böSbq s (Fis¥Flïriüï) BanKeibohherij DIJKSTRA HOOFDPIJN - KIESPIJN Raad van Europa 50 jaar getrouwd Last Tan zenuwen Y UeenendaaC. Vervolg Gemeenteraadsverslag- weert, dal hef drankmisbruik toegeno men is, en de heer Van Harde veld heeft gelijk wanneer hij zegt, dat het drank- verbruik vooral in de laatste tijd een sterke daling Ie zien geeft. Ook de voorzitter ziet geen enkel bezwaar om de café's Zaterdags tot half twaalf open te laten. Bij feestelijke gelegen heden is wel gebleken, dat allen voor de Zondag thuis kunnen zijn. Boven dien wijst de voorzitter er op, dat juist de kleine café's het grootste belang bij de Zaterdagavond hebben. De heer DE GOOYER handhaaft zijn voorstel echter van Zaterdags 11 uur sluiten, zodat het in stemming wordt gebracht. Met 11 voor en 4 stemmen tegen werd het voorstel aan genomen. Daarop verzocht de heer v. HARDEVELD stemming van het ge hele voorstel, daar dit voor hem alle waarde had verloren. Het voorstel van B. en W. werd daarna echter aange nomen met 10—5. Tegen de PvdA-frac- •~tie en de heer Van Hunnik. Het prae-advies naar aanleiding van een verzoek van de voetbalvereniging „DOVO" om financiële steun wordt door B. en W. weer ingetrokken, om in een volgende vergadering met een ander prae-advies te komen. Aan het Economisch Technologisch Instituut voor Utrecht wordt een sub sidie toegekend berekend naar f 25 per 1000 inwoners. Ook aan de speeltuinvereniging „De Savornin Lohman" wordt een subsidie van f 300 toegekend. De heer VAN HUNNIK wordt geacht te hebben te gengestemd, omdat deze speeltuin ook 's Zondags geopend is. Maatschappelijke zorg. B. en W. boden de raad een nieuw reglement aan voor de burgerlijke in stelling voor maatschappelijke zorg. De heer VERKUYL sprak er zijn leed wezen over uit, dat het zo lang geduurd heeft, voordat dit reglement aangebo den werd. Hij kan er zich mee vereni gen, maar meent dat Hoofdstuk 6 van dit reglement uit de oude doos is. Spr. had het beter gevonden, indien de on dersteunden verplicht waren zich bij een Ziekenfonds te verzekeren en de premie eventueel geheel of gedeelte lijk door Maatschappelijke zorg werd overgenomen. Dan was het risico voor de gemeente gedekt en dit zou jaar lijks een aanzienlijk bedrag uitmaken. De heer VAN STEMPVOORT moet zich tegen het verplicht verzekerd zijn verzetten, en meent, dat men niemand kan verplichten zich te verzekeren. De WETHOUDER vindt deze wijzi ging van de heer Vet-kuyi 'overoocng. Het verzekeren in een ziekenfonds wordt reeds sterk gestimuleerd. Een verplichting kan er niet opgelegd wor den. Het nieuwe reglement werd daarna z.h.st. aangenomen. Het voorstel om aan het gemeente- personeel een salarisverhoging te ver lenen van 5 pCt., ondervond evenmin enig bezwaar bij de raadsleden, even min de opnieuw vaststelling van een verordening tot wijziging der salaris- veroi'deniiig. Periodieke verhogingen. Het voorstel van B. en W. om een technisch ambtenaar le klas te benoe men tot technisch hoofdambtenaar en de daarmede samengaande toekenning van twee extra periodieke verhogin gen aan enkele ambtenaren, waarme de in totaal een extra uitgaaf van rond f 1500 gemoeid is, had vele tegenkan tingen van de begrotingscommissie. De heren VAN HARDEVELD en VAN GALEN gingen tenslotte met dit voor stel accoord, de heer DE GOOYER niet. Een en ander was reeds in een rapport kenbaar gemaakt, maar ook tijdens de ze zitting werd er nog uitvoerig over gediscussieerd. Na de discussie werd het voorstel in stemming gebracht. De \fr3fei U |ll 'A. f f VL-r v/~%- 1 JMji f J>. t s 4 „Weet je wat," stelde hij voor, „we gaan naar 't bos, een kwartiertje tip pelen. Daar weet ik een lekker bekie, man, en dan spoele me daar onze spulle schoon en poedele lekker wat in 't water.Dat is zo helder, jö net of 't zo uit de leiding komt!...." De ander kwam zuchtend overeind. Weer keek hij met angstige blik naar de muur. Toen zei hij gelaten: „Goed laten we dat doen. „Vooruil met de geit," lachte het schooiertje monter. „Gane me fijn baoie, jöEn eerst een endje hard lope om warm te worden, want ik peiger 't af van de kouWacht!" onderbrak hij zichzelf, „effe m'n ste- keibaarsies meeneme!" Hij keerde zich om en keek rond naar z'n blikken bus. Maar die was nergens te zien. Be teuterd zocht hij tussen het gras, maar er was geen spoor van zijn vangst te heren De Gooyer, Bos en Van Hunnik stemden tegen, de overigen konden zich in dit geval met het voorstel verenb gen. Rondvraag. De heer DE GOOYER informeert naar het plantsoen voor de begraaf plaats aan de Munnikenweg. Voor en kele maanden geleden is de omraste ring weggehaald en nu is het plant soen totaal vernield. De Wethouder van Openbare Werken, de heer ANT. DE RUITER had dit ook reeds geconsta teerd. Hij had gehoopt dat men in Vee- nendaal en ook op de Munnikenweg thans zover was, dat men een plant soen, en zeker bij een begraafplaats in ere zou houden, ook zonder omras tering. Het was in één woord vreselijk. Hij had gedacht de jeugd op z'n hand le krijgen door ij>et de jeugd een boom in dit plantsoen te planten, maar boom en al is zoek. Er zijn twee mogelijkhe den, aldus de Wethouder, of weer een omrastering of het gehele plantsoen weg. In het laatste geval vreesde hij echter, dat de jeugd op het plein zou gaan voetballen. De heer BOS informeerde naar de Geerseweg en de Pelikaanstraat. De heer JANSEN wees op de file auto's die dagelijks in de Hoofdstraat gepar keerd stonden. Dat parkeren noodza kelijk was, kon de heer Jansen begrij pen, maar dat er soms auto's de gehele dag langs het trottoir stonden en dan nog meestal voor een andermans deur, was niet gewenst. Hij informeerde dan ook of er geen oplossing was te vin den door' een parkeerbeperking. De VOORZITTER vond het evenmin be hoorlijk een auto zo lang te laten staan en hoopte dat de mensen zelf zo wijs zouden zijn, dit in de toekomst tot het uiterste te beperken. Moch dit niet helpen, dan is altijd nog een andere weg mogelijk. De heer VERKUYL informeerde naai de afrastering van de hoekhuizen op de Klaas Kalerstraat en de bermsloot aan de Parallelweg. Wat de Klaas Kater straat betrof, zou door de Wethouder onderzocht worden. Wel kon hij mede delen, dat de Klaas Katerslraat thans in de as- en vuilnisophaaldienst was ingeschakeld, en dat elke Vrijdagmid dag daar het vuil opgehaald zal wor den. Wat de bermsloot betrof, deze was eigendom van de Spoorwegen. Zo lang de bewoners van de Parallelweg niet de moeite nemen het vuil aan de weg te zetten voor de ophaaldienst, maar het gemakkelijker vinden het vuil in de bermsloot te werpen, zolang zal die bermsloot wel nooit schoon komen. De gemeente zal echter zo vriendelijk zijn de -sloot nog eens leeg te halen. Hierna werd de openbare zitting ge sloten en ging men met gesloten deu ren verder vergaderen. VEENENDAAL. Uitvoering „O.B.K." Zaterdag gaf de Veenendaalse Arb. Zangvereniging „O.B.K." een zang- en toneelavond in „De Samenwerkingen". Na het zingen van enkele strijdliede ren, sprak de voorzitter, de heer L. Schielein een kort welkomstwoord. De overige zangnummers werden op keu rige wijze vertolkt, zodat als toegift nog moest worden gezongen „Aan de schone blauwe Donau". Na de pauze werd het blijspel „De Distel" van Joh. Fabricius opgevoerd, terwijl de ver schillende toneelpauzes opgevuld wer den met populaire liedjes door een bandje van de jeugdgroep der vak beweging. Na afloop sloot een gezellig bal deze avond. Eiermarkt. Dinsdagmorgen waren op de weke lijkse eiermarkt aangevoerd 84.000 eieren. De handel was traag. De prij zen varieerden van 11,50 tot 12,50 per 100 stuks. Biggenmarkt. Op de biggenmarkt waren 60 stuks biggen aangevoerd. De handel was kalm. Prijzen 35,- tot 45,- per stuk. bekennen. „Wel heb je me nou!" bromde hij teleurgesteld. „Heb ik zeker in 't wa ter geschopt, toen ik jou nasprong!. Ook een bak!.... Heb ik een paar uren voor niks zitten hengelen naar die rotbaarsies Nijdig zwiepte hij de geïmproviseer de hengel in de sloot. „Dér! die mot er dan ook maar bij!Heb ik nou toch niks meer an!...." Daarmee was de kwestie afgedaan. En lachend voegde hij er bij: „Wat zie jij d'r uit! Je lijkt wel een mo- riaan! En je loop net of je in je broek gedaan heb!" Hij lachte uitbundig. De ander kleurde, en antwoordde nijdig: „Nou, en jij dan?.... Je zit zelf ook onder de modder en zo elegant loop je ook niet!" Toen draafden ze hand in hand weg van de sloot, een weilandje door, de smalle weg af, die een eind verder in de donkere schaduwing van het oude beukenwoud verdween. II Er was een open plek in het bos, en de smalle beek rolde daar zijn mur melende golfjes over de zacht geribde zandbedding. Van de oevers hingen de groene veren der varens af en de le- 50-jarige dienst. Maandag j.l. herdacht mej. Cornelia van de Lustgraaf, Achterkerkstraat 32 het feit, dat zij 50 jaren bij de Vee nendaalse Stoomspinnerij en Weverij N.V. in dienst was. Reeds Zaterdag was haar door de directie een envelop pe met inhoud aangeboden, terwijl zij 's Maandags door mede arbeiders in de bloemen werd gezet en enkele ca- deaux kreeg aangeboden. en velerlei andere pijnen komen tot bedaren door Sanapirin (Mijnhardt) Buisje 50 tabl. 75 ct., 25 tabl. 40 ct. (Ing. Med.) Coöperatieve Boerenleenbank. Uit het jaarverslag van de „Coöpe ratieve Boerenleenbank" te Veenen- daal blijkt, dat de omzet in 1949 in vergelijking tot 1948 ongeveer verdub beld werd. De spaargelden vermeer derden van 250.000,- tot 1.033.500,-, hetgeen een toename betekent^ van bij na 32 Er werden 249 nieuwe boek jes uitgegeven. Per 31 Dec. 1949 wa ren er 927 boekjes in omloop. De uil - staande voorschotten namen eveneens toe met 210.000,- tol een totaal van 391.600,-. De gehele rekening sluit met een bedrag van f 3.317.582,93. Aanrijding. Bij het ovei steken van de Rijks straatweg aan De Klomp werd de 77- jarige wielrijder v. L. door een pas serende personenauto, bestuurd door de heer J. D. uit Amsterdam, gegre pen en legen de grond geworpen. Dr Ringelestein, die de eerste hulp ver leende, constateerde inwendige kneu zingen en een gebroken been, waarna het slachtoffer naar het Juliana-zie- kenhuis te Ede werd overgebracht. Oude vete uitgevochten. Reeds geruime tijd was de verstand houding tussen de groentehandelaar H. en de houthandelaar H. een van gewapende vrede. Donderdagavond werd onverwacht de strijdbijl opge graven in de vorm van een greep, waarmede de groentehandelaar zijn tegenstander te lijf ging, waardoor hij aan zijn hoofd gewond werd en zich onder heelkundige behandeling moest stellen. De politie arresteerde de groentehandelaar en nam de greep in beslag. De groentehandelaar werd la ter weer op vrije voeten gesteld, na dat proces-verbaal was opgemaakt. In diverse smaken als KEFtQEXJ - ADVOCAAT SLAGROOMNOOT WALNOOT CRÈME DE CRAQUE-BONBONS Overheerlijk van smaak. (Ing. Med.) Vrijdagavond a.s. te 8 uur zal in het gebouw Eltheto spreken de heer Dr J. A. H. J. van Bruin Slot, Lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en afgevaardigde naar de Raad van Europa. Hij zal spreken over het onderwerp: „Heeft Europa nog toekomst". Toegang is vrij. Op 7 April a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echtpaar Jacob Gaasbeek en Catarina Bos in de echt werden verbonden. De bruid is 77 jaar en de bruidegom 74 jaar, zij ge nieten beiden een goede gezondheid en zagen 5 kinderen en 6 kleinkinde ren uit hun huwelijk geboren. Het zal het gouden echtpaar, die aan het Pan huis 21 woont, zeker niet aan belang stelling ontbreken. vendige muurplantjes met hun welige, ronde blaadjes en de kleine, witte bloemsterretjes. Het malse oevergras droeg sierlijk neigende pluimen, zil verig bepoeierd. Er schemerden blan ke schermen van kervel en pijpkruid en het tedere rood van de vriendelijke* koekoeksbloemen. Rondom, in de be schermende kring, stonden de statige stammen der glanzende beuken en onder hun brede kronen was een ge wemel van spietsende zonnestralen in groenige schemering. De lucht was vol vogelgeluidjes, een beetje slaperig in het warme middaguur. En op de oever van het beekje, half verhuld door de welig opschietende, sappige planten groei, zaten de beide Peters, de tenen afhangend in hel het speelse water en keken naar hun kleren, die groezelig, maar uitgespoeld en half droog gewrongen in de zon over het gras gespreid lagen. In beider ogen was verbazing. Lange tijd zwe gen zij. Eindelijk luchtte het schooier tje zijn hart: „Wat een fijne spulle, zeg!Je ken wel zien, dat je een deftig jochie ben.Een zije hemme- tje...." Hij grinnikte. „Ennekante kraachie an ze buissieen mesjetjesen alles Aanrijding. Een 15-jarig meisje kwam Maandag middag met haar rijwiel op de Kerke- wijk in botsing met een motorrijder. Het ongeluk liep vrij goed af. Nadat Dr Kets de opgelopen schaafwonden had verbonden, kon zij op eigen gele genheid naar haar ouderlijke woning gaan. Opbrengst collecte. De collecte van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellingsoor den en Gezondheidskolonies, afd. Ede, ten bate voor het zwakke kind, bracht te Gelders Veenendaal f 362,42 op. Ouderavond. De ouders van leerlingen der Patri- moniumschool A. hielden in het ge bouw Eltheto een ouderavond, onder leiding van het hoofd der school, de heer A. C. Schilperoord. De grote zaal was geheel bezet, toen de heer Schilperoord, bij ontstentenis van de voorzitter de avond opende en een welkomstwoord sprak. Aan deze avond werkte een zang klas onder leiding van de heer R. Vol- lema mee, terwijl verschillende leer lingen hun beste beentje voorzetten met een gedicht of samenspraak. De heer J. Toorman hield een zeer leer zame lezing over „Gezag en Gehoor zaamheid". Buitengewoon aardig was ook het hoofdrekenen met klasse 5A waarbij de gehele zaal werd ingescha keld, Na de rondvraag sloot de voor zitter Ds A. Vroegindewey deze ge slaagde ouderavond. In de pauze hadden velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om de hand werkstukken der meisjes te be zichtigen. De Kamer van Koophandel Fabrie ken voor Utrecht te Utrecht houdt zitdag te Veenendaal. Elke eerste Dinsdag van de maand. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Utrecht te Utrecht brengt ter kennis van belanghebben den te Veenendaal en omliggende ge meenten, dat te rekenen van Dinsdag 4 April a.s. af door haar elke eerste Dinsdag van de maand een zitdag zal worden gehouden te Veenendaal Hoog straat 19 in het „Polderhuis" en wel van 10 tot 13 uur. Zoals bekend, is aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Neder land opgedragen de behartiging van de algemene belangen van Handel en Nijverheid in de ruimste zin. Allen die menen gebaat te zijn bij kosteloze voorlichting op het gebied van Handelsvoorlichting, Midden standswetgeving, Handelsregister-aan- gelegenheden enz. wordt in overwe; ging gegeven van deze zitdagen ge bruik te maken, aangezien persoonlijk contact de voorkeur verdient boven schriftelijke behandeling van enige aangelegenheid. Aanschouwelijk verkeersonderwijs. Het steeds toenemende snelverkeer stelt aan de weggebruikers hoge eisen. Ook in Veenendaal neemt het wegver keer steeds grotere vormen aan. Wie wekelijks in het politierapport van Veenendaal zou kunnen bladeren, zal direct het hoge percentage processen- verbaal opvallen van de talrijke ver keersovertredingen en aanrijdingen. Behalve haar verbaliserende taak heeft de Veenendaalse politie ook haar opvoedkundige taak begrepen en in navolging van verschillende andex-e gemeenten het plan opgevat aan de jeugd verkeex-slessen te geven en een vex'keersdiploma in te stellen. Om aan dit onderwijs een intex-es- sante en bovenal leerzame vorm te ge ven, is geen eenvoudig probleem. De Veenendaalse politie is in dit opzicht echter uitstekend geslaagd. Een maquette. Door de hoofdagent E. van Eyke- lenburg werd geheel met de hand een schitterende maquette ontworpen, voorzien van de nieuwste snufjes op van fluweelIs dat je daagse pak- kie, Piet? „Ik draag altijd zoiets," antwoordde Piet ontwijkend. Hij keek naar het gelapte hemd, de grove kousen vol stopplekkende versleten broek met een ingezet ach terstuk van andere stof.het dunne, kleurloze bloesje.... de grove, ge scheurde schoenenAlleen een hemd, geen verdere onderkleding. en alles versleten, gelapt, vodden.... „Nou", concludeerde Peter, z'n neus ophalend, ,,'k ben blij, dat ikke de hele dag nie met zukke spulle mot x-ond- lope'k zou me eige nie vuil dur- reve makekrijg je nooit es as je de boel met spelen smerig maakt of scheurt of zo? De ander zuchtte. „Dat gebeurt haast nooit „Nee, dat snap ikmet zulke mooie kleren an kan je nelurelijk zo maar niet an 't ravotte gaan Hij knikte en keek medelijdend naar z'n nieuwe vriend. Dan vroeg hij nieuwsgierig: „Zegwaarom kwam je eigenlijk over die muur zette?.... Kon je nie door een hekkie of zo naar buiten komme?" „Nee", vertelde Piet, „ik mag niet zo maar buiten hel pax-k komen. Maar verkeersgebied. De maquette is op zichzelf een pronkjuweel van handen arbeid, maar tevens bijzonder prac- iisch en overzichtelijk. De miniatuur stad toont een treffende gelijkenis met verschillende moeilijke verkeers punten in Veenendaal. Tientallen klei ne verkeersbordjes zijn op willekeu rige wijze te plaatsen. Allerlei kleine vervoermiddelen en voetgangers vul len de diverse straten, verkeerszuilen en oversteekplaatsen zijn kunstig aan- gebrachtv De verkeerslichten en zelfs de flikkerlichten bij de onbewaakte overweg kunnen in deze straten Xn werking worden gesteld. Een voor- rangsweg, met fietspaden en grasga zons maakt liet geheel tot een fraai kunstwerk. Vol aandacht. Aan de eerste cursus, welke volgen de week beëindigd wordt, nemen 400 schoolkinderen deel. Het zijn de leer lingen van de hoogste klassen van alle lagere scholen die thans door hoofdagent Van Eykelenburg in de „Tekenschool" onderwezen worden. Wanneer men weel, dat per jaar in Nederland ongeveer 360 kinderen door verkeersongelukken de dood vinden, begrijpt men, dat vooral de jeugd be lang heeft bij verkeersonderwijs. Vol aandacht staren zij wekelijks op de verkeex-smaquette en volgen de aan wijzingen van de leraar. Met interesse wordt dit aanschouwelijk verkeerson derwijs gevolgd. Door dit onderwijs gaan zij tevens de politie in het alge meen van een andere zijde bezien. Een politie, die liever ongelukken voor komt, dan afstraft. De politie gaat nog verder. In April krijgen deze 400 cursisten gelegenheid een examen af te leggen. Eerst een schriftelijk examen, waarbij zij gele genheid krijgen le tonen, dat zij de lessen begrepen hebben en daarna een practisch examen op hun rijwiel. Reeds nu kan gezegd worden, dat het verkeersonderwijs in Veenendaal in goede banen geleid is en dat deze eex-ste cursus reeds direct een succes geworden is en voor de politie boven dien het bewijs heeft geleverd, dat dit onderwijs in een grote behoefte voor ziet. Het is buitengewoon jammer, dat de volwassenen geen gelegenheid hebben eens een verkeersles bij te wonen. Want ook dat zou zeker zijn effect sor teren. Want ook de regelmatige weg gebruiker kan van deze maquette nog veel leren. Geslaagde kinderoperette. Dinsdagavond werd door enkele kin derzangklassen van de heer C. Bud ding in hp>t Fl+hoto een opvoe ring gegeven van de kinderoperette „De bloemenfee en de prinses". Welk een geduld en tact moet er voor de dirigent nodig geweest zijn, om deze 31 kinderen zo ver te brengen, dal zij een dergelijk groot werk kunnen uit voeren. Het geheel was keurig ver zorgd: de costuums en het gesproken en gezongen woord kon de toets der critiek ruimschoots doox-staan. De hoofdrolspeelster, de prinses, vertolkt door Corrie Bolclex-man was werkelijk uniek. Rolvast, geen zweem van ner- veusiteit, van het begin tot het einde attent, zo speelde dit 11-jarig meisje. De rollen van Koning, Koningin, en Bloemenfee waren eveneens goed. Een en ander zorgde er voox-, dat de behoor lijk gevulde zaal een prettige avond heeft beleefd en zichtbaar genoot van dit jeugdige spel. AFHAALDIENST VAN AS EN VUILNIS. Burgemeester en Wethoudex-s van Veenendaal maken bekend, dat in ver band met de Goede Vrijdag, het afha len van as en vuilnis in deze gemeen te voor de wijken waarop zulks an ders geschiedt op Vrijdag, in die week zal plaats hebben op Donderdag daar aan voorafgaand (derhalve op Donder- ik wou er uit en toen heb ik m'n gou verneur even naar binnen gestuui'd om wat voor me te halen en toen heb ik m'n plannetje uitgevoerd, 'k Had ex- al dagenlang over lopen denken, zie je, en ik wist hoe ik lopen moest om in dat ouwe boomgaardje te komen." Peter dacht diep na. Na een poosje vroeg hij achterdochtig: „Je wat heb je naar binnen gestuux-d, zee je?" „M'n gouverneur." „Wal is dat voor een ding?...." „Nou.... ja.... m'n onderwijzer." Peter moest er weer even over na denken. Toen schoot hij in een lach en gaf z'n kameraad een vriendschappe lijke stomp tegen z'n schouder. ».Zeg J Kom mandeer jij je meester?. Bevreemd keek de ander hem aan. „Nou, kommanderen," overwoog hij, dat is toch geen kommanderen, als ik hem vraag iets voor me le gaan halen, binnen?" „En doet ie dat as je 't 'm vraagt?" „Natuurlijk.... Waarom niet?" Peter liet zich achterover in het gras x-ollen, trappelde met de benen in de lucht en schaterde. Toen hij weer over eind kwam, gierde hij: „Nee! Die is goed!Zou je met onze meester es motte px-obere!Ik dag 6 April 1950). In verband met de Tweede Paasdag zal het afhalen van as en vuilnis in plaats van op Maandag geschieden op Dinsdag daaraanvolgend (derhalve op Dinsdag 11 April 1950). De overige diensten blijven onge wijzigd, zodat op 6 en 11 April a.s. met een dubbele ploeg as en vuilnis wox-dt opgehaald. Veenendaal, 28 Maart 1950. Burgemeester en Wethouders voorn.: onleesbaar. v Geslaagd. Op het te Rotterdam gehouden exa men van de Stichting de Verenigde Modevakscholen in Nederland, slaagden voor het diploma costunxière op 10 en 11 Maart de dames J. Loddei-, B. Kne vel, G. van Ginkel, Y. v. d. Lustgraaf, M. v. Ginkel, J. Middelhoven en W. v. d. Fliert. Voor lerares le gedeelte L. Heikamp. Allen werden opgeleid door de afd. Veenendaal van bovengenoemde stich ting, directrice M. A. E. Gerrits. Voor de BOTERHAM Op de gehouden tentoonstelling van de slagersvakschool te Utrecht be haalde de slager G. van de Heuvel, Achterkerkstraat te Veenendaal een le prijs voor de grove gelderse rook worst en een 2e prijs voor fijne gel derse rookworst. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethoudex-s van Veenendaal maken bekend, dat alle ge meentelijke bureaux op Vrijdag 7 April 1950 (Goede Vrijdag) en de daarop volgende Zaterdag 8 April 1950 zullen zijn gesloten. Het Bureau van de Burgerl. Stand Hoofdstraat 100, zal op Zaterdag 8 April a.s., des voormiddags van 10.00 lol 11.00 uur, uitsluitend voor het doen van aangiften, geopend zijn. Veenendaal, 29 Maart 1950. Burgemeester en Wethouders voorn.: BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Cornelis van Harde- veld 27 jaar en Jannetje Jacoba Bud ding 21 jaar; Gerard van Velthuizen 22 jaar en Jannigje van Capelleveen 19 jaar. Getx-ouwd: Johnanes Bos 26 jaar en Neeltje Johanna Versteeg 25 jaar. Geboren: Johan Bernard, zoon van G. Helms en E. M. A. Spies; Albertina, d. van J. Slok en A. van Dijk; Jacob, z. van G. van Dijk en A. v. d. Heuvel; Wilem Gerrit, z. van D. Takken en J. van Dam; Cox-nelis, z. van J. Tabak en C. J. v. Doorn. Overleden: Geen. Gtvop.dc-.-. c.»v verloren voor wet pert De Burgemeester der gem. Veenen daal maakt bekend, dat ten Gemeente- huize, Hoofdstraat 34, terug te beko men zijn de navolgende op de open bare weg gevonden voorwerpen: een paar wollen dames handschoenen, br. bal, een porlemonnaie, twee paar br: dames kousen, een x-ood bruine bal, een vulpotlood, een paar glacé hei-en hand schoenen, een broche, linker glacé he ren handschoen, een rol gebl. japonnen goed, rechter meisjes want, wit gebrei de meisjes want, wit gebreide baret, een zakmes met kurkentrekker, een hond (fox), een hond (zwart met witte vlekken), aangevlogen een postduif nr. 1950-1048840. Dat als verloren aangegeven zijn: kindex-jurkje, armband, portemonnaie, een actetas met leex-boeken, dasspeld, bruin glacé heren handschoen, een he ren bril, een dop van een auto, scha kelarmband, blauw gevlamde vulpen. Veenendaal, 29 Maart 1950. De Burgemeester voornoemd, A. BAKKER. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Ing. Med. hoor me-n-eige al: meester, raap me potlood es op!.... meester, ga es eve me zaddoek van binne hale, hij leit achter de wastobbe in de keuke! meester-, ga es naar 'I snoepwinkel tje.... een hallefie kope, een hallefie werom!En dat ie dan gaan zou! Zeg, doet ie dat heus voor je?" Hij wachtte het antwoox-d niet af, kletste zich op z'n stevige dijen, lachte om het zotte idee en besloot dan: „Nou mot je ook een boerekarhengst van een meester voor hebbe, hoor! De onze sloeg je nog net zo lief beurs". De ander zat hem verwonderd aan le kijken. Dan meende hij wel zo on geveer le begrijpen, waarom deze jon gen zich zo uitbundig verbaasde en hij vertelde: „Ja, maar m'n gouvex-neur is geen gewone schoolmeester over 'n klas Hij is een dokterik moet 'm al tijd dokter noemen.en hij is er al leen om mij les te geven en met mij te wandelen en zo". „Ben je dan ziek?" „Nee, hoezo?" „Nou, wat mot je dan altijd met 'n dokter om je heen? As je toch niet ziek bent?...." (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1950 | | pagina 2