UitüJtaq, WikLeqinyen C. M. BLOK Amandeltjespudding Reeds meer dan 100 laar veenendaal en omstreken KLtfFSlïiflirs - BoeHnuis Ueenendaat ePko-v-Lricial& Maten Tracieer nü op mei nog meer amandelen dan vroeger. U.U. Adu-efiUtfideM A (8 A -O a o ft O VRIJDAG 5 MEI a.s. n.m. 2 uur Ttïima ltu£fiennen Onrustig, gejaagd* i I 'i I' 1 WêJ A L K A L I V R IJ f aambIëTënzalf folJKI HAR PT helpt alKjd houdt gebit in goede staat en verlengt levensduur von tonden en kiezen 8 DIVERSEN Door de feestelijkheden van a.s. week, zijn wij genoodzaakt ons blad voor de volgende week een dag vroeger te laten verschijnen, dus op Donderdag. Wij verzoeken U, Uw adver tenties voor dit nummer zo vroeg mogelijk klaar te willen maken of aan ons bureau te bezorgen, daar er Woensdag a.s. na 12 uur geen adverten ties meer worden aangenomen. U bij voorbaat dankend voor de medewerking. De Administratie. Vervolg Raadsveislag. zou dan over enkele maanden rapport kunnen uitbrengen aan de Raad. De voorzitter merkt op, dat de an nexatie een zaak is, die niet in de eer ste plaats een initiatief verlangt van Veenendaal. Het initiatief moet uit gaan van de provincie, omdat het een provinciale grenswijziging betreft. Een raadscommissie te benoemen acht spr. niet gewenst. Binnenkort sprak hij de Commisaris der Koningin en hij zou naar deze annexatie informeren, en wil ook wel aandringen op spoedige be handeling. De voorzitter vindt het be ter deze zaak bij het college van B. en W. te houden. Overigens wenste spr. liever niet in het openbaar over deze zaak verder uit te weiden, maar is be reid in geheime zitting de raadsleden nader in te lichten, waarom een com missie niet gewenst is. De heer W. van Stempvoort (AR) lanceert de opmerking, dat ook zijn fractie het allergrote belang van de annexatie inziet en dit een belangrijke kwestie vindt. Overigens meent ook hij, dat er weinig aan te doen is en dat allereerst de Prov. Staten van Utrecht en Gelderland tot een verge lijk moeten komen. Bij de behandeling van de begroting in de Prov. Staten (waarvan ook de heer Van Stempvoort lid is), is door spr. telkenjare gevraagd naar deze annexatie. Steeds ontvangt hij de mededeling, dat de voorberei ding in een ver gevorderd stadium ver keert. De Raad ging daarna met gesloten deuren verder, ter behandeling van verzoekschriften, om ontheffing van aanslagen schoolgeld lager onderwijs 1945—1946. Herinneringskmis t94(L-J 945. De Regeflng heeft thans haar offi ciële toestemming verleend tot de in stelling van het Herinneringskruis 1940-1945 van het Nederlandsche Roode Kruis. De Minister van Oorlog heeft goedgevonden dat dit ere-teken op de uniform zal worden gedragen. Het wordt toegekend aan allen die tussen 9 Mei 1940 en 3 September 1945 daadwerkelijk in enige functie hebben dienst gedaan bij het Nederlandsche Roode Kruis hier te lande, in Indonesia of in de Overzeese Rijksdelen en die aan bepaalde door het Hoofdbestuur te stellen voorwaarden voldoen; als mede aan hen die, hoewel niet in dienstverband, gedurende deze periode in typische Rode Kruis-geest hebben gehandeld. Er zal naar worden ge streefd de uitreiking van het Herinne ringskruis zoveel mogelijk te doen ge schieden op de verjaardag van onze Koninklijke Beschermvrouwe. Naar wij vernemen is dit „Herinne ringskruis 1940-1945" in Stichts- en Gelders-Veenendaal toegekend aan 71 personen. Deze zullen een speciale uit nodiging ontvangen van het Bestuur der Afd. Veenendaal van het Ned. Roode Kruis, dat voor de uitreiking een bijzondere avond zal organiseren. Begroetingsavond van het „Welkomthuisfront". Vrijdag 20 April j.l. werd in Eltheto een begroetingsavond gehouden voor de gerepatrieerde militairen en hun familie. De avond werd geopend door de voorzitter v. d. Band Ned.-Ind., de heer Vaartjes. Spreker heette allen hartelijk welkom en zeide o.a. dat zij het zeer op prijs stelden dat Burge meester en Wethouders, Voorzitter en Secretaris van het Gew. Demobilisatie centr. en de ere-voorzitter v. d. Band Ned.-Ind. Afd. Veenendaal, aanwezig waren. Hierna sprak de Burgemeester een welkomswoord en zeide o.m., dat indien de gedemobiliseerden moeilijk heden hadden, zij zich altijd tot het Gemeentebestuur konden wenden, die zal trachten hen zoveel mogelijk te helpen. Namens het Gew. Dem. centr. sprak de voorzitter. Ook hij zeide dat de militairen zich altijd tot hen kon den wenden. Na de tractatie decla meerde de heer Van Stempvoort enige gedichten, welke zeer goed in de smaak vielen. De muziek van deze avond werd weer verzorgd door de welbe kende Hasselaar Band. Aan het einde van de avond sprak namens de kerken in Veenendaal, Ds v. Wijngaarden en sloot de avond met dankgebed. Ook deze avond van het Welkom thuisfront was weer zeer geslaagd en zijn ook deze militairen weer in het Veenendaalse leven opgenomen. Aanrijding. Op het kruispunt Buurtsteeg-Prins Bernhardlaan werd de op deze hoek wonende bakker B. door een passe rende. auto van de heer B. afkomstig van De Klomp gegrepen en tegen de grond geslingerd. Met een schouder fractuur en een op enkele plaatsen gebroken been werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Ede overge bracht. De politie stelt een nader on derzoek in. Zonder geluk vaart niemand wel! Op het lot van de staatsloterij, nr. 5884 werd in Veenendaal uitgekeerd f 15.000 en de premie van f 30.000. Nijverheidsavondschool te Wageningen. In de publicatie van gediplomeerde leerlingen in ons vorig nummer stond abusievelijk vermeld Nijverheidsschool te Wageningen; dit moet zijn Nijver heidsavondschool te Wageningen. Namen der Gemeenten ••2 n) ft O n) Pi (0 5 a 4) u 0) o M 0) t» O VEENENDAAL 1383 242 2496 1862 74 101 532 10 RHENEN 1948 190 715 1081 41 198 841 9 RENSWOUDE ~191 35 287 372 11 19 128 2 AMERONGEN 475 35 268 597 21 128 277 7 EDE 3777 1219 5936 4877 165 2178 3120 10 6710 14 5037 1045 5 I— 1813 78 21350 PARTIJEN UTRECHT GELDERLAND Stemmen Perc. Zetels Stemmen Perc, Zetels 1950 '50 «50 1950 '50 1 '50 Kath. Volkspartij 75.450 26.9 12 168.185 32.6 21 Partij v. d. Arbeid 72.136 25.7 11 121.209 23.5 15 A.R Partij 48.459 17.3 7 57.113 U-I 7 C H. Unie 39.219 14.0 6 86.107 I 16.7 11 Volksp. V. en D. 20.159 7.2 3 43.705 8.5 5 Comm, Partij 11.400 4.1 1 11.256 2.2 2 1 St. Ger. Partij 9.643 3.5 1 20.331 4.0 2 Overige groepen 3.785 1.3 0 7.876 1.4 0 280.322 100 41 515.782 1 100 1 62 iJjOoooOC Oo0ooo0oO°OoooOOO° 00ooo000°°0oo00000c>0000000000coco00c> ■,0oooo00u0°0000§ staan de NUTSSPAARBANKENin Nederland bekend als veilige en Hoge Rente gevende spaarbanken, (ook voor het beleggen van gel den van Verenigingen, Kerkge nootschappen, Spaarclubs e.d.) ^PAARBANK bijkantoor van de Nutsspaarbank te Wageningen (opgericht 1646) (Ing. Med.) Afhaaldienst as en vuilnis. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend, dat in ver band met de viering van de verjaar dag van H.M. de Koninigin het af halen van as en vuilnis in plaats van op Maandag 1 Mei a.s. zal geschieden op Dinsdag 2 Mei d.a.v., op welke dag met een dubbele ploeg zal worden ge reden. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Willem Lodder, 22 jaar en Johanna Henken, 20 jaar; Ja cobus Gijsbertsen, 24 jaar en Jannetje Clasina van den Brink, 22 jaar. Getrouwd: Geen. Geboren: Gerten Gerardus Louis Hubert, z. van J. P. Jansen en E. Ach terberg; Johanna, d. van J. van Gin- kel en J. G. Renes; Hinderika, d. van H. Oorlog en I. Vos; Ulfert Rients, z. van U. R. van der Wal en M. Dijkema; Arie, z. van P. J. Klem en H. van Gin- kel. Overleden: Reintje Versteeg, 71 jaar en 6 maanden, echtgenote van J. van de Weerthof; Anthonie Hardeman, 74 jaar en 3 maanden, echtgenoot van H. van Dijk. Gevonden en verloren voorwerpen. De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dat ten Ge meentehuize, Ploofdstraat 34, terug te Van onze gemoderniseerde zaak, welke wij met ingang van 11 April hebben overgenomen van de Heer T. v. d. POL. KOMT, ZIET, OVERTUIGT EN PROEFT U A.s VRIJDAG 6 MEI van onze kwaliteit Luxe Brood en Banket. BROOD- en BANKETBAKKERIJ HOOGSTRAAT 10 TEL. 718 VEENENDAAL Bach-herdenking in de St. Andries- kerk te Amerongen. In het jaar 1750 overleed te Leipzig de grootste componist aller tijden: Jo- hann Sebastian Bach. Over de gehele wereld wordt dit jaar dit feit herdacht, door het uitvoe ren van zijn mooie composities. Het Chr. Gem. Koor te Amerongen maakt zich op om aan deze herden kingen op bescheiden wijze mede te werken. Het is haar voornemen om 6 Juni in de St. Andrieskerk twee van de schoonste cantaten uit Bach's oeuvre uit te voeren n.l. „Wachet auf, ruft uns die Stimme" en „Komm, du süsze Todesstunde". Het koor heeft hiermede een moeilijke, maar mooie taak op haar schouders genomen en dit ver dient aller waardering en steun. JJt 0oo0o00oooo0oo0ooooooo0ooooooooo00oooooo0oooooooo0ooooooo00oo0ooo00ooooo00oyi bekomen zijn de navolgende op de openbare weg gevonden voorwerpen: bruine herenportemonnaie; kinderpor- t^mojinaie; duimstok; d^amesfiet^; twee rijwiel sleuteltjes; een damesporte- monnaie; een gouden speld; een schort; een paar glacé herenhandschoenen; bruine jongenspet; dubbeltjes arm band; aangevlogen een postduif nr. 49-1110283. Dat als verloren aangegeven zijn: een mes; zilveren vulpotlood; zeem lap; damespolshorloge; hoofddoek; shawl; étui met kam; glacé dames handschoen; jongenspet; blauw kinder mutsje; een portemonnaie; handbe schermer; weggevlogen een postduif nr. 1046222; postduif 1950-1047847. Veenendaal, 26 April 1950. De Burgemeester voornoemd, A. BAKKER. Aanrijding. Ter hoogte van de Prattenburgse bossen vond een aanrijding plaats tus sen een personen-auto en een bestel auto van de brandstoffenhandelaar G. De personenauto, komende uit de rich ting Eist en bestuurd door de heer S. uit Veenendaal, werd vrij ernstig be schadigd en moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ouderavond. Dinsdagavond werd de jaarlijkse Ouderavond gehouden in Eltheto van de Kon. Julianaschool, n.l. de school voor L.O. en U.L.O. Nadat de ouders voor de aanvang dezer avond gelegenheid hadden gehad in het schoolgebouw met het personeel te spreken over het gedrag en vorde ringen der leerlingen, vulde de grote zaal zich geheel. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter van het schoolbestuur, dhr. G. C. v. Schup- pen. Een kinderkoor zong enkele lie deren en de leerlingen van de Oplei dingsschool verzorgden een lentespel letje. Door het hoofd der school, Dr J. G. Thoomes werd daarna een lezing ge houden over het onderwerp „Kerk en School" waarbij spreker zich voor het Vrije Chr. onderwijs uitsprak. Na de pauze die hierop volgde wer den nog enkele turnoefeningen gehou den onder leiding van de heer E. van Asselt. met gratis Uw naam erin (klaar terwijl U wacht) BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend, dat de Ge meentelijke Bureaux op 1 Mei en 6 Mei a.s. gesloten zullen zijn. Burgemeester en Wethouders voorn.: De Burgemeester A. BAKKER. De Secretaris, D. BLANKESPOOR. Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. Ï1 Degradatie-wedstrijden. Het is nu zeker, dat in de tweede klasse van District III de versterkte de- gradatie doorgang zal vinden. Hierdoor zal ook Veenendaal I dus haar degra datie-wedstrijden moeten spelen. In deze promotie-degradatie-competitie komen uit: Veenendaal, Gelria, Dieren- se Boys en CHRC. A.s. Dinsdagavond wordt te Deven ter een bespreking gehouden over deze degradatiewedstrijden en zal het wed strijdprogram opgesteld worden. Vermoedelijk zal op Zondag 7 Mei de competitie een aanvang nemen. Houd Uw wol als nieuwI ai Wit wordt hagelwit, V J Kleur krijgt nieuwe fleur Was Uw wol veilig in VOORKOMT KRIMPEN EN HARD WORDEN AV (Ing. Med.) BURGERLIJKE STAND HULPSECRETARIE GELDERS-VEE NENDAAL EN EDERVEEN. Geboren: Rijk, z. van R. Bos en P. H. van Grootheest; Jan Hendrik, z. van C. van Zetten en H. W. van Dijk; Huibert H., z. van H. C. v. d. Meijden en J. Sukkel; Nicolaas A., z. van A. J. van Kessel en J. H. Veenendaal; Ger- ritdina M. E., d. van G. van Ruiswijk en G. van Riessen. voorzien van de naam Wij hopen, dat de St. Andrieskerk, die zich met haar mooie acoustiek en prachtig orgel zo bij uitstek leent voor dergelijke uitvoeringen, straks vol zal zijn met luisteraars. „Asaf", die blijkbaar voor dit con cert kosten noch moeite spaart, zal be geleid worden door het orkest van het Utrechts Gezelschap voor Oude Mu ziek, terwijl Jo Spelde, de organist van de Jeruzalemkerk te Amsterdam, de orgelbegeleiding verzorgt. Verder zullen vier solisten medewer ken, waarvan reeds genoemd kunnen worden Mien Peters, sopraan en David Hollestelle, bas. Met andere solisten zijn nog besprekingen gaande. Het ge heel staat onder leiding van Gijs van Zanten. Ritmeester Schaaktournooi 1950. Ter gelegenheid van het Ritmeester Schaaktournooi speelde Dinsdagavond de heer Perfors kampioen van Arn hem een simultaan wedstrijd aan 22 borden. Na een zeer aantrekkelijk en aan genaam verloop wist de heer Perfors 18y2 punt te behalen, derhalve een winstpercentage van 84 hetgeen een buitengewone prestatie genoemd kan worden. J. J. Brand en J. de Fluiter wisten hun partij in winst om te zet ten, terwijl E. Versteeg, B. G. van Ruiswijk en H. J. de Ridder remise speelden. In het kader van het tournooi wer den enige afgebroken partijen uit de le en 2e ronde uitgespeeld. A.s. Zaterdag wordt de laatste ronde van het tournooi gespeeld, terwijl daarna de prijsuitreiking en sluiting zal plaats vinden. Filmopname van de smidse der fa. Hendriks. Maandag j.l. werd, uitgaande van de Vakgroep Metaalindustrie, een film opname gemaakt van de bankwerkerij en smederij van de fa. L. Hendriks al hier. Behalve hiervan is ook van andere bedrijven een opname gemaakt. De be doeling is, wanneer de film gereed is, deze voornamelijk te vertonen op ouderavonden van Ambachtsscholen. Hierdoor wil men jongelui, die van de ambachtsschool komen, laten zien hoe zij all-round en gedegen vakmensen kunnen worden, wanneer zij hun ver dere opleiding vooral ook op de klei nere bedrijven zullen ontvangen. (Ing. Med.) Ze waren eigenlijk ontoonbaar. Hun gezicht rood en bezweet, vol modder spatten en stofvegen, hun handen roe terig zwart, hun kleren besmeurd en gehavend, hun haren als ragebollen. Maar ze waren volkomen tevreden, wensloos gelukkigHet besef, dat hun vrijheid nog pas begonnen was en dat veel opwindende avonturen hun wachtten lag als een glanzende heer lijkheid in hun bewustzijn en Piet lachte telkens zachtjes, stil voor zich heen. „Wat giegel je toch!" knorde Peter. „Je lijkent wel een juffrouw." „Ik lach me naar, grinnikte Piet. „Ik zie ze al overal naar me lopen zoekenZe moesten es weten, dat ik hier lekker lui in een hooiberg lag!- „Nou ja," zei Peter onverschillig. „Morgen zulle ze nog wel anders pie- pen% Morgenavond zitte we misschien al lekker met een boot op zee.Gaan ze overal zoeke en dreggePiet, wat zelle ze jankeNou, hadde ze ons maar beter motte behandele, wat? Eige schuldlekkerEn wate oge ze op zelle zette, as we na jare werom komme, met matrozekleren an en een snor! Hij lachte om de voorstelling en Piet lachte mee, maar het klonk niet zo van harte als Peter meende te mogen eisen. Ontevreden keek hij opzij om het ge zicht van zijn vriend te bestuderen, maar dadelijk veranderde zijn gelaats uitdrukking en hij kwam half over eind. Aan de rand van de hooimassa had hij iets zien bewegen en nu kwam er een kip behagelijk overeind en be gon tevreden te kak€len, telkens om kijkend met glinsterende kraaloogjes, triomfantelijk. „Wacht es effezei Peter. Hij stapte dor het onder zijn voeten wegzinkende hooi naar de rand en de kip fladderde met verontwaardigde ka kelkreetjes en opgezette veren van de hooiberg af. Peter bukte zich en een te vreden gegrom deed z'n makker nieuws-gierig naderbij kruipen. „Doch ik 't niet!" bromde Peter vol daan. „Eiere!Drie maar liefst. Die wou hier naturelijk gaan zitte broeie!Kijk es effe, Pietjedrie verse eitjes voor onze mondjes! Nou? „Wou je die meenemen?" vroeg Piet verwonderd. „As ik gek was", weerde z'n kame raad af. „Zeker om ze onderweg te bre- ke? Nee, man, die gaan we meteen effe uitslobberemaar geen fijne bik! Kijk, zo...." Met zijn zakmes sloeg hij aan weers zijden een gaatje in een ei, zoog de in houd er uit, trok een behagelijk ge zicht en liet de lekkernij langzaam naar binnen glijden. „Lekker!" prees hij. „Hier, nou jij deze Hij prepareerde het tweede ei voor z'n vriend, die het aarzelend aannam en er wantrouwig naar keek. „Nou!" moedigde Peter lachend aan. „Vooruit dand'r zit geen essetee in!...." Deze opmerking strekte niet om de ander meer belust te maken op het lekkere hapje. ,,'k Geloof niet, dat ik het lust, Peter", zei hij kleintjes. „Thuis lust ik ook nooit rauwe eieren, en die zijn nogal geklutst." „Leg niet te klesse!" riep Peter on geduldig. „Da's heel wat anders, jö..-.. Zo'n vers ei smaakt heel anders En as we dan es op een onbewoond eiland verzeile?Dan zoeke we toch zeker overal vogeleieren op de klippe Toe, slobber uit dat ei!" Piet zag in, dat z'n toekomstige waar digheid van zwerveling met een zieke lijke kieskeurigheid niet overeen te brengen was. Hij deed z'n ogen dicht en zette het doorboorde ei dapper aan z'n mond. Maar toen hij zoog en een glibberige substantie met onverwachte snelheid z'n mond binnen gleed, over viel hem een zo onweerstaanbare wal ging, dat hij kokhalzend het lekkers uitspuwde, de lege schaal neersmeet en driftig z'n mond en kin met een vuile Belangrijk Door dat wij ver plicht zijn ons huis te verlaten. Kunt U thans Uw bestellingen doen voor Stoelen, dissen, kop en schotels, glaswerk en servies goed met bestek, bijG. Ger ritsen, Julianastr. 81, Tel. 365. Biblio, Patrim.laan 8, Tel. 704, A. Maatkamp, Groenelaan 76. Tel. 237. Verhuurinr. D. v. Asselt Oude verbleekte portretten ma- ken wij weer als nieuw. Portret specialist De Smalen Kortegracht 6. Amersfoort. Tel. 3536 Maak het gezellig bij U thuis met meubelen uit «'t Veense Verkoophuis» Vaileistraat 6. (Klein Schutje), Veenendaal. Söïït Vanaf heden weer ver- krijgbaar: Kruiperrijs en erwten hout, bonenstaken, eiken heining- palen, glaskisten lang 3.80 m. boog 1.35 m. groene en bruine carbolineum en een partij dennen en beuken kachelblokken. Alles wordt gratis thuis bezorgd. Jan Kool, Holle weg D 120, Tel. 566 Te koop rietmatten m alle maten bij A. Loef, Kwekerij, Einde Sandbrinkstr., bij het postkantoor Voor le en 2e hyp, In sommige gevallen ook los geld, verzeke ringen en taxaties naar Fa. Mulder en Zn. Kerkewijk 193 In en verkoop van uitsluitend nette goederen. Biedt thans aan Buffetten, dressoirs, eiken hang-, was- en nachtkastjes Cylinoer en damesbureau, Theemeubels, schuif-club-bloem tafels, Pendu les, eiken en Ergelse ledikanten 1 en 2 pers. vanaf f 10.-Spiegels, schilder stukken enz. Tevens i.g.s z. Motorbakfiets. Van ouds bekend adresM. Vlastuin, Nieuweweg 60, veenendaal. hand afveegde, rillend van afkeer. „Sufferd!" schold Peter verontwaar digd.,, Bè je een haartje, om dat koste lijke ei uit te spuge! Maar Piet stoorde zich niet aan zijn uitval, wreef driftig de kleverige gele rommel weg, die nog langs z'n kin gleed en foeterde hikkend: „Vooruit jij met je rommel!Ik zei je toch al, dat ik 't niet lustte! Toen viel er een donkere schaduw tussen hen in en opkijkend verstijfden zü van schrik bij de aanblik van de boer, die met een riek in de hand en een woedend gezicht voor hen stond. Ze weken onwillekeurig een stapje te- rug, maar de boer drong dreigend na- derby en gromde: Wordt vervolgd.

De Vallei | 1950 | | pagina 2