Konijnen-Tentoonstelling. Op 6, 7 en 8 December j.l. hield de Venendaalse konijnen fokkers vereniging haar jaarlijk se tentoonstelling in de Ge meente Eierhal. Ofschoon dit de eerste tentoonstelling na 5 jaar oorlog was, waren de die ren over het algemeen van goede kwaliteit, en zeer zeker voldoende om hiermede vol goede moed de toekomst in te gaan. Ingezonden werden in totaal 174 nummers, waaronder een twintigtal cavias. De keuring vond. plaats door de Heren Graumans uit Soest en Van Essen uit Arnhem, welke bei den zeer tevreden waren met het getoonde materiaal De voornaamste resultaten wa ren als volgt: Kampioen der tentoonstelling. Deze titel werd gewonnen door een Alaska voedster, kooinr. 70, eigenaar J. H. Budding. Dit dier was tevens het mooiste dier der middenrasen. Het mooiste dier der grote rassen was een Franse Hangoor, kooinr. 20, eigenaar J. de Flui ter. Als mooiste dier van de kleine rassen kwam te voorschijn een Konijngrijs Hollander, kooinr. 109 eigenaar F. Gorte- muller. ben Roodoog Pool, kooinr 142a, eigenaar C. J. v. Stuivenberg, eindigde als mooi ste der dwergrassen. Als mooi- te dier der langhaarrassen (de wolverstrekkers) kwam kooinr. 145, eigenaar D. G Héyboer, een prima Angora vopdster, terwijl als mooiste dier der korthaarrassen kooinr 152. een Gastor voedster, eigenaar J. C. Eijl, met de eer ging strijken. Ook bij de Cavias was grote belangstelling. Meerdere goede dieren waren ook hierbij te bezichtigen, b.v. de kooinrs. 163 en 166. Eigenaar van beide die.- ren J. W. Jansen. Alle overige nummers te bespreken is niet mogelijk, wij willen volstaan met kooinr. 29 Grcot Chinchilla en nr. 100 een Black and Tan. Bei de prima dieren. De publieke belangstelling was dan ook zeer goed te noemen, terwijl velen een betere kijk op deze sport hebben gekregen en zich als lid der VKV. opgaven. DE KERSTPOTTEN VAN HET LEGER PES HEILS Het Leger des Heils zal ook dit jaar weer evenals voor den oorlog gelden in zamelen voor het a.s. Kerstfeest. Enkele jaren was dit door de bezet ting onmogelijk, doch dit jaar zullen de Kerstpotten weer op de straten staan, U odigend iets te geven. Ook in verschillende winkels hebt U gelegenheid te offeren voor het mooie, welbekende doel „Vreugde te brengen aan allen", onverschillig welke richting men is toegedaan. ARBEIDSBEURS. Er worden gevraagd: Timmerlieden, met selaars, meubelmakers, kappers, schoen maker, automonteurs, loodgieters, sme den, smid-bankwerker, 2e machinist, 2e stoker (levenspositie's) winkelbedienden, bakker, kantoorbedienden minderj, fa brieksarbeiders en -arbeidsters, wasserij meisjes, vr. kantoorbedienden, dienst boden, werksters, enz. Er bieden zich aan: steenfabrieksarbei ders, grondwerkers, textielarbeiders, si- garenfabr. arbeiders, chauffeurs, onge schoolde arbeiders. Kerstconcert Grebbenkerkhof. Indien de weersomstandig heden dit toelaten, zal op 2e Kerstdag a s. des nm. 3 uur op de Grebbeberg een Kerstconcert worden gegeven door een man nenkoor, ter nagedachtenis aan hen die vielen tijdens deze oorlog. Dit is de eerste maal dat op dit kerkhof een dergelijke her denking wordt gehouden. Uitgevoerd zullen o m. worden de volger.de liederen: Ecce quomodo Moritur - Gallus. Boven de Sterren - Abt. Op Kerstdag Kerstlied Zondagmorgen Vertrouwen Eendracht. v. Egmond. Zwart. Abt. Abt. Distributiekring Veenendaal. Bonaanwijzing voor Petroleum. De volgende bonnen geven gedu rende het tijdvak van 1 Dec. tot en met 31 Dec. 1945, recht op het kopen van 4 liter petroleum. Van de kaart UA 510: 13 Petro leum, 14 Petroleum, 15 Petroleum en 16 Petroleum. Van de kaart UB 510 13 Petroleum en 5 Petroleum. Van de kaart UC 510 64 Petroleum. Van de kaart UD 510: 115 Petro leum en 116 Petroleum. Mits gesorteerd, mogen door de we derverkopers, de thans lopende pe troleum worden ingeleverd A,B,C, en D 781 tot en met 11 Dec. '45. 09, 10, 11 en 12 tot en met 20 Dec.'45. 63 tot en met 20 December. 112. 113 en 114 tot en met 20 Dec'45. 169 en 269 tot en met 14 Januari '46 13,14,15 en 16 tot en met 20 Jan. '46. 64 tot en met 20 Januari '46. 115 en 116 tot en met 20 Januari '46. Belangrijk voor de Detaillisten Aangezien het inleverings-overzicht nog niet ontvangen is, kunnen H.H. winkeliers hiervan kennis nemen, Za terdagmorgen ongeveer 10 uur op het publicatiebord aan het D.K. Rhenen. St.-Nicoïaas bezoekt de gym. vereen „Wilskracht" Zoals dit ieder jaar bet geval was, heeft de gymastiekvereni- ging „Wilskracht" ook thans weer een St.-Nicolaasavond ge organiseerd voor haar leden op Vrijdagavond j 1. in gebouw „Irene" aan de Grutterstraat. De zaal was overvol met leden en belangstellenden De avond werd begonnen met de verto ningvan een film, de thuiskomst van H.M. de Koningin na de capitulatie. Na dit filmpje sprak de secretaris der vereniging een kort openingswoord. Daarna verscheen de Sint met zijn Mei 1940 in een schuur had gelegen, met gevolg, dat het zaakje uit elkaar sloeg. De knaap is van onder tot boven getrof fen met scherven naar een zie kenhuis overgebracht. ER KOMT WEER TELEFOON. Sedert de bevrijding was in Rhenen slechts een telefoon verbinding aanwezig, we ke was aangebracht in het gemeente huis en aangesloten op het net Amerongen. Thans is de telefoondienst zover gevorderd, dat Rhenen weer is opgenomen in het net Arnhem en binnenkort meerde re urgente aansluitingen zullen worden ingeschakeld. Begrotingstekort van de Ge meente Rhenen. Teruggelopen. Eerst thans is definitief ko men vast te etaan dat het be grotingstekort v. n de gemeen te Rhenen oor de dienst 1945 bedraagt f. 68 551,09, hetgeen f. 41 207.63 minder is dan in 1944 Distributiekring EDE Uitreiking van Bonkaarten KA' t/m KE 601 aan zelfverzorgers olgens onderstaand schema zal de uitreiking plaatsvinden van d levensmiddt lenkaarten voor de 1 ste periode van 1946, aan zelfverzorgers. Er zijn 5 soorten bonkaarien a bonkaart KA 601 voor hou ders van inlegvellen GA 508 b. bonkaait KB 601 voor hou ders van inlegvellen GB 508 c bonkaart KC 601 voor hou ders van inlegvellen GC 508 d. bonkaart KL) O01 voor hou ders vart- inlegvel Icm - F D 508 e. bonkaa t KE 601 voor hou ders van inlegvellen GE 508 De bonk arten KA t/m KE worden i itgereikt tegen inle vering der bonnen 512 resp van de inlegvellen GA t/m .GE 508. Slechts op de inlegvelbon nen met kringnummer 460 zul len de bon-aarten worden t it gereikt De zelfverzor^e sdiene hun organisatienummer te kun nen opgeven bij de uitreiking, daar and-ts geen kaarten kun nen worden verstr* kt Alle tweede disributiestamk. met inlegvellendienen te w rden medegebracht. Men dient zich stipt te houden aan de indeling en_ v'°orzaë de leden van t van dagen, uren en letters. De uitreiking zal plaat vinden als volgt: EDE Donderdag 13 Dec a s. de letters A, B en C Vrijdag „Wilskracht" van geschenken en speculaaspoppen. Na een korte pauze, waarin chocolade melk werd geschonken zijn nog enkele films vertoond, w.o. een wintersportfilm, waarna de se cretaris deze geslaagde avond sloot- „Het Wapen van Hardenbroek" Het hotel Laheij krijgt thans zijn definitieve naam en zal voortaan heten „Het Wapen van Hardenbroek'. Het prach tige wapen, hetwelk in natuur steen is uitgevoerd, wordt hoven de hoofdingang aan de Fred v. d. Paltshof aangebracht, en heeft kolossale afmetingen. Wij vernemen nog dat het hotel telefonisch weer is te bereiken onder nummer 475- Nog een slachtoffer van de Meidagen 1940 Zaterdagochtend j.l. speelde een zes jarige jongen met een dop van een granaat, welke reeds vanaf de oorlogsdagen in 14 Dec. de letters D t/m I. Zaterdag 15 Dec. a.s. de letters J t/m L. Maandag 17 Dec. de letters Mt/m R. D.18 Dec. de leiters S t/m Z, telkens van 9 30 iotl5 30 in gebouw ,.Ons Huis" Zaterdags van 9-15 tot 11.30 u. GELD. VEENENDAAL: Donderdag 13 Dec. a.s Openb. School, Pr. Bernhardl. van 9 30 tot 15-30 uur. P1DERVEFN: Vrijdag 14 Dec. Openb. School van 9-30 tot 15.30 uur. Textieldistributie Voor kmderen, die geboren zijn vanaf 1 Jan 1945 t/m 7 Oct. 1945, waarvoor nog geen ver gunning voor babypakketten zijn verstrekt, kunnen babypakketten worden aangevraagd op onder sta nde dagen. Meegebracht die nen te worden de stamkaarten van moeder en kind. 2 Jan a.s. A Be. 3 jan. a.s. Bh Bo. 4 Br-C 7-„ D. 8 E-F. 9 G. 10 Ha He. 11 Hi-I. 14 J-K. 15 „L 16 M. 17 „N,0,P,Q 18 R. 21 „Sa-Sch. 22 Se-Sy. 23 T-U. 24 V-We. 25 Wh-Z. Daar het in de bedoeling ligt, indien mogelijk, de vergunning voor het babypakket onmid dellijk mede ie geven, kunnen aanvragen alleen worden? inge diend bij het Distributiekantoor U' fc de. Te Lunteren, Ederveen, Otterlo en Veenendaal kunnen geen aanvragen werden aange nomen. Leider Distiibutiedienst Ede: J. T. Bagchus. Distributiekring Doorn. Het Centraal--Distributiekan toor deelt mede, dat met ingang van 1 December de mogelijkheid geopend wordt op onderstaande uagen bij de 1 istributiediensten aanvragen om klompen in te dienen. Deui reikingder bonnen op deze aanvragen zal, voor zo ver betrokkenen in verband met de beperkte voorraad reeds direct voor (lompen in aanmerking komen, van 1 Januari a.s afp'aats hebb n. Erzullen afzonderlijke bonnen in gebruik genomen worden voor hoge en lage ma s-en vrouwen klompen, hoge en lage halven, hoge en lage drielingen en hoge en lace dopjes. Wanneer niet onmiddellijk bij de eers e uit reiking ten bon is verstrekt, zal deze bij een der volgende uit reikingen wo den uitgereikt. Het is derhalve niet nodig telkens Z.K H Prins Bernhard in gesprek met Sir Ernest Oppeuheimer een der ngekroonde koningen uit de diamantwereld.

De Vallei | 1945 | | pagina 2