VEENENDAAL RHENEN Wn. BURGEMEESTER BENOEMD P.V. DE „SNELPOST" Wedvlucht vanaf Roosendaal. pkn. 100 km., duiven los 9.15 uur, le duif binnen 10.31.03 uur. A. v. Asselt le, 12e, 13e prijs; D. G. Schans 2e prijs; C. G. Schot 3e, 12e, 15e prijs; A. v. Barne- veld 4e, 16e prijs; C. v. GinJkel 6e, 8e prijs; G. de Geit 7e prijs; H. Spies 9e, 11e prijs; E. Hovestad 14e prijs. 11 Aug. Wedvlucht Quvrain België plm. 220 km., los 7.35 uur. le duif binnen 10.29.00 uqr. G. v. Barneveld le prijs; C. v. Ginkel 2e, 7e pr.; E. v. Zanten 3e prijs; W. Wagens veld 4e prijs; M. Lansing 5e, 8e, 12e prijs; 'H. Spies 6e prijs; J. C. v. d. Haar 9e prijs; J. C. Boom 10e. 11e pr.; G. de Geit 13e prijs; C. G. Schot 14e prijs. Winnaar van de uitgeloofde prijs van den heer Joh. Hornstra, Amsterdam is C. v. Ginkel. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Van Zaterdagavond 6 uur tot oZiidagavond 12 uur, alleen voor dringende gevallen Dr. J. P. Vergouwen Kerkcwijk. GESLAAGD Voor het praktij kdjiploma Engelse Handels correspondentie slaagden onze plaatsgenoten mejuffrouw N. Weyers en de Heien G. Da- velaar en A .van Manen. Voor het praktijkdiploma Nederlandse Han delscorrespondentie de Heer E. van Hal. Zij werden oyjgeleid door het Haiidelsinsti- tivut Van Rijswijk. Voor het Praktijkdiipkxma Boekhouden V.H. P.G. slaagden dezer dagen te Arnhem en Utrecht de Heien T. Ivonings en D. van Ma nen. Voor het Praktijkdiploona Nederlandse Han delscorrespondentie slaagden de dames A. Blankesi>oor, M. J. Versteeg en C. v. d. Wee id. Allen werden opgeleid door het Han delsinstituut Van Rijswijk. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden een mes; parapluie, gouden dames- bril; 2 portemonnaiesdames polshorlogere genjas; autopet; textielkaartaangelopen vijf honden en een kip. Verloren2 portemonnaies; textielkaart; kinderjasje; kindermanteltje; stamkaart iqet inlegvelbadmutsblauwe tas met inhoudin legvel; broche; sok; dop van een auto; porte feuille met inhoud ;werkschoeibon; ceintuur; 3 regenjassen; kinderschoentje; damesschoen; ■halsketting met hanger; schakelarmbandlip- sleutel; ketting armband; weggelopen een poes. Burgerlijke Stand Geboren. Louis, z. van L. Jansen en G^ H. N. Mourik; Adrianus, z. van G. van de Haar en J. v. d. Velde; Cornelis, z. van G. van de Haar en J. van de Velde; Reiny, z. van D. Harmsen en R. van de Weerthof; Johannes Franciscus, z. van S. Bosch en C. van Meerten; Jannetta Johan na Teunisje, d. van H. L. Spies en M. C. Rob- bertsen; Helena Katharina, d. van M. J. en J. Bomhoff; Hendrik, z. van L. de Roos en G. van dell 1 fruVel; Fréderikr, d. van W. A. Hasselaar cri F. van Kampen; Pieternella, d. van G. P. van Hees en G. van de Kuit; Geertrui, d. van J Dieipeveen en G. de Koning; Anthonie, z. van A. van Kooten en F. van Kreel; Matthijs, z. van M. van Hardeveld en J. van Broekhuizen. Ondertrouwd: Gerrit Blankenspoor, 25 j. en Willemina Baren dina Alberti, 26 j.; Gerrit van den Brandhof, 29 j. en Janna Middelhoven, 25 j.; Cornelis de Bruin, 29 j. en Judith Klumpenaar, 29 j.: Johannes Franciscus Bosch, 32 j. en Geertruida Clasina Vlug, 24 ,j.; Dirfc Sukkel, 29 j. en Maria van Walsem, 27 j. Getrouwd: Rijk van Voskuilen, 22 j. en Jan netje Valkenburg, 21 j.; Pieter van Dijk. 25 j. en Jannigje van den Bosch, 23 jaar. Overleden: Aart van Hardeveud, 87 j., weduwn. van Jacobje van de Loosdredht; Johannes J. T. Finkenflügel, 55 j., echtgen. van Sophia E. Klasen; Klazina Diepeveen, 71 j. weduwe van Matlihijs van Hardeveld; Johanna de Ridder, 30 jaar, echt genote van Adrinaus E. van Offeren/ U Met ingang van 16 Aug. is benoemd tot waar nemend burgemeester van deze gemeente de heer Mr. Dr. J. H. Luiting Maten, voorheen werkzaam als volontair ter secretarie alhier, en tot voor kort waarnemend burgemeester van de gemeente Ooegstgeest. RENSWOUDE BEKENDMAKING VOOR LEDEN DER CBTB Het Bestuur v.d. CBTB afdeling Renswoude deelt mede dat de Stichting van de Landbouw een 40 paar hoge. schoenen beschikbaar stelt aan boeren in de gemeente Renswoud. De maten van deze schoenen zijn 41 en enkele grotere. Georganiseerde boeren genieten de voorkeur. Zij die hiervoor in aanmerking wensen te komen kun nen zidh vervoegen bij P. Wolleswinkel, B 49, Renswoude. Burgerlijke Stand Geboren. Hendrikus, z. van H. Robberts en C. Dekker. Getrouwd: J. Appeldoorn, 25 j. (Maarn) en A. Voskuil, 22 j. Overleden: Petronella A^nes van der Ploeg, 60 j. (Helmond); Antonia Hendrika Maria Joseph a Hustings, 44 j. (Helmond), echtgen. van J. Bouma. ELST De muziekver. Crescendo" is voornemens a.s. Woensdagavond 8 uur, een concert te geven op het terras bij den Heer P. Henzen op de Franse weg. Tijdens dit concert zal. o.a. uitgevoerd wor den de Concourswerken* waarmede te Breukelen een, flinke Bekroning is behaald. Het publiek wordt verzocht stil te zijn. BOEREN HELPEN BOEREN De oproep/ via pers en radio gericht tot alle boeren in Nederland, om gedurende één week of veertien dagen trekker-zelfbmders of paarden- zelfbinders beschikbaar te stellen voor het zo zwaar geteisterde gebied van Walcheren, is een groot succes geworden. •Bij de Rijksdienst voor Landbouwherstel te Goes zijn enige honderden aanbiedingen binnen gekomen uit alle delen van het land. Het aantal aanbiedin gen was zo groot, dat slechts van een beperkt aantal gebruik kon worden gemaakt. Het enthousiasme,waarmede aan de oproep is gevolg gegeven, heeft niet nagelaten indruk te maken bij de bevolking van Walcheren, die voor deze geste zeer dankbaar is. BURGEMEESTER VAN HARDENBROEK NEEMT AFSCHEID Nu Rh enen geen gemeenteraad rijk is en het daarom niet mogelijk was in een openbare zitting afscheid e nemen, heeft Burgemeester G. C. D. d 'Aumale Baron van Har denbroek dit gedaan in de vergadering van het college van Burgemeester en Wethouders. De Burgemeester wees daarbij op het bijzondere karakter van zijn heengaan, n.l. in een besloten vergadering. Hij dankte de wethou ders voor de aangename samenwerking in en bui ten het college en sprak de hoop uit, dat zij nog vele jaren in het belang onzer gemeente werkzaam zouden mogen zijn. Wethouder van Dijk sprak daarop de Burgemeester uitvoerig toe en wees speciaal op de bij uitstek moeilijke jaren, welke de burgemeester in Rhenen heeft meegemaakt. Spr. releveerde, dat hij den burgemeester bij zijn komst in 1934 heeft mogen verwelkomen en daarbij o.a. de moeilijkheden heeft genoemd, welke te ver wachten waren. Weth. van Dijk wilde thans niet nagaan wat in het nu aflopende 12-jarig burge meesterschap is bereikt, doch vaststellen dat dit wel buitengewoon moeilijke jaren zijn geweest voor het bestuur onzer'gemeente en speciaal voor den burgemeester. Van 1934 tot 1939 heerste ook in Rhenen een zich steeds uitbreidende werkloos heid, waaraan geen, burgemeester of gemeentebe stuur iets kon veranderen. Financieel en moreel ging de gemeente hard achteruit in deze periode. Toen volgde in 19391940 de mobilisatie en werd onze mooie gemeente oorlogsterrein. Beiden brach ten ontelbare beslommeringen en moeilijkheden met zich mee en de burgemeester kreeg er rijkelijk zijn deel van. Oaarcp kwam wel het ergste, de be zetting door den vijand, gepaard aan een tweede kennismaking met het oorlogsgeweld. Door dit alles is Rhenen voor lange jaren gedupeerd, als er niet spoedig financieele redding komt. Tijdens de bezetting in 1943, werd de burgemeester vanwege zijn onverzoenlijke houding tegenover de bezetters uit zijn ambt ontslagen. Gelukkig mochten we echter beiden, aldus de wethouder ,de bevrijding beleven en toen weer samenwerken bij het bestuur onzer gemeente. Er moest hard gewerkt worden om Rhenen er weer enigszins bovenop te doen komen. Wethouder van Dijk verklaarde er trots op te zijn wat speciaal in d eeerste bevrijding^- maanden door den Burgemeester met de wethou ders is bereikt in deze. De bevolking mag daar voor de grootste waardetring hebben en is dank aan haar Burgemeester verschuldigd. Er is zeer ■hard gewérkt sedert Mei van het vorig jaar en met resultaat. Dit bewijzen het vergevorderde her stel en de wederopbouw van Rhenen, wanneer men deze vergelijkt met andere getroffen gemeen ten. Spr. zou gaarne in een openbare vergadering van de raad afscheid hebben genomen. Nu dit niet mogelijk is, dankt wethouder van Dijk Burge meester van Hardenbroek in deze kleine kring voor de steeds prettige samenwerking en voor alles wat deze in het welbegrepen belang onzer gemeente, heeft gedaan. Spr. hoopt dat de burgemeester nog, vele jaren van een welverdiende rust mag ge nieten en dat Rhenen zijn woonplaats mag blijven. Ook weth. Hooijer drukte er zijn spijt over uit, thans afscheid van den Burgemeester te moeten nemen. Hij dankte, voor het in hem gestelde ver trouwen, toen hij1 het vorig jaar door den Burge meester werd voorgedragen als wethouder. Hoewel geen politicus, heeft spr. steeds getracht het ge meentebelang te bèvorderen en daarbij grote steun ondervonden, zowel van den Burgmeester als van wethouder van Dijk. Spr. eindigde met de wens dat de Burgemeester nog vele rustige jaren in ge zondheid met zijn gezin mag doorbrengen in Rhe nen. DeBurgemeester dankte hiêrop de beide wet houders voor hun hartelijke en welgemeende woorden. SPOORBRUG WORDT HERBOUWD Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de spoorbrug over de Rijn dn de lijn Amersfoort Kesteren, welke tengevolge van de oorlogshande lingen .totaal was vernietigd, weer zal worden cup- gebouwd. NOG EEN BIJZONDERE PLANT IN BLOEI De heer E. jJ. Grijsen alhier heeft in 1939 een AgaveAmericacna in bloei gekregen, hetgeen tot de grootste zeldzaamheden behoort. Deze plant, die een bloemstengel had van 7 meter lengte, waarop 22 bloeiarmen, gelijk een Candelabre, trok t.z.t. uit het gehele land enorme belangstelling. De heer G. was indertijd tuinchef op Oudehands Die renpark,w aar deze plant was te bezichtigen. Zelfs de plantkundige Mr. Dix uit Heemstede, hoofd redacteur van het orgaan van de Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde kwam persoonlijk een kijkje nemen en zijn felicitaties aanbieden. Wel een bewijs dat dit experiment van den heer Grijsen iets buitengewoons betrof. Grijsen is thans bezig met het kweken van een Zuid-Amerikaanse bosplant. Het gelukte hem reeds uit een stek, aan de gemeente Rhenen geschonken door de Hor- tulanus van de Hortus te Amsterdam, 7 planten te toveren. Hij is er thans reeds zeker van dat over een paar jaar deze planten als kuipplanten hun glo rieuze bloei zullen geven in het Kon. Elisabeth- plantsoen, waar zij dan elk jaar opnieuw te be- wkonderen zullen zijn met witte en oranje bloei- kelken van 25 cm. lengte en 15 cm. doorsnede. In 1939 werd door den heer M. v. Tubergen te Haarlem een plant uit West-Abessinië geïmpor teerd, genaamd Acidanthera Murielae. In 1942 werd aan deze persoon voor het in bloei brengen van de plant het Getuigschrift van verdienste toe gekend door de Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze zeer bijzondere plant, met haar grote witte bloemen is thans door de gemeentelijke plantsoenendienst alhier weer in bloei gekregen en staat op het bureau gemeente werken. VENTVERBOD OPGEHEVEN Het gemeentebestuur heeft besloten om de ver ordening cp de aflevering van levensmiddelen in te trekken, waarmede het ventverbod in deze ge meente is opgeheven en de inwoners dus weder om aan huis kunnen worden bediend. VERZEKERING DEKT DE SCHADE Steeds meer blijkt, dat de landelijke terreinwed strijden op „Remmerstein" van 31 Aug. a.s. niet alleen groots opgezet zullen worden, maar ook van veel betekenis worden geacht. Zo vernemen wij nader, dat de Motorclub Rhenen een W.A. verzekering heeft afgesloten. Zowel voor renners, jury, controleurs etc., als voor dat gedeelte van het publiek, hetwelk entree heeft betaald en plaats heeft genomen op de daarvoor aangewezen plaat sen, voor de volgende bedragen, a. f 20.000. bij dood of verwonding van één persoon; b. f 50.000.bij dood of verwonding van meerdere personen bij hetzelfde ongeval; c, f 5000.bij •>*hade aan eigendommen van derden. CIRCUIT „REMMERSTEIN" Vbor de terreinwedstrijden van 31 Aug. a.s. op t circuit Remmerstein is door de N.V. Handel jj. v.h. J. v. Olffen te Rotterdam, de fabri- van bekende „Zwarte Kip" producten, een verzilverde plaquette beschikbaar gesteld als tweede prijs voor de snelste ronde in de 350 cc klasse der seniores. De motorclub Rhenen heeft een zwaar verzilverde beker, 19 cm. hoog, met zwaar marmer voetstuk geschonken voor de eerste prijswinnaar in de categorie nieuwelingen, die de weg, voor hen, wier geslachtsnaam eventueel firmanaam begint met één der letters: AH op 2 Sept. a.s.; IR op 3 Sept. a.s. en SZ op 4 Sept. a.s., telkens van 1012 en van 1315 uur. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden. 1 dames polshorloge; 1 zilveren arm band met 8 schakels; 1 damessjaal; 1 handpomp; 1 portemonnaie inhoud f-24.69. Verloren: 1 dames vulpen; 1 rood lederen por temonnaie; 1 zwart lederen portefeuille met in houd; 1 rood kilnderjasje; 1 stamkaart met inleg vel; 1 langwerpig polshorloge; 1 rood lederen portemonnaie met inhoud f 15.1 zilveren arm band; 1 zilveren kettinkje; 1 gecomb. rokerskaart; 1 zilveren armband met witte Zeeuwse knopjes; 1 zilveren schakelarmband; 1 portemonnaie met inhoud f 40.1 damesportemonnaie met inhoud; 1 hond Groenendalen 1 bruinlederen actetas met 1 pyama, 1 overal en 1 riem. Burgerlijke Stand Geboren: Neeltje Anna Maria, d. van D. A. J. Kieviet en C. H. Vonk; Johanna Hendrika, d. van D. G. Oskam en J. H. Rompes; Nelus, z. van A. Kosters en T. van Ingen; Gerrit Jan, z. van J. ter Maaten en L. Hootsen; Janna, -d. van H. Kramer en C. G. van Laar; Evertje, d. van G. Rijksen en A. van de Scheur; Willem, z. van W. Baardman en G. Scheffer; Johannis Gijsbertus, z. van J. Geurts én A. M. van Wijk; Goverdina, d. van W. C. van Ewijk en E. Onink; Dirk en Hendrik, z. van D. G. van Kesteren en W. F. Wijkniet. Ondertrouwd. Albert Berkhof en Willemijntje Laros; Dirk Johannes Klumpenaar (Veenendaal) en Grietje Drost. Gehuwd: Johannes Benjamin Meijer en Maria Noëldina Versteegh; Gradus Gijsbertus van den Hatert en Anthonia Margaretha Beijer. Overleden: Petronella Johanna Mol, 69 jaar, echtgen. van Otto van Schoneveld; Marina vao Doorn, 31 jaar, ongehuwd; Wiccher Zeilmaker, 41 j., echtgen. van Theodora Landman. DISTRIBUTIEKRING DOORN Reorganisatie van dé Distributiedienst Met ingang van 17 Aug. a.s. heeft een reorgani satie van de 'Distributiedienst plaats en zijn in verband hiermede de kantooruren als volgt vast gesteld: DOORN: Maandag en Vrijdag van 912 en 24 uur: Dinsdag van 24 uur. AMERONGEN: Donderdag van 9.3012 en 23.30 uur. Met ingang van bovenstaande datum zullen aan Zieken en a.s.- en jonge Moeders de extra rant soenen alleen worden verstrekt na oproep. Zowel voor de eerste als elke volgende verstrekking wordt men dus opgeroepen. De loketten te Doorn zijn verplaatst naar de uireikzaal, ingang serre, waar ook de periodieke uitreikingen worden gehouden. Voor een vlot verloop is 'het noodzakelijk, dat ieder zich stipt houdt aan de vastgestelde uitreik- data en de oproeptijdien. Voor de afd. Handel en Instellingen blijft voor lopig de oude regeling van kracht.' Verder zal de Directeur in het vervolg uitslui tend voor bijzondere aangelegenheden te spreken zijn op het spreekuur dat is vastgesteld op elke Dinsdag van 24 uur te Doorn. Indiening aanvragen voor zware arbeid In de week van 1924 Aug. moeterr door de werkgevers de oude naamlijsten met de nieuwe aanvragen voor de 10e periode 128 September) onder overlegging der stamkaarten worden inge diend en wel voor Doorn en Maarn Vrijdag 23 mooiste tijd heeft gemaakt, zulks ter beoordeling Aug. te Doorn aan loket „Voorlichting". V.V.V.-WEEK TEN EINDE Zaterdagavond om zes uur vond de prijsuit reiking plaats in 'hotel het Wapen van Harden broek van de in de namiddag gehouden reclame- opcocht. De V.V.V.-voorzitter, de heer N. Sou- werbren deelde mede, dat de le V.V.V. vacantie- feestweek naar wens was verlopen en uotstekend was geslaagd. Hij braëht dank aan alle deelnemers, zijn medebestuursleden, het V.V.V.-propaganda- comité en aan den heer Laheij, voor het beschik baar stellen van een vertrek :n\ zijn hotel. Hierna gaf spreker het woord aan den heer Wolf, van de jury. Deze spreker huldigde het V.V.V.-bestuur en noemde de eerste V.V.V. vacantieweek een enorm succes. V.V.V. en Rhenen dienen op de ingeslagen weg voorit te gaan. De V.V.V.-voor zitter sprak voorts de wens uit, dat een volgend jaar meerdere zakenmensen en bedrijven aan de V.V.V.-reclamecptocht zullen gaan deenemen, daar deze niet direct als geslaagd kan worden aangemerkt. Vervolgens kondigde spr. aan, dat V.V.V. haar werk gaame zal willen doorzetten in het bellang van Rhenen en vreemdelingenver keer, doch daarvoor is het wenselijk, dat meer leden zich zullen aanmelden. Na ook de jury, de overheid en de politie bedankt te hebben werd hiermede de V.V.V.-vacantieweek gesloten. Laten wij hopen, dat er in de komende jaren nog zeer vele volgen. Het sluitingsvuurwerk was ook goed verzorgd, al was het eenvoudig, en het Bestuur van V.V.V. is over het gehele verloop goed te vreden. Thans wordt- er gewerkt om een Zaterdagavond markt in het leven te roepen en 'igt het in de be doeling van V.V.V. op hetFred. v. d. Paltshof een Verikeershuis te doen -verrijzen annex wacht lokaal voor de reizigers van de N.B.M. RECLAME-OPTOCHT EEN FIASCO De reclameoptocht aan het slot van de V.V.V.- week is een tegenvaller geworden. Nadat de ge hele weSk een geslaagd programma is afgewerkt, was de belangstelling van de zijde van de deel nemers wel zeer slecht. Enkele wagens reden slechts mee. Prijswinnaars werden: Ereprijs Zeep fabriek „Rhenus"; le prijs W. v. Breda; 2e prijs N. Drost; 3e prijs S. Drost. van de regelingscommissie in overleg met de I K.N.M.V.-Sportcommissie. Ouwehands Dierenpark schonk een bronzen penning voor de tweede aan komende in de 350 cc junioren-klasse. De heer Nortier van de K.N.M.V. heeft Zon dagavond j.l. in een radiopraatje over de motor sport de aandacht gevestigd op het circuit „Rem merstein", op welk prachtig gelegen terrein span nende nationale wedstrijden tegemoet kunnen wor den gezien. BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDS DIENST IN VERGADERING BIJEEN In het gebouw „Centrum" vergaderde de af deling Rhenen van de Bond van personeel in Overheidsdienst 'onder voorzitterschap van den •heer E. J. Grijssen. In zijn openingswoord wees spr. op de gebiedend^ noodzakelijkheid van or ganisatorische samenwerking, hetgeen in het be lang is der gehele gemeenschap. Hij ging voort met te wijzen op de belangrijke resultaten, die door middel van de organisatie sinds de bevrijding zijn geboekt. Het is dan ook zeer verheugend, dat de afdeling thans weer negen nieuwe leden mocht inschrijven. Zowel het losse, als het vaste perso neel is thans in zijn geheel aangesloten bij de B.v.P.O. De voorzitter wijst er op dat het zgn. „platteland de dupe wordt van de diverse loon- klassen. Is het distributiepakket ten plattelande dan goedkoper dan in de grote steden, vraagt spr. zich af. Is de onwikkeling en ontspanning ten plattelande billijker? De voorzitter wijst erop, dat in de voor-oorlogse jaren zeer velen hun kleding enz. in de steden kochten om de eenvoudige re den, dat het daar goedkoper was. Spr. ziet in deze loonklassestelsels een grove onbillijkheid voor de plattelandsgemeenten en geeft in overweging, zich met die gemeenten in verbinding te stellen, opdat op het eerstvolgende congres deze zaak sterk naar yoren gebracht kan worden. Bij de bestuursver kiezing wordft in de vacature Joh. Keijman de heer C. v. d. Berg gekozen. De aftredende bestuurs leden E. J. Grijsen en H. J. v. Daalen worden herkozen. De heer Grijssen met algemene stemmen tot voorzitter. Hij 'bedankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en neemt de be noeming aan. Hierop volgen enige besprekingen van interne aard, waarna de voorzitter deze zeer geslaagde vergadering sluit. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Wij vernemen dat de ijk- en herijk van de ma ten en gewichten voor deze gemeente zal plaats 12 en van 13-15 uur in het gymnastieklokaal van dc openbare lagere school aldaar; Rhenen (stad cn Achterberg) in het gymnastieklokaal der open bare lagere school aan de Nieuwe Veenendaalse- Te Leersum op Woensdag 21 Aug. in gebouw Rehoboth. Te Amerongeni op Donderdag 22 Aug. in geb. Lieven dael. Voor het in ontvangst nemen der extra rant soenen worden nog nadere oproepingen verzon den. Te laat ingediende formulieren kunnen niet in behandeling worden genomen. Aanvragen voor klompen In de week van 1924 Aug. is er opnieuw ge legenheid tot het indienen van aanvragen voor klompenbonnen. Hiervoor komen in aanmerking, zij, die een beroep uitoefenen als genoemd in de be roepen lijst, voor zover men na 30 April 1946 geen bon voor klompen heeft ontvangen. Aanvragen voor rijwielen In het tijdvak van 1924 Aug. is er gelegen heid voor het indienen: van aanvragen voor rij wielen. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar •vorige publicaties. NIEUWE MAATREGELEN VOOR DE VARKENSHOUDERIJ Om de inkrimping van de varkensstapel te be vorderen en de bestrijding van de clandestiene slachtingen doeltreffender te maken is een aantal nieuwe voorschriften in het Voedselvoorzienings blad no. 51 van 1 Aug. j.l. afgekondigd, die be- treikking hebben op het aanhouden, verhandelen en vervoeren van biggen tot een levend gewicht van 25 kg. Fokkers mogen van elke toegewezen zeug per kalenderjaar twee toom biggen opfokken. Tot 1 Jan. a.s. mag één toom biggen worden aange houden. Het vervoer van alle soorten varkens dus ook van biggen beneden 25 kg. is alleen toe gestaan, wanneer dit geschiedt onder dekking van een geldig geleidebiljet. Voor het verhandelen van varkens zijn aan- koopvergunmngen nodig. Voor uitgebreider bij zonderheden raadiplege men de vakbladen. Zelfmoord-epidemie? Na een korte periode van daling in dit jaar, is het aantal verkeersongelukken tot 17 per dag ge stegen. Langzaam maar zeker? Het herstel der Nederlandse industrie blijft be neden de verwachtingen en vordert slechts lang zaam. Een man een man, een woord een woord Minister Lieftinck heeft zijn belofte gestand ge daan en de staatsuitgaven in de begroting 1947 met nagenoeg f 1J4 milliard verminderd.

De Vallei | 1946 | | pagina 2