e O. jw De Vallei Vrijdag 3 Maart 9 Celt KmJMUMxdt <hne^anq.en Ue-ene- idaat ,o. Oraje-Wit schijnt er erg veel plezier in te hebben jinst die tegenstanders te verslaan welke bovenaan de rang lijst prijken. Werd enkele weken ge- eden HDS in eigen huis gekropt, nu onderging BDC in Soest eenzelide iot. Dit was echter niet de enige verrassen de uitslag van deze week maar er wa ren er moer die voor een verrassing worgden in deze afdeling. Aangezien Oranje-Wit nog niet geheel veilig haat waren zij zeer gebaat met deze overwinning, maar nu ook de onüer hen staande ploegen wisten te winnen, iijn zij niet veel gevorderd. De spanning in de onderste regionen iig stand gehouden. Het afwerken der van C 73 naar Voorst; Hendrika van BDC-ers liet echter veel te wensen uwhorst van C 205 naar Wagenin- >ver, zodat Snetselaar en Verwoerd al- gen; Teunis van den Berg en gezin van z b naar Rhenen. KEURING VAN STIEREN. De Burgemeester der gem. Ameron- gen brengt ter kennis van belangheb benden. dat de in het jaar 1950 in de tijd nog wel gelegenheid kregen hun gebied te zuiveren. Eenmaai ontkwam hun doel op het nippertje aan doorbo ring, toen tegen de staander werd ge knald. Toen bleek, dat Oranje-Wit toch geen zin had te capituleren minderden prov. Utrecht te houden voorjaarskeu- de Soest-aanvallen, zodat ook de Oran je-Witten het heft weer in handen kre gen. Menigeen dacht zelfs dat zij hun voorsprong nog zouden vergroten maar bij 12 bleef het. Morgen ontvangt Oranje-Wit bezoek van EMS uit Bunnik. Gezien onderstaande- stand moet nu toch zeker gewonnen kunnen worden. BDC ram hierdoor aanmerkelijk toe. Toen •net een straffe wind, was afgetrapt,'rj^g "lM° was de eerste aanval van Oranje-Wit. Ma een gelijkopgaand begin wist na,,e -toe omst ongeveer een kwartier spelen Oranje- van I Voorwaarts vvit de leiding te nemen, toen de vrij- staande Kranenburg met een hard dia- gonaal schot via de staander wist te Koren 0-1. Oranje-Wit L'VT C Enkele ogenblikken later versche- nen de Soestenaren weer voor het ^°p^en er^ O.W.-doel. Een hoge voorzet van hun inksbuiten volgde. Deze werd door Terschegget onderschept doch door de verraderlijke wind kwam de bal ver keerd op zijn hoofd waafdoor hij in :igen doel verdween 11. Hierdoor 16 9 5 2 23 16 9 4 3 22 18 9 4 5 22 16 8 3 5 19 16 6 6 4 18 16 8 0 8 16 15 6 3 6 15 15 5 4 6 14 17 t 5 4 8 14 16 4 3 9 11 14 3 3 8 9 15 2 3 10 7 twee degraderen naar de -lagen van stieren zullen worden ge houden op de tijdstippen en in de ge meenten en buurtschappen als hierna is vermeld: Maandag 3 April te Amerongen Overberg bij A. Doornenbal om 3 uur n.m. kinderkoor op. 't Is steeds weer een A. G. Pijpers en J. van Duren; Jan W., Om medelijden mee te krijgen, als aangenaam moment, zovele heldere z. van M. van Wagensveld en J\ Hen- je het nog niet hebt. kinderstemmen tezamen te horen zin- zen; Hendrikje, d. van H. Brouwer eri Doch dat bedoel ik niet. Ik bedoel gen. Vooral het vrolijke „Meikevertje" ;W. van Omme; Gijsbert, z. van G. Kam- de onzin, dat de arbeider maar een werd goed uitgevoerd. Wanneer we in'pert en J. van Voorst; Reina, d. van bonnetje behoeft aan te pakken en hij P. van den Berg en G. Borren; Hen- is met zijn gezin gratis in het z.eken- drik J., z. van H. Bouw en M. van de lords. Heeft zelfs twee artsen, een huis- Krol; Jacob A., z. van C. van Doorn arls en een arts van de Raad van Ar en E. van Voorst; Hendrik W., z. van beid. (Dit laatste kan wel waar zijn, J. Fijfschaft en L. T. Ruijterkamp; doch dan zal Kantman wel een con- Het gemengd koor zong met meer Hendrika M. W., d. van G. J.. Kraak trolerende arts bedoelen), nadruk en gevoel, dan we gewend zijn, en A. M. Gerritsen; Maria M., d. van J.j De arme middenstander moet vol- doch, zonder critiek uit te willen oefe- Wolff en G. van Dijk; Johannes W. A.,.gens Kantman zelf zijn ziekenfonds- z. van A. J. Hermans en M. A. van'premie maar betalen. Weet Kantman Lammeren; Steven, z. van B. van den.dan niet, dat de arbeider alleen al voor aanmerking nemen, dat dit kinderkoor nog maar enkele maanden bestaat, dan kunnen wij veel waardering hebben voor het geleverde werk van deze avond. nen op hetgeen te horen gegeven werd, menen wij toch, dat de samenstelling van het programma niet aan onze ver- Brand en V. de Groot. premie ziekenfondsbesluit rond 2 Belangstellenden worden er op ge- wachtingen beantwoordde. Wij had-1 Ondertrouwd: Christiaan Willemsen (1,8) van het loon wordt gekort en wezen, dat het ingevolge het Utrechts den, gezien de prestaties van vorige en Willemina van Engelenburg; John weet Kantman ook, dat de werkgever Stierenreglement 1936 in het algemeen jaren, onze verwachtingen thans hogerCampbell Roosen en Hendrika Martha er net zoveel (indirect arbeidsloon) bij aan ae stierhouder en aan de houder gesteld. De gehele avond bracht ons Jongenotter; Gerrit van Beek en Ger- moet doen? Dus totaal 3,6 van het tweede klasse, terwijl nummer drie nog degradatiewedstrijden moet spelen. Moedercursus. Door de vereniging „Het Groene was niet alleen de stand gelijk, doch Kruis" is j.l. Woensdagavond met een. evens moest Terschegget het veld ver-:Moedercursus een aanvang gemaakt, aten wegens een enkelblessure. Na- Vanzelfsprekend is deze cursus be- lat hierna aan beide zijden enkele goed'stemd voor moeders maar ook zijn jon- opgezette aanvallen, door de wind on- ge meisjes waarvoor zeer nuttig, van' gedaan werden gemaakt, ging men rus-:harte welkom. len. i Er wordt les gegeven iedere Woens-| Oranje-Wit begon na de thee met dagavond om half negen in de Open- Chr. Gem. Zangvereniging ..De Lof- en veelbelovend offensiei. Als Kra- bare Lagere School. stem" onder leiding van haar dirigent van een vrouwelijk rund verboden is niet óp die muzikale hoogte, zoals dit andere dan goedgekeurde stieren lot vroeger werd bereikt. Een afzonder- dekking te bezigen. ;lijk mannenkoor schijnt geen succes Aangifte van stieren voor keuring jop te kunnen leveren. Overigens had- moet ten spoedigste geschieden bij de den wij veel waardering voor het „Ave Secretaris van de Prov. regelingscom-;Verum" en „die Jahreszeiten", het laat- missie voor de rundveefokkerij in ste dan zonder mannenkoor. Utrecht, Ir J. S. Swierslra, Willems- Toch mag de Lofstem op een goed plantsoen 6, Tel. 20937, Utrecht, of des geslaagde avond terugzien, doch een Zaterdags op de Veemarkt te Utrecht, volgend maal „excelsior". Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Ds W. Hop sloot met dankgebed, na Secretaris van de genoemde Commis- een kort woord van dank te hebben sie, alsmede ter Gemeentesecretarie, gesproken namens de zangvereniging. Bij de aanbieding ter keuring van een BURGERLIJKE STAND, stier moeten afstammings- en identi- teits-bewijs worden medegebracht. Geslaagde uitvoering van „De Lofstem". Zaterdag 25 Februari 1950 gaf de .enburg de bal te pakken heeft volgt i :en scherpe voorzet welke door een Ier achterhoedespelers van BDC niet nderschept kan worden. De toegesnel-' e Onink krijgt hier plotseling een' Bnrgelijko Sta-d ;de heer Joh. Wegen in de Ned. Herv. Kerk haar jaarlijkse uitvoering. De avond werd geopend door Ds D. G. Molenaar, die na gemeenschappe- Geboren: Aris, z. van T. Bouw en H. v. Snetselaar; Jan Cornelis, z. van W. van Gent en C. M. v. Engelen. Ondertrouwd: Arnoldus Haarsman, oud 27 jaar, wonende te Gorinchem en Petronella Jacoba Motshagen, oud 25 jaar, wonende te Renswoude. BURGERLIJKE STAND. ritje van Beek. Getrouwd: M. Jansen en M. E. Schoemaker; B. T. Zwartjes en G. van de Kraats; J. Hasselaar en G. Dekker. Overleden: Govert Sleeuwenhoek, 74 jaar; Alois Pieker, 38 jaar; Fredefik Jan Gossink, 67 jaar. HULPSECRETARIE GELDERS- VEENENDAAL EN EDERVEEN. Geboren: Huibertje C., d. van L. G. Merlijn en G. Meijsen; Willem, z. van W. Leerdam en G. van der Pol. Overleden: Aalbertha Bouwman, echtg. J. Bolderman, 64 jaar. Ondertrouwd: J. Hummel en J. Die- peveem INGEZONDEN. loon! Indien alle middenstanders eens 3,6 van hun inkomen dokten, hetzij voor ziekenfonds of verzekering, dan zou het meteen niet meer bestaan, dat de verplichte ziekenverzekering millioe- nen guldens moet bijpassen voor de vrijwillige verzekering. Neen Kantman, U is eenzijdig. Ook al zou de werkgever alle premies wel ke voor de sociale- verzekeringswetge ving nodig zijn alleen betalen, dan nog moet U bedenken, dat die premiën indirect loon is. En dat is uiteindelijk weer oen voordeel voor de midden stand: Bewijs? Loon en premie voor allerlei verzekeringen maken de kostprijs van het produet duurder. En aangezien de winstmarges voor de middenstanders worden vastgesteld in procenten is. het een voordeel voor de winkelier. Im- Geprikkeld door het artikel „Ermers of men b.v. 35 van een knot wordt voor betaald", geplaatst in „De wol winst heeft die f 1.50 kost of die Vallei" van 10 Februari j.., voel ik hem f2.50 kost, dat maakt nogal een mij genoodzaakt in het onderstaande verschil! Geboren: Woutertje, d. van G. Blan-'een en ander te verduidelijken. Zo zou ik nog wel een kwartiertje kestijn en B. van Ingen; Cornelis B. R.; Uit het eerste gedeelte blijken twee door kunnen gaan, doch dan zou ik z. van G. Brussen en W. J. S. M. Vis; dingen. Ten eerste, dat de midden- teveel ruimte van de redactie vergen. Geboren: Berendina, d. van A. v. d. lijk zingen van Psalm 68 10 en ge- Aaltje, d. van J. G. Groters en G. J. standers (die vrijgevochten vogels) als Tot slot nog dit: de naam Kantman rije schietkans, die hij dankbaar be- Vlierd en F. Koudijs; Wilhelm Antonie bed een inleidend woord sprak naar [Prinsen; Hendrika, d.. van J. B. Schill de martelaar gesteld worden en ten is m.i. volkomen juist gekozen. Als ik iz. van A. Putman en T. W. Bleijen- aanleiding van Prediker 4. ien W. Meurs; Aaltje, d. van J. Hei- tweede, dat Kantman in kennis van de het tenminste zo mag uitleggen, dat ïut 1—2. Zoals begrijpelijk volgde hierop een berg. Hierna werkte het koor op vlotte!wegen en J. M. Brouwer; Dirk, z. van sociale verzekeringswetgeving wel een hij een man is, die aan. de kant staat, are oelegering op het Oranje-Wi! Overleden: Elizabeth Bos, 76 jaar. [wijze haar programma af. De orgelbe-jG- Pater en K. Druijff; Gerrit, J., z. klein pietsje te kort schiet. 'Aan de kant n.l. van het maatschap- ,oel. Dit duurde zo ongeveer twintig Getrouwd: Adriaan v. d. Peppel, 26 geleiding was wederom in de vertrouw-i**an G. J. Broekhuis en A. de Ru; Pie- Wat het eerste, betreft, daar heeft p'elijk leven! Zou hij niet aan de kant muiten. Steeds golfde de ene aanval jaar en Hendrika v. Bouwhorst 23 jaar. de handen van de heer J. C. A. Vaiel. ter,z. van J. H. Franken en R. Hoogë- jKantman wel gelijk in. [staan, doch indei'daad mee marcheren, p de andere, voorzien van de talrijke Loop der bevolking. Voor het eerst trad in deze uitvoe- veen; Reinder A., z. van R. A. Grptersj De middenstanders zullen het wel voorzeker, hij zou zulke jrnerballen maar er werd krampach-j v ertrokken: Hermanus J. van Toorn'ring het enige tijd geleden opgerichte en D. F. L. Mook; Johanna A., d. van slecht hebben. ru i hingen niet maken. ge op-

De Vallei | 1950 | | pagina 5