Ueenendaafc Vervolg van pag. 1 de Eikenlaan, tegenover de Ritmees ter Sigarenfabrieken, daar de andere stralen, ook voor alle verkeer, zijn af gesloten. De jury voor deze Bondswedstrijden zijn expegÉf op dit gebied en bestaat uit de potporaals Broomleewe en Duif, instructeurs van het Marine-oplei dingskamp te Hilversum. Des avonds zijn voor de Bondsleden feestelijke bijeenkomsten in „Eltheto" en „De Kegelbaan", waarbij verschil lende verenigingen zullen musiceren en waar het woord gevoerd zal wor den door de 'Bondsvoorzitter. Veenendaal la'ijgt door deze Bonds dag iets atffactiefs, want voorzover bekend, zïfn dergelijke wedstrijden nog nimmer in Veenendaal geweest. Ook voor de deelnemers zit er dit jaar iets ~aa?3rekkelijks in deze Bonds dag, omdat zij in een feestvierend dorp zullen komen. AangerïóYhèii kan dan ook worden dat de belangstelling voor deze wed strijden vaA de zijde van het publiek zeer groot zal zijn. Onze jongens komen thuis Naar men ons mededeelde zul len vermoedelijk op 8 September a.s.methet Troepentransportschip »}ohan van 01denbarnevrld« uit Indonesië in Nederland terug ke ren, onze plaatsgenoten; J. v Bar- neveld, H. Meyer, G B. v. Her, waarden met gezin, H. Flaman- K. C. v. Nieuwamerongen, W Bolderman, J. J. Epskamp en A. v. Manen. Wij wensen hun een welkom thuis toe. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend: dat, in verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan der gemeente de verschil lende markten, n.l. die an Dins dag 6 Sept a s., Zaterdag 10 Sept a.s., Dinsdag 13 Sept. a s. en Dins dag 20 Sept a s in plaats van op het gewone marktplein zullen wor den gehouden in de Zandstraat (even zijde) én wel vanaf de fa briek voorheen Wed. D S. van Schuppen en Zoon tot de V. il- helminastnTat De markt van Zaterdag 17 Sept a s. zal in verband met het voren staande NIET worden gehouden Bekendmaking -~4?*irge"meester e» W^houders der gemeente- ^fesfiendaal brengen ter altipmene dcj £ij hij hun besluit van fuÉ 1949 hebben bepaald, dat de navolgende wegen gelegen binnin de bebouwde kom dergemeerrté, op Zaterdag 10 Sept, 1949, van 14 00 tot 19.00 uur voor alle verkeer gesloten worden ver klaard, ter gelegenheid van een aldaar te houden Bondsdag, ge organiseerd door de Stichting Nederlanse Bond van Mondac- cordeonverenigingen de Fikenlaan: de Lindenlaan: de Acacialaan; de Populierenlaan; de Kastanjelaan en de Stationssingel Veenendaal, 31 Aug 1949 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, A. Bakker Ce Secretaris, D. Blankespoor Pluimveetentoonstelling. Te Veenendaal zal op 24, 25 en 26 November a.s. een grote Pluim veetentoonstelling gehouden worden, in de vorm van een Kringtentoonstel ling, waaraan verschillende Pluim veeverenigingen uit de omgeving van Veenendaal hun medewerking zal verlenen. De tentoonstelling zal worden geor ganiseerd door de plaatselijke Pluim veevereniging „P.V.O.". Men verwacht een inzending van pl.m. 600 dieren, zodat dit de grootste tentoonstelling op dit gebied zal zijn, die Veenendaal in de laatste jaren gekend heeft. I ne De Heer K. J. van OS met pensioen. Per j^c Januari a.s. is in verband met het toereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd door B. en W. van Veenendaal eervol ontslag ver leend aan de heer K. J. van Os, als Hoofd der Openbare Lagere School aan de Tuinstraat. De heer Van Os is juist 25 jaar Hoofd van d|zë school geweest, voor heen was hij bij het onderwijs werk zaam te Amerongen, Wageningen en Aalten. In deze laatste plaats was hij reeds hoofdonderwijzer, toen hij zijn benoeming in Veenendaal aanvaardde. De heer Van Os heeft zich in de loop van deze 25 jaren voor het L.O. zeer verdienstelijk gemaakt. Boven dien organiseerde hij vele malen tuin en landbouwcursussen in de winter maanden. Eiermarkt. De aanvoer op de wekelijkse eier markt bedroeg 70.00 stuks. Prijzen varieerden van 15,tot 16, per 100 sfuks, de henneneieren 8,- tot 10,-. „Gezelligheid kende geen tijd". Inderdaad, de waarheid van dit oude gezegde werd verleden Maandag weer eens bewezen, toen de plaatselijke VéGé-kruideriiers met een 300 klanten een dagje gezellig op stap gingen. Al- lereersl ging de tocht naar Hilversum, waar de N.C.R.V.-sludio bezichtigd werd en allen in één der grote studio zalen vergast werden op enkele wer ken, uitgevoerd op het prachtige N.C.- R.V.-orgel. Na het nuttigen van koffie en enkele versnaperingen werd de reis voortgezet naar Schiphol, waar 't gaan en komen bewonderd werd der vlieg tuigen onder deskundige leiding van enkele K.L.M.-mensen. Hierna zocht men verkoeling aan 't strand van Zandvoort, waar enkele uren werden doorgebracht, waarna het hele gezelschap naar Amsterdam ver trok. waar als slot een rondvaart door de grachten en havens gehouden werd. Het behoeft dan ook geen betoog, dat een moe maar zeer voldaan gezel schap 's avonds in opgewekte stemming huiswaarts keerde. De organisatoren van deze reis, de VéGé-kruideniers, kunnen op een zeer geslaagde dag terugzien, hetgeen onge twijfeld er toe zal bijdragen om op de ingeslagen weg verder te gaan en voor het volgende seizoen nieuwe reizen vast te stellen. Ook te Semarang Op 16 Augustus 1949 is te Batavia opgericht de Spinnerij Djantra N.V., gevestigd te Semarang, met een kapi taal van 5.000.000,-. In het kapitaal wordt deelgenomen door hel land (Indonesië) voor de helft, terwijl het overige gedeelte genomen is door de firma's N.V. Handel Mij Liem Bwan Sing-, Jacobson van den Berg en Co en de Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij, aan welke laatste Mij de directie is opgedragen. De katoenspinnerij is gedacht als een eenheid van 40.000 spindels. Tot de inbreng in deze N.V. was het te beschouwen als een landsspinnerij, evenals de grofspinnerij te- Koedoes, welke hoogstwaarschijnlijk eveneens in deze N.V. zal worden ondergebracht. Geslaagd. Onze plaatsgenoot G. Hendriks slaagde op het gehouden examen op de Ambachtsschool ,,Don Bosco" te Amsterdam, voor het diploma Vak bekwaamheid Smidsbedrijf. Van de 319 candidaten slaagde 46 waar van bovengenoemde de jongste en de minste praktijkjaren had. P.I.T. Ongetwijfeld weet U wat boven staande letters ifcduiden. Het zijn jde l^ginletters vair) de naam": „Protes tants Interkerkelijk Thuisfront". Deze vereniging, te samen met de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege en de Christelijke Militaire Bond voor Oost en West Indië, werkt in Neder land en in Indië, voor onze militairen zowel in Nederland als Overzee. Zij organiseren en bekostigen de arbeid van Kerkdiensten, Dagsluitin gen, Bijbelkringen, Militaire Jonge lingsverenigingen en Tehuizen, Cate chisatie, Bibliotheken, Ziekenzorg, Ontspanning enz. enz. Uit het „mededelingenblad" lees ik van de ontvangst van diverse radio toestellen, schrijfmachines, orgels, pakketten psalmboekjes, leesboeken, studieboeken enz. enz. Enthousiaste brieven zijn afgedrukt van onze soldaten en van legerpredi- kanten, dikwijls op afgelegen posten, die hun dankbaarheid melden voor alles wal de bovenstaande organisa ties voor hen hebben kunnen doen. Rijk zegent God dat werk en de eeuwigheid zal openbaren hoe deze arbeid het middel is geweest onze zo nen te houden bij het geloof, waarbij ze thuis zijn opgegroeid, hoe dit werk in allerlei voor hen van grote geeste lijke steun was. Dit werk zou echter niet kunnen worden verricht als deze verenigingen daartoe niet in staat worden gesteld door de gaven van hen, die dit werk gaarne willen steunen. Daartoe staat nu de grote Najaars collecte weer voor de deur. Deze is voor Veenendaal bepaald op 10 Sep tember. Onze ijverige collectanten en collectrices zullen die dag een „huis aan huis" èn straatcollecte houden. Mogen wij hiervoor ook van U een bijdrage ontvangen? Zelfs de kleinste gave is mee arbeiden aan de bouw van Gods Koninkrijk! Door Vriendenhand voor onze man nen in Eigen en Tropenland. Namens het Comité, H. BROUWER. Fietstocht. Het Instituut van Arbeiders Ont wikkeling afd. Veenendaal zal op Zon dag 11 Sept. a.s. een fietstocht maken naar Arnhem, waar een bezoek ge bracht zal worden aan het park „Sons- beek" en aan de tentoonstelling van de Beeldhouwkunst. Politieberichten. De politie houdt haar strijd tegen de in overtreding zijnde wielrijders vol. Zo gebeurde het deze week, dat 15 wielrijders een bonnetje ontvingen omdat- hun rij wiel verlichting niet in orde was ^n 8 wielrijders omdat zij verkeersfouten maakten, door b.v. links van de weg of op hel trottoir te rijden. Een winkelier zag zich plotseling van alle gewichten beroofd, omdat zij door de politie in beslag genomen werden, daar zij niet voldeden aan de voorschriften, in de ijkwet gesteld. Een tweede winkelier verkocht na sluitingstijd, hetgeen evenmin door de politie getolereerd werd. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Harmen van Tent, 22 jaar en Sophie van Soest, 20 jaar; Go- vert Schinkel, 25 jaar en Gerritje van den Dikkenbeg, 24 jaar. Getrouwd: Egbertus Cornells Mel- chior, 28 jaar en Francina Johanna v. Barneveld, 22 jaar. Geboren: Johan George Frederik, z. van J. G. F. Klasen en W. van Bar neveld; Gijsbert, z. van G. G. van Manen en J. van Asselt; Antonie Ja cobus, z. van J. Drost en H. Achter berg; Willem Jan. z. van D. Hensen en T. F. van Baaren; Maria Hendrina Ja- coba, d. van J. van Gestel en A. van den Bovenkamp; Willem, z. van J. Ro- sendaal en H. Hartog. Overleden: Cornelis van der Sluis, 74 jaar, echtgenoot van T. van Leeu wen; Aaltje Boers, 84 jaar, weduwe van E. van de Loosdrecht; Teuntje Janserf, 74 jaar, weduwe van J. de Kievid. Gevonden en verloren voorwerpen. De burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dat ten Ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: Twee blauwe zwembroekjes met een witte handdoek; broche (hagedis); een sleutel; een oorbel; een autopet; een voetbal; een bonkaart; een dasspeld; een motorspiegel; een herenpolshor loge; aangelopen twee honden. Dat als verloren aangegeven zijn: Een broche (uitgezaagde gulden); orde briefjes; instrument hamer; een vulpen; een ceintuur; vulpen r^t vul potlood; doublé dames schakelarm band; een rood kinder vestje. Spencer-Hey Culemborg opent nieuwe fabriek! 26 Augustus 1949 was de dag waarop de N.V. Textiel Unie Spencer-Hey haar nieuwe fabrieksgebouw aan de Parellelweg West in werking stelde. In verband met familie-omstandighe den vond geen officiële opening plaats, maar werd deze dag gebruikt om het personeel van.de zusteroi^•ffkrgriini* „Pehaveë" te Veenendaal het niëuwé bedrijf te laten zien en gezamenlijk met het personeel van Spencer-Hey Culemborg een personeelsavond te vieren. Onder leiding van de direc teur der beide ondernemingen, de heer H. G. Hey, werd''s middags de nieuwe fabriek bezichtigd. De heer Hey uitte zijn dankbaarheid, dat dank zij de medewerking der autoriteiten en met name van het dagelijks bestuur van de gemeente Culemborg in zo'n korte tijd deze fabrieksbouw kon plaats vin den. De architect, de heer Jansen uit Veenendaal, en de aannemer, de heer Truin uit Veenendaal, hebben op het industrieterrein der gemeente een ge bouw neergezet, dat niet alleen door zijn doelmatigheid bekoort, maar dat bovendien in alle opzichten aan aes- thetische eisen voldoet. Zelfs reeds nu, nu slechts een gedeelte van het oorspronkelijke project kon worden gebouwd. Voor het personeel der fa briek betekent deze nieuwe bedrijfs ruimte een enorme vooruitgang. De grote werkafdelingen zijn licht en ruim en geven een prettige sfeer voor de dagelijkse arbeid, die gezien de producten, op zichzelf reeds een aan gename bezigheid is. Het nieuwe fa brieksgebouw geeft de mogelijkheid tot uitbreiding van het machinepark en daardoor ook van productie en van zelfsprekend van meerdere werkge legenheid. Het stemde de heer Hey tot zeer grote voldoening, dat de huidige fa bricage der artikelen hier ter plaatse reeds zo is, dat zeer grote orders in het buitenland worden geplaatst en dat ook het Nederlandse publiek hoe langer hoe meer in de gelegenheid ge steld kan worden om de Spencer-Hey artikelen als slipovers, pullovers, zwembroeken, badpakken, damesjasjes en damesvestjes te kopen. Nu van regeringswege na de bevrij ding met klem werd verzocht aan het bedrijfsleven om de industrialisatie te bevorderen is het prettig te constate ren dat het initiatief in 1947 in Cu lemborg genomen met ongeschoold personeel en minder ideale werkgele genheid reeds na 2 jaren met dit re sultaat werd bekroond. Na de fabrieksbezichtiging werd het personeel van de beide bedrijven ont vangen op 's Heerenhof, waar de lan delijke omgeving en het schitterende weer zich uitstekend leenden voor een welgeslaagde pic-nic van de bijna 200 personeelsleden. Het hoogtepunt van de dag vormde de gezamenlijke feestviering in het K.A.B.-gebouw, georganiseerd door de Spencer-Hey feestcommissie onder de voortreffelijke leiding van de heer Wagemaker. In hel officiële gedeelte van deze avond werd de directie in de eerste plaats gecomplimenteerd door de heer Arthur Spencer, die spe ciaal uit Engeland was overgekomen om namens de medestichter, de heer George Spencer, en de talrijke vrien den van Spencer Ltd. Nottingham, de ze dag bij te wonen en uiting te ge ven van de bewondering en voldoe ning der Engelse vrienden voor het door de heer Hey met al zijn mede werkers van hoog tot laag bereikte resultaat. Achtereenvolgens werden door de heer N. H. Hey namens de Raad van ommissarissen en de heer De Gooijer namens het personeel der Pehaveefabriek te Veenendaal harte lijk gelukwensen uitgesproken, welke vergezeld gingen van diverse fraaie geschenken, bestemd voor hel interi eur der nieuwe fabriek. Het personeel van Spencer-Hey bracht in een keurig verzorgd ope- ningsspel van zang en muziek aan de heer Hey een spontane hulde, waarbij bleek de uitstekende verstandhouding tussen directie en personeel en de blijdschap van het personeel nu te mogen gaan arbeiden in een zo voor treffelijk geoutilleerd gebouw als nu aan de Parallelweg verrezen is. Wordt vervolgt. IS HET WEL DUIDELIJK? Om de zaak waarover het gaat duidelijk te maken heeft Ds. Kok een boekje geschreven getiteld: Het aanbod van Gods genade. Aan zijn voorwoord ontlenen wij het volgen de: Enkele weken geleden kreeg ik bezoek van een broeder in de dienst des Heren. Gezeten in de studeer kamer, merkte ik al spoedig, dat mijn broeder iets op zijn hart had, wat er af moest, waarvoor hij dan ook gekomen was. Hij kwam om mij te bestraffen, daar ik veel te veel zweeg over de zaken, die al zoveel stof hadden opgejaagd. Ik moest mij ui spreken en duidelijk uitspreken, want de mensen begrepen mij niet. Nadat mijn ambtsbroeder zijn hart aldus had ontlast, ging hij heen en ik bleef alleen, om hetgeen hij ach tergelaten had te overwegen. Zou 't waar zijn, wat mij gezegd is? Zwijg ik te veel? Spreek ik mij niet dui delijk genoeg uit? Ja, 't kon wel eens waar zijn; ia- die richting heeft niet lang geleden Prof. Wisse ook gespro kén in een bepaald blad. Onder de overdenking van dat alles werd 't de bede van mijn hart om te mogen doen wat mij gezegd was. Op de Generale Synode werd mij de gelegenheid geopend om mijn hart uit te spreken. Belangstellenden verwijzen wij naar de advertentie over dit werkje in dit blad. Sport. Postduiven nieuws. Door de Postduivenvereniging „De Snelpost" werd deelgenomen aan een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Quentin (Fr.) en Rosendaal. De uit slag van St. Quentin was als volgt: J. v. d. Zilver 1; D. G. Schans 2, 3, 24, 25; R. J. van Kooten 4, 21; C. van Ginkel 5, 8, 13, 17; P. W. van Zetten 6; C. Donkelaar 7, 11, 16; C. van Asselt 9; H. van Kooten 10, 12, 20; T. de Man 14; H. L. Spies 15; H. J. van Leeuwen 18; H. J. v. Manen 19; J. v. Nieuwamerongen 22, 23. Vanaf Roosendaal was de uitslag: T. de Man 1; J. v. Nieuwamerongen 2, 6; H. van Kooten 3, 21; H. L. Spies 4; T. Anbeek 5, 7; C. van Asselt 8; C. Diepeveen 9; T. van Dijk 10; W. A. Eimers 11, 15, 25; J. Geerestein 12, 13, 16, 17; G. J. Hendriks 14; A. van Asselt 18, 20; R. J. v. Kooten 19; G. de Geit 22, 24; H. J. v. Manen 23. VZ.C. promoveert. Een drietal jaren achtereen is het VZC heren-zevental kampioen ge weest van de 3e klasse. In de promo tiewedstrijden struikelde VZC I voort durend. Dit jaar werd VZC in een westelijke afdeling opgenomen en ook dit jaar wist VZC het kampioenschap in de wacht te slepen. En wat in de voorafgaande jaren niet gelukte, is dit jaar gelukt: VZC won de promotie wedstrijden en promoveert thans naar de 2e klasse van de KNZB. Een wel kom geschenk voor de Veenendaalse Zwemclub, dat dit jaar haar 15-jarig beslaan herdenkt. De promotie werd Donderdagavond een feit in het Utrechtse zwembad „De Kromme Rijn", waar de VZC- ploeg de strijd aanbond tegen Vitesse uit Rijswijk. De beide ploegen hadden nog nimmer tegen elkaar gespeeld, zo dat het aan weerszijden een open vraag was, welk zevental sterker zoü zijn. De wedstrijd was slechts enkele mi nuten oud, toen het antwoord gege ven kon worden: VZC was een klasse beter dan Vitesse. Met de rust hadden de Veenendalers reeds een 31 voor sprong, waarbij een zeldzaam mooi doelpunt van Henk van Schuppen. In de tweede helft drukte VZC haar overwicht nogmaals in drie doelpun ten uit, zodat de Veenendalers met een 61 overwinning uit het water kwamen, waardoor de lang begeerde promotie een feit geworden is. De doelpunten in deze wedstrijd werden gemaakt door H. van Schuppen (2), J. Bloemers (2) en J. van Eden (2). Zwem- en polo wedstrijden VZCPSV. De Veenendaalse Zwemclub VZC heeft Zaterdagmiddag in het natuur bad „Bergbad" een tweekamp gele verd tegen de Philips Sportvereniging PSV uit Eindhoven. Vorig jaar bracht VZC een bezoek aan Eindhoven, waar bij bleek, dat de Eindhovenaren op de zwemnummers sterker waren, maar in de polo wedstrijden de meerderheid van Veenendaal moesten erkennen. Ook nu bleken op tal van nummers de gasten sterker te zijn, hoewel de Veenendalers geen slechte tijden maakten. En ook nu bleek, dat de polo-zeventallen van VZC veel ster ker waren. De uitslagen waren als volgt: 50 m borstcrawl meisjes: 1. L. van Rooy (PSV) 39.8; 2. A. Jagt (PSV); C. v. d. Loosdrecht (VZC). 50 m borstcrawl jongens: 1. H. Goo- sens (PSV) 32.3; 2. H. te Raay (PSV); 3. P. van Geel (PSV); 4. H. van Schuppen (VZC). 50 m rugcrawl dames: 1. Mevr. D. v. d. Berg-Michels (VZC) 45.6; 2. R. te Raay (PSV); 3. L. van Rooy (PSV); 4. M. van Beek (VZC). 50 m rugcrawl heren: 1. G. Smul ders (PSV) 42.—; 2. S. Wanders (VZC); 3. F. van Zeyl (PSV); 4. D. v. Stempvoort (VZC). 50 m schoolslag meisjes: 1. T. Cor- nelisse (VZC) 47.6; 2. A. Klumpenaar (VZC); 3. M. te Raay (PSV); 4. J. van Manen (VZC). 50 m schoolslag jongens: 1. H. te Raay (PSV) 38.2; 2. H. Goosens (PSV); 3. C. van Laar (PSV); 4. J. Aalpoel (PSV). 50 m borstcrawl dames: 1. Mevr. D. v. d. Berg-Michels (VZC) 37.2; 2. N. Klep (PSV); 3. H. Kanters (PSV); 4. D. van Schuppen (VZC). 100 m borstcrawl heren: 1. H. Goos- sens (PSV) 1.11.8; 2. J. Bloemers (VZC); 3. W. v. d. Loosdrecht (VZC); 4. G. Smulders (PSV). 100 m schoolslag dames: 1. T. Me- gens (PSV) 1.36.4; 2. Mevr. van de Berg-Michels (VZC); 3. J. Kerkhof (PSV); 4. H. Kanters (PSV). 100 m schoolslag heren: 1. S. v. d. Korput (PSV) 1.27.4; 2. H. van Schup pen (VZC); 3. P. Vilée (PSV); 4. F. Lenselink (PSV). Door de tijdnood werden de wis selslag én de vrije slag estafette voor dames en heren afgelast. Voor VZC werd aan deze uitslag ook het clubkampioenschap verbonden zodat de eerstgeplaatsten zich club kampioen 1949 kunnen noemen. Na deze wedstrijden vonden nog enkele polo-wedstrijden plaats. VZC I—PSV I (Heren) leverde een alleszeggende 41 overwinning voor het pas gepromoveerde VZC op. Ook de Veense dames lieten hun tanden zien en versloegen het damesteam van PSV kansloos met 50. Sportterrein Buurtlaan Op het GVVV terrein aan de Buurtlaan te Geld. Veenendaal werd Zaterdagmiddag een sportmiddag ge houden, welke begonnen werd met een voetbalwedstrijd tussen Veenen daal 2 en een. combinatie van de 5 plaatselij ke Zaterdagmiddagelftallen. Het werd een eentonige wedstrijd, waarbij aan beide zijden de voorhoe des onmachtig waren te scoren, zo dat de eindstand nog steeds 00 was. Na deze voetbalwedstrijd volgde de athletiek wedstrijden, die voor het eerst in Veenendaal verzorgd werden door de Veenendaalse Athletiekvereni- ging V.A.V. Deze eerste wedstrijden hebben aan getoond, dat in Veenendaal een steeds groeiende belangstelling voor de ath letiek bestaat en dat er reeds ver schillende goede vorderingen zijn waar te nemen. De uitslag van de nummers was als volgt: 100 m heren: 1. Budding, 12.6; 2. Schouten; 3. v. d. Pest. 80 m meisjes: 1. N. Stappenbelt 11.4; 2. A. van Kesteren; 3. Nellestijn. 80 m jongens: 1. T. Willemsen, 11.4; 2. C. v. Leeuwen; 3. B. van Viegen. 400 m heren: 1. D. v. d. Meyden, 57.8; 2. J. Stappenbelt; 3. Dorsen. 800 m heren: 1. v. d. Scheur, 2.11.4; 2. Bovenkamp; 3. De Koning. 200 m heren: 1. Budding, 25.6; 2. Schouten3. Kanis. 1500 m heren: 1. Viegen, 4.47.2; 2. F. v. d. Scheur; 3. Cornelissen. 3000 m heren: 1. v. d. Scheur, 9.49.6; 2. Hensen; 3. v. Egdom. De ruimten tussen de atletiekwed strijden en ook na afloop werden op gevuld door enkele turndemonstraties van de gymnastiekvereniging „Sparta" die het terrein opmarcheerde voor afgegaan door het tamboer en pijper corps „Prins Bernhard". Het goede weer heeft er veel toe bijgedragen, dat een en ander uitste kend geslaagd is. RHENEN. Het spreekuur van de burgemeester van Rhenen van Vrijdag 2 September 1949 komt te vervallen. Wild zwijn van 125 kg buitgemaakt! Speurdersogen ontdekten regelmatig sporen van wilde zwijnen. Er werd krijgsraad gehouden en besloten om de vernielers van veldgewassen en om heiningen af te straffen. Maandag ochtend om half vier kwamen tien stoere jagers w.o. de burgemeester, uitgerust met hun „dubbelloops" bij een. Vol strijdlust trok het gezelschap er op los. Tussen de Daalsteeg en de Defensieweg stelden de jagers zich op geregelde afstanden op. Vol verwach ting klopten tien harten. De heer G. v. d. Klift, opzichter bij de Neder landse Heide Mij, hoorde plotseling vanuit het bos een vreemd gedruis, begeleid door geknor. Tien everzwij nen stoven voorbijeen schot en een zwaar exemplaar zeeg zielto gend neer. De overige negen zwijnen sloven in alle richtingen uiteen de bossen in. De gelukkige jager gaf een schot in de lucht ten teken, dat hij buit had gemaakt. Spoedig stond het jagersgezelschap om de buit geschaard. Met vereende krachten werd de zware buit naar de boswachterswoning van de heer E. J. van Dam op Remmer- stein gesjouwd. De Rhenense slager J. B. Meijer werd telefonisch ontbo den, die te ruim zes uur arriveerde. Intussen werd met het gebruik van een oorlam het zwijn overluid. De heer Meijer toonde zijn vakmanschap en in zeer korte tijd was heer Ever zwijn van zijn jasje ontdaan. Hij ver huisde naar de basculealle ogen gericht op de wijzer.... die op onge veer 125 kg stil bleef staan. Slager Meijer sneed de grote vleesklomp in tien stukken, waarna bij loting elke jager zijn deel ontving. Het spreekt vanzelf dat de geweren niet op „rust" zullen blijven staan. Voorwaarts speelde in Wageningen. Zondag trok Voorwaarts met twee elftallen naar Wageningen voor oefen wedstrijden tegen WAVV 2 en Wage ningen 4. Om twee uur trad het tweede elftal aan tegen Wageningen 4. Aan vankelijk was Wageningen overwe gend sterker, maar de Voorwajurts- reserves wisten stand te houden en zich langzamerhand los te werken. Hoewel hun aanvallen minder talrijk waren, waren zij voor doel zeer ge vaarlijk. Vlak voor de rust nam Wa geningen de leiding.' Na de rust kwam deze voorsprong niet meer in gevaar. Na een half uur werd het 20. Voorwaarts 1 speelde een goede wedstrijd tegen WAVV 2, dat in het veld niet veel minder was, doch voor doel totaal ongevaarlijk bleek. Het WAVV-doel beleefde talrijke gevaar lijke momenten. Dank zij uitstekend werk van haar doelverdediger, die enkele malen bovendien vrouwe For- tuna op zijn hand had, bleef het bij 2 goede doelpunten, die Visch (voor rust) en Keijman (na rust) voor hun rekening namen. Een mooi concert. Het Stedelijk Muziekcorps uit Wa geningen heeft eind vorige week on der leiding van de directeur, onze stadgenoot de heer P. Hoolhorst, in de muziektent van „Ons Genoegen" een concert gegeven. Het programma werd geopend met de mars „Stars en Stripes" van Sousa. De verdere num mers, w.o. „Attila" van Verdi, werden schitterend uitgevoerd. Ook tot besluit speelde - het muziekgezelschap een mars. Zij die niet in het K. E. Plant soen aanwezig waren hebben veel ge mist. Geslaagd. De heren J. Versloot en A. Brevé, beiden werkzaam in de kapperszaak van de heer D. Linde alhier, slaagden bij de te Utrecht gehouden examens voor het diploma eerste bediende. In totaal namen 25 candidaten aan dit examen deel, waarvan er 10 werden afgewezen. Welkom thuis Rhenenaren! Ter gemeentesecretarie, bestuursaf- deling, liggen de passagierslijsten ter inzage van de troepentransportsche pen „Waterman" en „Johan van Ol- denbarnevelt". De Rhenenaren P. M. v. d. Pest en B. v. Hunnik keren huiswaarts. Wij roepen hen vanaf deze plaats een hartelijk welkom toe in hun Vaderstad. Een hart onder de riem voor de Rhenense Sportwereld. Reeds maakten wij melding van het feit, dat ten stadhuize de sportcom- missie was geïnstalleerd. Hierbij wa ren tegenwoordig, de heer W. van Zij 11, directeur van het Olympisch Comité en de heer L. Bouljon, hoofd consul van de KNVB. Beide heren hebben tijdens de bijeenkomst het woord gevoerd. Hiervan konden wij tot heden nog geen melding maken. Thans hebben wij enige bijzonderhe den hieromtrent verkregen, die wij van zoveel belang achten voor de sportwereld in Rhenen, dat wij hier onder enkele zinsneden uit de rede van de heer Van Zij 11 zullen laten volgen. De heer Van Zijll gaf allereerst uit drukking aan zijn vreugde over het-

De Vallei | 1949 | | pagina 2