Flink MEISJE p/?Oo H.H. Adverteerders en mm opoemaahte taan 0 84 4 2e. BSad Vrijdag 31 Maart No. 13 flinhe Dienstbode DE VALLEI Plette. yA^etiteA Banketbakkerij DIJKSTRA ^lïlaai dart em. JONG GELEERD OUD GEDAAN die gaat tang va* iP, B.OÓ Gijs van Zanten Lir)denl. 38, telefonisch aanges'oteiL onder SPAAR ZELF EN LAAT UW KINDEREN SPAREN BIJ DE Veenendeal en oirslreHen a.m. üeiti (A. tfcAupjien lOiaag en Stan&ad DIVERSEN Actief aqetd De Vallei ook Uw blad Ueenendaai iP,po-lt Schaken ïifienen ALKALIVRIJ Voordea.s.Feestdagen ÖIjkStRiN VAN DE WEÖ Gevraagd voor het a.s. seizoen r groot. prijriiMiton. O» M HOOFDSTRAAT 91 VEENENDAAL - TEL. 584 nr. SPAARBANK »POLDERHUIS« VEENENDAAL De zaak met sortering Veren. Groene Kruis Stichts en Geld. Veenendaal Gevr. in het wijkgebouw van het Groene Kruis. Kerkewijk 30, Veel vrij. Hoog loon. Aanmelden op Dinsdag 4 April a.s. 's avonds tussen 78 uur bij Mevr. J. Hey-v. Buuren »De Hoeve«, Kerkewijk 173, V'daal. Voor POOTAARDAPPELEN naar het oudste en vertrouwd ste adres C. HOP Achterkerkstraat 83 naast de Eierhal Erkend handelaar Tevens prima consumptieaard appelen a f. 8.- per mud Gevraagd v.d.e.n. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. REMME Markt 14 I "'VI Wij zoeken een actief vertegen woordiger voor Veenendaal en Omstreken. Vast loon en provi sie van de verkoop. Br. onder nr. 497 a.h. bur. van dit blad. H. Verwoert, Weteringsteeg 16, i Achterberg. Gevraagd net meisje voor de morgenuren van 9 tot 12. Leef tijd 14 jaar. Br. onder nr. 493 a.h. bur. v d. blad. Oude verbleekte portretten ma ken v/ij weer als nieuw. Portret specialist De Smalen Kortegracht 6, Amersfoort, Tel. 3536 Hooi te koop aangeboden. W. Kloot, Nieuweweg 238. Te koop wegens overcompleet z.g.a.n. 2 pers. spiraalmatras. Patrim.laan 12A, Veenendaal. Voor le en 2e hyp, in sommige gevallen ook los geld, verzeke ringen en taxaties naar Fa. Mulder en Zn. Kerkewijk 193 Te koop aangc b. droog kachel hout a f 1.50 per mudzak bij af name van 5 zakken gratis thuis bezorgd, jan Kool Holleweg Dl20 Telefoon 566. Te koop blauw-grijze kinder wagen bij van Manen, Sav. Lohmanstraat 35. Te koop gasgeijser A. W. de Haas, Kerkewijk 113. Woningruil. Te ruil aangeboden woning te Ede, op nette stand, Centrum dorp, huur f 4.50 per week, tegen dito woning te Veenendaal te bevragen Op den Berg 31, Ede. Lentetijd-Carbolineumtijd Wederom verkrijgbaar „Ten- kool", groene kleur carbolineum Geeft niet af gegarandeerd kleurecht. Tevens prima bruine carbolineum verkrijgbaar bij jan Kool, Holleweg D 120, Veenendaal, Tel. 566 i Te koop een g. onderh. kinder- wagen en een luidspreker. 1 Valleistraat 37. ln geen tien jaar zag U zo'n mooie collectie van eerste kwa liteit horloges, klokken en wekkers als thans v/eer bij de Wilde. Horlogerie, Hoogstraat 8 Veenendaal. Koopje! Sterk Herenrijwiel f 25.Hovystraat 30. Te koop i.a.s z. Herenrijwiel te bevr. E. Koolma, Valleistr.il Geld. Veenendaal Maak het gezellig bij U thuis met m-ubelen uit «'t Veense Verkoophuis« Valleistraat 6. (Klein Schutje), Veenendaal. 'i e kooo gevr. een 2e hands kinderfiets leeft. 4 a 5 jaar. Br. onder nr. 498 a.h. bur, v.d. bl. Gevraagd nette zelfstandige Werkster voor de Vrijdag. De Wilde. Hoogstraat 8. Het is of de mensen het ruiken, dat de goede klokken en wek kers er weer zijn. Achter elkaar gaan ze de hele omtrek weer in. De Wilde, Horlogerie. Harley te koop zijspan met Har- leymoter, te zien. Garage, Hoogendoorn, Veenendaal Verloren gouden schakelarm band tegen beloning terug be zorgen Kerkewijk 130, V'daal. BelangrijkDoor dat wij ver plicht zijn ons huis te verlaten. Kunt U thans Uw bestellingen doen voor: Stoelen, dissen, kop en schotels, glaswerk en servies goed met bestek, bij: G. Ger ritsen, julianastr. 81, Tel. 365. Biblio, Patrim.laan 8, Tel. 704. A. Maatkamp, Groenelaan 76. Tel. 237. Verhuurinr. D. v. Asselt. OUDE LEVENS- EN VOLKSVERZ. MIJ. vraagt voor Veenendaal en omgeving KI. vast salaris, gunstige voorwaarden en provisie, Brieven onder no 461 a.h. bureau van dit blad. Een net meisje zoekt een vrien din 28-29 jaar. N.H. Br. onder nr. 496 a.h. bur. v.d. blad. f 100 beloning. Wie ons helpen wil aan woning of 2 kamers, voor paar die willen gaan trou» wen. Br. onder nr 495 a.h. bur- v. d. blad. Onze Jongens komen thuis Naar ons werd medegedeeld zullen ver moedelijk op 4 April a.s. met het troepen transportschip ..Fairsea" uit Indië naar Nederland terugkeren, onze plaatsge noten de militairen M. Hiensch, G. Wagens- veld, A. Konings, A. v.d. Berg, A. van Walsem, J. Valkenburg en J Schoeman Op 8 April a.s. met de „Goya" J. Ch. Alberti, J. M. Scheilevis en O. Chaudron. Op 11 April a.s. met de „Castel Bianco" J. Kok. In Geld.-Veenendaal op 4 April a.s. A. J. Hullegien en C. Methorst. Op 8 April a.s. J. van Doorn. In Ederveen op 4 April W. van Heerdt. En op 8 April a.s. J. Kluit. Wij wensen hun een welkom Ftuis toe DOVO speelde gelijk. Door het gelijke spel dat DOVO j.l. Zaterdag legen Be Quick in Zwolle be haalde, is dit eerste elftal nog slechts 1 punt van het derde klasseschap ver wijderd, dat in de nog 2 resterende wedstrijden nog wel behaald zal wor den. Tot tweemaal toe moest DOVO tegen Be Quick een achterstand weg werken, zodat de eindstand 22 werd. Triangelboys kampioen. Triangelboys I behaalde j.l. Zater dag door een 40 overwinning op DTR (Zeist) het kampioenschap van de 3e klasse C. Na een zenuwachtig begin van deze wedstrijd was Triangel boys doorlopend sterker en wist dit voor rust reeds in een 20 voorsprong uit te drukken, door doelpunten van W. Donselaar. Na de rust maakte J. Henzen na een kwartier spelen de derde goal, terwijl W. Donselaar voor nummer 4 zorgde. 's Avonds vierde de vereniging haar kampioenschap met haar leden en do nateurs in Hotel „De Korenbeurs", waar tevens door verschillende andere plaatselijke clubs de felecitaties wer den aangeboden. Beslissingswedstrijd nodig tussen Matjan en G.V.V.V. Het Veenendaalse GVVV speelde haar laatste competitiewedstrijd uit tegen Barneveld en won met 61. Hierdoor zijn zowel Matjan als GVVV met een gelijk puntenaanlal geëin digd, waardoor zij in een beslissings wedstrijd zullen moeten uitmaken wie er kampioen zal worden en daardoor promoveert naar de le klasse van de Prov. afdeling. GVVV had in Barneveld weinig moeite met haar gastheren. In de eer ste helft kreeg zij reeds een 50 voor sprong. Na de rust deed GVVV het wal rustiger aan en zo kon Barneveld na 8 min. de eer redden. Van de Weert - hof bracht de eindstand daarna nog op 61. Athletiek-successen. Verschillende leden van de Veenen daalse Athletiekvereniging V.A.V. na men Zaterdag deel aan de door V.E.- A.C. te Ede georganiseerde wedstrij den. In de Jun. B werden goede resul taten geboekt. T. Willemsen steeds aan kop, werd in de eindsprint geslagen, zodat hij derde werd. B. van Viegen werd vijfde, G. Bouman zevende en H. de Koning negende. In de C. klasse werd C. Henzen vierde. In de D. klasse werd Van de Bovenkamp derde, Van de Heuvel werd negende. Tafeltennis. Onder grote belangstelling werd Dinsdagavond in het gymnastieklokaal aan de Hoogstraat een begin gemaakt met de open tafeltenniskampioenschap pen van Veenendaal. In totaal schreven 43 deelnemers (sters) in. Zaterdagmiddag worden de achtste en vierde finales gespeeld, waai'na avonds de demi-finale en de finale ge speeld zullen worden, waarna de prijs uitreiking volgt. A.s. Zaterdag zal in Hotel „De Roskam" te Veenendaal het schaak- Lournooi „Veluwezoom" gehouden wor den, onder auspiciën van de Schaak verenigingen „Ritmeester" en „Vee nendaal". Enerzijds speell Ede, Veenendaal en Barneveld, anderzijds Wageningen, Rhenen en Bennekom. In het geheel zullen ongeveer 80 schakers aan dezë massakamp deelne men. Voor het „Ritmeester Schaaktour- nooi", dat begin April gespeeld zal worden, blijkt grote belangstelling te bestaan, daar reeds talrijke inschrij vingen binnengekomen zijn en de in schrijvingsdatum nog tot 8 April a.s. openstaai. Ook zal een z.g. invitatiegroep ge vormd worden van hoofdklassepelers, waarin de heer Perfors (kampioen van Arnhem) zal deelnemen. Een simul taan-wedstrijd onder leiding van dhr. Perfors ligt eveneens in het voorne men. De ToekomstVoorwaarts 35. In een prettige en uiterst sportieve wedstrijd heeft Voorwaarts een ver dienstelijke 53 zege bij de Toekomst weggehaald. Voorwaarts miste J. Op perman, wiens plaats nu werd ingeno men door T. Hovestad, terwijl G. Spies het elftal completeerde. Het terrein was effectvol en telde verschillende modderpoelen. Voorwaarts nam direct het initiatief en ondernam verschil lende goede aanvallen. Na twaalf mi nuten profiteerde H. Evers van een missen van een der backs en met een scherp schot opende hij de score. Nadat enkele kansen verloren wa ren gegaan, doordat de spelers in de modder strandden, wist Evers Jr na twintig minuien het Voorwaarts-over- wicht met een goed doelpunt te ac centueren 02. Dit werd De Toekomst te erg. De thuisclub wist het spel te verplaatsen en de gasten in de verdediging te dringen. Na ongeveer een half uur kon de rechtsbuiten tot vlak bij het Voor- waartsdoel doordringen en Drost on houdbaar passeren 12. Voorwaarts antwoordde met een vlotte aanval, doch de kogel van H. Evers werd prachtig gestopt. Enkele minuten voor rust kwam de gelijkmaker, toen de middenvoor een goed genomen corner fraai inkopte 22. Na de thee liep Voorwaarts met de wind mee hard van stapel. Na twee minuten zette E. v. d. Oosterkamp goed door en gaf Voorwaarts opnieuw de leiding 23 en vijf minuten later was Evers Jr de verdediging weer te snel af 2—4. Er ontwikkelde zich hierna een ge lijk opgaande strijd, waarbij vooral de voorhoeden zich onderscheidden door fraai aanvalsspel. Beurtelings verkeer den de doelen in ernstig gevaar en een kwartier voor het einde moest Drost zwichten voor een fraaie kop bal van de middenvoor 34. Twee mi nuten later brak E. v. d. Oosterkamp door en plaatste de bal beheerst over de uitlopende doelman in de touwen 3—5. VOORKOMT KRIMPEN EN HARD WORDEN (Ing. Med. „Castel Bianco". Ter gemeentesecretarie afdeling al gemene zaken ligt vanaf heden de pas sagierslijst ter inzage van het troepen transportschip „Castel Bianco", het welk vermoedelijk op 11 April te Rot terdam binnenloopt. Johan Baars vijfde in Edese Veldloop. In Ede werd Zaterdagmiddag een veldloop gehouden, georganiseerd door de Athletiekvereniging „V.E.A.C.". Van de Rhenense Athletiek Vereni ging RAV namen twaalf lopers deel. Voor het eerst verschenen zij in de verenigingskleuren aan de start. In de D-klasse over 3V2 km met 35 deelnemers, wist Johan Baars beslag te leggen op de vijfde plaats met de mooie tijd van 11 min. 13,6. Hij ver beterde hiermede zijn tijd van enkele weken geleden in Zeist. B. ten Broeke uit Ede, nummer twee op de Neder landse Steeple-Chase, werd in deze klasse winnaar. Baars bleef slechts 15,6 sec. onder hem. Ter Burg, G. Baars en Wim van Dijk werden resp. 10, 13 en 17 geklasseerd. De Junioren B, 1% km, gaven een prima strijd. Ook hier waren 35 deel nemers aan de start verschenen. Ries van Appeldoorn kwam van de RAV- ers als eerste binnen en werd num mer 7 in het eindklassement. Zijn tijd is niet bekend. Wim Pleijler, Gosen Spies, Joop Bender, Theo Evers en G. Knoppert werden resp. 9, 13, 14, 19 en 21. Jan van de Scheur en Roelof van Voorthuisen startten bij de A-Junio ren, eveneens over 1^ km, met dertig tegenstanders. Van Voorthuisen werd zestien en voor Jan van de Scheur goldt het L'histoire se repète. Want evenals in Zeist beging hij ook hier weer de fout verkeerd te lopen, het geen hem de overwinning kostte. Van start af zat hij met enkele „Kometen" aan de kop, doch hij moest met de vijfde plaats genoegen nemen. Zijn tijd was 4 min. 33,6. Tweede Paasdag hoopt v. d. Scheur deel té nemen aan de Oostelijke Veld loopkampioenschappen, die op Sons- beek te Arnhem worden gehouden. Waarschijnlijk zullen nog enkele an dere RAV-athleten daar aan de start verschijnen. Brandweerlieden gaan vergaderen. In hotel „Het Wapen van Rhenen" hoopt de Vrijwillige Brandweer Woensdag 5 April in jaarvergadering bijeen te komen. Verscheidene jaar verslagen zullen worden uitgebracht en voor twee aftredende bestuursle den zal bestuursverkiezing worden gehouden. .Een nieuwe instructie wordt bekend gemaakt, over nieuwe unifor men zullen mededelingen worden ge- dazn, evenals over aanschaffing van materiaal voor 1950. De agenda be staat in totaal uit vijftien punten. ELST. Pluimveecursus was een succes. Op 23 Maart j.l. werd de eindles van de cursus voor Bedrijfspluimveehou- ders gegeven in de Openb. Lagere School. De cursusleider, dhr. P. Oldenbur- ger, opende deze avond met epn harte lijk welkom aan de Burgemeester, de cursisten en de talrijke belangstellen den. De heer K. Sluis, Hoofd van Sluis' Technische Voorlichtingsdienst was de docent voor deze slotavond. Spr. gaf een overvloed van behar- t ens waardige wenken, bijna steeds aan de hand van vragen uit de vergadering. De pluimveehouderij zal met derge lijke lessen, welke op zulk een ver dienstelijke en overtuigende wijze ge geven zijn, voordeel kunnen doen. De burgemeester wees na afloop de cursisten op het belang van dit aange vangen werk en op de noodzakelijk heid van vakstudie. De heer Oldenburger, aldus spr. past een woord van grote waardering voor dit werk, dat hij belangeloos deed. De collecte, om een klein tekort te dekken, bracht een overschot van f 10. Dit bedrag werd voor een liefdadig doel bestemd. Oranje-Wit werd gekraakt. In hun uit-wedstrijd tegen FAK in Bilthoven heeft Oranje-Wit niet veel waarin enkele teruggekeerde militai ren waren opgenomen, was men hoop vol op een goed resultaat. Het kwam echter geheel anders uit. Zij kregen een tegenstander waar niet mee viel te spotten. Niet lang na de aanvang was reeds te zien dat FAK verreweg de meerdere was van hun bezoekers. Hun eerste aanvallen leverden niet veel op, zodat in de achterhoede wel enig vertrouwen werd gekoesterd. Aangemoedigd hierdoor werd ook de FAK-defensie even lastig gemaakt, maar daar is het ook bij gebleven. FAK gooide er een schepje op en het duurde niet lang of het was 10. Voor de rust werd nog tweemaal ge scoord, zodat de tweede helft met een flinke achterstand begonnen moest worden. Toch waren de Oranje-hem den niet van plan zich zo maar gewon nen te geven en niemand kon aanne men, dat toen het vierde doelpunt ge boren was, er nog vier zouden volgen. FAK kende echter geen genade en me- dogenloos werd het O.W.-doel 8 maal doorboord. Met een penalty kon nog net de eer gered worden. Nu wordt het oppassen Oranje-Wit ten! Weer thuis. Ziezo, ik ben weer thuisgekomen En zelfs de mooiste van mijn dromen Zijn ver en zeer ver overtroffen. Ja, ja een mens die moet maar boffen, De buurt schonk mij, Ja, dat was iets!! Tezaam spontaan een nieuwe fiets. Ik stond verbaasd door alle hulde Mij toegebracht door iedereen. Dat dankbaarheid mijn hart vervulde Begrijpt een ieder ook meteen. Ik dank door deze alle mensen Hier uit die oude molenbuurt; Ik dank ook allen die daar buiten Een blijk van hulde heeft gestuurd: Crescendo met haar sex-enade, De welbekende N.I.-Band, Alsmee de Doornse Courant Gaven mij steeds blijk van medeleven. Dit antwoord wil ik hierop geven: Ik vond het heerlijk, kolossaal, Ik dank U allen Ouders en Familie Duizend maal! Gren. N. DE VRIES, Eist (U.) E. 34. AMERONGEN. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nellie Cornelia, d. van W. K. Burgstede en A. Verhagen; Wil- helmina, d. van N. van Dijk en P. van Doorn. Loop der bevolking. Ingekomen: Gijsbartus J. Gerards van Ermelo in C 199; Hendrik den Uijl van Leerdam in E 68. Vertrokken: Evert J. Pol van D 100 naar Apeldoorn en gezin; Alexander P. In verband met Goede Vrijdag verschijnen wij één dag eerder, dus op Donderdag 6 April a s. De sluitingstijd voor het opgeven van advertenties valt dus ditmaal op Woensdag 5 April a.s. te 1 2 uur. Wilt U zo goed zijn hiermede rekening te houden Bij voorbaat onze dank Adm. De Vallei Pluijgers van E 3 naar Ede Gerardus M. Franken van D 22a naar Lichten voorde. Met het ti-oepentransportschip „Fairsea", vermoedelijke aankomst op 4 April 1950 te Rotterdam, hoopt onze plaatsgenoot E. J. van Laar, Overberg D 45, huiswaarts te keren. Met het troepentransportschip Castel Bianco", vermoedelijke aan komst te Rotterdam op 11 April a.s., hoopt huiswaarts te keren onze plaats genoot G. W. van de Horst, Betonweg C 26. RENSWOUDE. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marinus Wijnand, z. van W. v. d. Brandhof en J. v. Ginkel. Sluiting gemeente-secretarie. De gemeente-secretarie van Rens- woude zal op Goede Vrijdag 7 April en Zaterdag 8 April a.s. gesloten zijn Aangiften voor de burgerlijke stanc kunnen geschieden op Zaterdag 8 April tussen 10 en 11 uur. V.V. Renswoude houdt Grote Bazar. Op Vrijdag 31 Maart en Zaterdag 1 Apri wordt door de voetbalvereniging „Rens woude" een grote bazar gehouden. Hieraan zijn vele attracties verbondei w.o. de nieuwste sensaties terwijl schil terende prijzen beschikbaar zijn. De Bazar is des avonds geopend van 7 tot 11 uur. Voor kinderen Zaterdagmiddac van 2 tot 5 uur. HULPSECRETARIE GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN. Geboren: Gijsbertha, d. van E. van Veldhuizen en A. v. 't Boveneind; Ma rianne, d. van J. van Burken en F. I Berveling; Hendrik, z. van J. Bruis en H. van Dijk. Overleden: Marinus Arnoldus van Burken, 51 jaar; Klaasje Breeschoten 10 maanden. VAN Ha, dat smaakt. plezier gehad. Met een gewijzigd elftalnoOFDSTRAAT 21 - TEL. 232 - VEENENDAAL

De Vallei | 1950 | | pagina 3