r DE NIEUWE OVERWEG X. HESs bij te stralen (te herleggen) o- - bestaand riool met putten XX r~ VERKLARING U VEENENDAAL Kiesvereniging „S.G.P." Dé afdeling Gelders-VeenencLaal van de S.G.P. komt Dinsdag 26 Maart a.s. in ver gadering bijeen in dip Bewaarschool aan de Achterstraat des avonds om 7.30 uur. De Heer J. Zwankhuizen zal spreken over het onderwerp „De Wachter bespot' Vergadering Transportarbeiders De afdeling Veenendaal van de Centrale Bond van Transportarbeiders houdt Dins dagavond 26 Maart om 8 uur een vergade ring in gebouw „De Samenwerking" aan de Nieuwe weg. Als spreker treeds op de Heer Koppens. Burgerlijke Stand Geboren: Janna, d. van D. de Bruin en T. Bomhoff; Piet Hendrik, z. van W. Vink Van bovenisstoande plattegrond kunnen wij ons een idee vormen hoe de nieuwe spooroverweg aan de Kerkewijk er reeds binnenkort zal uitzien. De aanbesteding biervan vindt volgende week plaats, waarna al zeer spoedig met de uitvoering zal wor den begonnen. De geweldig grote verbetering welke met deze verandering zal worden bereikt springt direct in het oog. Ten eerste al, dat de zo lastige en ge vaarlijke S-bocht verdwijnt, en ook dat nu de rijweg op de rails zes meter breed wordt en het verkeer hier dus gemakkelijk in twee richtingen: zal kunnen passeren. Ook zal aan beide kanten een trottoir van een meter breed worden aangelegd (Zie tekening) en J. L. Brugman; Geertruida .Cornelia, d. van IK. de 'Ruiter en A. Hofman; Hendrik, z. van N. Ruijs en J. van Leeuwen; Wil helm Jacobus, z. van W. J. van Stempvoort en E. H. J. de Suijck; Wilhelmina, d. van W. van de Haar en G. A. van Domselaar; Matthija, d. van M. Budding en G. van Daalen; Klaas Nelis, z. van H. de Kamper en A. Versteeg; Aaltje, d. van J. G. Denk- sen en A. Bruijs; Cornelia Johanna Cathrina Maria, d. van J. W. J. M. van der Wee en J. P. J. Ahsmann; Sara Sarida, d. van H. Rebergen en H. van Dijk. Ondertrouwd: Joh an George Frederik Klasen, 28 j. en Willemijntje van Barneveld, 35 j. Getrouwd: Dirk Johannes van Barneveld, 22 j. en Jannigje Bandrina Drost, 19 j.; Jo hannes Petrus Hendriks, 31 j. en Marga- retha Rademaker, 27 j. wat op zich zelf al een hele vooruitgang is. De Kerkewijk zal, zoals boven blijkt, van af Hotel Gerth belangrijk breder worden. Hierbij blijven de bomen welke nu nog langs het trottoir bij het Stationsplantsoen staan, gelukkig gespaard, waardoor het mooie bomengeheel bij het plantsoen, een van Veenendaal's mooiste plekjes, onge schonden blijft. De bomen komen in die ge projecteerde vluchtheuvel te staan, met aan beide zijde hiervan een rijweg van zes meter breed, twee richtingen verkeer dus. Veenendaal bouwt, en daarbij mogen de aanstaande verbeteringen aan het Spoor wel een. heel grote Stap in de goede richting genoemd worden. RHENEN Waarom gaan de bevrijdingsfeesten niet door in Rhenen? In een eerdere editie van ons blad maak ten wij reeds melding van het feit, dat de bevrijdingsfeesten in Rhenen geen doorgang zouden vinden, omdat het gemeentebestuur had geweigerd vergunning te verlenen tot het ingebruaknemen van de gemeentegrond, i.e. het Fired, v. d. Paltshof. Wij vernemen thans van het bestuur van de afdeling Rhenen van de K.N.M.V., dat de door haar gevraagde toestemming aan het gemeentebestuur, om een terreinrit voor motoren te organiseren, eveneens is gewei gerd. De motorwedstrijden was onze laatste hoop. Dan was er toch nog iets te doen geweest op de bevrijdingsdag, welke door onze regering, zoals bekend is, voor het ge hele land is vastgesteld op 4 Mei a.s. Uit een communiqué, hetwelk ons werd verstrekt door het bestuur van het plaatse lijk algemeen feestcomité, hetwelk naar aan leiding van die genomen beslissing van het gemeentebestuur in vergadering is bijeen geweest, blijkt, dat een viertal afgevaardig den hebben getracht alsnog in volledige sa menwerking tot overeenstemming te geraken met het college van burgemeester en wet houders, doch de afgevaardigden deelden medie, dat de beide wethouders op hun standpunt bleven staan en de bevrijding op waardige wijze diende te worden gevierd. Wordt 'het comité dan niet in staat geacht om de feesten een waardig verloop te doen hebben? Het comité is echter van mening en wij delen die mening ten volle, dat de be vrijdingsdag een nationale feestdag is en geen herdenkingsdag. De herdenkingsdag is toch speciaal om deze reden op een andere datum vastgesteld. Aan het communiqué ontlenen wij voorts, dat het ten zeerste wordit betreurd, dat op politieke vergaderingen het door het alge meen feest-comité opgezette programma ten deele was behandeld en in één der dag bladen vet ward afgedrukt onder het motto; „Rumoer rond het Bevrijdingsfeest", het geen thans kan worden gewijzigd in het motto: „Stilte rond het Bevrijdingsfeest". Ondanks dat alle voorbereidende werk zaamheden tevergeefs zijn geweest, heeft het comité besloten niet uiteen te gaan, met de hoop, dat in de toekomst de Nationale feesten in Rhenen toch nog eens zouden kunnen worden gevierd. Bekendmaking n verschillende zijden is geble ken, scr.ijnt het voor te komen, dat werk nemers weigeren een dienstverband voor langoren tijd tegen het normaal daarvoor geldende loon aan te gaan, omdat zij als los-arbeidier een hoger loon kunnen bedin gen, d^^ij erop speculerende in de over- bruggi^^Btkeringsregeling te worden opge- nomen.^rodra zij werkloos worden. Inzonderheid schijnt zich dit bij landar beiders voor te doen. In verband hiermede bepaalt de Minister van Sociale Zaken, dat werknemers, die in de gelegenheid zijn geweest een dergelijk dienstverband aan te gaan, doch hebben ge weigerd dit te aanvaarden niet voor een uitkering, ingevolge de regeling overbrug- gingsui'tkering" in aanmerking kunnen ko men, aagezien zij geacht moeten worden hun werkloosheid aan eigen schuld te wijten te hebben. Rhenen, 21 Maart 1946. De Burgemeester van Rhenen: d'Aumale v. Hardienbroek. Eerste I.J.O.-avond trok weinig belangstelling De interkerkelijke jeugd organisatie „IJO had voor haar eerste avond in gebouw „Irene" zeer weinig belangstelling. Slechts ruim honderd personen hadden gehoor ge geven aan de huis aan huis bezorgde cii - culaires om toch vooral deze eerste film avond bij te wonen. De heer van Os, me moreerde in zijn openingswoord het mooie programma van de organisatie in het belang van dé jeugd. Er staan niet alleen 'ilm- avonden op het program, doch ook sport e.d. Ook de jeugd zelf kan het initiatief nemen tot het organiseren van ontspan ningsavonden, waaraan de „IJO", indien de plannen werkelijk voor verwezenlijking vat baar zijn, voor honderd procent haar mede werking zal verlenen. Voor deze avond was volgens spreker het programma niet ge heel zoals dat eigenlijk was voorgesteld. De hoofdfilm van deze avond was namelijk niet geschikt voor projectie, zodat deze bij belse film moest uitvallen. Op 5 April a.s. zou echter hieraan de nodige aandacht wor den bessteed. Spreker besloot met een op wekking, vooral lid te worden van de ver eniging, waaraan een contributie van ƒ0.10 per persoon per jaar is verbonden, hetgeen voor niemand een bezwaar kan betekenen. Het filmprogramma was uitstekend. Zij, die deze avond hebben verzuimd, hebben veel gemist. Benoeming Mej. J. Groot te Sneek, reeds 14 jaar werkzaam als lerares aan de Fröbelschool aldaar, is benoemd tot hoofd van de Chr. Bewaarschool alhier. Predikbeurt Voor de Oud Gereformeerde Gemeente zal Woensdag 27 Maart, aanvang 6.30 uur nam., als spreker optreden Ds. Blaak van St. Rhilipsland. K.N.M.V.-mededelingen Wij vernemen van den heer D. J. Boven- schen, secretaris van de motorclub „Rhe nen", tevens districtscommissaris van de K.N.M.V. alhier, dat op 27 Maart a.s. aan vang 8 uur nam. een districtsvergadering is belegd in „Het Wapen van Handen- broek". Wil deze bijeenkomst slagen, zul len alle leden van heit district Rhenen, dus ook niet-groepsleden hun belangstelling moeten tonen voor de K.N.M.V., door op deze vergadering aanwezig te zijn. Verdler zal 29 Maart a.s. eveneens in het „Wapen van Hardenbroek" de reeds in ons blad aangekondigde lezing van den K.N. M.V.-medewerker Bruinsma plaats vinden, aanvangende 7.30 uur nam. Verkoop Takkenbossen Aangeboden 400 vim takkenbossen, lig gende in de gemeentebossen aan de Auto weg, tegen 12.per vim.p Aanvragen aan bureau gemeentewerken Rhenen. Opbrengst bazar Kleuterschool Van den secretaris der commissie tot or ganisatie ener bazar ten behoeve van de Christelijke Bewaarschool vernemen wij, dat de twee -daagse bazar heeft opgebracht een bedrag van niet minder dan ƒ3542.50. Van Hare Majesteit de Koningin werd bericht ontvangen, dat de door Haar geschonken reproductie van een haner schilderijen, wel ke nog niet was aangekomen, spoedig zal worden afgezonden, waarvoor dan zeer waarschijnlijk een verloting zal worden uit geschreven. Rode Kruis-Auto voor ziekenvervoer De voorzitter van de afdeling Rhenen van het Rode Kruis deelde ons mede, dat binnen enkele weken de afdeling Rhenen de beschikking zal verkrijgen over een rode kruis-auto voor ziekenvervoer. Hiermee heeft het rode kruis in een behoefte en lang gekoesterde wens weten te voorzien. Zal de afdeling deze auto zelf exploiteren? Dit is ons niet bekend, doch het zou toe ce juichen zijn, indien de plaatselijke garage- houders hierbij werden ingeschakeld. AMERONGEN Afscheid Burgemeester van Amerongen Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, zal Jhr. H. van den Bosch, Burgemeester der gemeente Ameron gen op 31 Maart a.s. de gemeente verlaten. Op Zaterdag 30 Maart a.s. zal de bur gerij afscheid van den Burgemeester nemen. Des middags 1.30 uur is een bijzondere raadsvergadering belegd na afloop waarvan om 2.30 uur door de commissie uit de in gezetenen het geschenk van de burgeri| zal worden overhandigd. Om 3 u. zal een zang- -h'uilde door de schoolkinderen plaats hebben voor het gemeentehuis terwijl daarna de ver enigingen voor den Burgemeester zniöen defileren. Om 4.15 uur zal de Burgemeester ten gemeentéhuize receptie houden. Chr.-Hist. Kiesvereniging Op de ledenvergadering der Chr.-Hist. Kiesvereniging behandelde de Voorzitter., K. de Bonte, de politieke toesstand in ons land aan de hand van de rede van dén Voorzitter der C.-H. Linie H. W. Tilaojus, gehouden ter Algemene Vergadering. Na uitvoerige discussie werd besloten, beefie- singen betreffende de verkiezingen voor de gemeenteraad aan te houden tot na de ver kiezingen voor Tweede Kamer en Prov. Staten, dus tot Juni a.s. Burgerlijke Stand Geboren: Janna, d. van J. Blankeatijn en W. van Reede; Marinus Willem Jacob Hen drik, z. van H. Bonman en M. Berkhof. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Jan van der Lugt, 30 j. (Doorn) en Magdalena Blankestijn, 27 jaar. Overleden: Ruurd Johannes Stellinga, 68 jaar; Janna Berendina Blankestijn, 4 dagen; Jacomina Anna Vooren, 1 jaar. RENSWOUDE Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik Anna Willem, z. v»« G. Oskamp en K. d. Hoog; Geurtje, d. v. G. Leppers en P. Breeschoten. Overleden: Rikje Brouwer, wed. v. G. v. Kooten. OVERBERG Afscheid Burgemeester in Overbetg Woensdagmiddag Tl Maart a.s. zal oase Burgemeester, Jhr. H. van den Basdh, «Ée wegens het bereiken van zijn pensioenge rechtigde leeftijd zijn ambt neerlegt, te Over- berg in 'het gebouw van de bijzondere lage re school afscheid nemen en wel eerst vb» de kinderen en daarna van de volwassene». Alle ingezetenen worden uitgenodigd dtfee plechtigheid' bij te wonen. Aanvang voor de kinderen 3 uur nam. en voor de volwasse nen 3.20 uur. bestaand werk dat ver-va blijft nieuw te maken werk bcomen talud hekwerk dat vervalt blijft nieuw te maken hekwerk nieuw riool met trottoirkolken r-6 I Q-* Spoorlaan I

De Vallei | 1946 | | pagina 2