Polshorloges Steeds groter uiordt de vraag naar onze 0,ti$,e ftlinAed, ïïlaïijkt uKo.\,dt tna^en 3 jaaA Uemendaai ïlhtnen. if,. Eo-x £,tii TANDPASTA ArneAonc^en Ziek of half ziek Onze jongens komen thuis. Naar men ons mededeelde zullen vermoedelijk op 20 Februari a.s. met het troepentransportschip „Zuider kruis" uit Indië naar Nederland terugkeren, onze plaatsgenoten de militairen G. v. Schalk. W. Edink en F. W. van Ginkel. En met ..Empire Brent" de militairen W. J. Faber en G. Pater. In Geld. Veenendaal: W. Capelle- veen, serg., Emmalaan 74; H. Slot boom. sold., Buurtsteeg 39; J. van Rotterdam, korp., Koninginnelaan 16. In Ederveen: M. v. d. Weiden, sold., Nieuweweg 45; W. van Wijde, sold.. Nieuweweg 32. In Ede: F. Lefevere, korp., Kolk- -akkerweg 18; G. C. Metternich, vaandr., Sportlaan 12; J. Onderstal, korp., Verl. Maanderweg 132; E. M. v. Voskuilen, sold., Woutersweg 2; J. Weigraven, sold., Horsterweg 34; J. B. W. Whien, sold, I, Talmalaan 39; S. Wolberts, sold., Willem Wit- senlaan 32. Tevens zullen vermoedelijk op 22 Febr. met het troepentransport schip »Johanvan 01denbarnevelt« uit Indië naar Nederland terug keren de militairen G. Achterberg, G. v. d. Weerdhof en J. Budding. In Renswoude op 20 Febr. met de »Zuiderkruis« M. v. d. 'Glind In Ede met de »Johan van Olden- barnevelt« W. Teunissen, H. C. v. d. Dikkenberg, L. ter Broeke, H. H. Holtrust, C Hardeman, H. v. Rooy en G. v. Manen, Ook hen wensen wij een welkom thuis toe. Geslaagd. Voor het practijk-diploma Engel se handelscorrespondentie Associa tie slaagde dezer dagen de heer Wim Baars. Het practijk-diploma Neder landse handelscorrespondentie Ass. werd behaald door mej. Plu Schim mel en de Heer H. van de Veer, ter wijl door het practijk-diploma kan toortypiste C.B.L. slaagde mejuf frouw W. M. van den Brink. Allen werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk, Vee nendaal. Vergadering Ver. tot stichting en instandh. v. Chr. Sch. v. Buiten- gew. Onderwijs v. Veenendaal e.o. Woensdag j.l. vergaderde de Ver eniging tot stichting en instandhou ding van Chr. Scholen voor Buiten gewoon Onderwijs voor Veenendaal en Omgeving. De Voorzitter, de heer C. Goote, heette na schriftlezing en gebed in het bijzonder welkom de Burge meester, de heer A. Bakker. Het jaarverslag van de secretaris, de heer S. W. Kleepman gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Uitvoerig gaf de Voorzitter een overzicht van de arbeid, die door het Bestuur was verricht om tot schoolbouw te geraken, en prees de medewerking, die van verschillende instanties werd ondervonden. Ver gunning is verkregen voor de bouw van een school met zes lokalen, waarvoor in het geheel 72.000.- is beschikbaar gesteld. Een terrein is reeds aangewezen en verwacht mag worden, dat de school op 1 Sept. a.s. zal geopend kunnen worden. De Burgemeester deelde nog een en ander mede over het ontwerp en zegde toe, dat B. en W. al het moge lijke zullen doen om met de school op de genoemde datum gereed te zijn. De penningmeester, de heer K. Bok bracht zijn finantieël verslag uit en werd met dank voor zijn arbeid gedechargeerd. De actie, die werd ingezet om over het nodige kapitaal te beschikken, leverde tot dusver goede resultaten op, zodat er op 't ogenblik met het saldo van het af gelopen boekjaar, een bedrag van 2500.- aanwezig is. Maar deze actie is nog niet teneinde, want het Be stuur acht een kapitaal van 5000.- nodig. In de vacature van wijlen dc heer J. H. Jansen werd gekozen de heer J. H. van Schuppcn, terwijl het af tredend lid de heer T. van Beek zich herkozen zag. Tot leden van de kascommissie. die dc boekhouding van de penning meester over het jaar 1950 zal heb ben te controleren, werden benoemd de heren B. van Eden, B. Klomp en W. Ver burg. Nadat de Voorzitter de aanwezi gen dank had gebracht voor hun medewerking de vergadering een prettig en vlot verloop te doen heb ben, ging de heer J. v. d. Nadort voor in gebed en dankzegging. COCOSMRCROONTJES f. 1.per 250 gram COCOSGALETTERS 62 ct. per 250 gr. zeer voordelig GROTE COCOSMACRONEN 12 ct. per stuk Banketbakkerij D IJ K S T R A (Ing. Med.) Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornelis Gaasbeek. 24 jaar en Hendrika Johanna Hen zen, 23 jaar. Getrouwd: Gijsbert Anbeek. 28 jaar en Elizabeth van Kooten, 22 jaar; Cornelis Middelhoven, 53 jaar en Jannigje Gerritsen, 56 jaar. Geboren: Jan, z. van W. Haalboom en J. Scholten; Dirk, z. van J. van de Bovenkamp en C. Engelen. Overleden r Jannigje Roseboom, 70 jaar en 9 maanden, echtgenote van A. van Hasselaar. Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Veenendaal maakt bekend dat ten Gemeentehuize, Hoofdstraat 34, te rug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voor werpen: een paar glacé heren hand schoenen; regenjas; heren polshor loge; bruine kinderwanten; blauwe wollen kinderwant; alpinomuts; een paar blauwe wollen kinder wanten; een want donker rood met groene afwerking; een vulpen; dames want; twee ceintuurs; richting aanwijzer; zakdoek; shawl; groen wollen want; paar glacé heren handschoenen; ronde zilveren broche; rechter glacé heren handschoen; zilveren schakel armband; blauwe heren want; aan gelopen een hond; aangevlogen een postduif 1949-239857. Dat als verloren aangegeven zijn: shawl; koperen sleutel van een melkbus; portemonnaie; paar kin derwanten; ceintuur; paar dames gymschoenen; grijze dames glacé handschoen; groene actetas; wollen dames handschoen; bruine kinder want; kinder portemonnaie; bruine portemonnaie; hoofddoek; rechter glacé heren handschoen; rechter heren glacé handschoen groen ge voerd; dasspeld; bruin wollen kin derschoen; zilveren schakelarm band; heren want; vulpen; wegge vlogen een postduif 1949-225505. Pracht [sortering Hoofdstr. 91. Tel. 584 Ing. Med. verplaatsen, doch een uitstekende doel verdediger zorgde ei' voor, dal de gelijkmaker achterwege bleef. MatjanDEV 41. Matjan heeft haar ongeslagen re cord gehandhaafd, door Zaterdag middag met 4—1 van D.E.V. te win nen. Doordat haar naaste concur rent G.V.V.V. met 22 gelijk speel de, hernam Matjan de kop met een gelijk aantal punten als G.V.V.V., maar met 1 wedstrijd minder ge speeld. Lalt Tan zennwen V Mijnhardt's Zen uwtabletten helpen U er overheen. Ing. Med. VeenendaalDoesburg 12. De vriendschappelijke ontmoeting tussen Veenendaal en Doesburg is een matige vertoning geworden, waarin weinig nieuwe perspectieven naar voren kwamen. Davelaar stond ditmaal op de rechtsbackplaats, ter wijl Heemsbergen als linksbinnen opgesteld stond. In de eerste helft had Veenendaal het windvoordeel, zodat haar aan vallen talrijker waren. De Doesburg achterhoede bleek uitstekend te zijn, zodat er voor de Veenendalers wei nig kansen kwamen. In de 20ste mi nuut kreeg midvoor Bleienberg een onverwachte kans, die hij ook on middellijk benutte. Het zou het enige Veenendaalse doelpunt blijven, want nadat de rust met dezelfde 10 voorsprong voor Veenendaal was aangebroken, hadden de gasten reeds in de eerste minuut na de hervat ting de stand gelijk gemaakt en weinige minuten later, toen rechts half Otte terugspeelde, was Does burg de leidende ploeg. Wel wist Veenendaal het spel steeds weer te Burgerlijke Stand van 915 Februari 1950. Geboren: Willem, z. van J. ter Haar en D. W. Lijbers; Antonie, z. van A. J. van Haitem en J. van der Laan; Dirkje, d. van R. van Beij- num en W. van Dam; Gerrit Jan, z. van S. Kroesbergen en R. J. de Rui ter, Veenendaal; Cornelia, d. van M. W. Lorijn en J. Baars; Jan Mar- tinus, z. van A. P. van-der Sloot en A. van Rijk: Gerrit, z. van G. Hove- slad en D. J. Blankestijn; Woutera Petertje Cornelia, d. van Janssen en C. P. Westeneng, Veenendaal; Gerritje Jantje, d. van C. B. van Rinsum en J. Kamstra; Neeltje Cor nelia Alberta Margaretha, d. van B. Groenen en M. C. Blok; Cornelia, d. D. A. van Thuijl en M. J. van Hat- tem. Ondertrouwd: Jan Haast en Ever- dina Hovestad; Geurt Hendrik van de Wardt, Wageningen en Roelofje Versteeg. Getrouwd: Hendrikus Sol en Alida Johanna Nellestijn. Overleden: Gerrit Arie Bauw, 81 jaar, gehuwd met M. Baars. Een duur zakje kolen. „Het is nu eenmaal steeds het zelfde liedje: wanneer de werk nemers in financiële moeilijkheden verkeren, moeten de patroons het gewoonlijk ontgelden", zo consta teerde de Officier van Justitie in zijn requisitoir tegen de 50-jarige stoker G. C. v. S., die zich Vrijdag voor de Utrechtse Politierechter moest ver antwoorden wegens diefstal van ko len ten nadele van de N.V. Steen fabriek „O.-B." alhier. De verdachte had pech gehad: toen hij op een avond in de afge lopen winter zich na aflossing van zijn avonddienst met een zakje kolen op de fiets naar huis spoedde, reed hij de eigenaar van dG^uDTiFlT en de chef bijna tegen het lijf, die op controle waren. Uitgenodigd af te stappen en zijn vrachtje te laten zien, werd de diefstal ontdekt. De verdachte verklaarde, dat dit heus de eerste keer was, waarop de Officier van Justitie repliceerde: „Ja, dat beweren ze allemaal!" Hoe het zij, behalve de straf van ontslag, hem door zijn patroon ge geven, krijgt de gewezen stoker nog een boete van twintig gulden te be talen, hem door de Utrechtse Politie rechter opgelegd. Benoeming. Bij Koninklijk Besluit van 31 Ja nuari 1950 is de heer D. Sandbrink benoemd tot Dijkgraaf van het Dijk- schap Grebbedijk, aan welk College het beheer van de Grebbedijk is op gedragen. Zoals bekend, was de heer Sand brink enige jaren Voorzittend Veen- raad van het Waterschap, genaamd „Het Veenraadschap der Gelderse en Slichtsche Veenen", welks water schap einde 1948 werd opgeheven in verband met de nieuwe water schapsindeling. Van de ruim honderd Rhenense jongens kwam er tot nu toe bijna vijftig terug uit de tropen. Niwin-comité organiseert oliebollen dag. De NIWIN loopt op z'n laatste benen. Iedere dag kunnen we lezen dat er in Indonesië weer troepen onderdelen scheep gaan en toch wacht de NIWIN-mensen nog een laatste krachttoer. Het zijn de laat ste loodjes en die zijn in de regel niet licht. Waarom de Niwin tot deze laatste actie overgaat? Ons plaatselijk Niwin-comité heeft dan ook. in het kader van de laat ste grote landelijke actie, besloten op een niet alledaagse wijze hiervoor de benodigde gelden in te zamelen. Op een nog nader te bepalen da tum, zal binnenkort een oliebollen dag worden gehouden. Uw gift geeft U straks dus niet alleen de grote voldoening, dat U onze jongens hiermee het eindeloos lijkende wachten verlicht, maar bo vendien krijgt U de gelegenheid om bij een lekker bakje koffie met zo'n lekkere Niwin-oliebol, nog eens n?| te denken over hetgeen zich daar ginds, in dat voor de meesten van ons zo vreemde land, afspeelt en mis schien zegt U dan ook nog wel: Ik haal er nog gauw een paar zakjes Niwin-oliebollen bij! Verlovingsringen koopt U natuurlijk ook bij Hoofdstraat 91. Tel. 584 Ing. Med. Naar verfraaiing van het stads schoen. Reeds enkele malen vonden op het stadhuis vergaderingen plaats van een niel-alledaags karakter. Onder voorzitterschap van de burgemees ter werden besprekingen gevoerd, die als onderwerp hadden: de zorg voor de gemeentelijke plantsoenen. Men is geneigd zich af te vragen of deze besprekingen dan wel van zo'n bijzondere strekking waren. Beslist wel, doch dan moeten we erbij ver tollen, dat de aanwezigen ter ver gadering inwoners waren uit be paalde stadswijken, waar door het gemeentebestuur plantsoen zal wor den aangelegd, en dat van die inge zetenen de speciale zorg werd ge vraagd voor die nieuwe aanplant. De plantsoenen moeten willen zij het aanzien waard blijven en de omgeving werkelijk tot een sieraad worden allereerst door de om wonenden zelf worden gewaardeerd en gerespecteerd. Zij moeten „hun" plantsoen, dat uiteindelijk toch ook mede van hun belastinggelden wordt aangelegd, als het ware in bescher ming nemen. En met dit doel zijn dan ook de geschetste vergaderingen uitgeschreven. Het gemeentebestuur nam des tijds een proef met de bewoners van cle Wilhelminastraat voor de aan plant bij de ULO-school en de resul taten waren verbluffend. Nu zal het zelfde gebeuren aan de Nieuwe Vee- nenclaalseweg en het Van Suylen- plein. Het onderhoud blijft vanzelfspre kend in handen van de gemeente. En op den duur, zo vernemen wij, zullen er buurtwedstrijden worden uitge schreven onder het motto: Wie heeft het mooiste plantsoen. H.D.S.Voorwaarts 45. Tegen veler verwachting in is Voorwaarts erin geslaagd HDS op eigen terrein twee kostbare puntjes afhandig te maken. Voorwaarts miste doelman Drost en Opperman Jr., die vervangen werden door Mol en G. Spies. Voorwaarts won de toss en verkoos met de wind in de rug te spelen. Nadat de eerste HDS-aan- val op doelman Mol strandde, toog Voorwaarts ten aanval. Stef v. d. dosterkamp Vette g'oed door en stel de Evers Jr. in de gelegenheid de score te openen, 01. HDS viel hierna fel aan, maar de Voor waar ts- verdediging gaf geen krimp, terwijl de voorhoede, onder aanvoering van v. d. Oosterkamp uiterst gevaarlijk bleek. Na 9 minuten werd de HDS- verdediging zo in het nauw gebracht, dat één der backs niet beter wist te doen, dan in eigen doel te schieten, 02. Vijf minuten later werd het 03, toen Evers Sr. tegen de laf ko gelde en Keijman de terugspringen de bal beheerst inkopte. Wel kon enkele minuten later HDS uit een om onbegrijpelijke redenen toege kende strafschop de achterstand ver kleinen 13, maar Voorwaarts sloeg onmiddellijk terug, toen Keijman een door v. d. Oosterkamp goed ge nomen vrije schop iets van richting veranderde, .14. Na 25 min. werd het zelfs 15, toen de snelle Evers Jr. er alleen tussenuit trok en on berispelijk inschoot. HDS zette nu alles op de aanval, de backs drongen ver op, mgar de Voorwaarts-verde diging was uitstekend op dreef. Wel kreeg Mol diverse lastige schoten te verwerken, maar hij kweet zich uit stekend van zijn taak. Aan de andere kant strandden, tengevolge van het verre opdringen van HDS de mees te Voorwaarts-aanvallen op buiten spel. Na de rust zette HDS met dc sterke wind in de rug een geweldig offensief in. Van de Voorwaarts- voorhoede ging nu weinig kracht uit, daar v. d. Oosterkamp meer aan dacht wijdde aan de verdediging. De Rhenenaren werden geheel op eigen helft teruggedrongen en doelman Mol kreeg druk werk. Na 13 min. kon HDS op fortuinlijke wijze sco ren 2—5 en de Leersummers hadden bepaald geluk toen de scheidsrechter na 25 min. een geheid buitenspel doelpunt toekende, 35. Het ging nu nog geducht spannen, vooral toen HDS' middenvoor na een half uur met een prachtige kopbal het mooi ste doelpunt van de wedstrijd scoor de, 45. In het laatste kwartier vocht HDS wat het kon om de ne derlaag te ontgaan, maar Voor waarts, dat de zo zeker lijkende zege in gevaar zag komen, hield moedig stand. De verdediging, invaller doel man Mol incluis, was in topvorm en gaf geen kans meer weg. Jaarlijkse uitvoering. De plaatselijke Muziekvereniging „Crescendo" hoopt op 17 en 18 Fe bruari as. haar jaarlijkse uitvoering te geven in zaal van Leth, onder lei ding van haar dirigent de Heer Ferd. de Goey. Een toneelgroep, samengesteld uit de leden, zal zorg dragen voor het opvoeren van een toneelstuk geti teld: „Die brave meneer Pot", klucht in 3 bedrijven, bewerkt door Piet Mossinkoff. Inbraak. Vorige week werd ingebroken bij bakker Drost. Door een gat te boren in een raamkozijn konden zij de sluiting openen van het raam, waardoor zij gemakkelijk naar bin nen konden. Hier was het warm en zij troffen het buitengewoon, want juist had de bakker gebakjes klaar staan voor een bruiloft. Van dit smullen had men dorst gekregen en na een verder onderzoek belandden zij in de kelder, waar zij zich te goccl deden aan enkele flesjes bier. Ei- is nog getracht in de winkel en woonkamer te komen, doch dit lukte hen niet. 's Morgens werd door dc politie terstond een onderzoek inge steld. maar tot dusver zonder resul taat. Ingez. Med. door een griepaanval of gevatte kou? Sanapir i n (Mijnhardt) helpt U er in een paar dagen vanaf. Buisje 25tabl.40ct.50tabl.75ct. (Ingez. Med.) FortissimoOranje-Wit 30. Dat Oranje-Wit niet veel plezier zou hebben van hun uitstapje naar Choten stond enkele dagen tevoren reeds vast. Het had zoveel geregend, wat in Choten zeggen wil, een kleiveld, zo dat reeds op een nederlaag gerekend kon worden. Er werd nog getracht de wedstrijd afgelast te krijgen, doch toen een aanvang - genomen moest worden, bleek toch dat het terrein behoorlijk bespeelbaar was. Hierop liet de scheidsrechter aftrappen en inderdaad hadden beide ploegen weinig hinder van gladheid. De eerste aanvallen waren voor de Elstenaren, maar spoedig had de wedstrijd een evenwicht. Van de ont stane 'scoringskansen wist slechts de thuisclub te profiteren. Een snelle aanval van hun rechtervleugel stel de hun midvoor in staat na een goed kwartier te doelpunten, 10. Een zelfde tijd was verstreken, waarin wij een op en neer golvend spel za gen, toen het tweede doelpunt ont stond uit een twijfeling in de Oranje-Wit achterhoede. In de pauze waren de Oranje- Witters schijnbaar van mening ver anderd dat zij een grote nederlaag te slikken zouden krijgen, want al lengs kwamen zij er beter in. Fortis simo wist nog wel eenmaal te doel punten, dank zij een fatale missprong van de O.-W.-doelman, maar toch had zij niet veel meer in de melk te brokkelen, want telkens hadden de Elstenaren het spel in handen. Steeds slaagden zij erin een aardige aan val op te zetten, doch dan was er weer die fatale schotloo^heid van hun voorhoede, de meest zwakke plek der Elstenaren. Geboren: Peter Jan Cornelis, z. v. J. P. den Hartingh en C. Heenhorst. Ondertrouwd: Adriaan van de Peppel, ,26 jaar en Hendrika van Bouwhorst, 28 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: Elisabeth T. de Zwart van Amsterdam in B 514: Hendrik Schipper van Haarlem in D 22a; Sophia B. Feeke van Zeist in B 26; Hermanus Einrichs van Brummen in D 22a; Jansje H. C. Franken van Montfoort in D. 59. Vertrokken: Pieternella C. Smit van B 143 naar Bergambacht; Wil lem van den Boogaart van B 344 naar Rhenen; Robert Wouters van C 107 naar Amsterdam; Gerritje B. Schouten van B 352 naar Ermelo; Hel ene A. L. de Groot van-B 28 naar Amsterdam. Met het troepentransportschip „Johan van Oldenbarnevelt" hopen onze plaatsgenoten Albertus Huls hof, Donkerstraat B 443 en Tijmen Ploeg, Overberg D 38 huiswaarts te keren. Het schip komt te Amsterdam aan vermoedelijk op 22 Februari a.s. (Ing. Med Uitvoering D.V.S.A. Zaterdagavond geeft de voetbal vereniging D.V.S.A. een toneeluit voering in het Verenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden het toneel stuk: „De verkochte grootvader". ACHTERBERG. Nieuwe klok te Achterberg. Naar ons werd medegedeeld, zal Zondag a.s. de nieuwe klok in ge- hruik worden genomen. Voor het eerst zal de klok worden geluid om 5 min. voor 9.30 uur, dan om 5 min. voor 10 uur en 's avonds om 5 min. voor 5.30 uur en 5 min voor 6 uur. RENSWOUDE. Inschrijving nieuwe leerlingen. Door het Hoofd van de School met de Bijbel alhier zal op Dinsdag 21 Februari a.s. in het schoolgebouw gelegenheid worden gegeven tot in schrijving van nieuwe leerlingen. Hiervoor komen in aanmerking, zij die voor 1 April 1950 de 6-jarige leeftijd bereikt hebben. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van J. van Ginkel en A. Vlastuin. Overleden: Geertrui Hendrika Drukker, 79 jaar, wed. van G. Lans. EDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje J., d. van J. Gooi en C. Geijtenbeek; Hendrikus J., z. van H. A. Hooijer en A. van Mid dendorp; Dirje, d. van H. van de Langemeen en E. van Veldhuizen; Klasina, d. van G. Foppen en C. de Bruin; Gerardus A., z. van G. J. Mi- chels en G. A. M. Kraaijenzang; Ma ria J„ d. van A. Langenbach en M. A. van Mill; Maria. d. van D. J. Koops en W. C. J. van den Brink; Carolina T., d. van J. Mekking en J. A. Dijs; Albertus M., z. van P. J. Boon en M. van Capelleveen; Jan, z. van M. Roelofsen en R. van Ginkel; Cornelia, d. van J. van Voorst en J. de Zeeuw; Gertruida, d. van W. J. Akkerman en E. G. Bodt; Johannes, z. van J. Spinhoven en M. van den Top; Maart je, d. van T. van den Brink en M. Morren; Maria J. H., d. van J, B. Prinsen en C. H. Pet.ers; Steven, z. van H. Willemsen en H. de Bruin; Anna M., d. van J. van den Berge en M. de Back. Ondertrouwd: Cornelis G. Bloem en Jacoba E. J. van de Slunt; Mar- ginus Jansen en Maria E. Schoe- maker. Getrouwd: M. van Laar en T. van den Heuvel; J. .Jansen en H. L. Pen- ninkhof; B. Beukhof en L. van den Heuvel; W. van Driesten en E. Hol. Overleden: Jantje Pluim, 50 jr., echtg. van E. van Ooijhuizën; Chris tina Meursinge, 58 jr., echtg. van J. C. Kempees; Hendrikus van Ingen, 73 jr.; Cornelis van den Broek, 47 jr.; Gijsbertha Folmer, 62 jr.; Jacoba Folmer, 59 jr., echtg. van S. van Roekel. Hulpsecretarie Gelders Veenendaal en Ederveen. Geboren: Dirkje, d. v. H. Otte en A. A. de Jong; Hermina J., d. van R. v. Hardeveld en H. J. Hendrik- sen; Hendrik, z. van A. Schocman en M. van Schoonhoven. VOORJAARSBEURS STIMULEERT EXPORT NAAR DOLLAR-MARKTEN De Nederlandse exporteurs, die een offensief hebben geopend op de dollar- markten, hebben hierbij, gelijk bekend, tal van moeilijkheden te overwinnen. Vooral de zeer speciale hoge eisen, die worden gesteld aan de verpakkings middelen, kosten heel wat hoofdbre kens. Ten einde genoemde exporteurs bij hun offensief te kunnen steunen, zal op de komende Voorjaarsbeurs, die van 2130 Maart a.s. zal worden gehou den; door de Economische Voorlich tingsdienst een omvangrijke verpak kingsstand worden ingericht, waar de modernste Amerikaanse verpakkings middelen zullen worden gedemon streerd. Bij het inrichten van deze stand, die zich op de parterre-ruimte van het derde Jaarbeursgebouw op het Vreden- burg bij de ingang naar de grote Be nelux lextiel-afdeling bevindt, en bij de keuze der te etaleren verpakkingen heeft men zich kunnen verzekeren van de medewerking van Mr C. A. Bres kin, een bekend Amerikaans expert op het gebied van verpakkingsmidde len. Deze zal voorts tijdens de Voorjaars beurs een bezoek aan Nederland bren gen en ter gelegenheid daarvan voor belangstellenden enige lezingen hóu den over moderne Amerikaanse ver pakkingsmethoden.

De Vallei | 1950 | | pagina 2