Veenendaal. DANK AAN HET N.V.H. Des rokers-smaak van hedendaags, begint [weer te verfijnen. Zodoende moest de eigen bouw van het [toneel verdwijnen. De blazertjes zijn uitverkocht, en ,,'t zwart" [wil ons niet smaken, dus moeten wij van lieverlee weer aan ['t sigarenmaken. De „tank" werd voor de dag gehaald en [met prachtambitie, vertrokken we de eerste dag al op ons oude [fietsie. De anti-plofband knallend, overstemd door ['t luide zingen Zo reden wij de eerste tijd, de weg naar [Wageningen. Toen later kwam de N.B.M., die reed ons [toen heel vlug, des morgens naar het „rooie darp" en ['s avonds weer terug Maar Veilig, Vlug, Voordelig, was vergeten [naar het leek, Want wij betaalden in die tijd vijf-veertig [in de week. We vroegen toen aan 't N.V.H. herstel dat [nu eens even, wij hebben na deez' dure rit geen geld om [van te leven. Het N.V.H. schreef de N.B.M. om een maandabonnement, dat scheelt ons nu steeds ied're maand, een [hele mooie cent. Een woord van dank, geldt hier gewis, voor Neerlands Volks Herstel En zit U soms ook in de knel, trek daar maar aan de bel. Ze helpen daar een iegelijk van elke rang [en stand, Voor opbouw en tot het herstel van dier'bre [Vaderland. E. V.K.V.-jaarvergadering. De Veenendaalse Konijnenfokkers Ver eniging hield op Woensdag 21 Nov. haar jaarvergadering in de Kegelbaan van Hotel „de Roskam". Om precies 8 uur kwam de Voorzitter der V.K.V., den heer E. Wels, het toneel op, om de avond te openen. Hij deed dat in de vorm van een welkomst woord. Spreker schetste de 5 jaren die ach ter ons liggen, dat er in die tijd veel was geleden, maar een betere tijd gaan wij tege moet, zo sprak hij. Ook heette hij allen har telijk welkom in het bijzonder de gasten. Na het openingswoord gesproken te hebben, deed de Voorzitter enige mededelingen be treffende de a.s. wintertentoonstelling, op 6, 7 en 8 December in de Eierhal. Nadien kwam op het toneel, de ons aller bekende humorist en populaire zanger Gra- dus. Als eerste nummer gaf hij „Het wordt nu weer winter" in de vorm van enige lie deren, op een alleraardigste manier naar voren gebracht. Dat het in de smaak viel bij het publiek, bewees het daverend applaus. Daarna kwamen enige jeugdleden op de planken, en wel de heren Sjors van Beek, C. Achterberg, J. Jansen en H. J. Vermeulen. Enigen van hen hadden een beetje „plan kenkoorts", maar verder deden zij het zeer correct. In de pauze werd getracteerd op koffie met gebak en bier, limonade en likeur. Na de pauze werd een stukje opgevoerd uit de dagen van Mei '45: „De S.A. op roverij", door enige leden van de V.K.V. Een dave rend applaus gaf het publiek als beloning voor de heren toneelspelers. De voorzitter sloot de drukbezochte ver gadering. De V.K.V. kan terugzien op een goed geslaagde avond. Arbeidsbeurs. Er worden gevraagd: 90 timmerlieden, 115 metselaars, 10 schilders, 5 stucadoors, kappers, automonteurs, smeden, loodgie ters, bakkers, kantoorbedienden, minderj. fabrieksarbeiders en -sters, dienstboden, werksters, 1 smid-bankwerker, 1 stoker en 1 machinist. Er bieden zich aan: straatmakers, elec- triciens, textielarbeiders, sigarenmakers, slagers, chauffeurs, ongeschoolden. Gevonden voorwerpen: Een sjaal: 9 zilverbons: portemonnaie; mansjas met inhoud: inlegvel: damesschoen: kolenkaart; 2 kinderwanten. Verloren voorwerpen: Parapluie; pondsgewicht: 5 zilverbons; kinderschoentje; voertouw; paar herenhand schoenen: inlegvel: pakje met inhoud; want: portemonnaie met inhoud; manchetknoop: twee snoepkaarten; tabakskaart; stamkaart: weggelopen: een klein geel hondje. Joris Ivens weigert. De cineast Joris Ivens die van de rege ring opdracht had, een film te maken over de bevrijding van Indonesië, heeft deze op dracht teruggegeven, daar hij zich niet kan verenigen met de politiek van de Neder landse Regering in Indië DISTRIBUTIEKRING VEENENDAAL. Uitreiking van Bonkaarten K 601. De Directeur van de Distributiekring Veenendaal maakt bekend, dat op onder staande data de uitreiking zal plaats vinden van bovengenoemde Bonkaarten, telkens van 912 en van 14.0016.30 uur. Soorten Bonkaarten. Bonkaarten KA 601 voor houders van in legvellen GA 508: KB 601 van inlegvel GB 508; KC 601 van inlegvel GC 508: KD 601 van inlegvel GD 508 en KE 601 van inleg vel GE 508. Uitreikingsschema: Veenendaal, woning bij de „Eierhal": Maandag 3 Dec. letter A; Dinsdag 4 Dec. B; Woensdag 5 Dec. C en D; Donderdag 6 Dec. E, F en G; Vrijdag 7 Dec. H, I en J; Maandag 10 Dec. K, L en M; Dinsdag 11 Dec. N en O; Woensdag 12 Dec. P, Q en R; Donderdag 13 Dec. S en T; Vrijdag 14 Dec. U, V en W; Maandag 17 Dec. X, IJ en Z. Rhenen, Distributiekantoor: Maandag 3 Dec. letters A, B en C; Dins dag 4 Dec. D, E en F; Woensdag 5 Dec. G, H en I; Donderdag 6 Dec. J, K en L; Vrijdag 7 Dec. M, N en O; Maandag 10 Dec. P, Q, R en S; Dinsdag 11 Dec. T, U, V, W, X. IJ en Z. Renswoude, Café ,,'t Hofje": Maandag 18 Dec. letters A, B, C, D en E; Dinsdag 19 Dec. F, G, H, I, J en K; Woensdag 20 Dec. L, M, N, O, P, Q en R; Donderdag 21 Dec. S, T, U, V. W, X, IJ en Z. Eist, Gebouw „Pnieël": Woensdag 12 Dec. letters AJ; Don derdag 13 Dec. KZ. De letters geven de beginletters der fa milienaam aan. Bij de uitreiking dient te worden mede gebracht: de Tweede Distributiestamkaarten met inlegvellen van alle gezinsleden. Na-uitreiking zal niet plaats vinden. Overzicht inlevering consumentenbonnen en uitreiking toewijzingen. Voor het tijdvak van 2 tot en met 8 December 1945. Week 13-2. Zout 156, 251 rest. 119, 214, 2 rants. 470 471. Peulvruchten: 158 rest 121, 1 rants., 472. Jam: 157, 252 rest. 120, 215, Yi rants., 473. Brood: 300 tot en met 306, 400, 401, 8 rants., B 21. 22, C 21, 22, 4 rants., 446 Am. Bloem. 447 Inl. Bloem. 448 Reductie. 449 Zout. Vermicelli: 159, 253 rest. 745, 1 rants., 474. Gort: 155, 250 rest. '118, 213, 1 ranfs., 475. Eieren: Rantsoenbonnen. 1 rants., Art. 37. Dat. 8-12- 45. Melk: A 23 rest. A 16 1 rants., B, C 23 rest. B, C 16, 1 rants., 410 rest. 258 3 rants., 476, 477. Vlees: 315, 411 rest. 162, 256, \Vi rants. Ontv.bewijs met vlees zegels. Vleeswaren: 315, 411 rest. 162, 256, \y2 rants.. Art. 52 Dat. 52. Dat. 8-12- 45. Aardappelen: 316, 317 rest. 163, 164, 2 rants., B 24, 412 rest. B 15, 257, 1 rants., 478, 479. Grossiers: Tabak: Coup. 426 rest. Coup. 392, G. 16, G 17. Belangrijk voor petroleum detaillisten. De hieronder genoemde petroleumbonnen kunnen ingeleverd worden tot de daarachter genoemde datum: A, B, C en D 781 tot en met 11 Dec.; 09, 10, 11 en 12 tot en met 20 Dec.; 63 tot en met 20 Dec.; 112, 113 en 114 tot en met 20 Dec.; 169 en 269 tot en met 14 Januari 1946. De Directeur van de Distributie kring Veenendaal, G. HENSEN. RENSWOUDE. Herbegrafenis Cornelis Koetsier. Maandag 26 November j.l. is onder grote "belangstelling het stoffelijk overschot van Cornelis Koetsier teraardebesteld. Koetsier werd 23 Januari van het vorig jaar gearresteerd en 22 Februari d.a.v. ge fusilleerd. Enige tijd geleden opgegraven uit een massagraf, werd hij nu alhier herbegraven. Op het kerkhof werd o.a. het woord ge voerd door de Burgemeester, D*. van de Krift, Luit. van den Bosch en George van de K.P. Van de zijde der oud-illegalen, waren er kransen van de L.O. en de K.P. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertje Everdina, d. v. A. D. J. van Zijtveld en H. Burgers. Ondertrouwd: Adrianus Jacob Barendre^t, 30 jaar, Ede en Teuntje van de Weert, 29 jaar. Getrouwd: Hendrik van Voorst, 28 jaar en Cornelia Voskuil, 23 jaar. Scherpenzeel. Geboren: Willem, z. v. M. van de Brand- hof en J. Klumpenaar; Hendrik, z. v. W. Wagensveld en M. van Ravenswaay. Vergadering Landstorm, Burgerwacht en Schietver. Prins Hendrik. Vrijdagavond vergaderden de leden van de Buitengewoon Vrijwillige Landstorm, de Vrijwillige Burgerwacht en die der Schiet vereniging „Prins Hendrik", om gezamenlijk te spreken over de toekomst dier corporaties. Het geheel stond onder leiding van den Voorzitter van „Prins Hendrik", de heer H. C. v. Schuppen. Na opening en verwel koming, gaf hij het woord aan den Secre taris, die een verslag gaf van hetgeen was gebeurd in de voorbije oorlogsjaren. Aller eerst wat betreft de schietbaan. Deze is af gebroken en de materialen zijn ondergedoken geweest en wat meer zegt ook behouden. Toen het bosch gekapt werd, heeft het Be stuur een onderhoud gehad met de verhuur ster van de baan, de firma de Wed. D. S. v. Schuppen en Zoon. Hij sprak zijn dank uit voor de tegemoetkomende en welwillen de houding die van de Firma werd onder vonden, zodat het voortbestaan der baan is verzekerd. Ook van de zijde der Heide Mij. werd de meeste medewerking getoond, zodat Veenendaal over enige jaren een der mooi ste banen uit de omtrek zal bezitten. Het gemeenschappelijke „potje" dat de drie ver enigingen hadden, is eveneens behouden ge bleven. Op een met de drie besturen gehou den vergadering, was besloten alles over te doen aan de Schietvereniging, de enige ver eniging die op schietsport nog bestaat, wijl èn B.V.L. èn Burgerwacht zijn geliquideerd. De vergadering was het met deze daad ge heel eens, wijl men anoniem van mening was, dat geen tweede vereniging naast de bestaande moest komen. Na afzonderlijke beraadslaging gaven alle aanwezigen zich op als lid van de Schiet vereniging, terwijl de leden der vereniging alle aanwezigen zonder ballotage aannam. De vergadering werd nu gesloten en als ledenvergadering van de Schietvereniging voortgezet, waarbij als belangrijkste punt de aandacht vroeg de bestuursverkiezing, waar bij uit elk der voormalige besturen enige leden tot bestuursleden gekozen werden. Betreffende vooruitzichten om te schieten is de toekomst nog niet erg rooskleurig. De Koninklijke Vereniging van Scherpschutters heeft echter al veel gedaan en van de zijde van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waaronder ook de sport resorteert, wordt veel medewerking ondervonden. Op de te houden vergadering van de Schietkring de Gelderse Vallei, waaronder ook Prins Hendrik behoort, zullen nadere besprekingen gevoerd worden. DISTRIBUTIEKRING EDE Distributie van schoenen Aangezien mij vele vragen bereiken over de geldigheidsduur van de doo* mijn dienst uitgegeven nieuwe schoenenbonnen (zegels) vestig ik Uw aandacht op het volgende: Zodra U een bon door mijn dienst wordt toegewezen, levert U deze bon bij een door U zelf te kiezen schoen handelaar in, ook dan als hij niet in staat is U onmiddellijk de schoenen te leveren. De herbevoorrading der schoen handelaren vindt n.l. plaats door opzen ding van de door het publiek ontvangen schoenenbonnen naar den fabrikant. Wenst U derhalve binnen de daarvoor vastgestelde termijn op Uw bon schoe nen te kopen, levert dan direct Uw bon tegen ontvangstbewijs bij Uw schoen handelaar in; verlopen der bonnen is dan uitgesloten. Uitreiking bonkaarten KA t/m KE 601 Volgens onderstaand schema zal de uit reiking plaats vinden van de levensmid delenkaarten voor de le periode 1946. Met nadruk wordt erop attent gemaakt dat zelfverzorgers voor deze uitreiking niet in aanmerking komen, maar hiervoor persoonlijk een oproep zullen ontvangen. Er zijn 5 soorten kaarten KA 601 v. houders van inlegv. GA 508 KB 601GB 508 KC 601 GC 508 KD 601 GD 508 KE 601GE 508 Deze bonkaarten zijn in tegenstelling met voorheen, voorzien van de opdruk »stad« In verband met de wijziging in de stad- en landregeling zal de gemeente Ede met ingang van 23 December a s. tot stadge- bied worden verklaard. De bonkaarten KA t/m KE worden uitgereikt tegen in levering van de bonnen GA t/m GE 508. Bij de uitreiking wordt in het vakje 401b van de tweede distributiestamkaart een A, B, C, D, of E gesteld, naar gelang een kaart KA, KB, KC, KD of KE is uirgereikt. Slechts op inlegvelbonnen met het kring nummer 460 zullen bovengenoemde kaar ten worden uitgereikt. Een uitzondering hierop wordt gemaakt voor schippers en woonwagenbewoners. De uitreiking zal plaats vinden als volgt: Ede Maandag 3 Dec. de letters A en C Dinsdag 4 B Woensdag 5 Dec. de letters D, E en F Donderdag 6 Dec. de letters G, H en I Vrijdag 7 Dec. de leters J, K en L Zaterdag 8 Dec. de letters M en N Maandag 10 Dec. de letters O, P, Q en R Dinsdag 11 Dec. de letters S, T en U Woensdag 12 de letters V,W,X,Y en Z telkens van 9.30 tot 15.30 uur in „Ons Huis", Zaterdags van 9.15 tor 11.30 uuri Ederveen Vrijdag 7 Dec. a.s. van 9.30 tot 15 30 uur in de Openbare School. Geld. Veenendaal Maandag 10 Dec. de letters A t/m L Dinsdag 11 Dec. de letters M t/m Z in de Openb. school, Pr. Bernhardlaan van 9.30 tot 15 30 uur. Voor het in ontvangst nemen van boven bedoelde bonkaarten dienen alle tweede distributiestamkaarten met inlegvellen te worden medegebracht. Het publiek dient zich stipt te houden aan de indeling in dagen, uren en letters. Hiervan kan niet worden afgeweken. Leider distributiedienst Ede J. T. BAGCHUS RHENEN. E.H.B.O. of Rode Kruis. Naar wij vernemen zal de E.H.B.O. af deling Eist, waarschijnlijk in zijn geheel overgaan naar de afdeling Rhenen van het Nederlandse Rode Kruis. De besprekingen tussen de besturen hebben reeds plaats ge had. De eindbeslissing rust nu op de leden van de afdeling E.H.B.O. A.s. Donderdag 29 November zal hiervoor een openbare vergadering gehouden worden in de zaal van den heer A. Roelofsen te Eist des avonds om 8 uur. Een ieder die interesse heeft voor het Rode Kruis wordt uitgeno digd deze vergadering te bezoeken. Voorwaarts-Wapendragers 31. Zaterdagmiddag j.l. werd op het nieuwe voetbalveld aan de Veerweg de eerste wed strijd gespeeld tussen een Voorwaartscom- binatie en het gemeentelijk elftal „Wapen dragers". Voorwaarts is het eerst in de aanval, doch dank zij goed werk van haar middenlinie verplaatsten de wapendragers het spel en komt het Voorwaartsdoel enkele malen in jevaar. Na een half uur spelen scoort de Voorwaartsrechtsbinnen (1—0). Na de rust doen de Wapendragers hardnekkige pogin gen om de achterstand in te lopen, echter zonder succes. Dit komt aan de andere kant als de linksbinnen een vrije schietkans be nut (20). Een buitenspel doelpunt van denzelfden speler brengt de stand op 30. De Wapendragers geven de moed nog niet op en kort voor het einde schiet de uitste kend spelende rechtshalf een voorzet van links onhoudbaar in, zodat het einde komt met een 31 overwinning voor Voorwaarts. INGEZONDEN. In Rhenen beginnen we zo waar de eerste stap op de weg naar ordening in het be drijfsleven te zetten. Het is alleszins te prij zen dat men hier aan het gehele land een voorbeeld geeft. Echter, er is iets in de knoei gekomen en wel de democratie. Sinds wanneer is het geoorloofd dat enige melkhandelaren beslissen over ca. 6000 in woners zonder deze' er in te kennen? De dictatoriale maatregelen hielden immers op, per 5 Mei 1.1. Maar hier beginnen ze weer; ook een eerste stap, maar nu in de ver keerde richting. Het lijkt mij zeer gewenst in de vervolge eerst even de meest belang hebbenden, in casu de consumenten, te raad plegen. Er ging een boos gerucht sinds enige tijd, dat het ventverbod gehandhaafd bleef, omdat sommige melkhandelaren vreesden door de consumenten afgedankt te worden, omdat, ja, laten we het maar zeggen, zij hun klanten in de bezettingtijd niet altijd behoor lijk hadden behandeld. Nu was de tijd der vergelding gekomen! Maar zie, er werd weer een streep doorgehaald. Zit er verband tussen deze maatregel en de bovengenoemde vrees, of toch ordening? lisschien willen de betrokken melkhande laren ons inlichten of eventueel het bedrijfs- schap. En voor het vervolg, overleg tussen handelaren, overheid en consumenten waren zeer gewenst. Nu werd er beslist over ons en zonder ons, precies als in de volmaakt verleden tijd. M. M. v. SGHAIK, Rhenen. BURGERLIJKE STAND. Rhenen. Geboren: Bertje, d. v. S. M. van Omme ren en H. ten Hallers. Ondertrouwd: Jan Willem Drost, 27 jaar en Aleida Johanna Maria Demont, 24 jaar: Bart van Viegen, 24 jaar en Jannetje van Laar, 22 jaar. Getrouwd: Gerardus Leonardus Hulsman en Willemina Onink; Derk Jan Berendsen en Cornelia Alberta Blok; Aaldert Drost en Rijntje Roest; Govert Legemaat en Cornelia van Beijnum. Overleden: Cornelis Haartman, 72 jaar, gehuwd met P. Hovestad.

De Vallei | 1945 | | pagina 2