Belastingzaken AGEBTEIt Bil JE UALLEI" ROB DE AVONTURIER Tj. de HUILDE W. v. Rijswijk. rakhuis met kantoorruimte Familieberichten Carolina GERRIT KLOMP ACCOUNTANT Belasting Consulent. HOOGSTRAAT ons TELEFOon no. is mr §-8-B "w een nieuweaanvraag inte dienen. Een aanvraag kunnen alleen indienen zij, die bij het verrich ten van hun arbeid noodzakelijk op het dragen van klompen zijn aangewezen, te weten: Abattoirpersoneel, Arbeiders brouwhuis, Arbeiders chemische bedrijven (zoutzuur, ammoniak- zuur), Asphaltteerders, Bier brouwerijen, Dekknechten Bin nenvaart, Granietschuurders, Houtarbeiders (creosoteerbe- drijven), Kuipers, Landbouwers, Landarbeiders, Reinigingsdiens ten, Scheepstimmerlieden, Schip pers (binnenvaart, vervoer van mest en groente), Schippers vrouwen, Smeden, (geen goud of zilversmeden, of gereedschap makers), Steenfabrieken, (lor/ie- rijders), Terrazzowerkers, Trom meldrijvers, Tuinbouw- en tui- niersbedrijven, Veedrijvers, Veeteeltbedrijven,, V i s s e rs (uitsluitend zee-), Voorslagers, Voorsmeden, Wasserij, bedie nend personeel van wasmachines Zoutbedrijven, Zuivelbedrijven Dit geldt zowel voor mannen als vrouwen, indien deze laatsten daadwerkelijk zodanige arbeid verrichten. De aard van de te verrichten werkzaamheden moet uit het aanvraagformulier blijken en de werkgeversverklaringmoet door den werkgever zijn inge vuld en ondertekend op de achterzijde van het aanvraag formulier. Bedrijven met meer dan 10 arbeiders kunnen, wanneer deze arbeiders arbeid verrichten, zo als bovenomschreven, tot en met 19 December a.s. een col lective aanvrage indienen Deze aanvraag kan door den bedrijfs leider op een formulier MD 333-23 geschieden, onder bij voeging van een lijst met namen, adres en w oonplaats der betrok ken arbeiders, alsmede een om schrijven van de te verrichte werkzaamheden. Het publiek moet zich met de van de dis- tributiedienst ontvangen klom penbonnen wenden tot een detaillist, die de bon in ont vangst zal nemen tegen afgifte van een ontvangstbewijs ver meldende naam en adres van detaillist en klant, maat en soort der klompen, datum van afgifte. Zodra de handelaar klompen heeft ontvangen kan hij tot aflevering daarvan overgaan. Formulieren kunnen worden afgehaald en ingediend tot en met 19 December 1945 bij de kantoren te Doorn en Ameron- gen en op 11 en 18 December tijdens de zitting te Maarn. Van de indiening der aanvragen wordt op de stamkaart aante kening gehouden. Stamkaarten dus medebrengen! Distributie van scheerzeep voor Herenkappersbedrijyen. Aan herenkappersbedrijven worden rantsoenbonnen voor scheerzeep uitgereikt op basis van 3 rantsoenbonnen per be diende en met inbegrip van den patroon, indien deze in het herenkappersbedrijf medewerkt. Hiertoe dient rnen een aan vraagformulier MD 233-41 in te dienen, waarbij het bewijs van lidmaatschap voor het jaar 1945 van de Vakgroep Kappers- bedrijven moet worden getoond. Op het ogenblik is het nog niet mogelijk te bepalen, wanneer tot een tweede verstrekking kan worden overgegaan. LAND- EN TUINBOUWKRONIEK. Er zijn van die kleinigheden, die laten zien hoe belangrijk juist kleinigheden zijn. Zo bijv. een berichtje over de in voer van pyriet. Pyriet is een zwavel- erts, dat vooral uit Spanje komt. Het is de grondstof voor zwavelzuur en zwavel zuur is weer, zoals men weet, de grond stof van zwavelzure ammoniak, de be kende kunstmest. Dat is dus de grote be tekenis van de pyrietinvoer. Maar een 'heel klein beetje zwavelzuur, in ver houding tot wat de kunstmestindustrie gebruikt, is onmisbaar om het vetgehalte van melk te kunnen bepalen. Dit kleine beetje nu mankeerde in het afgelopen jaar ook reeds en daardoor is de melk- controle stopgezet. Het gevolg daarvan is weer, dat een geheel jaar de melkproductie van de koeien niet voldoende kon worden gecontroleerd en daarmee lelijk de klad gekomen in het uitkiezen van de beste dieren voor de fokkerij. Het mankeren van zo'n klein beetje zwavelzuur kan dus het gehele stamboekwerk lamleggen. Eerst bij de koeien die dezen winter en volgend voor jaar afkalven, kunnen de melkstaten weer van het begin af goed worden bijgehou den. Behalve voor kunstmest en voor melk- contróle is zwavelzuur ook nog op andere gebieden van de landbouw van veel be tekenis. Zwavelzuur wordt n.l. gebruikt om uit ondermelk zuurcaseïne en textiel- caseïne te bereiden. Van zuurcaseïne maakt men allerlei kunsthoornproducten, zoals kammen, tandenborstels, haarspel den, bril- en spiegelmonturen en honder den andere artikelen. Textielcaseïne le vert de zgn. melkwol, waaruit heel be hoorlijke weefsels kunnen worden ver vaardigd. Zo ziet men, dat het van een erts uit Spanje ten slotte kan afhangen, of de dames een goed verzorgd kapsel heb ben en of onze toilettafels voldoende ge garneerd zullen zijn! Landbouw en in dustrie zijn tegenwoordig wel heel nauw met elkander verbonden. Evenmin als het grote publiek deze samenhang beseft, zal het zich ervan be wust zijn, dat onze aardappelvoorziening op het ogenblik sterk afhangt van de aanwezigheid van een dodelijk ver gif! In de oorlogsjaren heeft n.l. de colo radokever zich op een gevaarlijke manier kunnen uitbreiden, vooral doordat de be strijding in Frankrijk, België en Duits land niet voldoende krachtig werd uit gevoerd. Ons land, dat systematisch van de kever werd schoongemaakt, kreeg zulke aantallen „overvliegers" binnen, dat de kever thans vrijwel als inheems moet worden beschouwd. Om die kever onder de knie te houden is arsenicum nodig en de voorziening daarmee heeft, zoals voor de hand ligt, ook al grote moeilijkheden met zich gebracht. In de loop van de zomer werd het echter beter en ten slotte kon, blijkens mededelingen van Ir. P. H. van den Pol van de Plan- tenziektenkundige Dienst toch nog onge veer een millioen kg. van dit vergif wor den gedistribueerd. Een heel netwerk van bestrijding is over het land gespannen met ongeveer 500 coloradokevercontro leurs en het gevolg is geweest, dat on- j danks de keverinvasie practisch gespro ken aan onze aardappeloogst geen verlies is toegebracht. Dat is een prachtig resul taat, vooral als men weet, dat in het buitenland dikwijls hele velden door deze kevers worden kaalgevreten. Wij ontlenen de bovenstaande bijzon derheden aan een publicatie in de Me dedelingen van den Directeur van de Tuinbouw. In hetzelfde nummer wordt een overzicht gegeven van de schade, die, naar de oppervlakte aan onze ver schillende takken van tuinbouw is toe gebracht. Zij zijn de moeite van het ver melden waard. Door inundatie werden vernietigd of beschadigd 2844 hectare. Vernietigd of beschadigd door directe oorlogshandelingen ruim 1000 hectare; buiten gebruik gesteld door versperringen e.d. bijna 300 hectare, terwijl ten slotte van ruim 7500 ha. door evacuatie de oogst niet kon worden gewonnen. He; merendeel van deze oppervlakten komt ten laste van de fruitteelt, het percen tage beloopt twee derden tot drie kwart van het totaal. Waarschijnlijk zal de groenteteelt zich reeds grotendeels heb ben hersteld. Slechts in enkele gevallen is daarbij de beschadiging van blij venden aard. De fruitteelt daarentegen zal jaren nodig hebben om weer op peil te komen. 25 Maanden had de tocht door het oerwoud geduurd. De onherbergzaamste oorden waren ze door getrokken en eindelijk waren ze in stalen woonwagen weer aangekomen in het gebied nabij de berggordel, waarachter izich het geheimzinnige land moest bevinden. 26 Toen was de benzine-tank lek geworden en zonder dat de reizigers er op verdacht waren, za ten ze zonder brandstof, eenzaam, in de uitge strekte wildernis. Lang bleven ze niet eenzaam. Want de bewoners uit deze streek wenden aan het monster, dat maar dagen lang onbeweeglijk bleef staan, en kwamen een kijkje nemen. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een welgeschapen Dochter G. Henken. G. Henken-De Kruif. 7 December 1945 Talmaplein 4. DANKBETUIGING Langs deze weg zeggen wij alle vrienden en kennissen in het bijzon der de Buurtvereniging Julianastraat hartelijk dank voor de belang stelling nndervonden bij de 96 ste geboortedag v. Mej. de Wed. Martha v/d Haar. Fam. W. v. d. Weerthof. Julianastraat 22. Heden overleed na een korte ongesteldheid geheel onverwachts, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam C. C. KLOMP-van Woudenberg Veenendaal, 8 December 1945. Kerkewijk 24. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 13 December 1945 te 12.30 uur. Vertrek van het sterf huis te 12 uur. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Hiermede brengen de buurtbewoners van de Buurtvereniging „De Viersprong" dank aan het bestuur en haar me dewerkers, voor het sla gen van het prachtige St.-Nicolaasfeest, gehou den op 7 December j.l. in hotel „De Koer- heuvel". Uit aller naam, J Oosterkamp Plantanenweg 4, Rhenen. BGehhoudingen - Accountancy Lid Nat Ver. v. Acc. Lid N. I. v. B LU»TEREN TELEF. 260 Rhenen Eist Amerongen C. Waiboer, Boekhandel B. Drost,. Rijksstraatweg J. H. T. Wijkniet, Engeweg 16, Eist-Airerongen Scherpenzeel S. Harskamp, Nieuwstraat 700 Renswöude Ederyeen Overberg A. Göbel, B 50 H. Hendriks, Nieuweweg 19 A. v. Garderen, Haspel C 12 Aan deze adressen kunt U Nieuws, Advertenties en Abonnementen voor ons blad opgeven. te huur voor direct, naast Tekenschool, alleen schriftelijke aanvragen. Mevr. J. v. Buuren-Koekoek Kerkewijk Veenendaal

De Vallei | 1945 | | pagina 3