Q Tegen pijnen! extra aanbiedingen Ani. de Ruiter s fflanuiaciurenh. ZATERDAG iEpoAt ïldetiw. WITTE ftRUIS" AcJhteAJb&uj, Exle Coupons Zijde, uuzoeoen per mtr.1.75 wonen snawis - Handschoenen molton Dekens, uiii u - Resianien wollen Dekens, oude prils HYLOR kousen I 5.25 Ktn der/egels. In de afgelopen weken is er in Veenendaal voor een bedrag van 1980,- aan kinderzegels verkocht. De toeslag, een bedrag van ruim 700,-, kwam ten goede aan het misdeelde kind. De som, die ontvan gen werd voor de prentbriefkaarten bedroeg 243,-. Bovendien werd een gift ontvangen van 100,-. Al eerder werd vermeld dat de schoolkinderen voor ruim 3000.- verkochten. Het totale bedrag is dus ruim 5300,-, dat is bijna 1500.- meer dan verleden jaar. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Willem Brinkhuis, 21 jaar en Hendrikje Johanna van Manen, 16 jaar: Hermanus Ter- schegget 20 jaar en Hendrika Ach terberg 19 jaar; Matthijs van der Horst 22 jaar en Gerritje van den Bruinhorst 22 jaar. Getrouwd: Hendrik van Lent 56 ja,ar weduwnaar van Hendrika van de Weerd en Hendrika van Barneveld 44 jaar. Geboren: Robertus Willibrordus rardus, zoon van Goris Ar ie Jacob 'i.i nburg en van Anna van Hunte- Irtslag; Gerarda Sophia, dochter van Marinus van Viegen en van Hendrik- je van Beek; Evert Dirk. zoon van Dirk Valkenburg en van Petronella Laars; Jannigje Reijcrtje, dochter vn Cornelis Nicolaas Hardeman en \h'\ Clazina Ploeg; Matthijs, zoon v Karei Klumpenaar en van Hen- drica Diepeveen; Theresia. dochter van Steven Jan van Eden en van An- thonia Jacomina Heintzbergen; Gijs- bertha, dochter van Cornelis v. Vie gen en van Gijsbertha Versteeg. Overleden: Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Cornelis Jacobus Diepeveen er van Emilie Maria Blom; Hindrik Spanjer 71 jaar, echtgenoot van Alida van Holst; Woutertje Brouwer 76 jaar, echtgenote van Arnoldus van d? Bo- venkamp; Everdina Antoinetta van Wakeren 68 jaar, echtgenote van Gerrit van Wijk; Levenloos aange geven kind van het mannelijk ge slacht van Aalbert van Ravenswaaij en van Christina van den Brandhof; Aalbert Hasselaar 69 jaar, echtgenoot van Petronella Hensen. Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Veenendaal maakt bekend dat ten jeentehutze— Foofdstr —34, terug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwer- oen: padvindersportemonnaie; rood blauwe want; zilveren ring met rode ,-teen; fotoplaatje met opschrift; ge breide dames handschoen; ceintuur; echter glacé heren handschoen; ceintuur (groen); zilverbon, donker blauw glacé dames handschoen; rechter glacé heren handschoen; een hoofddoek; dames polshorloge; bruin lederen actetas met ijzeren handvat; aangelopen een rashond; een kip; aangevlogen een postduif H 47-658370. Dat als verloren aangegeven zijn: speelgoed poesje; een armbandje met drie Zeeuwse knopjes; porte- monnaie; paar donkerblauwe dames wanten; armbandhorloge met scha kelarmband; lederen heren hand- ;choen; zilveren oorbel; bruine he ren portemonnaie; dames portemon- naie; wollen dames handschoen; bal- pontpen paars met blauw; witte gymschoen met zwarte veter. Kleine expositie van de „Keur- collectie" van het B^bels Museum te Amsterdam. De Hervormde Jeugdraad heeft beslag weten te leggen op de „Keur- eollectie" van het Bijbels Museum van Oudheden te Amsterdam. Vele hebben misschien dit museum wel eens gezien doch wij twijfelen er niet aan of er zullen zeker nog genoeg mensen in Veenendaal zijn die hier iets meer van willen weten. Nu daar is dan gelegenheid voor. Op Vrijdag 27 Januari wordt een bijeenkomst gehouden in „Eltheto", aanvang half acht. Er zal een uitvoerige uiteen zetting worden gegeven over de te bezichtigen voorwerpen, die zich in de keurcollectie bevinden. Deze col lectie bestaat uit een aantal diverse voorwerpen uit het Bijbels Museum van Oudheden, die als illustratie van het „gesproken woord" dienen, doch tevens een kleine expositie vormen, zeer instructief en verhelderend in zake de Bijbelse geschiedenis en de historische achtergrond der Bijbel boeken. Wij noemen o.a. voorwerpen i.v.m. Israël's eredienst: de Ark des Ver bonds, beeld van de Hogepries ter, gouden kandelaar, ramshoorn, borstlap op ware grootte, gebeds riemen, wetsrol, enz.; verder een Egyptologische verzameling, waar onder ook authentieke lijkbeeldjes, amuletten, hand van een mummie, sieraden en afgodsbeeldjes, terwijl van opgravingen uit Palestina origi nele lampjes, oliekruikjes. tranen kruikjes, en ook Babylonische klei tabletten aanwezig zijn. Tenslotte verschillende modelen van voorwer pen die licht werpen op de zeden en de cultuur der oude Oosterse volken. Voorwaar een avond die ieder be langstelling waart is. Om ieder de gelegenheid te geven dit te gaan zien is de toegang vrij. Aanvang half acht. Feestvergaderingen van „Unitas". Zaterdag was de laatste van een serie van vier feestvergaderingen, welke de Afdelifig Veenendaal van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de Textiel- en Kledingbedrijven „Unitas" hield in het gebouw Elthe to. Evenals de vorige drie avonden was ook deze laatste avond het ge bouw tot de laatste plaats gevuld, toen de Afdelingsvoorziter zijn ope ningswoord sprak en daarbij wees op de belangrijkheid van een goede vakorganisatie. „Unitas" is in Vee nendaal de grootste vereniging op dit gebied. De Voorzitter spoorde vooral de jeugd aan om de vrije tijd te be steden door zelfontwikkeling door studie of het lezen van vakliteratuur. Door de Bondssecretaris dhr. Van Nierop werd een propaganda-woord gesproken, zoals dit op de vorige avonden gesproken was door de hoofdbestuursleden Slok. en de voor zitter Wind. Voor een muzikale afwisseling zorgde de heer E. Kwinkel met zijn viool, op de piano begeleid door Ir de Man. Een toneelgroep van „Unitas" voer de wederom met veel succes het stuk „Als de sirene loeit" op, waarbij een zeer goede rolvastheid te bemerken was. Eveneens had Zaterdagavond de huldiging plaats van de heer Fr. Re- bergen, die een gouden insigne in ontvangst nam in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap. Ds J. Bakker. Ned. Herv. Predi kant sloot deze laatste avond. Veenendaal diende Arnhemse Boys van repliek en won met 63. Toen het 12 minuten na het begin reeds 20 Y°°r de bezoekende Arn hemse Boys was, en de gasten een veel beter spel lieten zien dan de Geel-blauwen, zijn de Veenendaler.> zich wellicht rekenschap gaan geven van een brief, die in de kleedkamer opgehangen was. Deze brief werd deze* week gezonden door de Suppor ters van K^larendal, waarin zij schre- vep: „De sterkste club geeft wel te verstaan, zal Zondag Veenendaal met 50 verslaan Dat is wellicht de reden gewor den, dat Veenendaal, nadat zij reeds een 20 achterstand had, zo fel van zich is gaan afbijten, waarna de gas ten geen gelegenheid meer kregen hun technische meerderheid uit te buiten of een passend antwoord te vinden voor het felle enthousiasme, waarmede de Veenendaalse ploeg bezield was om te winnen. En wat anders niet gelukte, gelukte thans. De voorhoede zorgde voor 6 doel punten. een score, die nog nimmer in deze competitie werd bereikt. De Veenendaalse geel-blauwen hebben met hun tactiek een tech nisch betere Arnhemse ploeg een lesje gegeven. Want de Veenendaal se voorhoede had al spoedig in de gaten, dat de Arnhemse doelman Van Leuven zeer slecht kijk had op lage ballen. En ziede zes Vee nendaalse doelpunten waren allen zeer laag over de grond en overi gens van uitstekend gehalte. De Veenendaalse voorhoede switchte deze middag dat het een lieve lust was, hetgeen de Arnhem se verdediging, anders hecht en sterk, finaal uit het evenwicht bracht. Een 20 achterstand. V<*enendaal had voor de rust de van doel tot doel staande wind en de motregen in de rug en daardoor gesteund, waren de eerste aanvallen voor Veenendaal. Een vrije trap door Merlijn genomen, kon door doelman Van Leuven slechts met de uiterste moeite corner geslagen worden. Da- velaar miste nog eerst een goede scoringskans, voordat Arnhemse Boys met uitstekende aanvallen het spel verplaatste. Even verwaarloos de Leppers de bewaking van links buiten Van Arnhem, waardoor deze gelegenheid kreeg naar binnen te zwenken en onhoudbaar te scoren. Enkele minuten later is het midvoor Kerkhof, die Veenendaal reeds een 20 achterstand geeft. Even dreigt een inzinking van Veenendaal, maar langzamerhand weet zij zich te herstellen. Een kei hard schot van Van de Broek gaat rakelings naast de paal. Maar bin nen een minuut krijgt Van de Broek weer de bal vrij. Nu geeft hij een afgemeten voorzet naar Wim Bleien- berg, die met een lage kopbal de achterstand verkleint. De gelijkmaker komt eveneens van de rechtsbuiten. De Arnhemse verdediging is uit haar evenwicht gespeeld en in paniek plaatst rechts back Detellon de bal in eigen doel, daarmede Veenendaal nog voor rust de leiding bezorgende. De voorsprong vergroot. Vol goede moed begonnen de Vee- nendalers aan de tweede helft, waar bij zij zich reeds direct enkele kan sen scheppen. Bleienberg krijgt reeds direct een prachtige scoringskans, maar de bal loopt langs het lege Arnhemse doel. Er zijn nog slechts 5 minuten gespeeld, wanneer Dave- laar goed doorzet en linksbuiten Kanis in de gelegenheid stelt de bal in het doel te plaatsen, 42. Er volgt wederom een periode van druk op het Veenendaal-doel. Met man en macht verdedigen de Veenendalers zich echter tegen deze gevaarlijke aanvallen. Maar na 25 minuten spelen is het midvoor Kerk hof, die de achterstand voor de gas ten verkleind. Het verre opdringen van de Boys wordt hen even later noodlottig. Enkele malen is de Veenendaalse voorhoede reeds in de buitenspel val gelopen. Wanneer Davelaar de bal krijgt toegespeeld aarzelen de ver dedigers, maar Davelaar zet door. omspeelt de Arnhemse doelman en brengt rustig de bal in het doel, 53. Davelaar ruilt daarna met rechts back Leppers van plaats, ten einde de voorsprong te verdedigen, want de druk op het Veenendaal-doel blijft zwaar. De Veenendaalse voorhoede had echter nog een doelpunt in petto voor de Arnhemmers. Vijf minuten voor het einde haalde Van de Broek nog juist de bal van de doellijn af, een scherpe voorzet volgde en Jan Leppers heeft niet de minste moeite, het half dozijn Veenendaalse doel punten vol te maken. Veenendaal had een klinkend antwoord gegeven op de onsportieve Arnhem brief, een brief, die overi gens na afloop van de wedstrijd aan de aanvoerder van Arnhemse Boys werd ter hand gesteld. Na een slechte eerste helft, bijter, de Veenendalers in deze tweecL- com petitie-helft fel van zich vermoe delijk echter te laat, om degradatie wedstrijden te ontkomen, daar in deze afdeling de laatste 2 clubs degradatte-wectevrijden moeten spe- 'en. Overigens heeft Veenendaal de laatste plaats verlaten ten koste van Gelria, dat evenwel 2 wedstrijden minder gespeeld heeft. Het zal nu de vraag zijn, of Veenendaal nog aansluiting krijgt met de_ a^nder^ clubs. de DVS achterhoede heenbrak, vijf man passeerde en ook de DVS doel- mun het nakijken gaf. DVS biuk de DOVO aanvullen allen af en met lange passen werd de eigen voorhoe de aan het werk gezet. Twintig minuten was er ongeveer gespeeld, toen DOVO in het straf schopgebied een indirecte vrije trap kreeg te nemen. Deze indirecte strafschop veroorzaakte een straf schop door hands. Jean Kroesbergen schooi deze echter recht op de doel man in. Enkele minuten later Volgde een vrije trap even buiten de rand van hei strafschopgebied van DOVO. En terwijl de DOVO spelers een mulir- tje vormden, vergaten zij de DVS voorhoede te dekken. De vrije trap werd tactisch genomen en doelman Labee was een geslagen man. 11. Na de rust was DOVO opnieuw de aanvallende partij. Opnieuw kreeg zij een strafschop te nemen, nu genomen door Wim Kroesbergen. De bal ging echter via de bovenlat het veld weer in. Toen even later aan dc andere zijde en strafschop genomen moest worden, deed DVS het beter en nam daardoor de lei ding. 12. DOVO probeerde van alles om de achterstand in te halen, veranderde haar opstelling.' drong ver op, maar had geen geluk. Een snelle uitval tien minuten voor het einde stelde de overwinning voor D.V.S. veilig, toen doelman Labee hopeloos misgreep, 1—3. Door deze nederlaag zal het voor DOVO opletten zijn, om bij de bo venste vier clubs te blijven. POEDERS «CACHETS-TABLETTEN (Ingez. Med Dc stand in II C. Vitesse heeft door haar benauw de 10 overwinning op Ede de lei ding behouden en heeft zelfs weer een punt kunnen uitlopen door het 11 gelijke spel van S.C.H. tegen Esca. De kampioenskansen van Arn hemse Boys daalden aanmerkelijk door de verrassende nederlaag van 63 tegen Veenendaal. Veenendaal verliet de onderste plaats, waar zij de gehele competitie reeds op heeft gestaan, ten koste van Gelria, dat weliswaar 2 wedstrijden minder ge speeld heeft, maar Zondag j.l. een alleszeggende 40 nederlaag leed tegen W.A.V.V., dat zich hierdoor practisch in veiligheid bracht. T.E.C. behield door een kleine 21 zege op haar plaatsgenoot Theole haar kampioenskansen, terwijl het voor Theole uitkijken wordt. De stand in deze afdeling is thans geworden: Vitesse 14 9 2 3 20 28—13 S.C.H. 14 8 3 3 19 22—22 T.E.C. 14 9 0 5 18 29—16 Arnh. Boys 13 7 1 5 15 22—20 W.A.V.V. 14 5 4- 5 14 28—24 E.S.C.A. 13 5 3 5 13 13—15 Ede 13 3 6 4 i2 20—16 Theole 13 4 3 6 11 24—20 Veenendaal 14 2 3 9 7 1828 Gelria 12 3 0 9 6 13—31 DOVO—D.V.S. '33 1—3. DOVO heeft Zaterdagmiddag op eigen terrein een 31 nederlaag te incasseren gekregen van haar oude rivale DVS '33 uit Ermelo. DOVO had gedurende de gehele wedstrijd het beste van het spel in handen, doch verloor door eigen tekortko mingen. Twee strafschoppen, 1 voor de rust en 1 na de rust, werden door DOVO gemist, terwij] in eigen ach terhoede een vrije trap en een penal ty voor DVS de overwinning brach ten. In het eerste kwartier van deze wedstrijd liet DOVO zeer goed spel zien en het was ook geenszins tegen de verhouding in, toen Jean Kroes bergen op onnavolgbare wijze door Tweede twaalftal won met 5-1 Zondag maakte'het tweede twaalf tal van de korfbalvereniging SVR de reis naar Oosterbeek voor een ont moeting met Onder Ons II. Het was een spannende wedstrijd en door beide partijen werd go*1-' A ten beste gegeven. D*r' de Rhenenaren tenslotte m*' o—1 wisten te winnen, h„ ".o zij te danken aan de schot- vaardigheid. De scheidsrechter leidde uitstekend. Onsportiviteit. De secretaris-penningmeester van een wandelclub zekere D. L. alhier, was allesbehalve over te spreken dat een aantal leden op de avond van 8 Augustus j.l. plotseling zijn kas wilde controleren. In zijn boosheid voegde hij zekere A. v. d. M. enige kleinerende woor- pifW*~k»c,~waaFovo*- »de^e zo gepikeerd was, dat hij een aanklacht indiende tegen L. Ter zitting van de Utrechtse Pö- litierechter, voor wie verdachte Maandag moest verschijnen, ontken de hij de gewraakte woorden te heb ben gebezigd, doch de onder £de gehoorde getuigen bevestigden het tegenovergestelde. De Officier van Justitie achtte derhalve de belediging wettig en overtuigend bewezen en requireerde f 30.- boete subs. 15 dagen hech tenis tegen L. Het vonnis luidde: f 15.- boete of 10 dagen hechtenis. Tegen de vroegere voorzitter van de club, zekere J. S. was eveneens een aanklacht ingediend, doch deze zaak werd aangehouden en voor na der onderzoek terug verwezen naai de rechter-commissaris. Burgerlijke Stand. Geboren: Filippina Gerardina, d. van Roeland Volmer en Filippina Gerardina van Noort; Willem, z. van Willem van Daalen en Grietje Jo hanna de Hoop. Ondertrouwd: Johannes van Dijk en Maaitje Sophia Heijnekamp, bei den te Rhenen. Gehuwd: Gijsbertus Cunerus van Viegen en Sipke Verwoert. Opbrengst kinderpostzegels. Sedert 1947 meer dan verdubbeld. Van het comité „Verkoop kinder postzegels" vernemen wij, dat de op brengst van de laatst gehouden actie zeer bevredigend is te noemen. Samen met de leerlingen van de verschil lende scholen is voor een totaal van 1342.69 verkocht. Dit bedrag is samengesteld uit de volgende onder delen: Postzegels: comité en postkantoor ƒ387.05; actie scholieren ƒ118.14; briefkaarten: corjaité 250.-; actie scholieren 587.50. Sedert 1947 is de opbrengst met sprongen omhoog gegaan, hetgeen blijkt uit het volgende overzicht: 1947 587.82; 1948 708.68: 1949 1342.69. Tenslotte kunnen we nog berich ten, dat de school voor vglo, win naar radio-toestel, dit apparaat heeft omgeruild voor een projectie-lan taarn. Zeer zeker een nuttiger appa raat. Om valse geruchten de kop in te drukken zij nog vermeld, dat de prijzen bij deze actie beschikbaar gesteld, niet van de opbrengst van die actie worden bekostigd. De in gezamelde gelden komen dus geheel ten goede aan het kind. Voorwaarts nam revanche. Oranjewit mei 32 geklopt. Oranjewil werd Zondag met 32 op eigen terrein door Voorwaarts geklopt, dat daarmee op keurige wijze revanche nam voor de destijds in eigen huis geleden nederlaag. Het was een uiterst spannende strijd, zo wel voor, als na rust. De overwin* ning kwam eerst in de laatste mi nuten. Beide ploegen kwamen met de beste voornemens in het veld. Had den de gastheren versterking gezocht bij de jeugd, door op de linkshalf- en de middenvoorplaats spelers als Verwoert en Terschegget Jr. op te stellen Voorwaarts daarentegen had voor deze ontmoeting de oude paard- jes van stal gehaald, back J. Opper man en linkshalf Van Esterik, die het overigens nog best deden. Na de aftrap kwam Oranjewit on middellijk in het offensief. De oranjemannen liepen zo hard van stapel, dat een doelpunt niet uit kon blijven en na 6 min. kregen zij dan ook door Terschegget Jr de leiding. 10. Toen Voorwaarts de eerste schrik te boven was gekomen en het spel van Oranjewit al gauw terug viel op een langzamer tempo, kwa men de Rhenenaren er geleidelijker in, zo zelfs, dat zij gedurende de rest van de eerste helft verreweg de toon aangaven. Waren de rood-witten het meest in de aanval, de gelijkmaker kwam pas na 28 min. Even buiten het grote hok nam Gerritsen een vrije trap. Doelman Nagel wipte het leer over de lat en de door Ter Burg goed genomen corner, werd schitterend door Evers Jr. doorgegeven aan Ho- vestad. die er wel raad mee wist en keurig inschoot. 11. De laatste 1U min. voor rust trachtte Oranjewit het gelijke spel in een voorsprong om te zetten. Verwoed vielen de gast heren aan, zo zelfs, dat de scheids rechter moest waarschuwen, doch zoals we dat zo vaak zien, kwam het succes aan de andere kant. De door Evers in de laatste minuut geno men corner, werd feilloos door links binnen Keijman ingekopt. 12. Met deze volkomen verdiende voorsprong ging Voorwaarts de rust in. Gedu rende het eerste kwartier van de tweede helft kregen we paniek-voet bal te zien. Oranjewit viel aanhou dend aan om de gelijkmaker te for ceren, doch de dikke muur van spe lers voor het Voorwaartsdoel maakte dat onmogelijk. Doelman Drost greep telkens weer in en zo duurde het 22 min. voordat de thuisclub het doel h§£ gevpoden, 22. Qe spanning had nu een hoogtepunt bereikt. Beide ploegen hadden de overwinning weer ■én eigen hand. Oranjewit bleef ech ter in de meerderheid, doch Voor waarts onderbrak nu de aanvallen van Eist met uitvallen, die voor de ver opgedrongen thuisclub gevaar lijk werden. De strijd bleef echter spannend tot twee min voor het einde, toen Evers z'n kans schoon zag en mei een onhoudbaar schot Voor waarts de leiding bezorgde, 23. Qranjewit deed nu geen moeite meer om de achterstand in te lopen en zo floot de scheidsrechter, die zeer goed leidde, twee minuten later voor de laatste maal. Lezing met lichtbeelden. Einde vorige week organiseerde de Vereniging voor Bedrijfsvrijheid in de Landbouw in samenwerking met de Achterbergse Kunstmesthandel een lezing over fosforzuurmeststof- fen in het onlangs gereed gekomen buurtschapshuis te Achterberg. De heer Koekoek uit Bennekom opende de avond met een woord van welkom tot de aanwezigen, die de zaal tot de laatste plaats bezetten. Daarna werd een film in kleuren vertoond van allerlei gewassen, waarbij, het spreekt van zelf, die ge wassen, die met fosforzuur bemest waren het beste uitkwamen. De heer J. de Ruiter, landbouw kundige en lid der Tweede Kamer der Staten Generaal, wonende in Friesland, hield daarna een lezing over de toepassing van superfosfaat, slakkemeel en fertilos. Tevens wer den door deze spreker enige vragen vlot beantwoord. Vervolgens werd een tweede kleu renfilm vertoond waarbij het gras- maaien van verschillende grassoor ten naar voren werd gebracht, ter wijl de heer Koekoek daarna de bij eenkomst sloot. Achterberg bezit een kerktoren. Dé toren op het gebouw der Ned. Hervormde Kerk te Achterberg is in het einde van de vorige week gereed gekomen en opgeleverd. Na de aanbesteding duurde het aanvankelijk geruime tijd voor men aan het kerkgebouw enige werk zaamheid waarnam en zodoende zag het er oorspronkelijk naar uit, dat er met het gereedkomen van de to ren wel enige maanden gemoeid zouden zijn. Evenwel heeft de aannemer Joh. v. d. Haar eerst de onderdelen in zijn werkplaats gereed gemaakt, zulks om de kerkdiensten zo lang mogelijk ongestoord te doen plaats vinden. Daarna is het werk heel snel ge vorderd en thans kan men dan ook reeds op tamelijk verre afstand de haan op de spits in de zon zien schit teren. Het onderste gedeelte van de toren is bekleed met leien en sluit zodoen de in kleur aan bij het dak van het kerkgebouw, terwijl voorts de spits van roodkoper is vervaardigd. De klok die men voor deze toren heeft bestemd is echter nog niet voorhanden, hoewel was toegezegd, dat hij in de maand December 1949 zou worden afgeleverd. Door deze onverwachte vertraging is nog niet bekend wanneer de klok kan worden aangebracht. Voor de bestrijding der kosten geeft de Kerkeraad der Ned. Her vormde gemeente 2000,- aan rente loze obligaties uit van 10,- per stuk, welke reeds bijna zijn ge plaatst. Voorts zal de verjaardagsvereni ging voor het klokken- en toren fonds blijven doorwerken en wel in de eerste plaats voor de aflossing van bovengenoemde obligatielening en in de tweede plaats voor de aan schaffing van een uurwerk. Het zal echter nog wel enige tijd duren voor dat voldoende geld bijeen is gebracht voor laatstgenoemd doel. ELST. i Chr. -Vrouwenbond. Op Maandag 23 Januari 1950 houdt de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijk se vergadering 's avonds 7.30 uur, in gebouw Pniël. De Bondspresidente Mevrouw A. Knoppers-Valkenier te Amsterdam, zal spreken over: „De taak der vrouw in de wereld van nu". RENSWOUDE.' Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Leendert, zoon van J. Slotboom en T. Leppers (wo nende te Veenendaal). Overleden: Johanna v. Aken, wed. van J. Roos. oud 82 jaar. Oproeping De Commissaris van politie te Ede ver zoekt de heer en dame, afkomstig uit Eist, die Top Donderdag 19 Jan. j.l te Veenendaal getuige waren van een on geval waarbij een vuilnisemmer van een vuilniswagen op het hoofd van een juist passerende wielrijder viel, hun naam en adres op te geven bij de postcornman- dant Rijkspolitie te Eist. RHENEN Nagekomen Predikbeurten Ned. Herv. Kerk 10 u. Ds. Koreman, 5 u. Ds. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 u, Ds. v. d. Elskamp, 5 u. Ds. D. J. R«»s, beide van Bennekom VEENENDAAL. G.V.V.V.O.G. 4—1. Door een 41 overwinning op O.G. nam G.V.V.V. de leiding in haar afdeling, zij het dan doordat zij 1 wedstrijd meer gespeeld heeft. HOOGSTRAAT 12

De Vallei | 1950 | | pagina 2