JflR UAlt SCHUPPEI! V Speciale Aanbiedingen De Vallei pÜROL geneesten vevfiaaitde fuiid Reeds meer dan 100 jaar ueenendaal en omsirehen Doet uui uoordeel en proliteert van onze u/eek Aanbiedingen gelezen blad ïlfienen Een misselijke streek A^ieïaru^eti Weer thuis. AMANDELTJESPUDDING AchteA&t>iq. Lezing over Jehova's Getuigen MIJNHAPDTJE5: DE CACHET, veilige en Hoge Rente Coupons Zomerstoffen VITRAGE - KATOEN - FLANEL - OVERGORDIJN- STOFFEN enz. enz met 25 tot 50°/o korting WIT KATOENEN SPORTKOUSEN alle maten 75 cent INTERLOCK KINDER-DIRECTOIRS diverse maten 98 cent EXTFA ZWARE KWALITEIT WASHANDJES 3 stuks f. 1. ZEER FIJNE KWALITEIT LINKS GEWEVEN DAMESKOUSEN met naad en mindering f. 1.49 HEREN SPORTBROEKEN EN HEMDEN maat 4 en 5 f. 1.49 maat 6 en 7 f. 1.98 Voor warme dagen hebben wij iets aparts Kamgaren Zomercostumes tweedelig SPORTMODEL f 94.75 Ook aardige sortering Zomer stoffen voor maatwerk. Zie etalage HOOFDSTRAAT VEENENDAAL £n tacA! is 't Veense Verkoophuis KOOPT ZE NU! Verder ruime sortering Cos tumes in alle maten en prijzen zodat U zeker slaagt bij VEENENDAAL, HOOFDSTRAAT 98, TEL. 378 H. H. Duivenliethebbers Wij temeAen Ro-Ï, lAaag en AatifracL DIVERSEN Komt eens kijken bij varx Schoppen HET VEEL tr Brand in de rietmat. Maandagochtend omstreeks half negen werd de Vrijwillige brand weer gealarmeerd voor een brand achter het perceel aan de Hofsteeg. Met de motorspuit ter plaatse aan gekomen bleek, dat een rietmat, die was geplaatst op de afscheiding van de erven, had vlam gevat, doordat de inhoud van een daartegen ge plaatste vuilnisemmer tengevolge van een daarin geledigde aslade, was gaan branden. Dank zij snel ingrij pen van de bewoners, kon het brand je in de kiem worden gesmoord. Stille omgang naar de Grebbeberg. Op 4 Mei zal wederom een stille omgang worden gehouden naar de graven van onze gesneuvelden op de Grebbeberg. De wijze, waarop deze plechtigheid vorig jaar is verlopen, heeft bij de commissie van voor bereiding grote waardering gewekt. Men is buitengewoon tevreden, dat de nieuwsgierigheid tot het uiterste was beperkt en de weinigen, die zich nog langs het traject of in de portieken of op stoepen ophielden, zullen dit jaar zeker aan de omgang deelnemen. De richtlijnen, die nu in acht moeten worden genomen, wor den nog in dit blad bekend gemaakt. Verschillende verenigingen hebben 1 inmiddels een uitnodiging ontvangen om aan de herdenking deel te ne- j men. Ook de leerlingen van de scho len waren verleden jaar in grote getale opgekomen. Ook nu zijn de hoofden weer uitgenodigd om de j jeugd deze gedenkvolle ogenblikken J onder ogen te brengen en haar aan te sporen vooral aan de omgang deel te nemen. Deze ere-schuld moet goed tot het opgroeiende geslacht doordringen. Zij immers beseffen misschien veel minder dan wij vol wassenen, wat dit alles te betekenen heeft. De herdenkingsdienst, die na af loop zal worden gehouden, vindt naar alle waarschijnlijkheid ook dit jaar weer in Irene plaats. Gezien de ongunstige weersomstandigheden is dit te verkiezen boven de openlucht. De belangstelling voor deze dienst, is in tegenstelling tot de omgang, nooit zo daverend geweest. Laten we hopen, dat dit jaar Irene te klein zal blijken. De commissie van voorbe reiding zal dit ongetwijfeld bijzon der waarderen. Reclame die niet ontsiert. IIei is gelukkig, dat velen het mooie natuurschoon in onze omge ving niet als een vanzelfsprekend heid beschouwen. De meeste Rhene- naren hebben er dan ook open oog voor, hoewel het slechts weinig moeite kost het te bederven. We denken b.v. aan een ongebreidelde reclame-campagne. Hoe zou alles er uit zien, wanneer iedereen maar te kust en te keur reclameborden kon plaatsen in de meest bonte kleuren en met schreeuwende opschriften? Gelukkig bestaan er voorschriften, die de reclame aan banden legt. Wat we echter dezer dagen hebben aan schouwd stemt ons tot nog groter tevredenheid. Er bestaan vergevor derde plannen om de reclame voor de verschillende bezienswaardig heden in onze gemeente te unifor meren. te verfraaien en wat wel het allerbelangrijkste is, te combineren. Aan één paal alle reclame, dat is uiteindelijk het doel van de actie. Door een dergelijke reclame-Ztlil annex wegwijzer op tien verschil lende plaatsen in de gemeente op te richten, is het effect honderd procent. Bij wijze van proef heeft men in de tuin van het stadhuis een modelpaal opgericht. Er zijn drie a vier bordjes aan bevestigd van de meest bekende instellingen. De il lustratie op de paal zegt direct waar heen men zich moet begeven om een bepaald doel te kunnen bereiken. Het is inderdaad een kleurig geheel. Het vergemakkelijkt het zoeken. Vooral de vreemdelingen, die nog meer dan wij zelf ons natuurschoon bewonderen, kunnen er geen aan stoot aan nemen en er toch bijzon der veel profijt van trekken. Belang stellenden raden wij aan eens een kijkje te gaan nemen naar het ver vaardigde model. Deze geniale vin ding zal hen, evenals ons, in ver rukking brengen. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat de gem.-secretarie, het kantoor van de gem.-ontvanger en publieke werken in verband met de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op 1 Mei a.s. voor het publiek gesloten zullen zijn. Rhenen, 20 April 1950. Burgemeester en Wethouders voorn. L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De Secretaris, TH. v. d. WILLIK. (Ing. Med.) ,.Een misse'ijke manier van optreden", noemde Officier van Justitie het gedrag van de 26-jartge vrouw M. v. V. alhier, die zich Maandag jl. voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoorden we gens mishandeling van mej. A. H. II. Öp 18 Februari jl. was zij naar het slacht offer gegaan om een tussen beide par tijen gerezen kwestie te bespreken. Of schoon mej. H. ziek lag, wist zij gedaan te krijgen, dat deze haar bed verliet om haar aan de deur te woord te staan. Al vrij spoedig waren de beide dames in een zeer levendige gedachtenwisseüng gewikkeld, waarbij de bezoekster zich zo kwaad maakte, dat zij op een gegeven monent haar tegenpartij een klap toe diende. Toen de andere zich daarop velligsheidshalve in haar woning terug trok. begaf de aanvalster zich naar de politie en deed daar aangifte, da zij zelf mishandeld was1 Voor een en ander Maandag jl. voor de Politierechter te Utrecht terechtstaande, waar haar het verkeerde van haar gedrag op duidelijke manier aan het verstand werd gebracht, zag zij zich veroordeeld tot f25 - boete, subs, tien dagen hechtenis. BURGERLIJKE STAND van 13 tot en met 19 April 1950 Geboren: Anna Jenneke, d. van B. v. Daalen en M. den Ouden; Hendrik, z. van H. v. d. Scheur en W. v. Esseveld. Ondertrouwd: Jan Marinus van Soe- len en Hermina Bos: Bernhard Dietrich van Ommeren en Aaltje Nellestijn; Willem Cornelis van Engelenburg en Hillechiena Stel. Getrouwd: Simon Schoeman en Eli sabeth Maria van Tongeren; Johannes Cornelis Stuart en Grada Hendrika Maria van den Hatert. Overleden: Goverdina van de Wer ken. 58 j„ gehuwd met Willem Onink; Carolina Maria Davida Cornelia van Schenkhof, 69 jaar, ongehuwd. BRGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina, d. van L. van Soest en C. van Straten; Dirkje Rijkje, d. van Th. van Barneveld en D. van de Burgt. Overleden: Clasinus Tijmen v. Lien- den, 63 jaar. Getrouwd: Jan van Eek, 22 jaar en Ottina Vervat, 24 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Jeanette C. v. Hilten van Rotterdam in B 155; Klaas Ravensbergen van Leiden in D 22a. Met het troepentransportschip „General C. H. Muir", vermoedelijke aankomst te Rotterdam op 24 April a.s., hopen naar het vaderland terug te ke ren onze plaatsgenoten L. van Mourik, Eist E 56 en W. van Essen, Overberg D 68 alhier. Wij roepen hen een hartelijk wel kom toe. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk 10.30 en 6 uur Ds B. F. C. de Groot. Ned. Prot. Bond (Zaal Buitenlust) 10.30 uur Ds Brandt van Haarlem. Ger. Kerk (Ned. Herv. Kerkgebouw) 9 en 4.30 uur Ds L. Zwaan. Een mooi gebaar. Door een aantal inwoners dezer ge meente werd onlangs het initiatief ge nomen om gelden bijeen te brengen voor het aanschaffen van een invalide wagen voor de heer v. d. K., een inva lide in ons dorp. Door een groot aantal inwoners werd een bijdrage gegeven, zelfs door enkelen buiten de gemeen te. Het resultaat van deze actie was, dat aan v. d. K. een complete wagen kon worden aangeboden, waar deze zeer mee in zijn schik was. Er bleef nog geld over voor het aanschaffen van een gemakkelijke stoel. Geen fusie tussen V.V.V. e.» Winkeliersvereniging. Onlangs werd een voorstel gedaan om te komen tot een fusie tussen de plaatselijke V.V.V. en de Winkeliers vereniging alhier. Men ging van de veronderstelling uit, dat dit voor beide partijen slechts een voordeel kon zijn. Nadat hierover echter enige vergade ringen belegd werden, is thans uitein delijk besloten, met een definitieve fusie nog enige tijd te wachten. Wel zal tussen beide verenigingen de grootst mogelijke samenwerking plaats vinden. RENSWOUDE. Stierenkeuring. De voorjaarskeuring van stieren zal te Renswoude gehouden worden op Maandag 24 April 1950, voorm. 10.45 uur op de Koetslaan nabij het Kasteel Renswoude. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adrianus, z. van J. v. Wa keren en T. de Kruiff; Jan Willem, z. van G. v. Leeuwen en J. Th. Budding; Pieter, z. van P. van Brummelen en G. Pater. Ondertrouwd: Jan Willem van Raaij, 24 jaar, wonende te Renswoude en Geertruidu Koster, 27 jaar, wonende te Vels'en. Overleden: Dirkje Lagerweij, wed. van C. Bos, oud 83 jaren. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hop. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds D. G. Molenaar (Bed. H.A.). mei nóg meer amandelen (Ingez. Med.) Op initiatief van de Christelijke Jonge lingsvereniging ..Jonathan" te Achterberg hield DsVroegindeweij van Papendrecht j.l. Dinsdagavond in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Achterberg een lezing over de Jehova's Getuigen. Voor dit actuele onderwerp bestend grote belangstelling zowel van de zijde der kerkgangers als van de 2ijde der Jehova's Getuigen. Ds. V: oegindeweij zette de zaakJduidelijK uiteen en beantwoorde tot slot een vrij groot aantal sch> if'eliüc ingediende vra gen. ;)c Dikkenberg in het Zilver. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar gele den zijn. dal de fa. Gebr. v. d. Brink te Laren hebben opgericht en in ex- ploiiaüe gebracht de kwekerij ..Dik kenberg" aan de Cuneraweg te Ach terberg, ter gezamenlijke grootte van ruim 21 HA. Tegelijk met deze oprichting werd door de firma als bedrijfsleider aan gesteld Nic. Baars, zodat deze ook zijn zilveren jubileum op die datum zal vieren. Voorwaar een mooie prestatie en wij twijfelen dan ook niet of het zal deze stoere werker en prima kracht op deze dag zeker niet aan belang stelling ontbreken. diepijn verdrijft en kou afzet. 40cn75ct Ing. Med. Nijverheidsschool Wageningen. Gediplomeerde leerlingen Nijver heidsschool te Wageningen, 31 Maart 1950. Afdeling Machinebankwerken: Wageningen: P. A. Louwers, C. Pep- plinkhuizen, J. van Tricht, H. W. C. M. Tiemessen, G. J.. v. d. Wart. G. J. Pepplinkhuizen; Veenendaal: P. Cor- nelisen; Ede: R. A. Groters, F. Gij- zen, B. A. Houkes, M. Zaaijer; Rhe nen: H. J. van Gesink, J. R. Meurs, N. van Setten; Bennekom: H. van Hol land, F. Nijburg. Afdeling Motorrijtuig- en Rijwiel- herstellen: Wageningen: C. J. Braam, E. Bra- ber, A. Brussen, G. Post, J. G. Sach- teleben, J. Schans, E. H. Takken; Ede: J. Nab, A. van Ommeren, R. Zoll; Bennekom: P. van Diermen, T. R. Tol- ner; Renkum: Th. Pronk, A. W. J. Wil- lemsen; Doorwerth: C. A. de Neef. Afdeling Electrotechniek: Wageningen: H. van Ham; Ede: F. Hanegraaf, B. A. v. d. Top; Veenen daal: A. van Dijk, T. Hasselaar, H. Kleijer, C. Reemst; Renkum: H. J. Versteegen; Heelsum: W. C. v. d. Kamp. Afdeling Instrumentmaken: Wageningen: P. van Druten; Ede: E. v. d. Peppel. J. Pol; Bennekom: J. G. Wijthoff; Renkum: C. A. ten Boh- mer. Afdeling Timmeren: Wageningen: C. J. Dorland, K. van Ginkel, K. Zwanepol; Ede: A. M. v. Klaveren. G. H. Veenendaal; Renkum: F. J. v. d. Berg, H. J. Kieft; Rhenen: S. Drost. Afdeling Meubelmaken: Wageningen: M. A. Claes, W. Enge len, A. H. Jansen; Rhenen: W. Haal- boom. J. C. Nienhuis; Renkum: C. Verstegen. staan de NUTSSPAARBANKEN in Nederland bekend als gevende spaarbanken, (ook voor het beleggen van gel den van Verenigingen, Kerkge nootschappen, Spaarclubs e.d.) SPAARBANK bijkantoor van de Nutsspaarbank te Wageningen (opgericht 1E46) (Ing. Meel.) V l i A- C. DIEPEV VALLL1STR-. 12-VEENENDAAL Het goedkope en iuim gesorteerde adres voor betere gebr. goederen. LET OP Wij hebben 1000 Hollandse Weckglazen ontvangen. Alle hout is geen tim-nerhout Alle voer geen duivenvoer Met voer van TEK Een snel vertrek Ook Uw duiven kunnen op de vlucht snel zijn, wanneer U vanaf heden één onzer supermenge- lingen voert, waar de serieuze liefhebbers meer dan tevreden over zijn. Zij weten, dat gezo-.d voeder j met een laag vocht gehalte de duiven in de gewenste conditie brengen. Wij hebben diverse soorten voor U in voorraad vanaf 21 ct. p p. Fa T. VAN DIJK Julianastraat 50 - Veenendaal tegen billijke prijs Alle soorten gezaagd hout, ver der Pa'.en in allo rvaten Slieten B?ner staken, Erwtenhout ge zaagd brand en aanrnaaVhout. Schaaldclen en afvalhout. Board Triplex Carbolineum in alle kleuren enz. enz. Komt hij ons kijken, en U zult slagen Middellaan B 87 Veenendaal HOUTHANDEL - ZAGERIJ Te koop een Duitse Herders hond 8 maarden oud, Wolfskleur Gortstaat 56, Veenendaal Te koop woonhuis met stalling te bevragen bij H. Warns, Amerongen. Te koop tandem in prima staat en grote tuinparasol met stand aard, P. H. v. Rijnstraat 34a Veenendaal Te koop aangeboden 1 trans portrijwiel en een hittentuig Parallelweg 81 Goed werkende trapnaai- machine (salon meubel) te koop. Wilhelminastr. 14, Rhenen Net degelij* meisje gevraagd voor d. of d. e. n. Hoog loon en g ede verzorging. Hotel »Het Wapen van Rhenen«, Heeren straat 99. Rhenen Te koop i.g s.z. kolenfornuu Fluiterstraat 53 Wordt gevraagd net dagmeisje, flink loon. Zaterdagmiddag en Zondag vrij. A. van Doorn, Hoofdstraat 66 Flink meisje gevraagd van 8 tot 2 uur. V/. van Drenth, Slager. Da Costastraat 1 Huishondster ruim m 1. P.G. b.z.a. bij een of twee bejaarde mensen. Ook wel op boerderij, niet melken. Br. onder nr. 512 a h. bur. v.d. blad Gramofoonplaten. Wij hebben nu weer een ruime sorteiing Gramofoonplaten, klassiek en populair w.o. steeds de nieuw ste. Muziekhancel A. v. d. Weerd, Beatrixstraat60, Tel.784, Veenendaal Van de Lente tot de Herfst zullen er vele ogenblikken zijn, waarop U zich met een vlotte swagger gelukkig zult voelen. Hoofdstraat 89 VEENENDAAL Wij Moffelen Uw Rijwiel slechts voor f25,Een sportrijwiel te koop z.g.a.n. Naar Eek Pr, Bernhardlaan 1, Rijwielhandel, Veenendaal Hout. Vanaf heden weer ver- krijgbaar: Kruiperrijs en erwten hout, boner staken, eiken heining- palen, glaskisten lang 3 80 m. boog 1.35 m. groene en bruine carbolineumeneen partijdennen en beuken kachelblokken. Alles wordt gratis thuis bezorgd. Jan Kool, Holieweg D 120, Tel. 566 Leger goederenhuis. Zandstr. 43, Veenendaal, Leren Jassen f98.-, Regenjassen vanaff37.50, Overhemden f6.50, 7,50, 8.50, 9,50, Field jacks waterdicht f34.50 voor jongens f 14.50. Kampeer- tenten o.a. 1 t.m. 8 pers. alles 1 nieuw, prima dekzeilen in alle maten f4.— per M,J. Werk- kleding, broeken, jacken, schoenen enz. Te koop rietmatten in alle maten bij A. Loef, Kwekerij, Einde Sandbrinkstr.bij het postkantoor Voor le en 2e hyp, in sommige gevallen ook los geld, verzeke ringen en taxaties naar Fa. Mulder en Zn. Kerkewijk 193 Maak het gezellig bij U thuis met m-ubelen uit «'t Veense Verkoophuis<< Valleistraat 6. (Klein Schutje), Veenendaal. Belangrijk Door dat wij ver plicht zijn ons huis te verlaten. Kunt U thans Uw bestellingen doen voor Stoelen, dissen, kop en schotels glaswerk en servies goed met bestek, bijG. Ger ritsen, Julianastr. 81, Tel. 365 Biblio, Patrim.laan 8, Tel. 704. A. Maatkamp, Groenelaan 76, Tel. 237,Verhuurinr. D. v. Asselt. Oude verbleekte portretten ma ken wij weer als nieuw. Portret specialist De Smalen Kortegracht 6, Amersfoort. Tel. 3538

De Vallei | 1950 | | pagina 2