen, al uw wegen! Dat is geloven, dat is zich door Jezus Christus laten raden. Een, twee, misschien een handjevol mensen, die zoals deze cipier in Jezus Christus hadden leren geloven en er gaat dadelijk een storm van liefde, van warmte, van broederlijkheid van uit. Zulke mensen breken het ijs der hard heid en broosheid dat deze wereld zo onherbergzaam maakt, ze wekken ande ren op, onverwachte dingen gebeuren rondom hen, zoals hier, als plotseling de gevangene tot een broeder van z'n pijni- ger is geworden. Zien wij niet dat dit het enige is wat ook wij nodig hebben: dit handjevol in Christus-gelovende mensen? Aan Hem hangende vaders en moeders, werkgevers en werknemers, zulk een naar God vra gende jeugd? Zouden dan de kindertehuizen en kam pen nog zo vol zijn? De Zoon des Men sen, als Hij komt, zal Hij nog geloof vinden op aarde, in Nederland, in de Gelderse Vallei? Ederveen. A. J. DE JONG. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 November 1945. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk (Oude Kerk) 9 uur. Ds. van Wijngaar den. 10.30 u. Ds. Muurling van Maars- bergen. 5 u. Ds. Hooikaas van Arne- muiden. Eltheto: 9 u. Ds. Hooikaas van Arnemuiden. 5 u. Ds. Bakker. Dijksrtaat. 2.30 u. Ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk. 9.30 en 5 u. Ds. van Enk. Ger. Gem. 9.30 en 5 u. Ds. Kok. Chr, Ger. Kerk. 9.30 en 5 u. Ds. de Bruin. Gebouw „Sola Fide". 10 u. Dr. W. S. van Schuppen, Herv. pred. te Rotterdam. Leger des Heils. 9.30 u. Heiligings- dienst. 7 u. Openluchtsamenkomst. 8 u. Verlossingssamenkomst. 11.30 u. v.m. Zondagschool. Dinsdag 20 Nov. 2.30 u. Gezinsbond. Prot. Bond. Geen dienst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 9 u. Ds. de Groot van Driebergen. 6. u. Ds. J. van der Heide. Ned. Herv. (Ger.) Evangelisatie. 10 en 6 u. Ds. J. Boezer van Eethen. Ned. Prot Bond. 10.30 u. Hotel La- hey, Ds. H. J. de Kievid van Oosterbeek. Ger. Gem. 10 en 5.30 u. Leesdienst dhr. W. v. d. Vate. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 u. Ds. P. M. van Galen. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. dhr. J. Zwank- huizen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 u. Ds. J. J. v. d. Krift. Geref. Kerk. 10 en 4.30 u. Onbekend. Woensdag 21 November a.s. 7 u. Dank stond voor het gewas, Ds. Jongkers van Scherpenzeel. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 u. Ds. van der Vlies. Geref. Kerk. 10 en 4 u. Ds. J. J. Be rends van Amersfoort. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 u. Ds. A. G. Westra Hoeksema. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 2.30 u. Ds. A. J. de Jong. Ger. Gem.J 2 u. Ds. Kok. O VERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 u. dhr. van Noort. Oud. Ger. Gem. Leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 u. dhr. van Viegen. Rhenen. Ondertrouwd: Aaldert Drost, 48 jaar en Rijntje Roest, 40 jaar. Rijk van Gar deren, De Bilt en Elisabeth Wulling. Dirk Gerard van Kesteren, 26 jaar, Ede en Wilhelmina Frederika Wijkniet, 23 jaar. Royston Charles Homer, 21 jaar, Bornor Regis (England) en Clara Mar- garetha van Veldhuizen, 18 jaar. Getrouwd: Karei Peter Campagne en Sandrina Koosje van Beijnum. Pieter Jan Droest en Janna Lamberta van Veld huizen. Dirk van de Weert en Jannigje van de Pol. VERÉNIGINGSNIEUWS. Wij namen kennis van het eerste num mer „Goal" van de Sportvereniging „Rhenen". Dit is het nieuwe maand blaadje der vereniging, uitgegeven onder redactie van Mevrouw Udovan Dru- nick, en de heren J. de Wit en H. Hen driks, welk blad bij haar verschijning zeer zeker door alle S.V.R. aanhangers met enthousiasme zal zijn begroet. De voorzitter der Vereniging schrijft o.a. bij dit 'eerste nummer dat de vereniging nog geen normale tijden heeft gekend, daar anders dit blad misschien reeds eerder het levenslicht had kunnen aanschouwen. De jaren die achter ons liggen, zo gaat de voorzitter voort, hebben een opeen stapeling van moeilijkheden gegeven, doch het aantal mogelijkheden was altijd zeer beperkt. De leden moeten dit blad als een contactpunt beschouwen, waar mee schrijver uiting' wil geven aan de mogelijkheid die er nu is geschapen om ook de leden zelf in het blad aan het woord te laten. En reeds in dit eerste nummer is dat reeds geschied. Het blaad je, waarvan de bedoeling is het maan delijks te doen verschijnen, zal er zeer zeker aan meewerken de band tussen de spelers onderling te verstevigen en de supporters gelegenheid geven op de hoog te te blijven van wat er alzo in de wereld rondom S.V.R. draait. en hebben de eer U namens weder zijdse ouders kennis t9 geven van hun voorgenomen huwelijk, waaavan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Dinsdag 27 Nov. a.s. te Veenendaal. Kerkelijke inzegening door den Weleerw. Heer Ds. D. van Enk in de Geref. Kerk n m. half één. Hoogstraat 17. Kanaalweg 3. Veenendaal, 13 Nov. 1945. Gelegenheid tot gelukwensen Kanaal- weg 3, Dinsdag 20 Nov. van 7-8 uur. Toekomstig adres Kastanjestraat 30, Veenendaal. Zo de Heere wil en zij leven, hopen onze gelief de ouders Leendert van Spanje Jannetje van Spanje- Drost. de 1 ste December de dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is wens van hun dankbare Kinderen en Verloofde. Eist (Utr.) Rijksstraatweg 18. Gelegenheid tot feliciteren Dinsdag 27 November van 7-9 uur. Heden behaagde het den Heere plotseling van ons weg te nemen onze innig geliefde Zoon, Broer, Zwager en Oom JAN POL in de leeftijd van 26 jaar. Namens de Familie B. POL-Zoeten. J. POL ELST, 12 Nov. 1945. Solkuil 75. Zijn nagedachtenis zal door on9 lang •in herinnering blij- Begrafenis zal plaats heb ben op Zaterdag 17 Nov. te Eist te 11.30 uur. Heden ontvingen wij het droevig bericht dat op 6 Januari 1945 te Branden burg in het ziekenhuis is overleden, onze innig ge liefde Man, Vader, Broer, Zwager en Oom Jacob Buitenhuis in de ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam: A. BUITENHUIS- van Eden. Jansje, Aartje, Maria, Gijsbertha, Jacob, Corrie. Veenendaal, 14 Nov. '45. Benedeneind A 103. Woensdag 21 Nove -- ber wordt door de Comm. Grebbegebied opnieuw zitting gehouden voor het uitreiken van vergunningen aan oorlogsslachtoffers voor de schadekaarun van 61 t/m 140. Stamkaarten meebrengen. Waar j l. 1 September het Vuurwerk was, is nu een ontstaan. Daar kunt U vinden van alles en nog wat voor Uw tuin Ook zeer bijzondere Struiken alles voor de Siertuin. Vakkundig Personeel steeds aanwezig. A. LOEF, bij 't Postkantoor. Lid Ned. Unie van Accountants Administroftiën Belastingzaken Kantoor tijdelijk: Kastanjelaan 9. Woning tijdelijk: Oranjestraat 28, LUNTEREN Tel. No. 317 DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij ook namens wec^rzijdse ouders onze harlelijke dank voor de vele blijken van be langstelling bij de voltrekking van ons huwelijk ondervon den. L. de Haan. G. de Haan- van Beek. Gr. van Prinstererstr. 4, V'daal. 15 November 1945. Te huur aangeboden voor feestgelegenheden. Cuneralaan 8 - Rhenen Cuneralaan 8, Rhenen vers uit de bakkerij met voor oorlogse kruiden daar gaat niets boven QQ QQ Bestelt U vroegtijdig Chocoladeletters en -Figuren Op Uw snoepbon tv Hoofdstr /O - Veenendaal gepekt, dus stevig gemaakt kun nen leveren? Heden van zwaar materiaal in diverse kleuren. Zie verder de etalsge. Wij hebben nog tientallan art, voor u. „Het iJzerhuls" A. v. ERK, Patrimoniumlaan 3, Tel. 640, Veenendaal. Boekhoudingen - Accountancy Lid Nat. Ver. v. Acc. - Lid N. I. v. B

De Vallei | 1945 | | pagina 3