Nederlands Volksherstel Afd. Veenendaal. Eindelijk eens een gelegenheid, waarbij ieder, zonder uitzondering het werk van Nederlands Volks herstel kan steunen. Op verzoek van ons Hoofdbe stuur brengen wij gaarne het volgende ter kennis van alle in woners van Veenendaal. De Nederlandse Bioscoopbond heeft een royaal gebaar gemaakr, door de beroemde film „Vrij en Onverveerd" ter beschikking te stellen van Nederlands Volksher stel, terwijl de plaatselijke bios coophouders bereid werden ge vonden, deze film gedurende één week te draaien en de gehele opbrengst, na aftrek van de nood zakelijke onkosten, ter beschikking van de afdelingen te stellen Inder daad een royaal aanbod, waarvoor wij hoogst dankbaar zijn. Het woord is nu aan U, Veenendalers. Werkt mede, opdat de Heer Westland in staat kan worden gesteld een belangrijk bedrag aan ons af te dragen. O.m. geeft de film U naast oorlogsbeelden, intieme tafereel tjes van ons Prinselijk gezin in Canada, de eerste zwemlessen van Prinses Beatrix, bezoek van Engelandvaarders aan H.M. de Koningin in Londen, enz. enz. Niemand verzuime deze film te gaan zien De film draait vanaf 4 Januari. Zorgt dus vanaf die datum een avond vrij te houden, teneinde op die wijze het mooie werk van N.V.H. te steunen. Dank aan Veenendaal. Niet alleen de Italianen denken met dankbaarheid terug aan Veenendaal. Vele Hollanders, die gedurende de laatste maanden van 1944 en het begin van 1945 verbleven in de school aan de Nieuweweg, zullen, naar ze mij in hun brieven verzekerden, nooit vergeten, wat de inwoners van Veenendaal voor hun deden. Persoonlijk ondervond ik steeds alle medewerking van -iedereen, die ik om hulp verzocht. Ik denk hierbij aan de oproep, door de geestelijken gedaan om zakdoeken, handdoeken en ondergoed. Twee dagen na de bekendmaking vanaf de preekstoel konden ongeveer acht honderd zakdoeken en-plus minus hon derd vijftig handdoeken worden uitge reikt, de artikelen waar het meeste be hoefte aan was. De voorraden verband en geneesmiddelen, die in de school ver bruikt werden, zijn zelfs bij benadering niet te schatten. Er was aan alles ge brek en dank zij de hulp van heel Vee nendaal is er altjjd wéér gekomen, wat nodig was, tot grote verwondering van de landgenoten, die ongelukkigerwijs in handen van den bezetter gevallen waren en wier lot daardoor dragelijker ge maakt kan wordeti, dan in de andere kampen het geval was. Ik ben overtuigd, dat veler gedach ten, speciaal in de Kersttijd, waarin z\j vorig jaar zoveel goedheid ondervonden, met dankbaarheid uitgaan naar Veenen daal. B Kerstwij dingsavond. De Chr. Gemengde Zangver. „Con Amore" en haar onderafd. Meisjeskoor kan met voldoening op de door haar georganiseerde Wijdingsdienst, Maan dagavond j.l. in de Chr. Ger. Kerk ge houden, terugzien. De kerk was tot de laatste plaats be zet. Het was een mooie avond, voldaan ging men naar huis. Nog een woord van waardering voor den dirigent den Heer C. Budding en den organist den heer W. Weyland te Ede. Gemeenteraads Vergadering. Vrijdagavond 28 December j.l. heeft de raad van onze gemeente wederom vergaderd. De volgende onderwerpen werden be handeld 1. Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid, de heer H. C. G. van Schuppen. 2. Voordracht van Burgemeester en Wethouders tot het benoemen van de verschillende raadscommissies. 3. Als voren tot afschaffing van de bouwterreinbelasting in deze ge meente. 4. Alsvoren tot verhoging van het aan tal opcenten op de hoofdsom der per sonele belasting. 5. Alsvoren tot invoering per 1 Janu ari 1946 van een straatbelasting in deze gemeente. 6. Alsvoren tot het verlenen van een erediet ad f 7000.-. voor de aanschaf fing van een vrachtauto. 7. Prae-advies van Burgemeester en Wethouders, (naar aanleiding van een ingekomen adres van W. A. Meijer en L. Lagerweij alhier tot verhoging van het maximum aantal t vergunningen voor de verkoop van sterke drank in het klein en tot op heffing van het raadsbesluit van 22 Juni 1932, tot drooglegging van de wijk, ten Zuiden van de spoorweg AmersfoortIvesteren en de wijken A en C. z 8. Voordracht van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de be groting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente cvoor het dienstjaar 1944. In het volgende nummer van ons blad hoj>en wjj een uitvoerig verslag van deze vergadering op te nemen. SPORT. VeenendaalW.A.V.V. 11. Na enig verkennen aan beide zijden krjjgt Veenendaal na 4 min. een coxner- bal té nemen dié slecht genomen w'ord t en niets oplevert. Na 9 min. mist bij Veenendaal Takken en de mid voor Moller zet goed door en weet te doel punten 01. Direct pakt Veenendaal goed aan, Kroesbergen kopt tegen den doelman en krijgt een corner te nemen die niets op levert. Veenendaal is iets in de meerderheid, een handbal van een W.A.V.V.-baek wordt niet gestraft, wat een joelpartij bij het publiek geeft. Stoffers veroorzaakt op de lijn een strafschop die door van Koten nog net uit het doel getrapt kan worden. Dillen en Rademakers houden voor de pauze hun doel verder schoon. Na de pauze wordt liet spel er niet beter op en een back vav Wag. maakt weer hands binnen de beruchte lijnen, maar weer fluit de scheidsrechter niet. Een corner op het Veenendaal-doel wordt door Dillen goed gestopt. Hierna weer hands in het strafschop-gebied, na krijgt V. een penalty toegewezen die echter door Kroesbergen fegen de paal gesehoten wordt, en nog geen minuuut erna weer een, welke nu door v. d. Weerdhof genomen en tegen de doel man aangeschoten wordt maar toch nog onhoudbaar, 11. Het spel wordt steeds ruwer en we zien W.A.V.V. verschillende malen naast schieten en Rademakers stopt enkele schoten goed. 8"* min. voor het einde veroorzaakt Stoffers een penalty, welke door W.A.V.V. naast geschoten wordt, dan zien we Zeiler nogmaals op grote af stand precies buiten het bereik van Dillen op het doel schieten maar hij scheert de lat en gaat over.. Veenendaal krijgt dan nog een corner te nemen, welke Middelhoven ver over knalt. De laatste minuut nog een cor ner, doch nu fluit de scheidsrechter, welke lang niet feilloos was, af. Zo is W.A.V.V. nog ongeslagen en gaat met Vitesse aan de kop. Veenendaal 3 heeft tegen Scherpen- zeel 2 haar vijfde wedstryd achter el kaar gewonnen en wel met 14. De opstelling van Veenendaal, welke na de nederlaag tegen Vitesse geheel gewijzigd was, was wel bewegelijker maar kon toch nog geen voldoening ge ven. Verbouwing H. Lamme. Na een verbouwing en uitbreiding van het atelier, brachten wij deze week een bezoek aan den heer H. Lamme, fotograaf in de Hoofdstraat, waarbij deze ons ver steld liet staan van wat er met deze ver bouwing werd bereik. De heer Lamme die bjer getuigt van zijn ondernemingsgeest en vakmanschap, feliciteren wij nog met deze grote vooruitgang. Noodwoningen in Veenendaal. Ook Veenendaal krijgt Nood woningen. Evenals in andere plaat sen in ons land is ook hier een groot tekort aan woningen. In on ze gemeente zijn meer dan 400 gezinnen welke niet over een eigen woning kunnen beschikken en dus bij anderen inwonen. Om in dit tekort enigzins te kunnen voor zien heeft men van gemeentewe ge een noodwoning geprojecteerd, waarvan er op het ogenblik een achter het Postkantoor in aanbouw is, het betreft hier een proef-bouw waarmee nog geëxperimenteerd wordt. Het materiaal wat hiervoor ge bruikt wordt bestaat hoofdzakelijk uit cement en puin waarvan vol doende ter beschikking is. Wij hopen spoedig iets van de uitslag van deze belanrgijke proef neming te kunnen mededelen. f 1000.- van de Straatcollecte. Met cle Zaterdag j.l. gehouden straat- collecte is het mooie bedrag van onge veer 1000 gulden bjj e.lkaar gebracht, voor de hulp-actie „Nederland helpt Indie"; DISTRIBUTIEKRING VEENENDAAL Uitreiking van Bonkaarten K 602 en L 602. De Leider van de Distributiedienst Veenendaal maakt bekend, dat op on derstaande data een plaatselijke uitrei king zah plaats vinden van bovenge noemde bonkaarten, telkens van 9 12.30 er. van ^4.00—16.30. Soorten bonkaarten zie Distributie- dienst Ede. U itrei k ingsschema. VEENENDAAL, woning bij de Eier- hal: Woensdag 2 Jan. A; Donderdag 3 Jan. B; Vrijdag 4 Jan. CE Zaterdag 5 Jan. F en G; Maandag 7 Jan. HJ; Dinsdag 8 Jan. KM; Woensdag 9 Jan. N en O; Donderdag 10 Jan. PS; Vrij dag 11 Jan. TW; Zaterdag 12 Jan. XZ; Maandag 14 Jan. Zelfverzorgers AK; Dinsdag 15 Jan. Zelfverzorgers L—Z. RHENEN, Distributeikantoor Woensdag 2 Jan. AD; Donderdag 3 Jan. EI; Vrijdag 4 Jan. JL; Maandag 7 Jan. MO; Dinsdag 8 Jan. PS; Woensdag 9 Jan. TZ; Donder dag 10 Jan. Zelfverzorgers AK; Vrij dag 11 Jan. Zelfsverzorgers LZ. RENSWOUDE, Café 't Hofje: Woensdag 16 Jan. alle niet zelfverzor gers; Donderdag 17 Jan. AK; zelfver zorgers; Vrijdag 18 Jan. LZ; zelfver zorgers. ELST, Gebouw Pniël: Maandag 14 Jan. alle niet zelfverzor gers; Dinsdag 15 Jan. alle zelfverzor gers. Na-uitreiking zal niet plaats vinden. ACHTERBERG. Op verzoek van de ingezetenen van Achterberg, heeft het Classicaal bestuur van (Wijk) besloten per 1 Jan. 1946 in Achterberg een nieuwe Ned. Herv. Gein. te stichten en een Predikants plaats te vestigen, welke echter pas zal worden vervuld bij eventueel vertrek van de Heer van Viegen, die sedert 6 Jan. 1924 Godsd. Onderw. te Achter berg is. Op grond van Art. llv van het reglement op het godsdienstonderwijs zal b.v.g. als Hulpprediker der nieuwe gemeente werkzaam zjjn. Door de ring Rhenen zal een consulent worden aan gewezen. Onder leiding van de scriba van het classicaal bestuur, Ds. van Wijngaarden, werden door de stemge rechtigde lidmaten, ambtsdragers geko zen en een College van Kerkvoogden en Notabelen saamgesteld. Tot Ouderlingen werden gekozen de heren Jac. Bouman, G. van Breenne en C. v. Viegen. Tot Diakenen J. G. Meijer, T. v. d. Scheur en C. Versteeg. Tot Kerkvoogden wer den gekozen de heren P. Kerkstra, D. Hijnekamp en J. v. d. Scheur. Tot No tabelen de heren L. v. Breenen, E. J. v. d. Brink, Joh. Hendriks, E. Laros, A. van Veldhoven, J. Roseboom. Dinsdag 1 Jan. zullen D.V. de gekozen Ouderlingen en Diakenen door Ds. van Wijngaarden in hun ambt worden be vestigd. De uitslag der gehouden verkiezing, doet ons zien dat het werk door de Commissie voor Kerkel. bel. verricht zeer werd gewaardeerd, daar al de leden dier Comm. gekozen z;jn tot Ouderling, Diaken of Kerkvoogd. RHENEN. St. Nicolaas wordt bedankt. (Van onzen correspondent). Een dezer dagen sprak ik met een moeder uit onze gemeente, over het St. Nicolaas- feest in het gebouw „Centrum", hetwelk was georganiseerd door de afdeling Rhenen van Nederlands Volksherstel en bij welke gele genheid door den Sint speelgoed werd uit gereikt, hetwelk was ingezameld door de jeugd uit Veenendaal. Zij verwonderde zich erover, dat ze geen enkele dankbetuiging vanuit Rhenen aan het adres van de Veense jeugd had gelezen in dit bij uitstek daarvoor geschikte blad, voor deze buitengewoon aardige attentie van kind tegenover kind. Zij verzocht mij, daarbij van mening zijnde ook namens de andere moeders te spreken, in het blad van van daag de Veenendaalse Jeugd voor haar medeleven met de Rhenense Jeugd hartelijk te bedanken, hetgeen hierbij dan is geschied. Afhalen vergunningen Serviesgoed. Naar wij van de Grebbecommissie ver nemen kunnen a.s. Donderdag- en Vrij dagmorgen 3 en 4 Januari, zij die ser viesgoed hebben verloren, zich met de Stamkaart van het gezinshoofd en het schadeformulier, indien aanwezig, ver voegen op het Bureau: Donderdag 3 Jan. van 911.30 uur: Wjjk VIII: Servetsteeg, Hofsteeg, Grutterstraat, Kloostersteeg, (Huisbe zoeksters Mej. Lodder en Mevr. v. d. Berg). Vrijdag 4 Januari van 911.30 uur: Wijk VKastajelaan met zijlanen, Em- malaan, Boslandweg tot Overweg, Le- vendaalseweg, Paardeveld en Kuilweg. (Huisbezoekers den Heer Tuyter en Mevr. Meyer-Verwey). Toneelclub „Patrimoniumlaan" uit Veenendaal. Naar wij vernemen hoopt de Toneel club „Patrimoniumlaan" uit Veenendaal 9 Januari a.s. een uitvoering te geven in het gebouw „Het Centrum". De netto opbrenst hiervan zal geheel worden af gedragen aan het Wijkgebouw van het Groene Kruis alhier. De Heer Wsster- huis stelt zijn gebouw geheel gratis be schikbaar. Wij hopen dat deze avond een succes zal worden, vooral wat op brengst betreft. Niemand mag deze avond verzuimen. Voor het programma en nadere bizonderheden zie men adver tentie in dit blad en de raambiljetten.

De Vallei | 1945 | | pagina 2