m VEENENDAAL RHENEN ELST Nagekomen Predikbeurten - VEENENDAAL RHENEN ELST OVERBERG Kerst Concert. Rebus Herbouw Diaconessenhuis Wij maken onze lezers erop attent dat de uitslag der verloting op ons bureau voor belangstellenden ter inzage ligt. Red. Geslaagd. Voor het gehouden examen te Utrecht voor Apoth. ass. slaagden de dames H. Schimmel, R. de Kleu- ver, H. de Ruyter en E. Blanke- spoor. Allen genoten hun opleiding bij de heer Zuidersma, Apotheker, alhier. Valse Munten. De door de Fiscale Recherche vorige week te Veenendaal gearres teerde personen hebben de hun ten laste gelegde feiten bekend. Het betreft hier een uitgebreide handel in gouden munten en brief jes van duizend gulden, tijdens de bezettings j aren. Reeds enkele malen waren deze personen gearresteerd, doch moesten wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld worden. De Fiscale recherche heeft in sa menwerking met de P.R.A.C. deze colloboratie, die over het gehele land verspreid was, thans uitge zocht en voldoende bewijsmateriaal in handen gekregen. De Veenendaler A. v. R. legde dan ook een volledige bekentenis af. Hem werd ten laste gelegd de handel in 200 briefjes van duizend gulden en een uitgebreide handel in gouden munten tijdens de bezet tingsjaren. De Gebrs. B. bleken e- veneens in deze zaak betrokken te zijn en na hun bekentenis werden ze weer op vrije voeten gesteld. Zij zullen zich wegens collobora tie binnenkort te verantwoorden hebben. Bazar. 4 De Bazar van de Postduiven- ver. „De Snelpost" is een groot suc ces geworden. Ondanks deze vele bazars, die in Veenendaal gehouden worden, blijken deze bazars toch wel bij het publiek in de smaak te vallen. Aangelokt door de vele mooie prijzen, was het Zaterdag avond practisch onmogelijk zich in de Eierhal te bewegen. Het rad van Avontuur trok wel de grootste be langstelling, waar de vele taarten en ganzen begerenswaardige prij zen waren. Koraalmuziek. Op oudejaarsavond door de Veenend. Harmonie «Caecilia*, Dir. de heer W. Veerman uit Utrecht om 9 uur op de Markt. jubileum. Mej. J. Bouman herdacht Dins dag j.l. haar zilveren jubileum als werkster in dienst van de Gemeente Veenendaal. Door het gemeente- personeel werd haar een hanglamp en een schemerlamp aangeboden, 't Gehele gemeentepersoneel bracht „Koba" een bezoek. De woning was rijkelijk voorzien van bloemen. Burgemeester Bakker en de wet houders, alsmede de gemeentesecre taris kwamen mej. Bouman even eens feliciteren. Onder een geestig speech je reikte de burgemeester haar een enveloppe met inhoud o- ver. Koba, die reeds onder drie bur gemeesters steeds het gemeente-se cretarie proper en rein houdt, kan met voldoening op deze gedenk waardige dag terugzien. Spreekuur woningcommissie, Het spreekuur van de woning commissie op 29 December 1947 vervalt. De eerstvolgende zitting van deze commissie zal plaats vinden op 12 Januari 1948. Gemeenteraadsvergadering. Zaterdagmiddag te 5 uur kwam de Gemeenteraad van Veenendaal in een spoedeisende openbare zit ting bijeen, teneinde de plannen te bespreken voor de bouw van een semi-permanente school in het plan Boslaan. Bij de opening waren afwezig de heren Plant, wegens ziekte, en de heer J. Gaasbeek. Na voorlezing van het gebed deel de de voorzitter mede, dat de notu len van de vorige vergadering nog niet gereed waren, zodat deze aan gehouden moesten worden tot de volgende vergadering. Op voorstel van de voorzitter ging de Raad daarna vergaderen met gesloten deuren. Bijna twee uur duurde deze ge heime beraadslagingen. Na heropening der openbare zit ting, deed de voorzitter het offici ële voorstel van B. en W., luiden de: „B. en W. stellen voor om de heer E. Reidsma, architect te De venter, opdracht te geven tot het doen bouwen van een 8-lokalige school, aan de hoek Boslaan, Ver lengde Dennenlaan en dit werk uit te laten voeren door de N.V. „Om- nibouw" te Wezep, geheel overeen komstig de plannen door de heer E. Reidsma aan het Gemeentebe stuur voorgelegd." Niemand verlangde in het open baar nog over dit onderwerp te spreken, terwijl ook niemand hoof delijke stemming wenste, zodat dit voorstel werd aanvaard. In verband met de Zaterdavond verzocht de voorzitter de leden geen gebruik te maken van de rond vraag. Na de mededeling, dat de Raad weer bijeen zal worden geroepen op 30 December a.s. en een enkele opmerking over de begroting 1948, werd deze spoedeisende vergadering die slechts enkele minuten open baar geweest is, gesloten. Omtrent dezenieuw te bouwen school kan nog worden medegedeeld dat een afdeling van de Patrimoni- umschool, nl. de B afdeling van de heer Dilling waarschijnlijk in deze school opgenomen zal worden. De school zal per 1 September 1948 gereed moeten zijn, en zal voorna melijk een staal-constructiewerk zijn. Dat deze school in een dringende behoefte zal voorzien, zal niemand willen ontkennen. Teneinde te be werkstelligen dat deze school in '48 gereed kan komen, moest voor 1 Jan. a.s. met de werkzaamheden begonnen zijn, hetgeen nu kan ge schieden. Koos Vorrink. Voor de Partij van de Arbeid afdeling Veenendaal zal de Algem. voorzitter, Koos Vorrink op 16 Ja nuari a.s. het woord voeren in de Eierhal te Veenendaal. Voetbaluitslagen vorige week. V.V. „Matjan"-nieuws. Zaterdag j.l. speelde Matjan II een thuiswedstrijd tegen Dovo III. 't Was voor Matjan een moeilijke op gave, daar Dovo III vijf wedstrijden had gespeeld en deze allen wist te winnen, terwijl Matjan II er vier had gespeeld en de eerste de beste verloren, en wel tegen Dovo III. De wedstrijd was niet direct fraai er werd n.l. te fors gespeeld, waar van enkele Matjan-spelers de dupe werden. De leiding kon ons ook niet erg bekoren. Na een kwartiertje spelen wist Seising met een goed schot Matjan de leiding te geven, welke voorsprong door middenvoor Heijkamp werd vergroot met een aardig doelpunt (20) met welke stand de rust inging. Na rust zette Dovo een flink of fensief in wat echter steeds weer strandde op de achterhoede en ze ker niet in 't minst op de keeper welke gezamenlijk goed werk de den. Ongeveer een kwartier voor 't einde kwam het enige tegendoel punt uit een goed genomen corner van links, welke onhoudbaar werd ingekopt. Eindstand 21. Een mooie prestatie van Matjan II, welke hierdoor haar vierde ach tereenvolgende overwinning be haalde. RhedenVeenendaal 00. In een zeer aantrekkelijke en sportieve wedstrijd heeft Veenen daal de lastige uitwedstrijd tegen Rheden met een gelijkspel weten te beëindigen. Een resultaat, dat nog meer aan waarde wint, als men weet, dat Veenendaal in de tweede helft voortdurend sterker geweest is en de overwinning zo nu en dan voor het grijpen had. Fortuinlijk waren de Veenendalers niet. Met een sterk gewijzigd elftal kwam Veenendaal in het veld. De gehele rechtervleugel bestond uit andere spelers. Rechtbuiten Van de Waal, rechtsbinnen Davelaar en midvoor Van Soest hebben deze middag echter goed spel laten zien. Het opmerkelijkste in deze wed strijd is wel het feit, dat Veenen daal het stopperspilsysteem niet toe paste. Voor de rust speelde spil Noordman nog wel enigszins terug getrokken en was het nog onwennig, maar na rust ging het veel beter en kwamen de Veenendalers er steeds beter in. In de eerste helft is Rheden sterk in de meerderheid geweest, maar zij zagen geen kans de achterhoede van Veenendaal te verschalken. Een zestal corners op het Veenendaal- doel leverde niets op. Enkele malen ontsnapt het Vee nendaal-doel nog maar net aan een doorboring. Even voor rust weet de Rheden-doelman een prachtig schot van Davelaar nog juist uit het uiterste hoekje te tippen. Na rust zette Veenendaal alles op de aanval. Spil Noordman ging goed mee naar voren en met snelle o- pen aanvalen kreeg men een her boren Veenendaal- te zien. Doch nu weet de Rheden-achterhoede de steeds weerkerende Veenendaalaan- vallen goed te pareren. Rechtbuiten Van de Waal kreeg even voor het eind nog een onver wachte kans. Hij omspeelde de uit gelopen Rheden-doelman uitstekend maar de bal ging rakelings naast. Met dit gelijke spel mogen beide partijen tevreden zijn. Voor Vee nendaal is het ongetwijfeld een sti mulans om het stopperspilsysteem te laten varen. Deze wedstrijd heeft het zelfvertrouwen van de ploeg weer doen toenemen. Zaterdagmiddag voetbal. Dovo speelde een vriendschappe lijke ontmoeting tegen S.K.V. uit Wageningen. Er werd vrij behoorlijk spel te zien gegeven en tenslotte wist Dovo een kleine 21 overwin ning te behalen. De beide Veenen- daalse doelpunten kwamen van midvoor A. Nieboer. Dovo II bracht het bij een bezoek aan Veenendaal II tot een 11 ge lijk spel. Dovo III had minder suc ces met haar bezoek aan Matjan II, want daar werd met 21 van ver loren. Kaparie Tentoonstelling In de Gelderse School werd Vrijdagmiddag de Kanarie-tentoon stelling 1947 geopend. Meer dan 100 inzendingen, met talrijke kleurenvariaties waren in gezonden door de Veenendaalse Ka narie-kwekers. De keuring had Donderdagavond reeds plaats gevonden. Met 81 punten kreeg de onder no. 8 ingezonden vogel van de heer A. van de Bos de titel van meester zanger. De zilver-isabel kleurige vogel van de heer C. van Amerongen be haalde het kampioenschap met 94 punten. De belangstelling op de eerste avond van deze tentoonstelling was zeer bevredigend. De Vaartbrug Opnieuw zijn bij de graaf werkzaamheden aan de Vaartbrug over het Omleidingskanaal aan de Kerke wijk springstoffen opgegra ven. De graafmachines, die thans zeer diep in de bouwpunt graven, ten einde vaste grond voor de pilaren te zoeken, brachten opnieuw een zeer zware bom bloot, terwijl even eens een vijftal pantservuisten aan de oppervlakte kwamen. Het werk werd onmiddellijk ge staakt, terwijl de Mijnopruimings- dienst te Leiden gewaarschuwd werd. Reeds eerder was een zware bom en pantservuisten aan de op pervlakte gebracht. De werkzaamheden aan deze brug die reeds door zeer veel tegenslag ernstige vertraging heeft ondervon den, heeft thans opnieuw stagna tie. De bommen zijn waarschijnlijk afkomstig van de springlading, die de Duitsers onder de brug hadden aangebracht. Zoals men weet ging deze brug tijdens de demontage werkzaamheden toch de lucht in. Voorwaarts van de zesde naar de vierde plaats. De wedstrijden van afgelopen Zondag hebben wederom enige wij ziging gebracht in de ranglijst van de eerste klasse der K.N.V.B. afd. Utrecht. Speciaal het Rhenense Voorwaarts is door de 51 over winning op Soesterberg en mede door het gelijke spel van H.D.S.— Fortissimo van de zesde naar de vierde plaats verhuisd. De stand ziet er thans als volgt uit: Dat Voorwaarts boven H.D.S. staat, vindt zijn oorzaak in het be tere doelgemiddelde van de Rhe nense ploeg. Voorwaarts klopt Soesterberg met 51. Voorwaarts heeft weinig moeite gehad om een enthousiast spelend Soesterberg met flinke cijfers te kloppen en de gasten danken het dan ook aan de uitstekende doel- verdediger, dat de score niet hoger werd. Voorwaarts was reeds direct ge vaar lijk in de aanval waarbij voor al linksbuiten de Roder zich onder scheidde. Verschillende goede voor zetten van hem leverden groot ge vaar op. Eenmaal dachten we hem reeds te zien scoren na een fraaie doorbraak, doch zijn harde schot werd nog juist tot hoekschop ver werkt. De Soesterberg-aanvallen hadden weinig te betekenen en kon den door de Voorwaarts-verdedi- ging gemakkelijk worden afgesla gen. Ondanks het Voorwaarts-over- wicht duurde het nog twintig minu ten, voordat van Stokkum met een kopbal zijn ploeg de leiding kan be zorgen. 10. Voorwaarts bleef ster ker maar had geen geluk toen fraaie schoten van Evers en Visch tegen de paal belandden, terwijl van Stok kum in deze periode geen kans zag de bewakers van zich af te schud den. Na rust wist van Stokkum al spoedig uit een doelworsteling het tweede doelpunt te scoren. 20. De wedstrijd bleef vrij eenzijdig, door dat Soesterberg er niet in kon sla gen het Voorwaarts-doel in gevaar te brengen. Nadat de Roder een goede kans overgeschoten had, liet hij na vijftien minuten de Soester- berg-verdediging zijn hielen zien en scoorde onhoudbaar. 30. Twee mi nuten later brak van Stokkum door en het was 4—0. Een regen van hoekschoppen op het Soesterberg- doel volgde, zonder dat deze succes opleverde. Een kwartier voor het einde bracht Visch, na goed door- zeten, de stand op 50. Evers brak nog een keer goed door, maar we derom belandde zijn schot tegen de paal. Vlak voor het einde wist Soesterberg uit een hoekschop, de eer te reden 5—1, waarna scheids rechter de Kor ver deze middag voor de laatste maal zijn fluitje liet ho ren. Voorwaarts heeft thans uit elf wedstrijden elf punten verzameld. Er werd matig geschaakt. In Groep een van de schaak club „Rhenen" werd de partij J. D. Busch tegen Visserman afgebroken en won D. J. Bovenschen van J. H. v. d. Berg. In groep II was de animo groter. De herhaaldelijk afgebroken partij J. Kat—J. Verwoert eindigde in een nederlaag voor laatstgenoem de. J. E. Penning moest het onder spit delven tegen J. P. Menting. In de laatste groep won M. Keijman van G. Baars en speelde G. J. Coops een mooie partij tegen G. Jager. Coops kon het echter niet bolwer ken en verloor. Feestavond Vrijwillige Brandweer. Daar wordt aan de deur geklopt... wie mag dat zijn In hotel »De Grebbeberg« waren j.l. Vrijdag de brandweermannen met bun vrouwen en verloofden verenigd om een gezellige avond door te brengen. Reeds zeer ge ruime tijd geleden hadden de »vuurbestiijders« hiertce otje bij botje« gelegd. Deze avond werd geopend door de Comman dant, de beer N. Souwerbren, die een terugblik wierp op het afge lopen jaar en de leden dankbracht voor Lun plichtsbetrachiing. De dames mochten een extra pluim ontvangen, Zij moesten zo vaak hun mannen uren uit het gszins- leven afstaan wanneer hun plicht hen roept, hetzij voor branden, oefeningen of cur#ussen, aldus de Commandant, hetgeen voor hen ook een offer betekent. De accor- deonspeleisBaars envanOmmer en wisten al spoedig de echie stem ming er in te brengen, hetliedde dans en tractatie wisselden zich af, totdat plotseling een klop op de deur zachthard en de Goede Sint met zijn knecht zetelden achter de tafel. Op breed voerige wijze verhaalde de Sint over zijn terugreis naar Spanje. Ondei weg had een zware storm zijn boot op een klip geworpen en had de bemanning van een Hollands schip, op weg naar het Grebbestadje, hem en Piet gei ed, Het is louter toeval, zeide de Sint. dat ik het kranige brandweercorps met een bezoek kan vereren Ge- h kkig waren nog vele nuttige ge schenken gei ed en zowel de dames als de heren ontvingen elk enige zeer nuttige geschenken. De Sint bewoog zich nog geruime tijd te midden der feestvreugde, vele lied jes werden hun toegezongen. Zeer tevreden was de Sint met de wijze waarop in Rhenen gedanst en ge zongen werd. De Commandant dankte de Sint en zijn knecht voor deze buitengewone verrassing. Het was in alle opzichten een buiten gewone avond voor het brand weercorps. Een gezonde middenstand Stut voor stad en land Het bestuur van de afdeling Rhe nen van de Koninklijke Neder landse Middenstandsbond ontving vele goede inzendingen van het kruiswoordraadsel en de letter- wedstrijd, uitgeschreven in de St. Nicolaas-week. De kruiswoord- puzzle bleek geen moeilijkheden te geven, de letterwedstrijd gaf evenwel veel hoofdbrekens. De slagzin, die uit negen en dertig letters bestond, luidde als volgt; »Een gezonde middenstand, stut voor stad en land« Daare r meer dere goede oplossingen waren, werden de prijzen bij lo ing vast gesteld en wel als volgt: Kruiswoordraadsel: Mej. Meijer, P. J. Schepers, J. v. Tongeren, Mevr. Reinshagen en J. J. Arends. Letterwedstrijd: J. Hovestad, P. J Heijsman W. Keuken, Mevr. Roks, K. H. de Kolf, Jac Keuken en A. J. Bovenschen. Alle prijswinnaars ontvangen inmidels bericht. Het Monument van de grote strijd »Wij bouwen het monument van de grote strijd« Onder dit motto ligt voor ons de ciruleire van het plaatselijk comité verkoop Dam- teriein, welke binnen enkele da gen in de gemeente zal worden verspreid. In de overtuiging dat de Rhenense ingezetenen hun va derlandse plicht zullen verstaan, begint het comité stichting natio nale oorlogsmonumenten haar ac tie. Zoals bekend is, wil de Na tionale Monumenten Commissie het terrein op de Dam te Am sterdam symbolisch verkopen. Daar z^l straks het nationale mo nument verrijzen, dat alle vorm van verzet en strijd van alle delen van het Nederlandse volk wilge denker. Een prijs van 50 centen per vierkanten centimeter zal ie dere Nederlander in staat stellen zijn evenredig aandeel te nemen. Méér nog, hij zal de nagelaten betrekkingen van onze doden te hulp komen. Hetgeen deze inza meling namelijk meer opbrengt dan nodig is voor de oprichting van de monumenten zal ten goe de komen aan de stichtingen, die de verzorging van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van oorlog en bezetting ten doel hebben. Zo kunnen wy ons aan deel bijdr. gen, opdat geen vierkan te centimeter van het Damteriein onverkocht blijft. Voor deze sym bolische aankoop ontvangt men een z.g.n. cert ficaat, dat in ver schillende waarden in omloop wordt geb: acht. Voor alle bedra gen, welke collectief worden inge zameld, ontvangt men desgewens; een op naam gesteld en door het centraal bureau ondertekend cer tificaat. Wij behoeven hier niets meer aan toe te voegen. Een ieder versta zijn plicht. Moge het plaat selijk comité voor het welslagen van zijn arbeid bij de burgerij van Rhenen de steun en de symra bie vinden, die dit nationale werk verdient. Gevonden en Verloren Voorwerpen Aan het bureau van politie alhier zijn de volgende voorw erpen aan gegeven als GEVONDEN: 1 in legvel, 1 biljet van f. 1,—, 1 zwart bonte pink, 1 plastic regenjas (wit), 1 zwarte tas, 1 donkere Belgisch herder, 1 zwart ceintuur, 1 geel zwart hondje. 1 ceintuur regenjas, 1 paar bruin lederen handschoe nen, 1 portemonnaie met inhoud f. 0,75, 1 jonge witte keeshond rechteroog zwart, 1 rood-wit ge blokte wollen want, 1 autoband merk Engelbeit Chevron 35 x 5, 1 rozenkrans. Als VERLOREN: 1 zilveren broche Zeeuws model. 1 etui met kam, 1 wit lederen handschoen, 1 bruine damespor- temonnaie inhoud f. 1,15 en snoep- kaart, 1 grijze wollen want, 1 jas, 1 zilveren manchetknoop inscrip tie S. A. model klaverblad, 1 bos sleutels waarvan 1 lips, 1 bruiD foudraal, inhoud kam en das. Secretarie gesloten De gemeentesecretarie van Rhe nen, het kantoor van de gemeente ontvanger en het bureau van ge meentewerken zullen op Zaterdag 27 Dec. 1947 gesloten zijn met uitzondering van de burgelijke stand, welke op die dag geopend zal zijn van 11 tot 11.30 uur voor middag. Dampartij die 87* uur duurde. In de eerste klas van R.D.V. zorgde D. Linde deze week voor een verrassing door L. A. Lieuwen verslaan. W. Baars speelde zoals we verwacht hebben en won van W. van Walsem. Tegen K. v. d. Pol wist hij het echter niet verder te brengen dan remise. In de tweede klas speelde T. Jager een schitte rende partij tegen T. Scheffer, wel ke hij verdiend won. H. v. Walsem had met G. Spies niet zoveel moeite en won. J. v. d. Berg verloor dit maal van S. Veenendaal. In de tweede ronde van de RDV- zeskamp moest Lieuwen na een half uur spelen opgeven tegen Geert van Dijk. Anders ging het tussen M. van Manen en A. de Groot, die maar liefst acht en een half uur over hun „dam-partijtje" deden. Overigens was dit een mooie partij, waarin van Manen twee schijven voorsprong had en tenslotte in remise eindigde. Nagekomen voetbaluitslag. Het-tweede elftal van Voorwaarts heeft in Wijk bij Duurstede met 2-1 gewonnen van Wijk bij Duurstede II. De ruststand was hier 1-1. Arbeidersavondschool opende haar poorten. Gisteravond werd in een der lokalen van de u. 1. o school aan de Wilhelminastraat een arbeiders- avondschool geopend, waarvoor een en twintig leerlingen hadden ingeschreven. De lessen worden gegeven door de heer E. Klootwijk. Deze school staat onder beheer van de stichting scholendienst, georganiseerd door de Dr. Wiardi Beekman-Stichting, N.V.V. en het instituut voor arbeidersontwikke ling. Een der leden van het plaatselijk schoolbestuur sprak een openings woord en deed mededeling van voor de leerlingen belangrijke zaken. Spr. wees op het belang van dit culturele werk en het ver heugende feit, dat onder de cur sisten veel jonge mensen waren. Het is een blijde ervaring om te zien, dat onder de jongeren in deze na-oorlogse tijd weer de lust om zich te ontwikkelen tot uiting komt. Dank bracht spr. voor de mede werking, tot dusver van het ge meentebestuur ontvangen en sprak zijn spijt uit, dat deze dank niet ter plaatse aan een vertegenwoor diger van het col ege kon worden betuigd. De cursisten werden op gewekt de lessen steeds met ambitie te blijven volgen, daar slechts volharding tot succes kan leiden. Met de wens, dat de cursisten het aangevangen werk z. uden vol brengen en dat het bestuur bij de opening van de tweede jaarscursus in het volgende seizoen weer op hen allen zou mogen rekenen, be sloot spr. zijn inleidend woord. Hierna namen de lessen een aan vang. Oranje-Wit leed haar eerste neder laag. Eindelijk is het een feit dat Oran je-Wit geslagen werd. Zij leden een 20 nederlaag in Nijkerk tegen N. S.C. Echter is de voorsprong van O.W. van zodanige aard, dat zij nog geen directe concurrentie behoeft te vrezen. Om deze nederlaag maar gauw te vergeten zullen we in het kort even nagaan hoe deze neder laag ontstond. N.S.C. won de toss en was het eerst in de aanval. Er werd goed geschoten en de achter hoede moest alle zeilen bijzetten om aan deze snelle aanvallen - het hoofd te bieden. Na ongeveer een kwartier wist N.S.C. toch te doelpunten. De O.W.-keeper was uitgevallen en kon de bal niet in zijn macht houden. De toesnellende rechts binnen doel puntte 10. Na het doelpunt is het Oranje-Wit die de toon aangeeft. Zeer goede aanvallen werden uitge voerd doch het mocht hen niet ge lukken voor de rust nog gelijk te maken. Na de pauze kreeg Oranje-Wit tegen de zon in te spelen, maar toch gelukte het hun steeds voor 't N.S.C.-doel te komen. De N.S.C.- ers bleven gevaarlijk en het bleef dan ook niet uit dat zij er 20 van maakten. Intussen werd de spil van Oranje-Wit geblesseerd en had deze gewisseld met de rechts-back. Ook in de voorhoede was men gaan wis selen maar hiermede werd hun spel te doorzichtig en lukte het hen niet, nog een doelpunt te maken. Zij nog vermeld dat het terrein buitengewoon slecht bespeelbaar was door het vele effect. Zondag a.s. staat wederom een zware wedstrijd te wachten, maar wie de film in de zaal „Sportlust" heeft gezien, zal ook nu zeggen: Al les komt in orde, m.a.w. de O.-W.- ers kunnen gerust de W. Boys tege moet gaan. Tram ramde vrachtauto. Vrijdagmorgen om ongeveer 7 u. werd de vrachtauto van v. K. ge ramd door de tram. De auto stond te dicht bij de tramrails en hoewel het achterlicht goed brandde heeft de bestuurder hem schijnbaar door de dichte mist, niet zien staan, met het gevolg dat hij er pardoes op reed. Gelukkig werd alleen materiële schade toegebracht. Ger. Kerk 2e Kerstdag 9.30 uur Evange lisatiedienst. Ner. Herv. Ger. Evang. Zondag 28 Dec. 10 uur dhr. van Kooten van Blauwkapel. Oudejaarsavond 7 uur en Nieuwjaars morgen 10 uur dhr. van der Kol f van Dubbeldam. Ger. Gem. 1? Kerstdag n.m. 7 uur Da. Kok v. b. H. A. Zondag 28 Dec 9-30 uur Bed. H. A. 2.30 en 6 uur Ds. Fraanje van Barneveld. Ger. Gem. Zondag 28 Dec. 9 30 en 5.30 uur leesdienst. Oudejaarsavond, nam 7 uur leesdienst. Nieuwjaarsdag, nam. 2.30 uur Ds. M. Blok van Zeist. Zondag 4 Jan. 9-30 en 5 30 uur de heer L. Wijting van Amersfoort, Oud Ger. Gem. Donderdag 31 Dec. 's nam. 2 uur Ds. v. d. Poe'. 1 Jan 's nam 5 uur, Ds. v. d. Poel van Giesserdam. Op iniatief van »Vereniging voor Volks muziekuitvoeringen* geeft de Muziek vereniging »D. S.« o p Woensdag 24 Dec 194/ 's-avonds om 8 30 uur een Kerst uitvoering in de Gemeente Muziektent op de Markt. Programma: 1. Psalm 68. 2. Lofzang van Zachatia6, 3. Ere zij God, 4. Fr is ein Ros entsprurger, 5. Psalm 150, 6, Kerst liederen Potpourri, 7, Er ruist langs de wolken, 8. Gode zij Ere, 9 Ds Herder tjes lagen bij nachten, 10. Stille Nacht Heilige Nachr, 11, Gezaüg 229, 12. Dank nu allen God. 1 D.E.V. 11 10 0 1 20 Minerva 11 8 1 2 17 B.D.C. 10 5 2 3 12 Voorwaarts 11 5 1 5 11 H.D.S. 11 4 3 4 11 Scherpenzeel 10 3 3 4 9 F.A.K. 11 3 3 5 9 K.V.V.A. 11 3 3 5 9 Soesterberg 11 2 1 8 5 Fortissimo 11 2 1 8 5

De Vallei | 1947 | | pagina 3