Behang Fa. J. F.Tak Verplaatsing van Belastingdruk Ptedi&freuAten Nieuwsblad voor Veenendaal en Omstreken Ueemndaat Het kan wel zijn Hagebak van 24e JAARGANG VRIJDAG 3 Maart 1950 No. 9 Jaarverslag van de Vereniging Het Groene Kruis Stichts en Geld. Veenendaal over 1949 STALEN i95o ÓOkstRA Mionnamentiprijs F 0.85 per kwartaal Loste nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelweg 8, Veenendool Telefoon 601 Redactie W, F. ter Hoeven LLEI UITGAVE: DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" ADVERT E NTIES Gewone advertentieprijs per m.m. 12 cent. Minimumprijs per advortentle F. 3.- Vraag en aanbod i F. 1.30 van 1-20 woorden. Elk woord me*»r 6 cent Verschijnt 1 keer per week in: STICHTS- en GELD-VEENENDAAL, AMERONGEN, ELST, RHENEN, ACHTERBERG, OVERBERG, DE HAAR, HEUVELSE STEEG, GROEP, BENEDENEIND, KADE MAANDERBUURT, EDERVEEN, RENSWOUDE, SCHERPENZEEL Er is wijziging in de belaslingheffing op til. De ontwerpen daartoe zijn reeds door de Minister ingediend. Wat wil de regering met deze wij ziging bereiken? Is hel haar doel de veelzips ondragelijke lasl van de be* lastingen te verlagen? Al zou zij het willen, zij zou het niet kunnen. De uiterst ernstige toestand van 's lands financiën laten het een voudig niet toe. Wel worden enkele belastingen ver laagd, maar daartegenover gaan ande re omhoog, zodat er eigenlijk alleen kan gesproken worden van verplaat sing van belastingdruk. Maar wat heeft dan de Minister be wogen in zijn belastingpolitiek enigs zins van koers te veranderen? Deze koerswijziging hangt samen met wat op het ogenblik als de hoofd kwaal van ons economisch bestel moet beschouwd worden. De kwaal is, dat er door ons volk meer geconsumeerd dan geproduceerd wordt. Daar ligt de oorzaak van het tekort op de betalingsbalans, waarmede we maar steeds te worstelen hebben en dat ook niet teniet gedaan kan worden door de giften van het Mar shallplan. Is dat de kwaal, dan ligt de oplos sing voor de hand. Dan moet de con sumptie naar omlaag en de productie omhoog. In dit licht moeten de inge diende herzieningsontwerpen gezien worden. Hoe wil de Minister dit nu trachten te bereiken? Door verlaging van directe, maar verhoging vQft- ifidKeci« belastingen. Di.vctr—<._a_.a...ji. ui..- bciuo- tingen, die rechtstreeks uit mijn beurs overgaan in de zakken van de belas tingontvanger, zoals bijv. de personele, de inkomsten- en de loonbelasting. Het zijn belastingen, die men direct aan den lijve gevoelt. Indirecte belastingen daarentegen zijn verwerkt in de prij zen van de verbruiksartikelen. Wie een sigaar koopt van twee dubbeltjes, betaalt misschien wel de helft van dit bedrag aan belasting. Zo kan men vrij wel niets kopen of een deel van de prijs komt in de schatkist van het Rijk terecht. Nu wil de Minister de consumptie, dat is het verbruik van de artikelen tegengaan en hij kiest daarvoor een verhoging van de indirecte belasting. Dit heeft tengevolge, dat* de prijzen omhoog gaan, waardoor het kopen vermindert. Er zijn echter artikelen, die behoren tot de eerste levensbehoef ten, waar geen gezin buiten kan en Ihet zou in deze dure tijd onverant woordelijk zijn deze artikelen zwaar- [ider te belasten en dus duurder Ie ma- ken. Daarom heeft de Minister be paald, dat van de verhoging der in directe belasting de eerste levensbe hoeften niet alleen zullen vrijgesteld zijn, maar dat zij voortaan zelfs vrij van omzetbelasting zullen zijn. Zij zul len dus eer in prijs dalen dan stijgen. Alles echter wat niet tot deze groep van levensbehoeften behoort, zal aan merkelijk zwaarder belast en dus ook aanzienlijk hoger in prijs worden. Op deze wijze wil de Minister trachten de consumptie te remmen. Anderzijds moet de productie om hoog en dat moet bereikt worden door verlaging van de hoge directe belas tingen. Die belemmeren metterdaad de productie. Met name wordt dit sterk gevoeld waar het de loonbelas ting betreft. Deze belasting met haar hoog tarief en haar sterke progressie is een zware rem op het leveren van topprestaties. Wie boven een bepaalde loongrens komt, dankt er veelal voor nog betaaalde arbeid er bij te nemen, omdat van die meerdere verdiensten toch een groot deel naar de fiscus moet. Het is de moeite waard met een staatje een proeve te geven van de voorgestelde verlaging van de loonbe lasting. Het betreft een gezin met 2 kinderen. Oud tarief: Nieuw tarief: f 35.40 f 1.90 f 87.10 f 23.50 f 157.50 f 72.20 f 231.50 f 134.50 f 314.50 f 210.50 Inkomen: f 2000.— f 2500.— f 3000.— f 3500.— f 40W1. Utï Lol dat vooi'al in de lagere loonklassen de ver laging niet gering is. Een schaduwzijde van het door de Minister gekozen systeem is, dat de bedragen, die door de vermindering van de loonbelasting vrijkomen, zul len besteed worden voor meer con sumptie. Op deze wijze wordt dan de verwachte consumptievermindering dooj verhoging der indirecte belasting toch weer voor een deel teniet gedaan. q oucf zilver Li Yzencndoa! -Hoofde.- 91-95 (Ing. Med.) Het is mij een genoegen U wederom een gunstig verslag over. 1949 te kun nen voorlezen. Alle werkzaamheden van onze ver eniging „Het Groene Kruis" hadden een goed verloop. De wijkverpleeg sters en wijkkraamverzorgsters, als mede de 6 kraamverzorgsters van het Centrum voor Kraamhulp waren het gehele jaar door druk bezet. Veran deringen in het Bestuur kwamen niet voor, terwijl het Bestuur slechts 2 maal vergaderde. Ook het personeel onderging in 1949 geen verandering, vergeleken bij mijn vorig verslag. De diverse consultatiebureaux, spe cialisten en controlerende doktoren konden niet klagen over te weinig be zoek. De vorig jaar reeds gemelde ver bouwing voldoet zeer goed, klachten van patiënten of doktoren kwamen niet voor. De verrichte werkzaamheden in '49 zijn als volgt te specificeren: (getallen tussen haakjes zijn voor 1948). Onze drie wijkverpleegsters brachten in to taal 7170 (6326) bezoeken aan 652 (722) zieken. Slechts 1 (2) maal was het nodig dat een der wijkverpleeg sters inviel bij een bevalling. Op het Consultatiebureau der Prov. Utr. Vereniging tot bestrijding der Tuberculose werden 653 (642) nieuwe patiënten ingeschreven. Het aantal consulten bedroeg 2964 (3137). Spu- tumonderzoek vond plaats in 246 (190) gevallen. Uitgezonden werden 9 (13) patiën ten naar sanatoria en wel: 1 naar „Zonnegloren" te Soest; 3 naar Nood- Sanatorium te Amerongen, 2 naar „Oranje-Nassau-oord" te Renkum, 2 naar sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk en 1 naar sanatorium „Juliana-oord" te Laren. De verpleging werd voortgezet voor 8 (9) patiënten, n.l. 1 in Nood-Sanato- torium te Haarlem, 1 in Erica te Nun- speet, 1 in „Heidezicht" te Amersfoort, 3 in Nood-Sanatorium te Amerongen, 1 in „Berg en Bos" te Bilthoven en 1 in het kindersanatorium te Hoog Bla- ricitm. Het aantal bezoeken door de drie wijkverpleegsters aan t.b.c.-patiënten gebracht, bedroeg 1219 (1223). Op 1 Januari 1949 waren ingeschreven 84 (69) gezinnen met 94 (80) patiënten. Daarbij kwamen in 1949 32 (25) gezin nen met 32 (28) patiënten. Afgeschre ven werden 26 (10) gezinnen met 30 (14) patiënten, zodat per 1 Januari 1950 nog werden bezocht 90 (84) ge zinnen met 96 (94) t.b.c. patiënten. De woningtoestand was goed in 47 (35) gevallen, vodoende in 38 (32) en slecht in 5 (8) gevallen. Alhoewel uit een en ander blijkt dat geen verslechtering is opgetreden is er van verbetering ook nog niet veel te constateren. Ik wek daarom alle be woners van Stichts en Gelders Veenen daal op de t.b.c. bestrijding te blijven steunen. U kunt dit o.a. de laatste week van April doen, door bij de dan te houden Emmabloemcollecte ruim schoots te geven. Hopenlijk doet Vee nendaal het beter dan verleden jaar. Toen bracht de collecte slechts f 583,- (775,-) op. Laten we trachten toch min stens het peil van 1948. zijnde f 775,- te halen. Het Consultatiebureau der Prov. Utr. Vereniging tot Bevordering der Hygiëne van Moeder en Kind, dat ge houden wordt op Vrijdagmiddag was iets minder druk dan verleden jaar. Er werden 215 (272) nieuwe baby's ingeschreven terwijl Dr Frylink, de leider van het Bureau, 3665 (420J; maal een baby controleerde. De wijk zusters bezochten voor Dr Frylink 583 (608) zuigelingen, waarvoor 1409 (1833) bezoeken nodig waren. Ook werd in 1949 namens dit Bureau weer een Moedercursus in het Wijkgebouw gegeven. Naar Chr. Gezondheid- en Vacantie Koloniën in Nederland werden 14 (10) kinderen uitgezonden. Van de douche cellen werd wederom minder gebruik gemaakt, n.l. 13.380 (15.790) maal; een en ander is een gevolg van ver dere uitbreiding van fabrieksdouche- cellen. Als altijd werden de verple- gingsartikelen van het magazijn weer ruim gebruikt. Er werd n.l. 1443 (1386) maal een artikel in 26 (29) ver scheidenheden verstrekt. Van de hooglezon maakten 24 (29) patiënten gebruik, waarbij 405 (390) bestralingen plaats hadden, terwijl de transportabele hoogtezon en de twee infra-rode lampen regelmatig onder de leden circuleren. Met het Röntgentoestel werden 35 (62) foto's gemaakt. Wijkkraamverzorgsters Groene Kruis. De 2 wijkkraamverzorgsters bezoch ten 203 kraamvrouwen, waarbij 4249 bezoeken werden gebracht. Mej. Ver- wey was bij 94 (96) bevallingen aan wezig en Mej. Van de Haar bij 55 (59), bovendien hielp Mej. Van de Broek van het Centrum voor Kraamhulp we gens ziekte van Mej. Van de Haar bij 5 bevallingen, terwijl zij 22 dagen in de Wijkkraamverzorging dienst deed. De Wijkkraamverzorgsters waren aan wezig bij 9 bevallingen invallend voor de gezins-kraamverzorgsters van het Centrum voor Kraamhulp, terwijl deze laatste weer 4 maal invielen voor de Wijkkraamverzorgsters. Bovendien werkte Mej. Van de Haar 75 dagen voor het Centrum, hierbij 11 gezinnen helpend. Centrum voor kraamhulp. Voor het Kraambureau werd 51 maal zitting gehouden. Het aantal kraamverzorgsters voor het Centrum bleef 6. Gezamenlijk hielpen de ver zorgsters van dit Centrum 121 kraam vrouwen, waarvoor 1361 verpleegda- gen nodig waren. Uit een en ander blijkt dat de werk zaamheden in en om het Groene Kruis weer vele waren. Allen komt dan ook een jvoord van lof en dank toe. Ook het echtpaar Van Voorst, geassisteerd door de dienstbode, dank voor de zorg aan de wijkzusters gebracht, tevens voor hun verdere werkzaamheden. Bode Vos wist het aantal leden van 4146 te brengen op 4276. Verdere uit breiding wordt door Bestuur en spe ciaal penningmeester op prijs gesteld. Ik nader thans het einde van dit jaarverslag en wek U allen op tot me dewerking aan verdere groei en bloei van de grootste vereniging van Vee nendaal. Nogmaals alle medewerkers algemeen bekende persoonlijkheid, want hij was mede-oprichter van de Coöperatie „De Eendracht", was hier 40 jaar werkzaam, de laatste 18 jaren als winkelchef. Bovendien was hij vele jaren bestuurslid van „Oranjedag", van Patrimoniumsschoolvereniging, van het Burgerlijk Armbestuur en was 16 jaar lid van de gemeenteraad van Ede voor de Chr. Arbeidersbeweging. Hij was bovendien een voorstander voor de Zaterdagmiddagvoelbal en was vele jaren voorzitter van de voetbal vereniging „Ajax". Hij is in hei bezit van de ere-medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. VOOR Iuit voorraad lever baar, BUSSEN VERF diverse kleuren, GLORIA WATER VERF voor de muren, geeft niet af Zeemleer, Sponzen, Bor stelwerk, Amoniak, Zout zuur. Brandspiritus enz I Drogist Apoth. Ass. Hoofdstraat 118, Tel. 632 Naar Ing. Med. namens het Bestuur hartelijk dankend, ssastfl1*. U aanKSna -aan- 11 (7) maal ingeroepen voor vervoer van patiënten naar een ziekenhuis, ter wijl de laatste hulp na overlijden 82 (56) maal werd verleend. dacht. De Secretaris, W. J. SOEMAKER. Het Groene Kruis. Jonge vrouwen, a.s. Moeders en Moeders, Voor U woidt ook dit jaar weer een „Moedei'cursus" gegeven in ons Wijk gebouw! Is het nog nodig om U, hierboven vermeld, op te wekken om deze „Moe dercursus" te volgen, welke zo leer zaam, nuttig en noodzakelijk is, voor allen, die met de verzox-ging van zuige lingen te maken hebben? Beginnende op 8 Maart a.s. wordt deze „Moedercursus" gegeven op Woensdagmiddag van 4 tot 5 uur. (Zie de advertentie in dit blad.) Het Bestuur v.h. Groene Kruis v. Stichts- en Geld. Veenendaal. Mannenkoor „De Veenzangers" geeft concert in Eltheto. Naar wij vernemen heeft het man nenkoor „De Veenzangers" het voor nemen op Maandag 13 Maart a.s. een concert te geven, waaraan ook mede werken het Knapenkoor, Veenendaals Meisjeskoor en een blaas-ensemble, bestaande uit leden van de Veenen- daalse Harmonie. In de eerste helft zingt het mannen koor, in combinatie met de knapen, composities van Vittoria, Clemens von Papa, Hassler e.a. Hieruit blijkt, dat de Veenzangers het streven van het Kon. Ned. Zangersverbond, om ver betering te brengen in het mannen koor-repertoire, willen steunen. Als afsluiting van het eerste deel wordt door alle medewerkenden geza menlijk het bekende „Halleluja"-koor van Handel gebracht. Na de pauze afzonderlijk optreden van het Knapenkoor en Veenendaals Meisjeskoor, terwijl de mannen dan komen met werken van lichter genx-e. Tot slot wordt uitgevoerd de can tate „Ons Veenendaal", gecomponeerd door de dirigent, de heer Gijs van Zan ten, op tekst van de heer H. Thijs, ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van Veenendaal. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij U naar de advertentie in dit nummer. Nieuwe vuilnisauto. Door de Gemeente Reinigingsdienst werd Maandagmorgen de nieuwe vuil nisauto opgehaald. Deze auto. voor zien van vier kleppen, is een belang rijke verbetering bij de oude wagen, daar hier de wind op stof en vuil vrij spel had, hetgeen voor straat en voor bijgangers soms minder prettige ge volgen had. Bovendien kan door deze nieuwe auto het bedienend personeel tot 2 worden ingekrompen. In verband met deze nieuwe vuil nisauto wijst men er van de Dienst van Gemeentewerken op, dat men geen zware kisten of vaten met huisvuil ge reed moet zetten, daar deze zullen blij ven staan. Eveneens zal papier-afval gebundeld moeten zijn. Brand. Tussen de fabriekssirenes van half twee mengde zich Maandagmiddag de brand weersinex-e, voor een brandje aan de Valleistraat, waar door kort sluiting brand was ontstaan in een zgn. „Kunstmoeder". Toen de brand weer arriveerde, behoefde zij geen dienst meer te doen, daar gemeente arbeiders, werkzaam in het plantsoen van de Valleistraat onmiddellijk te hulp waren gesneld en de brand tot de broedmachine wisten te beperken. Men kon echter niet verhinderen, dat een 130-tal kuikens in de vlammen omkwamen. De grote schuur en het woonhuis van de heer H. konden door het snelle optreden van de gemeente-arbeiders gespaard blijven. 55-jarige echtvereniging. A.s. Donderdag hoopt het echtpaar D. van de Meyden-Van de Poel haar 55-jarige echtvereniging te herdenken. De bruidegom is thans 76 jaar en de bruid 75 jaar. Uit dit huwelijk wer den 7 kinderen, 24 kleinkinderen en 2 achter-kleinkinderen geboren. De bruidegom is in Veenendaal een Dat we een keer vaker naar de tandarts moeten. Maar zolang de spullen van Dijkstra zo lekker zijn, nemen we 't graag op de koop toe. (En met die tandarts valt 't trouwens wat mee hoor.) (Ing. Med.) Tehuis „Ouden van Dagen". 21 Jaar lang was de dagelijkse lei- unig ~v air "iTei xenuts—vurn—oturen v mi Dagen aan de Kerke wijk toevei'trouwd aan het echtpaar Spieringshoek-Weg- geman. Met ingang van 1 April a.s. zal dit echtpaar met pensioen gaan, om eveneens van een rustige oude dag te kunnen genieten. Op het ogenblik worden nog 58 ouden van dagen in dit Tehuis verpleegd. Het echtpaar Spie- ringshoek heeft zich in de loop van deze jaren zeer bemind gemaakt. Marktberichten. Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdag aangevoerd 86.000 eieren. De handel was kalm. Prijzen varieerden van f 13.75 tot f 14.25 per 100 stuks. Biggenaanvoer 45 stuks. Pi-ijzen van f 30.— tot f 40.—. Ernstige aanrijding met noodlottig gevolg. Dinsdagmorgen te omstreeks 9 uur vond op de Rijksweg Utrecht-Ax-nhem nabij De Klomp een ernstig auto-on geval plaats, waarbij een 39-jarige Oostenrijker P. om het leven kwam. De heer P. bestuurde een auto met de kentekenen van Zuid-Holland en kwam vanuit de richting Ede. Tijdens het passeren van een voorligger ont dekte hij plotseling een tegenligger, zo dat hy moest „snijden". Hij raakte met zijn spatbord evenwel de inge haalde auto, waardoor hij vermoede lijk de macht over het stuur verloor en in aanraking kwam met een trai ler. De auto werd als een lucifers doosje in elkaar geschoven. De be stuurder was op slag dood. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in, terwijl de wrakstukken en het lijk in beslag genomen werden. Ouderavond Hervormde School. Er was in Eltheto geen plaatsje meer onbezet tijdens de Ouderavond van de Hervormde School aan de Bea- trixstx-aat. Ook in de school, waar de ouders gelegenheid kregen het werk van hun kinderen te bezichtigen en een praatje met het onderwijzend per soneel te maken, was de belangstelling reeds groot geweest. Ds K. van de Pol opende op ge bruikelijke wijze deze ouderavond en wees in zijn openingswoord op het be lang van het Chx-istelijk onderwijs. Na dat ook het hoofd der school, de heer S. de Man allen welkom had geheten, zong een zangkoortje enkele liederen, waarna de heer J. M. Meyer sprak over Vaderlandse Geschiedenis. Bui tengewoon aardig waren ook de ge dichtjes en zangnummertjes van de leerlingen, waarvoor uit elke klas en kele voor de microfoon kwamen. Na de pauze werd dit programma voor Zondag 5 Maart 1950. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds van Wijngaarden, 5 uur Ds v. d. Pol. Julianakerk 9.30 uur Ds v. d. Pol, 5 uur Ds Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur Ds Vroegindewey. 5 uur Ds. van Wijngaar den Dijkstraat 2.45 uur Ds. v.d. Linden van Rhenen. Veeneind 3 uur dhr. Schinkel van Scherpenzeel. Woensdag 8 Maart Bidstond voor het gewas: Julianakerk 7.30 uur Ds v. d. Pol; Vredeskerk 7.30 uur Ds Vroegin deweij. Sola Fide 10 uur Pxof. G. C. v. Nif- trik van Amsterdam, 5.30 uur Ds J. Langstxaat van Beusichem. Geref. Kerk 9 uur Ds W. C. v. d. Bxink, Bed. H.A., 5 uur Ds W. C. v. d. Brink. Woensdag 8 Maart, 7.30 uur Ds W. C. v. d. Brink, Bidstond voor het gewas. Geref. Kerk, onderh. art. 31 K.O.: Openbare Lagere School, Prins Bern- hardlaan 8.45 en 5 uur Ds Roukema. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds Slofstra. Geref. Gem. Hoofdstraat 9.30 en 5 uur Ds Kok. Woensdag 8 Maart, 9.30, 2.30 en 7 uur Ds Kok, Bidstond voor het gewas. Geref. Gem. Kerkewijk, 9.30 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zaterdagavond 7 uur straatzang, Zondagmorgen 10 uur Hei- ligingsdienst, 7 uur Openluchtsamen komst, 8 uur Verlossingssamenkomst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds Dufour van Wageningen. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds v. d: Lin den, 5 uur Ds Kalfshoven. Ned. Herv. Ger. Evangelisatie 10 en 6 uur dhr. P. J. Visser van Doornspijk, ifjnueiilag jvxaari,—nam. i.óo uur Ds v. d. Ent Braat van Opheusden. Geref. Gem. leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds Vlasblom. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10.30 en 6 uur Ds B. F. C. de Groot. Geref. Kerk 9 en 4.30 uur Ds L. Zwaan, in het Ned. Herv. Kerkgebouw. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. v. Noort. Oud Geref. Gem. 10 en 6.30 u. Da. Blaak Maandag 6 Maart 2.30 en 7 u. Ds. Blaak Bidstond voor het gewas. Donderdag 9 Maart 7 u. Ds. v d. Poel v. Giessendam ACHTERBERG. Ned. Her-v. Kerk 10 en 6 uur dhr. v. Viegen. Veeneind Donderdag 9 Maart 7.30 uur dhr. Zwijnenburg van Utrecht. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds W. Hop. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds D. G. Molenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds Bieshaar. Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur Stud. Kieboom van Barneveld. Ger. Gem. Donderdag 9 Maait 2.30 H.D. 7 uur Ds. v. Gilst van Elspeet (Biddag) Zondagsdienst doktoren. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 8 uur alleen voor zeei dringende gevallen dokter W. Remme. Markt, Tel. 572. EDERVEEN. Van Zaterdagmiddag 6 uur tot Zon dagavond 12 uur dokter Ringelestijn, Ederveen, Tel. 201. ELST—AMERONGEN. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 10 uur alleen voor zeer dringende gevallen dokter Van Omme ren te Eist. voortgezet, onderbroken door een ge dicht van Mej. Arnoldussen, die reeds 40 jaren onderwijzeres op deze school is en op uitstekende wijze in dicht vorm de toestand van veertig jax-en geleden schilderde met verschillende aardige voorvallen uit haar schoolle ven. Vele aanwezige ouders hadden ook bij deze onderwijzeres in de klas gezeten. Nadat een der ouders dank had gebracht voor deze ouderavond, sloot Ds Van de Pol ver na elf uur deze uitstekend geslaagde ouderavond.

De Vallei | 1950 | | pagina 1