Veenendaal fyoAt ïUiesiax /hrvesvorvyexi „Dorpsbelang;' vergaderde. ïleaALoaude Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Willebartus van den Brink, 25 jaar en Jannetje Gaasbeek, 27 jaar; Willem den Hartog, 22 jaar en Sandrina Diepeveen, 21 jaar; Hen drik Beukhof, 27 jaar en Maria van Binsbergen, 25 jaar; Wilhelmus Ever- hardus Johannes Ridderhof, 27 jaar en Adrians Johanna Klop, 24 jaar; Ge rard Jacob Nijhoff, 28 jaar en Maria Cornelia Johanna Klop, 18 jaar. Getrouwd: Plet er de Kleuver, 22 jaar en Aaltje van de Meijden. 22 jaar; Daniël van Dijk. 24 jaar en Neeltje Sehreuders, 20 jaar. Geboren: Reinie Marce Marinus, z. van G. J. van Eldik en M. Verwoert; Frederika Anthonia, d. van J. C. van de Haar en F. A. van Dijk; Johanna Hendrika, d. van C. M. van Kranen burg en J. Dillen; Hendrica Alida, d. van W. C. van Essen en H. A. Vlas- tuin. Overleden: Dirk Hendrik Recter, 75 jaar echtgenoot van C. J. van Silfhout. Van de regen in de drop. Voor de Meervoudige Kamer van de Utrechtse Rechtbank stond Dinsdag de 33-jarige arbeider J. v. d. H. alhier terecht, die hoger beroep had aange tekend tegen het vonnis van het Kan tongerecht te Amersfoort d.d. 20 Jan. j.l., waarbij hij wegens openbare dron kenschap tot zes maanden Rijkswerk inrichting was veroordeeld. Het verloop van deze revisie viel voor de verdachte niet mee, daar de Officier van Justitie in deze instantie tegen hem drie weken hechtenis plus één jaar opzending naar een Rijks werkinrichting eiste. Aan deze ver zwaring van straf zal waarschijnlijk het feit niet vreemd zijn, dat de ver dachte kennelijk zich kort vóór zijn verschijning in de Rechtzaal enige moed had ingedronken. De Officier constateerde n.l. nadrukkelijk, dat hij op enige afstand reeds duidelijk „dranklucht" bij verdachte waarnam. Uitspraak 3 Mei a.s. Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Vee- nendaal maakt bekend, dat ten ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug te bekomen zyn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: 5 zilverbons, 2 portemonnaies, een ballpointpen, een paar blauwe dames wanten, een ceintuur, een heren zak horloge met ketting, twee vulpennen, een dop van een kinderwagen, aange lopen een hond, aangevlogen een post duif no. Belg 47—2015924; dat el3 verloren zijn aangegeven: twee zakdoeken, een ronde groene oorknop, een portemonnaie, een want, een horloge met ketting, een ceintuur, een polshorloge met leren bandje, een bankbiljet, een tas met portefeuillê, inhoudende: 3,50, een tabakskaart en een nieuwe en oude textielkaart. Veenendaal, 20 April 1949. De Burgemeester voornoemd. A. BAKKER. Twaalfjarige chauffeur maakt brokken Met een harde klap vloog Vrijdag morgen een bestelwagen van de Kaas handel van Hunnik tegen de verkeers- zuil aan de hoek HoofdstraatZand straat, waardoor deze betonnen ver- keerszuil totaal versplinterd werd. De auto kwam daarna tot staan tegen een boom. Het bleek dat het 12-jarige zoontje van de heer v. H. achter het stuur had gezeten en er niet in ge slaagd was de bocht Zandstraat Hoofdstraat op de normale wijze te nemen. Gelukkig liep de jeugdige chauffeur geen enkel letsel op, evenmin als zijn vader, die naast hem zat. De auto werd aan de voorkant be schadigd. De politie maakte proces verbaal op. P. v d. A. Door de Partij van de Arbeid werd de candidatenlijst samengesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De eerste vijf namen zijn gelijk aan de thans zitting hebbende leden. De lijst werd als volgt samengesteld: 1. Joh. van Hardeveld; 2. T. Ver- kuyl; 3. H. M. J. Plant; 4. J. H. H. Jan sen; 5. J. van Eden; 6. A. Verwoerd; 7. W. van de Kraats; 8. S. Moesber gen; 9. J. v. d. Dikkenberg; 10. S. Beckerman; 11. G. van Barneveld. Politie-nieuws. Deze week kwam een persoon bij de politie om nachtverblijf vragen, het geen hem verleend werd. Bij nader on derzoek bleek, dat hij voor meerdere nachten in aanmerking kwam wegens landloperij, zodat hij aan de hoede van de Officier van Justitie te Utrecht werd gesteld. Voor de Rechtbank te Utrecht stond deze week terecht J. v. d. H. uit Vee nendaal wegens openbare dronken schap. In hoger beroep werd de eis 3 weken hechtenis en 1 jaar Rijkswerk inrichting. Veel indruk schijnt deze zaak niet op verdachte te maken, want deze week werd hij wederom, voor de zoveelste maal, wegens openbare dron kenschap naar het politie-bureau over gebracht. Ook de, melkhandelaren schijnen zeer slecht met de voorschriften op de hoogte te zijn. Velen van hen „schep pen" nog steeds hun melk uit de bus, hetgeen zeer onhygiënisch is, want stof en.d. kan steeds de bus binnen dringen. Voorgeschreven is dan ook, dat de melk door middel van 'n kraan uit de bus getapt moet worden. Elke week vermeldt het politie-rapport een melkhandelaar, die het op de ouder wetse en onsmakelijke manier probeer de en daarvoor een proces-verbaal kreeg. Dit was deze week weer het geval. Voorts waren er deze week weer 6 verkeersovertredingen, terwijl 9 be keuringen werden opgemaakt in ver band met de rijwielverlichting. Bazar. In de consistoriekamer van de Chr. Geref. Kerk werd door de meisjes ver eniging dier kerk een bazar gehouden, ten behoeve van de Chr. Ger. zending op midden Celebes. De verkoop van de eigengemaakte handwerkjes verliep buitengewoon vlot, zodat aan het einde der avond bleek, dat de opbrengst pre cies 1000,- bedroeg, een resultaat waarop de meisjes met trots kunnen terugzien. Bloed voor de derde maal Derde maal: laatste maal Neen neen neen Daarvan kan bij de bloeddienst van het Ned. Roode Kruis geen sprake zijn! Er is nog zó'n groot tekort aan bloed voor zieken en gewonden, zowel hier als overzee, dat het Ned. Roode Kruis U dringend moet vragen: ..Geeft toch wat van Uw bloed!" Voor gezonde Nederlandse vrouwen en mannen kan het nooit een bezwaar zijn om een kleine portie bloed af te staan voor onze zieke en gewonde me demensen, zelfs niet als dit 2 maal per jaar gebeurt! Vrouwen en mannen van gezonde Nederlandse stam: Helpt onze zieken toch door een deel van Uw bloed be schikbaar te stellen! In Mei a.s. begint de derde ronde! Zij, die eenmaal of tweemaal bloed gaven, ontvangen een oproep. Zij, die thans voor de le maal bloed willen geven, melden dit bij haar of hun huis arts! Er is bloed te weinig! Geeft dus bloed! VERGOUWEN, Arts, Voorz. v.d. afd. Veenendaal van het Ned. Roode Kruis. Als sluiting van de ontspannings avonden der Herv. Jeugdraad wordt op Zaterdag 2'i April in Eftheto een avond gehouden, waaraan mede zullen werken enkele leden van het muziek gezelschap D.S., de heer Bos uit Zeist, declamatie van de Meisjesvereniging Lydia B. Tevens zal er een spraakwaterval ge houden worden. VeenendaalEde 31. Paasmaandag werd te Veenendaal de wedstrijd VeenendaalEde in de voorronde van de bekercompetitie ge speeld, waarbij Veenendaal met 31 baas in eigen huis bleef. De Veenendaal-ploeg had enkele wijzigingen. Op de linksbuitenplaats was v. d. Broek vervangen door Bins bergen, terwijl Rebergen en doelman Dillen weer opgesteld stonden. Voor rust vlotte het niet erg bij de Veenendalers, waardoor Ede een veld- meerderheid verkreeg, zonder dat zij echter in staat was dit overwicht in doelpunten uit te drukken. Eerst 2 minuten na de hervatting nam Ede de leiding; na 'n goede voor zet van rechtsbuiten v. d. Broek wist Jacobsen Dillen te passeren. 01 Bij de Veenendalers ging het intus sen beter gelukken. De aanvallen wer den beter afgewerkt, waardoor Blei- enberg met een uitnemende kopbal, na goed voorbereidend werk van rechtsbuiten Nellestijn de partijen weer op gelyke voet brengt. De ploegen wogen volkomen tegen elkaar op. Bij Ede ontbreekt echter 'n goede schutter in de voorhoede. Reber gen bracht na 20 minuten spelen de stand op 21. Het spel werd wat for ser, waardoor enkele vrije trappen werden uitgedeeld. Davelaar schoot een vrije trap, even buiten de rand van 't strafschop genomen, naast. Tien min. voor het einde stelde Merlijn de rechts buiten Nellestijn in de gelegenheid de score tot 31 op te voeren. Het was 'n matige wedstrijd, waaraan de warm te wellicht niet vreemd geweest is. Veenendaal I speelt Zondag a.s. de laatste bekerwedstrijd in de voorronde tegen CHRC (Cito) uit Renkum en zal deze wedstrijd moeten winnen, wil zy nog kans hebben in de volgende ronde geplaatst te worden. De stand in deze voorronde is n.l. Ede 46 CHRC 4—6 Veenendaal 45 RVW 3—3 Oosterbeek 3—2 Oosterbeekse Boys3—2 Bij 'een Veenendaalse overwinning zal het dus aan de uitslag RVWEDE afhangen, of Veenendaal de bovenste plaats zal bereiken. Veenendaal I afd. Zaterdagmiddag legde beslag op de Z.M.C. wisselbeker, door de finale tegen Desto te winnen j.l. Zaterdagmiddag op het Soester- berg-terrein. De Veenendalers bleven met 20 de baas over de Desto-ploeg. Nog een andere beker kwam in Vee- nendaals bezit. Veenendaal 2 speelde n.l. mee in de serie-wedstrijden te In- gen. Nadat Zondag j.l. met 20 van Kesteren werd gewonnen, werd op Paasmaandag de wedstrijd tegen Op- heusdcn met 51 in het voordeel der Veenendaal-ploeg gespeeld, waardoor ook zij beslag legden op de beker. „De Snelpost". De postduivenliefhebbers staan weer aan het begin van het vliegseizoen, dal mei de Paasdagen geopend werd mei een Paasvlucht vanaf Tilburg, met Paaseieren als premie. De uitslag van de Snelpost was als volgt: 1. J. Geerestein; 29 Gebr. v. Nieuw Amerongen: 36 W. A. Eimers; 4 D. G. Schans; 511 G. G. Schot: 7 G. de Geit; 823 A. v. Asselt: 1025 K. de Kamper; 12 J. v. d. Heuvel en Zn.; 13 H. V. d. Haar; 14 R. v. Manen; 15 D. J. v. Deelen; 16 J. v. d. Zilver; 17 —19 C. G. Schot; 18 C. v. Asselt; 20— 28 E. v. Zanten; 213135 H. v. Koo- ten; 22 Gebr. v. Doorn; 2426 T. van Dijk; 27 H. L. Spies; 29—34 C. v. Gin- kel; 30 F. Spies; 32 G. J. Hendriks; 36 A. Aalbers; 37. H. v. Veenendaal. Opbrengst bazar voor de 3 sanatoria. Naar ons door het Comité van bo vengenoemde gehouden bazar werd medegedeeld is de netto opbrengst thans 15419,12. Een woord van dank aan allen die hebben bijgedragen tot het opbrengen van dit grote bedrag, is hier zeker op zijn plaats. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Rhenen maakt bekend, dat hij verhinderd is om op 22 en 29 April a.s. spreekuur le hou den. Rhenen, 19 April 1949. De Burgemeester voornoemd, L. BOSCH v. ROSENTHAL. Herdenking gevallenen. Op Woensdag 4 Mei a.s. zal de plech tige herdenking van de gevallenen in de laatste oorlog plaats hebben door 't houden van 'n stille omgang en rouw dienst in hét gebouw Ireiië.' 0itkis~cte vierde herdenking na de oorlog. De eerste maal dat de stille omgang naar het Grebbekerkhof werd ondernomen, werd hieraan deelgenomen door 2000 personen. By de tweede en derde om gang daalden deze getallen tot respec tievelijk 1000 en 600 personen. Nog immer een indrukwekkend getal, doch bij lange na niet genoeg. Het is wel zo dat de tijd de wonden heelt en dit is maar goed ook, doch 't zou niet tot eer van ons volk in het al gemeen en van deze gemeente in het bijzonder strekken, als de grote massa blijk zou gaan geven totaal vergeten te zijn, die vele jonge mensen, die het offer van hun leven brachten voor on ze vrijheid. Daarom doet de commissie, die voor het organiseren van deze plechtigheid is ingesteld, een dringend beroep op de bevolking om aan deze tocht deel te nemen. Dan moet nog de vinger gelegd worden op een wel zeer wonde plek. Al naar mate het aantal d eelnemers aan de tocht verminderde, vermeerderde het aantal personen, dat nieuwsgierig van af de stoepen en soms vanuit open ra men de deelnemers aangaanpte. Dit is wel het toppunt van onbeschaamdheid en een directe blamage voor degenen die zich daaraan schuldig maken. Het staat ieder vrij al dan niet deel te nemen aan de stille omgang. Zijn er redenen die dit verhinderen of ge voelt men er niet voor, dan blijve men in de huizen, althans verstore men de ernst van de plechtigheid niet door hin derlijke nieuwsgierigheid. De commissie hoopt dat dit misbruik thans voor goed tot het verleden zal behoren. Rhenens militair in Indonesië deed zijn plicht. Er heeft kort geleden in de nabij heid van Medan, zo lezen we in een ons toegezonden dagblad vanuit Indo nesië, iets plaats gevonden, waarbij verschillende Nederlandse burgers (planters en hun vrouwen) zelf oogge tuige van een moedig optreden onzer militairen zijn geweest een optreden waarvan zij diep onder de indruk ge raakt zijn, zodat men er ons van ver schillende zijden de aandacht op heeft gevestigd. Wy willen er melding van maken als een typisch voorbeeld van de geest onder onze militairen in de tropen, een geest van kordaatheid en hulp vaardigheid. Toen de twee ondernemingen Klam- bir Lima en- Kloempang kort geleden voor een deel in brand stonden en een grote gewapende bende de daar wo nende Nederlanders overviel, zijn twee militairen, die de vuurgloed hadden opgemerkt, daar op afgegaan en heb ben zij ondersteund door enkele In donesische politiemannen door hun krachtig, moedig en beleidvol optreden zeer belangrijke hulp verleend, terwijl mede door him activiteit waarschijn lijk een nog erger ramp voorkomen werd. Het waren de KNIL-sergeant D. A. C. Jansen en de K.L.-sergeant D. Duis, afkomstig uit onze gemeente. Zij traden daar met hun tweeën zeer doortastend op met zulk een inspire rende moed, alsof zij een geheel leger achter zich hadden. Hel is hier niet de plaats, en de om standigheden laten het niel toe een meer gedetailleerd rapport over hun optreden in deze gevaarlijke situatie te publiceren. Maarwel achten wij het onze plicht hier openlijk hulde te bren gen aan deze twee dappere militairen. En in hèn eren wij dan al die anderen, wier daden door omstandigheden min der bekend geworden zijn, maar die door dezelfde geest van moed en hulp vaardigheid bezield, dagelijks hun zware taak verrichten, soms het groot ste offer brengend dat een mens te geven heeft: zijn leven. Druk vreemdelingenbezoek met de Paasdagen. Slechts één verkeersongeval. Het mooie weer tijdens de beide Paas dagen heeft ook onze gemeente vele vreemdelingen gebracht. Een enorme stroom automobilisten, wielrijders en voetgangers, bewoog zich reeds vroeg over de verkeerswegen, terwijl de openbare vervoermiddelen af en aan reden om de reizigers naar de plaats van hun bestemming te kunnen bren gen. Ook buitenlanders, voornamelijk Belgen, bezochten de Grebbestreek. Op de graven van het militaire Kerk hof op de Grebbeberg werden ettelijke bloemstukken neergelegd. Het veer over de Rijn „zwaaide" de gehele dag heen en weer met honder den belangstellenden voor de bloeien de boomgaarden in de Betuwe. Een grote verkeersdrukte vergt in de regel slachtoffers. Voor zover ons bekend is het gelukkig maar by één ongeluk gebleven. Onder aan de Greb beberg verloor een motorrijder de voetsteun van de duo. De achterop ge zeten dame viel van het voertuig en liep een lichte hersenschudding op. Per taxi is het slachtoffer naar Amsterdam vervoerd. De Paasdagen hebben het vreemde lingenseizoen voor Rhenen goed inge- Electrisch lassen. Het was het bestuur van de avond- vaktekenschool gebleken, dat er in de ze gemeente veel belangstelling bestaal voor electrisch lassen. Daar aan de school een cursus in dit vak nog niet wordt gegeven, heeft genoemd bestuur besloten een afzonderlijke opleiding tot electrisch lasser te doen plaats vin den. Om nog meer belangstelling voor deze techniek te kweken, vindt op Dins dag 3 Mei a.s. des nam. 8 uur in de brandweercentrale voor belangstellen den een filmvertoning plaats met een daaraan verbonden lezing. De N.V. Philips Verkoop Mij voor Nederland verleent hierbij medewerking. Een welkome gelegenheid voor be langstellenden om hiermede hun voor deel te doen. Zie verder de advertentie in dit blad. Gezinsverzorging. Een dezer dagen informeerden wij bij het dagelijksghestuur van het cen trum voor de gezinsverzorging of de gezinsverzorgster reeds met haar werk zaamheden was begonnen. Ons werd medegedeeld, dat dit inderdaad het ge val was en dat regelmatig aanvragen om hulp worden ontvangen. Het be stuur verzocht ons echter het publiek erop attent te maken dat alleen die ge zinnen geholpen kunnen worden, waarvan de moeder door ziekte niet in staat is haar huishoudelijk werk te verrichten en voor het grootste ge deelte vervangen moet worden. Het is dus niet zo, dat de gezinsverzorgster als werkster gebruikt kan worden voor het ruwere en zware werk. Wederom woningbouw aanbesteed. Ten stadhuize werd de bouw aanbe steed van 6 woningen aan de Driftweg en 6 woningen aan de Franseweg te Eist. Het dorp Eist zal door de gemeen te dus worden bedacht met twaalf nieuwe arbeiderswoningen. De in schrijving vond in twee series plaats. Voor de huizen aan de Driftweg werd door zestien aannemers ingeschreven. Hoogste was de fa. Gebrs. Verheul met 69,892,- en laagste de aannemer G. Breunesse te Driebergen met een be drag van 52,965,-. Voor de Franseweg bestond bij veer tien bouwers belangstelling. Hier kwam als hoogste te voorschyn de fa. Gebr. van Doorn te Veenendaal met 58,572,-. De laagste was de aannemer B. C. Drost te Veenendaal met een be drag van 50,989,-. Het gemeentebestuur heeft de gun ning nog aangehouden. O.B.K. dankt de Rhenense bevolking. Uit dankbaarheid voor hetgeen door de inwoners van onze gemeente is ge presteerd voor het welslagen van de groots opgezette OBK-Bazar, zal deze arbeidersmuziekvereniging in gebouw Centrum een' muziek- en zanguitvoe ring geven, waaraan tevens zal wor den medegewerkt door het N.B.M.- Mannenkoor uit Zeist. Entree wordt voor deze kunstavond niet geheven. Het uitvoerige program ma belooft heel wat. De uitvoering vindt Donderdagavond plaats. VVVR won wederom 'n groepsinedaille. De wandelvereniging WVR nam 2e Paasdag deel aan de door de Victoria beschuit- en biskwiefabrieken uitge schreven paaswandeltocht óver 35 km te Dordrecht. Alle deelnemers verwierven, een me daille, lerwyl de vereniging in zijn ge heel een groepsprijs mee naar huis bracht. Dientje Hovestad en Henkie v. Dru- ten, 13 en 14 jaar. volbrachten de tocht. Voorwaartsnieuws. Tweede Paasdag nam Voorwaarts met een elftal, gevormd door twee spe lers van het eerste, zeven van 't twee de en twee van het derde deel aan se riewedstrijden te Lienden, waaraan voorts deelgenomen werd door Lien den I, Lienden II en Zoelen I. Voor waarts lootte ongunstig tegen de sterk ste eelnemer n.l. Lienden I. De Rhe- nenaren gaven uitstekend «partij en waren in de eerste helft met de wind in de rug uitgesproken sterker. De rust ging in met een verdiende 10 voorsprong, welke reeds na vijf min. werd verkregen door een uitstekend schot van Spies. Zou de jeugdige voor hoede wat schotvaardiger zijn geweest, dan zou ongetwijfeld de ruststand een grotere voorsprong te zien hebben ge geven. Na de rust was Lienden iets meer in de aanval. Al spoedig werd de stand gelijk. In de strijd om het win nende doelpunt was Lienden de geluk kigste en hoewel Voorwaarts hierna alles op alles zette kwam in de stand geen verandering meer. Lienden II won van Zoelen I met 42, zodat de finale een Liendense aangelegenheid was. Lienden I won met 32. Motorclub opent het seizoen. Nu de zomer weer in het land komt gaat de motorclub Rhenen en Omstr. weer aan het werk. De eerste rit van het nieuwe seizoen wordt gehouden op Zaterdag 14 Mei a.s. De start en de fi nish van de betrouwbaarheidsrit zal liggen bij het clubhuis Damlust te Leersum. Voor de winnaar van dit mo torsport gebeuren is een beker beschik baar gesteld. De eerste rit die vanuit Rhenen zal worden geleid, vindt plaats op 11 Juni a.s. vanaf het clublokaal Viaduct. Ook voor deze wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld, ditmaal door onze stadgenoot de heer K. Wa genvoort. Wij kunnen nog mededelen dat in totaal vier betrouwbaarheids- ritten op het programma staan. Burgerlijke stand. Geboren: Ruland, z. van J. van den Brink en U. van den Berg; Evert, z. van Z. Hovestad en G. T. A. Vermeer; Janny Stephania, d. van A. van Eijk en A. E. Valster; Henrik Johannes, z. van H. J. van Blitterswijk en G. J. Schoeman, Ede; Eugene Louis, z. van L. M. J. Kallen en G. de Kroon; Hui- berta, d. van G. van Dijk en J. M. Gerrits. Ondertrouwd: Hendrik Puyk en Wil- lemina Jenneke van Boeijen, beiden te Rhenen; Cornelis Antonie Huijdink en Grietje Wiesenfeld, beiden te Rhenen; Johannes Abrahamse en Ida Wilhel- mina van den Heuvel, beiden te Rhe nen. Gehuwd: Cornelis Willem Verkuil en Mechtilda Jannetta Maria van de Laak; Gerrit Thomas Meurs en Wil- lemijntje van Remmerden; Gerard van Kleef en Aaltje van den Brink. Overleden: Hendrik Mol, 79 jaar, weduwnaar van A. van Manen; Al bert us Middelhoven, 82 jaar, ongeh., Ede; Wouter Peternhn, 66 jaar, ge huwd met H. van de Scheur; Lamber- tus Heij, 13 jaar, Veenendaal. Burgerlijke stand. Geboren: Diederika, d. van A. van Ommeren en N. van Homoed; Roelof je Maria, d. van J. van Ree en R. M. Bos; Lammert, z. van W. Ariesen en J. B. Meersman. Ondertrouwd: L. van den Dikken berg en C. Veldhuizen; J. van Essen en E. Bos. Gehuwd: Cornelis Roosendaal en Wijntje Teunisje van Essen. Overleden: geen. Ingekomen personen. C. Kuiken van Leiden; F. J. Mal van Breda; F. A. H. van Beek, J. W W. Valk, H. L. N. Dieters van Geleen, allen naar D 22a; G. Mater van Doorn naar B 421: M. L. van Eist van Maar9- sen naar B 335; J. van Zoyl van Haar lem naar C 199.. Vertrokken personen. A. Veenhof en gezin van A 19 naar Haarlem; E. Oudshoorn van C 199 naai Haarlem; W. T. van Essen van D 89 naar Amersfoort; J. van Vulpen naar Woudenberg; G. van Beek en W van Mourik naar Rhenen. Verleden week kwam de Stich ting «Dorpsbelang» met een vol tallige Raad van Bijstand in Café «De Morgenster» bijeen. Alvorens ter zake over te gaan werd door de Voorzitter de Heer van Moorsel een gehele uiteen zetting gegeven van het doel der Slichting wat betreft het Wijkge- bouw met de kleuterschool en badcellen. De Heer H. Donders vond dat er eerst een dagelijks bestuur moest Komen in de geest van een ver eniging, terwijl de Heer v. d. sluis zijn mening gaf een zwaar hoofd te hebben in de financiering van de vaste kosten. Dr. van Ommeren daarentegen meende dat dit wel meeviel aangezien de kleuterschool apart gezien moet worden. Tot de conclusie kwam, nadat men ook de middelen tot het verzamelen van gelden besproken had, dat het beoogde doel inderdaad te be reiken is. Eendrachtige samenwer king is echter terdege nodig. Om dit te bereiken vroeg de Heer van Dijk of hei geen eenzijdige opzet was van deze Stichting. Dit was juist en wel in de persoon van Dr. van Ommeren, deze gaf dan ook te kennen op welke wijze dit had plaats gevonden en meende zo economisch mogelijk gehandeld fe hebben Jammer vond spreker het en het maakt teven« een on aangename indruk dat niet meer mensen uit de bevolking konden worden opgenomen. Hierna meende v. Moorsel dat alles voldoende besproken was en stelde voor dé diverse werkcom- missies samen te stellen. Besloten werd op te richten een commissie voor een te houden bazar, een voor het plaatsen van Obligatie's en een voor het plaat sen bouwsteentjes Het daclijks bestuur welke de leden der Stich- 'ine zijn, heeft tot taak algemene leiding te geven. Om de diverse actie s te kunnen beginnen, ging men over tot een bespreking, elk in ziin eigen kring. Tot slot werd nog bepaald dat men iedere maand in zijn geheel tot vergadering bij een zou komen Door plaatsgebrek eerst nu geplaatst f Auto door trein gegrepen op onbe waakte overweg. Geen der acht inzittenden ernstig gewond. Op 2e Paasdag, omstreeks 5.30 uur n.m., is in de gem. Renswoude een ernstig ongeluk gebeurd op dé-onbe waakte overweg^ïabij de Schalm. De heer Jansen uit Veenendaal reed met zijn 7 kinderen in een luxe auto in de richting van Renswoude en moest daarbij een onbewaakte overweg pas seren. Vermoedelijk werd de heer Jan sen verblind door de zon, waardoor hij de naderende electrische trein niet zag aankomen. De luxe auto werd door de trein opzij geslingerd, terwijl daarna de trein langs de auto schuurde. Om wonenden werden opgeschrikt door 'n hevige klap en snelden toe om hulp te verlenen. Wonder boven wonder liep geen der inzittenden ernstige verwon dingen op, hetgeen welhaast onbegrij pelijk is wanneer men de lotaal ver nielde wagen heeft bezien. De trein heeft ongeveer 20 minuten vertraging ondervonden. Damnieuws. De damclub „Strijd en Kunst" te Renswoude nadert het einde van de wedstrijden om de wisselbeker, waar door de spanning van de wedstrijden in belangrijke mate is toegenomen. Belangstellenden kunnen zich iedere Vrijdagavond verlustigen in deze wed strijden. a; BURGERLIJKE STAND. Overleden: Marie Lagerwelj, wed. van M. van Ginkel. oud 78 jaren.

De Vallei | 1949 | | pagina 2