Band nederiand indië. Het vergeten kind. RHENEN Nagekomen Predikbeurten Zondagsdienst doktoren. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen Dr Engel, Sandbrinkstraat, telefoon 425. EDERVEEN. Zondagsdienst doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Zon dagavond 12 uur Dr. ai My» te lefoon Ederveen 201 Voor beroep bedankt. Ds W. B. Nieuwenhuizen, Chr. Ger. Predikant te 's-Gravenhage heeft voor het beroep naar de Chr. Ger. Kerk te Veenendaal bedankt. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Adolf Teunissen, 32 jaar en Janna Hendrika Septer, 30 jaar; Gerrit Koudijs, 24 jaar en Keeltje Valkenburg, 22 jaar; Jan v. d. Bovenkamp, 22 jaar en Maria Eendrika Jansen, 23 jaar; Johannes Jacobus Huijsen, 40 jaar en Wille- mijntje Gaasbeek, 40 jaar; Hendrik Speijers, 25 jaar en Dirkje v. Vliet, 26 jaar. Getrouwd: Jan Tabak, 38 jaar en Cornelia Jacoba van Doorn, 39 j. Geurt van Barneveld, 21 jaar en Reijertje Drost, 22 jaar. Geboren: Arie Pieter Jan Herma- nus, z. van G. Diepeveen en M. Eergacker; Aartje Jannigje Hendri ka, d. van A. van Ginkel en A. W. Visser; Janna, d. van J. C. Heikamp en A. Jacobsen; Gerrit, z. van A. van Kooten en F. van Kreel; Hen drik Albertus, z. van H. van Harn en A. L. C. Gottschal; Hebelina, d. van S. van der Zee en G. Reitsma. Gevonden en verloren voorwerpen De burgemeester der gemeente Veenendaal maakt bekend, dat ten gemeentehuize, Hoofdstraat 34, Bo dekamer, terug te bekomen zijn de navolgende, op de openbare weg gevonden voorwerpen: een naaimandje; een knot wol; een damesring; een motorhandschoen; een sleutel; een wollen sjaal; een paar glaché herenhandschoenen; vier wanten; twee paar wanten; een breiwerk; een portemonnaie: een poesie album; een lederen tas; een militaire baret; een sigaretten- etui met inhoud; een ceintuur; een wapenarmband; een etui met zak kammetje; een grijze overjas; een zilveren armband; en dat als verloren zijn aangegeven: een paar bruin-witte herenhand schoenen; een inlegvel; een cein tuur; een schort; zes wanten; een vulpen; een hoofddoek; een dames schoudertas met inhoud; zes porte- monnaies; een paar kinder schoen tjes; een loonzakje met inhoud; een glacé dameshandschoen; een arm bandje; een schoudertas je met in houd; een boodschappentas, inhou dende een boek; een sigarendoos, inhoudende stamkaarten enz.; een paar schoenen; weggelopen een hond; weggevlogen een postduif nr. V A 1 9365. Oproep. In verband met een ontvangen opdracht van de directeur van het Provinciaal Bureau Verzorging Oor logsslachtoffers te Utrecht, verzoek ik de nog in deze gemeente woon achtige geëvacueerden zich vóór of op 15 December a.s. te melden ter gemeentesecretarie, Hoofdstraat 100, afdeling bevolking en burgerlijke stand. Veenendaal, 9 December 1947. De burgemeester van Veenendaal, A. BAKKER. Band Ned.-lndië St. Nicolaasfeest O.L.S. „De Klomp" Langs deze weg bedanken wij alle medewerkenden voor het pakket dat wij van onze gemeente moch ten ontvangen. 0. u. ui. sold. 1e Hl. m. u. liiegen 0. u. UI. sold. 1e hl. J. u Domseiaar O.u. ill. Sold. 1e kl. Joh. Turhesteen Cpl. Sold, Joh. Diepeueen Korp. 6. u. d. Poel Geslaagd Raadsvergadering Gemeente-Politie. Het Veenendaalse politiecorps is thans weer officieel gemeentepo litie geworden, nadat vanaf 1 April j.l. hiertoe reeds was besloten. Op 5 December sprak burgemeester A. Bakker het politiecorps toe en gaf tevens de functies op. Aan het hoofd van de politie zal eerlang eeri Inspecteur van Politie komen. Korps-chef W. van der Heiden werd bevorderd tot adjudant, ter wijl de heren M. A. Wesselo en A. F. C. Hendrikse tot brigadier wer den bevorderd. Hoofdagent werden W. van Bruggen, H. A. Hoevens, W. J. Laan, C. van Kuyk, J. v. d. Mui den en J. P. H. Wijnbergen. Het politiekorps is thans 17 man sterk. Omtrent de heer Stappenbelt schijnt geen beslissing genomen te zijn. Brigadier Wesselo sprak namens het korps zijn dank aan burgemees ter Bakker. KAN EEN HUISVROUW NOG RONDKOMEN? Het is meestal een hele "toer de eindjes aan elkaar te kno pen. Als je hoort wat een huis houden tegenwoordig kost. .Maar toch kunt U wel bezui nigen. Let allereerst op de kwaliteit. Dat is het belangrijk ste. Koop betere waar en spaar bovendien geld. U krijgt van elke tien guldendie U aan de Gruyters artikelen besteedt één gulden weer terug. Week inweek uit. Altijd. Daar kunt IJ mee rekenen Het kan niet worden ontkend, dat onze gemeente rijk is aan school gaande kinderen. Wie daarvan niet overtuigd is, moet maar eens gaan kijken als de schooljeugd is samen gestroomd op de Markt om haar feestliederen te zingen. Hebt U het zich wel eens inge dacht, bij het zien van al die vro lijke gezichten, dat er onder die hon derden kinderen een deel zij het dan een klein deel is, waaraan op school de nodige aandacht niet kan worden besteed? Wat zegt U? Dat dat deel wel in de grote klassen zal zitten? Dat U niet zou weten, waarom aan die kinderen geen aandacht besteed zou kunnen worden? Laat ik U regel recht geruststellen. Dat zit niet in de grote klassen. Want al zaten er ii\ elke klas maar 25 leerlingen, dan kon het nog niet. Waarom niet? Leest U maar verder. We bedoelen die kinderen, die met hun klas niet mee kunnen. Die als 't verhogen is blijven zitten; soms twee, drie keer achter elkaar. En die dan tenslotte in een andere klas worden geplaatst, omdat ze toch niet altijd kunnen blijven zitten. Maar in de nieuwe klas doen ze na tuurlijk maar „voor spek en bonen" mee. Dommen? U vergist zich schrome lijk en U doet die kinderen schrij nend onrecht. Ze kunnen niet beter. Het tempo van het onderwijs gaat voor hen op school te snel, want dat tempo wordt bepaald door de mid delmatige leerling. En het verstan delijk vermogen van die kinderen ligt beneden het middelmatige. En of de onderwijzer (es) hen al helpt voor en na schooltijd, het baat niet. Dag in dag uit worden ze voor een taak gezet, die voor hen te zwaar is. De stakkerds! Welk een offer brengen die ouders. Oudste inwoner. Zaterdag vierde de Wed. v. d. Haar-van de Brink haar 98ste ver jaardag. Zij is de oudste inwoonster van Veenendaal en geniet nog een zeer goede gezondheid. Wij hebben deze krasse 98-jarige eens opgezocht. Wij vonden haar bij haar 76-jarige dochter, de wed. v. d. Weerdhof in de Julianastraat. De jarige was bezig de aardappels te schillen voor de a.s. Zondag, waarbij zij nog geen bril nodig heeft. Ook bij het lezen van dagbladen en tijdschriften heeft zij geen bril nodig. Zij wordt, evenals haar doch ter, liefderijk verzorgd door haar kleindochter, mevr. R. v. d. Weerd hof. Zij heeft zelf nog 6 kinderen in leven en heeft 24 kleinkinderen, 19 achterkleinkinderen en 11 achter achterkleinkinderen. Zij is altijd een trouwe kerkgang ster geweest, doch de laatste jaren is ze wat slecht ter been, zodat dit niet meer mogelijk is. Zij geniet thans van de preken via de radio. Burgemeester A. Bakker en zijn echtgenote kwamen de jarige even eens hun gelukwensen aanbieden' - Veenendaal heeft schijnbaar aan alles gedacht. Van de kleuter af tot de H.B.S. toe. Maar voor het verstan- delijk minder bedeelde kind werd nog niets letterlijk niets ge daan. Dat kind werd vergeten!! Gelukkig bestaat er sedert 'n jaar in Veenendaal een vereniging onder de naam: „Vereniging tot stichting en instandhouding van Christelijke Scholen voor Buitengewoon Onder wijs voor Veenendaal en Omgeving". Reeds werd de Koninklijke goedkeu ring op de statuten verkregen. En het Bestuur van die Vereniging spant alle krachten in om zo spoe dig mogelijk over een gebouw te kunnen beschikken, waarin 'n schoei voor B. O. kan worden geopend. Ontzaglijke moeilijkheden zullen hiervoor moeten worden overwon nen; ook finantiële. Want van ge lijkstelling tussen het Openbaar en Bijzonder Onderwijs t.o.v. het B. O. is nog geen sprake. Heeft deze vereniging dan geen recht op uw steun? Dat behoeft, dunkt me, na het vorenstaande geen betoog. Wordt daarom lid van deze vere- niging. De jaarlijkse contributie be draagt slechts ƒ1,(zegge één gul den). Dat kan haast voor niemand een bezwaar zijn. Natuurlijk vindt 't bestuur het geen bezwaar als U méér dan ƒ1,wilt betalen. U kunt U opgeven als lid bij de volgende heren: K. Bok, J. P. C. Leinweberstraat r/2, of Amsterdamse Bank; C. Goote, Julianastraat 61; S. W. Kleefsman, Zandstraat 3; W. Vaartjes, Bergweg 4; H. van Manen, Hoofdweg 9, Eder veen. Deze kinderen moeten worden ge holpen. Dat is geen bepaalde lief hebberij van deze of gene, dat is so ciale noodzakelijkheid. Dat is geen liefdadigheid, dat is plicht. Dat er in Veenendaal een Chris telijke School voor B. O. moet zijn, is zo vanzelfsprekend, dat daarover geen woord behoeft te worden ge sproken. Naschrift. Wellicht dat er later nog eens ge legenheid is om nader op de be staande ongelijkheid tussen Openb. en bijzonder B. O. in te gaan. Doer Uw handen goed Bouwen en... (Van onze Haagse correspondent). Naar men ons van bevoegde ziide mededeelt, is het aantal werken, dat de bouwwereld onderhanden heeft, dusdanig groot, dat er gesproken kan worden van een wanverhouding tussen werken in uitvoering en de capaciteit. Doorlopend zijn er lan delijk ongeveer 25000 woningen in aanbouw, om niet te spreken van de andere bouwwerken. In verband met velerlei factoren ontstaan herhaalde lijk ernstige storingen in het bouw proces, die het bouwtempo aanzien lijk vertragen. Ook in de jongste publicatie van het C.B.S. wordt thans het bezwaar uitgesproken, verbonden aan het grote aantal in uitvoering zijnde werken. Aangezien men meent, dat het bouwtempo versneld zal worden, indien men minder objecten gelijk tijdig onderhanden heeft; overweegt het departement van Wederopbouw thans om in 1948 zeer zuinig te zijn met het uitgeven der vergunning en licenties teneinde hierdoor even wicht te brengen in de bouwwereld. Politienieuws. Een 16-jarig meisje dat de ouder lijke woning kwaadwillig had ver laten, werd alhier aangehouden. Zij is op transport gesteld naar Soest en aan de ouders teruggegeven. Maandag 8 November j.l. werd in de Kegelbaan een Sint Nicolaas feest georganiseerd voor de kinde ren van bovengenoemde vereniging. Welwillende medewerking werd verleend door de cilophonist de heer Rinus Hasselaar en de pianist dhr Jo Willemse, terwijl de kinderen zich kostelijk vermaakten met het optreden van de „Borano's" musi- cale clowns. Ook Sint Nicolaas werd hartelijk ontvangen. Met een tracia- tie en een cadeau keerden de kin deren voldaan huiswaarts, wat voor het bestuur en allen die er aan medewerkten om deze avond te doen slagen, een dankbaar slot was. St Nicolaas en de „Gelaarsde Kat". Voor de jeugd van de Openbare Lagere Scholen werd Zaterdagmid dag j.l. in „Luxor" het sprookje op gevoerd van „De Gelaarsde Kat" door het onderwijzers toneelgezel schap uit Rhenen. Vol aandacht werd dit zeer goed vertolkte sprook- Schaaknieuws. De uitslag van de 8ste ronde was deze week: H. v. FaassenH. Brouwer 10 L. BeukenkampD. Willemsen 10 G. v. DaalenJ. Konings 01 de ïgleuyerg. v. Daalen 0—1 KoningsJ. Diepeveen v. BeekC. Grosman Kinderpostzegels. De dames van het comité, dat zich ten doel stelt kinderpostzegels en kaarten te verkopen, zullen in de vestibule van het postkantoor alhier ziting houden op Maandag 22 en Dinsdag 23 December, alsmede Maandag 29 en Dinsdag 30 Decem ber van 912 uur v.m. De gestolen appelen. In de Maandag gehouden zitting van de Utr. Politierechter werd de behandeling van de zaak tegen de landbouwer W. B. alhier voortgezet. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 17 September j.l. een hoeveel heid appels had opgeraapt op het erf van zijn buurman v. d. L. Aanvankelijk had B., min of meer op heterdaad betrapt, bij de poli tie dit vergrijp toegegeven, doch in een vorige zittüig van de Utr. Poli tierechter was hij op die bekentenis teruggekomen. Thans werd als ge tuige gehoord de verbaliserende hoofdagent van politie G. v. B.,~~die zeer bezwarende verklaringen voor verdachte aflegde. De Officier van Justitie achtte dan ook de schuld van de land bouwer bewezen en requireerde te gen hem 40.boete, subs, twin tig dagen hechtenis. De Politierech ter wees vonnis conform de eis. Ere-medaille Orde van Oranje Nassau. In de brandweercentrale vond de zer dagen een kleine plechtigheid plaats. Hier werd namelijk door de burgemeester van Rhenen de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer H. de Rhoter, brandmees ter eerste klas der vrijwillige brand weer te Rhenen, tevens onder-com mandant. Bij deze gelegenheid werd door Jhr. Mr. Bosch Ridder van Rosen thal een speech afgestoken, waarin de kwaliteiten van brandmeester de Rhoter werden geprezen en hem dank werd gebracht voor het vele en moeilijke werk wat door hem in het belang van de brandweer en dus in het belang van de Rhenense bevolking werd verricht. De burgemeester weer erop, dat het gehele brandweercorps het als een grote eer diende te beschouwen, dat deze onderscheiding aan de heer de Rhoter was ten deel geval len. Hierna werd de gedecoreerde door het gehele corps gecomplimen teerd met zijn onderscheiding, in welke hulde vanzelfsprekend de aanwezige familieleden van de nieuwe ridder deelden. P. 1—0 1—0 DISTRIBUTIEDIEN ST VEENENDAAL. Uitreiking periodieke Bonkaarten. Rhenen. (Zelfverzorgers) Maandag 15 December Q t.e.m. Z. Eist. Dinsdag 16 December alle niet- zelfverzorgers. Rhenen. (Niet-zelfverzorgers) Woensdag 17 December A en B; Donderdag 18 December C en D; Vrijdag 19 December E t.e.m. H; Zaterdag 20 December I t.e.m. L; Maandag 22 Decemb. M t.e.m. S; Woensdag 24 Decemb. T t.e.m. Z; T.D.'s inlegvellen alsmede bon kaarten 713 dienen hierbij te worden overgelegd. Uitreiking toeslagkaartjes aan a.s. en jonge moeders. Aangezien geen persoonlijke op- je door de jeugd gevolgd. Het was roepen worden verzonden volgt on- dan ook een kleurrijke vertoning. De verschillende personen werden buitengewoon goed getypeerd; de kleding was zeer passend. De to neelaankleding was geheel in over eenstemming met het sprookje. Het hoogtepunt vormde de Kat, die niet alleen door haar grime, maar bo venal door haar spel, het geheel droeg. Ook de Reus maakte een ge weldige indruk op de jeugdige toe schouwers, evenals Hans, de arme molenaarszoon, die het gelukte om de lieftallige Prinses te trouwen. Over het geheel zal door de kin deren nog lang gesproken worden. Damnieuws. Het is de Veenendaalse damclub niet gelukt het kampioenschap in de le klasse U.P.D.B. te behalen. Dinsdagavond 9 Dec. speelde VDC in Culemborg haar laatste' en be slissende wedstrijd in dit seizoen. Daar V.D.C. en Culemborg in pun- tenaantal gelijk stonden, behoeft het zeker geen betoog, dat het aan spanning niet heeft ontbroken. Pas een half uur na middernacht viel de beslissing en had Culemborg de ze wedstrijd met 119 gewonnen. De volledige uitslag luidde als volgt: Culemborg IV.D.C. I H. H. v. RavensteinJ. Edink 02 J. Holleman-H. v. d. Brandhof 11 J. v. KriekenD. Wegen 11 A. W. v. d. BergA. Valken burg 11 A. D. UlrichJ. J. Roks 20 H. v. KuikC. Heikamp 20 Z. W. v. HaaftenC. v. d. Pol 20 G. D. v. OordW. v. Manen 11 C. v. DrielR. de Gooyer 11 J. TommeiG. Rotterdam 02 Totaal 11—9 derstaand een algemene oproep voor het afhalen dezer toeslagkaartjes. Eist: Dinsdag 16 December van 912 en 24 uur; Rhenen: Donderdag 18 Decem ber van 912 en van 24 uur. Medebrengen: De T.D. van de a.s. of jonge moeder, alsmede eventueel die van het kind en de C M kaart. Utrechtse Urn voor monument te Amsterdam op de Grebbeberg gevuld met historische aarde. Rhenen, 11 December 1947. In tegenwoordigheid van de Com missaris der Koningin in de provin cie Utrecht, het college van B. en W. van Rhenen, Jhr. Mr. M. L. van Hol- the tot Echten, voorzitter van de Na tionale Commissie voor Oorlogsge denktekenen, het plaatselijk comité „Verkoop Dam-plantsoen" en enkele genodigden, had bij het Groot Hou ten Kruis op het Grebbekerkhof, Woensdagmiddag een korte indruk wekkende plechtigheid plaats, waar bij de Burgemeester van Rhenen, 'n urn met aarde vulde van de Greb beberg. Deze urn zal geplaatst wor den in de urnenbewaarplaats bij het Nationaal Oorlogsmonument te Am sterdam. m Nadat de urn gevuld was, werden door het muziekgezelschap, bestaan de uit een combinatie van de beide plaatselijke muziekverenigingen, 2 coupletten van het Wilhelmus ten gehore gebracht. De burgemeester gaf hierna de urn over aan de Com missaris der Koningin, om a.s. Za terdag in het Damplantsoen bij die der overige provincies te worden ge voegd. „De» Gelaarsde KSat". De kinderen van de Openbare school te Rhenen werd dit jaar een heel bijzonder St. Nicolaas-feest bereid, 's Morgens kwamen allen te zamen met de leerlingen van het v._ l.o. in gebouw Centrum. Nadat de goede Sint vergezeld van Piet, een kort bezoek had gebracht, werd door de leden van de Rhenense Onder wijzers Toneelvereniging 't sprook je De Gelaarsde Kat opgevoerd. De stille aandacht, waarmee de kinderen van groot tot klein het spel volgden, bewees, hoezeer het de aandacht boeide. Het was dan ook een kleurrijke vertoning. De ver schillende personen werden buiten gewoon goed getypeerd en de kle ding was zeer passend. De toneel aankleding was geheel in overeen stemming met het sprookje. Het hoogtepunt vormde de Kat, die niet alleen door haar grime, maar bo venal door haar spel, het geheel droeg. Ook de Reus maakte een ge weldige indruk op de jeugdige toe schouwers, evenals Hans, de arme molenaarszoon, die het gelukte om de lieftallige Prinses te trouwen. Over het geheel zal door de kinde ren nog lang gesproken worden. 's Middags kwamen de kinderen uit Eist en Amerongen per extra tram naar Rhenen om van het sprookje te genieten. Deze middag voorstelling werd bijgewoond door de Burgemeester van Rhenen en Mevrouw en door de beide wethou ders. Zaterdagmiddag trok het hele gezelschap onderwijzers naar Vee nendaal om daar de leerlingen van de openbare scholen te laten genie ten. Ook hier, waar ook nogal wat onderwijzers aanwezig waren, was het succes geweldig. We hopen de onderwijzers ook bij andere gelegenheden nog eens op de planken te zien. Wilskracht vierde prettig Sint Nicolaas-feest. Een dag na zijn verjaardag bracht St. Nicolaas nog een bezoek aan de gymnastiekvereniging „Wilskracht' In de achterzaal van Het Wapen v. Hardenbroek werd van twee tot ze ven uur 's namiddags door St. Nico laas voor de verschillende groepen gymnasten receptie gehouden. Geze ten naast de heer D. W. de Jong, leider der vereniging, deelde de Sint met voor ieder kind een toepasselijk woord, zijn presentjes en versnape ringen uit, afgewisseld met vrolijk gezang van de kinderen. Wanneer we weer eens alle leden van deze Rhenense gymnastiekvereniging bij een gezien hebben, kunnen we zeg gen: „We hebben een behoorlijke gym." Maar toch geloven we, dat die gym in Rhenen ongetwijfeld tot iets groter zal kunnen uitgroeien. In dien alle ouders en hier halen we de woorden van Sinterklaas aan er van doordrongen zijn, welk een betekenis de uitoefening van gym nastiek voor ons lichaam heeft, zul len zij het lidmaatschap van de gymnastiekvereniging als een on derdeel van de opvoeding hunner kinderen gaan beschouwen. En dan zal Rhenen een gymnastiekvereni ging krijgen, welke er zijn mag! Motorsport. Nu het nieuwe jaar voor de deur staat, worden er ook al weer op ve lerlei gebied plannen gesmeed. Zo vernemen wij, dat de Motorclub Rhenen in het raam van de sportka lender 1948 van de KNMV, terrein wedstrijden heeft aangevraagd voor junioren, senioren en wat we in Rhenen nog niet hebben kunnen aanschouwen wedstrijden in de zij-span klasse. Indien we goed zijn ingelicht, ligt het in de bedoeling de races te houden op Hemelvaartsdag of 2e Pinksterdag. Zevende klas van de school voor V.G.L.O. te Rhenen wint eerste prjjs Sint Nicolaas-luisterwedstrijd. Veertien dagen naar Zwitserland. Rhenen's jeugd enthousiast. De eerste prijs van de Nationale St. Nicolaas luister wedstrijd voor het kind, georganiseerd door het Ne derlandse Comité voor Kinderpostze gels, uitgaande van de Nationale Federatie der Nederlandse Bond tot Kinderbescherming te Amsterdam, is gevallen in de gem. Rhenen. De zevende klas B van de school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Wilhelminastraat, hoofd de heer P. Heijsman, heeft hiermee 'n reis naar en verblijf van veertien dagen in Zwitserland in de zomer - vacantie van 1948 verdiend. Een Sint Nicolaas-verrassing. In de ochtend van Donderdag 4 December reed een reportage-wa gen van de Nederlandse Radio Unie, gevolgd door drie andere luxe au to's het schoolplein op voor het ge bouw aan de Wilhelminastraat in Rhenen. Honderden kinderogen wa ren gericht op deze niet-alledaagse stoet, waarin zich tevens St. Nico laas en zijn knecht bevonden. Even vlug als de stoet gekomen was, werd een raam van een der klassen geo pend en tot grote verbazing van de leerlingen en de onderwijzeres, be gonnen rappe handen een microfoon verbinding aan te leggen vanuit het lokaal met de reportage-wagen. St. Nicolaas en Zwarte Piet waren in middels de §chool binnengedrongen en stonden reeds voor de deur van het lokaal, waarin de zevende klas B, onder leiding van de onderwij zeres Mej. M. P. C. Wisgerhof* was gehuisvest. De niets vermoedende leerlingen en de evenmin op de hoogte zijnde onderwijzeres, waren kennelijk onthutst over deze plotse linge en voor hun onverklaarbare invasie. De Sint liet hun echter niet lang in het onzekere. Tenminste, wat het doel van zijn komst betrof. Hij deelde namelijk mede, dat hij naar Rhenen was gekomen om de uitslag bekend te maken van de St. Nicolaas Luister wedstrijd voor het kind, waaraan door meer dan 100.000 schoolkinderen was deelgenomen. Dat de microfoons waren opgesteld vond zijn oorzaak in het feit, dat de ze gebeurtenis Vrijdag 5 December 1947, des nam. tien voor negen over beide zenders van radio Hilversum zal worden uitgezonden. Nauwelijks had St. Nicolaas deze woorden over zijn lippen of de leerlingen van de zevende klas en de onderwijzeres begonnen iets te vermoeden. Zij hadden namelijk aan deze luister wedstrijd voor het kind in klasse- verband meegedaan en dus kwam St. Nicolaas nu misschien vertellen, dat zij een prijsje hadden gewon nen. Het was slechts een vermoe den, want aan de gezichten was te zien, dat alles zo geheimzinnig voor hun was. Ze durfden het bijna niet te geloven een prijs te hebben ge wonnen en aan de andere kant, ja, wat betekende dan al die drukte en nog wel met de radio erbij. Na de verwelkoming door de Sint moest Zwarte Piet een levensgrote taai- taai-pop gaan halen, die door een der meisjes uit de klas mocht wor den verdeeld onder de andere leer lingen. Dit op zichzelf ontketende al een daverend hoera voor de Sint. Maar het voornaamste kwam nog. Nadat St. Nicolaas zeven prijswin naars van de wedstrijd had bekend gemaakt, moest hij met de eerste prijs op de proppen komen. En toen kwam het. Want de zevende klas B van de school voor v.g.l.o. te Rhe nen, onder leiding van mej. Wisger- hof, had de eerste prijs gewonnen, bestaande uit een reis van veertien dagen naar Zwitserland. Deze ver rassing had de goede Sint tot het laatst bewaard en men kan begrij pen, welk een laaiend enthousiasme dit onder de leerlingen van deze meisjes-klas ontketende. De heer Heijsman, hoofd van de school kon het zich niet voorstellen dat juist 'n Rhenense school zoiets te beurt zou vallen. Mej. M. P. C. Wisgërhof ver telde het nog steeds niet te kunnen geloven. En de leerlingen vertelden elkaar al, waar Zwitserland lag, zelfs was er één meisje, dat er al eens was geweest. Zij werd natuur lijk bestormd met vragen. VEENENDAAL Woensdag 17-12 n m. 7.30 uur dhr. Vos van Ede. RHENEN Ger G°ra Zaterd g 20 Dec. n m. 7 uur stud Mallan van Roterdam ELST 1.45 uur Ds. Kok van Veenendaal Bed. H A. 6 uur. Ds. Kok nab. Maandag 15 Dec. n m. 7 uur Ds. Blok van Z' ist VEENENDAAL. Deze week werd alhier een Bruiloft ge houden waar gecollecteerd werd voor onze jongens overzee, Nu heeft het bestuur besloten met dit geld een begin te maken voor een fonds. Om de jongens wanneer die terugkomen op de een of andere manier te helpen, en een blijvend aandenken aan te bieden. Wij hopen dat dit goede voorbeeld op de vele feestavonden die gehouden worden navolging mogen vinden. Gelden kunnen gestort worden op de Amsterd Bank of bij A. Hardeveld, Kanaalweg 19. Maandag en Dinsdag j 1. brachten Sint Nicolaas en zijn knecht een bezoek aan bovengenoemde school. Door de grote belangstelling was de oudercommis9ie der school verplicht twee feestavonden te geven met hetzelfde programma Na een inleidend woord door de voorzitter der oudercommissie, werd Sint Nicolaas toe gesproken door het Hoofd der School, de heer J. de Ronde. Hierna werd een aardig programma afgewerkt. Enige leer lingen van de hoogste klassen hadden een paar voordrachtjes ingestudeerd, die op vlotte en aardige wijze ten tonele werden gebracht. Het Hoofd der School draaide met het schoolfilmtoestel een viertal kcmische flims, die bij gro >t en klein zeer in de smaak vielen. ussen de bedrijven door tracteerde Sint Nicolaas met gulle hand. Het was al laat toen, allen zeer voldaan huiswaarts keerden. Voor het gthouden exam°n te Utrecht oor ass. apoth. slaagde de dames 4. Schimmel, H. de Ruyter, R. de Kleuver, E. Blankespoor. Zaterdagmiddag a.s. om 5 uur zal er een spoedeisende raadsvergadering worden ^ehoudfn, bespreking, het bouwen vaD een school in de buurt van de Boslaan Daar is voor deze kinderen maar één oplossing: Ze moeten naar een school, die geheel andersoortig is als de gewone lagere school. Ze moeten naar een school, waar men met spe ciale leermiddelen ieder kind naar aard en aanleg afzonderlijk behan delt. En zulk een school is er in Veenendaal niet, maar had er al lang moeten zijn. Nu gaan enkele kinde ren op een dergelijke school buiten Veenendaal. Denkt U eens In, wat dat zeggen wil: Dié kinderen moeten elke dag per bus heen en weer rei zen. Buurtvereniging „Parallelweg". 1 1 11 t i rlnvof n OM /4 AAV\ nl TT^

De Vallei | 1947 | | pagina 2