WïiÏPEBtTir 1 Een Mijnende dasi's Mario nerinneiio aan ueenen beslaan III leest of Jan Kool Zn. GELUK maalles Haring A. C. 5,emenqd flieuwA ïïlutdeA RUMBOg Wm&eZju^puMW- öud-HoiianxUt ïïlaM M. F. QndeiuegTiemens 111. BBSIIf IJfR «OOM. 70 - TUI. 202 10°|o korting LIDO'S RECLAME WEEK VJumg, en AanAad 4 „,~*iteer van 'f'" Voor de gezellige dag en mooie tocht, welke de VéGé-Kruide- niers ons geboden hebben, danken wij hun hartelijk Wij verheugen ons nu reeds op de volgende reis. „De Gezamenlijke. Klanten 5. tiament Inenting tegen pokken inrichting uoor algehele UQETVERZORBMG ENGELS BEËDIGD SCHATTER 200 gram Theekransjes 25 cent Chocolade Repen 15 cent p. st. Chocolade Repen (Melk 15 cent p. st. Chocolaadjes 50 ct. p. ons Limonade 85 cent p. fl« GELDERLAND6 Familieberichten Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van on ze Zoon Adrianus Cornells J. v. DIJK A. v. DIJK-Krouwel Veenendaal, 22 Aug, '49 Kerkewijk 140 Met grote blijdschap ge ven wij hiermede kennis van de geboorte van on ze Zoon Albertus Wilhelmus EVERT BAARS J. J. KLUMPENAAR A. VAN DE POL R. VAN HARDEVELD Rectificatie In de dankbetuiging van de Heer L. v. Engelen burg Beatrixstraat 25 stond abusievelijk vermeld 25 jarig Jubileum dit moet zijn 50 jarig Jubileum. Adm. Git AH aanbieding BV» *0° gran1 van3r6v°° In verband met hun 25 jarig Huwelijk op 10 Sept. a.s. geven de Heer en Mevrouw G. C. van SCHUP- PEN-van LEEUWEN en hun kinderen gelegenheid tot gelukwensen op Dinsdag 30 Augustus a.s., van 19.00 tot 20.30 uur, Hoofdstraat 84, Veenendaal Mejuffrouw DITTA van BEEK heeft mij in deze 25 jaar als Hulp in de Huishouding steeds ijverig en trouw geholpen. U kunt haar feliciteren Dinsdag a.s. van 19.00 tot 20.30 uur, Hoofdstraat 84 S. C. v. SCHUPPEN-v. LEEUWEN Heeft U al kennis gemaakt met onze reuze sortering KOEKJES en GEBAK? Gebakjes 15 cent per stuk Soesen 12 Koekjes 70 per half pond Gevulde Koekjes f 1.10 Alleen nog deze week Profiteert van onze speciale aanbieding in Uurwerken Goud Zilver Personen die in aanmerking willen komen voor bewaking, controle, kaartverkoop, enz. gelieve zich op te geven bij het secretariaat van de Winke- liersver. »Handel Nijverheid« de heer W. A. J. van SON, Hoofdstraat 3. Het bestuur Dagelijks van 2-6 uur en volgens afspraak Behalve Zaterdags LinOERLAAR 32 ueenendaai Lessen aan beginners en gevorderden Conversatie en Handels correspondentie Aanmelden Eikenlaan 40 - Telef. 374 Veenendaal MIEN VAN STEMPVOORT Glans- Carbolineumverf Kleurcarbolineum Bouwmaterialen v/h de Jong en Schoute aanvoer van vroeg fabrieksfruit te kunnen opnemen. Hier en daar blijft dan ook het fruit, dat voor directe consumptie minder ^^schikt is, on verkocht en dit moet noodgedwon gen aan het vee worden vervoederd of zelfs worden vernietigd. Uiteraard is de periode, waarin de consument tegen betrekkelijk lage prftzen genoemd fruit kan kopen, van beperkte duur. Naarmate het seizoen voortschrijdt, zal het goedkope fruit schaarser worden. Hoewel ook een gunstige oogst van laat fruit (z.g. be- waarfruit) valt te verwachten, zullen de prijzen van deze producten uiter aard hoger liggen dan die van het fruit, dat thans aan de markt is. Het verdient daarom aanbeveling te profiteren van het thans overvloe dige en betrekkelijk goefiköpe fruit. Verbruik van fruit komt de gezond heid ten goede! WIJZIGING ABONNEMENT RADIODISTRIBUTIE Met ingang van 1 October a.s. wordt het abonnement op de radiodistributie in overeenstemming met het vooroor logse peil van f 2,- per maand ge bracht. Dit betekent, dat met inbe grip van de luisterbijdrage 3,- per maand zal moeten worden betaald. denburg en Henriette Gijsbertha van der Horst; Christiaan Johan van Veldhuizen en Johanna Hendrika v. Zanten. Gehuwd: Jan Brienesse en Hui- berdina Aaldertje Kruit. Overleden: Evert Baars, 83 jaar, weduwnaar van E. van Ewijk. Jubileum bij Rott. Bank. Vrijdag 19 Augustus j.l. was de heer M. Koetsier 25 jaar in dit be drijf werkzaam. Aan de Raad der Gemeente Rhenen. In verband met de verzwaarde toepassing van de tarieven van de N.V. Waterleiding Mij Rhenen, kwam op de Agenda van de Ledenverga dering der Kon. Ned. Middenst. Bond Afdeling Rhenen van Woensdag 20 Juli j.l. deze questie als punt van behandeling voor, en werd besloten aan de Raad der Gemeente een adres te richten betreffende de wen selijkheden die de Rhenense Midden stand heeft ten aanzien van genoem de tarieven, hetgeen' hierbij ge schiedt. De vergadering is van mening, dat: 1. De aanslagen voor bedrijfsruim ten onbillijk zijn. 2. Verlaging van het vastrechcta- rief bij meterplaatsing, gezien het door deskundigen vastgestelde nor male verbruik per jaar, wenselijk is. 3. Als huurwaarde voor de perce len onvoorwaardelijk dient te wor den aangenomen de huurwaarde vol gens de aanslag Personele Belasting. 4. Wanneer voor sanering van het bedrijf de bestaande tarieven met enkele wijzigingen behoren te wor den doorgevoerd, dit ook betrekking dient te hebben op die arbeiderswij ken die van verhoging werden vrijt gesteld en op oude voet bleven aan geslagen, hetgeen neerkomt op lo nen van 6 tot 8 gulden per week (volgens ontvangen inlichtingen van de Directie der N.V.), en de hier door ontstane mindere ontvangsten niet door andere verbruikers beho ren te worden opgebracht. En verzoekt de Raad, indien dit in haar vermogen ligt, herziening van de tarieven te bewerkstelligen, althans hiertoe aandrang te willen uitoefenen bij de N.V. Waterleiding Mij Rhenen. AMERONGEN. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, z van J. van Do- leweerd en M. G. B. van Veenén- daal. Ondertrouwd: Jan de Gijt, oud 27 jaren en Teuntje Ploeg, oud 28 jaren; Willem Willemsen, oud 23 ja ren en Catharina Wilhelmina van Ingen, oud 22 jaren Getrouwd: Arie van Verseveld, oud 31 jaren en Cornelia Johanna van Veenendaal, oud 24 jaren. Overleden: Estrina Aleida Knip- horst, oud 86 jaren; Ida van Ingen, weduwe van C. Burgstede, oud 70 jaren, overleden te Ede. Ingekomen personen. W. Reede van Leersum naar B. 25; P. T. Boekholt van Groningen naar D. 22a. Vertrokken personen. J. W. W. Valk van D. 22a naar Heer. Culturele lezingen Nederl. Protes tanten Bond. Gezien de grote belangstelling, die vorig jaar voor de culturele lezingen werd getoond, heeft het bestuur van de Nederlandse Protestantenbond besloten, ook in het komende sei zoen een drietal lezingen te doen houden. Als sprekers voor deze avon den zullen worden uitgenodigd de heren Pè Faber te Utrecht, Tjalling Terpstra en C. Daelstra. In afwijking van vorig jaar, kan men voor deze drie lezingen een niet persoonlijk abonnement kopen, waarvan de prijs zo laag mogelijk gesteld is. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds De Groot. Ned. Prot. Bond (Zaal Buiten- lust) 10.30 uur Ds D. A. Vorster te Arnhem. Ger. Kerk 10 en 5 uur Ds L. Zwaan. Veldmuizenplaag. Sinds enige tijd heeft een leger van duizenden veldmuizen de uiter waarden nabij Amerongen bezet. Zij huizen in en onder de weilanden en bouwgronden. Ontelbare gaatjes in de grond ondergraven het gras en de gewassen. Er vormen zich ver dorde plekken die dagelijks groter worden. Of deze plaag een invasie is van de aver zij de van de Rijn is niet met zekerheid vast te stellen. Ongetwijfeld speelt het droge jaar getijde een grote rol. Het Rijnwater heeft de uiterwaarden de laatste maanden niet overspoelt. Zou dit wel het geval zijn geweest dan was de plaag zeer zeker tot een minimum beperkt gebleven. Dat deze muizen grote schade veroorzaken behoeft geen nader betoog. Ten einde maatregelen tegen deze sterk uitbreidende muizenplaag te treffen werd door het gemeentebe stuur een bespreking belegd op Dinsdag 30 Augustus a.s. des n.m. 7.30 uur in Café Buitenlust, alhier, tussen: Het Bestuur van de Chris telijke Boeren en Tuindersbond; Het bestuur van het Utrechts Landbouw Genootschap; Het bestuur van het Waterschap de Bovenpolder; Het be stuur van het Waterschap de Ame- ronger Wetering; Een vertegenwoor diger van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen; De Rijksland- bouwconsulent te Utrecht; De As sistent van de Landbouwvoorlich- tingsdienst en het gemeentebestuur. De vertegenwoordiger van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen is bereid gevonden tij dens deze bespreking enkele toe lichtingen te verstrekken. FINANCIERINGSREGELING WONINGBOUW 1948. Burgemeester en Wethouders bren gen het volgende ter kennis van be langhebbenden: 1. Bijdragen, voorschotten en garan ties op grond van de financieringsre geling woningbouw 1948 zullen voor taan nog slechts worden verstrekt voor woningen met een inhoud van niet meer dan 375 kub. meter in ééngezins huizen en 325 kub. meter in meerge- zinshuizen. Ten behoeve van de huis vesting van grote gezinnen in meerge- zinshuizen mag de inhoud ten hoogste 375 kub. meter per woning bedragen, mits het aantal woningen, groter dan 325 kub. meter, per complex niel meer bedraagt dan 15 pCt. van het totale aantal. 2. Bijdragen, voorschotten en garan ties ingevolge deze financieringsrege ling voor woningen met bedrijfsruim te worden niet meer toegekend. 3. Aanvragen om steun uit 's Rijks kas voor de bouw van woningen gro ter dan onder punt 2 is aangegeven en van woningen met bedrijfsruimte, welke bij het gemeentebestuur worden ingediend op of na 1 September '49 worden niet in behandeling genomen. 4. Aanvragen als onder 3 bedoeld, welke bij het gemeentebestuur zijn ingediend, krachtens de financierings regeling woningbouw 1947 of vóór 1 September a.s. op grond van de finan cieringsregeling woningbouw '48, kun nen slechts worden ingewilligd, indien op 30 Juni 1950 met de uitvoering is begonnen. Eventuele toegekende steun vervalt, indien op die datum niet een begin met de uitvoering van de bouw is gemaakt. Medische dienst. De praktijk van de doktoren A. C. Kars te Amerongen en S. M. van Ommeren te Eist, wordt van Zater dagmiddag 2 uur tot Maandagmor gen 8 uur waargenomen door dok ter S. M. van Ommeren, Rijksstraat weg te Eist. NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de bonnen voor werkkle ding H 17 en L 17 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werk kleding. Op de bonnen H 17 kan men kopen: een overall of een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een labo ratorium jas of mouwschort. Op de bonnen L 17 kan men kopen: een werkbroek of werk jasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 13 t.e.m. H 16 en L 13 t.e.m. L 16 blijven voorlopig geldig. EET FRUIT NU HET ER IS! Nederland heeft dit jaar een over vloedige oogst van vroege appelen en ook pruimen, die tegen betrekkelijk lage prijzen worden verkocht. De aanvoer van deze producten is dan ook zeer groot, zodat vaak de min dere kwaliteiten en speciaal het af- valfruit, geen afzet kunnen vinden. Van de zijde van het Centraal Bu reau voor de Tuinbouwveilingen wordt er ernstig naar gestreefd dit overtollig fruit voor industriële ver werkingsmogelijkheden en ook de af zetmogelijkheden van het verwerkte product zijn te beperkt om de gehele Deze maatregel moest worden geno men, omdat de zeer sterk gestegen ex ploitatiekosten door de ontvangsten niet konden worden gedekt. Hoewel het peil van deze kosten thans aan merkelijk boven het vooroorlogse niveau ligt, beperkt de wijziging in het abonnement zich tot het herstel van de oude toestand. Voor de aangeslotenen op een radio- distributienet, dat nog niet over een ontvangstmogelijkheid voor de 2 bin nenlandse omroepprogramma's be schikt, blijft het abonnement 1,25 -f 1,- luisterbijdrage f 2,25 per maand in roerende en onroerende goederen Veenendaal - Kerke wijk 193 Uw Hoed binnen één week als nieuw terug Van der ZEE Voor le en 2e hyp. in sommige gevallen ook los geld, verzeke ringen en taxaties naar Pa. Mulder en Zn. Kerkewijk 193. Oude verbleekte portretten ma ken wij weer als nieuw. Portret specialist De Smalen Kortegracht 6, Amersfoort, Tel. 3536 B. z. a. net Meisje, 16 j. liefst kapster, winkel, of huishouding in kl. gez. in Veenendaal. Br. onder nr. 313 a/h bur vdblad Te koop g. s, z Trapnaal» machine prijs f 65.- bij M. Veldhuizen, Garagehouder, Achterberg Te koop z. g. a. n. 2e hands Kinderwagen, tevens een Bruids japon met lange sleep (wit) Br. onder nr. 314 a/h bur, vdblad Te koop Een Geitzeug met 7 biggen bij C. Versteeg, Cunera- weg 306, Achterberg Gepensioneerde zoekt bezig heden. Br. onder nr. 315 a h bur. v/d blad Heeft U stof wij maken voor U een prima Overhemd (ook naar maat) VAN DER ZEE Te koop gevraagd Huisorgel opgave met prijs en aantal re gisters J. F. Wolf, Dingerlaan 18 Lunteren Te koop een z. g. a. n. Piano Br. onder nr. 317 a h bur. v,d blad je koop gevraagd een gebruikt Orgel defect geen bezwaar. Br. onder nr, 318 a h bur. v/d blad Gevraagd Flink Meisje voor halve dagen Mevr. Meijer. Patrim. laan 14 (Bierhandel) Net Meisje gevraagd v. d. of d. e. n., W. J. Meijer, Patrim. laan 47 Weer een partij nieuwe onge bruikte Asbest en Sintelgolf platen ontvangen. Verschillende maten vanaf f2.25 per m. W. v. Harten, Nederwoud. Lunteren B. z. a. Vrouwelijke kracht voor kantoorwerkzaamheden oplei ding 4-jarige M.U.L.O. Br. onder nr. 319 a h bur. v d blad Carbolineumtijd. Prima groene Carbolinéüm f 1.30 p. liter bruine Carbolineiim f0.25 p. liter. Ver krijgbaar bij J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 566 E. C. v.d. Dikkenberg A. v.d. Dikkenberg- Tollenaar. RHENEN, 21 Augustus 1949 Acacialaan 13 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader en Oom, sinds 1 Mei 1936 weduw naar van EVERTJE VAN EWIJK in de ouderdom van 83 jaar, Rhenen D. van Stokkum-Baars C. van Stokkum Utrecht Wed. J. Coolen-Baars Rhenen R. Baars G. J. Baars-Schouten Rhenen A. Baars Chr. J. Baars-Bovenschen Rhenen A. Brinkman-Baars A. J: Brinkman Klein- en Achterklein kinderen Rhenen, 21 Aug. 1949 Nw. Veenendaalseweg 10 De teraardebestelling heeft plaats gehad op Donderdag 25 Aug. Zo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders, behuwd- en groot ouders Barend Ditewig en Grietje Ditewig-Bouman op 6 Sept. a.s. de dag te herdenkenwaarop zij voor 25 jaar in de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun, dankbare kinde ren, behuwd- kleinkinde ren en verloofden. Johan. Eva Barrie en Ria Truus, Beb Maatje, Bertus Veenendaal, Aug. 1949 Groen v. Pinsterrerstr. 8 Ons bereikte het droeve bericht dat onze trouwe en onvergetelijke^^Vriend op* 19 Aug. in Indonesië is gesneuveld. Mocht zijn jeugdig heen gaan voor ons een reden zijn om de hechte band van vriendschap, welke hij zo hoog waardeerde, te versterken. Dat zijn Familie en Ver loofde getroost mogen worden in dit voor hen zo smartelijk verlies. Heden bereikte ons het droeve bericht dat op 19 Aug. 1949 nabij Toeloeng Agoeng in Indonesië voor zijn Vaderland is gesneuveld onze innig geliefde Zoon. Broeder. Behuwdbroeder, Oom en Verloofde Matthijs Diepe veen in de ouderdom van bijna 26 jaar. De Heere doet ons berusten in Zijne Heilige wil en trooste ons in dit smartelijk verlies Uit aller naam J. Diepeveen en Echtgenote Kinderen en Verloofde J. van Dijk en Echtgenote Veenendaal, 19 Augustus 1949 Gortstraat 71 De Sav. Lohmanstr. 52 vv,,-' Van 25 Aug, t. m. 3 Sepi jojo jojojojoj^ kunnen wij U leveren in de vorm van een blauw wandbord of een verzilverde theelepel, beide speciaal ontworpen voor dit jubileum. Herinneringsborden, blauw Delfts in verschil lende maten; f 7.75 - f 10.501- f 11.75 en f 65.- Theeïepel, in luxe verpakking f 1.85 De leveringsmogelijkheid voor blauwe wandbor den is beperkt, wacht U dus niet te lang met be- stellen? ZIE ETALAGE! HOOGSTRAAT 9-11 VEENENDAAL Wij zoeken passende werkkring in winkel voor onze dochter van 15 jaar. Liefst in drukke omgeving. Telefoon 265 Kerkewijk 98 Burgemeester en Wethouders vestigen nogmaals de aandacht van de inwoners op het grote belang van inenting en her inenting tegen pokken. Weer zijn enige gevallen dezer ziekte geconstateerd bij militairen, welke uit Indonesië repatriëren. Het gevaar van besmetting is geenszins denkbeeldig. Aange raden wordt daarom kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar, die nog niet ingeënt zijn, te laten inenten. Zij, die vroeger reeds ingeënt zijn, dienen zich thans opnieuw te laten behandelen. Voor deze inenting en herinenting wordt nogmaals gelegenheid geboden in het Wijkgebouw aan de Nieuwe Veenendaalseweg door de gemeentegeneesheer Dr. Stegeman en wel op Maandag 29 Aug. van 19 tot 19.30 uur. Rhenen 24 Augustus 1949 Burgemeester en Wethouders voornoemd L. BOSCH VAN ROSENTHAL De Secretaris Th. v. de WILLK Wij kunnen U van dienst zijn met onze VERHUUR- INRICHTING van Stoelen en Dissen, Kop en Schotels, Dessert-, diepe en platte Borden, Vorken, Lepels en Messen. Dek-, Brood- en Vleesschalen, Sauskommen, Botervloot jes, Bier-, Bitter- en Wijnglazen - Beleefd aanbev. Holleweg D 120 - Telefoon 566 - Veenendaal Markt 7 Tel. 702 Zaterdag voor 't laatst Zo juist ontvangen de fijnste blanke tevens Fijne Gerookte en gestoomde vis bij Zandstraat 17 Veenendaal en in diverse kleuren Zandstraat 54a - Telefoon 231 VEENENDAAL

De Vallei | 1949 | | pagina 3