DOOR GASVERSTIKKING OM HET - LEVEN GEKOMEN. Door tot op heden onbekenndc oor zaak is de huishoudster van de familie van W. in de Julianastraat alhier, door gasverstikking om het leven gekomen. Door de Politie wordt een nader on derzoek ingesteld. 25 JAAR. Donderdag 22 November a.s., herdenkt de ons allen zo bekende A. Wilgenburg van de P.U.E.M., de dag waarop hij voor 25 jaar bij deze Maatschappij in dienst kwam. waarbij wij den Jubilaris van harte feliciteren. Zijn loopbaan begon op ongeveer 20- jarige leeftijd in Wijk bij Duurstede. Een jaar voor zijn komst naar 't Veen. was Wilgenburg nog in Amerongen als monteur werkzaam, toen werd hij over geplaatst naar hier, waar de Jubilaris nu al ruim 22 jaar heeft dienst gedaan en wel tot grote tevredennheid van zijn klanten. Vooral ook wat de stroomvoorziening in de laatste oorlogsjaren betrof, ook toen heeft Wilgenburg vele mensen, le gaal van licht voorzien, wat een grote uitkomst was, vooral voor diegenen die electries koken. Wij wensen den Heer A. Wilgenburg nog vele jaren in goede gezondheid toe. ERNSTIGE WAARSCHUWING. Een dezer dagen deed zich een geval van gasverstikking voor. de gasgebrui- kers worden gewaarschuwd, toch vooral op te letten dat de kranen goed zijn af gesloten. VERGADERING VRIJWILLIGE LANDSTORM. Vrijdag 23 November 's avonds 8 uur houdt de Vrijwillige Landstorm, Bur gerwacht en de Schietvereniging ..Prins Hendrik" alhier in 'Hotel ,,De Koren beurs" .aan de Markt, een algemene be langrijke vergadering. KAN HET ANDERS? HET VEEN IS BUITENGEWOON TEVREDEN OVER DE STRAAT VERLICHTING, MAAR De meeste Venendalers zijn tevreden over de straatverlichting van het dorp. Het is geweldig wat op dit gebied is be reikt, en wat een genot na zoveel don kere jaren. Maar toch vraagt men ons nog weer, eens te schrijven over het niet branden van de verlichting in de don kere morgenuren. Hierover kan, na inlichtingen ingewon nen te hebben, over gezegd worden dat: Van Gemeentewege wordt er weer aan gewerkt nog meer lichtpunten van de P.U.E.M. los te krijgen, en men is van mening dat het voorlopig van groter be lang is 's avonds meer licht te hebben en hiervoor eerst toestemming voor af te wachten, dan direct ook weer stroom te vragen voor de korte tijd dat het Ts morgens donker is. Maar, er zal zodra mogelijk, aan be gonnen worden, ook dit in orde te ma ken. Dinsdag 20 November j.l., werd door het Centrale Bestuur van de Buurtvereni gingen ten Zuiden van de Spoorlijn met inbegrip van de Parallelweg, het volgen de schrijven gericht aan Burgemeester en Wethouders van Veenendaal, waar van de inhoud als volgt: Veenendaal. November 1945. Aan den Weled. Heren Burge- meester en Wethouders der Gemeente Veenendaal. De buurtverenigingen ten Zuiden van de spoorlijn met inbegrip van de Parallel weg, hebben zich staande ter vergade ring verenigd onder een voorlopig cen traal bestuur, en komen met een schrij ven tot Uw WelEd. aangaande verschil lende kwesties in onze gemeente, waar zij gaarne zeer spoedig verandering in gebracht zagen. Het gaat rihmelijk in de eerste plaats om de spoorwegovergang aan de Kerke- wijk. Hoelang reeds is dit niet een der ver- keersopstakels te Veenendaal geweest, en nu er geen treinen rijden, meende boven genoemde vereniging, dat het nu de juiste tijd is om aan dit verkeersopstakel te werken, daar er anders straks zeer zeker weer vele bezwaren geopperd zullen wor den. Wij twijfelen er niet aan, of er zullen nu ook moeilijkheden zijn, maar met een weinig goede wil, zal er op dit punt ze ker iets te bereiken zijn. zodat wanneer de toestanden in de bedrijven weer wat hersteld zullen zijn, de arbeiders van hun korte schaftuur geen tijden voor de spoorwegovergang behoeven te wachten. Tevens verzoeken wij U namens de bewoners van de Pelikaanstraat de weg welke leidt van de Parallelweg naar de Pelikaanstraat te willen verbeteren, daar de toegang tot genoemde straat vooral gedurende de wintermaanden onhoudbaar is. Ook zouden de bewoners van boven genoemde straat gaarne zien dat de sloot, welke langs de toegangsweg van deze straat ligt, gedempt wordt. Tevens verzoeken wij U namens de bewoners van de Dijkstraat de daar lig gende straatweg te willen verbeteren in dien mogelijk te verbreden, en de sloot, welke loopt langs de boerderij van den Heer G. Versteeg te willen dempen. Bovengenoemde Vereniging vertrouwt, dat de overheid in Veenendaal hun ver zoek ten spoedigste zal willen en kun nen inwilligen. Met de meeste Hoogachting namens het voorlopig bestuur, A. MIDDELHOVEN, Voorz. D. v. KAMPEN. Secr. Veenendaal, November 1945. Aan den WelEd. Heren Burge meester en Wethouders der Gemeente Veenendaal. De buurtverenigingen ten Zuiden van de spoorlijn, met inbegrip van de Paral lelweg, hebben- zich staande ter verga dering verenigd onder een voorlopig centraal bestuur, en komen met een re quest tot U WelEd., aangaande de vuil nisbelt, welke zich zo goed als midden in de kom der gemeente bevindt. Het is een nadrukkelijk wens der buurtverenigingen dat de vuilnisbelt aan de patrimoniumlaan ten spoedigste opge heven zal worden. De reden waarom wij dit wensen is als volgt samen te stellen. Ten eerste. Dat de omwonenden aldaar vooral ge durende de zomermaanden zeer vele on aangename geuren te incasseren hebben, ja zelfs veel stank van kadavers welke daar onbegraven gelegen hebben, waar natuurlijk de nodige insecten het hunne toe bijdragen om verschillende ziekten in de hand te werken. Wij weten een weinig in Veenendaal wat het zeggen wil als er besmettelijke ziekten de ronde doen, en dan juichen wij het toe als de overheid daar maat regelen tegen durft te nemen. Wij steu nen er op dat de overheid van Veenen daal zal willen inzien, dat de stortplaats van vuil niet op de juiste plaats is aan gebracht, en dat deze stortplaats zeer zeker ten spoedigste verwijderd dient te worden. Ook hebben wij het noodzakelijk ge acht om ons in verbinding te stellen met de pachter der gronden, waarop wij van hem ten-antwoord kregen dat hij wenste, dat de gemeente ten spoedigste zou op houden met het storten van vuil, daar zij toch het ganse land vernielde door de slordige afwerking. Wij vertrouwen op de overheid dat zij de nodige stappen zal doen, om de vuilnisbelt ten spoedig ste over te brengen naar een plaats bui ten de kom der gemeente. Ten Tweede. Bovengenoemden verzoeken U maat regelen te willen nemen betreffende de waterafvoer in de Groen v. Prinsterer- straat en de Groene Laan, daar deze bij een weinig regenwater direct onbegaan baar zijn en dan dagenlang de nodige stinkende modder achterlaat, ook al weer een punt wat direct belang heeft met onze volksgezondheid. Tenn Derde. Bovengenoemde verenigingen verzoe ken U te willen komen tot het oprichten van een kleuterschool over de spt^rlijn, daar de afstand welke onze kinderen moeten afleggen naar de thans bestaande kleuterschool veel te groot is om deze school geregeld te kunnen bezoelien^ het. is vooral voor Moeders van grote ge zinnen een dringende eis dat ook hier in onze omgeving een kleuterschool wordt opgericht. Met deze drie vraagstukken hoopt bo vengenoemde vereniging het belang te dienen van de Veenendaalse bevolking, en zeer zeker het belang van hen, die bij haar vereniging zijn aangesloten, wat thans reeds ongeveer vierduizend zielen bedraagt. Bovengenoemde vereniging vertrouwt dat de overheid van Veenendaal hun verzoek ten spoedig zal inwilligen. Met de meeste Hoogachting, Namens het voorlopig bestuur, A. MIDDELHOVEN, Voorz. D. v. KAMPEN. Secr. Als bijlage een adhaesielijst, waarop de besturen der buurtverenigingen hun adhaesie betuigen aan deze requesten. TENTOO "STELLING. De Venendaalse Konijnenfokkers Ver eniging V.K.V. organiseert op 6, 7 en 8 December a.s. in de Eierhal te Vee- nenndaal een tentoonstelling. De opening zal plaats hebben op Vrijdagavond 7 uur. De keuring zal een dag voor de opening plaats vinden door een deskun dige jury. De Burgemeester der gemeente Vee nendaal: maakt bekend': dat ingevolge een overeenkomst tus sen den opperbevelhebber van het Geal lieerde Expeditieleger en de Regering van het Koninkrijk der Nederlanden, alle „Claims", berustende op schade door Ge allieerden toegebracht of vermoedelijk toegebracht, dienen te worden ingediend bij de Burgemeesters van de gemeenten, waarin het feit, waarop de „Claim" be trekking heeft, plaats vond. Deze „Claims", voort vloeiennde uit schade, geleden door: 1. verkeersongevallen: 2. gebruik van onroerende goederen; 3. diefstal, plundering, enz.; 4. inkwartiering; 5. ongevallen, overkomen aan arbeiders in loondienst bij de Geallieerde troe pen: 6. overige handelingen van Geallieerde militairen: dienen ter gemeente-secretarie te worden ingediend, alwaar formulieren voor het opgeven dezer schade verkrijgbaar zijn. In de gevallen genoemd onder 2 en 4, kunnen „Claims" over schade aan eigen dommen toegebracht, eerst worden inge diend wanneer de vordering, respectieve lijk de inkwartiering, is geëindigd. Iedere „Claim" moet zo duidelijk mo gelijk worden omschreven, waarbij men tevens moet opgeven of en hoe het be treffende goed verzekerd is. Men wordt er op attent gemaakt, dat in geen geval schade onder f 5- door het Rijk wordt vergoed. De Burgemeester van Veenendaal maakt bekend: dat de inkwartieringsbiljetten wegens inkwartiering van Geallieerde Militairen vóór 24 November a.s. moeten worden ingeleverd ter Gemeente-Secretarie, Hoofdstraat 100. afd. Financiën. Biljetten, die na die datum worden in geleverd, zullen niet meer in behande ling worden genomen. Veenendaal, 16 November 1945. De Burgemeester voornoemd, J. H. VAN SCHUPPEN, plv. R.K. KIESVERENIGING HERREZEN. De R.-K. Kiesvereniging alhier, wier ledenlijsten in 1940 in beslag werden ge nomen, is weer verrezen. Het oude be stuur" is en bloc afgetreden. Het nieuwe bestuur, dat zich voorstelt de vereniging te leiden in radicaal democratischen geest, is als volgt samengesteld: 'J. Peltenburg, Voorz.; W. Th. Ddanèn, penningm.; D. Philips, secr.; J. A. Rot huizen, 2e voorz.; H. G. Epskamp, 2e secr.; A. L. Stal en A. F. Jacobsen, comm. GEVONDEN VOORWERPEN: kinderwant; heren handschoen: porte- monnaie; wollen sokje; ring met 3 sleu tels; overgordijn. VERLOREN VOORWERPEN: tabakskaar t; 2 portemonnaies; teke ning; portefeuille; 2 persoonsbewijzen; brandstoffenkaart; armband; textielkaart; 3 inlegvellen: kinderhandschoen; zak horloge met ketting; weggelopen: een bruin pinstertje met witte borst. BENOEMING. Het Bestuur van het Groene Kruis te Stichts en Geld.-Veeenendaal heeft met ingang van 1 November j.l. tot wijkver pleegster benoemd Zuster M. Looye te Hillegersberg in de plaats van Zuster A. Swart, die een benoeming te Kamerik heeft aangenomen. -Zustor Looye heeft haar intrek geno men in het Wijkgebouw, Kerkewijk 30. BURGERLIJKEN STAND. Veenendaal. Geboren: Margareth Joan, d. v. C. Hesseling en A. C. Ter Haar; Jan, z. v. L. Lieftinck en P. v. Dijk; Johanna, d. v. S. Diteweg en T. v. d. Klift. Overleden: Arris van Voskuilen, 76 j. Ondertrouwd: A. v. Manen en C. M. Croes; W. v. Stempvoort en G. v. Leeu wen; R. v. Appeldoorn en J. v. Manen. Getrouwd: A. J. Sterk en W. Kloot: J. D. Diepeveen en H. L. de Graaf. C. Diepeveen en A. Versteeg. DISTRIBUTIEKRING VEENENDAAL PUBLICATIE. Na-uitreiking bonkaarten K 513, Ta- bakskaarten QA 513, Versnaperings- kaarten QB 513 en gecombineerde kaar ten QC 513, voor Veenendaal, Rens- woude en Eist (Utr.) heeft plaats te Veenendaal (Eierhal) op Vrijdag 23 de zer van 9.00—12.30 en van 14.00-16.00. Ingezetenen van Renswoude wordt nogmaals gelegenheid gegeven hun stam kaarten te doen zegelen ten Gemeente huis Renswoude op Donderdag 22 dezer van 9.0012.00 en van 14.0016.00. Het aanvragen om extra rantsoenbon nen brandstoffen bij bevallingen dient te geschieden bij den behandelend genees heer of vroedvrouw (ongeveer 14 dagen voor vermoedelijke datum). Als attest voor deze aanvrage dient te worden gebruik gemaakt van het formu lier MD. 133-02. VEENENDAAL—S. C. H. 1—0. In een meer spannende dan fraaie wed strijd heeft Veenendaal beide punten thuis gehouden wat eigenlijk iets meer is dan zij verdiende. De wedstrijd welke om half drie aan ving was nog geen minuut oud, toen er een corner-bal tegen S.C.H. gegeven werd, die door van Koten ineens inge schoten werd, wel raakte de doelverde- diger de bal nog, doch dat was alleen om hem verder het doel in te werken 10. Er volgt dan direct een goede aanval van S.C.H. welke besloten wordt met een goed schot van Spanjaard, hetgeen door Dille goed wordt gestopt. Direct zien we dan een bal tot corner verwerken, die weggewerkt wordt. In deze periode is Veenendaal steeds de meerdere doch kan door het goede verdedigen van Spanjaard en de spil Westerik geen doelpunten maken. Zo zien we achter .elkaar Ver meer, Davelaar, Kroesbergen en Middel hoven langs schieten, een strafschop te gen S.C.H. wordt door Vermeer naar van Koten door gegeven, die zeer hard net langs schiet. De rechtsbinnen van S.C.H. schiet bij een doorbraak zeer hard in, doch Dille redde ten koste van een corner schitte rend. Pauze 10. Na de thee eerst een zelfde spel met aan beide zijden gemiste kansen, maar toen kwam S.CjH. zo geweldig opzetten dat v. d. Weerdhof met zijn mannen alle zeilen bij moesten zetten om de neder laag te ontgaan. Er kwamen in deze tijd ongeveer tien cornerballen tegen Veenen daal, terwijl zij zelf maar een enkele aan val deden die ook niets opleverde. Zo werd deze eerste comp. wedstrijd reeds in de eerste minuut beslist. Dille heeft eigenlijk deze wedstrijd gewonnen, hij deed ons aan enige jaren geleden den ken, toen was hij steeds in zo'n goede vorm. Scheidsrechter Bos onderbrak wel eens veel maar leidde toch deze zware strijd naar behoren. De verdere uitslagen voor Veeendaal zijn: Veenendaal 3A.P.W.C. 2 10. D.O.V.O.'Veenendaal 4 19. Veenendaal 5D.O.V.O. 2 43. RHENEN. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. De heer en mevrouw G. Baardman- Boxman, wonende in deze gemeente, her dachten 16 November j.l. de dag, waarop zij voor 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. De muziekvereniging „Ons Genoegen" bracht het bruidspaar een serenade. SPORT. Wij vernemen dat a.s. Zaterdag 24 November de eerste voetbalwedstrijd zal plaats vinden op het nieuwe terrein van de Vereniging „Voorwaarts" achter het veerhuis alhier tussen het gemeentelijk elftal „Wapendragers" en een combi natie van „Voorwaarts". Het Bestuur van laatstgenoemde ver eniging heeft besloten, nu zij de be schikking over een behoorlijk terrein heeft gekregen, alsnog in de competitie van de afdeling Utrecht van de K.N.V.B. uit te komen. ONDERWIJS. Het onderwijs aan de tweede klasse der school voor U.L.O. is gisteren weer hervat in de bijzondere school aan de Achterbergsestraatweg alhier. In verband met brandstoffenschaarste heeft dit enige dagen gestagneerd. COLLECTE VOOR INDIE. Het Rode Kruis, afdeling Rhenen or ganiseert 1 December a.s. een collecte onder het motto „Hulpverlening aan In- dië". De mogelijkheid bestaat om van geblokkeerde rekeningen gelden over te schrijven op rekening van het Rode Kruis afd. Rhenen p.a. Hoboken Bank alhier, speciaal voor dit doel. Scherpenzeel. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pieter, z. v. J. ter Maaten en H. v. d. Pol. Ondertrouwd: F. Weiiers en M. R. Hooijer. D. Terpstra en J. de Koning. J. van Gent en W. C. Bruggink. Getrouwd: J. Floor en J. v. Ommering. Ze willen niet. Oostenrijkse advocaten hebben ge weigerd Seyss Inquart in het proces te Neurenberg te verdedigen.

De Vallei | 1945 | | pagina 2