meer dan 2.000.000 Spaarders Polshorloges UeesiencLaat veilig Hogere Rente 6een Kosten Direct QDvraagbaar SPAARBANK UEtfEliOAALenflflISTREKfil Eo-i tpalt ïldenen )3<oós Ziek of half ziek Houders van kippen. Ons wferd hel verzoek gedaan een rubriek te openen voor houders van kippen, voornamelijk voor amateurs, om uit deze rubriek leerzame gegevens te putten die hun kunnen helpen hun kippen op juiste wijze te behandelen. Wij verzoeken daarom aan onze lezers om wanneer zij ook een derge lijke rubriek gaarne geopend zien. ons dit te willen berichten. REDACTIE. Jaarlijkse Collecte van het Leger des Heils. Van 1325 Maart, dus vanaf a.s. Maandag, zal in Veendaal de grote jaarlijkse collecte ten behoeve van de geestelijke en sociale arbeid van het Leger des Heils worden gèhouden. Niet iedere „Veense" zal het werk van het Leger des Heils kennen, zoals dit over het gehele land verricht wordt. Het betreft hier echter een prachtig stuk werk, dat door moet gaan endat door kan gaan met Uw hulp! Eén dezer dagen zal bij U een folder worden bezorgd, welke U enigszins een idee geeft, van het werk van dit vredesleger. Wist U, dat dit Leger een uitkomst en toevlucht is voor velen, die in hun uiterste nood zijn hulp inroepen? Werkelijk, deze arbeid is ten vólle Uw sympathie waard! Daarom, tast diep in Uw beurs als de Heilsoldaten bij U komen, opdat dit werk voort kan gaan enuitgebreid kan worden. Let wel, het betreft hier het Leger des Heils, Stichting William Booth. Vraagt vooral aan de collectant zich J.e legitimeren. U kunt Uw bijdrage ook overmaken op Postgiro 438734. Luit. F. v. d. NOORD, Officier Leger des Heils Afd. Veenendaal. Benoemd. Met ingang van 1 April a.s. is door de' Ned. Herv. Kerkeraad de leiding van het Tehuis van Ouden van Dagen aan de Kerkewijk toevertrouwd aan het echtpaar W. den Toomuit Lex- mond. Eiermarkt. De handel op de wekelijkse eiermarkt te Veenendaal was Dinsdagmorgen zeer traag. Bij een aanvoer van 70.000 stuks, werden prijzen gemaakt van f 12.50 tot f 13.25 per 100 stuks. Concert. Door de heren A. J. Eeninkwinkel, viool en Ir W. de Man, piano, werd -£&l< rduguvond in de ctmline van D.S. een klassiek concert gegeven, waarvoor bevredigende belangstelling bestond. Werken van C. Franck, Cl. Debussy, Fr. Chopin. G. F. Handel, S. Rachmaninoff en Fr. Liszt stonden op het programma en werden door de bei de heren, op uitnemende wijze ver tolkt. in NEDERLAND (w.o. Ver enigingen, Kerkgenootschap pen Spaarclubs Bouwfondsen Reservefondsen e.d.) plaat sen hun gelden bij de NUTSSPAARBANKEN bijkantoor v/d Nutsspaarbank te Wageningen (Opgericht 1846) liseerdc de koopman wegens het ver voeren van dieren op nodeloze en pijn lijke wijze. Wederom werd een looddief gear resteerd en naar Utrecht overgebracht. Aankoop van gronden. Dooi- de Kon. Veenendaalse Sajet- en Vijfschachtfabriek, vh. Wed. D. S. van Sehuppen Zn., zijn alle gron den en huizen-complexen aangekocht aan de Wilhelminastraat. Hierdoor kwam de gehele oppervlakte, ge legen tussen Zandstraat, Wilhelmina straat en Nieuweweg in ejgendom aan deze fabriek. Het ligt in de bedoeling in de toe komst deze terreinen voor fabrieks- uitbreiding te gebruiken. Reeds gerui- i me tijd werd over deze grondaankoop onderhandeld. Uitvoering ..De Hohnerboys". Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie geeft de Mond- accordeonvereniging De Hohnerboys op Donderdag 16 Maart a.s. een uilvoe ring in het gebouw Ellheto. De Hohnerboys hebben in de afge lopen winter hard gestudeerd, onder leiding van de heer Castricum uit De Bilt, zodat zij niet alleen mei een ge heel nieuw programma komen, maar bovendien mei enkele zeer goede wer ken, zoals o.a. de Opera Martha van Fr. von Flotow, naar een arrangement van dc dirigent. De Hohnerboys komen deze avond tevens uit met hel uit 85 kinderen be slaande jeugdorkest, dat enkele maan den geleden werd opgericht, en thans zover is, dat het enkele nummertjes ten beste kan geven. Voor Veenendaal is een dergelijk kinderorkest geheel nieuw en zal ongetwijfeld voor velen een openbaring zijn. Als intermezzo zal een mondaccor- deon-kwartet enkele bekende melodiën ten gehore brengen, terwijl na de pau ze de toneelgroep van De Hohnerboys ten tonele zullen brengen Lui van Standing, een klucht in één bedrijf, me! een behoorlijke strekking. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de in dit nummer voor komende advertentie. Verlovingsringen koopt U natuurlijk ook bij Hoofdstraat 91 Tel. 584 (Ing, Med door een griepaanval of gevatte koude? Sanapirin (toijnhardt) helpt U-er in een paar dagen van af. Buisje 25tabl. 40ct. 50tabl. 75ct. Lng. Med. Ing. Med. Patrimoniumscholen excit. Reeds geruime tijd waren er interne moeilijkheden in het bestuur van de Patrimoniumschool, welke vereniging 2 scholen onder haar beheer had, nl. de A-school aan de Patrimoniumlaan en de B-school aan de Dennenlaan. In de gehouden ledenvergadering is thans besloten de Patrimonium schoolvereniging te ontbinden en de A-school, hoofd de heer Schilperoorl, in eigendom over te dragen aan de Kerderaad der Ned. Herv. Gemeente. Een nieuwe vereniging zal het beheer op zich nemen Van de voormalige B- school, dat een vrye christelijke school zal blijven. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft intussen de aan vraag voor de bouw van een Ned. Her vormde school in de omgeving van de Klaas Katerstraat ingetrokken. Deze school zal eveneens 'n vrije Christelij ke school worden. Door deze regeling zijn de bestaande moeilijkheden thans definitief opgelost. Politie-nieuws. Een kippenkoopman vervoerde in een jute zak een groot aantal kippen gewoon over het stuur van zijn rijwiel waardoor de dieren zwaar te lijden hadden. De politie greep in en verba Oneerlijke huishoudster. Een 81-jarige alleenwonende we duwnaar had sinds enkele weken een 23-jarige Mej. v. T. uit Maurik als huishoudster. Dezer dagen kwam hij tot de ontdekking, dat ei-- geld ont- vreerhd was uit zijn spaarpot. Van een en ander werd de politie op de hoogte gesteld, die al spoedig overging lot de arrestatie van deze huishoudster. Een volledige bekentenis harerzijds volgde al spoedig, waarna zij ter beschikking van de Officier van Justitie te Utrecht werd gesteld. Verkeersonderwijs. De politie is thans begonnen met haar verkeerslessen aan de schoolgaan de jeugd. In de Tekenschool is een grote maquette geplaatst, welke spe ciaal voor dit onderwijs is vervaar digd om aanschouwelijk onderwijs te geven. De lessen zijn toevertrouwd aan de Hoofdagent van Politie de heer Van Eykelenburg. Reeds is gebleken, dat de animo voor dit verkeersonder wijs zeer groot is, want verschillende ouders hebben reeds geïnformeerd of ook hun kinderen dit onderwijs kun nen volgen, terwijl ook de leerlingen van de Nijverheidsschool de wens te kennen hebben gegeven, de lessen te willen volgen. Verboden te roken. Het roken door schoolgaande jon gens neemt steeds grotere vormen aan. De Veenendaalse politie zal zich ook hiermede terdege gaan bemoeien en de drie jeugdige cigaretten-liefheb- bers, die deze week op de openbare weg parmantig van hun cigaret liepen te genieten, zagen zich eensklaps mee genomen door een politie-agent naar het bureau, waar zij strafregels moes ten schrijven. Onze jongens komen thuis. Naar men ons mededeelde zullen vermoedelijk met het troepentransport- schip „Kota Inlen" op 15 Maart a.s. uit Indonesië in Nederland terugkeren onze plaatsgenoten, de militairen: A. Harteman en D. Buitenhuis. Met het troepentransportschip „Vo- lendam" op 22 Maart de militairen A. v. d. Loosdrecht en A. Kuipers. In Geld. Veenendaal met de „Kota Inten" A. Geurtsen en A. Hardeman. Te Ede de militairen J. A. M. Ker sten en G. Hardeveld. Met de Volendam de militairen J. M. Scholte, W. v. Ojik, A. Rooseboom, C. J. Rijksen, B. Luttikhuizen en G. Smit. Te Ederveen: A. Diepeveen. Wij wensen hen allen een welkom thuis toe. Humanistisch Verbond. A.s. Zondag 12 Maart belegt het Hu manistisch Verbond zijn eerste Zon dagochtendbijeenkomst in Veenendaal. Dc heer H. J. J. Lips, hoofdbestuur der van het Humanistisch Verbond, zal op deze bijeenkomst spreken over „De noodzakelijkheid van het Moderne Humanisme". Na de inleiding, welke omlijst wordt door pianomuziek van Grieg en Chopin, is er ruime gelegen heid tot hel stellen van vragen. Ge tracht zal worden op deze bijeenkomst toi het oprichten van een Gemeenschap in Veenendaal over te gaan. De bijeen komst wordt gehouden in gebouw „De Samenwerking" en begint te 10 uur v.m. Overigens worden alle inlichtin gen verstrekt door de heer H. J. v. d. Woerd, Panhuis 66. terwijl aan dit adres uitgebreide lectuur over het Hu manisme is te verkrijgen. Filmavond. Gegeven door het Hoofdbestuur van de Vereniging tot Bev. der Bijenteelt in Nederland. Donderdagavond 2 Maart j.l. werd bij een matige belangslelling de film vertoond van ..50 Jaren Imkersbond". Deze film welke het eigendom is van cie Afd. Wageningen. is een kleuren film van bijzondere betekenis en heeft een grote belangstelling in het binnen en buitenland, door de natuurlijke op name van hel leven der bijen. De Afd. Veenendaal en Omstreken van de Ver. tol Bevordering der Bijenteelt in Ne derland heeft hiermede kunnen laten zien, hoe de bijen onmisbaar zijn voor de fruitbomen en bloemen. Zelfs de bijenmarkt te Veenendaal ontbrak niel op deze film, vele be kenden zagen wij op het doek verschij nen o.a. do heer Van Kessel, welke ook met dc andere betuurders van de Bijenvereniging, de Bijenteelt hoog houden. Jammer is het dat niet meer deren van deze prachtfilm, welke pLm. 2 uur duurde, hebben kunnen genie ten. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Hendrik van Schap pen, 26 jaar en Hendriks an de Weerd, 24 jaar. Getrouwd: Jan van Scherrtnburg, 21 jaar en Wilhelmina Johanna Maria Mater, 17 jaar; Dinant Mekking, 26 jaar en Jannie Martina Hofstede, 20 jaar; Jacobus van Capelle, 37 jaar en Willemina van de Voort, 38 jaar; Hen drik Geurtsen, 19 jaar en Antje Schoe- man, 19 jaar. Geboren: Gerritje Jamcre* Wïtryr" trr van E. de Kleuver en C. Muller; Ger- rit, z. van J. Sukkel en W. van Beek; Louwerensje, d. van A. C. van dei- Waal en M. Achterberg; Jan Chris- tiaan, z. van A. Hardeman en H. H. van Braak; Cornells, z. van T. Sukkel en A. M. Huibers; Andries Jan Staats, z. van S. A. Graver en R. M. van Beek; Hendrikje Adrians, d. van J. R. Langman en P. van Manen. Overleden: Jansje Johanna Hoog land, 65 jaar, echtgenote van G. Da- velaar: Hendrika Kroesbergen, 61 jaar, echtgenote van J van de Bovenkamp. Gevonden en verloren voorwerpen. De burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dat ten Ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug Ie bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: autoped; een paar dames glacé hand schoenen; vier portemonnaies; een bos sleutels aan een ring; licht blauwe meisjeswant; zwarte damessporibroek; een gele shawl; kinderwantje blauw wit; een paar glacé dameshandschoe nen; autobinnenband; zilveren arm band; een want; vulpen grijs gevlamd met rode strepen; aangevlogen een postduif 1949-225822; aangelopen een konijn (grijs). Dal als verloren aangegeven zijn: herènpolshorloge; een boilpen; een laagspanningssleulel; vier portemon naies; een vulpen en vulpotlood in étui; een zilveren schakelarmband; een blauwe alpinomuts; een dames polshorloge met bruinkoord bandje; een'halssnoer witte parels; een wollen dameshandschoen; zilveren halsketting met hanger en gele steen; bruine aete- tas; een donker rode boilpen; een he- renbril in groene doos; een paar glacé dameshandschoenen lng. Med VeenendaalHolland 51. Een technisch beter spelend Holland kreeg in een vriendschappelijke ont moeting legen Veenendaal een neder laag te incasseren van 51. In het Veeneiulaal-doel stond na lange tijd Dillen weer opgesteld, terwijl op de linksbuitenplaats G. J. Rebergen weer eens meespeelde. Het ontbrak de Vee nendaalse voorhoede deze middag niet aan schotvaardigheid. De Holland voorhoede bleef in dit opzicht ver ten achter, want qua spel had een gelijk spel de situatie beter weergegeven. Het eerste Veenendaai-doelpunt kwam na een kwartier spelen, nadat Holland voortdurend het spel geheel in handen had gehouden. Een snelle rush van linksbuiten Rebergen bracht hem voor het Holland doel en- met een magnifiek schot gaf hij Veenendaal de leiding. Opnieuw zagen wij een sterk aanval lend Holland elftal, goed combinerend, maar in de doelmond ontbrak de goede afwerking, waar Merlijn de gasten alle kans tot scoren ontnam. Het was ech ter opnieuw Veenendaal dat haar voor sprong verhoogde. Met twee verdedi gers op zijn huid rende midvoor Blei- enberg vanaf het middenveld naar het Holland doel. waar hij de overigens uitstekende doelverdediger geen schijn van kans gaf. Even voor rust bracht hij op dezelfde wijze de stand op 30. Na de rust kreeg de prima spelende Holland linksbuiten een scoringskans, toen de Veenendaalse verdediging even weifelde; waarvan hij een dankbaar gebruik maakte om althans de eer Ie redden. Een strafschop werd door Hol land keihard naastgeschoten. Aan de andere zijde keerde de paal een hard schot van Van de Broek. Davelaar had enkele minuten later meer succes, toen een door hem genomen vrije trap via de paal in een doelpunt werd omge zet. Midvoor Bleienberg voltrok de hattrick, door van nabij het vijfde Vee nendaalse doelpunt in de touwen te jagen. Het was voor beide partijen een leerzame en prettige wedstrijd, uitste kend door scheidsrechter Broekman geleid. Veenendaal-Junioren wonnen. Het Veenendaal Junioren A elftal speelde tegen R.V.W. Juniox*en (Ren- kum). De zeer goed combinerende voorhoede der Veenendalei's zorgde er voor, dat zes Veenendaalse doelpunten het gevolg van hun aanvallen waren, terwijl de goedsluitende vei'dediging aan RVW geen enkele scoringskans liet. 4 t-Heinhal«-<PiC;E.M.- 50. Veenendaal behield haar kampioens kans door hel bezoekende P.U.E.M. met een sprekende 5!0 nederlaag naar huis te zenden. In de eerste helft ging de strijd aardig tegen elkaar op, daar de gasten hel windvoordeel had den. Na een half uur spelen nam Vee nendaal echter de leiding en voordal hel rust" was, hadden de Veenendalers reeds een 20 vooi-sprong, terwijl twee andere doelpunten geannuleerd wer den. Na de rust bracht PUEM er weinig van terecht. Alleen de verdediging hield nog even stand, maar voordat een kwartier in de tweede helft ge speeld was, was de Veenendaalse voor sprong reeds tot 50 opgevoerd. Het pleit niet voor de schotvaardigheid van de Veenendalers, dat zij in het reste rende half uur geen enkel doelpunt meer konden fabriceren, terwij 1 zij toch voortdurend op de PUEM helft opereerde. De Utrechtse voorhoede faalde vol komen. Veenendaal 2 won haar thuiswed strijd tegen SSVU met 31. O.G.—MATJAN 2—3. Matjan heeft grote moeite gehad in Zeist om O.G. er onder te houden, want eerst in de laatste phase van de wedstrijd wist Matjan de overwinning en daardoor haar ongeslagen record veilig te stellen. Reeds in de eerste helft toonde de Matjan-vei'dediging zich wat zenuwachtig, hetgeen in de tweede helft nog erger bleek te zijn. Eerst na 30 minuten spelen wist G. v. d. Scheur met een hard schot aan zijn club de leiding te geven, toen hij al leen voor de O.G. doelverdediger kwam te staan. Heikamp zorgde er voor, dat hel met de rust reeds 20 voor Mat jan was. Na de rust ontketende de gast heren een waar offensief. Een prachtig doelpunt van hun rechtsbinnen was hun beloning. Uit een strafschop maak te de thuisclub een kwartier voor het einde gelijk. Tenslotte wist midvoor v. d. Scheur zijn club de overwinning te bezorgen, toen hij 10 minuten voor het einde met een listig tikje de O.G.- doelman omspeelde. C.J.V.ersDOVO 1—3. Dovo heeft het in Apeldoorn niet gemakkelijk gehad om een overwin ning Ie behalen. Eerst in het laatste kwartier werd de 10 achterstand, reeds voor de rust opgelopen, in een 31 vooi-sprong omgezet. En dat twee van de drie doelpunten gescoord wer den door spelers uit de halflinie, toont nu direct niet een grote schotvaai'dig- heid van de Dovo-voorhoede. Reeds direct na hol begin ontkwam het Dovo-doel tor nauwernood aan 'n doorboring. Wel beantwoordde Dovo dit snelle spel van dc gastheren, maar zij vónden de Apeldoornse verdedi ging paraat. Uit een goed genomen cor nerbal wisl C. Vos CJV'ers de leiding te geven en hel duurde tot 18 minuten na de rust, voordat Jean Kroesbergen de stand eerst op 11 kon brengen, nadat paal en lat reeds menig Dovo- doelpunt had voorkomen. Enkele ogenblikken later omspeelde do uitstekende linkshalf J. Klumpe- naar enkele spelers en zijn onver wachts schot bezorgde Dovo een 21 voorsprong. Vier minuten later maakte spil Hey aan alle onzekerheid een ein de door het deide doelpunt te scoren. Door de nedeiTagen van Be Quick en DVS 33 kwam Dovo door haar eigen overwinning vast op de derde plaats te staan. G V.V.V.—O.M.S. 3—1. GVVV behield haar kans op het kam pioenschap door het bezoekende OMS mei een 31 nederlaag naar huis te zenden. OMS kreeg het eerste gele genheid te doelpunten uit een vrije trap op de rand van' hel stiafschopge- bied. Nadat Knevel reeds enkele malen de OMS doelman op de proef had ge steld, kreeg v. d. Weerthof voor rust gelegenheid de gelijkmaker te scox-en. Na de rust was GVVV veel sterker en had al spoedig de leiding, toen een schol van Knevel via het been van de rechtsback in hel OMS-doel verdween. OMS trachtte door alles op alles te zetten een gelijk spel te bereiken, zo dat de GVVV verdediging haar handen vol kreeg. Een doelpunt van v. Harde veld na goed doorgeven van Gijsbert- sen zorgde er voor dat de overwinning voor de thuisclub bleef. lig. Med W.'S.V. Blauw Wit vergadert. De wandelsport vei'eniging Blauw Wit komt op Donderdag 16 Maart a.s. in hei gebouw van hel Leger des Heils. Fluitersstraat, in vergadei'ing bijeen. Een der punten van bespre king zal zijn het plannen maken voor wandeltochten in het a.s. voorjaar en de zomer. Tafeltennistoumooi om liet Kampioen schap van Veenendaal. Op Dinsdag 28 Maart a.s. en Zater dag 1 April wordt in het Oefenlokaal Hoogstraat het tafel-tennis tournooi om hel kampioenschap van Veenen daal gehouden, geoi'ganiseerd door de A.T.T.V. „CLIMAX". Gespeeld wordt in de volgende klas sen: Heren Klasse A en B; T)ames Klas se A. Dinsdagavond 28 Maart wordt begonnen met de voorronde van dit tournooi en Zaterdag 1 April a.s. om 2.30 uur worden de verdere wed strijden gespeeld, terwijl die avond om 7.30 uur de kwart, halve en eind- finale gespeeld zullen worden, waarna prijsuitreiking zal plaats vinden. Motorclub „Veenendaal" vergaderde. derde op de de 2750 m. in de tijd van 9.15 minuten, Van de Bovenkamp zevende in de tijd van 9.25 minu ien. Van de Heuvel kwam als 15e binnen. De Junioren A liepen een ma tige wedstrijd, de Junioren B brach ten het er beter af. B. van Viegen wist zich in de kopgroep te vestigen en werd tenslotte vijfde op dc 1100 m. Overigens een uitstekend begin van het nieuwe seizoen. I)e K.N.M.V. voorjaarsrit wordt verreden. Op 25 Maart a.s. wordt de KNMV voorjaarsrit verreden waarbij Veenen daal de Finish voor haar rekening krijgt. Ook enkele leden van de motor club V.M.C. nemen hieraan deel. De route vangt aan in Baam. I Onder voorzitterschap van de heer Van Son vergaderde Maandagavond de Motorclub „Veenendaal" in Hotel La Montagne. De secretaris memoreerde in zijn jaarverslag de goede prestaties, welke door de vereniging en door haar leden individueel in het afgelopen jaar be reikt werden. In de motorrit „Battle of Arnhem" behaalde de vereniging de teamprijs. De kampioensrit der K.N.M.V. werd door twee leden uit- gereden, in de „Soesterbergrit" legde Veenendaalse rijders beslag op de eer ste drie plaatsen bij de motoren en een tweede prijs bij de automobielen. Ook de penningmeester kon goede resultaten mededelen waardoor de kas versterkt werd. Nadat een kascommis- sie benoemd was, werd de heer M. Orvan als bestuurslid herkozen, ter wijl de heer B. Stomphorst na her stemming als nieuw bestuurslid weid aangewezen. De sportcommissie 1950 zal beslaan uit de heren' M. Slotboom, J. Jansen, W. Waayenberg, N. van de Haar Jr, H. Honders, A. van Dolderen en H. Schui- lenburg. De heer A. van Dolderen zal als matei'iaalcommissaris optreden. Voorts werd uitvoerig van gedach ten gewisseld over de organisatie van de „Coupe de la Montagne", weike op Zaterdag 29 April a.s. zal worden ver reden en die voor de eerste maal zal meetellen voor het kampioenschap van Nederland der K.N.M.V. Athletiek-successen Voor het. eerst in dit seizoen kwamen leden van de Veenendaalse athletiek- vereniging V.A.V. aan de finish, bij de athletiekwedstrijden te Heex-de. In de A.B.C. en D-klasse wisten de heren zich uitstekend te plaatsen en Henzen en van de Bovenkamp lever den fraaie prestaties. C. Henzen werd Nieuw leven iii het Grebbebos. In Ouwehands Dierenpark werd met enige spanning gewacht op de geboor te van jong leven. De spanning zat daarin, dal ongeveer tegelijkertijd uit breiding wei'd verwacht in het gezin van de bruine beren, in 3 leeuwenge zinnen en bij de ezels. Dit is wel toe vallig, want de draagtijd van deze die ren lopen nogal uiteen. Zo draagt de leeuw b.v. 3J/è maand, de bruine beer 7 maanden en de ezel ongeveer 1 jaar. Het berenpaar won de strijd met iwee weken voorsprong op het eerste lceuwénpaar. Vier dagen later kwam de ooievaar in het tweede leeuwenge zin en de dag daai'op bij het ezelpaar. Hoewel het ezeltje al, als het suffertje werd uitgemaakt omdat zij achteraan kwam, won zij het loch nog van het derde leeuwenpaar dat eerst heden middag aangifte deed van de geboorte van twee gezonde welpen. U zuil reeds vernomen hebben dat enkele welpjes" worden opgevoed door een hond, die hier de plaats van een nalatige moeder inneemt. Hoe 'I met de vanxniddag geboi'enen zal gaan moet nog worden afgewacht. Hel is best mogelijk dat nogmaals een beroep op de hondenwereld moet wor den gedaan om ook deze leeuwtjes in hel leven te houden. Welkom thuis. Met de Iroepentx-ansportschepen „Ko ta Inlen" en „Volendam" komen de volgende Rhenense militairen naar huis: W. v. Zanten. W. P. H. Hoolhorst, E. van Manen, J. van Dijk, G. van Baa- ren, J. van Dijk, J. M. P. van Dijk, W. Wiggemansen, C. F. A. Knegjens, G. Kooistx a, J. C. Schuilenburg, O. Meij er. De passagierslijsten van beide sche pen liggen ter gemeente secretarie (al gemene zaken) ter inzage. liMt Tan re nawen? Mijnhardt's Zen uwtabletten helpen U er overheen. Ing. Med. Aanrijding was onvermijdelijk. Zondagmiddag omstreeks Iwaalf uur vond op Vreewijk nabij de viersprong een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. De ene wagen kwam uit de Acacialaan en de andere reed de Nieuwe Veenendaalsevveg omhoog. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide wagens liepen materiële schade op. Jubileum. Woensdag 15 Maart hoopt de heer J. Vos de dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaar geleden in dienst trad bij de firma L. van Wijngaai'den Zonen's Tapijten- en Mattenfabriek alhier. Niwin's laatste actie. Zaterdagmiddag stond in het teken van de oliebol. De Niwin besloot haar acties met een oliebollendag. Met on geveer vijftig vrijwilligers o.a. ook de leden van R.A.V. wei'd de stad „be- werkt". Het resultaat was, dat er bijna 6000 oliebollen werden verkocht. VoorwaartsOdin 13. In Utrecht speelde Voorwaarts tegen Odin een wedstrijd, die in een over winning voor de xood-witten had kun nen eindigen, als slechts een tiende van alle kansen was benut. De nieuwe mid-half E. v. d. Ooster kamp voldeed uitstekend en gaf later eveneens blijk ook in dc voorhoede zijn weg wel te kunnen vinden. Vijf minuten voor het einde was de stand nog 11 gelijk, doch in de aller laatste ogenblikken wisten de Utrech- tenaren nog tweemaal te scoren met voor Doelman Drost onhoudbare bal len. 13. Pracht sortering Hoofdstr. 91 Tel. 584 (lng. Med.)

De Vallei | 1950 | | pagina 2