Vredescomité's Nieuwsblad voor Veenendaal en Omstreken Uksttu Ueenmdaat Engels Zeemleer U moet eens op de gezichten letten Hagebak van P>iexM&e.uAten 24e JAARGANG VRIJDAG 24 Februari 1950 No. 8 UITGAVE: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" Verkiezing voor de Provinciale Staten PRIMA KWALITEIT DROGISTERIJ Fa. J. F. T A K Abonnementsprijs F 0.85 per kwartaal losse nummers 6 cem Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendaol Telefoon 601 Redactie W. F. ter Hoc»er> VALLEI AD VERTE NTIES Gtwone advertentieprijs per m.m. 12 cent. Minimumprijs per advertentie F. 3.- Vraag en aanbod F. 1.30 van 1-20 woorden. Ellt woord meer 6 cent Verschijnt 1 keer per week inSTICHTS- en GELD -VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Dal klinkt in doze tijd van spannin gen en bewapeningen. Naar vrede snakt de mensheid en alles wat die vrede nader brengen kan, verdient hartelijke toejuiching. Vredescomité's worden alom in hel leven geroepen, in België, in Frank rijk, in Italië en ook in ons land. Een wijdvertakte beweging dus. En het schijnt de vredescomité's bit tere ernst te zijn met hun streven naar daadwerkelijke vrede. Dat ze er alles voor over hebben, is wel in Frankrijk gebleken. Daar waren kisten met wa pentuig uil Amerika aangekomen, wel niet direct voor Frankrijk bestemd, maar dan toch wapentuig. Prompt heb ben de mannen van een vredescomité beslag op de kisten gelegd en ze naar de bodem van de zee doen verhuizen. En wat daar in Frankrijk is gebeurd, dal zal geschieden in elk land waar wapens uil Amerika zullen ingevoerd worden. „Niet lossen" is het parool van de vredescomité's en mochten ze onverhoopt toch gelost worden, dan zoveel mogelijk vernietigen. Geen wa pens, want wapens betekent oorlog en van oorlog hebben we meer dan ge noeg. Hoe loffelijk het streven naar vrede op zichzelf is, niettemin schijnen de regeringen der genoemde landen deze vredes-comité's' allesbehalve goedge zind te zijn. In Frankrijk zint ze op middelen om de activiteit van deze comité's paal en perk te stellen en in ons eigen land klonk reeds een drei gement van de regeringstafel aan het adres van de vredescomité's voor het geval zij zouden pogen het voorbeeld van hun Franse confraters te volgen. Ook hier toch hebben we allerhande wapanon van overzee te wachten We kennen de geschiedenis. Er dreigt permanent oorlogsgevaar uit een bepaalde hoek. Reeds zijn in het Oosten van ons werelddeel verschil lende landen slachtoffer geworden van de agressie van het machtig rijk der communisten. Zal de rest van Eu ropa niet delen in hetzelfde lot, dan schiet haar niet anders over dan zich als één man te weer te stellen in lols- gemeenschap met Amerika. Mei Ame rika, want zonder de hulp van deze bondgenoot, zou het pleit in dil we- relddeel spoedig beslist zijn. Zo is het Atlantisch Pact geboren, hel verdrag van wederzijdse militaire bijstand en als uitvloeisel van dit Pact krijgen de aangesloten landen de wapens om zich te verdedigen als het lol een aanslag op hun vrijheid en levensbestaan mocht komen. Als er één land is, dat over deze wapenlevering ontstemd is, dan na tuurlijk Rusland. Het wordt daardoor gedwarsboomd in zijn streven naar uitbreiding van zijn machtsinvloed in Europa. West-Europa mag zich niet sterk maken, het moet zwak blijven, want des te gemakkelijker wordt het een prooi van het communisme. Van daar dat Moskou zijn kameraden in de landen van West-Europa het op richten van vredescomité's dicteerde om desnoods met geweld de bewape ning dezer landen tegen te gaan. Het heet te zijn een actie voor de vrede, maar is in werkelijkheid een actie voor de oorlog, die heel Europa zal brengen in Russische slavernij. Vredescomité's! Ze hebben met vrede niets van doen. Zo zouden dieven comité's in het leven kunnen roepen met het doel de afschaffing van alle politiecorpsen met hun sabels en revolvers. Zouden er heus nog onnozele zielen zijn, die zich door de schijn laten be driegen en ook mèar een greintje sympathie hebben voor die zogenaam de vredescomité's. 't Is niet te geloven! Stemmen in een andere gemeente De Burgemeester van Veenendaal maakt bekend, dat bij de verkiezing voor de Provinciale Staten de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente in dezelfde provincie aan de stemming kan deel nemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt uiterlijk veertien dagen vóór de voor de stem ming bepaalde dag, in persoon ter se cretarie van een gemeente aan de bur gemeester of aan de daartoe door deze aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelne men wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voorletters of voornamen, en jaar zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezing gel dende kiezerslijstvoorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zo mo gelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeling wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt waarvan een afschrift aan de kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voor komt aan de stemming te willen deel nemen, behoort tot het stemdistrict in hetwelk hij het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hierom trent behoort hij tot het eerste stern- district. De kiezer en zijn gemachtigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op welker kiezerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stem ming deel te nemen, van de burge meester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. Veenendaal, 22 Februari 1950. De Burgemeester voornoemd, A. BAKKER. Laf. Op de Vecnendaalse fabrieken komt zo nu en dan wel eens een ongeval voor, zodat hel heel normaal was, dat één der plaatselijke doktoren tijdens zijn spreekuur een telefonische bood schap kreeg, dal op een bepaalde fa briek een ernstig bedrijfsongeval was gebeurd. De arls liet zijn spreekkamer in de steek en begaf zich naar het fabrieks gebouw. Het bleek echter spoedig, dat in het geheel geen ongeluk had plaats gevonden, en dal de een of ander een valse berichtgeving had gedaan. Een dergelijke grap. gaat toch wel wat al te ver en de politie spoort ijve rig naar de dader. Apoth. Ass. Hoofdstr. 118 - Tel. 632 - Veenendaal Op deze avond wordt „Veenendaal" door de patiënten als de „geefster" beschouwd. En zou het dan niet meer dan billijk zijn dat ook de kosten daar voor geheel of ten dele door de inwo ners van Veenondaal wordt gedragen. Voelt U iets voor dit werk te steu nen, dan kunt U Uw bijdrage afdragen of storten bij Mej. G. v. Schuppen, Kerkewijk 73, Veenendaal (Giro 436712) penningmeesteresse der plaat selijke afdeling van het Sanatorium „Zonnegloren". Teraardebestelling. Woensdagmiddag werd onder zeer grote belangstelling het stoffelijk over schot van wijlen marechaussee P. Lu cas ter aarde besteld op de nieuwe be- j graaf plaats aan de Munnikenweg te i Veenendaal. Een vijftiental manschap- i pen van de Kon. Marechausse fungeer den als slippendragers. Bij de groeve waren reeds vele belangstellenden aan wezig, toen de begrafenisstoet het kerk hof naderde. Als eerste spreker trad naar voren Luitenant H. Kroon. wnd. districts commandant van de Kon. Marechaus see van de Brigade Amersfoort, die na- Catapulten. mens zijn Brigade een laatste groet Op het ogenblik heeft de Veenen- 5 bracht aan de overledene, terwijl hij daalse schooljeugd weer eens een voor- hem een zeer betrouwbaar en plichts- keur voor catapulten. Onschuldig zijn beseffend man noemde, die zeer gezien deze voorwerpen zeker niet, want in iwas superieuren en collega s. Daar- de afgelopen week moesten een aantal na sPra^ zÜn onmiddellijke chef Adj. ruiten het reeds ontgelden en werden Onderoff. A. Meulenberg en eindigde verschillende opgeschoten knapen naar van de Brink deze plechtigheid aan het politie-bureau overgebracht. En be- de groeve. halve voor ruiten zijn deze catapulten ^e oudste broer van de overledene ook voor de mede-mensen zeer gevaar- bracht dank aan de sprekers en aan lijk. Daarom zal de Veenendaalse po-de manschappen van de Brigade, litie streng optreden. Bovendien doetJaarvergadering V.W.V. Ing. Med. CANDIDAATSSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. De Burgemeester van Veenendaal maakt bekend, dat op Dinsdag 14 Mrt. 1950 de candidaatsstelling zal plaats hebben voor de Prov. Staten. Op die dag kunnen van des voorm. negen uur lot des nam. vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring, ter secretarie der gem. Amersfoort, worden ingeleverd lijsten van candidaten, als bedoeld in art. 35 der kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste twintig candidaten worden geplaatst, terwijl iedere lijst moet worden onder tekend door ten minste vijf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, zoals deze luidt op het ogenblik der inlevering, kiezers zijn voor de Pro vinciale Staten binnen de kieskring. Voor. verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de op de gebruikelijke wijze aangeplakte openbare kennisge vingen. Vaststelling der kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend, dal de op heden door hen vastgestelde kiezers lijst voor het jaar 1950-1951 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, districtsge- wijze, in uittreksel verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezerslijst te vragen, op gi'ond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voor komt, of al dan niet voor enige ver kiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te- stemmen. Het verzoek schrift kan op ongezegeld papier wor den gesteld. Veenendaal, 22 Februari 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgem., A. BAKKER. De Secr., D. BLANKESPOOR. zij een beroep op de schooljeugd en ook de ouders, om deze gevaarlijke voorwerpen te vernietigen, teneinde verder onheil tc voorkomen. „De Hohnerboys". braèhi. cordeonorkest „De Hohnerboys" een bezoek aan het kamp Overberg, waar zij voor een ontspanningsavond zorgde voor jong en oud. Onder lc-iding van de heer A. Caslri- cum speelde hel orkest verschillende muzieknummers. De bekende melodie ën werden natuurlijk uit volle borst meegezongen. Henk Sel gaf daax-na een accordeon solo, terwijl een drietal mondaccorde- onnisten met guitaar-begeleiding voor het lichtere genre van cowboy-songs zorgde. Na dit muzikale gedeelte volgde een opvoering van een toneelstuk door de eigen toneelgroep, dat eveneens vlot gespeeld werd en dat de goede stem ming in de zaal belangrijk bevorderde. De adj. directeur van het kamp dank te de „Hohnei'boys" voor deze prach tige avond en overhandigde aan de 3 dames een bloemetje. Bezoek aan het Sanatorium „Zonnegloren" te Soest. Naar wij vernemen gaat het Man nenkoor „De Veenzangers" voor de zoveelste maal een concert geven in het Sanatorium „Zonnegloren". Dit maal zal ook een toneelgezelschap de reis meemaken. Op deze wijze zal wor den getracht de patiënten een avond van ontspanning te bezorgen. De avond is vastgesteld op 6 Maart a.s. Uit voorgaande bezoeken is geble ken, dat de patiënten een dergelxjK bezoek zeer waax deren en ook het per- peisoneel van Zonnegloren noemt dit bezoek een zeer nuttige afwisseling voor de patiënten. De Vei'enigingen hebben hiervoor aangeschaft hun materialen tot het ge ven van de uitvoering en geven hun vrije avonden tot het instudex-en der nummers. Nu komt nog de avond voor het bezoek aan „Zonnegloren". Dit kost weer geld o.a. de- bussen en di verse andere uitgaven. De Vereni gingskassen kunnen dit niet bekosti gen en blijft er dus niets anders over dan dat de leden dit bedrag bijeen brengen. bergenspoorlijn AmersfoortKeste- ren van Rijksweg 12 kort geleden is aanbesteed. Geslaagd. Op het gehouden examen te Zwolle slaagden de volgende dames: Voor Coupeuse: G. Drost. Voor Costumière: W. Hendriks; G. Otten: R. v. Rotterdam; B. Wcnnc- kers; E. v. Eist. Zij genoten hun opleiding van Mej. M. Vokkens te Ede. Eiermarkt. 84.000 eieren waren Dinsdagmorgen te Veenendaal aangevoerd, waarvoor prijzen werden betaald van f 12.75 lot 13,50 per 100 stuks. Mutatie. De heer G. van Westrhenen, hoofd agent van politie te Geld. Veenendaal zal binnenkort worden ovei-geplaatst naar Bennekom, in verband met het vertrek van Hoofdagent Bosma aldaar, die de pensioengei-echtigde leeftijd heeft bereikt. Benoemingen. Met ingang van 1 Mei a.s. is tot on- derwijzei'es bij het Buitengewoon La ger Onderwijs te Amsterdam benoemd Mej. J. H. Westerveld. thans onder wijzeres aan de Vrije Chr. School aan de Nieuweweg alhier. Met ingang van dezelfde datum is Mej. A. Bron te Schoonhoven benoemd tot onderwijzeres aan deze school. Vereniging „Het Groene Kruis". Op Woensdag 1 Maart a.s. om 8 uur zal door bovengenoemde vereniging in het wijkgebouw aan de Kerkewijk een jaarlijkse algemeene vergadering wor den gehouden. Houd deze avond vrij, het bestuur rekent op U! Zie ook de advertentie in dit blad. A.s. Dinsdagavond wordt de jaarver gadering gehouden van de Veenendaal se Winkeliersvex-eniging „Handel en Nijverheid. In deze vergadering zullen «fe vootfjaarsacties en de plannen voor kir-*"rtdc- srsfEüen -wxn(ten* beapvc jfy^n rle \N'.M.R bgar jaarlijkse faciei in rl T^ Q(ïf»1VlOQn'' T Kt 711D Propaganda-feestavond A.N.M.B, Zaterdagavond hield de afd. Veenen- ken, evenals de Palmpaasoptocht, wel ke vermoedelijk dit jaar op 8 April zal worden gehouden. Aftredende bestuursleden zijn de voorzitter Ant. de Ruiter, de secreta ris W. A. J. van Son, de Penningmees ter R. H. de Ruiter en H. Jansen. Politieberichten. Een tiental automobilisten werden in de afgelopen week bekeurd, omdat hun rijbewijs, nummerbewijs, of num merbord niet in orde was, of 's avonds zonder verlichting reden. Een 16-tal wielrijders reed eveneens zonder lamp en liep natuurlijk tegen de lamp. 12 wielrijders bezondigden zich tegen de verkeersvoorschriften. De politie waarschuwt de rijwielbe- zitlers nogmaals, om hun rijwiel op slot te zetten, daar zwijntjesjagers anders een gemakkelijke prooi vinden. Een winkelier had een hoeveelheid sterke drank in voorraad, welke in be slag genomen werd en waarna proces verbaal nog werd opgemaakt. Op de hoek ZandstraatHoofdstraat had een aanrijding plaats tussen twee automobielen. De schade beperkte zich tot geringe materiaalschade. Overigens was dit ongeval te wijten aan een ver keersovertreding. Weg tussen Veenendaal en De Klomp afgesloten. De weg tussen Veenendaal en De Klomp zal tussen 20 Februari en 20 April voor het verkeer zijn gesloten, aldus verneemt de A.N.W.B. De door het verkeer te volgen route wordt door box-den aangeduid. De A.N.W.B. deelt nader mede, dat de gehele bestrating van deze weg ver nieuwd wordt, terwijl bovendien de situatie van de smalle spoorwegover gang en de onmiddellijk daarbij ge legen scherpe bocht grondig herzien wordt. Een en ander houdt verband met het feit, dat deze weg volgend jaar waarschijnlijk als aan- en afvoer- weg van Rijksweg 12 („Het Hazen pad") zal dienen, die dan tot Veenen daal in orde zal zijn gebracht. Men weet reeds, dat het gedeelte Maai-s- als de schaaltjes met heerlijkheden van Dijkstra de ronde doen. HAZELNOOT CHOCOLADE HAZELNOOT BONBONS SLAGROOM BONBONS CRÈME DE CARAQUE BONBONS SLAGROOM TRUFFELS Cf men weet wat lekker is. Alles eigen werk. (Ing. Med.) feestavond in de „Kegelbaan". In zijn openingswoord deelde voorzitter Vee nendaal mede, dat de afd. thans min der leden telde dan vorig jaar, het geen echter geen verlies betekende, want vele leden waren overgeschreven naar andere afdelingen, terwijl in de omgeving nieuwe afdelingen zijn ge sticht. Hoofdbestuux-der Van Hattum sprak een propagandawoord, waarna de avond verder gevuld werd met „Canré's Radio Sterren Variété". Het werd een pracht avond en alle medewerkenden kregen een hartelijk applaus na afloop. Geslaagd. Voor het diploma Radio-telegrafist 2e klasse (Rijkscertificaat) slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Knigge. Feestavond „De Rietvoorn". Woensdagavond werd in het gebouw „De Samenwerking" door en voor de leden van de Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" een feestavond gehou den. Het accordeonorkest en de toneel vereniging van de heer Koehoorn zorg de voor een prettige afwisseling. Geslaagd. Voor 't practijk-diploma Engelse han delscorrespondentie Associatie slaagde dezer dagen de heer Wim Baars. Het practijk-diploma Ned. Handelscorresp. Associatie werd behaald door Mej. P. Schimmel en de Heer H. van de Veer, terwijl voor het practijk-diploma kan toortypiste C.B.L. slaagde Mej. W. M. van de Brink. Allen werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. Burgerlijke stand. Ondei'trouwd: Jacobus van Capelle, 37 jaar en Willemina van de Voort, 38 jaar; Jan van Scherrenburg, 21 jaar en Wilhelmina Johanna Maria Mater, 17 jaar; Hendrik Geurtsen, 19 jaar en Antje Schoefhan, 19 jaar. Getrouwd: geen. Geboren: Jan, z. van J. Diepeveen en H. Boers; Hendrik, z. van J. van Burken en G. Bouman; Alida Johanna, d. van A. F. Jakobsen en J. M. Lange; Jansje, d. van J. van 't Veen en W. Stoel; Elsje, d. van H. van de Meent en S. J. Huibers; Gerrit Gijsbertus, z. van R. J. van Kooten en M. van Ver- seveld; Johanna Hendrika Helena Ma ria, d. van G. R. J. M. Paardekooper en J. M. G. Pijnenburg; Jannetjen, d. van J. Oelderik en J. H. Albertus; Eveline Charlotte, d. van D. van Leeuwen en H. van den Broek; Jo hanna, d. van A. Budding en J. W. Vermeulen; Hermina Hendrika, d. vaa voor Zondag 26 Februari 1950. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt, 9.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds v. Wijngaarden. Julianakerk 9.30 uur Ds v. Wijngaarden, 5 uur Ds H. Biul van Amersfoort. Vredeskerk 9 en 10.30 uur onbekend, 5 uur Ds v. d. Pol. Dijkstraal 2.45 uur de heer Meijer. Veeneind 3 uur de heer C. v. Viege. Sola Fide 10 uur Dr J. G. Thoomes, 5.30 uur Ds P. W. Spruyt van Leiden. Ger. Kerk 9. 10.30 en 5 uur Ds v. d. Brink, voorber. H A. Gei*. Kerk onderh. art. 31 K.O. Openb. lag. school. Pr. Bernhardlaan. 8.45 en 5 uur Ds W. J. v. Otterlo van Rotterdam. Chr. Ger. Kerk 9.30 cn 5 uur Ds Slofstra. Ger. Gem. Hoofdstraat, 9.30 en 5 uur Ds Kok. Ger. Gem. Kerkewijk, 9.30 en 5 uur leesdienst. Vrijdag 3 Maart 2.30 en uur Ds Woestijne van Ridderkerk. Leger des Heils. Zaterdagavond uur straatzang. Zondagmorgen 10 ui Heiligingsdienst, 7 uur Openluchtsa menkomst, 8 uur Verlossings-ia.i.en- komst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds v. d. Veer van Arnhem. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds Kooreman, 5 uur Ds v. d. Linden. Ned. Herv. Ger. Evang. 10 en 6 uur dhr L. Matze van Hazerswoude. Ger. Gem. leesdienst. Oud Ger. Gem. Maandag 27 Febr. nam. 7 uur Ds De Gruyter van Oost- burg. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds Vlasblom. Ger. Gem. Zaterdagavond 25 Febr. 7 uur Ds Van Gils van Elspeel. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. v. Noort. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk'-10 on 6 uur dhr v. Viegen. Veeneind Donderdag 2 Maart nam. 7.30 uur Ds v. Dieren van Ede. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur Ds W. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Ds D. G. Molenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds Bieshaar. Ger. Gcm. 9.30 uur Bed. H.A. 3 uur Ds v. Gilst van Elspeet. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10.30 en 6 uur Ds B. F. C. de Groot. Ned. Prot. Bond (zaal Buitenlust) 10 30u Ds H. v. d. Veer van Deventer. Gei-. Kerk (N.H. Kerkgebouw) 9 en 4.30 uur Ds L. Zwaan. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 8 uur alleen voor zeer drin gende gevallen dokter E. A. C. Reij- don, Kerkewijk, Tel. 329. EDERVEEN. Van Zatex-dagavond 6 uur tot Zon dag 12 uur dokter Ringelestijn, Eder- veen, Tel. 201. ELST—AMERONGEN. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende gevallen dokter Van Om men te Eist. Comité van Winteravondlezingen maakt bekend dat op 28 Febr. D.V. (Dinsdagavond) hoopt te spreken, in gebouw »Eltheto« Ds. P. J. DORSMAN Pred. van Schelluxnen Aanvang 7.30 uur Toegang vrij. (Ing. Med) H. G. Nellestijn en A. M. van Nelie- stijn; Evert, z. van K. Kleijer en J. van den Brandhof. Overleden: geen. Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dal ten Ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: Aardappelenzak; dasspeld; Zeeuwse broche; xoodbruine mantelceintuur; wagentje op twee wielen; drie glacé heren handschoenen; aansteker; bruin lederen handschoen; jongens rijwiel; dameskous; dop van een auto; padvin- de rsriem; voetbal; aangelopen een hond wit met bruin; aangelopen een kip.

De Vallei | 1950 | | pagina 1