Bericht usn inzet DeValleiUuibiad Mem doel eerkopen VjeMtvxcLaal Bezorger Rhenen Bij voorjaarsbeurt HOOFDPIJN! <- VAaaq, en Aanfra-cL DIVERSEN Nette Juffrouw FLINK DAGMEISJE „De Veenzangers" gaven concert. Het mannenkoor „De Veenzangers" heeft aan de zangliefhebbers Maan dagavond in Eltheto gelegenheid ge geven hun hart op te halen. De avond was vol vocale afwisseling, want na een klassiek programma van het man nenkoor zelf, volgde de heldere zang stemmen van het Veenzangers kna penkoor en de fijne stemmen van het Veenendaalse meisjeskoor. Bovendien zorgde een blaas ensemble van „Cae- cilia" voor een uitstekend instrumen tale begeleiding bij het Hallelujakoor en de Cantate „Ons Veenendaal". Het geheel bewees, dat een uitstekende leermeester als Gijs van Zanten de respectievelijke koren tot grote hoogte weet op te voeren. Burgemeester Bakker opende deze avond met woorden van dank en waar dering voor „De Veenzangers" en wek te alle Veenendalers op deze vereni ging te steunen. Ook bracht burge meester dank aan Gijs van Zanten voor het vele werk dat hij voor Veenendaal op cultureel gebied gedaan heeft en nog doet. Voor de belangstellenden laten wij hieronder de Cantate van „Ons Vee nendaal" nog volgen, de tekst is van de heer H. Thijs en werd gecompo neerd door Gijs van Zanten. Een kleine strook door and'ren afgestaan, Wat veen, wat water en wat zand, Daar ergen achteraan, Zo was eens ons geboorte land. Wat schapen en wat turven, De bodem arm en schraal, Maar mensen, die wat durven. Zo was ons Veenendaal. Die grond, de bakermat van ons geslacht, Waar huizen en fabrieken staan. Daar bruist de levenskracht. Die 't hart van werklust luid doet slaan. Fabrieken, magazijnen, „Vooruit" is 't ideaal, Waar ook de durf moog kwijnen. Maar nooit in Veenendaal. Vooruit tot groter bloei en bloe gebracht, Door werk met ijver lust en vlijt, Pak aan met frisse kracht Durf mee te lopen met je tijd. Laat handel blijven, groeien, „Vooruit" luidt onze taal, De industrie moet bloeien, Tot heil van Veenendaal. Met irissè durt, al neen ons scïflfc geen roer, Toch vaart het altijd stevig door, Zoals 't nu reeds vier eeuwen voer, En daarbij nooit zijn koers verloor, Grijp krachtig vast de touwen, Pak aan de vuist van staal. Wij blijven ons vertrouwen Aan 't schip van Veenendaal. Wij varen voort de toekomst tegemoet; Die nog voor ons verborgen ligt, God make alles voor ons boed. En geve in die toekomst licht. Hij schenke ons Zijn zegen. Zo smeken w'allemaal. Hij leid'ons op Zijn wegen. Hij hoede Veenendaal. Feestavond De Algemene Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbond Afd. Veenen daal hield vorige week Donderdag avond in hel „Luxor" theater een feestavond. De grote zaal was geheel bezet, toen voorzitter Van Dijk de avond opende en allen opwekte om de afdeling Veenendaal te versterken. Hoofdbestuurder G. H. Gorter wierp een terugblik op de tijd, toen de pio niers van de Bond op zolderkamertjes en bij olielampjes werkten en de ver houdingen zoals zij thans waren. In zijn propaganda speech bleek verder, dat er in Nederland 3100 werklozen zijn in de tabaksindustrie. Veenendaal maakte hier een zeer gering percen tage van uit. De avond werd verder gevuld door het Gezelschap Charles Aerts. De zang van Aerts en Elly Rexon sloeg in, ter wijl Sylvain Poons met zijn grappen eveneens succes boekte. De veelzijdige Cas Rus had met zijn instrumenten de zaal al spoedig tot meezingen ge bracht. Het geheel was een uitstekend ge slaagde avond. Het adres van onze bezorger in Rhenen is Dennenweg 15 Berichten voor het Bureau van ..De Vallei" kunnen hier be- zo gd worden. Politieberichten. Een wielrijder veranderde deze wec-k plotseling van richting, waar door hij door een passerende luxe auto gegrepen werd. Het rijwiel werd vernield, doch de man kwam met de schrik vrij. In verband met zijn hoge leeftijd, ging de politie niet tot een proces-verbaal over. Verschillende personen werden be keurd wegens het roken in autobus sen, terwijl een 15-tal personen we gens diverse verkeersovertredingen „op de bon" gingen. Enige automobilisten gingen met te grote snelheid door de kom van de gemeente, waarvoor proces-verbaal volgde. Een tweetal vrachtauto-chauf feurs bleken hun werkboekje niet in orde te hebben. Verschillende opge schoten jongens moesten wegens ver nieling van de plantsoenen strafwerk op het politiebureau maken. Mishandeling berecht. De Utr. Rechtbank veroordeelde Dinsdag de 45-jarige schilderspatroon G. J. V. alhier wegens mishandeling van zijn neef J. V. tot 6 maanden geheel voorwaardelijke gevangenisstraf plus een schadevergoeding van f 33.aan het slachtoffer. van het huis hebben de handen veel te lijden. Hamea-Gelei maakt ze weer zacht als zijde, gaaf en blank. Ing. Med. Modeshow. Op 14 Maart j.l. was door de firma C. Diepeveen, Hoofdstraat alhier in het gebouw „Eltheto" een modeshow georganiseerd, teneinde de dames in de gelegenheid te stellen de nieuwe modellen voor het a.s. zomer seizoen meer van nabij te bewonde ren. Een keurcollectie van mantels, man- telcostuums, japonnen voor ochtend, middag en avond met bijpassende schoenen, hoeden en tassen werd aan de belangstellende dames getoond door een aantal lieftallige mannequins. Onder het genot van een zeer uit gebreide thé-complet kregen belang stellenden gelegenheid het getoonde op kwaliteit, kleur en dessin te onder zoeken. Voor deze show bestond grote be langstelling. Des middags telden wij 1.70dames terwijl dj?s 220 dames de zaal vulden. Een pick-up-installatie zorgde voor muzikale begeleiding. De kleding was afkomstig van het dames- en herenkledingbedrijf van de firma C. Diepeveen, de hoeden van Maison Riek de Jong, schoenen van de firma B. Versteeg en tassen van de firma Hendriks. De verzorging van het thé-complet was door de firma Diepeveen opge dragen aan Huize Schuuring alhier. De firma Diepeveen heeft door de organisatie van deze show het winke lend publiek een grote dienst bewezen, vooral, omdat nu eens niet, zoals ge bruikelijk. alleen goederen vertoond werden, die voor de doorsnee-beurs toch niet te bekostigen zijn, maar om dat hier werkelijk kleding vertoond werd, die voor een redelijke prijs te bemachtigen is. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Johannes Bos, 26 jaar en Neeltje Johanna Versteeg 25 jaar; Jan van de Pest 28 jaar en Geurtje de Bruin 26 jaar; Mattheus Gaasbeek 24 jaar en Cornelia Maria Johanna Fra terman 25 jaar; Willem van den Bosch 30 jaar en Hendrika Cornelia Kool 25 jaar. Getrouwd: Jan Gaasbeek 29 jaar en Antje van Kooten 20 jaar Willem Lep pers 34 jaar en Christine Koen 36 jaar; Sieger Scholten 26 jaar en Gerritje Diepeveen 25 jaar. Geboren: Aletta Elisabeth Hendrika d. van Jan van den Berg en van Ever- dina de Ruiter; Rijk, z. van Olto Hen- drikus Pitlo en van Cornelia van Bur- ken; Frans, z. van Frans Leeman en van Mijntje Dirkje Groeneveld; Wou ter, z. van Jacobus van der Sluis en Hendrika de Kruiff. Overleden: geen. ?xaBïï 55S5S5. nis halttfurbci' Gevonden en verloren voorwerpen. De burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dal ten Ge meentehuize, Hoofdstraat 34, terug te bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: een wollen want rood met wit; dames kous; een want; boodschappentas van touw; boilpen (zwart); vulpotlood groen gevlamd met zwarte dop: twee portemonnaies; een vulpen; een paar glacé herenhandschoenen; padvinders- riem; dames glacé handschoen; een shawl; een knipmes; kinderhand schoentje; sleutel aan een plankje; twee getuigschriften. Dat als verloren zijn aangegeven: een paar glacé herenhandschoenen: bankbiljet van f25,-: autoped (rood); bruine want; dames armband horloge; antoped (blauw); rood gevlamde vul pen; witte dames portemonnaie; een leerboek A. M. Polderman; drie porte monnaies; bankbiljet van f 50; zilveren dasspeld. Veenendaal, 15 Maart 1950. Dc Burgemeester voornoemd, A. BAKKER. De jaarlijkse personeelsavonden van de N V. Kon. Veenendaalse Sajet- en Vijfschachtfabriek v.h. Wed. D. S. van Schuppen Zoon. Op 14, 15 en 16 Maart j.l. vond in het Luxor theater de jaarlijkse per soneelsavonden plaats van bovenge noemd bedrijf, in Veenendaal meer be kend onder de naam D.S. De personeelchef van de N.V., de heer W. F. Harmsen, heette in zijn openingswoord o.a. dc directie van de N.V., de commissaris Mevr. Van Eys- den-Leinweber, het voltallige college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Veenendaal en de jubi larissen, die dit jaar 25, 40 of 50 jaar bij het bedrijf werkzaam waren, als eregasten op de eerste avond, harte lijk welkom. Verder betoogde spreker, dat deze amusements-avonden voor het personeel, evenals het jaarlijkse fabrieksreisje, niet zonder meer als amusement bedoeld waren. De diepere zin hiervan is, dat het personeel bui ten de fabriek elkaar eens wat beter leerde kennen, zodat men zich op de duur als één groot gezin zou gaan voelen, waarvan de leden niet tegen over elkaar staan, maar naast elkaar. Nadat het muziekgezelschap „D.S." onder leiding van de heer Ferd. de Goey in vlot tempo een goed verzorgd programma ten gehore had gebracht, kreeg één der directeuren van de N.V., de heer Mr F. J. Callenbach, het woord. Spreker was ook dit jaar zeer tevreden over de gang van zaken in het bedrijf, en dankte het personeel, hun medewerking en ijver. De concurrentiestrijd met België, die spreker vorig jaar al voorzien had, was inderdaad een feit geworden. Dit land voert nu in Benelux-verband wollen garens in Nederland in. D.S. slaat echter zeker geen slecht figuur cn bij volledige krachtsinspanning van het gezamenlijk personeel zag spreker de toekomst zeker niet donker in. Vervolgens sprak Mr Callenbach de verschillende jubilarissen, t.w. 50 jaar: R. Gijsbertsen en C. van Dijk; 40 jaar: C. v. d. Dikkenberg, H. van de Boven- kamp, G. Schoonderbeek en Mej. H. van Doorn; 25 jaar: C. Roor en W. Davelaar, in hartelijke bewoordingen toe, en dankte ieder persoonlijk voor de langdurige trouw en ijver, waar mede ieder het bedrijf had gediend. Vervolgens reikte hij aan elke jubila ris de gebruikelijke enveloppe met in houd uit. De burgemeester van Veenendaal, de heer A. Bakker, die namens de ge meente de jubilarissen huldigde, deed uitkomen, dat het niet alleen voor het personeel zelf van belang was dat hel met het bedrijf goed ging, maar ook voor de gehele Veenendaalse gemeen schap. De verhoudingen bij „D.S." moesten wel goed zijn, anders hadden de jubilarissen er niet zo lang ge werkt. Hij wenste niet alleen de jubi larissen en hun familie geluk, maar ook de directie en de hele D.S.-ge meenschap. Hij stelde tenslotte de ju bilarissen wegens plichtsbetrachting aan het jongere personeel ten voor beeld. Hierna werd er een hersengymnas- tiek-wedstrijd gehouden tussen een damesploeg van het kantoor en een herenploeg van het laboratorium on der leiding van de heren Dr Mulder en Drs Knol. De deelnemers werden onder grote hilariteit van dc aanwezigen uil dc /aal gehaald! De dames werden dooi de heren verslagen met 15V27. Tenslotte voerde de herboren toneel club onder de deskundige regie van de heer Hanns Berk het blijspel in drie bedrijven ,,'n Wespennest" op. Zeer verheugend was het. dal in de leden van de nieuwe toneelclub het kantoor on de fabriek elkaar gevonden hadden cn eendrachtig het stuk hadden inge studeerd en opvoerden. We overdrijven niet, dal hel „Wespennest" een dave rend succes geworden is! Goed was te zien. wat voortreffelijke regie bij amateurs vermag. Iedereen leefde mee met de dolle verwikkelingen en amu seerde zich kostelijk. De voorzitter van de fabriekscom- missie, de heer A. v. d. Weerd. bracht dc jubilarissen zijn collegiale geluk wensen over, dankte de directie voor de aangeboden avond cn zegde deze dc volle medewerking van het personeel in de toekomst toe. SPROETEN^ komen vroeg in 't voorjaar Koop tijdig SPRUTOL Ing. Med PAARDENSPORT Programmawijziging Zuid-Veluwse Jachtvereniging. Op Zaterdag 18 Maart zou volgens het Rijprogramma een terreinwed- slrijd georganiseerd worden. Daar op dezelfde dag echter in Den Haag een belangrijke hippische gebeurtenis plaats vindt, waar wellicht leden onzer vereniging heen willen gaan, komt het gewenst voor. onze wedstrijd uit te stellen. Voorlopig is voor deze wedstrijd nu de datum 22 April gereserveerd, welke echter nog niet definiitef is. Wel zal op Zaterdag 18 Maart een terreinrit gereden worden vanuit Zuid- Ginkel o.l.v. Mevr. N. v. Straten van Nes. Precies 2 uur zal gestart worden voor een flinke rit over de mooie Veluwe. Deelnemers kunnen zich tot Don derdag 16 Maart opgeven bij de se cretaris. 31 .Maart en 1 April Ruiterfeest in Twenthe. Onze Jachtvereniging ontving een uitnodiging tot het afvaardigen van een zo groot mogelijk aantal ruiters op het door de Twentse Jachtvereniging te organiseren Ruiterfeest ter ere van haar 25-jarig bestaan. Ook het bestuur stelt er prijs op, dat de Z.V.J. hier krachtig verlegen- i£d jp.al -Tijn. dïiffl» de s-smpngp- stelde wedstrijd, die verreden zal worden, tevens geldt als ontmoeting in regionaal verband. Vooral op deze wedstrijd zullen die ruiters geselec teerd worden, die voor vertegenwoor diging op de kampioenschappen moe ten afgevaardigd. Door het bestuur is als lid aangeno men de heer G. M. Rector, Kerkewijk 201, Veenendaal. Geslaagd. De heer G. J. Stappembelt, alhier slaagde aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor het candidaats examen Rechten. INGEZONDEN. Het V.G.L.O. Sinds 1 Januari 1950 is de leerplicht wet verlengd tot 8 jaar. Welke ge volgen heeft dit? Ieder kind moet het 6e leerjaar van een lagere school doorlopen. Daarna zal het kind nog 2 jaar op een school moeten zijn, hetzij op een Mulo, HBS, ABS, Huishoudschool, enz., hetzij op een VGLO school, d.i. een school voor Voortgezel Gewoon Lager Onderwijs. Hel ideaal is, een aparte lagere school voor het 7e en 8e leerjaar. In dien deze er nog niet is, wordt dit onderwijs gegeven aan de lagere school in de 7e en 8e klasse. Over dit VGLO sprak op een Afde lingsvergadering (Afd. Ede) van de Ver. van Chr. Ond. enz. in de „Ko renbeurs" alhier dhr Jouwsma, H.B.- lid en Hoofd van een Chr. school te Enschede. Spreker toonde zich een goed inge wijde van het VGLO en zette in een leerzaam betoog uiteen, wat de moge lijkheden van het VGLO zijn. Dit onderwijs is geheel afgestemd op hel volle leven, op de maatschappij. In de meisjesklassen wordt veel tijd besteed aan Huishoudelijk werk, en aan naaien, bij dc jongens is het o.a. handenarbeid, dat een voorname plaats inneemt. Deze klassen (VGLO) geven dus geen herhaling van de stof van de ge wone lagere school. Ook zal een VGLO school aparte lokalen hebben voor koken, enz. Bij de discussie bracht dhr Van Os, hoofd van een VGLO school te Rhenen o.a. naar voren, hoe enthousiast ouders cn leerlingen zijn over het VGLO on derwijs. Ook de Inspecteur van l.o. Inspectie Amersfoort, dhr. Lindemann, en de Directrice van de Landbouwhuishoud- school Mej. Aalderink namen aan de bespreking deel. Dhr. Jouwsma liet duidelijk uitko men, dat er geen concurrentie gezien moet worden tussen de Huishoudschool en de VGLO school, integendeel, sa menwerking! Door de Voorzitter, dhr. Verheul uit Ede, in wiens handen de leiding van deze avond ook ditmaal veilig was, werd nog opgemerkt, dat meer leden van de Unie en Bestuursleden van Chr. scholen (een enkele was er!) deze leerzame cn nuttige vergadering hadden moeten bijwonen. (Veel hoof den van Chr. scholen, en onderwij zers (essen) uit Venendaal en Ede wa ren aanwezig.) Immers: In het belang van onze jeugd zal er een VGLO school moeten worden opgericht- in Ede en Veenendaal en volgens dhr. J. zijn de omstandigheden zeer gun stig, om hier lol stichting van zo'n school te komen. W. J. R. Onze jongens komen thuis Naar men ons mededeelde zuilen ver moedelijk op 24 Maart met het troepen transportschip »De Waterman« uit Ind. in Nederland teiugkeren de militairen: M. v. d. Berg en R. Leenheer. Met het troepentransportschip ..Georgic" vermoedelijk op 27 Maart de militairen A.v.Viegen, G. J. v. Kooten en C Middel hoven. Te Geld.-Veenendaal met de „Georgic" T. Ariesen en C. v. Ekris. Te Ede met ..De Waterman" M. Dokter, H. J. W. Gebbink, J. v. Maanen, A. v. Nooijen, C, A. L, Zeldenrust, A. C. J. v. Krieken. A. Slot en M. Melissen. Met de „Georgic" G. M. v. Beek en W. v. d. Top. Wij wensen hen allen een welkom thuis. Ing. Med. Snelle berechting. Voor de Politie-rechter te Arnhem stond Vrijdagmorgen terecht de 23- jarige huishoudster Mej. v. T. uit Mau- rik, die bij de 80-jarige van S. te Vee nendaal huishoudster was en Maandag j.l. een bedrag van f 200,- uit de spaar pot ontvreemd had. Voor dit geld had zij diezelfde dag nog haar garderobe aanzienlijk uitgebreid, zodat zij bij haar arrestatie van Dinsdag j.l. nog slechts enkele guldens in haar bezit had. Uit het onderzoek was gebleken, dat zij reeds driemaal voor ditzelfde feit veroordeeld was, zodat de Officier van Justitie een gevangenisstraf van 4 maanden eiste. De Politierechter wees onmiddellijk vonnis en veroor deelde haar conform deze eis tot vier maanden gevangenisstraf. VeenendaalVitesse. Veenendaal speelt a.s. Zondag Ie half drie op haar terrein aan de Berg weg de laatste wedstrijd in dit sei zoen tegen het Arnhemse Vitesse. Vi tesse kan door een gelijk spel zich kampioen noemen van de tweede klas se Afd. C. en daardoor opnieuw pro beren het verloren terrein in de eer ste klasse te heroveren. Zou Vitesse verliezen en TEC haar wedstrijd tegen Ede weten te winnen, dan zal een beslissingswedstrijd lus sen deze twee elftallen nodig zijn. En Vitesse heeft nog niet gewonnen in Veenendaal. Het Veenendaal-elftal komt er in de laatste wedstrijden steeds beter in en men kan gevoege lijk aannemen, dat de spelers stuk voor stuk alles in het werk zullen stellen om Vitesse mol lege .handep naar huis te zenden. En daar Vitesse zeker alles in het werk zal stellen om het niet tot een beslissingswedstrijd te laten komen, kan een zeer span nende strijd verwacht worden. De belangstelling voor deze wed strijd is uit de aard der zaak- zeer groot. In Veenendaal-kringen' ver wacht men minstens 10.000 bezoekers, een aantal dat nog nimmer bereikt is. Maar als men weet, dat in Arnhem alleen reeds 6000 kaarten in voorver koop zijn, dan zal het aantal bezoe kers wel niet ver van dit aantal af zijn. Veenendaal speelt a.s. Zondag in de volgende samenstelling: Doel: A. Dillen; achter: Joh. Bleyen- berg en A. van Soest; midden: C. Heemsbergen. J. Merlijn (aanv.) en R. G. Hey; voor: C. v. d. Broek, E. Davelaar, W. Bleyenberg, A. Reber- gen en G. J. Rebergen. Als scheidsrechter fungeert de heer Crabbenman uit Amsterdam. Voor de aanvang van deze wedstrijd zal in de kleedkamer officieel afscheid genomen worden van de oud-aanvoer der A. Noortman. Voorts zal men trachten voor de aan vang van de wedstrijd een voorwed strijd te spelen tussen jeugdelftallen van Veenendaal en Vitesse. ■«S Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Ing. Med. GelriaVeenendaal 12. Veenendaal heeft zich weer van de onderste plaats weten los te maken door de wedstrijd te Velp tegen Gelria met 1 doelpunt verschil te winnen, waardoor de Velpenaren voorlopig weer de onderste plaats bezetten. Vee nendaal heeft voortdurend het beste spel vertoond en de score had zeker hoger moeten zijn. Dat deze niet hoger was, kan eendeels toegeschreven wor den aan midvoor Bleienberg, die deze middag erg teleurstelde en anderzijds aan de hechte Gelria-verdediging, het sterkste deel van hun elftal. Direct na het beginsignaal begon Veenendaal met een serie aanvallen. Een onverwachte uitval van Gelria. nadat 15 min. gespeeld was, leverde succes op, toen een vrij ongevaarlijk schot van hun linksbinnen plotseling door de paal van richting veranderde en voor de ogen van de onthutste Dil len in het Veenendaal doel verdween. Dit doelpunt verontrustte de VeenëiL dalers echter geenszins en onver moeid bleven zij de Gelria-veste be stoken. Eerst enkele minuten voor rust, eveneens op vrij fortuinlijke wijze, kwam Veenendaal aan de gelijkmaker. Rebergen Jr. had een zacht schot op het Gelria doel gelost dat doelman Van Doorn gemakkelijk dacht te vangen. Een steentje veranderde echter de richting van de bal en over de handen heen van de doelman verdween de bal in het Gelria-doel. In de tweede helft bleef Veenendaal domineren. Gesteund door de in uit stekende vorm zijnde middenlinie, waarvan R. Hey de uitblinker was, werd de voorhoede voortdurend ge stuwd. Voor doel maakte het binnen- trio er niet veel van. De Veenendalers hadden overigens pech, want schoten van Davelaar, Van de Broek en Bleien berg gingen juist naast en enkele ma len voorkwam de paal erger onheil voor Gelria. Zie vervolg bijblad Notaris P. W. MARIS te Veenen daal bericht dat zijn ingezet De helft Dubbele Woning met Schuurtje. De Savornin Lohman- straat 136, groot ong. 2.71 A op f 4075.— De helft Dubbele Woning met Schuurtje. De Savornin Lobman- straat 138. groot ong. 2,71 A op f4275.— De kosten veiling voor ver koper, behalve de inzetpremie. De toeslag blijft bepaald op Woensdag 22 Maait 1950 des avonds 7 uur in Hotel »De Korenbeurs«. Bezich'iging Dinsdag voor de toeslag van 2 tot 5 uur. Voor schoonmaak artikelen Uw keuze doen uit een ruime sortering Bij »JORO BAZAR« Zandstr. 70 - Telefoon 248 In verband met verplich te herbebossing onder toezicht van het Staats- boschbeheer is het terrein »DE HEUVELTJES in de Hondzenelleboog niet voor publiek toe gankelijk. De Opzichter: T, ROBBERTSEN Wat op te ruimen of wat nodig? j Van ouds bekende adres voor prima meubilair, goederen is M. Vlastuin, N.weg 60, V'daal.1 Te koop groot koper fornuis Parallelweg 49. Te koop goed onderhouden kinderwagen, Parallelweg 22a. 1 Wooingruil Utrecht-Veenendaal Verschillende adressen aanw. Inlichtingen H. Achterberg, Weteringstraat 3, Woerden. Gevraagd tegen half April on- gemeubileerde Zit - Slaapkamer zonder pension met verwarming, door Lerares huishoudschool. Br. Mej. A. Slomp, p a Chr. Huishoudschool. Veenendaal. Partij eetaardappelen te koop bijJ. Jochemsen »Selder« C 89b. Scherpenzeel Woningruil Aar.geb. alleenst. huis. met plm. 300 roede grond voor arbeiderswoning. Beiden te Veenendaal. Br. onder nr. 484 bur. v.d, blad. Te koopz.g.a.n. Wit Emaille Keukenfornuis. Ook te ruilen :egen Wasfornuis. Smitsstr. 3 l Te koop American Huisorgel j(Joh. de Heer) In prima staat. Adres: Emmalaan 98. I Te koep een nieuw zuiver zil ver lepelstel met koraalrand. 6 grote .lepels en vorken, 1 groentenlepel. 1 aardappel lepel. 1 soeplepel, 1 juslepel. Br. onder no- 483 bur. v.d. bl. Te koop beste zeug 2e worp uitgeteld. G. v. d. Haar, Dijk- straat 64. »Tokc«. Gevraagd: een net dagmeisje van 8.30 tot 4 uur. Zondags vrij. Adres: Bergweg 37. Voor terstond gevraagd flinke knecht voor melk vervoer enz. Rijbewijs niet vereist bij Joh. Appeldoorn Cverberg D 62 A Veenendaal Bouwterrein te KoopGroot ongeveer 1000 M-, gelegen bij de watertoren. Kanaalweg, Veenendaal. Grond is bouwrijp met putten, riolen, en fundament voorschuur plm. 8x8. Hier kunt U voordelig bouwen. Hekwerk enz. is nog aanwezig. Heeft een dubbel huis op gestaan, met verharde inrit naar pakhuis. Nadere inlichtingen Cuneraweg 401, Tel. 640, Veenendaal. Te koop2 dek rijpe geld- zeugen. W. v. Laar Grindw. 19 Achterberg. Net meisje gevraagd voor 3 morgens in de week. Mevr. v. d, Wal. Dennenl. 13. V'daal. Even ee i briefkaart en v ij komen bij U aan huis. N. van Leeuwen Davidstraat 7 Oude verbleekte portretten ma ken wij weer als nieuw. Portret- spedalist De Smalen Kortegracht 6, Amersfoort, Te!. 3536 Voor le en 2e hyp, in sommige gevallen ook los geld, verzeke ringen en taxaties naar Fa. Mulder en Zn. Kerkewijk 193 Lentetijd-Caxbolineumtijd Wederom verkrijgbaar „Ten- kool", groene kleur carbolineum Geeft niet af gegarandeerd kleurecht. Tevens prima bruine carbolineum verkrijgbaar bij Jan Kool, Holleweg D 120, Veenendaal, Tel. 566 In geen tien jaar zag U zo'n mooie collectie van eerste kwa liteit horloges, klokken en wekkers als thans weer bij de Wilde. Horlogerie, Hoogstraat 8 Veenendaal. Te koop aang'b. droog kachel hout a f 1.50 per mudzak bij af name van 5 zakken gratis thuis bezorgd. Jan Kool Holleweg D120 Telefoon 566. Laat Uw m nchesterbroek of bl. kiel maken bij N. van Leeuwen. Davidstraat 7 Laat Uw bedstel nu op knappen bij N. v. Leeuwen. Davidstr. 7 Hout. Hout! Wïj leveren U Palen, Bonenhout, Erwtenhout, Carbolineum, Koolteer, Planken, Schotten. Regels. Goedkoop hout voor duiven en kippenhokken. Alle soorten Dakpannen Palen en Bonenhout is zwaar en zo recht als een kaars. Billijk in prijs. Ook thuis te bezorgen. Bart van Essen, Nieuweweg, Veenendaal Gevraagd voor onze Lunchroom bij voorkeur met ser veren bekend v.g.g.v. Huize Schuuring Voor POOTAARDAPPELEN naar het oudste en vertrouwd ste adres C. HOP Achter kerkstraat 83 naast de Eierhal Erkend handelaar Tevens prima consumptieaard appelen a f. 8.- per mud. HAAST U! SPOTPRIJZEN Zo juist ontvangen Lederen Portemonnaies DAMES F 1.3Ó HEREN F 1.98 »Joro Bazar«, Zandstr. 70, Telefoon 248. GEVRAAGD Wegens ziekte der tegen woordige Zaterdagmiddag en Zondag vrij bij W. J. v. Stempvoort, Hoofd straat 71 - Veenendaal.

De Vallei | 1950 | | pagina 2