Gemeente Ede Dag van het Oorlogs graf Ook in Veenendaal Klaprozen De gesproken Brief naar Indië Brandweer heeft Canadees graf geadopteerd Voordracht over Indië Nog 600 pond Seelt Direct op de Bon HULDIGING BURGEMEESTER BOOT Nederlandse Autobus Onderne mers vergaderden in Veenendaal OPGEPAST!! ,,Het recht der werkstaking" TIERATES VRIJ GESPROKEN F 2342.61 voor de jongens in Indië Een Sten-gun mee naar huis genomen De Heer B. Ensink "f" Woldieven gepakt Zondagsschool Nieuweweg— De Klomp Twee en half jaar „DOVO-AVOND" Melden voor Dienstplicht Distributielcring Veenendaal BELANGRIJK Burgelijkestand Het Consumentencrediet Da termijn voor aan vraag verlengd. Op de Zondag het dichtst bij 11 No vember, dus 10 November a.s., her denken Engeland en de Dominions de gesneuvelden uit de beide oorlogen. Ook in ons land zal deze dag niet zonder meer voorbij gaan en zullen de militairen van de verenigde naties die hun leven voor onze vrijheid op Nederlandse bodem gaven, worden geëerd. Op het enigste dergelijke graf dat zich hier in Veenendaal bevindt, zal door de Vrijwillige brandweer, die dit graf geadopteerd heeft, een korte bloemenhulde worden gebracht. Tegelijkertijd zal de Vereniging „Oranjedag" de graven van de Nederlandse militairen. Kapitein D Sluis, A Bosma, A, v.d. Boven- kamp, J. Koolhaas en T. Schot op dezelfde egraafplaats van bloemen voorzien Door het Nederlands Oorlogsgraven- Comitó is voor 11 November verder eén Klaprozendag, (De Engelsen noe men het Poppy-Day) georganiseerd, waarop papieren Klaprozen zullen worden verkocht, ter bestrijding van de kosten voor foto's van graven en hulp aan de buitenlandse families met kleine beurs die het graf van hun dierbaren willen bezoeken. Voo/r Veenendaal heeft de plaatse lijke Unie van de drie Vakverenigin gen de verkoop van deze klaprozen op zich genomen. „Op Klaprozendag niemand zonder Klaproos op," is dus de leuze voor a.s. Maandag. „Hallo Jan, kerel wat een bof dat ik behalve in mijn brieven aan jou, nu ook eens kan uitspreken wat ik op het hart heb en hoe wy het hier in het nu koude Holland maken. Ik hoop dat je mijn stem zult herken nen." Zo en anders konden diegenen zich zelf horen spreken, waarvan nadat hetgeen zij tot hun man, verloofde, zoon of broer in Indië te zeggen hadden. Op een gramofoonplaat was vastgelegd. Anderen hadden een hui selijke samenspraak samengesteld of zongen een liedje, wat de soldaten die hun vrouw of verloofden graag hoorden zingen wel zeer welkom zal zijn. Dat velen tijdens het opnemen vau de platen zich onverwachts dicht bij hun verwanten in Indië voelden en moeite hadden zich te beheersen, was begrijpelijk. Buitengewoon was de toeloop bij mevrouw Gaasbeek in de Mulderslaan alhier, waar het op name-apparaat was opgesteld. Groot was de dankbaarheid van hen die j.I. Maandag van de geboden gelegenheid gebruik maakten en niet minder dankbaar zullen onze soldaten in Indië zijn bij het afdraaien van de platen. Het Ministerie van Oorlog dat, in samenwerking met de Band Neder. land-Indië dit mooie en belangrijke werk verzorgt, zal zelden een aange namer taak op zich genomen hebben. Het stoffelijk overschot van den vlie ger-officier van de Canadian Air For ce F. H. Wakeman, die met zijn Ty phoon jachtbommenwerper in October 1944 een bombardement uitvoerde op de spoorlijn UtrechtArnhem nabij de Kade, hierbij neerstortte en om het leven kwam, ligt op de nieuwe Be graafplaats aan de Munnikenweg al hier begraven. De Veenendaalsche Vrijwillige Brand weer nu, heeft ter ere van dezen voor onze bevrijding gevallene, de verzor ging en het onderhoud van dit graf op zich genomen. Uitgaande van de plaatselijke afde. deling van de Band Nederland— Indië, wordt a.s. Maandagavond in gebouw „Eltheto" alhier, door den Heer en Mevrouw v. d. Loosdrecht een lezing gehouden over hun ver blijf in Indië en het kampleven al daar. Behalve de leden van de Band Ne derlandIdië zijn ook belangstellen den op deze avond welkom. Zoals wij van het bestuur van de Hengelsportver. „De Rietvoorn" ver nemen, zal na het poten van 1000 Karpers vorige week, a.s. Zaterdag middag ook nog 600 pond Zeelt in het bekende Spinnemeer aan de Klomp worden uitgepoot. In het vervolg zal de Politie bij ver keersovertredingen niet meer waar schuwen maar direct proces-verbaal opmaken. Ook op niet brandende achterlichten zal streng worden gelet. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 8 uur alleen voor dringen de gevallen Dr. Engel, J. G. Sand- brinkstraat. Omtrent de huldiging van den nieu wen Burgemeester van Ede, den Heer Boot, Zaterdagmiddag op Gelders- Veenendaal, vernemen wij nog nader, dat deze zal plaats vinden op het Schoolplein van de Gelderse school. De Brandweer, het Pijpercorps „Prins Bernhard" en de leerlingen van de Gelderse- en Klompse school zullen hierbij aanwezig zijn. Dr. de Waard zal de welkomstwoor den tot den nieuwen Burgemeester uitspreken, en daarna door enkele kinderen bloemen worden aangebo den. De Landelijke Bond van Autobus ondernemers belegde Dinsdagmiddag j.I. in Hotel „de Korenbeurs" een pro testvergadering naar aanleiding van de vele onrechtvaardigheden 'die zich voordoen tegenover het particuliere autobusverkeer. De vergadering besloot met het zeil den van een deputatie naar H.M. de Koningin, aangezien audiëntie door den Minister van Verkeer en Energie was geweigerd. De C. v. P. Just. Dienst, te Utrecht maakt het volgende bekend: In verschillende nieuwsbladen ver schijnen advertenties waarin kippen te koop worden aangeboden door TERPSTRA, J., Hoogelanden W.Z. 63 te Utrecht, of door de Hoenderfok kerij „de Olifant", te Breukelen. Alvorens op deze advertentie be stellingen te doen, wordt aangeraden zich in verbinding te stellen met het Bureau Recherche, Tolsteegbrug te Utrecht. In het kader van zes vergaderingen, waarin, uitgaande van de Christelijke Besturenbond, deze winter verschil lede sociale onderwerpen zullen wor den behandeld, hoopt hedenavond Ds. R. Kok te spreken over: „Het recht der werkstaking". Deze avonden zullen in gebouw „El theto" gehouden worden, doch door dat dit gebouw deze avond bezit is, zal Ds. Kok spreken in het kerkge. bouwyan de Ger. Gem. in de Hoofd straat. Bijgestaan door zijn raadsvrouwe mr. Viëtor stond Dinsdagmiddag voor het Utrechtse tribunaal terecht P. G. L. Tieates uit Delft, thans sergeant in het Nederlandse leger, beschuldigd van intrek.neming in een Jodenhuis te Veenendaal, waardoor de Joodse familie vroegtijdig moest vertrekken. De verdachte gaf een uitvoerig ver slag van z^jn houding tijdens de oor log. Oorspronkelijk woonachtig in Den Haag was hij in de opbouwdienst gekomen en toen in burgerfunctie, als arbeidscontractant in de Arbeids dienst, waar hij beheer voerde over het geneeskundig magazijn. T. maakte zich verder verdienstelijk in de ille galiteit door het helpen onderduiken van Joden, verschafte valse papieren en levensmiddelen, zonder betaling te verlangen. De grond in Den Haag werd hem te heet. T. moest onder duiken en vestigde zich in Veenen daal, waar hij zijn verdienstelijk werk onafgebroken doorzette. Daar hij zeer bekrompen behuisd was en zijn vrouw bovendien een baby verwachtte ging hij op zoek naar betere woning- en klopte onbewust bij de rijksduitser Unger aan voor hulp daarbij, die deze gelegenheid uitbuitte de Joodse fami lie Koetser het woonhuis te ontne men, via een instantie te Utrecht. Toen T. besefte waartoe hij onbewust aanleiding had gegeven is hij te rade gegaan bij verschillende Haagse ken nissen, waarvan er twee getuigenis kwamen afleggen voor het tribunaal, die adviseerden, omdat de Joden zeer zeker toch moesten vertrekken, het huis maar te nemen, mits hij geen ernstige gevolgen voor de opgejaag- den vreesde. T. is naar de familie Koetser toegegaan, heeft aangeboden een onderduikplaats en meubelberg plaats te verschaffen, waarop men niet inging, omdat men verraad vreesde. Ondertussen zette T. zijn ondergronds werk voort en beheerde bovendien de medische afdeling van de Arbeidsdienst met dien verstande, dat hij verschillende noodziekenhui zen, doktoren en medische diensten materiaal uitleende en na de bevrij ding een volledige inventaris aan het Ned. leger overdroeg, voor welke dienst hij bij zijn intrede in het leger werd bevorderd tot sergeant. Er was echter tijdens de benauwde dagen een geschil geweest tussen T. en den agent van politie, thans hoofd PRA, te Veenendaal Hendriksen over rijwielen, die H. zich toegeëigend had en over een transport Joden, dat deze agent had begeleid. Dit leidde, volgens verdachte, die zijn afkeer over H.'s handelwijze niet onder stoelen of banken stak tot zijn plotselinge internering in Amersfoort, waar hij 8 maanden verbleef, voordat de zaak in net daglicht werd gesteld. Mr. Viëtor kon geen termen vinden om deze handelwijze te kwalificeren en achtte haar cliënt, die zich zo ver dienstelijk had gemaakt jegens land en volk, een groot onrecht aange daan. Een aantal gunstige verklarin gen kon zij het tribunaal overleggen. Zij vroeg onmiddellijke uitspraak en vernietiging van de ten laste legging. Na zich in de Raadkamer te hebben teruggetrokken oordeelde het tribu naal de ten lastelegging vervallen en in zijn slotwoord beloofde T. toen met den heer Hendriksen nog wel een appeltje te zullen schillen. De j.I. Zaterdagmiddag gehouden straatcollecte voor de Veenendaalse jongens in Indië ie malle opzicht een groot succes geworden, jongens in Indië, is in alle opzicht een Het buitengewoon mooie bedrag van 2342.61 dat bijeen werd gebracht, is een wel zeer sprekend bewijs dat zij niet vergeten worden en dat men er ook nog iets voor over heeft de zware taak van deze jongens, ver van huis en haard, zoveel mogelijk te verlich ten. Zoals wij veronderstellen, zullen zij dankbaar zijn bij het ontvangen van de reeds verzonden Kerstpakketten, maar nog dankbaarder als zij zullen vernemen hoe spontaan en met aller medewerking genoemd groot bedrag bij elkaar werd gebracht. Een woord van waardering voor de belangeloze medewerking van het comité, de collectanten (trices), het Leger des Heils, Rode Kruis, Groene Kruis, de Vrouwenbond, muziekver. „Caecilia", andere medewerkers en niet in het minst de vele gevers en geefsters, is hier beslist op zijn plaats. Veenendaal vergeet haar zonen in In dië niet en wij zijn er van overtuigd dat wanneer nogmaals een beroep op onze bevolking wordt gedaan een bij drage voor dit werk te leveren, dit dan weer niet vergeefs zal zijn. Zij, die het comité „Onze Jongens in Indië" in haar werk financieel willen steunen, kunnen een bijdrage storten op de rekening van den penningmees ter van dit comité bij de Amsterdamse Bank N.V., alhier. Namens het comité worden ouders of verwanten van jongens die naar Indië vertrekken verzocht, namen en adres sen op te geven aan den secretaris, de Heer C. van Genderen, Hoofdstraat 66, alhier. De soldaat J. v. d. B. alhier, gelegerd te Steenwijk, was deze week met ver lof thuis. Toen de Veenendaalse politie om andere redenen dan deze een huis zoeking bij hem deed, werden ook enige sten.gun patronen gevonden. Bij nader onderzoek bleek v. d. B. in het bezit van een sten-gun te zijn wel ke hij zich in dienst maar had toe geëigend. V. v. B. w^rd direct in arrest gesteld en aan de Koninklijke Marchaussee af geleverd. Alhier overleed de Heer B. Ensink, in de ouderdom van ruim 66 jaar. De overledene die het onderwijs om gezondheidsredenen in 1938 moest verlaten, was sinds 1923 Hoofd van de Vrije Christelijke School aan de Nieuweweg; daarvoor nog Hoofd van de Christelijke School te Blokzijl. De Politie heeft dezer dagen wederom enige personen gearresteerd, die zich in de fabriek van de N.V. I). S. van Schuppen, aan woldiefstal hadden schuldig gemaakt. Bij huiszoekig kon een gedeelte van het gestolene worden achterhaald. Meer arrestaties zullen vermoedelijk nog volgen. De Zondagsschool NieuwewegDe Klomp hoopt na jarenlange beper king, met de a.s. Kerstmis aan ieder kind weer een prachtboek uit te rei ken. Aangezien de prijzen echter ge weldig hoog zijn is er veel geld nodig. Een gewoon boekje kost b.v. gemid deld 75 ct., en er zijn 400 boekjes nodig. Binnenkort zal het personeel der Zondagsschool weer met de bekende lijst van bijdragen komen. Laat ieder hen en de kinderen niet teleurstellen. .Weliswaar moet de blijdschap om het geboren Kindeke het voornaam ste zijn maar voor het kind horen Kerstfeest en tractatie bij elkaar. De N.S.B.-er J. W. van Schuppen al hier, die heulen met de duitsers en lidmaatschap N.S.B. en Economisch front ten laste was gelegd, werd te Utrecht veroordeeld tot 21/, jaar met aftrek en verlies van alle burgerrech- en Onze plaatselijke voetbalvereeniging „Dovo" heeft voor Vrijdagavond 15 November a.s. een feestavond geor ganiseerd, waaraan o.a. „The Ka. mikie Hawaiians" en Zangvereniging „Veenendaal West" aan zullen mede werken. Ook zal op deze avond een verloting gehouden worden. De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend, dat alle manne lijke personen, geboren in 1924 en die op 1 November j.I. in het bevolkings register dier gemeente stonden inge schreven, zich vóór 21 November a.s. ter gemeentesecretarie Afd. Militaire Za ken, Hoofdstraat 100, moeten melden voor inschrijving voor de dienstplicht, lichting 1944. Veenendaal, 2 November 1946. 'De Burgemeester voornoemd, A. BAKKER. In verband met een stagnotie in de af levering van bonkaarten dienen in de week van 11 tot en met 16 November de niet-zelfverzorgera hun bonkaarten af te halen en wel in de indeling zoala vermeld op 5,6,7,9,10 en 11 December Burgemeester en Wethouders van Veenendaal brengen ter openbare ken nis, dat met ingang van 1 November 1946 alle huisdlachtingen van varkens, schapen en geiten moeten worden ge keurd. Daartoe is de volgende regeling ge- trdffen voor het tijdvak van 1 Novem ber 1946—1 April 1947. Hij, die een huisslachting wil ver richten, geeft daarvan kennis aan den plaatselijken bureauhouder, café „Het Hofje" onder Renswoude, die tegen be taling van f 2.25 de sladhtvergunning afgeeft. Oip vertoon van deze vergunning be hoort vervolgens minstens 4 dagen vóór de slachting aangifte te worden gedaan ten gemeentehuize, Hoöfdstraat 34 ('Bo dekamer), alwaar tegelijkertijd het keur loon, n.l.: f 2.voor een varken: •f 0.75 voor een scchaap en f0.50 voor een geiit, moet worden voldaan. Met het afslachten en verwerken der organen (lever, hart, longen, nieren, dar men enz,) mag niet worden begonnen dan nadat de hulpkeurmeester ook deze organen heeft goedgekeurd. De keuring zal geschieden daags na het slachten. Het slachten moet geschieden op Maandag, Woensdag en Vrijdag in het deel van de gemeente, gelegen ten Oos ten van de Kerkewijk-Hoofdstraat, en op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag in het overige gedeelte der gemeente. Veenendaal, 6 November 1946. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, A. BAKKER. De Secret., D. RLANKESPOOR. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: vulpenhouder: tas met in'h.; bankbiljet van f 1000; etui; zakje met 3 paar damesschoenen sleutel: portemon- naie; zilverbon: textielkaart; 31/? pond schapenvlees met zeildoektas. Verloren: 2 portemonnaies; linker gla cé heren handschoen; zakje met 3 paar damesschoenen: dames horloge; groene fietstas: 3 postduiven no.: H.45-51082, 270772, 270770; inlegvel no. 015286. Geboren: Gerritje d. van Z. C. van Dij en G. Gerritsen. Cornelis z. van J. Meijering en C. Leppers. Geertje d. van A. Valkenburg en T. d Kievid. Johanna Maria Jeanette d. van W. Th. Daanen en M. van Maasakker. Anna Katharina Elisabeth d. van J. Knol en A. E. Hui- bers. Peter Gerrit z. van P. G. van Ojik en C. Kroesbergen. Gerarda Gerritje d. van H. van Engelenburg en E. Vink. Ondertrouwd: Rombartus van Alfen 25 j. en Alberta Spies 21 j. Harmen Ze- gers 25 j. en D. M. van Kooten 22 j. Hendrik van de Haar 27 j. en Aartje van Dijk 27 j. Cornelis Blankenspoor 26 j. en Cornelia Hiendrika Weijers 27 j. Hendrik Louis van Kooten en Klaartje Molenbeek. Geurt Diepeveen 22 j. en Jacoba van de Bovenkamp 22 j. Getrouwd: Arend Kasper 21 j. en Roelevina Maria van Capelle 21 j. Hen drik Dirk Henssen 24 j. en Maria Hen- drika Diepeveen 25 j. Overleden: Helmen Haansohoten 83 j. wedn. van R. Pater. Bemardus An- sink 66 j. echtgen. van B. Speets. Maat je Stomphorst 34 j. edhtgen. van" Jan Wijnberger. Derk van Enk 2 mnd. z. van J. van Edk en K. Spielhagen. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU UTRECHT Bijkantoor te Veenendaal Mannen: Er worden gevraagd: steenhouwers en leerlingsHSteenhouwers, steenfabrieks arbeiders, timmerlieden, metselaars, opperlieden, Stoffeerders, betonwerkers, schilders, 1 eleotricien, loodgieters, ga- r age monteurs, fabrieksmonteurs, hoef smeden, bankwerkers, rijwielherstellers, jeugdige chemische fabrieksarbeiders, kleermakers, jeugdige textielarbeiders, jeugdige sigarenfabrieksarbeiders, bak kers, 1 commis de rang, 2 kantoorbe dienden. Er bieden zich aan: Grondwerkers, wevers en textielar beiders, sigarenmakers en sigarensor- teerders, chauffeurs, 1 kantoorbediende, nachtwakers, ongeschoolde arbeiders. Vrouwen: Er worden gevraagd: naaisters, 1. leerling-kapster, wasserijpersoneel, tex tielfabrieksarbeidsters, sigarenfabrieks arbeidsters, kantoorbedienden, 1 steno typiste, dienstboden en werksters. Er bieden zich aan: leerlings-naaisters fabrieksarbeidsters, gehuwde werksters, 2 hulipen in de huishouding, winkelbe dienden en ongeschoold kantoorperso neel. Veenendaal, 6 November 1946. Zij kunnen nog wel wachtenHet overleg van het departement van Onderwijs met de organisaties in zake de salarissen heeft nog tot geen definitief resultaat geleid. Een Frans oorlogskerkhofDe Franse regering is van plan de graven van alle in de Meidagen '40 in Zeeland gesneuvelde Fransen op een oorlogskerkhof te Capelle (Z.-Beveland) te verenigen. Naar MoskouNaar verluidt, zijn er met de vereniging „Nederland U.S.S.R. onderhandelingen gaan de, om het volgend jaar in Moskou een Vincent van Gogh-tentoon- stelling te organiseren. Acht ton voor oorlogsslachtoffers: De verkoop van het nationale hulp. zegel ten bate van de oorlogs slachtoffers heeft een saldo van 800.000 opgeleverd. Ten einde de onzekerheid weg te ne men over de grootte van de terugbeta lingen op het consum *ntencrediet, welke onzekerheid velen schijot te hebben weer houden dit crediet aan te vragen, is be sloten de terugbetalingsvoorwaarden be kend te maken, De terug te betalen be dragen kunnen worden ges'eld op f0.25, f 0.50, 10.75 of f 1- per week per ver leend crediet, welk bedrag afhankelijk is van de grootte van de weekinkomens der gezinnen. Er is echter een minimum grens vastgesteld: credietn mers, wier gezinsinkomen deze grens niet haalt, worden van terugbetaling vrijgesteld, zo lang het inkom n daaronder blijft. De terugbetaling begint dus met een kwartje per week, voor gezinnen bestaande uit 1 persoon bij f 17 50 per week, voor 2 personen bij f24 50, voor 3 personen bij f 29.50, voor 4 personen bij f 33.50, voor 5 personen bij f37 50, voor 6 personen bij f 41.50, voor 7 personen bij f45 50, voor 8 personen bij f4950, voor 9 per sonen bij f 53 50 en voor 10 personen bii f57.50. Het weekinkoman, waarvan het volle bedr ag (dus f 1 per verleend crediet) moet worden terugbetaald, is voor 1 per soon f 18.68 per week, voor een gezin van 2 personen f29 04, 3 personen f35 72. 4 personen f41.40, 5 personen f 47 50, 6 personen f53 60, 7 personen f59 70,8 personen f65 80, 9 p rsonen f7190, 10 personen f 78 - Het weekinkomen, waarboven niet het maximale crediet wordt verstrekt, be draagt voor 1 persoon f. 24, voor 2 per sonen f. 33 80, 3 personen f. 40 23. 4 personen f 45,66, 5 personen f. 51.51 6 personen f. 57 36. 7 personen f. 63,21 8 personen f. 69-06, 9 personen f. 74 91 en 10 personen f. 80.76. Deze bedragen gelden voor de dorpen Ede en Bennekom, voor de rest van de gemeente liggen al deze bedragen f. 3«- lager. Voorts wordt nog medegedeeld, dat aan credietnemers, die twee jaar regelmatig hebben terugbetaald, als regel het be drag, dat dan nog openstaat, wordt kwijt- gescholdem Om iedereen in de gelegenheid te stel len, een aanvraag in te dienen, is de sluiting van da indieningstermijn, welke, aanvankelijk op 9 November was bepaald uitgesteld. De aanvrager wordt schriftelijk in kennis gesteld van de beslissing van de dis- trictsraad. Hij kau dan nog altijd beslis sen of hij voor een consumentencrediet in aanmerking wenst te komen. Weigert hij, dan brengt deze weigering geen kos» ten voor hem mede. DISTRIBUTIEKRING EDE. BIJZONDERE ARBEID De indiening van naamlijsten voor de voortgezette aanvragen voor zware-, langdurige-, giftige en vuile arbeid -»oor de periode 613 zal plaats hebben vol gens onderstaand schema: Namen van werkgevers, gevestigd in Ede: A t.m. F op Dinsdag 12 Nov. G t.m. L op Woensdag 13 Nov.; M t.m. R op Donderdag 14 Nov.; S t.m. Z op Vrijidag 15 Nov. Werkgevers, gevestigd in: Ederveen: Maandag 18 Nov. Veenendaal: Woensdag 20 Nov.; Bennekom: Donderdag 21 Nov. De toeslagbonnen kunnen de daarop volgende week worden afgehaald, even eens volgens genoemd schema. Men wordt verzocht, ter bevordering van een spoedige behandeling ervoor zorg te dra gen dat de ondertekende naamlijsten in duplo aan de voor- en achterzijde nauw keurig volgens de oude copienaamlijst zijn ingevuld in alphabetische volgorde. Bijzondere aandacht dient te worden geschonken aan de afvloeiing van werk nemers. De patroon dient onmidellijk bij ontslag van een der werknemers hier van melding te doen bij mijn Dienst. Leider Distributiedienst Ede, J. T. BAGCHUS. BURGERLIJKE STAND EDE Geboren: Eivert Jan z. van G. van Loenen en W. van Veldhuizen. Grietje 'Melia d. van H. Stoel en G. Melissen. Qhristiaan z. van C. Eikelenboom en G. J. Gorsselink. Marianne Hiendrica W. d. van A. van der Galien en G. de Haan. Everdina d. van W. C. van Beek en M. Stroomberg. Dirk z. van D. jj. W. de Rijk en J. E. Scheffer. Johanna E. M. d. van G. H. Jansen en J. E. Buurman. Teuni d. van B. van den Brink en J. van Kreel. Johanna H. d. van G. Bcom en C. van Egdom. Ge rard B. D. z. van D. Eijgenraam en H. A. Capel. Dirkje Johanna d. van A. Gerritsen en W. de Heij. Marinus z. van W. Soetendaal en H. van Hoef. Tiheo- L. Hoppe en J. 'Hensen. Robert Willem z. van F. H. van der Meulen en J. Rig- hoflt. Richard Jan z. van J. Slotboom en L. van Egdom. Hilarion C. P. z. van A. H. Wegh en J. W. van Lith. Koen- dert J. z. van J. Streutker en M. Olde. Gerrit Jan z. van G. Nap en E. van Donkelaar. Hendrik Jan z. van L. Veld- jesgraaf en H. Nap. Dirk Wessel z. van H. Ansink en M. Westermaat. Petro- nella d. van C. Haallboom en C. J. M. Hazeleger. Clasina d. van W. van de Vendefi en J. P. van Holland. Pieter Aa'dries z. van P. A. Neuman en J. C. Schalkwijk. Ondertrouwd: Geurt van Silfihout 38 j. en Jacoba Alida Wilhelmina Raman 21 j. Willem Achterberg 31 j. en Maria Sopihia van den Bruinhorst 27 j. Antoon Jansen 23 j. en Berendina van de Pol 20 j. Gerrit Jansen 25 j. en Janna Maria de iRooij 21 j. Aalbert de Wilde 23 j. Loveren en Cornelia Anna Ravensteijn 44 j. Beng Tjoe Tjoa 34 j. en Margare- the Hendrika van Wijk 25 j. Teunis Groeneveld 21 j. en Gerritje Groene- veld 17 j. Joost Johan Mekking 32 j. en J. van Zomeren. Getrouwd: J. Snijder en G. van Del- sen. M. Jansen en M. Kroon. R .1.

De Vallei | 1946 | | pagina 2