V&enesuLaat RPiesiesi AmeAo-tiqen Een Intermezzo Juist op de grens tussen Stichts- en Gelders Veenendaal, n.l. in ,,'t Gel derland" hadden de bewoners in hun straat enkele spandoeken gespannen. Aan de Stichtse zijde stond op het spandoek vermeld: „Al behoren wij ook bij Eg (Ede), wij feesten met Veenendaal mee". Bij de andere in gang stond te lezen: „Het Veen zit wel aan ons te plukken, maar de an nexatie wil niet lukken". Schout en Schepenen vonden deze laatste spandoek beledigend voor Stichts Veenendaal en commandeerde Vrijdagavond laat de gehele wacht van hellebaardiers, bestaande uit ongeveer 20 krijgslieden. Schout en Schepenen stelden zich aan het hoofd van de groep en begaven zich naar de steen des aanstoots, waar zij het commando gaven de spandoek te verwijderen, hetgeen onmiddellijk geschiedde. Even dreigde er strubbelingen met de Gel dersen te ontstaan, maar in een bier- schuur werd de zaak geregeld, in dier voege, dat drie Gelderse meisjes in het huwelijk zouden treden met drie Stichtse jongemannen. Om zo snel mo gelijk recht te laten gelden werden drie Gelderse schonen gevankelijk megevoerd naar Hotel „De Koren beurs", waar de huwelijken door de Schout werden beklonken. Even dreigde opnieuw consternatie te ont staan, toen bleek, dat één der Bruide- gommen ook op Gelders Veenendaal woonachtig was, doch ook dit euvel werd verholpen, doordat de Schout on middellijk een naturalisatie-acte te kende. Het voorval trok, ondanks het mid dernachtelijk uur, nog grote belang stelling. Dé spandoek is inmiddels weer op haar plaats aangebracht. Prachtige demonstratie van „De Valouwe". De Landelijke Rijvereniging „De Valouwe", onder leiding van instruc teur G. Bouwman heeft Zaterdagmid dag op het feestterrein zeer veel toe schouwers weten te boeien door hun prachtige ruitersport. Burgemeester Bakker inspecteerde met Schout en Schepenen voordat de demonstraties begonnen de erewacht, waarna zij een vossenjacht demonstreerden, een zeer goed springnummer ten beste gaven en de toeschouwers eveneens lieten zien, hoe gedresseerd de paarden wa ren. Voor de pauze volgde nog een zeer aardige gecostumeerde stoelen dans, waarbij de enige vrouwelijke ruiter als winnares te voorschijn kwam. Na de pauze werd een Historisch en boeiend ridderspel uit de Middel eeuwen opgevoerd. „Caeóilia" zorgde Voor een muzi kaal intermezzo. Veenendaal vierde Lampegieters- avond. Op Lampegietersavond is 't meestal zeer druk in de straten van Veenen daal. Uit de omliggende plaatsen komt men op deze avond naar Veenendaal toe. Zo druk als het echter j.l. Maan dagavond tijdens dit lampegietersfeest was, is het nog nimmer geweest. Eén mensenzee, vermoedelijk meer dan 100.000 mensen hebben zich deze Maandag in Veenendaal bevonden. Uit alle delen, van het land waren zij gekomen én zelfs een aantal Engelse militairen en touristen uit België en andere landen waren getuige van dit oude Veenendaalse gebruik, dat nu wel een bijzondere betekenis kreeg door het 400-jarig bestaan. Want wa ren het niet de Vlamingen, die 400 jdiar geleden onze Rlaats bevolkten, die dit oude gebruik in deze omgeving brachten? In de eierhal was het te ongeveer half acht een geweldige drukte, waar steeds meer inzenders bijkwamen, met prachtig uitgesneden kalebassen, of met eenvoudige lampions De jury voor de kalebassen bestond uit mevr. Bak ker, mevr. Hey-Slettenaar en de heer W. Versteeg. Zij hadden een uiterst moeilijke taak om de inzendingen naar waarde te schatten. Tenslotte werden 10 eerste, 10 tweede en 10 der de prijzen bekend gemaakt. De kun stig uitgesneden kalebas van Joh. Klumpenaar en Jan de Kleuver be loonde de jury met een eerste prijs en een ereprijs. In de eerste prijzen vielen voorts Leni en Mienke Bastmeyer, Jaap Stui- venberg, Hendrika Muller, Geurt Al- berti, Aart Muller, Geurt Turkesteen, Hanny van Amerongen, Piet van Schuppen en Janny van Nieuwame- rongen. Bij de lampionnen afdeling keurden mevr. De Ruiter, mej. Van Ameron gen en de heer Slok. Ook hier waren vele variaties. Zo zagen wij een uit beelding van de Julianakerk van de heer Pomp, die met het hoogst aantal punten een eerste prijs behaalde. Evenals bij de kalebassen was het 400 jarig bestaan van Veenendaal voor velen een motief geweest om dit op de inzendingen aan te brengen. In deze lampionnen afdeling werd voorts een eerste prijs behaald door E. J. H. Radstaak, T. van Beek, Carlü Engel, Drika van de Kraats, Rietje van de Lustgraaf, Teunis Vonk, Nico van Dam en Geurt Sipman. Voorafgegaan door het Chr. Tam boers- en Pijpercorps „Prins Bern- hard" dat op aardige wijze met lamp jes versierd was, trok de stoet daarna via het Kostverloren, de Zandstraat, Hoogstraat, Hoofdstraat en Kerkewijk naar de Eikenlaan. Langs de gehele route stond een dichte mensenmenigte opeengepakt reeds lang op deze stoet te wachten. De Commissaris der Ko ningin, de heer M. A. Reinalda sloeg de stoet vanaf het Gemeentehuis met Burgemeester Bakker gade. In het „Raedhuys" op het Oud-Hol lands Marktplein vond daarna door burgemeester Bakker en de Schout de prijsuitreiking plaats, terwijl de Vee nendaalse politie haar handen vol had, om het verkeer weer op gang te bren gen. Op sommige momenten was het verkeer bijna niet meer te regelen. Op deze lampegietersavond stond de politie tot na het middernachtelijk uur op haar post om het verkeer te rege len. Het vuurwerk, dat tot slot van deze lampegietersavond en ook als sluit stuk gold voor het feestprogramma, trok eveneens tienduizenden belang stellenden. Zij hebben kunnen genie ten van een werkelijk brillant vuur werk, groots van opzet en groots van uitvoering. Lampegietersavond 1949 zal nog lange jaren in het geheugen blijven. Uitslag van de keuring der verlichting en versiering. Door een keuringscommissie, bestaan de uit de heren K. Bok, E. W. v. Gin- kel, W. J. Schoemaker, G. C. v. Stuy- venberg en H. J. Ver wiel werden de straatversieringen gekeurd alsmede de illuminatie. Verlichting bedrijven: 1. Frisia Wolspinnerij, 2. Gebr. van Leeuwen (na loting met Ritmeester). Verlichting zaken: 1. Hotel, de Haas, 2. Fa. Huibers, 3. Hein van Schuppen, 4. „De Eendracht". Buurtverenigingen 1. Wilhelminastraat 150,-; 2. Van de Pollstraat 100,-; 3. Davidsplein 75,-; 4. Julianastraat 50,-; 5. Davidstraat 25,-. Particulieren: 1. Huize Repos Ailleurs (Mevr. van Leeuwen-Hamburg) 50,-; 2. Huize Panta Rei (J. van Leeuwen) 40,-; 3. Huize Melina (M. J. van Leeuwen) 25,-. _Laatstgenoemde prijswinnaars heb ben de geldprijzen in de kas gestort van het Burgerlijk Armbestuur. Onze jongens komen thuis. Naar ons werd medegedeeld zal ver moedelijk met het troepen transport schip „Sibajak" uit Indonesië in Ne derland terugkeren onze plaatsgenoot G. v. d. Pest. Wij wensen hem een welkom thuis toe. Rimboe-avond. In het gebouw Eltheto zal op Vrij dag 30 September a.s. een rimboe avond georganiseerd worden, waaraan verschillende personen hun belange loze medewerking zullen verlenen en waarbij ook de nieuwe accordeonver eniging van Veenendaal zal optreden. De opbrengst is geheel bestemd voor de jongens in Indonesië. Politie-rapport. Tijdens de feestweek heeft de Vee nendaalse politie voor verschillende overtredingen een oogje dicht gedaan, maar nu worden de verkeersovertre dingen weer met een proces-verbaal gestraft, waarvan reeds weer 8 wiel rijders de dupe werden. Behalve het verkeer, heeft de feest week voor de politie geen bijzonderhe den gebracht. Er werd slechts 1 per soon ter ontnuchtering opgebracht om zijn roes uit te slapen, terwijl 1 vecht lustige op het politie-bureau tot kalm te kwam. Een jeugdig persoon werd aangehou den, omdat hij uit een kraam op het feestterrein enkele dozen snoep had ontvreemd. Tegen "hem werd, in ver band met zijn jeugdige leeftijd een proces-verbaal opgemaakt, waarna hij weer op vrije voeten werd gesteld. Bevorderd. De heer J. H, Slik, P. H. v. Rijn straat alhier, is bevorderd als toege voegd officier in de rang van le Luit. bij het Ned. Roode Kruis. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Vee nendaal maken bekend, dat op Don derdag 6 October a.s., tussen 1.15 en 1.45 uur, in het gebouw J. G. Sand- brinkstraat no. 2, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken van hen, die zich daartoe ten huize van Dr. C. P. Engel aanmelden of daartoe worden voorgebracht. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van de in te enten persoon, raadplege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vac- cinebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding worden meege bracht trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen. Veenendaal, 21 September 1949. Burgemeester en Wethouders voorn.: A. BAKKER, Burgemeester. NIEUW EXPERIMENT VAN DE PERSIL-FABKIEKEN. U herinnert zich ongetwijfeld nog wel de Persil-luchtschrijver, die op grote hoogte met een vliegmachine de namen Persil, Henco, Ata, iMi en Sil in de lucht schreef. De bekende Per- sil-fabrieken hebben nu weer een nieuw wonderbaarlijk apparaat, dat 'n reis maakt door ons land. Uit een enorm Persil-pak dwarrelen voortdurend honderdduizenden irise- rende, met zuurstof gevulde zeepbel len, die flonkerend en schitterend om hoog stijgen. Deze met zuurstof ge vulde zeepbellen symboliseren de zui verende en reinigende werking van Persil. Het geweldige Persil-pak, dat in ei gen werkplaatsen van de Persilfabrie- ken is vervaardigd, is gemonteerd op een speciaal daarvoor gebouwde truck. Achter deze truck is een verblindend- wit geschilderde bijwagen gekoppeld, die speciaal ingericht is- voor de ont vangst van zakenrelaties. Deze volg- wagen is voorts voorzien van de mo dernste film- en geluidsinstallaties, 's Avonds worden vanuit de volgwagen amusante en leerrijke films vertoond, opgeluisterd door vrolijke muziek, ter wijl twee bijzonder mooie etalages, die op zeldzame wijze verlicht worden, een sprookjesachtig effect geven. Het geheel vormt een uniek reclame-ob ject, dat ongetwijfeld veel opzien zal baren. De reis van de Persil-wonderwa- gens zal zeker bij jong en oud aan gename herinneringen achterlaten. Om het gebruik van „Persil" aan te moedigen en er meer bekendheid aan te geven, hebben wij (zoals uit het bovenstaand schrijven blijkt) ook deze wonderwagens kunnen aanschouwen. Eerst hebben' duizenden mensen kun nen genieten van de mooie muziek en werden de artikelen welke „Persil," vervaardigde aan het publiek getoond. Maandagavond verdrong een grote mensenmenigte zich, om de filmvoor stelling in de openlucht op het feest terrein te zien. Vooral de tekenfilms vielen geweldig in de smaak. Na de voorstelling begon de „grote doos" weer bellen te blazen, welke door schijnwerpers fantastische kleuren aannamen. Vele huismoeders gebruiken reeds „Persil" en zouden het niet meer wil len missen. De oorlogsjaren hebben het aangetoond, toen het niet te verkrij gen was, hoe onontbeerlijk „Persil" is. Door deze prachtige reclame zullen nog meer huismoeders dit reinigings middel gaan gebruiken. „Persil" arti kelen verlichten de huiselijke werk zaamheden. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Wessel Cornelis Hen driks, 31 jaar en Willemijntje van de Scheur, 24 jaar; Jerphaas Jan Konsta pel, 43 jaar, weduwnaar van Hendrika van den Berg en Jenneke Gijsbertha Maatje van Manen, 39 jaar; Jacob van Stuivenberg, 22 jaar en Christina Hen drika Wilhelmina van Os, 25 jaar; Ge- zinus Veenhof, 25 jaar en, Willemien- tje van de Weerdhof, 25 jaar; Marce- lis Hulsman, 32 jaar en Aagje Kok, 25 jaar. Getrouwd: Piet van de Kolk, 64 jaar, weduwnaar van Anna van de Vooren en Maria Johanna Gilson, 61 jaar, weduwe van Johan David van Dijk; Anton Johan Schneider, 31 j. en Woutrina Wilhelmina van Schuppen, 24 jaar; Geurt Heikamp, 35 jaar en Teunisje Neeltje Hasselaar, 30 jaar. Geboren: Hendrikus, z. van E. Schoonderbeek en T. van Appeldoorn; Jannetje, d. van B. G. Wesselo en E. Riemsdijk; Anna Fransiska, d. van J. Leeman en M. Koetsier; Wijntje, d. van G. J. van Deelen en A. Vink. Gevonden en verloren voorwerpen. De burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend, dat ten Ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: vier ceintuurs; vier portemonnaies; huissleutel; padvindersriembroche; parapluie; een armband; een shawl; een pakje, inhoud overhemd; een vul pen; twee regenjassen; dames pols horloge; zilveren halsketting met kruis; aangelopen een hond. Dat als verloren aangegeven zijn: ceintuur; reserve wiel met band; twee regenjassen; portefeuille met inhoud; hoofddoek; sporthemd; een paar var kenslederen dameshandschoenen; drie vulpennen; dames polshorloge met bandje; een vierkante wollen doek; een broche van drie dubbeltjes; lede ren tabakszak; heren polshorloge; 24 en 14 gulden aan bankbiljetten en zil verbons; halsketting met hanger; re genjas. Tropen- en molestrisico militairen. De in Indonesië verblijvende mili tairen zijn in het algemeen genood zaakt, voor de op hun leven gesloten verzekeringen een premie-verhoging te betalen, ter dekking van het zgn. tropen- en molostrisico. Zou deze betaling om de een of an dere reden worden nagelaten dan zou de kans bestaan, dat, in geval van overlijden, de nagelaten betrekkingen van de verzekerde militair de verze kerde uitkering niet of slechts gedeel telijk zouden ontvangen Het Rijk neemt daarom onder zekere voorwaarden, voor de militairen van de Koninklijke Landmacht en de Zee macht, dit extra-risico voor zijn reke ning. In de Wet tropen- en molestrisico militairen (Staatsblad 1947, No. H 383), opgenomen in toegelicht in leger order 1948, No. 145 L.-L.M., is bepaald ten aanzien van welke levensverze keringen dit risico door het Rijk wordt gedragen. De militairen van de Koninklijke landmacht en de Zeemacht, die in aanmerking wensen te komen voor restitutie van reeds betaalde of vrijstelling van nog te betalen extra premie, wenden zich, eventueel door tussenkomst van een door hen aan te wijzen gemachtigde, tot het Hoofd der Afdeling B 4 van het Ministerie van Oorlog, Plein 4, te 's-Gravenhage, on derscheidenlijk tot het Hoofd van de Onderafdeling rechtstoestand militai ren zeemacht van het Ministerie van Marine, Lange Voorhout 7, te 's-Gra- venhage onder opgave van: 1. Naam en voornamen van de ver zekerde militair (voluit) 2. rang of stand, onderdeel en leger- nummer; 3. militair adres; 4. huisadres in Nederland. 1. Naam en voorletters van de ge machtigde; tevens 2. in welke betrekking deze ge machtigde tot de verzekerde staat; 3. volledig adres van de gemach tigde. Nadere inlichtingen hierover kunnen eventueel worden ingewonnen ter ge- meenté-secretarie, afdeling sociale za ken, Hoofdstraat 100, alhier. Opbrengst collecte. De collecte vcpr het Protestants In terkerkelijk Thuisfront (P.I.T.) heeft te Veenendaal een bedrag van 610,95 opgebracht. Op hun geboortegrond begraven. Op 17 April 1945 werden twee Vee nendaalse jongens, toen zij reeds door de Amerikanen bevrijd waren, te Ro- tha" in Duitsland door granaatvuur ge troffen en gedood. Zij werden ter plaatse ter aarde besteld. Thans zijn de stoffelijke overschotten van Ger- rit de Kleuver en Dirk Valkenburg naar Nederland overgebracht, en zijn zij j.l. Donderdag op de algemene be graafplaats aan de Munnikenweg op nieuw ter aarde besteld. Voetbal. Dat het Veenendaal niet gelukt is T.E.C. in Tiel te verslaan, is op zich zelf niets bijzonders, want het is zo langzamerhand gewoonte geworden, dat de thuisclub bij deze ontmoetingen wint. Maar de 40 nederlaag, welke Veenendaal j.l. Zondag in Tiel te in casseren kreeg, zegt toch wel iets. Na twee wedstrijden, is het de Veenen daalse voorhoede nog niet gelukt één enkele doelpunt te maken. Na deze eeiste twee competitie-wedstrijden wordt het zo langzamerhand wel dui delijk, dat Veenendaal dit jaar een ernstige'degradatie-candidaat zal wor den, of de bakens moeten wel heel sterk verzet worden. De start van de Veenendaalploeg is in ieder geval zeer bedenkelijk. En toch: met inzet van alie krachten en door volharding van dè elf spelers tot de laatste minuut, kén een goed resultaat niet uitblijven. As. Zondag staat de Veenendaalploeg wederom voor een grote moeilijkheid. Ee Escaploeg was het vorige seizoen reeds een geduchte tegenstander en de eerste wedstrijden van de Enka- nannen is van dien aard, dat met een sterke tegenstander rekening gehou den moet worden. Maar om te winnen zullen er doelpunten gemaakt moeten vorden en het zal afgewacht dienen le worden of de Veenendaalse voor hoede thans in staat is voltreffers te plaatsen. Ook voor het moreel van het elftal is een overwinning in meer dan een opzicht noodzakelijk. DOVO—Be Quick 5—2. Haar eerste thuiswedstrijd in deze competitie heeft DOVO Zaterdagmid dag wetei te winnen, dank zij een 52 overwinning op het Zwolse Be Quick. Het veld was door de aanhou dende regen zeer glad geworden, het geen aan beide elftallen de grootste eisen ste:de. Dat DOVO uiteindelijk een 52 overwinning behaalde, dankte zij voornamelijk aan het feit, dat de Be Quick doelman de grootste moeite had met de gladde bal en daardoor twee doepunten cadeau gaf. Het veldoverwicht, dat DOVO zo nu en dan vertoonde, was maar zeer ge ring. De gasten beschikten over een uitstekende ploeg en linksbuiten Van de Bend bleek ook nu een uiterst ge vaarlijke speler te zijn. Nadat eerst een schot van G. Klum penaar tegen de lat belandde, wist A. Nieboer een kopbal van Bolderman te benutten en daardoor DOVO aan de leiding te helpen, een stand, die tot rust gehandhaafd bleef. In de tweede helft maakte Bolder man het tweede doelpunt voor DOVO. De gasten gaven zich nog niet ge wonnen en na uitstekend spel van linksbuiten Van de Bend scoorde deze onhoudbaar. Een toegestane strafschop tegen Be Quick voor opzettelijk hands benutte W. Kroesbergen uitstekend. Het antwoord van Be Quick liet niet Jang op zich wachten. Na een uitste kend opgezette aanval besloot mid- voor Bouma van Be Quick deze aan val en bracht daardoor de stand op 3—2. Met nog slechts een 10-tal minuten te spelen was nog alles mogelijk. DOVO werkte zich echter meer en meer los. Een kalm schot van W. Kroesbergen rolde evenwel tussen de Be Quick doelman het doel in en .enkele minuten later was de Zwolse doelman opnieuw geslagen, toen hij een schot van A. Nieboer liet gaan, waardoor een enigszins geflatteerde 52 overwinning voor DOVO ont stond. Het Tamboer en Pijpercorps „Prins Bernhard" zorgde tijdens de wedstrijd voor een muzikale afwisseling. Burgerlijke stand. Geboren: Wilma Marianne, d. van T. Eimers en A. J. Hagen; Cornelia, d. van A. van Eldik en J. Heijkamp; Willem Anthonie Alberdinus, z. van W. de Leeuw en A. van Zetten, Kes- teren. Ondertrouwd: Johannes Dirk Baat je, De Bilt en Maria Baars, Rhenen; Ma- thias Weinand, Rhenen en Mina Geer- truida Welsing, Beusichem; Bernardus van Daalen en Maartje den Ouden, beiden te Rhenen; Gerrit Jan Meilink, Ede en Jacoba van de Scheur, Rhenen. Gehuwd: Jan Willem Wijkniet en Dirkje Budding; Nicolaas van Zetten en Grada Sophia van der Meijde; Dirk Onderstal en Jenneke de Jong. „Wilskracht"-athleten naar Utrechtse singelloop. Naar wij vernemen zullen de heren J. v. d. Scheur, W. van Dijk en Joh. Baars Zaterdag deelnemen aan de gro te singelloop in Utrecht. Verpachtingen. Naar men ons mededeelt, heeft het gemeentebestuur de consumptietent op het gemeenelijk sportveld „Candia" verpacht aan de heer D. Slok te Eist. De rijwielstalling is gepacht door de heer C. Versteeg van het Veeneind. „Draagt Elkanders Lasten." De collecte die in onze gemeente is gehouden voor de instelling „Draagt Elkanders Lasten" heeft niet minder dan 202,81 opgebracht. Schaakclub gaat vergaderen. De Schaakclub „Rhenen" komt vol gende week in jaarvergadering bij een. Naast de verschillende verslagen die zullen worden uitgebracht, zal worden overwogen om wederom met twee tientallen te gaan deelnemen in de competitie van de Oostelijke Schaakbond. Een nieuwe biljartclub. Liefhebbers van het groene laken hebben in hotel „Het Wapen van Rhe nen" een biljartclub opgericht. Het actiève bestuur van deze nog zo jonge vereniging krijgt in October bezoek van de biljartkampioen Van de Pol, die op een avond zal komen demon streren, wat een goed biljarter alzo kan bereiken. Een nieuwe zaak aan het Marktplein. Zaterdagmiddag werd de nieuwe bakkerszaak van de heer R. R. van Dam, gebouwd aan de zuidzijde van het Marktplein, geopend. Tijdens de laatste evacuatie werd het oude pand door oorlogsgeweld vernietigd en van af de bevrijding heeft de eigenaar met vele moeilijkheden te kampen gehad. Desondanks heeft hij zijn bedrijf gaan de weten te houden en het zal een grote voldoening geweest zijn voor de heer Van Dam, dat hij thans weer een eigen onderdak heeft verworven. Aan belangstelling ontbrak het hem in geen geval. Vele bloemstukken prijk ten in de nieuwe zaak en ook het ge meentebestuur kwam haar gelukwen sen aanbieden. Het aanzien van de Markt is met dit nieuwe gebouw aan merkelijk verhoogd. Rode Kruis weer aan de slag. Wij vernemen, dat de afdeling Rhe nen van het Nederlandsche Roode Kruis binnenkort weer aanvangt met cursussen in E.H.B.O. en verpleging, voor het zgn. Eenheidsdiploma. Dr Stegeman en Zr Feitsma zullen de les sen geven, respectievelijk in het brand weerlokaal en in het Wijkgebouw. Reeds hebben zich drie en twintig heren en zes dames aangemeld. Wie volgt? P.T.T.'ers wonnen twee prijzen. In een stromende regen hebben de Rhenense P.T.T.'ers kan gezien de wandeltocht te Baarn over een af stand van 20 km te volbrengen zonder uitvallers. Bovendien wisten de men sen, die iedere dag trouw Uw post in de bus deponeren, nog beslag te leg gen op twee prijzen. Zij verwierven een groepsprijs, bestaande uit een zil veren medaille en een tweede prijs, zijnde een beker. Rhenen mocht eens volgeboekt zijn Vreemdelingenverkeer ontving deze week een verzoek om logies te be spreken voor..., eind Juli van het volgende jaar. Voorwaarts op eigen terrein door Oranjewit verslagen. „Candia" trok enorm veel bezoekers voor de wedstrijd VoorwaartsOran jewit. Ieder jaar opnieuw hangt er rond deze voetbalontmoeting een bij zondere sfeer. We zouden het bijna een zenuwachtige sfeer willen noemen. Daar de competitie nog maar pas is begonnen en er dus nog van alles kan gebeuren, was de voorafgaande span ning niet zo groot, als die andere ja ren wel eens is geweest. En wie mis schien denkt, dat het Zondagmiddag in het veld wel heeft gespannen, heeft het mis. De wedstrijd was wei nig aantrekkelijk. Het spelpeil stond niet bijzonder hoog. Oranjewit was de eerste helft stellig de meerdere van de gastheren. De voorhoede van de Elstenaren werkte de aanvallen beter af. Na drie en twintig minuten ver- rastte midvoor Heutriet de Voorwaarts doelman met een onverwachts boog schot 01. Tot aan de rust bleef deze stand ongewijzigd. Voorwaarts zette nog wel menige aanval op, doch de voorhoede kreeg geen schijn van kans. Toen er elf minuten van de tweede helft verstreken waren, leverde een van de Oranjewitaanvallen een corner op. Doelman Ter Burg sloeg de door Drost mooi voorgezette bal nog wel weg, doch het leer belandde voor de voeten van inkslbuiten Kranenburg, die de voorsprong voor zijn ploeg tot 02 vergrootte. Ook gedurende de tweede helft bleef het spel van de rood-witten zonder geest. Tegen het eind van de strijd trokken de Rhene- naren nog wel even naar voren en met behulp van de buitenspelval, die bijzonder goed werkte, wist de verde diging de Oranjewitvoorhoede van het lijf te houden. De Voorwaarts-voor- hoede daarentegen kon het vijande lijke doel niet doorboren en ook de poging in de laatste minuut van links back Hovestad, die op korte afstand van het Oranjewit-doel trachtte in te schieten, werd door doelman Nagel verijdeld. De Rhenenaren zullen, in 't bijzonder met sneller starten en beter plaatsen, hun spelpeil ongetwijfeld stukken kunnen opvoeren. De 02 overwinning voor Oranjewit, was ze ker verdiend. Geboren: Mathilde Geertruida, d. van J. van Doorn en L. G. Reusch. Huwelijksaangifte: Johannes Fran- ciscus Mattu, 25 jaar en Frederika Hendriksen, 21 jaar. Gehuwd: Wouter Doornekamp, 20 jaar en Janna Ploeg, 22 jaar. Overleden: Geen. Ingekomen personen. Gerardus M. Franken van Rotter dam in D 22a; Maaike van Veenen daal van Bloemendaal in B 278; Pie- ternella C. Smit van Harderwijk in B 104; Johanna C. Swart van Amster dam in B 144; Hendrik J. Wuijts van Nijmegen in D 22a en Teunis Tijsse- ling van Langbroek in B 352. Vertrokken personen. Janna Ploeg van D 38 naar Maarn; Cornelis Zwaan van B 115 naar Utrecht; Hendrik Verweij van D 79 naar Geld. Veenendaal; Wilhelmus J. Belt van D 22a naar Lichtenvoorde; Gerrit Belt van D 22a naar Lichten voorde; Wilhelmus F. van Blerck van D 22a naar Lichtenvoorde; Johannes van Zetten van D 22a naar Hoender- loo; Jan D. Struijcken van E 90b naar Rhenen en Jenneke van Soest van B 257 naar Nederlangbroek. Bekendmaking. De burgemeester der gemeente Ame rongen brengt het navolgende ter kennis van belanghebbenden. Zoals bekend is, heeft de Minister van Binnenlandse Zaken bij besluit van 17 April 1946 nr. 1718 bepaald, dat alle huisslachtingen aan keuring onderworpen zijn. Voordat iemand tot huisslachting overgaat, moet hij derhalve in het be zit zijn van een door of vanwege de keuringsveearts afgegeven vergunning ingevolge de vleeskeuringswet. Deze vergunning wordt alleen uit gegeven, nadat ter plaatse van het

De Vallei | 1949 | | pagina 2