RAADSVERSLAG Rondvraag. De Heer J. Boers vraagt of het den Voor zitter bekend is, dat bij de spoorwegover gang een minderwaardig soort klinker ge bruikt wordib. Als men de klinkers "bekijkt die boven op de berg staan, dan zijn deze van een geheel ander soort. In deze Pro vinciale weg doet men geen rommel. De Voorzitter zegt, dat de directeur van Ge meentewerken juist het tegendeel beweerd heeft. Over de stenen op de berg had hij gezegd: „Dfle moet ik niet hebben De Heer Van Schuppen had ook het idee dat de stenen niet erg mooi zijn. Ook de Heer Plant is de mening toegedaan dat dit een 3e soort steen is. De Voorzitter dankt de Heren voor hun inlichtingen en zal deze zaak behandelen met het bureau Gemeente werken. De Heer Van Hardeveld vraagt wanneer de Raad besloten heeft het gemeentehuis te laten verbouwen. Hij heeft gezien, dat men thans aan het breken is en een andere in deling maakt. De Voorzitter maakt het den Heer Van Hardeveld duidelijk, dat het hier slechts onderhoud betreft. Er wordt niets veran derd. Alleen moet het lokaal weer in orde gemaakt worden, omda dte politie hier weer 'in moet komen. De Heer Van Hardeveld brengt de on tevredenheid van inwoners over in verband met de vlees-distributie. In andere plaatsen krijgt) men veer meer vlees dan in onze plaats. Meestal heeft de slager niets. Veel wordt het denkbeeld geopperd, dat men in de stad veel meer kankert dan in Veenen- daal. We moeten ons ook eens laten horen. De Voorzitter heeft zelf ook geconsta teerd, dat er verschillende weken zijn, dat in andere plaatsen vlees is, terwijl er in Veenendaal niets is. In ieder geval weet hij de weg en hij zal er werk van maken. De Heer Bos informeert of de leden van het stembureau niet gehonereerd worden. Nadat hij ten antwoord gekregen heeft dat diiti f 4.per dag is, meent hij, dat dit veel te weinig is, want er zijn personen bij die er een strop aan hebben. Voorts informeert de Heer Bos of het niet mogelijk is dat er een weg komt rechtstreeks naar het usseveen en de Haspel. De men sen die daar wonenen, moeten met hun wa gen fover de Dijkstraat, öf over de Mun- nikenweg. Wethouder de Ruyter antwoord hierop, dat de weg inderdaad in de plannen opgenomen is. Eerst zal echter het laatste gedeelte van de Grift) gedempt moeten wor den, want dat is het struikelblok. De Héér Slok informeert naar het monu ment voor de, gevallenen. Gelooft dat het wel gewenst is dat de inwoners eens hun mening uiten en vraagt of er reeds plaatsen genoemd zijn. De Voorzitter heeft maar 2 plaatsen horen noemen, nl. het spoorweg plantsoen waar thans het voorlopige monu ment staat en de Markt. Misschien was het wel het beste eens een prijsvraag uit te schrijven, zoals dat in Utrecht gebeurd is. De Heer Plan't merkt op, dat de commissie eerst de plaats wil weten waar het monu ment komt te staan, alvorens verder te werken. Men wil héü monument zoveel mo gelijk aan de omgeving aanpassen. In verband met het spoorwegplantsoen merkt de Voorzitter op, dat dit gedeelte wel niet veranderd zal worden, zoals aan vankelijk de bedoeling was. Er bestaan nl. plannen bij de Nederlandse Spoorwegen om de lijn UtrechtArnhem over Veenendaal te laten lopen. De spoorlijn wil men bij Maarsbergen omleggen op een gedeelte van de lijn Amersfoort'Kesteen en de spoor lijn dwars door Veenendaal heen voeren in de richting Ede. Volgens de Voorzitter zien de Ned. Spoorwegen heel veel in de toe komst van Veenendaal en is men reeds be zig een begroting van de kosten te maken. Hierdoor komt Veenendaal aan een inter nationale lijn 'öe li'ggen en vervalt hierdoor het station De Klomp. De Heer Roelofsen informeert of het niet mogelijk is dat het kerkhof s'teeds geopend is. In de meeste gevallen, aldus de Voor zitter is er werkvolk aanwezig, zodat be zoek op werkdagen steeds mogelijk is. Er komen nu 2 borden te staan, waarop ver meld staat, dat men de sleutel kan halen op de Rozenstraat, wanneer het kerkhof ge sloten mocht zijn. De Heer oelofsen vestigt de aandacht op het zandtreintje dat over de Parallelweg loopt. Hij vindt dit een gevaarlijke situatie. De Voorzitter vertelt da't de bocht te scherp was, waardoor een locomotiefje versleten is, zodat er thans niets aan te doen is. Er staan wachten bij en we moeten maar hopen dat er niets gebeurd. Als laatste spreker voert, de Heer Plant het woord, en brengt het woningprobleem aan de orde. Hij informeert of het den voor zitter bekend is, dat er veel sleutelgeld ge geven wordt bij het verhuren van woningen en vraagt of er aan deze schandalige prak tijken geen einde gemaakt kan worden. Van sleutelgeld is den voorzitter niets bekend. Het woningprobleem is hier echter erg, maar toch nog niet zo erg als in de geteisterde gebieden. Vooralsnog zal dit woningprobleem wel niet op te lossen zijn. Ik bezit echter de bevoegdheid, aldus de voorzitter huizen te vorderen en huur en verhuur te ontbinden, indien zij niet met mijn 'toestemming tot stand gekomen zijn. Het einde van deze raadszitting komt te half tien. Veenendaalse Postduivenvereniging „De Zaterdagvliegers" J.l. Zaterdag werd door deze vereniging de eerste Buitenlandse wedvlucht gehouden vanaf St. Kat. Waver (België) afstand 129 k.m. Aan dit concours werd door 13 lief hebbers deelgenomén met totaal 53 vogels. Het weer was gunstig en verliezen van betekenis werden niet geleden. De eerste duif werd, evenals vorige week, geklokt door den Heer F. Spies en behaalde een snelheid van 1430 M. per minuut. De navolgende prijzen werden behaald: 1: F. Spies, 2: J. M. Wels, 3: F. Spies, 4 en 5: Gebr. van Nieuwamerongen, 6: T. M. Wels, 7: A. v. d. Bos, 8: P. W. Boo gaard, 9 en 10: P. Vink, 11: J. M. Wels. DISTRIBUTIEKRING VEENENDAAL Inlevering van consumentenbonnen door Instellingen en Horeca-bedrijven De Horeca-bedrijven en bijzondere Instel lingen is het met onmiddellijke ingang niet meer toegestaan consumentenbonnen in te leveren. Dit geld't voor alle artikelen, waar voor Horeca-bedrijven consumentenbonnen in ontvangs nemen, dus ook voor die artike len, waarvoor tot nu toe een overslag werd gegeven. De bonnen dienen rechtstreeks te worden doorgegeven aan den detaillist. In stellingen met een permanente bevolking (8800-nummers) kunnen tot nader order blijven inleveren. Na-uitreiking schoenenbonnen voor inwoners van Rhenen, Eist en Renswoude Personen, welke bij de uitreiking van de schoenenbonnen (op cijfer 1) nog geen sChoenenbon hébben afgehaald, worden in de gelegenheid gesteld dit alsnog te doen te Veenendaal op Dinsdag 9 Juli a.s. Het kan toor is geopend van 9 tot 12.30 uur. Na-uitreiking bonkaarten De na-uitreiking van de nieuwe bonkaar ten zal plaats vinden in de Eierhal te Vee nendaal op Vrijdag 12 Juli a.s. Dit geldt zowel voor de zelfverzorgers als niet-zelf- verzergers. Na die datum is men niet meer in de gelegenheid de bonkaarten af te halen. Belangrijk In verband met de reorganisatie van de Dienst wordt het publiek er opmerkzaam op gemaakt, dat de kantoren cp Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Juli gesloten zullen zijn met uitzondering van de Afd. Handel en voor zeer dringende gevallen. Het spreekuur van den Leider op Zaterdag 13 Juli komt even eens te vervallen. Inlevering door detaillisten Alle detaillisten dienen goede nota te nemen van de inhoud van de aan hun uit gereikte circulaire door Afd. Handel. Op deze bepalingen zal zeer streng worden toe gezien. Inlevering aanvraagformulieren voor petroleum Personen, welke bij de Dienst een aan- vraag-formulier hebben afgehaald ter ver krijging van een petroleumkaart voor kook- doeleinden worden er opmerkzaam op ge maakt, dat deze formulieren tussen 7 en 20 Juli a.s. moeten worden ingeleverd. RHENEN WEDEROPBOUW RHENEN 1. Ingaande 1 Juni 1946 dienen alle, op herstel van oorlogsschade betrekking heb bende, uit te voeren en reeds uitgevoerde werkzaamheden, ongeacht him grootte (dus ook onder f 500.begroot" en op hét Bouwbureau, Herenstraat 67 te Rhenen ter goedkeuring overgelegd te worden. la. Op bedoelde begrotingen behoort de, per huisnummer, te verwerken hoeveelheid materiaal, onder aanduiding van het te her stellen onderdeel van het werk, waarachter de d!aarop betrekking hebbende kostprijs, vermeld te worden. lib. De desbetreffende formulieren worden op aanvraag door bovengenoemd Bureau verstrekt. 2. De aandacht wordt er nogmaals op gëvestigd, dat de op herstel van oorlogs schade betrekking hebbende rekeningen slechts per huisnummer (onder duidelijke vermelding van het adres van den opdracht gever) mogen worden ingediend. Eventueel betaalde rekeningen dienen ge zegeld of met de desbetreffende betalings adviezen alsnog op 'het Bouwbureau te wor den ingeleverd. Bescheiden, welke niet aan het in 2 ge stelde voldoen, worden niet in behandeling genomen. 3. Gelegenheid tot het indienen van reke ningen, begrotingen en molestverklaringen uitsluitend des Donderdags van 912 en van 25 uur. Eventuele reclames op uitbetalingen der herstelde oorlogsschade alleen na schrifte lijke aanvraag bij den Chef-Taxateur van de Afd. Vaststelling van het Plaatselijk Bu reau Rhenen, Herenstraat 67. Het Hoofd v. h. PI. Bureau Rhenen, DISTRIBUTIEKRING EDE Distributie van schoenen In het tijdvak van 1 Juli tot 25 Juli 1946 kan een ieder, wiens stamkaartnummer als laatste nummer een 1 draagt voor zover na 1 Jan. 1945 nog geen bon voor gewone, Amerikaanse of beroepsschoenen 'is ver strekt, in aanmerking komen voor het af halen van een schoenenbon volgens onder staande indeling: GLD. VEENENDAAL in de School van 9.3015.30 uur: Woensdag 10 Juli Woensdag 17 Juli Woensdag 24 Juli EDERVEEN in café v. 9.30—15.30 uur: Maandag 8 Juli Maandag 15 Juli Maandag 22 Juli Openbare A tun. H I t.m. Q R t.m. Z d. Linden van A t.m. H I t.m. Q R tm. Z Leider Distributiedienst Ede. RENSWOUDE Verloren en gevonden voorwerpen Gevonden: Houten schap, vermoedelijk van Militaire afkomst. Inlichtingen gemeente secretarie. Verloren: Portefeuille met inhoud. Terug te bezorgen tegen beloning Gemeentehuis. Burgerlijke Stand Geboren: Nelis, z. van F. Lansing en J. Leppers. Gehuwd: P. J. van Eist en J. v. d. Dik- kenberg. Overleden: Jannes Roelofsen, 70 jaar, echtgen. van Elisabeth Holstegen. Overberg Maandag 1 Juli j 1. slaagde te 's Graven- hage den heer J. Doornebal voor het examen »Harmoniumspel«, uitgeschreven door de Nederl. Orgelexamencommissie Hij genoot zijn opleiding bij den heer G. v. Zanten, muziekleeraar te Veenen daal. V.V.V.-Week Thans is definitief komen vast te staan, dat de V.V.V. vacantieweek zal worden gehouden van Vrijdag 2 t.m. Zaterdag 10 Augustus a.s. Voorlopig is ons het volgende programma medegedeeld: Vrijdag 2 Augustus: Openingsdag: Zater dag 3 Augustus: Ronde van Rhenen of Mo torwedstrijden Zondag 4 Augustus: Con cert: Maandag 5 Augustus: Verjaardag Prinses Irene: Dinsdag 6 Augustus: Etalage- en fotowedstrijden; Woensdag 7 Augustus: Plaatselijke verenigingsdag; Donderdag 8 Augustus: Sportdag: Vrijdag 9 Augustus: Zang- en muziekuitvoeringen: Zaterdag 10 Augustus: Optochten en sluiting. Naar wij vernemen staan er nog enkele andere plan nen op het programma. Hieromtrent hopen wij nog nader te worden ingelicht. Ook schaakkampioen 2e klasse B Na de eerste klasse, is thans ook bekend geworden de kampioen van de tweede klas se B. Hoewel de heer A. v. d. Kraats nog twee wedstrijden moet spelen staat zijn kam pioenschap van deze afdeling reeds vast. Circuit Remmerstein uitgebreid Het traject voor de nationale terreinrit- ten op Remmerstein op 31 Augustus a,s. is uitgebreid met de zandkuil achter Rood- land", waardoor het aanmerkelijk zwaarder is geworden. „Wapen van Hardenbroek" stelt mooie prijzen beschikbaar Wij vernemen dat de heer Lahey, eige naar van hotel ,,Het Wapen van Harden broek" de voetbalvereniging Voorwaarts een zilveren lauwertak heeft aangeboden, welke bedoeld is voor de winnaar van de schoolvoetbalcompetitie. En voor het win nende elf al van de tzomeravond-competitie cier buurtverenigingen een zilveren lauwer krans. Ook de motorsport werd niet ver geten. Voor de nationale terreinritten op Remmerstein werd een beker beschikbaar gesteld. In alle prijzen is het wapen van Hardenbroek gegraveerd. Sioterdijk delft het onderspit Zondag speelde Voorwaarts tegen de Am- sterdamsche vierde klasser der K.N.V.B. Sioterdijk een vriendschappelijke wedstrijd. Tegen zon en wind in is Voorwaarts het eerst in de aanval en gedurende het eerste kwartier heeft het Amsterdamse doel het hard te verduren. Dank zij goed werk van de achterhoede wordt er echter niet ge scoord. Sioterdijk wee tde bakens te ver zetten en ontketend een heftig en langdurig offensief. Doordat schutters in de voorhoe de ontbreken, blijft het bij één doelpunt 01. Ook na de rust zijn de bezoekers enige tijd in de aanval, doch Voorwaarts werkt zich los en weet in een productieve 5 mi nuten de overwinning te behalen. Twintig minu'ten voor 'het einde straft v. d. Ooster kamp foutief terugspelen op den keeper af. Een minuut later bekroont Evers een fraaie aanval met een onhoudbaar schot 21, ter wijl enkele minuten later v. d. Oosterkamp een goede voorzet van Evers benut 31. Ondanks verwoede pogingen van de Am sterdammers om de achterstand in te lopen, komt in de stand geen verandering meer. Benoemd De heer F.. J. Homans, onderwijzer aan de school voor uitgebreid lager onderwijs alhier, is benoemd tot leraar aan de Am bachtsschool te Wageningen. Voor de dames Vanwege de Stichting huishoudelijke Voorlichting, ten plattelande ^^een zes- wekelijkse cursus worden gehouden, waar aan kan worden deelgenomen door gehuwde vrouwen en meisjes boven wintig jaar. Per week zal twee en een half uur les worden gegeven in het bereiden van goede maal tijden, inmaak en het maken van heerlijke versnaperingen. De kosten zullen voor de gehele cursus f0.60 bedragen, dus een dub beltje per les, hetgeen voor niemand een bezwaar zal zijn. De aanmelding voor de cursussen kan plaats vilnden op Donderdag 11 Juli a.s. om 3 uur aan de openbare la gere school Nieuwe Veenendaalseweg. Circuit Remmerstein goedgekeurd De sportcommissaris Majoor van de K. N.M.V. heeft een bezoek gebracht aan Remmerstein en het circuit voor de op til zijnde landelijke motorwedstrijden, te orga niseren op 31 Augustus a.s. door de Mo torclub Rhenen, officieel goedgekeurd. Eerste „autohuwelijk" na de bevrijding Voor een trouwpartij bestaat altijd wel belangstelling, doch een dezer dagen was deze belangstelling wel iets groter dan nor maal. Voor het eerst na veel jaren van ben- zine-schaarste .verscheen er namelijk weer een trouwstoet voor het stadhuis in auto's. Een ieder verlene medewerking tot het wel slagen van de eerste V.V.V.-week In ons blad van vandaag treft U een pro gramma aan voor de in Augustus te houden feestweek, uitgaande van V.V.V. Deze ge gevens zijn echter nog maar voorlopig, want zoals de Secretaris van V.V.V. ons mededeelde, staat er nog veel meer op het programma, waaraan echter nog geen publi citeit kan worden gegeven, in verband met de onderhandelingen die thans nog gaande zijn en men, begrijpelijk, hierop niet wil vooruit lopen. Er zullen in de week van 2 t.m. 10 Aug. a.s. zeker vele vreemdelingen in Rhenen hun vacantie doorbrengep, aldus de Secre taris. 'Deze week is juist met het oog hierop gekozen, dat zeer vele industrieën en zaken dan hun vacantie geven. En inderdaad be staat er nu al van heinde en ver belang stelling van aanstaande vacantie^gangers, cm naar Rhenen te komen. We maakten nog de opmerking, aan den Secretaris, dat het zo opvallend is, dat alle bezoekers van Rhenen zich concentreren op de Grebbeberg en omgeving, waarop wij ten antwoord kregen, dat dit voornamelijk is toe te schrijven aan de historische be tekenis van deze plaats. Vaak hoort men in Rhenen in midden- rtandskringen de algemene klacht, aldus den Secretaris, „dat de Grebbeberg alle vreem delingen „opslokt en dat de neringdoende er niets aan heeft. Dit gezegde bevat inderdaad een grond van waarheid, doch de middenstanders, in het algemeen de zakenlieden, kunnen er zeer zeker aan medewerken, da't ook de binnenstad den vreemdeling trekt. Laat men de étalages aantrekkelijk maken, zo goed en zo kwaad dat tegenwoordig kan. En zo goed dat in andere gemeenten kan, is het hier ook mo gelijk. Vooral nu V.V.V. een vacan'tie-week organiseert en dit voornamelijk in het cen trum van de stad wil houden, om ook de zakenmensen in de binnenstad daardoor hun kans te geven, kunnen zij ook van hun kant er zeker aan meewerken, dat het ge heel voor honderd procen't zal slagen en dat in de toekomst de vreemdeling ook de kern van het stadje niet zal vergeten. Brandweer Rhenen heeft pech De Vrijwillige Brandweer gaat niet naar de Landelijke Brandweerwedstrijden, welke in hét begin van Augustus te Utrecht zul len worden gehouden, daar Rhenen, evenals Utrecht en Houten bij de afdelingswedstrij den welke te Zaandam werden gehouden, afviel. De werktijd was schitterend, doch pech achtervolgde weer de groep en hier door kreeg Rhenen nog al wat s'trafpunten toebedeeld. Zaandam werd no. 1 in 3 min. 15 sec., Hilversum no. 2 in 3 min. .22 sec., Wormerveer no. 3 in 3 min. 26 sec. en Alkmaar no. 4 in 3 min. en 34 sec. De tij den van Utreéht, Houten en Rhenen waren respectievelijk 6 min. 21 sec., 6 min. 12 sec. enj 5 min. 22 sec. Laten we hopen, dat de Vrijwillige Brandweer Rhenen weer iets geleerd heeft en in 1947 ook in de landejijke Brandweer wedstrijden zal mogen uitkomen. Opbrengst collecte Prins Bernhard-Fonds De Zaterdag gehouden collecte voor het Prins Bernhard-Fonds heeft opgebracht een bedrag, van f 450.94. Rhenenaar wint derde prijs op Duinrell Dé heer P. Veldhoven, lid van de Motor club Rhenen, 'heeft deelgenomen aan de mo_ torraces op Duin-rell te Wassenaar, met het reultaa't dat hij als derde de finish passeer de in de categorie Nieuwelingen 500 cm3. Geslaagd Vanuit de opleidingsklasse der school aan de Nieuwe Veenendaalse Weg alhier, hoofd de heer C. van Ommen, slaagden voor het toelatingsexamen tot de eerste klas van de H.B.S. de leerlingen Jac. van Wal- sem, J. v. Ham, T. Leijenaar, F .v. d. Dik- kenberg, G. v. d. Pol en H. Magendans. De zeer moeilijke omstandigheden waar onder les werd gegeven, in ogenschouw ge nomen, zeer zeker een mooi resultaat.

De Vallei | 1946 | | pagina 2