UekiuacAtifiyen 1949 Hbitria UutfL&tiiteri Semengd YlLeuwJ Veenendacut PlecUfikeuAten Nieuwsblad voor Veenendaal en Omstreken £le tacd&te Raadóu~eAq.adt>iLn.q, Boekhuis KÜEFSIÏIfiiTS 24 e JAARGANG VRIJD, 3 6 Januari 1950 L No. 1 ADVERTENTIES Abonnementsprijs F 0.85 per kwartaal Losse nummer.-. 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaal Telefoon 601 Redactie W. Fi ter Hoeven VAL UITGAVE: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI' Gewone advertentieprijs per mim. 12 cent. Minimumprijs per advertentie F. 3.- Vraag en aanbod F. 1.30 van 1-20 woorden. Elk woord meer 6 cent. V.rochijnf l keer per week inSTICh^pn GEL^VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE, MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL We hebben de drempel overschre den en zijn het jaar 1950 binnenge stapt, een onbekende toekomst tege moet. Maar al kunnen we vandaag niet zeggen, wat morgen zal geschieden, toch is er een drang in ons om al is het dan maar een tipje van de sluier, die de toekomst verborgen houdt, op lo lichten, teneind^ftjevrediging te vincten voor het verlangen te weten wa. die toekornsjÉfcns brengen zal. Hoe sterk echter out verlangen moge zijn. en wat waook proberen om de toekomst iets vBFhaaj^ geheimen le ontfutselen, we staan ^Wyieen ijzeren gordijn, dat het he .en van morgen scheidt en geen sterveling is bij mach te een blik achter dat gordijn te wer pen. Toch hebben we onze verwachtin gen voor dia^eheimnisvolle toekomst. Maar die ^rwachtingen zijn alleen verantwoord, wanneer zij gebaseerd zijn op concrete gegevens van het he den. Wanneer een jongmens verwacht dit jaar voor een examen te zullen slagen, maar zijn Kerstrapport was zeer onvoldoende,_dan is zijn verwach ting allesbehalve verantwoord, 't Zou wel verantwoord zijn, wanneer dat rapport een klaar bewijs had gegeven van zijn kennis en toegewijde ijver. Als we nu beluisteren de stemmen van de machthebbers der wereld bij de intrede van het nieuwe jaar, dan treft het, dat zij wel veel Opdacht schenken aan hetgeen het voorbije jaar de mensheid heefl gebracht, maar dal zij zeer sober zijn in het uitspre ken van verwachtingen voor de toe komst. Het ligt voor de hand, dat deze terughoudendheid moet toege schreven worden aan het feit, dat in y ooofq of i/opr materiaal aanwezig is, waaruit een blijde toekomstverwachting kan opge bouwd worden voor het internatio nale leven. Verkeerd zou het echter zijn nu maar te concluderen, dat het mis zal lopen met het Noord-Atlantisch Pact of met de Westelijke "Unie. De weg, die daarheen leidt, moge dan niet over rozen gaan, door nood gedwongen zal zeker alles beproefd worden West- Europa tot een politieke en economi sche eenheid samen te smeden. Mocht dit onverhoopt niet gelukken, dan staat het er met de zelfstandigheid van ons werelddeel niet te best voor. We zijn ten koste van ontzaglijke offers aan goud en bloed ontkomen aan de greep van Hitier, het gevaar is niet denkbeeldig, dat de nu nog" vrije lan den van West-Europa, wanneer zij geen hechte samenwerking in federa tief verband weten tot sland te bren gen. ten slotte ten prooi vallen aan het opdringende communisme. Wat dat zeggen wil weten we maar al te goed uit de berichten, die ons uit Oost-Euro pa bereiken en uit de verhalen van vluchtelingen uit dat gebied. We mo gen dan ook verwachten, dat die lan- den, die nu nog vrijheid van leven en beweging kennen alles op haren en snaren zullen zetten om weerstand le kunnen bieden aan elke macht, die zou willen proberen hun die vrijheid te ontnemen. Het Atlantisch Pact is het verdrag van economische en militaire bijstand in geval van agressie, welk verdrag 18 Maart 1949 openbaar ge maakt werd en dat ondertekend werd door de Verenigde Staten, Canada, Engeland, de Benelux-landen, Noor wegen, Denemarken, IJsland, Portu gal en Italië. Dit Pacl kan met Gods hulp, wanneer het straks tot volle be tekenis komt .door de noodzakelijke militaire voorzieningen, een jachtig middel zijn om de zelfstandigheid der aangesloten naties te verzekeren. Wat ons eigen land betreft, gaan we economisch een zeer moeilijk jaar te gemoet. *Het zal de uiterste krachtsin spanning vereisen het hoofd boven water te houden. Alleen levensverso bering, uiterste spaarzin en verhoogde arbeidsprestaties zullen het mogelijk maken dit jaar zonder al te veel kleer scheuren door te komen. Van zeer groot belang is daarbij een goede ver standhouding tussen werkgevers en werknemers. Om dat te bevorderen komt straks bij de Tweede Kamer in behandeling het Wetsontwerp op de Ondernemingsraden. Wanneer dit Wetsontwerp met dat voor de Bedrijfs organisatie in het Staatsblad zal ko men, is er weer een voorname stap gedaan op de weg naar de bedrijfs- ~jv- "v- w. - - voor het herstel van de volkswelvaart. Schrijnend blijft de wond geslagen door de verbreking van het Konink rijk der Nederlanden. Daarbij is nu nog gekomen, dat de president van de Indonesische Republiek reeds ver klaarde, dat nog dit jaar Nieuw-Gui- nea deel zou uitmaken van de Verenig de Staten van Indonesië. Wat voor zin heeft het nu nog met de regering van de Republiek te onderhandelen over de positie van Nieuw-Guinea? En hoe zullen zich de Nederlanders gevoelen, die daarheen uitweken omdat zij niet wensten te leven onder het regiem van Soekarno! Zeg niet: maar onze regering is er ook nog, want die gaat straks toch weer overstag, als te doen gebruikelijk. Wat echter de toekomst de wereld, ons land, ons gezin of ons persoonlijk moge brengen, hel gaat alles naar Gods bestek en het moet tenslotte alles dienen tot Zijn eer en tol de komst van Zijn koninkrijk! reeds verschillende jaren in dienst dei- gemeente was en nu wegens pensioen gerechtigde leeftijd de Dienst ging ver laten. Burgemeester Bakker nam namens het Dag. Bestuur der Gemeente in een hartelijke toespraak afscheid van de heer Van Wijk en bood hem een en- ij veloppe met inftoud aan. De directeur van gemeentewerken, de heer Tj. Jarings, sprak eveneens woorden van dank tot de heer Van Wijk en bood namens alle arbeiders en technisch personeel en ook namens de Burgemeester, Wethouders en .Gem.- secretaris een prachtige stoel aan, daarbij de wens uitsprekende, dat de heer Van Wijk nog vele jaren van deze stoel zou kunnen genieten. De heer Van Wijk bedankte allen ten zeerste voor deze huldiging. Nadat men nog een half uurtje ge zellig bij elkander was geweest, sloot Wethouder De Ruiter deze bijeenkomst. Panter Sigarenfabriek bestaat 30 iaar. Op 2 Januari j.l. werd het 30-jarig bestaan herdacht van de oprichting der Tabaksfabriek van de heren H. J. van Scy.uppen. In 30 jaren heefl de ze, zeer bescheiden begonnen industrie, zich opgewerkt tot een fabriek niet wereldnaam, een fabriek waar meer dan 250 arbeiders hun dagelijks werk vinden, een fabriek waar Veenendaal trots op kan zijn. Dertig jaar geleden begonnen de he ren H. J. van Schuppen met hun ta baksfabriek in een gebouwtje achter de Ritmeester Sigarenfabriek. In 1935 kon het aangekochte fabriekscomplex var^ Roessingh in gebruik genomen worden, zodat ook een fabriek uit de Betuwe, waar sigaren gemaakt wer den naar Veenendaal werd overge plaatst. En toen begon de sigaren-pro ductie in massa. Naast de cigarillos-si- gaartjes, die aanvankelijk gemaakt werden, kwamen ook spoedig de gro tere modellen. En de grote omvang van "net huidige bedrijf toont wel aan, dat de kwaliteit der Panter en Tijger sigaren bij het publiek in de smaak vielen. Kort na de oorlog kreeg cle fabriek een gevoelige klap door het overlijden van een der oprichters, directeur H. van Schuppen. En het is dan ook daar om, dat er eigenlijk aan dit jubileum geen grote vorm gegeven is, hoewel 't 25-jarig bestaan ook niet gevierd kon worden. Geheel ongemerkt is het jubileum overigens niet voorbij gegaan en met name het personeel der fabriek werd door de Directie ten zeerste bij dit ju bileum betrokken. Elk personeelslid ontving een jubileumtaart en een doos sigaren, terwijl voor elk jaar, dat men op de fabriek werkzaam was een gra tificatie kreeg. Bovendien had het per soneel op 2 Januari vrijaf. Velen, die toch nog op de hoogte waren van dit jubileum, zijn de Di rectie nog persoonlijk komen geluk wensen. Door het gezamenlijk personeel werd aan de Directie een zeer fraaie lamp geschonken en een enorme bloemen mand. met gratis Uw naam erin (klaar terwijl U wacht) (Ingez. Med.) GELD VAN VERHOOGDE KOLEN- PRIJS VOOR DE NIWIN. Zoals bekend is, wordt met betrek king tot de verhoogde kolenprijs per hoofd van de bevolking één gulden te rugbetaald. De Ministerraad heeft goedgevon den, dat zij, die dit bedrag kunnen en willen missen, voor sociaal werk, deze bonnen af kunnen staan aan de Niwin. De uitbetaling zal 9 Januari begin nen aan de postkantoren op de daar voor aangewezen bon van de distribu tiekaart. De bonnen die door het pu bliek ter beschikking van de Niwin worden gesteld, kunnen in een onge- frankeerde enveloppe worden gezon den aan Niwin, Den Haag, Machtiging 1917. SIEVERS, Secretaris. INDONESISCHE POSTZEGELS AAN DE VERZAMELAARSLOKETTEN. Aan de z.g. philatelistenloketten der postkantoren zullen van de Indonesi sche frankeerzegels van de „Bouw kunstserie" de volgende waarden ver krijgbaar worden gesteld: 15, 20, 25, 30, 40, 45, 50. 60 en 80 sen en 1 rupiah. De verkoopsprijs van deze zegels in Nederlandse munt bedraagt resp. 15, 20, 25, 30, 40, 45, 50, 60 en 80 cent en 1,—. Van elke waarde kan aan dezelfde gegadigde slechts 1 exemplaar tegelijk worden verkocht. De zegels kunnen ook worden besteld bij de Philatelis- tische Dienst PTT, Zeestraat 64 te 's-Gravenhage, met inachtneming van bovenstaande beperking. Oudejaars-bijeenkomst van Gemeente werken. Sinds enkele jaren organiseert de Wethouder van Openbare Werken, de heer Ant. de Ruiter, aan het einde van het jaar een korte bijeenkomst om met de leiding van de Dienst van Gemeen te werken en alle arbeiders nog eens na te gaan, wat er in het afgelopen jaar zoal is gepresteerd. Vrijdag 30 Dec. kwam men weer onder voorzitterschap van de Wethou der bijeen. Onder het genot van een kop thee en een goede sigqar heette Wethouder de Ruiter allen welkom, in het bijzonder de burgemeester en Wethouder Middelhoven. Deze middag werd tevens afscheid genomen van de heer Van Wijk, die Gemeente sluit een lening van een millioen gulden voor de financiering van woningbouw Vrijdag 30 December j.l. kwam de Raad der gemeente voor het laatst in 1949 bijeen, teneinde nog een 13 agen da-punten af te werken. De Raad, wel ke geheel voltallig was, was reeds in een oude jaarsstemming want de gehele raadszitting duurde niet langer dan 45 minuten. Nadat de vergadering op de gebrui kelijke wijze door de Voorzitter, Bur gemeester A. Bakker, met gebed was geopend, werden de notulen van de laatste vergadering, met een kleine wijziging aangenomen en ook de in gezonden stukken passeerden zonder enige opmerking de hamer van de voor zitter. Het zou eerst bij punt 7 zijn, voordat een raadslid te kennen gaf dat hij aanmerkingen had. Dat was hij het voorstel om een barak te verkopen aan de Padvinderij van het kamp Dijk- straat. Daarvoor keurde de raad zonder eni ge aanmerking goed om de gemeente begroting en de begroting van het Grondbedrijf voor het jaar 1950 in handen te stellen van de begrotings commissie, het „Klein Schutje" te wij zigen in de „Valleistraat", een kleine wijziging 'te brengen in de verordening van heffing en invordering van markt- gelden, het bestuur der Patrimonium- school A toestemming te verlenen tot het wijzigen van de centrale verwar mingsinstallatie en een wijziging van de Algemene Politieverordening. Toen de verkoop van de barak aan de orde kwam, deelde de heer Slok me de, dat hij de prijs van f 100,- veel te laag vond. Volgens deskundigen zou bij publieke verkoop deze barak veel meer opbrenken. De heer Van Galen vond het van geen belang of deze ba rak bij een publieke verkoping meer op zou brengen. Hij lette meer op het doel van de verkoop en dan had hij er in het geheel geen bezwaar tegen om de Padvinderij le steunen. De heer Van Stempvoort deelde deze mening volkomen en vond het jammer, dat de barak niet geschonken kon worden. Ook de heer Plant sprak als zijn me ning uit, dat de barak voor f 100,- duur genoeg was, ook al zou hij f 500,- op kunnen brengen. De Voorzitter onderstreepte nog even, dat deze barak zeer slecht is. In dien iemand hem duurder zou kopen, zou deze persoon ongetwijfeld een schade oplopen. Wethouder De Ruiter deelde nog mede, dat het bestuur van het Julianaziekenhuis een strook grond aan de Padvinderij beschikbaar had gesteld, om daarop uit deze barak een clubhuis neer te zetten. Ook de andere raadsleden gingen volkomen met het voorstel van B. en W., hetgeen bleek uit het feit, dat al leen de heer Slok verzocht geacht te willen worden als te hebben tegen gestemd. Nadat aan de N.V. Leidse Wolspin nerij een strook grond aan de Berg weg was verkocht kwam de bouw van 20 woningen aan de Klaas Katerstraat ter sprake en de grondverkoop aan „Palrimonium's Bouwvereniging". Het grondvooVschol werd bepaald op f 24664,- en hel bouwvoorschot op f 178.478,- De heer De Gooyer ontdekte een strop van f 15.000 voor de gemeente in de grondverkoop, hetgeen volgens wethouder Middelhoven niet te voor komen is, daar voor woningwetwonin gen niet meer dan f 1200,- per woning" aan bouwgrond in rekening mag wor den gebracht. Wellicht is het nadelig saldo van deze verkoop in de volgende complexen, die minder diep zijn, te achterhalen. Een voorstel lot het aangaan van een geldlening tot 'n bedrag van f 1.000.000 vor dc financiering van nieuwe wonin gen aan de Dennenlaan en Klaas Ka terstraat wordt eveneens zonder enige aanmerking' aanvaard. De lening wordt gesloten met een loptijd van 50 jaar tegen 314 rente. Jaarlijks zal f 20.000 worden afgelost. De heer Scholten bracht hulde aan het college van Burgemeester en Wet houders voor het bereikte resultaat tot wijziging van de verordening regelen de de jaarwedden enz. van de ambte naren en werklieden in dienst dezer gemeente. De heer Van Galen infor meerde nog even naar de laagste sala rissen, doch het bleek, dat hier voor lopig niets aan te doen is. De Voorzit ter betrok in de hulde van de heer Scholten ook de gemeente-secretaris, de heer Blankespoor, daar hij eigen lijk de man was, die het leeuwenaan deel in deze salaris-verbetering voor het gemeente-personeel had gehad. Als laatste agenda-punt kwam aan de orde de voQrlopige vaststelling van de gemeente-rekening over 1948. De commissie had deze rekeningen nagezien en daarover een rapport sa mengesteld. In dit rapport constateer de de Commissie tot haar verbazing, dat 't bedrag ad f 19.500 wegens waar borgsom voor de semi-permanente school aan de Coniferenlaan, door het bestuur der Patrimoniumscholen nog steeds niet in de gemeentekas was ge stort. In het antwoord van B. en W. wordt medegedeeld, dat B. en W. her haaldelijk het bestuur dezer scholen aangeschreven heeft om de waarborg som met spoed te betalen, evenwel zon der resultaat. De verwachting wordt evenwel uitgesproken, dat in verband met een voorgestelde reorganisatie van de Patrimoniumscholen de financiële moeilijkheden opgelost zullen worden. Blijven er echter moeilijkheden be staan dan zullen zij overwegen op wel ke wijze het bedrag der waarborgsom op de periodieke uitbetalingen op grond van de lager-onderwijswet 1920 kan worden ingehouden. De heer Van Stempvoort, zijnde een der commissieleden sprak ter vergade ring nogmaals zijn verwondering uit en hij drong er op aan, dat een termijn gesteld werd, waarop deze waarborg som mot- zijn gestort. De Voorzitter geeft toe, dat het onjuist is van het schoolbestuur, zo lang te wachten. Wethouder Middelhoven zet de bedoe ling van deze waarborgsom uiteen. Deze is uitsluitend voor het geval het leerlingen-aantal niet bereikt werd. Daar is hier in Veenendaal geen kans op, maar hij geeft, evenals de heer De Gooyer de verzekering, dat het bedrag spoedig gestort zal worden. De heer Van Hardeveld vond het aanvankelijk ook nodig om een termijn te stellen, maar nu er volgens de uit eenzettingen van de vvethouder gegron de hoop bestaat dat het spoedig voor elkaar komt, zal hij dit voorstel niet De Raad is thans gekomen tot de rondvraag. De heer Van Hardeveld brengt de toestand aan de Korte Mo lenstraat ter attentie van de wethouder van Openbare Werken, daar hij hier ongelukken vreest met de omrastering. De heer Slok vraagt of de bewoners van de Klaas Katerstraat absoluut geen schuurtjes in hun tuin mogen bouwen, daar de schurtjes zo klein zijn. In het algemeen mag er niet gebouwd worden volgens de voorzitter, daar er dan gro te ontsiering van de wijk plaats vindt. Indien men echter met een tekening komt voor een behoorlijke schuur, dan kan dit altijd in overweging genomen worden. De heer Jansen brengt ten slotte de verkoop van grond aan de Dennenlaan voor winkelhuizen ter sprake. De Voorzitter merkt op, dat in dit onderhavige geval de toestem ming tot verkoop van grond verleend wordt, indien bestek en tekeningen aan de te stellen eisen voldoen. De Voorzitter sluit de vergadering" niet, alvorens een korte blik achter waarts gericht te hebben. Spr. memo reerde, dat in de samenstelling van de raad heel wat wijziging gekomen was, maar dat hij zowel met de oude als de nieuwe raad steeds prettig gewerkt had. B. en W. zijn er van overtuigd, dat de raadsleden zich behoorlijk re kenschap geeft van haar verantwoor ding. Onze gemeente heeft in dit afge lopen jaar het vierde eeuwfeest met grote luister gevierd, dat de gehele ge meente goed heeft gedaan. Het afge lopen jaar is een jaar geweest, waarop wij dankbaar kunnen terugzien. De heer Jarings herdacht zijn 25- jarig jubileum, de heer Van Schuppen op 1 Juli eveneens, terwijl de heer v. Os hetzelfde jubileum dit jaar her dacht. Met pensioen uit gemeentedienst gingen in 1949 de heren Van Os, G. v. Wijk, Wesselo en Holstein. Door ver trek verloor de gemeente de heren v. Baren en De Leen en door overlijden het oudste raadslid de heer Van de Bo- venkamp en de heer T. van Beek, die jarenlang voorzitter van het Burger lijk Armbestuur geweest was. De Voorzitter dankte in de eerste plaats de Raad voor de prettige wijze van samenwerken en de ambtenaren in alle categorieën voor de trouwe pichtsvervulling. Niet. in de laatste plaats bracht de Voorzitter ook dank aan de pers, die weliswaar niet bij de Raad behoorde, doch door hun trouwe aanwezigheid één geheel vormde. voor Zondag 8 Januari 1950 VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt 9.30 uur Ds v. Wijngaarden, 5 uur Ds Bakker. Julianakerk 9.30 uur Ds Bakker, 5 uur Ds Vroegindewey. Vredeskerk 9 en 10.30 uur Ds Vroeg indewey, 5 uur Ds v. Wijngaarden. Veeneind 3 uur Ds Vroegindewey. Dijkstraat onbekend. Sola Fide 10 uur Ds R. Dijkstra van Putten, 5.30 uur Dr Beekenkamp van Delfi. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur Ds v. Enk. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. Openb. lag. school, Pr. Bernhardlaan, 8.45 uur Ds Roukema, 3 uur Ds Drost. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. 9.30 en 5 uur Ds Kok. Leger des Heils. Zaterdagavond 7 uur Straatzang. Zondagmorgen 10 uur Heiligingsdienst, 7 uur Openluchtsa menkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. Ned. Prol. Bond. 10.30 uur Ds J. H. Groenewegen van Amersfoort. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds Kooreman, 5 uur Ds v. d. Linden. Ned. Herv. Ger. Evarig. 10 en 6 uur dhr v. Vlaanderen van Naarden. Ger. Gem. leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds Vlasblom.. Oud Ger. Gem. Maandag 9 Jan. 7 u. Ds De Gruiter van Oostburg. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr v. Viegen. Veeneind, Vrijdag 13 Jan., 7.30 uur dhr Edelman van Soestdijk. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 7 uur dhr v. Noort. Oud Ger. Gem. Dinsdag 10 Jan., 7 uur Ds v. d. Poel van Giessendam. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds Hop. Ger. Kerk 10 en 3 uur Ds Molenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds Bieshaar. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen dokter Engel, Sandbrinkstraat, telefoon 425. EDERVEEN. Van Zaterdagavond 6 uur tot Zon dagavond 12 uur Dr De Waard, De Klomp, telefoon 200. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende gevallen dokter Van Om meren te Eist. Hij wenste allen een goed einde en een gelukkig en voorspoedig 1950. De heer De Gooyer dankte namens de Raad voor de woorden tot de Raad gericht. Terecht had de voorzitter ge wezen op de goede samenwerking. Hij dankte de voorzitter voor de leiding, die hij tijdens de raadszittingen gege ven had en wenste hem wederkerig toe, dat God hem en het college mocht sterken en zegen mocht schenken in het nieuwe jaar. Hierna werd de openbare zitting ge sloten. Kerstpakkettenactie Leger des Heils. Dank zij de zeer royale medewer king van de inwoners van Veenendaal kon de afdeling Het Leger des Heils ook dit jaar een groot aantal levens middelenpakketten uitreiken aan arme en behoeftige gezinnen van alle ge zindten, ook werden een 30-tal textiel- pakketten uitgereikt. Deze Kerstpak kettenactie is een traditionele Leger des Heils gebeurtenis die plaats vindt een dag voor Kerstfeest en steeds weer veel waardering oogst. De afde ling Het Leger des Heils dankt dan ook alle inwoners van Veenendaal die op een zo spontane wijze hebben gegeven voor dit goede doel. Onze jongens komen thuis. Naar ons werd medegedeeld zullen vermoedelijk op 9 Januari a.s. met het troepentransportschip „De Grote Beer" uit Indonesië naar Nederland terug keren onze plaatsgenoten de militairen C. Heykamp en A. G. v. Dijk. Wij wen sen hen een welkom thuis toe.

De Vallei | 1950 | | pagina 1