ROB DE AVONTURIER Wk ss VEENENDAAL Burgerlijke Stand Geboren. Reitse Cornells, z. van J. Dijk- sfcra en J. Riemersma; Janna Nicoline, d. van N. de Bruin en J. van der Poel; Clazina, d. van G. van Kooten en Th. C. W. van der Valk: Harmken, d. van Anth. Valkenburg en H. van Brussel; Francina, d. van J. van de Weerdihof en J. van Dijk; Gerrit Jan, z. van G. J. Jansen en L. J. Vink; Hendriena Wilhelmina, d. van E. van Manen en H. W. Verhoeven; Hendrikus Bertus, z. van A. J. Maatkamp en J. M. Vonhof; Barend, z. van R. Blankestijn en B. Pol; Dirk, z. van G. J:. Lodder en G. van Viegen; Wille- mijntje. van G. J. de Gooijer en Rh. van Beek; Hendrika, d. van H. J. Schoeman en M. Roon; Barend, z. van B. van de Loos- drecht en L. Slok. Ondertrouwd; Mauritz Jordaan, 23 jaar en Jannetje Bomhoff, 20 jaar. Getrouwd: Gradus van Soest, 23 jaar en Grietje van Ginkel, 19 jaar; Gerrit van den Bruinhorst, 28 jaar en Jannetje Blom, 25 j.; Willem va Hardeveld, 20 jaar en Jeltje IJtsma, 22 jaar. GEW. ARBEIDSBUREAU UTRECHT Bijkantoor Veenendaal De navolgende regelingen zijn door het College van Rijksbemiddelaars vastgesteld: Besluit d.d. 11 Februari 1946: Regeling van lonen en arbeidsvoorwaar den in het kaaspakhuisbedrijr". Besluit d.d. 25 Februari 1946: „Regeling van lonen en andere arbeids voorwaarden in de Vlasindustrie Besluit d.d. 11 Februari 1946: „Regeling van lonen en andere arbeids voorwaarden in het Heiersbedrijf". Besluit d.d. 25 Februari 1946: „Regeling van lonen en andere arbeids voorwaarden voor de groenten- en fruit-, verwerkende industrie". Besluit d.d. 18 Februari 1946: ..Regeling van lonen voor werknemers in het Hotel, Café en Restaurantbedrijf". Er worden gevraagd buiten het gewest: nean-glasbiazers, glas- en loodsnijders, 1 a 2 glas- en loodzetters, meubelmakers en 1 werkbaas, die leiding kan geven aan plm.' 10 meubelmakers, le bontwerker, 1 kleer maker. 1 grootwerker, 1 broeken- en vesten maker, 1 matrijsenmaker, smid- en wagen maker, 1 monteur, le of 2e verwarmings monteur, 2 electriciens, 1 waterfitter, 4 branders, 2 lasschers, 15 montagewerkers, 10 bankwerkers, 10 constructiewerkers, 1 or gelmaker, 1 uurwerkmaker, 14 ongehuwde boerenknechten, 2 kantoorbedienden, 3 tand technikers, 2 distributieambtenaren, admini stratieve krachten, echtpaar zonder kinde ren, vrouw goed kunnende koken, man moet ruw huiswerk kunnen verrichten, 2 vrouwe lijke apothekers-assistenten, kleermaaksters, 1 vrouwelijke kantoorbediende, leerling-ver pleegsters en 1 dienstbode. Er bieden zich aan buiten het gewest: bedrijfsleider voor vlakglasindustrie, archi tect met diploma Academie en beeldende kunst, 1 heibaas, 1 Hoofduitvoerder bouw kundige, 1 jongeman oud 26 jaar in bezit van diploma 3-j. H.B.S. en 4-j. M.T.S., afd. Ghem. Techniek, 1 aiuminiumlasser, 1 ma in inist, 1 naaimachine-monteur, 1 tapijtwe ver, 1 tuinder, 1 afgestudeerde van de Mid delbare Landbouwschool te Groningen, met diploma H.B.S, B. 1 boomkweker, 1 land- bouwerskneoht, 1 jonge man van 20 jaar met dip!. Handelsavondschool, typen. a'g. Handelskennis, volgt thans cursus voor ver koper en zag zich gaarne geplaatst in boek handel, 1 filmoperateur, 1 Boekhouder, 1 constructietekenaar, 1 doktersassistente, 1 electro-technisch ingenieur. Er bieden zich aan binnen het gewest: •kalkzandsteenfabrieksarbeiders, 1 zetter, 1 stoffeerder, betonwerkers, 1 metselaar, Op perlieden, Grondwerkers, straatmakers, ma chinale houtbewerkers, 1 meubelmaker, 2 mach. Bankwerkers, 1 lasser, 1 machinist, 1 polijster, montage-arbeiders, wevers en Duw. Textielarbeiders, sigarenmakers en sig. fa brieksarbeiders, landarbeiders, tuinbouwar- beiders, 1 Rijkneccht, chauffeurs, 1 maga zijnbediende, 1 portier-concierge, 2 koks, 1 kellner. 1 kantoorbediende, 1 administrateur en los arbeiders. Afd. Vrouwen: 1 leerlingkapster. Er worden gevraagd binnen het gewest: Kleisteenfabrieksarbeiders, 2 betonwerkers, 2 opperlieden, 3 timmerlieden, 7 loodgieters, 1 kapper, 1 schoenmaker. 4 auto-monteurs, 1 plaatwerker, 1 smid, Bankwerkers, 1 win kelbediende, kantoorbedienden, 1 huisknecht, ongeschoolde fabrieksarbeiders. Afd. Vrouwen: Dienstboden en werksters, Textielfabriekarbeidsters. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot het Arbeidsbureau Veenendaal, Kerkewijk 4. 51 Vol ontzag keken de krijgers naar het vreemde mon ster, dat zo gehoorzaam de beveleja van zijn blanke meesters opvolgde. Stellig moesten difRvitte mensen mach tige tovenaars zijn. 52 Sommige waaghalzen klauterden op de rug van het grote beest, en toen de auto langzaam vooruit reed, danste de hele troep krijgslieden er gillend om heen, als grote kinderen, die een nieuw stuk speelgoed gekregen hadden. RHENEN Stort geen vuilnis op wegen! De inwoners worden er nogmaals op ge wezen door het gemeentebestuur, dat het verboden is afval en vuilnis te storten op of langs de openbare wegen in de gemeente. Het bestuur doet een dringend 'beroep op de ingezetenen, ook met het oog op de instand houding van het natuurschoon, alle afvallen mee te geven met de gemeentelijke vuilnis- dienst of te vervoeren naar de daarvoor be stemde stortplaatsen. Rheniense Schaakclub Naar wij vernemen is het bestuur van de Rhenensë schaakclub erin geslaagd de be schikking te verkrijgen over een verwarmde localiteit. Zodoende kunnen thans weer de wekelijkse schaakavanden, welke deze win ter door het gebrek aan brandstoffen moes ten worden onderbroKen, worden gehouden. Met ingang van 18 Maart a.s. zal er weer iedere Maandagavond geschaakt kunnen worden en wel in de Panoramamolen. Te vens zal bij voldoende deelname het schaak kampioenschap van Rhenen verspeeld wor den. Voor de winnaars worden prijzen be schikbaar gesteld. Alle schakers, ook niet- leden, zijn hartelijk welkom. Voor deelname aan de kampioenschappen, die in 2 of meer klassen zullen worden gespeeld, kan men zich aanmelden op de eerste clubavond op 18 Maart in de Panoramamolen en voor die datum bij de bestuursleden W. Zanen, Utrechtsestraatweg 66, J. D. Busch, Heren straat 133 en W. Keijman, Nieuwe Veenen- daalseweg 140. Zo mogelijk zal de eerste ronde op 25 Maart a.s. verspeeld worden. Schakers, let op Uw saeck! Altijd plaats? Tussen Utrecht en Amersfoort heeft reeds een Goliath-bus die plaats biedt aan 80 rei- Comité „Nederland helpt Indië" Naar men ons mededeelde, is op initiatief van den Burgemeester dezer gemeente een comité „Nederland helpt Indië" in het leven geroepen, waarin o.a. de volgende personen zitting zullen hebben: G. C. D. d'Aumale Baron van Harden- broek, burgemeester: E. P. van Dijk, wet houder van publieke werken: J. Magauer en N. Souwerbren resp. secretaris en voorzitter Ned. Rode Kruis afdeling Rhenen; J. Hove- stad, penningmeester Ned. Rode Kruis afd. Rhenen; Dr. W. Waller; Zr. C. A. van Lonckhuijzen en mevrouw J. van Wijngaar den-van Riesen. Burgerlijke Stand Geboren: Abraham, z. van A. van Dijk en B. Budding: Johanna Wilhelmina, d. van J. Terschegget en A. Post; Jan Christiaan Wilhelm, z. van R. van der Burg en C. J. van der Burg; Anthony Jan, z. van R. D. Achterberg en A. Koetsier; Petronella, d. van J. Hijnekamp en C. Jansen; Catharina Cornelia Jannetje, d. van J. W. van Dijk en G. J. C. Brienesse; Willemina, d. van C. de Jong en J. Drost. Ondertrouwd: Albertus Roseboom en Hendrika Clasina Drost; Hermanus Berbar- dus Seesink en Petronella Edel; Bernardus Hendrika Verweerd (Rotterdam) en Mar tina van Dam. Gehuwd: Hendrik van Ginkel en Jacomina van Laar. Overleden: Christiaari Verwoert, 76 jaar, gehuwd met Adriana van Neerbo-s; Danièla Cornelia van Ingen, 79 jaar, weduwe van Wouter Kip. DISTRIBUTIEKRING DOORN Met ingang van de verstrekking voor de 4e periode wordt de voor vuile arbeid vast gestelde hoeveelheid huishoudzeep van één rantsoen per drie perioden verhoogd tot twee rantsoenen per drie perioden. Distributie van klompen In die week van 11 t.m. 15 Maart zal nog maals gelegenheid "worden gegeven tot het afhalen en indienen van aanvraagformulie- ELST De kiesvereniging der S.G.P. hield Dins dagavond 5 Maart haar eerste vergadering onder leiding van den Heer J. Zwankhuizen Na de gebruikelijke opening nam spreKer het woord naar aanleiding van Hosea 6 waarin Israël tot boetvaardigheid wordt vermaand met verlating der afgoden en wc derkeren tot God. Veel is er gebeurd in de tijden die achter ons liggen, aldus spreker. Na de wonder lijke verlossing door Gods hand geschied neemt de verharding en onverschilligheid hand over hand toe. Een ernstige opwek king is noodzakelijk voor land en volk kerk en staat. Bukken voor den Hogen God Schrikkelijke oordelen staan ons .te wachten Een leven naar de beginselen onzer Vaderen gegrond op Gods Eeuwig Getuigenis, op dat Gcds dag geheiligd en Zijne inzettingen gehouden wierden. De Heere stelle onze mannen, in 's Lands vergaderingen nog tot een zegen en Hij doe ons onder biddend opzien door de kracht van Gods genade de strijd aanbinden, aldus de Heer Zwank huizen. Na besprekingen werden gekozen tot tij delijk voorzitter: J. Zwankhuizen; Secreta ris: J. Wisscherhof en penningmeester. A Roest. Afgevaardigden voor de jaarverga dering werden benoemd. Na de rondvraag volgden nog aangename besprekingen. De heer T. van Lienden sloot deze vergadering met dankgebed. ONDER ELKAAR Het tijdperk der geheime diplomatie is voorbij, aldus Paul Spaak, de voorzitter van de Verenigde Volken. Het tot stand komen van de U.N.O. betekent, dat in de toekomst de internationale politiek in het volle dag licht der openbaarheid zal worden bedreven, zeide hij. En inderdaad, de krantenlezers van de gehele wereld hebben, zolang de thans verdaagde U.N.O.-conferentie bijeen was, dag aan dag kunnen mee-beleven hoe hier nu de wereldpolitiek gemaakt werd. Wekenlang hebben de frontpagina's der we reldpers getaterd van de slagzinnen die ons van haar doen en laten op de hoogte hiel den. We zaten er om zo te zeggen met onze neus bovenop. Over de radio konden we het horen, het filmjournaal liet het ons horen en zien tegelijk. En we begrepen: ziedaar nu Internationale Verstandhouding. Inmiddels gebeurden er enkele vreemde dingen. We willen het den simpelen kran tenlezer, aan zoveel openbaarheid neg niet gewoon, niet al te zeer euvel duiden, dat de portee van de zaak hem wel eens ont ging; dat het hem maar matig interesseerde of Wysjinsky wél of niet mocht zeggen, dat de Britse troepen in Griekenland de wereld vrede bedreigden. En stellig heeft hij vreemd opgekeken, toen de heren, na een maandlang gekibbeld te hebben over aangelegenheden van dit soort, aan kwamen zetten met de mededeling, dat de wereld eigenlijk bedreigd wordt door 'n hongersnood. Zou het niet beter geweest zijn, heeft hij zich afgevraagd, dat men éérst alle aandacht en alle energie had besteed aan het beramen van middelen om die verschrikkelijke bedreiging door ge meenschappelijke inspanning van alle krach ten af .te wenden? Zou daar niet de eerste en belangrijkste taak hebben gelegen voor de Verenigde Volken, en de grootste en dankbaarste kans om een stuk constructief werk te leveren? De vraag kan licht opkomen, en het ant woord ligt voor de hand. Hoe nodig 't ook is, dat er voorzien wordt in de directe ma teriële noden van de mensheid, er zijn nu eenmaal als erfenis van de Wereldoorlog 'bepaalde machtspolitieke vragen, die om op lossing vragen; grote gebieden zijn door En gelse, Amerikaanse of Russische troepen bezet. Dat maakt afspraken en regelingen Dat k:n leiden f?f. wr.:;vir^en en kwesties. Er zijn koloniale gebieden, die kunnen worden tot brandhaarden door na tionale onafhankelijkheidsbewegingen. Er is tenslotte de atoombom. Het is goed, dat deze dingen openhartig en in volle open baarheid besproken worden. Maar vraagt de krantenlezer dan weer is het dan niet vreemd, dat, terwijl die kwesties dan in 't openbaar behandeld worden, b.v. de proefnemingen met de atoombom rustig verdergaan, naar hij kan lezen in dezèlfde krant? Dat het de atoom commissie is, door de U.N.O. benoemd, die hier zo ijverig aan de slag is getrokken kan hij moeilijk aannemen; zó vlot plegen der gelijke commissies nu eenmaal niet te zijn. En wanneer hij dan tenslotte wéér met grote slagzinnen in alle kranten leest van de spionnage,. die één Verenigde Natie zou hebben bedreven om het een en ander aan de weet te komen van sommige zaken, die een andere Verenigde Natie absoluut ge heim houden wil alles ondanks de hoog geprezen openbaarheid der internationale politiek dan begrijpt hij niet recht meer wat al die openhartige besprekingen en trouwhartige resoluties van de U.N.O. feite lijk nog voor betekenis hebben. Maar dat ligt natuurlijk aan hem. Amerikaanse generaals sterven niet in een bed De gevaren, die de soldaat te doorstaan heeft, zijn veel groter dan die welke een generaal tijdens de oorlog ondervindt, is de De afgelopen oorlog heeft bewezen, dat dit toch niet het geval is. De gevaren, die de generaals mee maken zijn zeer zeker even groot, als die van den gemenen soldaat. Vooral aan Amerikaanse zijde waren de verliezen aan generaals vrij groot. 23 Generaals waarvan 6 divisiegeneraals vonden op het slagveld de dood. 9 andere generaals kwamen om in luchtgevechten en 14 generaals, waaronder 3 divisiegeneraals werden zwaar verwond en voor hun leven verminkt. Men ziet dus dat ook generaals het niet gemakkelijk hebben op het slagveld ■- -r IN 'T KORT Aprilmop? Vóór 1 April hoopt men over geheel Ne derland in totaal 7.000 noodwoningen ge reed te hebben. Een onzer idealen Nederland hoopt in 1946 voor een waar de van 300 a 400 millioen Amerikaanse goederen in Nederland te importeren, ver klaarde minister Vos te New York. Naar dollar-land Minister Lieftinck vertrok naar Amerika. Als een trammetje Drie Indië-vliegtuigen kwamen Zondag middag kort na elkaar op Schiphol aan. Ter walvisvaart Te Amsterdam meerde de „Willem Ba- renjdsz", welk schip tot drijvende traanko- kerij wordt omgebouwd om dan einde van dit jaar ter walvisjacht te gaan. Gelijk gemaakt De koers van de Indonesische gulden zal nu ongeveer gelijk zijn aan de Nederlandse gulden: f 10.69 per pond. Luchtkastelen? In de gemeente Zandvoort zullen spoedig 40 woningen en een flatgebouw van zes ver diepingen worden gebouwd. WIST U Frankrijk alleen al aan bezettingskosten 632 milliard francs heeft moeten betalen. Frankrijk voor de herstelbetalingen van Duitsland een bedrag opeist van 244.850.000.000 gulden. de tweede wereldoorlog aan Amerika 290 milliard dollar gekost heeft. I

De Vallei | 1946 | | pagina 2