bied De Vallei Vrijdag 24 Maart No. 12 r% Veenendaal geeft I .E.C. opnieuw kampioenskansen ïZhenett Wim Bleijenberg in topvorm MIJNHARPTJE5: DE CACHET, Het aloude Arnhemse Vitesse, dat slechls 1 enkel puntje nodig had, om de competitie te eindigen als kampioen van de tweede klasse C. is er in Vee nendaal niet in geslaagd de kampioens- viag te hijsen. Zij vond een Veenen daal-elftal tegenover zich, dat tech nisch en tactisch deze middag de meer dere was, dat bovendien het morele overwicht had van niets meer te ver liezen te hebben. Veenendaal heeft ge durende de gehele wedstrijd haar spel aan Vitesse opgedrongen en de Vee- nendaalse zege is ook geen enkel ogen blik in gevaar geweest. En zeker zal er geen enkele van de ruim 11.000 toe schouwers die deze middag het Vee- nendaal-terrein omzoomden, begrepen hebben hoe een dergelijk Veenendaal, dat notabene degradatie-wedstrijden zal moeten spelen, met een kampio^ns- candidaat speelde, als ware zij het zel ve, die kampioens-adspiraties had. Bovendien vertoonde midvoor Blei- enberg deze middag een topvorm, dat de toch heus niet slechte Vitesse-ver- dediging, waarin zich mannen als Her berts en Albers bevinden, de haren ten berge deed rijzen. De vier Veenen- daalse doelpunten waren dan ook al len van hem afkomstig. Het geraffi neerde samenspel tussen Bleienberg en Davelaar was een lust voor de ogen. TEC heeft intussen haar kampioens kans weer teruggekregen door deze nederlaag van Vitesse en Vitesse zal in de komende beslissingswedstrijd wel uit een geheel ander vaatje moeten tappen, wil zij de kampioensvlag kun nen hijsen. Het spelvcrloop. Vanaf de aftrap flitste de Vitesse voorhoede reeds op het Veenendaal- doel af, waar Dillen reeds direct een hard schot van Faber onschadelijk moet maken. Veenendaal maakte zich al spoedig van deze druk los. Wirr- Bleienberg dringt onmiddellijk reeds mi op het middenveld wederom de bal te pakken. Op onnavolgbare wijze pas seert hij in zijn eentje de gehele Vi tesse middenlinic en achterhoede en voordat doelman Iking zich kan reali seren wat er zal geschieden, is de bal reeds langs hem gegaan. Dit doelpunt inspireert de Veenendalers zichtbaar. Aanval op aanval golft op 't Arnhem se doel. Steeds opnieuw blijkt Bleien- berg een gevaar voor het Vitesse doel. In deze periode is het overwicht van Veenendaal zo groot, dat er klasse-ver- schil aanwezig is. Doelpunten blijven voorlopig uit, maar 5 minuten voor de rust maakt Bleienberg handig gebruik van een grandioos missen van Hen driks en het tweede Veenendaalse doelpunt is er een gevolg van. De en kele minuten voor rust geeft een klei ne opleving van Vitesse te zien, maar alleen een keihard schot van linksbin nen Meeuwsen was het enige gevgar voor Veenendaal. Dorpmans gescoord. Vitesse gooit nu alles op de aanval.' B g* Kf Jk T1Y? WB 43 Het gehele elftal trekt mee naar voren, Jt zelfs back Albers drong tot ver over' de middenlijn op. Het spel was echter te zenuwachtig en te geforceerd, waarmede de Veenendalers uitstekend raad wisten en dit zelfs op gevoelige wijze afstraften. Want wanneer Blei enberg door breekt, is het voor hem weinig moeite Iking te verschalken en de stand reeds op 4—1 te brengen. Het is nu Vitesse dat geheel over speeld wordt. De Veenendaalse mid denlinie stuwt steeds maar weer op nieuw de Veenendaalse voorhoede naar het doelgebied der Arnhemmers. Acht minuten voor het einde ziet rechtsbui ten D. Herberts kans door te breken en een hard schot in te zenden. De bal ging via dc binnenkant van de paal in het Veenendaal-doel 42. Wel pro beerde Vitesse nog tot het laatste toe verandering in de stand te brengen, maar gelukken doet haar dit niet. Deze volkomen verdiende overwin ning zal waarschijnlijk de Veenenda lers een morele steun zijn in de ko mende degradatie-wedstrijden. Wordt in deze wedstrijden hetzelfde enthou siasme en hetzelfde spel vertoond, dan 5. „Maak je niet ongerust, kapitein," grin nikte de stuurman, „we zullen slagen. Ik ga eens op het dek kijken, of de kust al te ver kennen is. Ik weet precies waar we landen moeten, en het spijt me genoeg dat ik niet met de landingstroep mee kan, om de weg te wijzen en die ellendige Spanjaarden er van langs te geven." 0. Maar bijna onmiddellijk was hij terug. „Alles in orde kaptein," brulde hij, „we zijn waar we zijn moeten. Ik ken de kust op mijn duimpje. Nergens is een Spaanse boot in het zicht, we kunnen ongehinderd aan wal gaan." ziet de toekomst voor Veenendaal, watj het tweedeklasse-schap betreft, er niet eniging on tegenover de sport ia het zp donker uit. [algemeen en bereid zijn alle mogelijke Voor de aanvang van deze wedstrijd steun te verlenen. Het moet de duizenden Arnhemmers ^a(j jn kleedkamer van Veenendaal nog een officiële plechtigheid plaats, waarbij bestuur en leden afscheid na men van oud-aanvoerder Noortman. Ilem werd een vulpotlood met inscrip tie aangeboden, als aandenken aan de tijd, dat hij in het eerste elftal van Veenendaal speelde. in de rust al niet lekker gezeten heb ben, dat hun club in de eerste helft reeds een 20 achterstand opliep tegen een spel van de Veenendalers, dat aan duidelijkheid niets te wensen overligt. Na de thee probeerde Vitesse wel de gelijk haar achterstand in te halen. De aanvallen werden echter steeds op nieuw afgeslagen door de resolute Vee- nendaal-defensie. Er was deze middag geen enkele zwakke plaats in het Vee- nendaal-elftal, met uitzondering wel licht van rechtsbuiten Van de Broek. Twintig minuien is er reeds in de tweede helft gespeeld, wanneer links half Heemsbergen de bal opbrengt en een afgemeten voorzet geeft aan Blei enberg. Met een fraaie kopbal is de stand reeds 30 in het voordeel van Veenendaal geworden. Vitesse geeft zich echter nog niet gewonnen. Links buiten Steffen snelde langs de lijn, flit ste naar binnen, waar hij door Mer- diep in de Vitesse defensie door, maar. lijn enigszins te hard werd aangeval- op het kritieke moment struikelt hij. len. De toegewezen strafschop brengt Slechts enkele ogenblikken laier krijgt Vitesse haar eerste tegenpunt, door k Foto Lamme Bleijanfcerg maakt hier voor de 3e maal een doelpunt. Iking'de'keeper vnj Vitesce doet tavergeefse moeite. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL S.N.A.—MATJAN 1—0. Vergezeld van een grote supporters- schare trokken de Pantermensen naar Garderen. Matjan had slechts aan een gelijk spel voldoende om kampioen te worden van haar afdeling. Het geluk te Matjan echter deze middag niet het kampioenschap te bereiken daar zij met 10 ten onder ging. Het smalle speelveld van SNA speelde de Matja- nen parten. Het eerste halfuur ging de strijd vrijwel gelijk op. Van de Scheur en Heikamp probeerden enkele malen de SNA-achterhoede, zonder dat dit echter tot doelpunten leidde. Na 30 min. spelen ondernam de SNA-rechts- buiten een snelle ren, dat hij met een schot beëindigde, hetgeen voor doel man Van Dijk te machtig was. On danks het veldoverwicht in dc tweede helft van Matjan, liet de SNA achter hoede niet toe, dat er een enkel doel punt kwam. Vermoedelijk zal thans een beslissingswedstrijd tegen GVVV het gevolg zijn van deze nederlaag. COBU-BOYS—G.V.V.V. 0—1. GVVV speelde in de bekerronde de uitwedstrijd tegen Cobu-boys te Amers foort en won met 10, waardoor zij één van de vier gegadigden is, die de strijd om de beker kunnen voortzetten. GVVV had bovendien een goede dag voor de competitie, daar Matjan haar puntenvoorsprong op GVVV verloren zag gaan. GVVV 2 won van haar naaste con currente NVV 2 met 21, zodat dit tweede elftal met 2 punten voorsprong het kampioenschap voor het grijpen heeft. GVVV 3 won eveneens van Tri angel Boys met 31. Wat het verzoek van „DOVO" betreft moeten B. en W. de raad echter ontraden dit in te wil ligen. Het terrein, waarop de voetbal vereniging momenteel haar voetbal velden exploiteert heeft in het Uitbrei dingsplan een andere bestemming, zo dat de vereniging genoodzaakt zal zijn dit terrein t.z.t. te ontruimen. Het zou daarom niet verantwoord zijn voor het in orde maken van dit terrein thans nog geld beschikbaar te stellen. Wan neer de vereniging een ander defini tief terrein heeft gevonden en voor de aanleg hiervan om steun aanklopt, zijn B. en W. gaarne bereid een eventuele aanvrage om steun in ernstige over weging te nemen. die pijn verdrijft en kou afzet. 40en75ct (Ingez. Med. DOVO" krijgt geen gemeente-steun. In de Gemeenteraadsvergadering van 2 Februari j.l. boden B. en W. een adres aan van het bestuur der voet balver. „DOVO" om financiële steun, hetzij door het verlenen van een sub sidie, hetzij door het verstrekken van een geldlening, zulks in verband met de aanleg van een tweede voetbalveld. Dit adres werd wederom aan B. en W. ter hand gesteld teneinde daarom trent een nader prae-advies uit te brengen. In dit prae-advies beginnen B. en W. met op te merken dat zij alleszins sympathiek staan tegenover deze ver- 3e Klasse C. Zaterdagmiddagcomp. aantal van T. Vink en C. Schoeman; Gerard, z. van J. E. C. Lodder en W. M. Drost; Maria Elizabeth, d. van D. Quint en G. J. Timmer; Yvonne, d. van A. R. Kieft en E. Mulder. Ondertrouwd: Jan Willem van Ton geren en Aartje van Dijk, beiden Rhe- nen; Willem van Kruistum, Ede en Hendrika van Wijk, Rhenen. Gehuwd: Willem Mol en Janna van Homoet. Overleden: Dirk Post, 51 jaar, ge huwd met G. Logtmeijer; Hendrika v. Holland, 77 jaar, weduwe van H. van Laar. Eerste Zwitserse Metaalwarenfabriek naar Nederland. Vestiging in Rhenen. Met ingang van 1 Mei zal door de Eerste Zwitserse Metaalwarenfabriek in Nederland, welke momenteel te Rhenen wordt gevestigd, een aanvang worden gemaakt met de fabricage van massief messing meubelbeslag. Volgens mededelingen van het mi nisterie van economische zaken, afde ling buitenlandse economische betrek kingen, werd dit product tot nu toe voor pl.m. 80 vanuit het buitenland ingevoerd. De uit Zurich afkomstige directeu ren deelden ons mede, dat de machines voor hun bedrijf uit Zwitserland zul len worden geïmporteerd. Beroep niet aangenomen. Candidaat D. J. Roos van Aerden- (lng. Med.) hout, die door de Gereformeerde Kerk :alhier was beroepen, heeft voor dit be roep bedankt. Naam gesp. gew. gel. verl. pnt. Tr. Boys 16 13 1 2 27 De Merino's 13 8 2 3 18 V.V.O.P. 14 8 2 4 18 Zilv. Boys 12 7 2 3 16 Ederveen 15 6 2 7 14 D.T.R. 11 6 1 4 13 Renswoude 15 5 1 9 11 Scherpenzeel 13 4 1 8 9 N.S.C. 12 1 3 8 5 Valleivogels 15 1 3 11 5 Heefc Europa nog toekomst?. Onder verwijzing naar de advertentie in dit blad, zij medegedeeld, dat de be kende poli icus Dr. J. H. I, S. Bruins Slot op /rijdag 31 Maart a.s. zal spreken in Eltheto over het Europese federalisme. Dit is een zeer belangrijk vraagstuk, om dat het ten nauwste verband houdt met de toekomst van Europa en derhalve ook van ons land. 's samenbundeling van de vrije Europese staten mogelijk en noodzakelijk Deze en andere vragen zullen door de spreker, die Is journalist en als afgevaardigde van de Regering naar de Europese raad met deze stof zeer goed vertrouwd is, behandeld worden. Wie belang stelt in de buitenlandse politiek, en dat mag toch van een ieder, die meeleeft, verwacht worden, verzuime niet deze vergadering te bezoaken. Burgerlijke stand. Geboren: Marianne, d. van U. A. van Waveren en C. Vennink; Gerrit, z.nen opgehangen. Kort geleden werden Een sympathieke geste. De Gereformeerde Kerk heeft gedu rende veertien dagen dienst gehouden in gebouw „Irene", vanwege de her stellingswerkzaamheden aan eigen in terieur. Beide malen werd gecollec teerd voor het orgelfonds van de Ned. Hervormde Gemeente, hetwelk tot doel heeft de Cunerakerk van een pas send orgel te voorzien. Een sympathiek gebaar. Wie volgt? Nieuw interieur in Gereformeerde Kerk. Gedurende enkele weken kon er in de Gereformeerde Kerk aan de Nieuwe Veenendaalseweg geen dienst worden gehouden. Het interievtr kreeg een „grote schopnmaakbeurt". Thans is men zover gevorderd, dat Zondag de diensten weer kunnen worden hervat. De kansel is vernieuwd en de galerij is amphitheatersgewijs opgetrokken, waardoor de op de achterste rij ge zeten kerkgangers nog de gehele preekstoel kunnen zien. Ook aan de verlichting is aandacht besteed. Deze is door een nieuwe en betere installa tie vervangen. Men heeft zich tevens een nieuw doopvont aangeschaft. Het houtwerk en de muren zijn geverfd en gesausd en om het geheel in stemming te brengen werd nieuwe vloerbedek king gelegd en werden nieuwe gordij- „Bah," stamelde hij eindelijk. „Ik zit tot in m'n keel vol vieze modder!" „Tot in je darreme, jö!" gierde de ander. „Je zit vól modder!...." Toen bedaarde hij langzaam aan, dacht na, en vroeg: „Hoe kwam je eigenlijk zo verrekt stom om van die muur in de sloot te duiken?" „Dat was mijn bedoeling niet," stot ter'-1 do cr.dcr, met een schuwe blik n:.Ltr de plaats vanwaar hij in het wa ter geluimeld was. „Wat wou je dan?" hield het schooi ertje aan. „D'r lag hier een plank.... en ik wou me van de muur op het walletje laten zakken en dan over de plank naar deze kant lopenMaar ik zag geen plank.... misschien boog ik me te ver voorover en toen...." Hij hoestte schor en spuwde met een vies gezicht een dotje kroos in het gras. Z'n redder maakte laconiek de zin af: „En toen kwakte je de sloot inGoed dat ik er was, man, an ders was je misschien wel verzopen als een kat! Hij zuchtte diep en bekende: „Ik schrok me-n-eigen een rotje, toen je zo lang onder bleef.'k Doch vast, dat je met je kop in de modder zat D'r was geen bal meer van je te be kennen!" Ja," zei de vreemde jongen klein tjes, „je hebt me geredIk dank je wel, hoor! En hij stak spontaan zijn hand uit. Maar het schooiertje, kleurend on der zijn modderlaag, gaf er onver schillig een klap op en zei bars: „Leg nou niet te meierenje laat iemand toch niet voor je ogen verzuipen! Ook wat!" Hij dacht even na. Toen vroeg hij: Woon je daar achter die muur?" „Jamaar alleen 's zomers een paar maanden." „Alleen 's zcrr.'.is?En 's win ters dan? „In de stadheel ergens anders." Dat vond het schooiertje een merk was i lige geschiedenis. Hij lachte. is jullie verhuize tweemaal per jas vroeg hij verwonderd. „Wat een vwervers! De nder lachte nu ook even. me mottig as ik zo thuis kom!" „Mottig?" vroeg de vreemde jongen verwonderd. „Wat is dat?" ,Nou, rot hèBont en blauw'Vake me in de war." „Is 't een mooie tuin?" „Jahier vlak achter is een ouwe boomgaard." Het schooiertje spitste de oren. „Verrek!Zouwe we d'r niet in kenne komme?D'r is toch zeker wel wat te snaaien? Ook een strop, dat die rotplank nou net weggehaald is!Op mekaars schouwers zouwe we best over dat muurtje komme! „De perziken zijn net geplukt, en de rest is nog niet rijp," overwoog de ander. „Nou ja.... we kenne d'r toch nie bij," zei het schooiertje gelaten. Teen ontwaakte z'n practische zin en nadenkend opperde hij: „Me kenne zo niet thuis komme met al die mod der en die zooi an onze kleren.... En jij zeker niet met je mooie pak- Ahremberg. kie!Za'je effen op je zielement „Een mooie naam prees de ande: krijge!Nou, en mijn vader slaat'..Maar ik zal jou Piet r.oemen, ander? reeds nieuwe gaskachels aangebracht en wie thans de Kerk binnen gaat, zal kunnen constateren, dat hier een war me sfeer is geschapen. ELST. Filmavond Vrijdag 31 Maart zal door de Nederl. Ver. E. H. B. O. afd. Eist een filmavond worden gehouden in de zaal van Café Sportlust. De toegang is geheel vrij, Houdt deze avond vrij, om het nuttige werk van de E. H. B. O te leren kennen. AMERONGEN. Burgerlijke stand. Geboren: Gijsberthus Johannus, z. van H. den Uijl en J. van Elk; Corne lia, d. van C. van Vulpen en J. J. van den Dikkenberg. Overleden: Gerrit Jan Bouman, 67 jaar. Ondertrouwd: Cornelis Hendrik Wisselo, 37 jaar en Alida van Ingen, 36 jaar. Ingekomen personen. Frans Barbé van Loosdrecht in D 22a; Antonie van Dalen van Utrecht in A 5. Vertrokken personen. Cornelis A. de Vree en gezin van B 82 naar Rhenen; Fransje Brusse laars van D 38c naar Rhenen. Het eerste Rievlts-oi. Door de Heer W. Burgwal in Amerongerr Heuvelse Steeg, Overberg, werd Woens dag f2 Maart j.l. het eerste kievitsei in Amerongen gevonden en aangeboden aan de Burgemeester. RENSWOUDE. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Pieter Mudde, 23 jaar, wonende te Renswoude en Gun Bar- bro Maria Osterling, 22 jaar, wonende te Stockholm. In Rhenen komt eerste Zeepkistrace van Nederland. Op een persconferentie, welke Woens dag te Rhenen door de Motor- er; Automobielclub „Rhenen en Omstreken' werd gehouden, werd bekend gemaakt, dat de eerste Zeepkistrace in Neerlands geschiedenis op 2e Pinksterdag zal wor den verreden. Even tevoren had de 14-jarige Rein Noorman uit Schagen (N.H.), die zich reeds enkele weken geleden voor de race als deelnemer had aangemeld, in een model- kist van de Moterclub, een proefrit ge maakt op de „Thijmse Hught". Deze enthousiaste jongeman was door de orga nisatoren uitgenodigd. Zeepkistrace, de vrije vertaling van het Amerikaans Soap Box Derby, is bij de jeugd in ons land niet onbekend. De achtergrond van de MACRO-Zeepkistrace op 2e Pinkste'dag is evenwel dieper dan menigeen verwacht. De uiteindelijke be doeling is om de jongens van 11-16 jaar te interesseren voor en te ontwikkelen in de automobieltechniek, door middel van een wedstrijdevenement, dat Zeep kistrace heet. De Pinksterrace is een demonstratiewed strijd, de proef op de som zouden we kunnen zeggen. Met Pinksteren zullen we in Rhenen allerlei modellen van kisten zien. Daarom is het nodig in verschillende klassen te starten. De vakmensen zullen terecht komen in de vrije klasse. Voo- alle klassen zijn montagevoorschrifter vastgesteld, terwijl een technische com- mis-ie de wagentjes voor de wedstrijd aan een strenge keuring zal onderwerper Wanneer in Nederland de Zeepkistraces ingang zullen vinden, bestaat het voor nemen bij de Motorclub Rhenen dc landelijke kampioenschappen te laten ver rijden. Hij lachte. „Jij bent zeker een deftig jochie, wat?" informeerde hij spottend. „Je praat zo netjes!Zeker een erge strenge vader? De ander knikte. „Hoe heet je?" „Peter." „Barst nou! Zo heet ik ook! Peter ZanziM'n grootvader was een Italiaan, zie je, een schoorsteen vegerEn hoe heet jij nog meer as Peter? Even aarzelde de jongen. Toen zei hij: „Van AhrembergPeter van De geredde knikte toestemmend, keek verward naar z'n schoenen, waar het water viezig uitsieperde als hi; even zijn tenen bewoog. Hij rilde plots van kou. Het schooiertje stond uit het gras op. (Wcrdt vervolgd) EDE. Hulpsecretarie Gelders Veenendaal en Ederveen. Geboren: Maria, d. van J. Kroesbcr- pen en W. C. van Walsem. ?v£Tledci:Mr'nus van den Dik ker, bi rg T:

De Vallei | 1950 | | pagina 3